ODIUM XPOSITIES DEZE WEEK: LIEFDESBREUK? IS GTST-DUO CAROLINE EN ERIC WEL GELUKKIG WAMOMsmm ENGELKES TOCH VREEMD GING Traditionele dansen in Oriental Garden Orgelduo in IMieuwe Kerk Pin-up Danceparty Crème Passionnel Twee straten verder Theater op z'n kop 'ZWANGERE IRENE WIL HEEL SNEL MEER BABY'S PA G E N D A DONDERDAG 19 NOVEMBER VRIJDAG 20 NOVEMBER ZATERDAG 21 NOVEMBER ZONDAG 22 NOVEMBER DINSDAG 24 NOVEMBER WOENSDAG 25 NOVEMBER REGIONALE GOES KATTENDIJKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG VEERE VLISSINGEN D A N C PODIUM Ilse de Lange, de 21-jarige countryzangeres uit Almelo, treedt vrijdag 20 november op in het Vlissingse Arsenaaltheater. De opmerkelijke blondine schoot vorig jaar als een komeet omhoog, nadat ze voor het toonaangevende label Warner Nashville een contract voor zeven cd's te kende. De eerste cd is inmiddels klaar. Een artieste die begint waar an deren ooit hopen te eindigen, aan de top, zijn uitspraken die deskundi gen over haar doen. Het optreden in Vlissingen begint om 21 uur. 1 j§ et feno meen pin- up bestaat al sinds de Tweede Wereldoorlog. Maar we hebben er in 't Beest nog nooit aan dacht aan besteed. Het werd dus eigenlijk wel tijd". Met dat uit gangspunt wordt za terdag 21 novemver a.s. in 't Goese theater aan de Beestenmarkt een Pin-up Danceparty gehouden. Woensdag 18 november 1998 FAAM/VLISSINGER 11 Donderdag 19 november t/m woensdag 25 november Stadsschouwburg, Middelburg; Hans Liberg, 'Nieuwe show', 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; 'Trainspotting, een leven vol extremen', 20.15 uur. Podium 't Beest, Goes; Mark van de Veerdonk, 'Ja daag!', 20.30 uur. CSOT Techniek, Middelburg; Ouderenkoor Zang Houdt Jong, 19.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Hans Liberg, 'Nieuwe show', 20 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Transsylvaans Fil harmonisch Koor en Orkest, 20 uur. Lyceum, Goes; Crème Fraiche, 'Crème passionel', 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Ilse de Lange, 21 uur. St. Jacobskerk, Vlissingen; Middelburgs Kamerkoor, 20 uur. De Stenge, Heinkenszand; Toneelverenging Kunstvrien den, 'Hoezo familie', 20 uur. Nieuwe Kerk, Middelburg; Orgelconcert door Martin Mans en Martin Zonnenberg, 20 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'Ock- ham's scheermes', 20.30 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; Leen den Broekert en Ti- tia Dijkstra, 20.30 uur. Minitheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater, 'Slip pers', 20.30 uur. Minitheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater, 'Slip pers', 14.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; The Albion Band, 15 uur. The Duke, Middelburg; Noël Dutton, 15 uur. Café 't Schuttershof, Middelburg; Full Size Funky, 17 uur. Grote Kerk, Goes; Carillonconcert door Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Compagnie Philippe Genty, 'Dedale', 20 uur. De Mug, Middelburg; Jazzkwartet Gompie's (D)'Elite, 21 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Arthur Umbgrove, 'Twee straten verder', 20 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Villa Lobos Trio, 20 uur. Podium 't Beest, Goes; Plien Bianca, 'Changez', 20.30 uur. Donderdag 19 november t/m woensdag 25 november Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuw se kunstenaarsdiverse werken. Wo. t/m za. van 13-17 uur. Emergis, Oostmolenweg 101, Martin Smit en Elma Smit van Wuijckhuijse, foto's en poëzie. Tijdens kantooruren. Stadskantoor, Oostsingel 2, Leerlingen van schoten voor voortgezet onderwijs, schilderijen. Tijdens kantooruren, vrij dag tot 12 uur. Galerie llona. Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schil derijen. Za. van 14-17 uur. Depot, 't Zanddorp 68, Philippe Disse en Berith Keiser; ge bruiksvoorwerpen. Willem Pastoor en Paf Verjans; sieraden. Zo. en ma. van 14-17 uur. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, 'De landbouw in Zeeland rond 1900', beelden van de overgang van het tradi tionele naar het moderne landbouwbedrijf. Ma. van 17.30-21 uur, di. t/m vr. van 10-21 uur en za. van 10-13 uur. Concert- en Gehoorzaal, Singelstraat 13, Willemien van Nassau, olieverfschilderijen. Galerie 'T', Turfkaai 25-27, Joop Leliveld; abstract schilder. Elly Leliveld; abstracties in acryl. Do. t/m za. van 11-16 uur. De Vleeshal, Markt, Berend Strik en one architecture, 'Het onderzoek naar de stedelijke conditie van Middelburg'. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, 'Mammoe ten terug in Zeeland'. Wouter Kabouter, 'Op avontuur in het herfstbos'. Di. t/m zo. van 12-17 uur. Toeristisch Centrum Oranjezon, Schoolstraat 4, Joke Hoek van Dijke-Hoogerheide; aquarellen en pastel. Bram Francke; beelden. Tijdens kantooruren. Verzorgingshuis De Zoute Viever, Dongestraat 1, Cursis ten van het Theo Doesburgcentrum; diverse technieken. A. Bockkom;tropische schelpen. Tijdens kantooruren. Watertoren, Mario de Brabandere, Elke Boon, David Bade, Ulrich Waibel, Patrick van Huffel, Hugo Debaere en Frans Gentils. Wo. t/m zo. van 12-17 uur. Grote Kerk, zeventien beeldend kunstenaars, aquarellen, keramiek, olieverf en sculpturen in nissen, in vitrines en overige ruimten. Za. van 10-17 uur en zo. van 13-17 uur. Iguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en in- sekten. Dagelijks geopend van 14-17.30 uur. Bellamy 19, Bellamypark 19, André Geertse; 'Homo Lu- dens' installatie. 35 kunstenaars, afscheidstentoonstelling 'Het lijden van de jonge Bellamy. Dood, graf en vooral zoen tjes. Duizenden zoentjes!'. Ma. t/m vr. van 10-17 uur. Za en zo. van 13-17 uur. Contryster in Arsenaal Het lijkt er inderdaad op dat Il se de Lange zomaar uit het niets uit de lucht is komen vallen. Dat is schone schijn, want de vrouw die haar tek sten zelf schrijft heeft keihard gewerkt aan haar succes. Op haar achtste begon het al. Toen won ze een playback- wedstrijd en nauwelijks twee jaar later stond ze regelmatig op het podium, onder meer met een imitatie van Toon Hermans' 'Wat ruist er in het struikgewas'. En op haar veer tiende kon ze al terug kijken op een aantal tv-optredens, onder meer bij Tineke en Tele- kids. De belangstelling voor haar persoon en haar talenten groeiden. Niettemin wees ze op haar zeventiende een ver zoek af om een cd op te ne men. Ze achtte de tijd nog niet rijp. Kort daarop kreeg ze evenwel contact met verte genwoordigers van het label Warner Nashville. Ze kreeg tijd en ruimte om zich te ont wikkelen. En ziedaar: toen ze zelf meende 'er' klaar voor te zijn, ging ze naar Amerika om de contracten te tekenen. In de studio werd ze begin dit jaar gekoppeld aan topprodu- cer Barry Beckett, die onder andere voor Paul Simon, Bob Dylan, Joe Cocker, Dire Straits en Waterboys werkte. Ilse de Lange begon gewoon aan de (country)top. (advertentie) Voor de liefhebbers van exotisch eten en cul tuur wordt zaterdag 21 november een uit-eten- avond gehouden in Oriental Garden in Koude- kerke. De Thaise dansgroep Chiangmai treedt er op tijdens het nuttigen van Aziatische ge rechten. De vijf dames van de dansgroep assi steren ook bij het serveren van de gerechten. Chiangmai brengt traditionele Thaise dansen. Zaterdagavond presenteren ze tevens enkele wetenswaardigheden uit hun land, dat alles uitgevoerd in originele Thaise kostuums. Oriental Garden tracht met dit soort initiatie ven zich te onderscheiden van andere Aziati sche restaurants. Ze hebben niet alleen dezelf de voornaam, maar ook de zelfde passie voor orgel en muziek. Martin Mans en Mar tin Zonnenberg. Zaterdag 21 november ver zorgen ze een concert op twee orgels in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Ze ge bruiken daarvoor het prachti ge hoofdorgel in combinatie met een drie-klaviers Domus orgel. Na de pauze wisselen ze van instrument. Het programma vermeldt geestelijke liederen en klassieke/populaire wer ken met een potpourri voor twee orgels van M. Zonnen berg. Het concert begint om 20 uur. Het derde theaterprogramma van Arthur Umbgrove gaat over het gevoel dat het 'nooit hier' maar dat het altijd 'twee straten verder' veel leuker is. Woensdag 25 november is hij met het theaterprogramma Twee straten verder in de Middelburgse Stadsschouw burg, aanvang 20 uur. Het programma heeft dezelfde ti tel als de onlangs verschenen cd die in de vakpers met veel lof werd besproken. Arthur Umbgrove begon als stand-up comedian. Maar al snel ontdekte hij dat hij zijn grappen het liefst in muziek verpakte. Waar hij zich in het begin bezig hield met spits vondige grappen en af en toe een liedje, ontwikkelde hij zich tot een begenadigd song schrijver die samen met pia nist/componist Alberto Klein Goldewijk een cd-debuut maakte. Arthur Umbgrove. Foto Herman Poppelaars. Schouwburg De Prins van Oranje in Goes mag dan dicht zijn, dat betekent niet dat de Ganzestad dit seizoen hele maal verstoken is van theater. Vrijdagavond gaat „De Prins" op locatie. Dat wil zeggen: er is een theatervoorstelling in het Goese Lyceum, een van de vervangers van de Goese schouwburg. Crème Fraiche brengt er een avondje caba ret. Vindingrijk cabaret door vier jongemannen! Winnaars van het Groninger Studenten cabaret in 1992 en winnaars van de CJP-podiumprijs in 1997! De groep speelt surrealisti sche sketches en muzikale persiflages in een snelle op eenvolging van scènetjes. Ze doen enigszins denken aan de studentikoze oervorm van Purper, vijftien jaar, geleden, maar Crème Fraïche is car- toonesker en theatraler, al is het maar door het veelvuldig gebruik van stemmen, muziek en andere effecten op de ge luidsband. En hebben veel on voorspelbare invallen. De groep straalt veel lol uit. Maar als cabaretiers van het klassieke soort gooien ze tus sen alle grollen ook een paar vermaningen de zaal in. Men neme 1 lange dunne, 1 lange dikke, 1 kleine dunne, 1 kleine dikke en men menge dit met en gevarieerde dosis muziek, van een snufje close- harmony tot een snufje pop, vervolgens voege men er wat slapstick aan toe, men kloppe er wat cross-talks en wat mi me doorheen, men lardere dit met goede, verzorgde teksten, men knede dit tot een hecht geheel et voila Crème Fraïche. Een amusante avond dus met Jacques Lucassen, Pieter van Santen, Patrick Hes- dahl en John Sleipen in "Crè- Crème Fraiche: theater op locatie in Goes (fotografie Jan-Clemens Lampe). me Passionnel" De voorstelling in Het Goese Lyceum begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 22,50, met pas 17,50. Ze zijn verkrijg baar via de VVV Goes-Borsele en de centrale kassa van de Zeeuwse Theaterstichting, tel. 0118-659659, tevens aan de zaal. Je kent ze wel, van die 'old school' kaarten met van die schaars geklede vrouwen met veel te puntige borsten. Of van die uitvouwbare posters, waar bij de nietjes in het midden soms verdacht veel op pear- cings lijken. En de vrouwenver sie van het blad 'Playboy', waarin de grootte van het strik- kie vaak de omvang van wat er achter zit verraad. En doe nou niet net alsof je niet weet waar we het over hebben, want ook jij hebt er gens zo'n plaatje van een of ander sekssymbool, ook wel 'pin-up' genoemd. Is het niet thuis, dan is het wel in een loc ker op school of op het werk. Of ben jij er zo een die stiekem in de supermarkt of boekhan del staat te gluren in bepaalde bladen? De leiding van 't Beest: "Over de inrichting van de zaal laten we je nog even in het ongewis se, maar het zou al heel wat zijn als jullie zelf als een Mari- Pin ups in alle maten en vormen welkom in 't Beest tijdens de Danceparty van zaterdagavond. Foto Janne Wolterbeek lyn Monroe of James Dean met een punaise in je voor hoofd verschijnen. Pin ons er niet up vast, maar misschien komt er ook nog wel een leuke act met weinig kleren en zo. Wat we je wel kunnen garande ren is de dansbaarheid van de muziek die onze DJ's Robbert en Marcel weer voor je uitzoe ken en misschien wil je na deze avond wel een foto van deze mannen boven je bed of van een van de dames of heren achter de bar natuurlijk." Aanvang 21.00 uur. Einde 02.00 uur. Entree 7,50/passen 5,-. Entree tot 22.00 uur (met ping pongbal) 2.50. Ja Daaag! Dat is de titel van de voorstelling waarmee Mark van de Veerdonck donderdag avond 19 november Podium 't Beest te Goes bestijgt. De wet van de zwaartekracht. Een mooie afspraak, daar niet van. Net zoals slapen trou wens of jaargetijden. Maar moet je er dan ook maar kri tiekloos aan meedoen? Nee, Nee en nog's Nee! In zijn zes de cabaretprogramma gooit Mark van de Veerdonck de kont tegen de krib. Samen met acrobaat Johannes Fischer zet hij het theater op z'n kop. Het eerste extreme geval van acro- baret. Aanvang 2.30 uur. En tree f 20,- passen 17,50. Mark van de Veerdonck Foto Jaco Miltenburg

de Faam | 1998 | | pagina 11