INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTEVLISSINGEN «lilii«iJllllltUliUkliviiélillllilftikilK. ii. lilhi WORD LID VAN NATUURMONUMENTEN VOOR 35,- GIRO 9933 «4* GEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Woensdag 11 november 1998 FAAM/VLISSINGER 17 INFORMATIE V OVERHEID COMMISSIE BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN MIDDELBURG De commissie, die het gemeente bestuur adviseert over de te ne men beslissingen op ingediende bezwaarschriften, komt op don derdag 12 november I998 bijeen om belanghebbenden te horen. Behandeld worden de navolgende zaken (onder voorbehoud; zowel de te behandelen zaken als de tij den kunnen nog wijzigen). Burgemeester en wethouders heb ben aan een inwoner van Middel burg een bijdrage-ineens toege kend op grond van de Regeling geldelijke steun huisvesting gehan dicapten 1992. Betrokkene komt om 16.30 uur toelichten, waarom hij het niet eens is met deze be slissing. Burgemeester en wethouders heb ben bouwvergunning geweigerd voor de bouw van een berging/bij keuken/garage aan de Van Citters- straat IA te Middelburg, omdat het bouwplan in strijd is met het bestemmingsplan. Daarnaast heeft het college geweigerd, de bouw alsnog mogelijk te maken door middel van een vrijstellings procedure van het bestemmings plan. Het hiertegen ingediende be zwaarschrift wordt behandeld om 16.50 uur. Om 17.40 uur wordt het be zwaarschrift behandeld van de bewoner van Noordweg 422 te Middelburg. Hij is het niet eens met de lastgeving van burgemees ter en wethouders om een zonder bouwvergunning verbouwde schuur/bergplaats in de vorige toestand te (doen) terugbrengen. Op verzoek van Limousine Service Zeeland hebben burgemeester en wethouders besloten tot het instel len van een parkeerverbod in de Nieuwe Oostersestraat te Middel burg, tegenover de nummers 26- 30a. Diverse omwonenden heb ben hier bezwaar tegen gemaakt. De belanghebbenden krijgen om 18.10 uur de gelegenheid om hun standpunt aan de commissie toe te lichten. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis. Inlichtingen kunnen vooraf worden ingewonnen bij de secre taris van de commissie, mevrouw mr.A.C. Beije (tel. 0118-675434). BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het bouwen van een woning met garage op het perceel C.W. Sturmstraat I; - het bouwen van 5 7 woningen op het perceel Breeweg/Kruis- weglB. Smytegeltstraat/Nieu- wervestraat; - het vergroten van de verkoop ruimte in het pand op het per ceel Langeviele 77; - het restaureren van het dak van het pand op het perceel Dam 69; - het verbouwen/uitbreiden van een schoolgebouw op het per ceel Elzenlaan 4; - het bouwen van een woning op het perceel C.W. Sturmstraat 14; - het bouwen van een serre op het perceel Veeresesingel 21; - het wijzigen van een reeds ver leende vergunning voor het aanbrengen van een zonne scherm op het perceel Vlas- markt 4. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing d$ vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 26 oktober tot en met 30 oktober 1998 zijn de vol gende vergunningen verleend en/of is met de volgende meldin gen ingestemd: - het bouwen van bedrijfsruimte op het perceel Herculesweg 19; - het uitbreiden van de garage en het uitbreiden/verbouwen van de woning op het perceel Oude Rijksweg 8; - het bouwen van een berging op het perceel Oude Rijksweg 14; - het plaatsen van twee markie zen op het perceel Korte Geere 6; - het plaatsen van een tuinber- ging op het perceel G. de Pag- terstraat 5; - het bouwen van een tuinber- ging op het perceel Oud Arne- muidsvoetpad 28; - het bouwen van een schuur/ga rage op het perceel Oud Arne- muidsvoetpad 30; - het plaatsen van twee dubbel zijdige naamaanduidingsborden op het perceel Schenge 2-4; - het wijzigen van een reeds ver leende vergunning voor het bouwen van een woning met garage op het perceel M.H. Bo- assonlaan 11; - het bouwen van een volière/berging op het perceel Bereklauwerf 34 te Arnemui- den; - het plaatsen van een berging voor open haard hout op het perceel Van Kleffenslaan 19. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending be zwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWPLAN - vrijstellingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er een bouw plan is ontvangen dat niet in over eenstemming is met de voor schriften van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan. Het gaat om het uitbreiden van de hoofd entree van de Zeeuwse Biblio theek op het perceel Kousteense- dijk 1. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvraag positief be slissen. Artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of ar tikel 50, lid 5 van de Woningwet maken dit mogelijk. Voordat zij dat doen, liggen de bouw- en situatie tekeningen m.i.v. 13 november 1998 twee weken (tot en met 26 november 1998) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlis singsestraat 21 In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. AANVRAAG OM MONUMENTEN VERGUNNING Van 13 november tot en met 26 november 1998 ligt op de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter in zage voor: - het restaureren van het dak van het pand op het perceel Dam 69; - het uitbreiden van de verkoop ruimte in het pand op het per ceel Langeviele 77; - het aanbrengen van een zonne scherm op het perceel Vlas- markt 4. Gedurende bovengenoemde perio de kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 61, 4330 AB Middelburg, nr. 1998110747IPM VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders heb ben besloten het parkeren te ver bieden op een voor de percelen Schuitvlotstraat I en 3 gelegen parkeervak, behalve voor de inva lide waarvoor het parkeervak is bestemd. Tegen dit besluit kan iedere be langhebbende op grond van de Al gemene wet bestuursrecht tot 24 december 1998 bij burgemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedag tekend en gemotiveerd bezwaar schrift. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens, op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet, de President van de Arrondissementsrechtbank ver zoeken een voorlopige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel- burg.Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffie recht geheven. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de Sectie Interne en Juridische Zaken van de dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21 te Middelburg ter inzage. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daag en op Maximaal Text pagina 830. GEMEENT E POSTBUS 1 y- p Tpp 4370 AA KOUDEKERKE V DE IV I TEL. 0118 -555 444 i FAX 0118 -553 025 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (behalve vrij dagmiddag). De afd. Sociale Za ken is 's middag gesloten en afd. Burgerzaken is donderdag tot 19.00 uur geopend. Ter inzage Stukken die op de gebruikelijke wijze ter inzage liggen kunt u tij dens openingstijden inzien bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke en op de locaties: Me- liskerke, Dorpsstraat 3; Domburg, Markt I; Serooskerke, Gapingse- weg I a en Westkapelle, Markt 95. Voor sommige stukken, zoals b.v. bestemmingsplannen, bouw- aanvragen, sloopvergunningen en milieuvergunningen geldt een aparte regeling die steeds vermeld wordt. Bezwaar/beroep/ voorlopige voorziening Volgens deAlg.Wet Bestuursrecht kan iedereen bezwaar maken te gen overhèidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw be zwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft ge nomen: het college van B&W, de burgemeester of de gemeente raad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Presi dent van de arrondisementsrecht- bank ook verzoeken om, tegen vergoeding, een voorlopige voor ziening te treffen. Info: 0118- 597569 Artikel 18 aWRO Er is een aanvraag bouwvergun ning binnengekomen voor het uit breiden van 5 zomerhuizen op het zomerhuizenterrein Park Zee, Bos en Duin huisjesnrs. 6, 14,21, 48 en 51 te Zoutelande, dit is in strijd met het ter plaatse gelden de bestemmingsplan.Wij zijn van plan de vergunning te verlenen door toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Or dening. Bouw- en situatietekening kunt u inzien van 12 t/m 26-11- 98 in Serooskerke (zie openingstij den en inzage). U kunt schriftelijk bezwaar indienen bij B&W( zie bezwaar). Vrijstellingsprocedure Er is een aanvraag om bouwver gunning binnengekomen voor: 1het bouwen van een berging op het perceel Herenweg 2 te Aagtekerke; 2. het uitbreiden van een zwem bad Brouwerijstraat 13 te Oostkapelle; 3. het bouwen van een (zitjtribu- ne op het voetbalveld Bigge- kerksestr. te Koudekerke; 4. het bouwen van een kippen hok aan de Grijpskerkseweg 9 te Oostkapelle De bouwplannen voldoen niet ge heel aan het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan om met ge bruikmaking van de in de be treffende bestemmingsplannen opgenomen mogelijkheid vrijstel ling te verlenen. Bouw- en situatie tekeningen kunt u inzien vanaf 12-11 t/m 10-12-98 in Seroos kerke. (openingstijden en inzage). U kunt uw schriftelijke bedenkin gen bij B&W indienen. Bouw/sloopaanvragen (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopver gunning zijn ingekomen voor: Biggekerke - het bouwen van een woning met garage Martinus Nijhofstr. 13; Koudekerke - het bouwen van een veranda Kerkstraat 26; - het bouwen van een (zit-)tribu- ne op het voetbalveld aan de Biggekerksestr.; Serooskerke - het bouwen van een berging Wilgenhoekweg 34; Westkapelle - het slopen van 2 bijgebouwen Markt 69; - het geheel vernieuwen en ver anderen van een garage/ber ging Weverijstr. I; Zoutlande - het bouwen van een garage, Stern 4; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-lsloop- vergunning géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Een be zwaarschrift kan pas worden in gediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 we ken). Verleende (Bouw)ver- gunningenl meldingen Van 30-10 t/m 4-11-98 zijn de volgende vergunningen verleend en/of is met de volgende meldin gen ingestemd. Domburg - het bouwen van een gemeente huis aan de Roosjesweg; Koudekerke - het uitbreiden van een woning Vlissingsestr. 26 a; Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om be zwaar te maken tegen overheids besluiten (dus ook tegen bouwver gunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellin gen). Op grond van deAlg.Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken. De termijn van het indie nen van bezwaren vangt aan op de dag na verzending van de vergunning aan de aanvrager. Een bezwaarschrift moet schriftelijk, ondertekend en gemotiveerd bij B&W worden ingediend.lnfo: 0118-597635 Wet milieubeheer Terinzage aanvraag en ontwerp beschikking: - veranderingWarmte Kracht Koppelings installatie Veerseweg 85 te Veere. - verandering agrarisch land bouwbedrijf Middelburgseweg I8'te Grijpskerke. Wij maken bekend, gelet op de desbetreffende bepalingen van de Alg. wet bestuursrecht en de Wet milieubeheer, dat iedereen van 13-11 t/m I l-l2-98 de aanvra gen om een milieuvergunning en de ontwerp-beschikkingen tot ver gunningverlening kan inzien. Voornoemde aanvragen zijn inge diend door: - de NV Delta Nutsbedrijven voor de inrichting Veerseweg 85 te Veere (kadastraal bekend ge meente Veere, kern Veere, sectie E, nummer 426); - de heer R Cevaal voor de inrich ting Middelburgseweg 18 te Grijpskerke (kadastraal bekend gemeente Veere, kern Grijpsker ke, sectie L, nummers 1081, 1083 en 857.) Deze stukken liggen ter inzage op Serooskerke en Koudekerke (zie inzage en openingstijden) of's avonds na tel. afspraak (0118- 597610). T/m I l-l2-1998 kunnen schrifte lijke, gemotiveerde bedenkingen tegen de aanvraag en de ont- werp-beschikking door iedereen bij B&W worden ingediend (zie bezwaar). Persoonlijke gegevens van degenen die schriftelijke be denkingen hebben ingediend wor den, indien gewenst, niet bekend gemaakt Dat verzoek moet tege lijk met de bedenkingen worden ingediend. U kunt t/m 11-12-98 over de ontwerp-vergunningen spreken met het bevoegd gezag, de aanvrager en overige aanwezi gen. Degenen die tijdig (hetzij schriftelijk of mondeling) beden kingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking kunnen beroep instellen bij de Afd. Be stuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) beden kingen in te dienen dan wel be sluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Kennisgevingen MELDINGEN artikel 8.41 Wet milieubeheer Wij maken bekend dat de volgen de meldingen zijn binnengekoken op grond van het "Besluit opslag goederen milieubeheer" van: 1. de heer A. Kleinepier voor het oprichten van een loods voor de opslag van goederen aan de Molenweg ongenummerd te Zoutelande;. 2. op grond van het "Besluit ak kerbouwbedrijven milieube heer" van: de heerA.J. de Nood voor een akkerbouwbedrijf aan de Veer seweg 31 te Veere; 3. mevrouw J.Vette-Koolhaas voor de uitbreiding van een akker bouwbedrijf met een paardenstal aan de Rijkebuurt weg 5 te Vrouwenpolder; 4. op grond van het "Besluit de tailhandel milieubeheer" van: de heer G.M.W.Janse voor het oprichten van een detailhandel aan de Zuidstraat 111 a te Westkapelle (rijwielhandel). Ten aanzien van de voornoemde inrichtingen zijn de voorschriften van de daartoe vastgestelde alge mene maatregelen van bestuur ex. artikel 8.40 Wet milieubeheer van toepassing. De meldingen en de daarop be trekking hebbende stukken liggen tijdens kantooruren voor iedereen ter inzage in Serooskerke en Kou dekerke (zie inzage en opening stijden en 's avonds na tel. af spraak (0118-597616). Melding verandering inrichting Schelpweg 8 te Domburg Wij maken bekend dat een ken nisgeving is ingediend op grond van artikel 8.19 Wet milieube heer. Deze is ingediend door KPN Telecom Vastgoed Facilities B.V. te Rotterdam in verband met het veranderen van de inrichting Schelpweg 8 te Domburg (be staande uit inpandige bouwkundi ge wijzigingen, verkleining van de opslaghoeveelheid van motorolie, vervallen CV-installatie, vervangen vdn mechanische gelijkrichters door elektronische gelijkrichters en het vervangen van ventilatoren door gesloten koelinstallaties) De kennisgeving en stukken liggen vanaf 13-11 t/m 11-12-98 voor iedereen ter inzage in Seroosker ke en Koudekerke (zie inzage en openingstijden), 's Avonds na tel. afspraak (0118-597610). NIEUWE AANPAK GLADHEIDSBESTRIJDING Onlangs hebben wij via deze ru briek bericht, dat gladheidsbestrij- ding op de wegen binnen en bui ten de bebouwde kom in de gehe le gemeente Veere met ingang van dit jaar wordt uitgevoerd door de twee andere wegbeheerders bin nen de gemeente, nl. de provincie Zeeland en het waterschap Zeeuwse Eilanden. Dit brengt ko mende winter een paar verande ringen met zich mee. Gladheidspreventie alleen op hoofdwegen en traversen binnen de bebouwde kom. De provincie strooit de provinciale wegen en de bijbehorende fietspa den. Deze instantie voert een pre ventief beleid, dat wil zeggen dat er maatregelen worden getroffen wanneer uit de weersverwachting blijkt dat er gladheid op komst is. Strooibeleid Het waterschap heeft de voor naamste plattelandswegen in zijn strooiprogramma. Het water- schapsbeleid is curatief, wat bete kent maatregelen nemen als de gladheid daadwerkelijk optreedt Wanneer de weersverwachting daartoe aanleiding geeft, vindt 's morgens heel vroeg inspectie van de wegen plaats. Dan volgt zo no dig onmiddellijke actie en rukken de strooiwagens en zo nodig de sneeuwschuivers uit De plattelandswegen voor door gaand verkeer, openbaar vervoer en vervoer van gevaarlijke stoffen komen het eerste aan de beurt. Gelijktijdig worden de busroutes en wijkontsluitingswegen binnen de bebouwde kom aangepakt. Zij moeten tussen 7.00 uur en 22.00 uur goed begaanbaar zijn.Voor belangrijke fietsroutes en minder belangrijke wegen die in het strooiprogramma zijn opgenomen, is dit tussen 7.00 en 20.00 uur. Met vragen over de situatie op de plattelandswegen kunt u terecht bij de heerT. van Pul, districts hoofd Wegen Walcheren/Noord- Beveland van waterschap Zeeuw se Eilanden, telefoon (0113) 241000. Woonstraten In de woonstraten wordt in eerste instantie niet gestrooid of sneeuw geruimd. Bij aanhoudende glad heid of ijzel zal ook in woonstra ten gladheidsbestrijding plaatsvin den. Wel zullen kerken, scholen, artsen, bushaltes, enzovoorts zo goed mogelijk bereikbaar zijn. Met vragen die betrekking heb ben op de gladheidsbestrijding binnen de bebouwde kommen kunt u terecht bij de hulpdienst van de gemeente Veere, telefoon 597697. Koudekerke, 11 november 1998 Burgemeester en Wethouders van Veere Alleen met uw hulp wint de natuur terrein. Noordcreinde 60,1243JJ 's-Gravcland. Telefoon 035-559933. Natuurmonumenten BOUWAANVRAGEN (be kendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: - het vergroten van de woning Goeman Borgesiusstraat 44 Eventuele bedenkingen tegen de ze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJSTELLINGS PROCEDURE Wij maken bekend dat bouwplan nen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ent of waar voor het desbetreffende ge bied een voorbereidingsbesluit van kracht is. Het gaat om: meldingen (art. l8aWRO) - W.P. van Sluijs voor het bouwen van een serre Rosenburg-laan 6 Wij willen positief beslissen op de aanvragen.Woningwet en art 18a van de Wet op de Ruimtelijke Or dening (voor de meldingen) bie den daartoe de mogelijkheid.Voor- dat wij beslissen liggen de bouw en situatietekeningen m.i.v. 11 november 1998 twee weken (dus t/m 25 november 1998) in het stadhuis ter inzage bij de sec tor stadsontwikkeling, sectie bou wen en wonen (hal/tweede verdie ping)- Gedurende die periode kan ieder een schriftelijk zijn/haar bedenkin gen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het plaatsen van een roldeur Bloemenlaan I - het bouwen van een opslag loods Duitslandweg 2 - het bouwen van een loods Euro- paweg Zuid 2-Z - het bouwen van een zomerhuis je Galgewei 30, terrein kam peervereniging 'zomerlust' - het slopen van een houten zo merhuisje Galgewei 30, terrein kampeervereniging 'zomerlust' - het verwijderen van asbesthou dende vloerbedekking Geertse- mastraat 2, 4, 6, 8, Kalffstraat 8, 10, 12, 14, Rommestraat 6, 8, 10, 12, Oudstraat 14, 16, 18, 20, Cirkel 6,8, 10,12,14,16, 18,20,22,24,26 en 28 - het bouwen van een tuinhuisje Vlissingsestraat (k) 27,Vokstuin- complex 'levenslust' tuin 36 - het bouwen van een serre Haydnlaan 12 - het bouwen van een berging Oranjeplein 35 - het verbouwen van winkel en woning Scheldestraat 78-80-82 - het plaatsen van een dakkapel Jacob Isaac Sandersestraat 89 - het plaatsen van een dakkapel Westerzicht 662 - het verbouwen van een kan toorruimte tot cafetaria Lange Zelke 19 - het verbouwen van de keuken Beursplein 11 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. EERSTVOLGENDE VERGADERINGEN VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE: 12 november en 26 november 1998. Uw plan moet tenminste 2 dagen voor de vergaderdatum bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. Vlissingen, 11 november 1998 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissin gen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV. HOORZITTING COMMISSIE BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN De voorzitter van de Commissie bezwaar- en beroepschriften Vliss ingen maakt bekend dat op maandag 16 november 1998 een openbare hoorzitting wordt gehouden in het gemeentehuis te Vlissingen. Behandeld wordt het bezwaar van: 19.30 de heer C.T.A.M. Berg mans inzake het afwijzen van een bijzondere bijdra ge in de huurlasten op grond van de Vangnetrege ling Huursubsidie; 19.50 de heer ir B.N.W. Stofko- per inzake het verlenen van een tijdelijke onttrek kingsvergunning voor het pand Boulevard Bankert 894 op grond van de Ver ordening rekreatiewonin- gen 1994; 20.10 de heer C.F.van Breemen inzake het verlenen van een tijdelijke onttrekkings vergunning voor het pand Boulevard Bankert 774 op grond van de Verordening rekreatiewoningen 1994. De bezwaarschriften en alle ver der op deze zaak betrekking heb bende stukken liggen de week voor de hoorzitting ter inzage in het gemeentehuis, stafbureau Be stuur (kamer 118a - Ie verdie ping). U kunt zich met vragen over de procedure wenden tot de secretaris, de heer F.H. Kuijper tel. 0118-487 438.

de Faam | 1998 | | pagina 17