Provincie Zeeland Tarieven veerdiensten MJ WiüSÊËM er vul 1911 lljjS'9 DE WERELD IS MISVORMD EN WAT DOEN WIJ? Commissies m osOfficiële Mededelingen "BLIJ DAT Hll BETER WORDT. Giro 50500 VSO: hulp met opgestroopte mouwen AbdijNieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Zegt het voort In 1995 hebben Provinciale Staten (PS) afgesproken dat de tarieven voor de veerdiensten jaarlijks met 5% zullen stijgen. Aan deze jaarlijkse verhoging liggen afspraken met het ministerie van Verkeer en Waterstaat (V&W) ten grondslag. m Milieu Ontwerp-vergunning Martens Scheeps- en Industriereiniging B.V. te 's-Heerenhoek Besluit intrekken beschikking Hercules B.V. te Middelburg Ontwerp-beschikking ontgronding landbouw- perceel Hoge Düvekotsweg Oostkapelle LepraÊ^Èmmm Amsterdam Onze goed opgeleide vrijwilligers werken in de Derde Wereld voor concrete duurzame projecten. Met een bescheiden lokaal inkomen zijn het de idealisten van de jaren 90. Helpt u ons daarbij? jecten. Met een vs$ Woensdag 18 november 1998 FAAM/VLISSINGER 15 Abdij Nieuws Maandag 23 november, aanvang 13.45 uur, vergadert de Staten commissie voor Algemeen Bestuur. De bijeenkomst is open baar en begint met spreekrecht voor het publiek. De agenda van vergadering is in te delen in drie onderdelen: inge komen stukken, waarvan nooit met zekerheid valt te zeggen of de leden van de commissie daar op ingaan; voorstellen van GS (Gedeputeerde Staten) aan PS (Provinciale Staten), waar uitein delijk de voltallige Statenverga dering een oordeel over moet geven en waarvan dus valt aan te nemen dat leden van een com missie laten weten daarmee in te stemmen of aangeven wat ze graag gewijzigd willen zien; plan nen van GS waarover GS zelf kunnen besluiten na eerst advies te hebben ingewonnen bij een of meerdere commissies. Ingekomen Voortgangsrapportage 5b-pro- gramma Zeeuwsch-Vlaanderen; rekening 1997 Natuur en Recreatieschap De Grevelingen; rapportage over integrale veilig heid; representatiekosten; brie ven van de Commissaris van de Koningin over extreme regenval en schaderegeling als gevolg daarvan. Statenvoorstellen 20e en 21e wijziging begroting provincie 1998; 5e wijziging investeringsplan 1998; krediet voor de herdenking van de bevrij ding van Walcheren; ontwikkelen systeem voor kwaliteit rampenbe strijding; ondernemingsplan 1999 - 2001 Delta Nutsbedrijven; ver ordening heffing op grondwater; verordening opslagen omroepbij dragen; afwikkeling klacht accountant Roza; voordracht bestuurslid Bestuursacademie Zuid-Nederland; besteding budget voor het thema verdraagzaam heid; tarieven PSD 1999; regiovi sie jeugdzorg Zeeland 1999 - 2002; plan jeugdhulpverlening 1999 - 2002; cultuurhistorische hoofdstructuur Noord-Zeeland; project Distinct; jaarrekeningen 1996 en 1997 Stichting voor Economische Ontwikkeling Zee land; aanleg voorzieningen duik sport; jaarverslag monumenten fonds 1997; garantieverklaring groenfonds 1998; budgetfinan ciering Stichting Landschapsbe heer Zeeland; bijdrage in de kos ten van activiteiten van de Econo mische promotiegroep Zeeland; programma vitaal platteland; sub sidie Stichting Euregiotuinen. Advies Voortgangsrapportage extra investeringsimpuls infrastructuur; eventuele overdracht van taken van het recreatieschap Veerse Meer en bijdragen van de provin cie aan dat schap voor de jaren 1998 en 1999. Ter inzage De commissie vergadert in het provinciehuis, Abdij 6 in Middel burg. De agenda van de vergadering en de stukken die daarbij horen liggen ter inzage in het informa tiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Niet iedereen die woont in het zogeheten buitengebied krijgt de huis-aan-huisbladen in de bus. Die mensen blijven dus ook versto ken van AbdijNieuws. Maar ze kunnen wel gratis een abonne ment krijgen door even te bellen met 0118-631396. Zegt het voort, zegt het voort. Om de boten van de Provinciale Stoombootdiensten (PSD) dage lijks in de vaart te houden voor het onderhouden van de veer diensten op de lijnen Vlissingen - Breskens v.v. en Kruimngen - Perkpolder v.v. is jaarlijks een bedrag nodig van 75 miljoen gul den. Het ministerie van V&W neemt daarvan 50 miljoen voor haar rekening. Het resterende bedrag van 25 miljoen komt uit de verkoop van kaartjes voor de overtocht. Omgerekend naar een gemiddelde per dag krijgen deze bedragen een meer voorstelbaar beeld. V&W betaalt dagelijks 137 duizend gulden. De opbrengst van het overvaren van voertuigen en passagiers brengt gemiddeld dagelijks 68.000 gulden op. Afspraken In 1995 spraken PS af dat de tarieven voor een overtocht jaar lijks met 5% mochten stijgen. Op grond van de cijfers in 1995 en de jaren daarvoor zou de gemid delde prijs voor een overtocht in het jaar 2000 dan tien gulden bedragen. En dat was de voor waarde die het ministerie van V&W had gesteld. Maar de ont wikkelingen in de jaren na 1995 zijn anders verlopen. Handhaven van een prijsstijging van 5% bete kent een tekort van acht tot negen cent (prijspijl 1997)op de afgesproken gemiddelde prijs van een tientje. Als die trend doorzet in de jaren 1998 en 1999 loopt de achterstand op de afgespro ken prijs voor het jaar 2000 hoger op. Voor de PSD beteke nen die paar centen minder inkomsten op de prijs van een kaartje op tot een tekort van ruim twee ton per jaar. Bijstellen Om de afspraken na te komen en de te verwachten tekorten met te veel te laten oplopen moet er dus iets gebeuren. GS voelen er niets voor de prijzen over de hele linie (er zijn veel soorten kaarten en daarmee samenhangende ver schillende tarieven) met meer dan vijf procent te verhogen. Schuiven in de tijd met het duur dere zomertarief zou ook een oplossing kunnen zijn. Maar ook daar wil GS met aan. Het zou er dan op neer komen dat de zomertarieven eerder ingaan en later eindigen dan de zomer- dienstregeling van de PSD. Dat is niet alleen verwarrend maar het betekent ook dat zomertarieven gelden in een periode waarin de vaardiensten nog gebeuren vol gens de dienstregeling voor de winter. Minder enkele reizen Er zijn steeds minder mensen die gebruik maken van de tarieven die gelden voor enkele reizen. Oorzaak daarvan is de opmars van abonnementen op de meer waardekaarten. De daling in de enkele reizen komt overeen met de stijging van het gebruik van deze meerwaardekaarten. De oplossing die GS hebben geko zen is een dubbeltje extra verho ging op de tarieven voor de meerwaardekaarten. Dat levert nog met helemaal het gewenste resultaat op want de kans bestaat dat de prijs dan nog twee cent achterblijft op het afgespro ken gemiddelde tarief. GS nemen dat risico voor lief in de weten schap dat ze volgend jaar nog kunnen bezien of het echt nodig is verdere aanpassingen te doen. Zoals bekend lopen de tarieven op naarmate de lengte van de voertuigen toeneemt. Onderstaande tarieven gelden per overtocht of vaart. Tot en met 6 meter In de periode 1 mei tot en met 30 september, 17,25; m de periode 1 oktober tot met 30 april, 12,50; meerwaardekaart met lage korting 6,10 en met hoge korting 4,90. Voor inwo ners van Zeeuwsch-Vlaanderen kost een overtocht met een meerwaardekaart met lage kor ting 4,75 en met hoge korting 4,00. illliill Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning Wet milieubeheer en de Provincia le Milieuverordening Zeeland van Martens Scheeps- en Indus triereiniging B.V. te 's-Heeren- hoek voor het inzamelen en be waren van scheepsafvalstoffen. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 19 november tot en met 16 december 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desgevraagd buiten kan tooruren en in het gemeente huis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdagavond van 17.00-20.00 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 17 december 1998 schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp- vergunning indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 9 december 1998 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631773). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen later beroep instel len. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel, (tel. 0118- 631773). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een verzoek ontvan gen van Hercules B.V. te Middel burg om intrekking van het be sluit van 25 februari 1998. Dit besluit had betrekking op de uit breiding van de produktiecapaci- teit en het tegelijkertijd realiseren van een emissie-beperkende voorziening. Omdat deze uitbrei ding elders zal plaatsvinden en de emissie-beperkende voorzie ning met nu gerealiseerd zal wor den heeft Hercules verzocht om intrekking van het besluit van 25 februari 1998. Voorts wordt het oorspronkelijke voorschrift 11.2 van de vergunning van 30 mei 1996 weer opgenomen. Gedeputeerde Staten hebben aan dit verzoek gevolg geven. Het besluit ligt van 19 november 1998 tot en met 6 januari 1999 (met uitzondering van 25 decem ber 1998 tot en met 1 januari 1999) ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het in het ge meentehuis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefo nische afspraak 0118-675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont- werp-besluit, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over het ontwerp-besluit en belangheb benden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen ontwerp-vergunning kunnen tot en met 7 januari 1999 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Het besluit wordt op 8 januari 1999 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel (tel. 0118- 631773). Gedeputeerde Staten van Zee land willen de door W. Poppe, Hoge Düvekotsweg 4a te Oost kapelle aangevraagde vergunning in het kader van de Ontgrondin- genwet voor het afgraven van het hoogste deel van de op een perceel nabij de kruising Hoge Duvekotsweg/Grijpskerkseweg te Oostkapelle gelegen kreekrug, weigeren. De aanvraag, de ontwerp-beschik king en overige stukken liggen van 19 november tot en met 17 december 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich v.w.b. de Directie ruimte, milieu en water wenden tot dhr. A.P. Abrahamse, tel. 0118- 631169) alsmede in het gemeen tehuis van Veere, Dorpsplein 28 6,01 t/m 12 meter Enkel tarief in de periode van 1 mei tot en met 30 september, 33,00 en in de periode van 1 oktober tot 30 april 24,00; meerwaardekaarten met lage kor ting, 11,65 en met hoge kor ting 8,90; meerwaardekaart voor inwoners van Zeeuwsch- Vlaanderen met lage korting, 10,30 en met hoge korting 8,10. 12,01 tot en met 18 meter Een overtocht zonder meerwaar dekaart, ongeacht de periode, kost voor deze groep voertuigen 37,75; meerwaardekaart met lage korting, 19,00 en met hoge korting 14,50; meerwaar dekaart voor inwoners Zeeuwsch- Vlaanderen met lage korting, 17,65 en met hoge korting, 13,70. Motoren Voor het overvaren van motoren zonder zijspan of aanhanger is een tarief verschuldigd van 8,25 in de periode van 1 mei tot 30 september en 6,00 van 1 oktober tot en met 30 april. De prijs met een meerwaarde kaart met lage korting bedraagt 3,15 en met hoge korting 2,55. Inwoners van Zeeuwsch- Vlaanderen met een meerwaarde kaart met lage korting zijn 2,55 kwijt en met hoge korting 2,05. Vrijdag 12 december vergaderen PS over deze plannen van GS. Dan zal blijken of deze tarieven 5 januari volgend jaar zullen ingaan. te Koudekerke, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30 - 19.00 uur Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op genoemde plaatsen op werkdagen tijdens kantooruren. Belanghebbenden kunnen tot en met 17 december 1998 schrif telijke bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie van gedachten wil wisselen over de ontwerp-beschikking kan tot en met 17 december 1998 telefo nisch een afspraak maken (0118- 631169). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Als actieve oudere staat u midden in het leven. U wilt graag stijlvol en zelfstandig wonen. In een stad waar veel te beleven valt, omringd door een fraaie natuur. Dus u laat de kans niet voorbij gaan om kennis te maken met De Horst en De Schakel. Twee serviceflats in Goes die voldoen aan alles wat de zelfstandig wonende oudere zich wenst. Tijdens de open dag (van 11.00 tot 15.00 uur) proeft u de gezellige sfeer in onze serviceflats. U kunt op uw gemak rondkijken in enkele aantrekkelijke woningen. Verder geven wij u een indruk van de vele voorzieningen van beide locaties. Zo zal onze keuken haar culinaire kwaliteiten etaleren. Onder het genot van een hapje en een drankje hebt u ruimschoots gelegenheid om contacten te leggen met de huidige bewoners. Ook kunt u de fraaie binnenstad van Goes bezoeken of de omliggende natuur verkennen. Een bezoek aan de De Horst en De Schakel zal u overtuigen van deze unieke woonlocaties in het hart van Zeeland. AANMELDEN VOOR DE OPEN DAG SERVICEFLAT DE HORST SERVICEFLAT DE SCHAKEL J EL Hr/mevr*: S.v.p. aankruisen: Adres- O ik ko.m naar de open dag metpersonen p en krijg een routebeschrijving toegestuurd. O ik ben verhinderd, maar ik wil wel graag Woonplaats: informatie ontvangen over De Horst en De Schakel. doorhalen wat niet van toepassing is. Opsturen in een ongefrankeerde envelop naar: Stichting Serviceflats Zeeland Antwoordnummer 847, 4460 WB Goes Als u zich aanmeldt voor de open dag op 28 november, dan ligt er een gratis attentie voor u klaar. Zonder aanmelding bent u ook van harte welkom! Stichting Serviceflats Zeeland: De Horst 48 - 4461 WZ Goes Telefoon: (0113) 22 81 20 Fax (0113) 25 11 80 http://www.zeelandnet.nl/serviceflats rr patiënt. Daarom: help mee lepra ie bestrijden. Gééf om lepra!" Hansje Bunschoten (KRO), VSO Nederland, Hooghiemstraplein 142, 3514 AZ Utrecht. Tel. 030 - 27 69 237. Giro

de Faam | 1998 | | pagina 15