Muis en Leeuw heropenen Het Onderdeurtje Body Gym toont nieuwe fitnessapparatuur Anders genezen bij Good Medicine De Moerbei wordt EuroSlijter Bij een montuur zit de kwaliteit van binnen Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Leuke, aparte kleding maken voor baby's en kinderen. Dat was wat Jeanine Simons wil de toen ze bijna vijf jaar geleden begon met Het Onderdeurtje. Van elke jurk, broek of rok was er maar één in een bepaalde maat. Ex clusief, maar dan wél betaalbaar. Afgelopen week werd de zaak in de Vlissingse Hobein- straat feestelijk heropend door Muis en Leeuw. Wat er veranderd is en waarom legt Jeanine -bijgestaan door haar moeder- uit. Het Middelburgse fitnesscentrum All Sports Body Gym heeft een nieuwe lijn toestellen. De machines ter verbetering van conditie en figuur zijn het nieuwste wat er op het gebied van fit ness te krijgen is. Om het publiek kennis te la ten maken met de nieuwste snufjes houdt de sportschool zondag 15 november een open dag. Bodypump ÖJS Boekhandel de Oorsprong is verhuisd van de boulevard naar de Badhuisstraat in Vlissingen. De zaak is niet alleen verhuisd maar breidt haar activiteiten ook aanzienlijk uit. In een achter de winkel gelegen cursusruimte gaan eigenaars Denise en Evert Leeraert cursussen in onder meer reiki, edelsteentherapie en sjamanisme geven. Het bedrijf heet voortaan: Good Medici ne, centrum voor healing, innerlijke groei en bewustwording. Wijnkoperij De Moerbei in Oostkapelle is sinds kort aangesloten bij de inkooporganisatie Eu roSlijter. „We kunnen op deze manier profes sioneler te werk gaan", verklaart eigenaar Henk Janse. „Onze klanten kunnen nu profite ren van scherp geprijsde aanbiedingen doordat we gezamenlijk inkopen". Het assortiment van De Moerbei blijft in grote lijnen hetzelfde. Ook de verschillende Zeeuwse specialiteiten blijven deel uitmaken van de sortering van De Moer bei. Hans Anders loopt vooruit op de Euro Sinterklaas verwacht dit jaar veel post Overzicht van auto's in Alle Auto's 99 Vlissingse voetballers in nieuwe shirts Raab Karcher sponsort volleyballers Woensdag 11 november 1998 FAAM/VLISSINGER 13 Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur t/m zon dag 22 uur: H Klompe, tel. 471140 Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: J. Drijdijk, tel 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: A.J Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. 410910. Spreek uren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka- pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker- ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838 Dierenarts A. Meijns, Oostka- pelseweg 12, Gri|pskerke, tel 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. „De grootste verandering is wel dat we nu ook confectie verkopen. Kleding die niet door ons zelf is gemaakt, maar die wei aansluit bij war we willen, stoere swea ters bijvoorbeeld", zegt Jea nine „Alleen van onze eigen kle ding bestaan ging niet meer. Heel jammer, maar dan moet je verder zoeken. Exclusief zijn is leuk, maar voor een klant die een jurkje zoekt in maat 134 en een deukje ziet hangen in maat 116 is het soms heel verve lend", vertelt ze. „Dan kre gen we de vraag of we dat ook even in een andere maat wilden maken. Even... terwijl er gauw tien tot twaalf uur werk in zit. En trouwens, we hadden en hebben er gewoon geen tijd voor". Haar: moeder vult aan: „Kiedingreparatie neemt steeds meer tijd in beslag. Daar zijn we mee begonnen omdat er vraag naar was en dat werd steeds maar meer en meer werk. Zo'n paar honderd vaste klanten hebber, we daarvoor en die kun je ook niet te Ieu rste 11en Toch blijft de zelfmaakmo- de een be langrijk on derdeel van de zaak. "Ja wat dacht je. Ik heb niet voor niets elf jaar textiel- studie achter de rug; dat blijft rri'n gro te liefde", licht Jeanine toe. „Jurken bijvoorbeeld blijven er ze ker in, daar is haast niet aan te komen en al hele maal niet als het een beet je anders dan anders moet zijn. Nee hoor, mini maal twee rekken zullen met onze ei gen kleding gevuld .blijven". Op en om die rekken staat ook speel goed uitgestald zoals ram melaars, houten puzzels en ringen voor kleine vinger tjes. Jeanine: „Dat zijn de extraatjes die het bijvoor beeld als kraamcadeautje erg goed doen. Op markten, waar ik vooral 's zomers veel sta, gaat het om de kle ding. Ik deel dan kaartjes uit met het adres en daardoor ko men er zelfs;Duitse toeristen naar de winkel. Het speel goed: gaat wél weer mee naar de kledingparty's die we sinds kort ook verzor gen. We zitten hier natuur lijk niet echt in de loop hè, dus gaan wij naar de klant. Zo kan het ook „Toch zijn we wereldbe roemd hoor", glundert moe der Addie. „Oma's die kle ding voor de kleinkinderen sturen tot in Canada toe, wat wil je nog meer Nou ik weet nog wel een paar dingen", zucht Jeani ne. „Canada: is leuk, maar een vaste klantenkring in Vlissingen is ook prettig na tuurlijk. Dat mensen weten waar we zitten en wat we doen. En dat is en blijft kinderkle ding van maat 56 tot en met maat 164 bieden. Toch, als je ziet hoe we begonnen zijn en wat het nu is dan vait dat niet tegen. Tuurlijk, soms gaat het beter dan anders maar Het Onderdeurtje gaat er niet aan onderdoor besluiten Jeanine en Addie eensgezind. Het populaire duo Muis en Leeuw verzorgde de heropening van Het Onderdeurtje. (Foto Jaap Wolterbeek) APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot de vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Welsinge, J. W. Thibautstraat 45, tel. 623298 Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg, Dreesstraat 2a, tel 470717. VERLOSKUNDIGEN eens een ken". beetje leven ma- Bert Kuijs en Jarl de Hartog van Body Gym gaan er prat op dat ze een bijzondere col lectie sporttoestellen in huis hebben. „Het is het resultaat van zestien jaar lang de markt volgen", is De Hartog van me ning. „Zo'n assortiment bouw je niet in één jaar op". De ver schillende toestellen van Body Gym zijn zo uitgekiend dat al le lichaamsdelen getraind kunnen worden. „We zijn een fitnesscentrum waar mensen terecht kunnen die fitter willen worden en er al dan niet beter uit willen gaan zien. Om die combinatie draait het", legt De Hartog uit. Om aan die wensen te kunnen voldoen heeft Body Gym een nieuwe lijn fitnessapparatuur aangeschaft. „We hebben drie nieuwe hardloopbanden en twee walkers", vertelt Bert Kuijs. „Het zijn de beste toe stellen die de drie topmerken in Nederland kunnen leve ren". De nieuwe hardloopban den zijn zo ontworpen dat aan de specifieke eisen van de sporter kan worden voldaan. Een computer regelt de snel heid van de band en kan zelfs een berghelling simuleren. Kuijs: „Bij de oude hardloop banden drukte je op een knop je en dan ging het apparaat lopen. Hier is alles precies te regelen volgens de wensen van de sporter. Echte training op maat dus". De in het toestel gebouwde computer meet onder meer de hartslag en het calorie-ver bruik van de sporter zodat er op een verantwoorde manier getraind kan worden. „Een ander voordeel is dat het ap paraat vrijwel geruisloos is", voegt De Hartog toe. „De ou de apparaten wilden nogal De nieuwe walkers van Body Gym voldoen ook aan alle ei sen van comfort en veiligheid voor de sporter. De nieuwe apparaten veroorzaken geen blessures. „Op de oude toe stellen was er nog wel eens sprake van knieblessures", weet Kuijs. „Bij deze toestel len wordt een iets andere be weging gemaakt waarbij de knieën het minder zwaar te verduren krijgen". Niet alleen de toestellen van Body Gym kunnen bekeken en gepro beerd worden tijdens de open dag. In een speciale zaal wor den demonstraties gegeven van de verschillende groep- sporten die hier worden gege ven. „Het nieuwste is body pump", vertelt Bert Kuijs. „Dat wordt gedaan in een groep van ongeveer vijfen twintig mannen en vrouwen. Met steps en andere toestel- Do. 12 november t/m wo. 18 november HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 23 uur: C.J.E M. Albers, Bellinkplem 3, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: A.A.M. Termeer en F. van den Berg, Rosenburglaan 1, tel. 465253 Zondag tot 24 uur: P. Crama, Hogeweg 107, tel. 413459. Visites aanvragen voor 10 uur Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 627664. Zondag tot 24 uur: R.G.G Groot, Prins Bernhardstraat 2, Arnemuiden, tel. 601308 Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: B Ubels en M. Helmes, 't Plein 2, Seroosker ke, tel. 591212. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur' PK. Noorlander, Middel burgsestraat 94, Koudekerke, tel. 551231. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: A. Stutter- heim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag. R. Oosterhoff, Gerbran- dystraat 176, Vlissingen, tel. 465326 rapie. „Doordat ik zelf langdu rig ziek ben geweest ben ik in aanraking met edelstenen ge komen", legt Leeraert uit. „Ik heb er verschillende cursus sen in gevolgd en veel aan zelfstudie gedaan. Mede door eigen levenservaring is deze kwaliteit tevoorschijn geko men en ik kan er nu ook ande re mensen mee helpen". De cursussen worden gegeven in de cursusruimte achter de winkel. Behalve edelsteenthe rapie worden er cursussen rei ki gegeven. „We hebben een vaste medewerker die sjama- niste is. Ook zij geeft regelma tig cursussen en lezingen over verschillende onderwerpen". In de boekwinkel zijn onder meer boeken te vinden over onderwerpen als innerlijke groei, spiritualiteit, tarot, reïn carnatie, dromen, sjamanis me, verschillende soorten massage en verschillende godsdiensten. Denise en Evert Leeraert openden twee jaar geleden hun zaak op de boulevard on der de naam De Oorsprong. „We waren toen voornamelijk een esoterische boekhandel en hadden daarnaast cadeau artikelen en ook wel souve nirs. Nu zijn we helemaal van de souvenirs afgestapt en richten we ons voornamelijk op de boekhandel en het ge ven van cursussen", vertelt Denise Leeraert. Voorheen werden de cursussen bij Deni se en Evert Leeraert aan huis gegeven. Leeraert: „Echt prak tisch was dat niet. Vandaar dat we op zoek zijn gegaan naar een nieuw pand. We zochten een plaats om cursus sen te geven, een plek om te wonen en ruimte om de win kel te kunnen vestigen. Hier hebben we dus eigenlijk drie vliegen in één klap gevan gen". Zelf geeft Denise Leera ert cursussen in edelsteenthe- Denise Leeraert in haar nieuwe zaak Good Medicine. (Foto Jaap Wolterbeek) len is het een effectieve ma nier om te sporten op speciaal hiervoor geselecteerde mu ziek". In de derde zaal staat het pronkstuk van Body Gym. Te midden van de vertrouwde halterbanken prijkt een kolos saal toestel dat volgens Kuijs en De Hartog de ideale combi natie tussen fitness en body building vormt. „Dit is echt ideaal voor de sporters die én fitter willen worden én er be ter uit willen gaan zien. De weerstand van de machine is gevarieerd zodat aan alle wensen kunnen worden vol daan", doet Kuijs uit de doe ken. Kuijs en De Hartog hebben twee jaar op het toestel moe ten wachten. De Hartog: „De machine komt uit Amerika en wordt maar mondjesmaat op de Europese markt geleverd. Toch doen we er dan alles aan om zo'n apparaat in huis te krijgen. We hebben zelfs wel eens een apparaat speciaal laten na bouwen omdat het origineel niet leverbaar was. We trainen zelf ook dagelijks en net als onze klanten willen we dan het beste van het beste". Bert Kuijs (links) en Jarl de Hartog demonstreren de nieuwe walkers. (Foto Jaap Wolterbeek) Moerbei dat eveneens van Janse en Visser is. „Mijn va der is in 1960 het hotel begon nen en in 1991 hebben Clazien en ik de zaak overgenomen". Een sterke troef van De Moer bei is de sortering Zeeuwse drankjes die het niet alleen bij de eigen bevolking goed doen maar zeker ook bij de toeris ten. „We hebben verschillen de soorten bieren van de Oostkappelse brouwerij De Rijke Gewoonte in huis", ver telt Janse. „De Rijke Gewoon te maakt verschillende soor ten bier. Momenteel hebben we een wit bier, trippel en een dubbel van hun staan". Ande re typisch Zeeuwse drankjes zijn de Creme de cassis de Zé- lande en een Zeeuwse bes senjenever. „De Creme de cassis is oor spronkelijk een Frans drank je", weet Janse. „Destilleerder Florijn maakt het drankje vol gens het oude Franse recept met zwarte bessen die in de buurt van Borssele groeien. Vandaar heet het dus Creme de cassis de Zélande". Even eens van Borsselse bessen is de bessenjenever. Janse: „Die bestaat nog maar sinds sep tember en het. is enorm aan geslagen. Zelfs zo goed dat de bessenje never de komende weken even niet leverbaar is. De eer ste voorraad is zo snel ver kocht dat de destilleerder nu eerst even tijd moet hebben om een volgende voorraad te stoken. Vooral Duitse toeris ten zijn er dol op maar ook de Zeeuwen zelf weten het drankje op waarde in te schat ten". Een laatste bijzondere Zeeuwse drank is de likeur ge maakt van babbelaars. „Schermer uit Hoorn maakt de zoete likeur van de snoep jes. De drank is zowel onge- koeld als met ijs heel erg lek ker". Met de aansluiting bij inkoop organisatie EuroSlijter hopen eigenaars Henk Janse en Cla zien Visser professioneler te werk te kunnen gaan. „Voor een kleine slijter op een dorp van 2200 inwoners is het be ter om je bij een dergelijke or ganisatie aan te sluiten", is Henk Janse van mening. „Eu roSlijter regelt de reclame voor ons en om de twee we ken hebben we een speciale aanbieding, een zogenaamde 'knaller'. Ik denk dat die knal lers de grootste koerswijzi ging is die voor de klanten merkbaar zal zijn". Het assor timent van De Moerbei veran dert niet veel. „We gaan mis schien wat andere merken voeren omdat we bijvoor beeld bij een andere wijnleve rancier zitten. We verkopen nu een aantal merken waar we voorheen geen zaken mee de den". Wijnkoperij De Moerbei bestaat al sinds 1967. „We verkochten toen flessen aan de bar, dat mocht toen nog", herinnert Janse zich. „In 1977 hebben we er een aparte win kel van gemaakt". De slijterij is gevestigd naast Hotel De Henk Janse en Clazien Visser van EuroSlijter De Moerbei. (Foto Jaap Wolterbeek) De Euro wordt de nieuwe munt van Nederland en andere Eu ropese landen. Omdat één Euro ongeveer twee gulden waard zal zijn, wordt de vaste prijs van een montuur bij Hans Anders Opticiens niet F 75,- maar 37,50 Euro, Om de klanten alvast te laten wennen aan de europrijs, kosten de monturen van Hans Anders deze maand evenveel als de toekomstigte europrijs in guldens. Dit komt neer op een korting van vijftig procent. Zoals ieder jaar gaat Sinterklaas direct na zijn aankomst in Ne derland wéér naar zijn logeeradres in het Brabantse Nuenen. Hij heeft al bericht ontvangen dat er heel veel kinderpost op hem ligt te wachten en daarom heeft hij extra Schrijfpieten meegebracht die hem een handje helpen bij het beantwoorden van de brieven. Kinderen die ook een brief aan Sinterklaas wil len schrijven kunnen die sturen naar Sinterklaas, Sinterklaashof 5670 NA in Nuenen. Praktisch, actueel en betaal baar. Deze drie begrippen zijn zon der meer van toepassing op Alle Auto's 99. Voor autoko pers, voor liefhebbers en ook voor mensen die werkzaam zijn in de autobranche biedt Alle Auto's 99 een waardevol overzicht van de belangrijkste gegevens van alle automodel len in de Benelux. Alle Auto's 99 is verkrijgbaar bij boekhan del, warenhuis en kiosk voor 17,90. Sportvereniging S.V.R. in Vlissingen wordt sinds enige tijd gesponsord door Hebu Sport. Henk Buijs van Hebu Sport heeft het eerste team in nieuwe t-shirts gestoken. Op de foto staan (v.l.n.r.) Collin Robinson, Joad Afkir, Kees de Looff, Joost van Pelt, Ron Kindts en leider Jos Netten. Zittend zijn Hemand Ramshardan, Dennis Ralf, Friso Dijkstra, Edwin Baas, Dave de Quelery, Mark Dingemanse en Mamed Elkaddouri. Het eerste team van Sportvereniging S.V.R. Het team van volleyballende (oud)brandweerlieden uit Mid delburg heeft een nieuwe sponsor gevonden. Raab Karcher bouwmaterialen uit Middelburg heeft zijn naam aan het team verbonden. Onder de naam van Raab Karcher komt dit team uit in de derde klas van de Middelburgse bedrijfsvolleybalcompeti- tie. Op bijgaande foto staat het team in het nieuwe tenue van de Raab Karcher. Op de foto staan Kees Flipse, Just Groen, Ru dy Ovaa en sponsor Chris Janse. Zittend zijn Jacco van Eenen- naam, Simon de Later en Robert Maranus. Het volleybalteam van de Middelburgse brandweer. advertorial Brillen zijn aan mode onderhevig. Maar on der die trendy look zit meer. Daar zit de kwali teit van een montuur. Logisch dus, dat bij een kwaliteitszaak als Focus Optiek MD goed wordt gekeken naar het onderhuidse van een brilmontuur. De onderhuid bepaalt de levensduur van een montuur. Daarom wor den meerdere lagen er overheen aangebracht. Dus hoe meer lagen, hoe sterker, hoe langer de levensduur, maar ook hoe duurder een bril is. Laag voor laag wordt de 'opperhuid' aangebracht. Het voor laatste deel is de chroom laag. Die zorgt ervoor dat al le eerdere lagen vaster blijven zitten en dat de toplaag beter hecht. Niet alleen de hoge slijtvastheid van het materiaal maakt het montuur tot een goed product, ook de kwaliteit van de lassen, pasvorm en afwerking van onder meer decoraties, waarborgen de verschillen in kwaliteit en prijs van de monturen. Het is dus aan de consument om een keuze te maken. Het spreekt voor zich dat het vakkundige verkoopteam bij Focus Optiek MD altijd duidelijk maakt hoe de prijs kwaliteitsverhouding van een brilmontuur is opge bouwd. Focus Optiek MD heeft alleen kwaliteitsmerken in huis zoals Calvin Klein, Giorgio Armavi, Rodenstock, Sil houette, Lacoste en Nina Ricci. Focus Optiek is te vinden aan de Nieuwe Burg en in het winkelcentrum Dauwen- daele in Middelburg. Voor informatie: 0118-625310. doorsnede van een witvercliroomde veer Chroomlaa Nikkellaag doorsnede van een zwartvergroomd^ veer Zwart-chroomlaag Nikkellaag Basis materiaal

de Faam | 1998 | | pagina 13