herfst winter ecco VSB-bank zet prijswin naars in 't zonnetje Als je de deur bijna niet meer uitkomt.. PÜZZELRUBRIEK rirbell *\s*ler Service Technicus m/v SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Allerlei Buurt Reünie Cursus Ouderen Lezing Verkoping Sport Geloof Gevonden Bijeenkomst Bij de VSB-bank in de Lange Delft in Middel burg zijn onlangs de prijzen van de wedstrijden die zijn gehouden bij de introductie van de nieuwe Eurokidsrekening. De nieuwe rekening is speciaal bedoeld voor jongeren tot 15 jaar en leert de kinderen spelenderwijs kennis maken met de Euro. Wet Voorzieningen Gehandicapten F I S S L E R 4*4 Shoes for Life Woensdag 25 november 1998 FAAM/VLISSINGER 21 Wat te melden? Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 13-16 u., tel. 625655. Stich ting In- en Uitloophuis Vlis singen, klaverjassen, 19.30 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, Line dancing, 20 u. Bachten Reede Vlissingen, St. Nikolaas bingo-dansant, 19.30 u. Midgard Middelburg, groot beeldvideofilm, 20 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, klaverjassen, 13.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 20 u. Clubgebouw VCV Vlissingen, bingo, 20 u. Zeeuwse Bibli otheek Middelburg, lezing door H.P.M. Adriaansens, 'Sociale gevolgen van deze moderne ontwikkelingen', 16.45 u. De Parel Domburg, kinder- bowlingtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 15 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, prijsklaverjassen, 14 u. Scheldekwartier Vlissin gen, rommelmarkt, 9 u. Clubgebouw VTV Vlissingen, bingo en loterij, 20 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, Line dance-avond, 20 u. Multi Colour Middel burg, kerstkaarten maken, 10 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Alliance Franqai- se-lezing door Christophe Pe ter, 20 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi, 16.30 u., aanmel den voor 15 u. Concert- en Gehoorzaal Middelburg, op name van het Avro-program- ma Kunstblik, 12 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur 9.30-12 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soosmiddag, 13.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vliss ingen, sjoelen, 18.30 u. Stadsschouwburg Middel burg, lezing door Hans van der Meulen over zijn beklim ming van de K2, 20 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmid dag, 13.15 u. Speeltuinver eniging De Oude Stad Vlis singen, tafeltennissen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sjoelclub, 14 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55 plus sers, 14 u. Theo van Does burgcentrum Vlissingen, ont moetingsmiddag voor 50- plussers, 14 u. FNV Zee land: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, Country Line-dansen, beginners 18.30 u., gevorder den 19.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50 plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos 55-plus- sers, 19 u. Midgard Middel burg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Stichting In- en Uit loophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30-17 u. Club huis Willen is Kunnen Vlis singen, wandelmorgen voor 50-plussers, 9 u. Biblio theek Goes, voorlezen voor kinderen van 5 t/m 8 jaar, 14 u. Veere - Aan de Roosjesweg in Domburg is afgelopen vrijdag de eerste paal van het nieuwe gemeentehuis van Veere gesla gen. De bouw van het energie zuinige gemeentehuis neemt ongeveer een jaar in beslag. Het gebouw is ontworpen door B&D architecten Leiden Ooster beek Militairen - Tijdens de komen- In september gaf het varkentje Knorbert de aftrap van de nieuwe Eurokidsrekening. De VSB-bank organiseerde diver se wedstrijden ter ondersteu ning van de introductie. De veertienjarige Hanan El Khar- bouchi won de prijsvraag waarin het aantal kindereuro's dat in een pot zat geschat moest worden. De hoofdprijs was een foto toestel. De eerste prijs van de kleurwedstrijd ging naar Bob Schmelzer, gevolgd door Daphne Alexander en Mariëlla Verbeek. De kinderen wonnen een Eurokidsrekening met re spectievelijk 100, 25 en 10 gul den erop. In het VSB-kantoor de feestdagen bevinden zich ongeveer 2050 Nederlandse mi litairen in crisis- en oorlogsge bieden. Het Protestants Inter kerkelijk Thuisfront roept op om de uitgezonden militairen een kerstkaart te sturen. Geïnteres seerden kunnen voor 10 de cember een kerstkaart sturen naar Militair op vredesmissie, Stichting PIT, Geestbrugweg 91, 2281 CH in Rijswijk. Schaatsbaan - De schaats baan van het Sportfondsenbad aan de Vrijlandstraat werd ook een kleurplatenwedstrijd ge houden. Hier werd de eerste prijs in de wacht gesleept door Chantal de Waal, de tweede prijs door Chiara Wat- timena en de derde prijs ging naar Kübra Cimen. Fraaie stripverhalen en tekeningen werden gemaakt in de teken strip wedstrijd. De eerste prijs is gewonnen door Elif Celik, op de voet gevolgd door Jan nes van Vliet en Eveline van Moolenbroek. De prijzen van de ballonnen wedstrijd die 14 oktober werd gehouden gingen tenslotte naar Wendy Lorier, Remon de Muynck en Barbara Ramme- loo. Vlissingen is weer geopend. Naar verwachting kan tot maart 1999 dagelijks volop geschaatst worden. Openstelling van de schaatsbaan is afhankelijk van de weersomstandigheden. Over het algemeen is de baan geo pend bij droog weer en tempe raturen beneden 10 graden Cel- cius. Zonnebloem - Van 23 tot en met 28 november houdt de Na tionale Vereniging de Zonne bloem een ledenwerfactie in Ar- nemuiden. Alle inwoners die nog geen lid zijn worden bena derd met de vraag of ze voor achttien gulden per jaar onder steunend lid willen worden De Zonnebloem streeft ernaar het welzijn van langdurig zieken, li chamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen te be vorderen. Diabetes - De collecte 'geef 's voor diabetes, voor 'n toekomst zonder complicaties' die van 1 tot en met 7 november in Mid delburg, Nieuw en Sint Joos- land en Sint Laurens is gehou den, heeft fl 13.240,- opge bracht. Slibreeks - In de Slibreeks van de Stichting Kunstuitleen Zee land zijn twee nieuwe deeltjes verschenen. Een Thriller van H.W, Kleppe en Gedichten van Giuseppe Bonaviri zijn de twee nieuwste werken in de reeks. Kunstblik - Het AVRO-pro- gramma Kunstblik maakt zon dag 29 november opnamen in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Het programma dat wordt gepresenteerd door An gela Groothuizen en Liesbeth Brandt Cortius is een program ma over eigentijdse beeldende kunst van kunstenaars uit Mid delburg Kaarten voor de uitzen ding zijn verkrijgbaar bij de Stadsschouwburg en de Zeeuwse Theaterstichting, tel. 0118-659659. Christmas Fair - Imkerij Pop- pendamme in Grijpskerke houdt van 1 tot en met 24 december een Christmas Fair, het alterna tief voor de commerciële kerst markt. Dagelijks zijn er demon straties van ambachtslieden te zien en kunnen er workshops gevolgd worden. Tevens is er een tentoonstelling van 200 muizen- en rattenvallen uit de hele wereld. Paauwenburg - Het wijkco- mité van de Vlissingse wijk Paauwenburg vergadert woens dag 25 november om 19 30 uur in wijkcentrum Open Hof in Vlis singen. Er wordt onder meer gesproken over het werkplan 1999 en de benoeming van een vice-voorzitter. Showband Irene - Show band Irene uit Terneuzen viert in 2000 haar vijftigjarig bestaan. Ter gelegenheid van het jubi leum houdt het voormalige 'Tamboer- en Pijperkorps Irene' een reünie. Oud-leden kunnen zich aanmelden bij Arno Boer, tel 0115-618431, of Tïny van den Branden, tel. 0114-362051. Magnetron - De Stichting Educatief Toerisme Oranjezon in Oostkapelle houdt 30 november en 7 december een cursus 'ge bruik van de (combi)magnetron'. Alle functies van de magnetron worden toegelicht en deelne mers maken onder leiding van een kookdocent diverse gerech ten klaar De lessen worden ge geven van 17.30 tot 20.30 uur. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-581507. Serviceflats - Stijlvolle woon ruimte voor ouderen die zelf standig willen blijven, maar toch terug kunnen vallen op een uit gebreide dienstverlening. Dat biedt de Stichting Serviceflats Zeeland onder meer in service flats De Horst en De Schakel in Goes. Tijdens de open dag die 28 november van 11 tot 15 uur wordt gehouden kunnen geïnte resseerden kennis maken met deze woonvorm. Warme maaltijd - Op ver zoek van enkele deelnemers breidt de warme maaltijdvoor ziening in Domburg met ingang van 30 november uit van drie naar vijf dagen per week. Oude ren kunnen vanaf die dag van maandag tot en met vrijdag rond het middaguur warme maaltijden thuis bezorgd krijgen. Inlichtingen, tel. 0118-582439. Gemmologie - In de Aquama rijn aan de Markt 37 in Veere verzorgd de Zeeuwse Volksuni versiteit donderdag 26 novem ber een lezing over gemmolo gie De lezing vormt een intro ductie in de edelsteenkunde, de synthesen, imitaties en falsifica ties. De lezing begint om 20 uur en duurt tot 22 uur. Rommelmarkt - De Jeugd brandweer van Vlissingen houdt zaterdag 28 november een gro te overdekte rommelmarkt in het Scheldekwartier aan de Van Dishoeckstraat. Met de op brengst gaat het vijfentwintigja rige jeugdcorps in 2001 naar de internationale Brandweer Olym piade in Kuopio in Finland. De rommelmarkt wordt van 9 tot 15 uur gehouden Najaarsmarkt - De creatieve handwerkgroep van Bachten Poorte houdt donderdag 26 no vember een najaarsmarkt. De markt wordt van 10 tot 12 uur en van 14 tot 15 uur gehouden in Bachten Poorte in Oost-Sou burg. Wandelen - Wandelsportver eniging de Vrolijke Tippelaars uit Vlissingen houdt zaterdag 28 november de jaarlijkse Sint Ni- colaastocht. Er wordt gewan deld over afstanden van 5, 10, 15 en 25 kilometer. De tocht van 25 kilometer vertrekt om 10 uur vanaf het clubhuis van Zee land Sport aan het Vlissingse Baskensburgplein. De overige afstanden vertrekken tussen 10 en 13 uur. Mountainbike - In Westka- pelle wordt zaterdag 28 novem ber een mountainbike wedstrijd gehouden in het bos bij de kreek. Vanaf 12 uur kunnen deelnemers zich inschrijven in sportzaal de Belling aan de Mo lenwal. De wedstrijden voor he ren van 35 jaar en ouder, da mes, jeugd van 12 tot en met 16 jaar en veldrijders beginnen om 13 uur. Om 14.30 uur star ten de heren in de leeftijd van 17 tot 35 jaar. De organisatie is in handen van het wielercomité Westkapelle Taizé - Jongeren uit Walcheren organiseren regelmatig vierin gen in de stijl van Taizé. Het zijn sfeervolle en inspirerende dien sten die de moeite waard zijn om alleen of met een groep jon geren te bezoeken. De eerstvol gende dienst wordt zaterdag 28 november van 20 tot 21 uur ge houden in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Skeeler - bij de politie in Mid delburg zijn m de periode van 9 tot en met 15 november de vol gende gevonden voorwerpen aangegeven. Een witte judo band, zwarte GSM, bankbiljet, twee witte integraalhelmen, zwarte lederen dameshand schoenen, twee blauwe regen broeken, gele Engelse kente kenplaat, roze kinderfiets, brui ne portemonnee, gouden da- mesring, zwarte skeeler met paarse wielen en diverse sleu tels en sleutelbossen. De voor werpen Worden drie maanden bewaard en kunnen worden af gehaald tijdens kantooruren. Orgaandonatie - In Kerkcen trum Open Hof aan de Alexan der Gogelweg in Vlissingen wordt zondag 29 november een bijeenkomst over orgaandonatie gehouden. Dr. F. Legemate houdt een inleiding over de emotionele, medische en Chris- telijkethische aspecten De bij eenkomst wordt gehouden van 16.30 tot 18 uur. Ontwikkelingssamenwer king - In de Ter Hoogekerk aan de Willem Teellinckstraat in Middelburg wordt zaterdag 28 november een verkoop- en in formatiedag gehouden. Er zijn dan een aantal organisaties aan wezig die betrokken zijn bij ont wikkelingssamenwerking. De bijeenkomst begint om 10 uur en duurt tot 16 uur. De op brengst van de verkoop is be stemd voor diverse ontwikke lingsprojecten Papillon - Het Middelburgs musical- en operettegezelschap Papillon houdt 28 november een open avond in De Boog aan de Herengracht 52 in Middel burg. Groep Papillon laat tijdens de bijeenkomst iets van het nieuwe programma horen. De open avond begint om 20 uur. Quatre main - Quatre main is pianospel uitgevoerd door twee pianisten. Sinds een jaar is er een quatre main-groep actief in Middelburg. Zaterdag 28 no vember heeft de quatre main- groep een voorspeelmiddag bij mevrouw W. van der Werff aan de Londensekaai 21 in Middel burg. De voorspeelmiddag be gint om 14.30 uur Monumenten - In het Mini- theater in Middelburg wordt donderdag 26 november het Monumenten Selectie Project Zeeland afgesloten. De afslui ting gaat gepaard met een mini symposium over de problema tiek rond (her)gebruik van mo numentale agrarische bebou wing. Tevens wordt het eerste exemplaar van de publicatie 'Jonge Bouwkunst geselec teerd, Rijksmonumenten in Zee land 1850-1945' van drs. B.l. Sens gepresenteerd. Ontmoeting - Het Centrum voor Kunsteducatie Vlissingen houdt donderdag 26 november de eerste 'ontmoeting' met drie Zeeuwse kunstenaars Eric Brandts, Gertjan Evenhuis en Martin Mc Namara ontmoeten elkaar van 20 tot 21.30 uur in het Theo van Doesburgcentrum in Vlissingen. Het varkentje Knorbert, boegbeeld van de Eurokidsrekening. (advertentie) Voor informatie, bel (0118) 670800 mAATscHAPPEUJKE fff maandag t/m vrijdag *org van 8.30 tot 9.30 uur en Walcheren van 13.30 tot 14.30 uur. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Y Omschrijving: In de eerste kolom moeten woorden worden ingevuld van drie letters en in de laatste kolom van vier letters. De woorden van de middelste kolom worden gevormd door de letters van de woorden in de eerste en de laatste kolom plus een door uzelf toe te voegen letter, de omschrijving van deze woorden staat door elkaar. Na juiste oplossing leest u in de aangegeven verti cale kolom een beroep. Omschrijving van de woorden in de eerste en de derde kolom: l.waterplant - deel van bepaald ledemaat 2.keurig - gezang 3.bijnaam van de Engelse koningin-moeder - worm 4.stuk hout - soort van mijt 5.heidemeertje - inkeping 6.hoen - strak 7.alco holische drank - water in Noord-Holland 8.voegwoord - dapper 9.betalingsbewijs - rand 10.tocht - vogel 11.uitgedroogd - eind 12.koraalbank - kleur 13.betaalbewijs - stuk stof 14.troefkaart - tocht 15.ton - bewerkte dierehuid. Omschrijving van de woorden in de middelste kolom: het reizen voor genoegen, op dezelfde wijze, aanzienlijke wo ning, zuigtoestel, instemmen, ideaal land (fig.), stofdeeltje met negatieve lading, wereldrijk, zakdoek, tijger, huidbekleedsel van jonge dieren, dulden, winkeltafel, schuldige, aan ieder iets ge ven. De oplossing van de puzzel van woendag 11 november luidt: correspondentie. GOES MIDDELBURG Kookwinkel Bianca Bonte Brouwerijstraat 4 Buijsse Lange Nieuwstraat 16 Den Hertog B.V. Peeters Geschenken Peeters Geschenken Thom Versloot V.O.F. Lange Vorststraat 27 Nieuwe Burg 8 Lange Zelke 26 Axelsestraat 28 Oostburg Hulst Goes Middelburg Vlissingen Terneuzen De kookpannen zijn geschikt voor gebruik op gas. elektrische-, keramische halogeen en inductiekookplatcn. 1 Cooking control: betere kookcontrole door het fluitsignaal! 1 Open pangrepen - voor een vaste greep in iedere hand! Voor een 1 CookStar, 'alle warmtebronnen-bodem', v^; hoorbaar ook geschikt voor inductie. vernieuwde 1 Onvergelijkbaar kookervaring. jong design. 1 Schenkrand voor tÜBBBK J'i w druppelvrij afgieten. Post Blankestijn Projecten is een toonaangevend bureau op het gebied van flexwerk. Gespecialiseerd in detachering voor functies op het gebied van produktie, admi nistratie en techniek. Binnen onze resultaat gerichte visie bestaat uitsluitend ruimte voor medewerkers die affiniteit vertonen met alles wat zij doen en ondernemen. Die motivatie weten wij te stimuleren door onze werkgeversfunctie op maatschappelijk betrokken wijze in te vullen. Post Blankestijn Projecten zoekt voor haar opdrachtgever Home Products Service BV, de service organisatie voor de Atag Kitchen Group, voor wie wij reeds een pool van circa 45 technici beheren, een energieke en enthousiaste Taken: verzorgen van een kwalitatief hoogstaande service in uw rayon, verhelpen van storingen aan Atag en Pelgrim keukenapparatuur bij onze consumenten; geven van produktinformatie, gebruikers- en technische adviezen aan de consument; administreren van scrvicebczoeken en beheren van eigen voorraad onderdelen. Wij vragen: MTS-niveau, ervaring in de wit goedbranche strekt tot aanbeveling; dienstverlenende en commerciële vaardigheden; grote mate van zelfstandigheid en initiatief; goede contactuele en represen tatieve eigenschappen; flexibele instelling t.a.v. werkzaam heden en werktijden; enige lijd onder hoge werkdruk goed kunnen blijven functioneren. Standplaats: Wij zoeken mensen die woon achtig zijn in de provincie Zeeland. Wij bieden: een boeiende, zelfstandige en afwisselende functie in een snel groeiende, dynamische organisatie; een goed salaris en goede secundaire arbeidsvoorwaarden Bent u geïnteresseerd? Bel of schrijf naar: Post Sc Blankestijn Projecten, Tolweg 26, 3851 SK ERMELÖ, Tel. nr.: 0341 - 561199. Fax nr.: 0341 - 562504. CookStar da ualvrrml bwUm' Nu ter introductie! 4 delige kookset 16, 20 cm. en kookpan laag 20 cm. en steelpan 16 cm. z/tl F1.988,- NU VOOR internet' www.ecco.com/nl t

de Faam | 1998 | | pagina 21