llillim MttÉlliniié iHmII. GEMEENTE MIDDELBURG Jong en oud praten mee over de toekomst van Middelburg Gladheidsbestrij ding Parkeren in Middelburg Asielzoekerscentrum krijgt twee cheques Commissievergaderingen Verhoging huurtarieven Aankomst Sinterklaas Week 46 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Tafeltje Dekje HOOFDROUTES voor gladheids- bestrijding: HOOFDFIETSROUTES voor gladheids bestrijding: Gemeente verdubbelt schenking ABN/AM RO Woensdag 11 november 1998 FAAM/VLISSINGER 3 ii Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 1-3.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Positieve geluiden op stadsconferentie Op 24 oktober was het in de Stadsschouwburg een enorme drukte. In een bomvolle zaal lichtte professor Riek Bakker haar plannen voor de toekomst van Middelburg toe. Na haar presentatie was er volop tijd om dieper op de plannen in te gaan. De bezoekers maakten gretig gebruik van deze gelegen heid. Er werd druk gediscussieerd, er klonken positief kritische geluiden en de plannen werden door jong en oud met grote belangstelling bekeken. Tijdens de stadsconferentie zijn alle opnterkingen, ideeën en suggesties van de bezoekers genoteerd. Deze worden medio november aan de gemeente raad van Middelburg aangeboden. Tegelijkertijd verschijnen de masterplan- nen voor het Stationsgebied en de Mortiere. Jong en oud in discussie over de plannen Foto: Frank Viergever In de komende periode Vergaderen de commissies op de volgende da gen: Commissie Sociale Zaken, Econo mische Zaken en Cultuur op maandag 16 november om 19.30 uur. Secretaris mevrouw De Nooij- er. telefoon 675531. Commissie Algemene en Bestuur lijke Zaken op dinsdag 17 novem ber om 19.30 uur. Secretaris is me vrouw Beije, telefoon 675434. On der meer wordt behandeld (onder voorbehoud): discussie wel of niet bebouwen van Plein 1940. Commissie Welzijn, Personeelsza ken en Milieu op woensdag I <3 no vember om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw De Nooijer, telefoon 675531Onder meer wordt behan deld (onder voorbehoud): toelich ting I- en A-plan, jaarverslag Wet Samen, raadsvoorstellen. Bovenstaande vergaderingen zijn Met ingang van 1 januari 1999 stij gen de huurtarieven van de ge meentelijke panden met twee pro cent. Dit is gelijk aan de toename van het prijsindexcijfer voor de ge zinsconsumptie over de afgelopen twaalf maanden. De huurders van gemeentelijke panden krijgen schriftelijk bericht van de afdeling accommodaties van de gemeente. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01 18-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 16 november tot en met 22 november Maandag Vleesballetjes in pittige saus, snijbonen en gestampte aard appelen Dinsdag Reepjes varkensvlees in room saus. worteltjes, aardappelen Woensdag Stamppot zuurkool met worst Donderdag Kippeborstfilet in witte wijn saus, groenten, rijst Vrijdag Visfilet met broccoli-blocm- kool-worteltjessaus, aardappe len Zaterdag Bami Goreng Zondag Wat de pot schaft openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. Vanaf heden kan het publiek dat de commissievergaderingen bij wil wonen, het stadhuis betreden via het poortje in de Choertoren op de hoek van de Lange Noord straat en de Markt. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergade ring in te zien bij de sectie Commu nicatie en bij de commissiesecreta- ris. Spreekrecht kan van tevoren worden aangevraagd bij de secreta ris van de commissie. De gemeenteraad vergadert op maandag 23 november om 19.30 Zaterdag 14 november is de fees telijke intocht van Sinterklaas en zijn Pieten. De Goedheiligman komt om 13.30 uur met zijn schip en zijn Pieten aan bij de gedenknaald aan de Punl/Rouaansekaai. Vanaf de aanlegplaats gaat de Sint in een koets met zijn Pieten via de Rotterdamsekaai. Dam, Damplein. Sint Pieterstraat. Korte- en Lange Noordstraat naar de muziektent op de Markt. Daar worden de Sint en zijn gevolg om circa 14.10 uur officieel verwel komd door de burgemeester. A Achter de Houttuinen Akkerlaan(tot Dodeweg) Arnestraat Armcniaans Schuit vlot B Bacli tensteene Balans Banckertplein Banckertstraat Bernhardstraat. Prins(Arnemui- den) Beatrixstraat, PrinsesfArnemui- den) Bêatrixbrug Begraafplaats Berken laan Bierkaai Breestraat B reeweg Blauwedijk oprit parkeergara ge) Burg, Korte Bosschaartsweg (tot Oost Sou burg) C Churchili-laan, Sir Winston Clasinastraat D Dam Damplein Dauwendaelselaan Delft, Korte Dokst raat( A rnemu i den Dwars kaai E Europalaan G Gerbrandylaan Gortstraat Grevelingenstraat Groene Woud, Het Groenmarkt H Hackstraat, Burgemeester Hakewill-Smithiaan, Generaal Haven, Nieuwe Herengracht Hof van Tangc (parkeerterrein) Hofplein Houtkaai J Julianalaan. Koningin* Arnemui- den) K Kalvecslraat (toegangsweg par keergarage) Kanaal weg Keétweg(ondéiYboven) Kerklaan(Arnemuiden) Kinderdijk Klein Vlaanderen Kleverskerkseweg (tot Arnebrug) Arnestein I Koebrug Koepoortlaan Koestraat Koninginnelaan Koningsbrug Korenbloemlaan Korendijk Korteweg Koudekerkseweg Krommeweele Kruisweg Kruitmolenlaan L Laan der Verenigde Naties Langebeeksiraat, Burgemeester Langevielebuitenbrug Langevielesingel Langevieleweg Lauwereyszstraal, Adriaan Londensekaai Looierssingel Loskade M Maasstraat Maisbaaigebied (opritten parkeer kelders) Markt Marktstraat Middengat Moerstraat, dr. v/d Molendijk (op-en afritten) Molenwater Molenzicht Molenweg(Arnemuiden) Molstraat Nassau laan N Nederstraat Nieuwelandseweg(Arnemuiden) Nieuwstraat(Arnemuiden) Nieuwstraai Noordpoortplein Noordsingel N oords t raat A memu i den Noordstraat, Lange en Korte O Olmenlaan Oosterscheldestraat Oosterse. Nieuwe Oude Havenstraat Oude Rijksweg(tot gemeente grens) P Pieterstraat, Sint Plein 1940 Poelendaelesingel Poelendaeleweg R Rademacherstraat(Arnemuiden) Regenten laan Rijksweg. Oude Rooseveltlaan, President Met de winter voor de deur heeft de stadsreiniging een draaiboek voor gladheidsbestrijding opge steld. Het doel is om in geval van gladheid deze zo snel mogelijk te bestrijden zonder dat al te veel vertraging optreedt voor de weg gebruikers. Vanaf 7 december tot en met 28 fe bruari is er in Middelburg iedere dag een organisatie stand-by voor gladheidsbestrijding. Meldingen over mogelijke gladheid worden Roozenburglaan Rotterdamsekaai Rouaansekaai Ruyterstraat. De S Schorerstraat Schuttershof Arncmuidcn) Schroeweg Seisbrug Seisdam Seisplein Seissingel Singel(Arnemuiden) Sint Laurens, dorp Spinhuisweg Spoorstraat Sport laan Stadhuisstraat Statenlaan Stationsstraat Stromenweg T Torentrans Toren weg Arnestein II Tuindorp Turfkaai V Veersegat(Arnemuiden) Veerseweg (tot Gein.grens) Veerstraat Vlasmarkt Vlissingsesingel Vlissingseweg, Nieuwe (ventweg v/a Braakmanstr (Gem,grens)) Vlissingseweg, Oude (tot Amne- stylaan) Volder ij laagte Vrijlandstraat YV Wagenaarstraat Walensingel Walstraat Westdijkstraat YVesterscheldestraat Z Zandstraat Zuidsingel Zuidwal A Alemanstraai. F.G. Arondeusstraat, Willem B Baanstraat (met fietspad naar Lan gevielebuitenbrug) Bastion (voetpaden) Beddewijkstraat Buitenruststraat D Delft. Lange beoordeeld door de afdeling Stads reiniging. De opzichter beslist vervolgens of. wanneer en met hoeveel materiaal er uitgerukt wordt. Eerste prioritei ten hebben busroutes, doorgaande verkeersroutes, wijkontsluitingswe- gen en hoofdfietspaden. Het draaiboek ligt vanaf heden vier weken ter inzage bij de sectie Com municatie, Stadhuisstraat 2. Hier onder worden de routes voor glad heidsbestrijding aangegeven. Doeleweg(tol spoorwegovergang) Driellaan. Arie van E Edelstenenbuurt (fietspaden) Elzenlaan (fietspad) Erasmuspad G Griffioenpad Groenewoud, Hel K Kanaalweg Klein Vlaanderen Kleverskerkseweg Koudekerkseweg L Laan der Verenigde Naties Langeviele M Meiveldpad N Nieuwlandseweg (incl. op- en af ritten) Noordweg (v/a Gerbrandylaan tot Sint Laurens gedeelte fiets pad bij Brigdamme) NS-Station (voorzijde achterzij de) NS-Stationsplein(Arnemuiden) O Oosterselageweg Overloper P Parelwegje Poelendaelesingel Poelendaeleweg Pottenbakkerssingel R Reijersweg Rooseveltlaan, President S Sandberglaan Schroeweg Schuiffelstraat Segeerssingel (richting Buiten ruststraat) Seisbuitenbrug Seisstraat Seissingel Seisweg Statenlaan Slommesweg, Laurens Stromenweg T Torenwea V Veerseweg Vlissingsbolwerk Vlissingsestraat brug Vlissingseweg, Nieuwe (parallel weg Poelendaeleweg tot Hein- straat, Piet) Vlissingseweg. Oude (incl. 5 x toegangspaden Erasmuswijk) Volderijlaagte In een groot gedeelte van de binnenstad geldt betaald par keren. Op de plaatsen waar parkeerautomaten staan mag iedereen tegen betaling parke ren. Alle plaatsen waar geen auto maten staan zijn bestemd voor belanghebbenden. Zij hebben een parkeervergunning nodig om op die plekken niet hun au to te mogen staan. Betaald parkeren Alle regels voor betaald parkeren en voor parkeren voor vergun ninghouders gelden van maandag lot en met zaterdag van 9.00 lot 18.00 uur en op koopavond tot 21.00 uur. Buiten die tijden mag er vrij geparkeerd worden in Middelburg. Op loopafstand van het centrum kan er gratis geparkeerd worden op de parkeerplaats bij het Sta tion. ParkeervcTgunningen Er zijn drie groepen parkeerders die in aanmerking komen voor verschillende soorten parkeerver- gunningen. Dit zijn de zogenaamde "belang hebbenden". Alle vergunningen kunnen aangevraagd worden bij de medewerkers van Parkeerbe heer. Het kantoor is gevestigd achter de Stadsschuur. tegenover de rechtbank. Kraskaart Ook verstrekt Parkeerbeheer 'bij zondere' vergunningen. Een mooi voorbeeld hiervan is de 'kraskaart'. Bewoners van de binnenstad kunnen deze kaart voor hun bezoekers kopen bij Parkeerbeheer. Voor een bedrag van slechts 3,- kunnen gasten van bewoners van de binnenstad een hele dag parkeren in het Middelburgse centrum. Informatie Van maandag tot en met vrijdag is het kantoor van Parkeerbeheer geopend van 08.00 tot 17.00 uur. Op de donderdagse koopavond zijn de medewerkers aanwezig van 18.00 lot 21.00 uur. Wie algemene vragen heeft over het parkeerbeleid kan bellen met Parkeerbeheer, telefoonnummer 675736 of 675737. De sectic is gevestigd aan de Stadsschuur 8. Zaterdag 7 november heeft wet houder Brakman twee cheques van 1.000,- aan de vrijwilligers van het Asielzoekerscentrum Middelburg overhandigd. De overhandiging is een vervolg op de schenking van de ABN/AMRO bank. Deze bank schonk op 3 okto ber jl. 1.000,- aan de gemeente voor vrijwilligerswerk. De gemeen te Middelburg vond de schenking een zeer sympathiek gebaar en be sloot hel bedrag te verdubbelen. Middelburg heeft ervoor gekozen om het geld te bestemmen voor de vele vrijwilligers van het Asielzoe kerscentrum. In 't zonnetje Afgelopen zaterdag, tijdens de open dag van het AZC, zijn-beide cheques in het Asielzoekerscentrum aan de vrijwilligers overhandigd. Wethouder Brakman maakte tevens van de gelegenheid gebruik om de vrijwilligers eens uitgebreid in het zonnetje te zetten. Deskundigheid bevorderen De schenkingen zijn zeer welkom en zullen benut worden voor de deskundigheidsbevordering van de vrijwilligers. Er zijn in het AZC vrijwilligers werkzaam die de bewoners onder steunen bij het leren van de Neder landse taal via de computer. De cursus is gericht op individuele be geleiding en zelfstudie. Ook wordt ingegaan op computers en softwaregebruik. VeeI positieve geluiden tijdens stadsconferentie Foto: Frank Viergever Inwoners praten mee over toekomst stad Foto: Frank Viergever Wethouder Brakman overhandigt cheque aan vrijwilligers Foto: Frank Viergever

de Faam | 1998 | | pagina 3