Middelburgers naar zending in Tanzania fVfosselbedrïjf Prins en Dingemanse wint BOV-trofee Zie ginds komt de stoomboot... Wonen en wensen zeer succesvol Rabobank wielerploeg te gast in Kamperland FOTO VERSCHOORE WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP GEHEEL WALCHEREN De grootste goedkoopste Foto Video Speciaalzaak van Zeeland WOENSDAG 11 NOVEMBER 1998 JAARGANG 100 - NUMMER 46 Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: Radiocontact Koe door Joep Bremmers Het Middelburgse echtpaar Herman en Marjan Sterken en hun dochters Lynette en Arlene vertrekken maandag 23 novem ber naar Tanzania om daar te gaan vliegen voor de MAF, de Mis sion Aviation Fellow ship. Het echtpaar heeft hun huis in Mid delburg verkocht en maakt zich op voor hun vertrek naar Tan zania. De MAF onder houdt vliegverbindin gen voor onder meer het Rode Kruis, Artsen Zonder Grenzen en de Verenigde Naties. Het zal zaterdag weer uit menig kinderkeeltje klinken: het welbekende 'Zie ginds komt de stoomboot'. De Goedheiligman komt zater dag 14 november om 13.30 uur aan bij De Punt in Middelburg. De Sint en zijn Pieten worden verwelkomt door Middelburgs eerste burger Spahr van der Hoek. Topwielrenners Michael Boogaard en Maarten den Bakker zijn zaterdag 14 november in Kamperland tijdens de Rabo Wielerdag. Om 10 uur begint de wielerdag met een dikke bandenrace voor de jeugd, 's Middags geven de renners, Jan Raas en Piet Hoondert uitleg over de activiteiten en materialen van de Rabo-ploeg. De jaarlijkse beurs Wonen en Wensen in de Zeelandhallen in Goes is een groot succes ge weest. Een recordaantal van vijftienduizend bezoekers bezocht de vijf dagen durende beurs. „Het weer werkte mee", merkt organi sator Kees Outermans over het bezoekersaan tal op. „Het regende en dat is voor ons na tuurlijk gunstig. De mensen gaan dan op zoek naar iets wat binnen te doen is". Onder grote belang stelling van Zeeuwse ondernemers heeft de PZC WEEKBLADEN faam/ Junior Kamer Walche ren afgelopen vrijdag de eerste Beste On dernemers Visie-tro fee uitgereikt. De on derscheiding die ver kort BOV-trofee heet is ingevoerd door de Junior Kamer Neder land en is in andere regio's al vaker uitge reikt. Prins en Dinge manse werd door de jury uitgeroepen tot Zeeuwse ondernemer met de beste visie. De jury was speciaal ge charmeerd op de wij ze waarop het mossel- bedrijf een natuurpro duct heeft getransfor meerd tot merknaam. Video VLISS1NGEN B Walstraat 109-11 I. 0118-414081 Q Schutterstraat /<T BEW. EX^- (advertentie) Asielzoekerscentrum krijgt Stadsconferentie groot cheques succes Herman en Marjan Sterken met hun dochter Lynette en Arlene. (Foto Jaap Wolterbeek) „We maakten een proefrit in een nieuwe auto die eerlijk gezegd niet echt goedkoop was", verklaart Herman Ster ken. „We realiseerden ons dat als we onze missie-plannen nog wilden realiseren we de auto beter niet konden kopen. En de volgende dag ben ik aan m'n vliegbrevet begon nen". Het duurde Herman Sterken tweeëneenhalf jaar voordat hij de nodige brevetten had ge haald. „Toen heb ik bij de MAF gesolliciteerd", vertelt hij. „We moesten toen allebei op een sollicitatiegesprek ko men en een uitgebreide psy chologische test is afgenomen in Londen". Vooral de psycho logische test loog er niet om. Z wel Herman als Marjan Sterken werden drie kwartier ondervraagd door vier perso nen. Omdat de MAF een inter nationale organisatie is wer den de tests ook nog eens in het Engels afgenomen. Mar jan Sterken: „We moesten apart getest worden omdat ze natuurlijk precies willen on derzoeken of we er allebei wel helemaal achter stonden". Nadat het echtpaar Sterken ook door de psychologische tests heen waren gekomen was het wachten op een ge schikte vacature. „Er waren toen niet veel vacatures", ver telt Marjan Sterken. „Maar vanaf vorig jaar november is alles eigenlijk in een stroom versnelling gekomen". Mid dels een speciale training zijn Marjan en Herman Sterken voorbereid op een toekomsti ge stationering in een derde wereld land. In maart van dit jaar hoorden ze dat er een plaats voor hen vrij kwam in Tanzania. Herman Sterken: „We zijn er nog nooit eerder geweest maar wel in buurland Kenia. Tanzania schijnt nog iets ar mer te zijn maar is verder wel vergelijkbaar met Kenia". Het eerste jaar van hun Afrikaanse avontuur gaat de familie Ster ken op de hoofdbasis van de MAF in Tanzania wonen. Mar jan Sterken: „We moeten de taal leren en Herman moet de Tanzaniaanse vliegbrevetten halen. Ik moet verder ook le ren omgaan met de radio. Want als Herman gaat vliegen moet ik hem vanaf de grond volgen via het radiocontact". De werkzaamheden die Her man Sterken gaat uitvoeren zijn zeer divers. De MAF vliegt voor een groot aantal organi saties waaronder Artsen Zon der Grenzen, de Gereformeer de Zendingsbond, het Rode Kruis en de Verenigde Naties. „Ik moet dan bijvoorbeeld medicijnen naar een vooruit geschoven post brengen of zieke mensen naar een hospi taal vervoeren", vertelt Her man Sterken. „Eigenlijk alles wat niet over land vervoerd kan worden en dat is nogal wat. Want de wegen zijn erg slecht of gevaarlijk in Tanza nia. Zo zou ik bijvoorbeeld ook een geslachte koe kunnen vervoeren die in de stad naar de markt moet". De twee dochters van Herman en Mar- „Als we na het eerste jaar worden uitgezonden naar een kleinere post dan is de kans groot dat ik de kinderen zelf les moet gaan geven", vertelt Marjan Sterken. Inmiddels is een container met spullen van de familie Sterken al onder weg naar Tanzania. Het thuis front reageerde gelaten op het aangekondigde vertrek van de familie Sterken. Marjan Ster ken: „Vrienden en familie vin den het niet echt leuk dat we weg gaan. Ze vinden het wel moedig en zijn een beetje trots, maar echt helemaal be grijpen doet niet iedereen het". Voorlopig gaat de familie Sterken voor een periode van vier jaar naar Tanzania. „Daar na bekijken beide partijen of we nog een periode van vier jaar blijven", weet Herman Sterken. „Maar na acht jaar houden we het toch echt voor gezien. Dan hebben onze dochters de leeftijd bereikt dat ze serieus onderwijs moeten krijgen en dat kan toch het beste in Ne derland". Contact met het thuisfront onderhouden Mar jan en Herman Sterken via de computer. „Ik heb een eigen internet-site", vertelt Herman Sterken tot besluit. „Via ht- tp://people.zeelandnet.nl/hster ken hopen wij nog eens iets van het thuisfront te verne men". All Sports Body Gym in Middelburg houdt zondag 15 november een open dag. Bezoekers worden dan in de gelegenheid gesteld de nieuwe fitnessapparatuur van Body Gym te bewonderen en te proberen. Wijnkoperij De Moerbei in Oostkapelle heeft zich aangesloten bij inkooporganisatie EuroSlijter. Verder deze week: handige van dag tot dag informatie en nuttige tips van overheden. Het idee om als piloot voor de missie te gaan werken leefde al lang bij Herman en Marjan Sterken. „Toen ik zeventien was heb ik eens een film ge zien over een soortgelijke or ganisatie als de MAF. Ik raakte gefascineerd en besloot om piloot te worden zodat ik ook dit soort werk kon gaan doen", herinnert Herman Sterken zich. Een afwijzing van de Rijks luchtvaartschool strooide ech ter roet in het eten en Sterken moest zijn plan laten varen. „Ik zakte voor de allerlaatste test en werd niet aangenomen op de school", vertelt Sterken. „Ik ben toen verpleegkundige en later anesthesie-assistent geworden. Ik was toen ook vertegenwoordiger voor de MAF in Zeeland". Sterkens missie-aspiraties kregen nieuw leven ingeblazen toen hij zijn huidige echtgenote Marjan, eveneens verpleeg kundige, leerde kennen. „Ik interesseerde me ook al voor zendingswerk", licht Marjan Sterken toe. „Ik woonde toen met een vriendin in huis en die ging zendingswerk in Ke nia doen. Toen ik Herman leerde kennen werd het al gauw duidelijk dat we wilde gaan vliegen voor de missie. Herman moest daar natuurlijk de nodige bre vetten voor halen maar dat hebben we vanwege de kos ten steeds uitgesteld". De plannen om een nieuwe auto aan te schaffen gaven uiteindelijk de doorslag voor Herman en Marjan Sterken. De festiviteiten bij De Punt beginnen zaterdag om 13 uur. Muis en Leeuw warmen het publiek alvast op met het zingen van Sinterklaaslied jes. Ook drumcorpsen Julia na en Johan Friso maken hun opwachting als Sinter klaas om 13.30 uur aan land komt. Samen met zijn twintig Pie ten zal de Sint zich uitgebreid door de Middelburgse kinde ren laten begroeten. Om 13.45 uur vertrekt de stoet via de Dam, het Damplein, de Korte Delft en de Lange Delft naar de muziektent op de Markt. De Goedheiligman wordt daar om 14.10 uur ver wacht. Ook hier zal Sinterklaas wel kom worden geheten door burgemeester Spahr van de Hoek en het duo Muis en Leeuw zingt samen met de aanwezige kinderen Sinter klaasliedjes. Om 15 uur gaan Sint Nico- laas en zijn Zwarte Pieten band te voet door de winkel straten van Middelburg. De Pieten delen hierbij het nodi ge snoepgoed uit. Om onge veer 16.45 uur trekt Sinter klaas zich terug in zijn hotel Sinterklaas is vanaf zater dag weer in het land. (Foto Jaap Wolterbeek) om zich voor te bereiden op de drukke werkzaamheden die de komende weken op hem staan te wachten. door-sporten en wintersport. Outermans: „Het is voor de deelnemende bedrijven ook leuk om mee te doen. Je legt interessante contacten en over het algemeen wordt er ook heel goed verkocht tij dens de beurs. Je merkt echt dat er elk jaar mensen ko men die hun nieuwe garde» robe komen aanschaffen. Er is dan ook genoeg keuze tij dens de beurs". Negen zaken deden mee aan de mode shows van Outermans. „We hadden twintig modellen en twee kinderen. Voor de mo dellen is zo'n beurs behoor lijk aanpoten. Omdat er zo veel zaken meedoen moeten de modellen zich snel omkle den". De modeshows zijn dit jaar aan elkaar gepraat door lady speakster Janny Boer van My Choice. Outermans: „On ze eigen lady speakster lag met een hernia in bed. We hebben toen nog gauw ie mand anders moeten zoe ken. Dat viel niet mee want er zijn maar weinig echt goe de lady speaksters in Neder land. Janny Boer kende ik van haar eigen modeshows en ze heeft het enorm goed gedaan. Echt een hele pres tatie, want je moet wel lef hebben om daar te gaan staan". Volgend jaar bestaat de beurs Wonen en Wensen tien jaar. „Ik heb al gehoord dat het dan de bedoeling is om iets extra's voor het pu bliek te doen. Ik denk dan bij voorbeeld aan een optreden van Marco Borsato of Gor don". jan gaan naar een internatio nale school. Ze worden maar een paar keer per jaar gehouden, de Rabobank Wielertoers. Maar telkens zijn ze weer een gran dioos succes. Zowel bezoe kers als deelnemers spreken er met groot enthousiasme over. Een hele middag kan de jeugd kennis maken met alle aspecten van de wielersport. De delegatie van de Rabobank wielerploeg die zaterdag Kam perland aandoet bestaat naast Michael Boogaard en Maarten den Bakker uit renners Koos Moerenhout, Daniël van Erven en Coen Loos. De Rabobank Wielertoer be staat nu drie jaar en heeft tot doel de jeugd te enthousias meren voor de wielersport. Traditioneel worden de wie lertoers in de maand novem ber gehouden. De enige maand in het jaar dat wielren ners echt vrij zijn. De overige maanden verblijven ze in trai ningskampen of rijden ze hun wedstrijden. Het is voor ma nager Jan Raas nooit een pro bleem om zijn renners over te halen om aan een wielertoer mee te doen. Vanaf de eerste keer weten ze hoe leuk die da gen zijn. Kinderen maken ac tief kennis met de sport door onder meer het rijden van wedstrijden op hometrainers. Aan mecaniciens kunnen ze alles vragen over het onder houd van een racefiets. De verzorgers zijn er voor vragen over voeding, training en li chaamsverzorging. Dat renners handtekeningen en cadeautjes uitdelen spreekt voor zich. Ook dat de kinderen met hen op de foto mogen. De activiteit vindt plaats in het kader van het honderdjarig bestaan van de Rabobanken en wordt georganiseerd door Sportieve, een onderdeel van de Zeeuwse Sportraad. Het programma in Kamperland eindigt om 16.30 uur. Kees Outermans van organi satiebureau Fiësta is tevre den over het verloop van de beurs. Voor de vijfde keer dit jaar organiseerde hij de mo deshows op het modeplein van de beurs. „De beurs is negen jaar geleden begon nen als een beurs die voor namelijk op huishoudelijke artikelen en inrichting was gericht", weet Outermans. „Wij zijn toen met het mode plein begonnen. Aanvanke lijk alleen met de mode van de bruidshuizen van mijn broer Ruud maar later ook andere mode". Inmiddels is alles op het gebied van mo de te vinden in de tweede hal van de beurs Wonen en Wensen. Zo'n drieduizend vierkante meter is op de beurs ingericht voor dames-, kinder- en herenmode. Niet alleen alledaagse kleding komt aan bod maar ook sportieve kleding voor out- Oplage: 51.450 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b v Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0118) 484399 Privé (0118)417802 Administratie: PZC Oostsouburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen, Advertentieverkoop: Jerry Tupanwel (0118) 484316 (privé (0118) 615044). A. lammers-Van Otterdijk (0118) 484313 (privé (0118) 640277). Linda Heikoop (0118) 484312 (privé (0118) 641569) Redactie: Ellen de Dreu-Erkens, (0118) 484276 privé 0118-641484 Chef-redacteur: Ad Hanneman, (0118) 484275 Of 06-54267115 Redactie-adres: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen fax. nr.: (0118) 472404 Bezorging: 0800-0231231 Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, te Vlissingen Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: maandag 10 00 uur Advertenties: maandag 12.00 uur Faam/Vlissinger maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan- huisbladen. Totale oplage: 181.000ex. De Junior Kamer Walcheren is een club van jonge onderne mers die zich gezamenlijk ver der willen ontplooien. „Geen club van bier drinkende, siga ren rokende en brallende jon gemannen", verduidelijkt Dick Mik, voorzitter van de BOV- commissie. „Het zijn meer jonge mensen tot vierenveertig jaar die zich zelf willen ontplooien op het gebied van presenteren in het openbaar, management, per soonlijke vaardigheden en de batteren". De Junior Kamer Walcheren is een van de ne gentig Junior Kamers in Ne derland en telt dertig leden. In navolging van andere kamers heeft de Junior Kamer Wal cheren dit jaar voor het eerst de BOV-trofee uitgereikt. „We hebben alle Zeeuwse bedrij ven aangeschreven die mini maal vijf medewerkers in dienst hebben", doet Dick Mik uit de doeken. „Daar hebben ruim zestig be- De beurs Wonen en Wensen trok dit jaar een recordaantal bezoekers. drijven op gereageerd en daar zijn we mee aan de slag ge gaan". Het thema van de BOV-trofee was dit jaar klant gerichtheid. Bij de beoorde ling van de bedrijven werd daar dan ook het meest op ge let. Om de hele selectie ordente lijk te laten verlopen heeft de Junior Kamer een BOV-com- missie en een comité van aan beveling samengesteld. In het comité van aanbeveling zaten alle burgemeesters van Wal cheren, Tholen en Noord- en Zuid-Beveland en de commis saris van de koningin. „We hebben de zestig bedrijven eerst telefo nisch geënquê teerd", vertelt Ernst Veenstra van de BOV- commissie. „Daaruit heb ben we weer tien bedrijven geselecteerd waarmee we diepgaande in terviews heb ben gehou den". Tijdens de interviews die twee tot drie uur in be slag namen heeft de BOV- commissie het hele doopceel van de bedrij ven gelicht. De bedrijfsvoe ring is van be gin tot eind door de com missie doorge nomen waarna drie bedrijven aan de jury zijn voorgedragen om in aanmer king te komen voor de felbe geerde trofee. De drie bedrij ven die in aan merking kwamen voor de BOV-trofee zijn bouwbedrijf Van der Poel uit Oudelande, Prins en Dingemanse uit Yer- seke en Wagenvoorde las techniek uit Middelburg. „De bevindingen van het onder zoek naar de genomineerde bedrijven zijn in dikke rappor ten naar de jury gegaan die uiteindelijk de winnaar heeft gekozen", vertelt Ernst Veens tra. De jury bestaande uit notaris mr. P. Frantzen uit Goes, direc teur C. Meijer van Lamb/Wes- ton Meijer en de voorzitter van de Kamer van Koophan del ir. L. van Gelder. Tijdens de bekendmaking van de win naar werden eerst de drie fi nalisten in het zonnetje gezet middels de vertoning van een bedrijfsreportage op video. Dick Mik: „Dat hebben de fina listen sowieso gekregen, een professionele bedrijfsreporta ge op video die de bedrijven voor promotie doeleinden mogen gebruiken". Notaris Frantzen sprak tijdens de bij eenkomst in Hotel Arion in Vlissingen tenslotte de verlos sende woorden, de winnaar van de BOV-trofee is mossel- bedrijf Prins en Dingemanse uit Yerseke. Marketing ma nager Edwin Foudraine re ageerde verrast op de eer die zijn bedrijf ten deel viel. „Ik had het eigenlijk niet ver wacht. Het is natuurlijk heel erg moeilijk want je weet niet pre cies waar je op beoordeelt wordt", aldus Foudraine. „Ik zie het eigenlijk als een beves tiging dat we op een goede manier bezig zijn. Het is een prestatie die met nadruk door het hele bedrijf is geleverd. Onze medewerkers zullen maandag ook zeker een aar digheidje verwachten. Maar toch moeten we vooral be scheiden blijven". De genomineerden van de eerste BOV-trofee (vlnr) Edwin Foudraine van Prins en Dingemanse, ing Peter de Kok van bouwbedrijf Van der Poel en directeur Henk Sprong van Wagenvoorde Lastechniek. (Foto Jaap Wolterbeek)

de Faam | 1998 | | pagina 1