illllitiill iiMiiiiiiiililliniiiK, ii GEMEENTE MIDDELBURG Maandagavond gemeenteraad Vernieuwing bij sectie Communicatie Aanzet tot belangrijke stap na vernieuwing Vuurwerkperikelen Schoolsportkennismakings- activiteiten in november Zeelandkaart Kunstblik in Middelburg Cliniclowns uw Rooivergunningen en dunning Portefeuille- Week 47 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Tafeltje Dekje Zoals bekend willen de gemeenteraad en het college van Burgemeester en Wethouders de ontwikkeling van Middelburg gestalte geven. Zij streven ernaar om de rol van Middelburg een eigentijdse vorm te geven zonder het eigene van de stad uit het oog te verliezen. Organisatieonderzoek gemeente gepresenteerd De gemeente Middelburg ondergaat momenteel een organisatieonderzoek. Op donderdag 12 november presenteerde het onderzoeksbureau Berenschot haar eerste bevindingen aan de medewerkers van de ge meente in de Concert- en Gehoorzaal. Resultaten Oriëntatiefase Kijkje nemen Nieuw gezicht Bezoekadres Metamorfose Architectuur Het kunstblik De feestelijke periode rondom de kerstdagen en de jaarwisseling is weer in zicht. Helaas is dit ook voor velen een tijd van ergernis en irritatie. Het veel te vroeg afsteken van vuurwerk, soms al in de maand november, veroorzaakt vaak overlast. Boete Vuurwerkkrant Woensdag 18 november 1998 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tij delijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maal tijden kunnen iedere maandag tus sen 8.45 en 9.30 uur worden be steld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezor gen gebeurt ook op deze dag Menu van 23 november tot en niet 29 november maandag Gebraden gehaktballetjes van kip. koolrabi, aardappelen dinsdag Varkensschnitzel, spruitjes, ge- stampte aardappelen woensdag Stamppot boerenkool met gehakt donderdag Runderlapje in rode wijnsaus, bloemkool, broccoli, aardappelen vrijdag Gepaneerde visfilet, gemengde groente, bechamclsaus, aardappe len zaterdag Nasi Goreng met kipsaté zondag Wat de pot schaft Maandag 23 november vergadert de gemeenteraad vanaf 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Deze vergadering kan vanaf de publieke tribune worden bijgewoond. De tribune is bereikbaar via de Choertoren op de hoek Lange Noord straat/Markt. Wie moeilijk ter been is, kan van tevoren contact opnemen met de boden van liet stadhuis, telefoon 675403. De agenda en andere stukken lig gen ter inzage bij sectie Communi catie. Stadhuisstraat 2. Gesproken wordt over de volgende voorstellen: 1. Vaststelling Gemeenschappelijke Regeling Regionale Brandweer Zeeland 1998. 2. Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting. Er zijn verschillende argumenten om de begroting aan te passen. De ze zijn: het verhogen van het oplei dingsbudget 1998 bij de dienst Maatschappelijke Zaken, het gedu rende vier maanden aantrekken van een tijdelijke kracht voor de sectie Communicatie, financiële gevolgen van de 2e Marap 1998 in de begro ting 1998, verwerken van raads voorstel Recreatieschap Veerse Meer in de begroting 1999. 3. Keuze taxatiebureau hertaxatie Wel Onroerende Zaken (WOZ). 4. Verwerving OCMA-gebouwen. De Middelburgse kazerne is sinds de veranderingen binnen Defensie leeg komen te staan. Er is overeenstemming bereikt over gemeentelijke werving van het gehele complex. Voor een deel van de gebouwen is reeds een be stemming gevonden. De gemeen te huurt al een gedeelte van het gebouw aan de kant van de wa tertoren van de Staat voor onder wijs aan alleenstaande minderja rige asielzoekers. Ten aanzien van het andere lesgebouw zou ook gedacht kunnen worden aan een onderwijsfunctie. Naar een bestemming van de kazerne zelf wordt nog gezocht. De gemeente wil dit OCMA complex kopen. 5. Aanpassing legesverordening. 6. Vaststelling voorbereidingsbe- sluiten. 7. Verzoek om planschade Kruis weg. 8. Verzoek om planschade Rotter- damsekaai. 9. Monumentenverordening. Middelburg kent zowel Rijks- als gemeentelijke monumenten. Om panden te beschermen moeten zij erkend zijn als 'beschermd mo nument'. 10. Wijziging gemeenschappelijke regeling Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Zeeland (GGD). 11Verbetering geluidwering wo ningen. 12. Her-sanering ondergrondse brandstoftanks in verband met uitvoering Besluit Opslaan in Ondergrondse Tanks 1998 (BOOT). 12a.Verlenen krediet voor het bag geren van de Veerse Vest. Voor het baggeren van de Veer se Vest is in overleg met het waterschap een uitvoeringsplan in voorbereiding. Dit om de huidige stankproble- matiek op te heffen. Hiervoor moeten middelen worden gere serveerd. Overleg is (financieel) voorzien in het jaar 2001. 13. Voorstel tot het samengaan van het Openbaar Lichaam Afval- stolfenvèrwijdering Midden- en Noord Zeeland (OLAZ) met het Openbaar Lichaam Afval- stoffenverwijdering Zeeuws- Vlaanderen (AVZV). 14. Afhandeling subsidie St. Slachtofferhulp. 15. Wijziging verordening behan deling bezwaarschriften Sociale Zaken. 16. Toeslagenverordening Algeme ne bijstandswet (Abw). 17. Vaststelling subsidie 1997 en 1998 Stichting Beeldende Kunst Middelburg. 18. Krediet vervangen vloeren c.a. Prinses Ireneschool. 19. Bezwaarschrift Vereniging voor Christelijk Onderwijs inzake overhevelingsregeling saldi "andere voorzieningen" primair onderwijs. 19.a Verhoging budget brede school. 20. Wijzigingen verordening voor zieningen huisvesting onder wijs gemeente Middelburg. 21Vaststellen verordening mate riële financiële gelijkstelling onderwijs. 22. Vaststellen budgetten, program ma en overzicht huisvestings- voozieningen onderwijs 1999. 23. Opheffing gemeenschappelijke regeling Centraal Orgaan Ge meentelijke Voortgezet Onder wijs (COGVO). De medewerkers van de gemeente kwamen in groten getale opdagen om de resultaten als eerste te horen. Berenschot was nadrukkelijk ge vraagd om alleen die punten te on derzoeken die voor verbetering vat baar waren. De goedlopende aspec ten werden daarom niet belicht. Het algemene beeld dat berenschot van de organisatie heeft gekregen, is dat het als eerste gericht is op de lopede zaken. Ten tweede heeft Be renschot geconstateerd dat er veel spanningen zijn tussen het bestuur en het ambtelijke apparaat. Ten der de heeft de gemeente Middelburg veel hiërarchische lagen in haar or ganisatie. Tenslotte is Berenschot van mening dat er tussen de diensten te weinig samenwerking plaatsvindt. De diensten zijn als het ware eilandjes geworden. Berenschot adviseert om de hoogte prioriteit uit te laten gaan naar het oplossen van de spanning tussen het college en de ambtenaren. Het is nodig om de spanningen en wan trouwen op te lossen, zodat de plannen van Riek Bakker in het Kwaliteitsatlas, Middelburg 2030 kunnen worden gerealiseerd. Want onder de huidige omstandigheden is er twijfel of het bestuur en het apparaat in staat zijn om goede uit voering te geven aan de ambitieuze plannen. Door de sfeer van wan trouwen, die van beide kanten af komstig is, kan effectief samenwer ken niet voldoende naar voren ko men. De samenhang en kwaliteit van za ken. die door de gehele gemeente worden georganiseerd, moeten wor den versterkt. Ook heeft het ma nagement kwaliteitsproblemen. De medewerkers zijn vaak alleen vak gericht bezig en zij zijn niet ge wend om vraagstukken in een bre der context te plaatsen. Berenschot adviseert de gemeente om onder externe begeleiding te werken aan herstel van vertrou wen en een betere communicatie. Daarnaast adviseert zij om som mige aspecten in de vervolgfase nader uit te werken. Zoals het uiteen zetten van een traject voor training en begeleiding gericht op projectmatig werken. Dit is na melijk ook weer van belang voor het realiseren van de strategische projecten. Ook moet gekeken worden welke maatregelen getroffen kunnen worden om de centrale functies te versterken. Hierbij gaat het om de kwaliteit van beleidscoördina tie, de tien strategische projecten, nieuwe zaken als city-marketing en het brede welzijnsbeleid. Ook van belang van persneelsbeleid (volgens de principes van Human Resource Management), flexibili teit, financieelbeheer en effectivi teit/efficiency moet nader worden onderzocht. Pas op lange termijn zal worden ge keken in hoeverre een structuurwij ziging van belang is. Nu is hel be langrijk dat de genoemde punten eerst worden verbeterd Bureau Berenschot begon op 27 ju li jl. met haar onderzoek in de orga nisatie Het onderzoek bestaat uit een oriëntatie-fase en waarschijn lijk een vervolgonderzoek en een implementatiefase. In de oriëntatiefase beoordeelden de onderzoekers de gemeente op effectiviteit ern efficiency. In het vervolgonderzoek worden aangege ven aspecten nader uitgewerkt. Er wordt gekeken welke omvang en structuur de gemeente aan zou moeten nemen om effectief en effi ciënt te besturen. Daarnaast is het erg belangrijk om te onderzoeken hoe de structuur felexibel opgezet kan worden om de tien strategische projecten slagvaardig te realiseren. Bovendien moet nog gekeken wor den welke kwaliteitseisen aan de medewerkers moeten worden ge steld en of het bestaande bedrijfs plan, de bedrijfsprocessen en de be drijfscultuur moeten worden aange past. De medewerkers van de gemeente Middelburg kwamen in groten getale luisteren naai de resultaten van het organisatie onderzoek van bureau Berenschot (foto: Ruben Oreel) stad met hart voor traditie' wordt op allerlei manieren voorstelbaar ge maakt. ln de etalage wordt het publiek op geroepen ook eens binnen een kijk je te nemen. En dat is niet voor niets. Ook door de publieksruimte van de sectie Communicatie is een nieuwe wind gewaaid. De ruimte is klantvriendelijker ingericht en de gevraagde informatie is overzichte lijker opgesteld. Kortom: zeker een bezoekje waard! Vanzelfsprekend staan de medewer kers van Communicatie klaar om antwoord te geven op alle mogelij ke vragen. Sinds vorige week ver sterkt Mieke Wijnen tijdelijk de sectie. Ook zij is regelmatig te vin den bij de info-balie. Daarnaast houdt Mieke zich bezig met alle an dere facetten van communicatie. De schoolsportcommissie Middel burg organiseert samen met de Middelburgse sportverenigingen in de maand november weer de schoolsportkennismakingsactivi- teiten. Alle leerlingen van de groepen 5 t/m 8 van het basis- en speciaal onderwijs kunnen mee doen. Het is soms moeilijk om te kiezen uit het grote aanbod van sporten in Middelburg. Door met verschillen de sporten mee te doen, leren kin deren of zij een bepaalde sport leu ker of fijner vinden dan de andere. De activiteiten zijn vorige week be gonnen. Gekozen kan worden uit de volgende sporten: korfbal bij korfbalvereniging Swift in sporthal de Voorborch op 18 en 25 november; badminton bij badmintonvereni ging Sinar 75 in de sporthal aan de Nassaulaan op 18 en 25 no vember; dammen bij damclub Middelburg in het Zuiderbaken aan de M. de la Palmastraat op 18 en 25 no vember; Inlichtingen Meedoen aan deze sporten kost niets. Inlichtingen kunnen worden verkregen bij Wim Caljouw van de schoolsportcommissie van de ge meente Middelburg, telefoonnum mer 675674. Volgend jaar kan gekozen worden uit: bowling, tafeltennis en rugby in de maand maart; tennis, snorkelen en reddend- zwemmen in de maanden mei en juni. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uit dunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op l,30m boven het maaiveld, maxi maal drie bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: twee linden aan de Beenhouwer- singel; drie iepen aan de Vrijlandstraat. In verband met het verbeteren van groeiomstandigheden of groen structuur is de gemeente voorne mens het bomenbestand langs de navolgende wegen uit te dunnen of te vervangen: dunning 22 linden aan de Agaat; dunning vier wilgen, negen popu lieren en negen platanen aan de Kruitmolenlaan. Voor informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster van de af deling Groenbeheer, 0118-675312 Na 1 januari 1999 kan niet meer betaald worden met de Zeeland kaart. Bij de automaten waar tot nu toe de Zeelandkaart als be taalmiddel gebruikt kon worden, kan vanaf het nieuwe jaar wor den betaald met de Chipper en de Chipknip. Het bezoekadres van Communica tie is Stadhuisstraal 2. De sectie is telefonisch te bereiken via 0118- 675450. Openingstijden: maandag tol en met vrijdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Ook op donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur kunt u voor informatie bij de medewerkers terecht. Etalage sectie Communicatie in het teken van het nieuwe Middel burg Foto: Frank Viergever Tegelijkertijd wil het gemeentebe stuur zoveel mogelijk tegemoet ko men aan de wensen van de mensen in de straat. Bij de gemeente Mid delburg staal het communiceren met haar inwoners dan ook hoog in het vaandel. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg is weer compleet. Wethouder Strous heeft vanaf maandag 9 november zijn porte feuilles weer ter hand genomen. In overleg hebben wethouder Strous en wethouder Brakman be sloten om twee portefeuilles te rui len. Voor alle duidelijkheid volgt hier een overzicht van de porte feuilles en de projecten van de col legeleden: Burgemeester L.H.B. Spahr van dei- Hoek: portefeuilles: Algemene Be stuurlijke Coördinatie; Openbare Orde en Veiligheid: Jumelages, Mondiaal Beleid; Communicatie; Coördinatie Stadsgewestelijke Sa menwerking; Economische Zaken (boven-regionaal); Overleg C20-ge- meenten. Project: industrieterrei nen. Wethouder/loco-burgemeester P.M. Bruinooge: portefeuilles: Ruimte lijke Ordening; Volkshuisvesting; Stadsvernieuwing; Monumenten, Financiën en Grondbedrijf. Projec ten: stationsgebied. VINEX. Wethouder M.L. Strous. portefeuil les: Sociale Zaken, Cultuur: Ar chief; Recreatie en Toerisme/Nuts bedrijven; Sport en Accommoda ties. Projecten: schouwburg: cultu rele infrastructuur. Wethouder P.H.A. Brakman: porte feuilles: Onderwijs, Volwassenene ducatie; Beheer gemeentelijke ge bouwen; Infrastructuur. Economi sche Zaken (lokaal en regionaal); Projecten: scholen; zwembad; bin nenstad. Wethouder J. C. van Dijk-Sturm: portefeuilles: Welzijnszaken; Volks- gezondheidAVVG; Ouderenbeleid; Emancipatie: Personeel, organisatie en automatisering; Milieu. Project: stadskantoor. Om de ontwikkeling, ambitie en daadkracht meer uitstraling te ge ven is de etalage van de sectie Communicatie aan een metamorfo se onderworpen. De komende maanden staat de eta lage in het teken van de Kwaliteits- atlas Middelburg 2030. De slogan 'Middelburg een ondernemende Avro's Kunstblik komt in Mid delburg kunstwerken filmen. Het programma, waarin kijkers ken nis kunnen maken met heden daagse kunst uit een bepaalde ge meente, wordt nu in Middelburg opgenomen. De kijk- en opname- dag voor het publiek is op zondag 29 november in de Concert- en Gehoorzaal. Op zondag 18 oktober vond de se lectiedag voor de verschillende kunststukken in "De Drukkerij" van boekhandel Fanoy op de Markt plaats. Hel programma, dat gepre senteerd wordt door Angela Groot huizen en Liesbeth Brandt Corslius, wordt in de zomer van 1999 uitge zonden. Het doel van het programma is om een breed publiek te betrekken bij de hedendaagse kunst. Centraal in deze uitzending staan kunstwerken van Middelburgse kunstenaars. De ze kunstenaars zijn geselecteerd door de Stichting Beeldende Kunst Middelburg (SKBM). De getoonde kunstwerken kunnen beeldhouwwerken, schilderijen, ke ramische objecten en sieraden zijn. De makers van de kunstwerken zijn aanwezig om er iets over te vertel len. Naast het tonen van hedendaagse Middelburgse kunst, wordt de kij ker in het begin van het programma meegenomen langs bezienswaardi ge kunst en architectuur in Middel burg. Kaarten voor de kijkdag op 29 no- De Concert- en Gehoorzaal staat 29 november vol met kunststuk ken van Middelburgse kunstenaars vuurwerkregels, kunnen boetes worden gegeven. Twaalf- tot vijf tienjarigen kunnen een boete krij gen variërend van 50.- lot 125,-. Mensen vanaf zestien jaar kunnen een boete krijgen variërend van 100,- tot 250,-. De hoogte van de boete is ook afhankelijk van wat iemand heeft gedaan en het soort vuurwerk dat iemand op zak heeft. Tevens kan iemand worden verwe zen naar Halt. Het alternatief voor het betalen van de boete is dan een werkafdoening en een leermoment bij Halt.Vuurwerk behoort tot de groep explosieve stoffen en ontploft heel gemakkelijk door wrijving. Het kan zelfs in een broekzak ont ploffen. Daarom is het zo belang rijk om vuurwerk te kopen dat door een fabriek zorgvuldig wordt sa mengesteld. Laat de fabricage dus aan deskun digen over. Presentatrices Angela Groothuizen en Liesbeth Brandt Corstius lopen langs de kunstwerken en trekken uit het kunstblik één van de ingezette kaarten. De gelukkige moet een vraag beantwoorden met goed of De opbrengst van de kaartver koop komt ten goede aan de ge meente Middelburg, die hiermee de beeldende kunst ondersteunt door kunstaankopen, exposities en het beschikbaar stellen van ateliers. Met dit pakket probeert Halt ieder een erop te wijzen dat hel te vroeg of verkeerd afsteken van vuurwerk iemand duur kan komen te staan. Vuurwerk mag alleen op 29, 30 en 31 december worden gekocht. Het moet erkend vuurwerk zijn en de koper moet zestien jaar of ouder zijn. Illegaal vuurwerk is verboden, dus ook strijkers. De stichting Cliniclowns kan na het liefdadigheidsdiner van negen gangen op 29 oktober in de Bur gerzaal van het stadhuis in Mid delburg het respectabele bedrag van 19.000,- tegemoet zien. De Cliniclowns bezorgen ernstig zieke kinderen vrolijkheid en ver maak tijdens hun verblijf in zieken huizen. Ongetwijfeld zal de stich ting ervoor zorgen dat het geld een goede bestemming krijgt. Vuurwerk mag niet naar mensen of dieren worden gegooid en het mag geen gevaar opleveren voor objecten. Vuurwerk mag alleen op 31 de cember 1998 vanaf 10.00 uur tot en met 1 januari 1999 02.00 uur worden afgestoken. Voor het onjuist omgaan met de vember zijn te verkrijgen bij de Zeeuwse Theaterstichting, telefoon nummer 659666. De opnames voor deze dag worden gemaakt in de Concert- en Gehoorzaal, Singel- straat 13. Het publiek maakt met de toegangskaart van 10,00 kans op één van de tentoongestelde kunst werken. Ter plaatse kunnen kaarten worden bijgekocht om op meerdere objecten in te zetten of om de kans op één van de objecten te vergro ten. Mieke Wijnen fout. Wordt de vraag goed beant woord. dan wordt hij of zij eigenaar van het kunstwerk. Oudere mensen durven soms de straat niet meer op, huisdieren en kinderen worden de stuipen op het lijf gejaagd. Bovendien veroorzaakt gevaarlijk vuurwerkgebruik, zoals het gooien van rotjes naar voorbijgangers, elk jaar weer slachtoffers. Om maar niet te pralen over mensen die zelf vuurwerkbommen fabriceren. Regionaal Halt Buro Walcheren wil mensen nogmaals op de perikelen rond het vuurwerk attenderen. Halt heeft voor de bovenbouw van hel basisonderwijs een speciaal les pakket samengesteld en voor leer lingen in het voortgezetonderwijs wordt een vuurwerkkrant uitge bracht. Bovendien worden alle scholen be gin december voorzien van de be kende SIRE-posters.

de Faam | 1998 | | pagina 3