Statencommissies bijeen IN VERWACHTING? Provincie Zeeland rvi WOON- EN BEDRIJFSUNITS Onze kraamzorg zal u goed bevallen! Stapje voor de Schelde m 125, Heeft u al gedacht aan kraamzorq? jHijr üüOfficiële Mededelingen sofatex AbdijNieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Milieu Vergunning Transport en Containerbedrijf Wieiemaker B.V. te Middelburg In beroep Vergunning Grondwaterwet Komende week vergaderen vier commissies uit Provinciale Staten (PS). Vanzelfsprekend zijn deze vergaderingen openbaar. En behalve dat: er is spreekrecht voor het publiek. Ruimtelijke Ordening 2e wijziging bestemmingsplan Beschermd Stads gezicht I, gemeente Vlissingen wmm fWÊMÊz&M Milieutijdingen WÊmmÊmm ':^Wt I I -C I h - 'T'l I 'KK |JAAR\ IERZORGING MENK vanderSII VAKWERK VOOR EEN REDELIJKE PRIJS Marine Containers bv HET ADRES VOOR: zowel nieuwe als gebruikte Frankrijkweg 3 Vlissingen-Oost havennummer 5998 Tel. 0113-670300 Fax 0113-670303 Van keukenstoel tot postkoets Wij stofferen het voor u C. J. Brouwer v.o.f. Kom bij de Konmar Bloemist het fotoboek met de mooiste bruidsboeketten bekijken! KQüMar tel. 0115 61 55 95 fel. 0113 23 29 24 Kraamcentrum Stichting Homecare Woensdag 11 november 1998 FAAM/VLISSINGER 11 Abdij De Europese Unie (EU) wil ook op het gebied van ruimtelijke orde ning de samenwerking tussen overheden van verschillende lan den stimuleren; en ze heeft daar geld voor over. De provincie pro beert een graantje mee te pikken uit de fondsen voor deze interre gionale programma's. Voor zaken die verband houden met de herin richting van het terrein na de ver plaatsing van scheepswerf De Schelde uit de binnenstad van Vlissingen, heeft de provincie aan de Europese Unie om een tege moetkoming gevraagd van 100.000 ecu. Dat komt neer op een bedrag van ruim 210 dui zend gulden. Internationale samenwerking Een dergelijke subsidieaanvraag kan alleen de deur uitgaan als er sprake is van internationale samenwerking. Daartoe is het project CIDRE (city's divided by rivers in Europe; zeg gemakshal ve maar Europese riviersteden) opgezet. Partners zijn Londen, Dublin, Glasgow en Vlissingen. Deze steden kampen allemaal met een stadsdeel dat minder tot ontwikkeling komt of zelfs ver paupert tegenover een bloeiend en wel degelijk groeiend stads deel aan de andere kant van de rivier. In Nederland geldt dit bij voorbeeld voor Rotterdam, waar het stadsdeel Zuid de nodige sti mulering nodig heeft. Van barrière tot attractie Op veel kleinere schaal speelt een soortgelijk probleem in Vlissingen. De scheepswerf en het water vormen een barrière in de binnenstad. Na de verhuizing van het bedrijf naar industriege bied Vlissingen-Oost kunnen de verbindingen tussen de stadsde len verbeteren. Bovendien komen er voor een toeristische stad als Vlissingen belangrijke attracties bij in de vorm van een dokhaven, een zeventiende-eeuws dokhaven tje en enkele waardevolle oude gebouwen. Voordeel op langere termijn Nederlandse regionale overheden (lees: gemeente Vlissingen en provincie) moeten de gevraagde subsidie met eenzelfde bedrag vermeerderen. Als de EU het be drag toekent is het vooral be stemd voor onderzoek en promo tie. Het belangrijkste voordeel om mee te doen aan dit project ligt op de langere termijn. Na 2000 blijven er enkele grote Europese fondsen over en Inter- reg is er een van. Voor de uitvoe ring van het project, de herinrich ting van het terrein na de verhui zing van De Schelde, willen de regionale overheden een beroep Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan Transport- en Containerbedrijf Wieiemaker B.V. te Middelburg een vergunning Wet milieubeheer en de Provinciale Milieuverordening Zeeland met voorschriften ter bescherming van het milieu ver leend voor het inzamelen van specifiek ziekenhuisafval. In de vergunning zijn een aantal wijzigingen aangebracht ten opzichte van het ontwerp. De vergunning ligt van 12 novem ber tot en met 23 december 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het in het ge meentehuis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefo nische afspraak 0118-675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ont- werp-vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning, degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die zijn aangebracht ten opzichte van de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 24 december 1998 tegen de ver gunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gra-venha- ge. De vergunning wordt op 25 de cember 1998 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de doen op dit fonds voor interregio nale samenwerking. Wie dan al door de huidige aanvraag in de Europese Unie op de kaart staat, heeft een voorsprong,-zo is de redenering. Dinsdag 17 november behandelt de adviescommissie bezwaar schriften vier bezwaren die zijn gemaakt naar aanleiding van besluiten van Gedeputeerde Staten (GS) of van een gemeente bestuur. Bezwaarmakers krijgen de gelegenheid hun standpunten mondeling toe te lichten. Om 14.15 hoort de commissie een vertegenwoordiger van de NFO Kring Zeeuws-Vlaanderen. De Kring is het er met mee eens dat GS hebben besloten een sub sidieaanvraag in het kader van het Milieufonds 1998 maar gedeeltelijk toe te kennen. Een inwoner van Sint Maartens dijk is het met eens met een besluit van GS ontheffing van de Wegenverordening Zeeland te verlenen aan een andere inwoner van dit Thoolse stadje. Deze zit ting begint om 14.45 uur. Om 15.15 uur is het per 1 juni 1998 in werking getreden Begrenzingenplan Schouwen- West in het geding. De campings Ginsterveld, De Kempe, Wilhel- minahoeve Renesse, Bona-Fide en Prinsenhoeve Renesse en enkele inwoners van de gemeen te Schouwen-Duiveland zijn tegen dit begrenzingenplan in het ge weer gekomen. De Jager Bedrijfswagens B.V. uit Goes krijgt om 16.00 uur de gelegenheid uiteen te zetten waarom het bedrijf het niet eens is met het besluit van GS tot bodemsanering van het voorma lig gasfabrieksterrein in Goes. De zittingen zijn openbaar en vin den plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling be-stuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Wattel (tel. 0118- 631773). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan de provincie Zeeland een vergunning Grondwaterwet met voorschrif ten ter bescherming van de bij het grondwaterbeheer betrokken belangen verleend voor het ont trekken van grondwater ten behoeve van de bouw van een uitwateringssluis in de nieuw aan te leggen primaire waterkering ter plaatse van de Buitenkeersluis te Vlissingen. De vergunning ligt van 12 novem ber tot en met 23 december Nieuws Vergaderingen van statencom missies zijn politiek en bestuurlijk belangrijke bijeenkomsten. In de commissies komen voorstellen van Gedeputeerde Staten (GS) aan de orde waarover besluiten moeten worden genomen. Soms gaat het om besluiten die GS kunnen nemen met instemming van een commissie. Vaak gaat het om voorstellen die GS pas kunnen uitvoeren nadat Provin ciale Staten een besluit hebben genomen. Dit soort besluiten komt eerst aan de orde in een vergadering van een of meerdere commissies. Omdat de fracties van alle politieke partijen die in PS zijn gekozen daarin zitting hebben, kunnen GS precies nagaan of er al dan met een meerderheid is te vinden voor hun voorstellen. Na een discus sie besluiten GS het voorstel, al dan met gewijzigd, voor te leg gen aan PS. Die vergadering is ongeveer een maand later. Maar ook kan het zijn dat GS hun voor stel intrekken. Spreekrecht Maar er is meer. Mensen die om wat voor reden dan ook belang hebben bij onderwerpen op de agenda van de commissies, kun nen aan het begin van de verga dering het woord krijgen om hun zegje te doen over die onderwer pen. Dit natuurlijk in de hoop dat Statenleden of de betrokken Gedeputeerde ook vinden dat de aangedragen argumenten hout snijden. Voor 'het publiek' is het de laatste gelegenheid invloed uit te oefenen voordat er een besluit wordt genomen. Statenvergaderingen zijn natuur lijk ook openbaar, maar dan 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeen tehuis van Vlissingen, op werk dagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 23 december 1998 tegen de ver gunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 24 december 1998 van kracht, ten zij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een komen alleen de Statenleden en Gedeputeerden aan het woord. Welzijn Maandag 16 november, aanvang 09.30 uur vergadert de Staten commissie Welzijn. De agenda vermeldt de volgende onderwer pen: bijdrage van 75 duizend gul den voor het opstellen van een Cultuurhistorische hoofdstructuur van Noord-Zeeland; jaarverslag monumentenfonds 1997; voort gangsrapportage plan ouderen zorg; financiering Netwerkorga nisatie Jeugdzorg Zeeland; beste ding budget voor het thema 'ver draagzaamheid'; regiovisie jeugd zorg Zeeland 1999 - 2002; plan jeugdhulpverlening Zeeland 1999 - 2002; procedure indienen subsidieverzoeken ontwikkelings samenwerking 1999; 20e en 21e wijziging begroting provincie Zee land 1998. Verkeer en Waterstaat Eveneens maandag 16 novem ber, maar dan om 13.30 uur, schuift de Statencommissie voor Verkeer en Waterstaat aan de vergadertafel. verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot E.J. Lere (tel. 0118- 631189). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben de 2e wijziging van het bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht I (ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning) goedgekeurd. Onderwerpen die aan bod komen zijn: PSD-zaken als veertarieven, voortgangsrapportage flankerend beleid in het kader van opheffing PSD en vervoersoverzichten; nieuwsbrieven Duurzaam Veilig Verkeer West Zeeuwsch-Vlaan- deren; 5e wijziging investerings plan 1998; 21e wijziging begro ting Provincie Zeeland 1998; ont werp streekplanuitwerking en MER windenergie; voortgangsrap portage extra investeringsimpuls infrastructuur; rondweg Aarden burg en acceptatie MER; dienst regeling interlokaal openbaar ver voer 1999/2000; rapport "Geen veer laten" over het instandhou den van een (beperkt) veer op de lijn Vlissingen - Breskens na aan leg WOV. Economie De Statencommissie voor Econo mie vergadert woensdag 18 no vember, aanvang 15.30 uur. Geagendeerd zijn de volgende onderwerpen: project Distinct; brief Recreatieschap Veerse Meer over overdracht van taken aan waterschap Zeeuwse eilan den en bijdrage provincie 1998 Deze wijziging voorziet in de planologisch-juridische regeling van de verruiming van woon- en kantoorfuncties aan de westzijde van het Bellamypark te Vlissin gen. Het besluit ligt met ingang van 12 november 1998 tot en met 23 december 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 Middelburg, werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren (voor het inzien bui ten kantooruren, mondeling toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mw. M.C. Wolter- beek, tel. 0118-631908). Gedurende de termijn van tervi- sielegging kunnen belanghebben den tegen het besluit beroep instellen bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Tevens kan een voorlopige voorziening worden gevraagd bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak. 1ÉÉMMIH! en 1999; aanleg voorzieningen duiksport; jaarrekening 1997 Na tuur- en Recreatieschap De Gre- velingen; jaarrekeningen 1996 en 1997 Stichting Economische Ontwikkeling Zeeland; subsidie duurzame ontwikkeling bedrijven terrein Axelse Vlakte; 21e wijzi ging begroting provincie 1998; voortgangsrapportage 5B; ont werp streekplan windenergie en MER; brief CdK over waterover last vanwege extreme regenval 13 en 14 september. Ruimtelijke ordening Vrijdag 20 november, aanvang 09.30 uur, vergadert de Staten commissie voor Ruimtelijke Orde ning in het kantoor van de provin cie Groene Woud 1 in Middelburg. Onderwerpen die op de agenda staan, zijn: 20e wijziging begro ting provincie 1998; rondweg Aardenburg, acceptatie MER; beschikbaarstelling 60 duizend gulden per jaar voor aanleg duik sportvoorzieningen; ontwerp streekplanuitwerking en MER windenergie; startnotitie PKB en MER mainport ontwikkeling Rotterdam; evaluatie openplan procedure RW 57; kamperen bij de boer; evaluatie stads- en dorpsvernieuwing. Milieu De Statencommissie voor Milieu vergadert vrijdag 20 november, aanvang 14.00 uur, in het kan toor van de provincie Groene Woud 1 m Middelburg. Onder voorbehoud staan de vol gende onderwerpen op de agen da: 20e wijziging begroting pro vincie 1998; Evaluatie waterhuis houdingsplan en visie op de waterketen; stortplan Zeeland; zelfregulering doelgroep industrie en uitwerking vergunning op hoofdlijnen. PPC Donderdag 19 november, aan vang 09.30 uur, vergadert de Provinciaal Planologische Com missie (PPC). De PPC is een com missie van deskundigen die GS adviseert. De PPC is openbaar maart kent geen spreekrecht voor het publiek. Op de agenda staan: ontwerp streekplanuitwerking windenergie en MER. Na afloop van de vergadering volgt er een presentatie van de kwaliteitsatlas van Middelburg 2030 en Koers 2010, de uit komst van de stadsdebatten in Vlissingen. Ter inzage Tenzij anders vermeld zijn de ver gaderingen in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De agen da's en vergaderstukken liggen ter inzage in het informatiecen trum van de provincie in Middel burg. De ingang van dit centrum is tijdelijk verplaatst naar Koor kerkhof 7. Het artikel over Stapje voor De Schelde (elders op deze pagina) is ontleend aan Milieutijdingen nummer 51. Milieutijdingen is een periodiek verschijnend informatieblad van de provincie met nieuws en ont wikkelingen op het terrein van ruimte, natuur, milieu en water. Het nieuwste nummer gaat onder meer over: Omwenteling in onkruidbestrijding; Milieuprijs, meedoen nog mogelijk; Plattelandsvernieuwing: natuure- ducatieve wandelroutes; Groene Stroom stimuleert windenergie; Vlindertuin aanwinst voor waarde vol cultuur landschap; Amfibieënproject in Zeeuwch- Vlaanderen; Milieufonds: huis van stro en leem; Europese steun gevraagd voor Scheldeproject; Nieuwe publicaties. Gratis abonnement Milieutijdingen is gratis verkrijg baar bij het informatiecentrum van de provincie (tijdelijke ingang Koorkerkhof 7) in Middelburg, tel. 0118 631400. Een gratis abon nement behoort eveneens tot de mogelijkheden. r!v: ;:vv;v:, 11 -t* Korte Noordstraat 6 Middelburg, Tel. 0118-634266 Dealer van: Reynaldo (NL) Ploegstoffen (NL) Kobé (NL) Saum und Viebahn (D) JAB (D) Monkwell (UK) J Brown Fabrics (UK) Marvic (UK) Warwick (UK) Today Interiors (UK) The Isle Mill (Sch) Wemyss (Sch) G.U (N) Kravet (USA) Stroheim and Romann (USA) Jero Tissus (F) Houles (F) Deschmaker (F) Malabar (IND) Arredamento Lombardo (I) Pepe Penalver (ESP) Uw vakkundige meubelstoffeerder STOFFEERDERIJ Stoffering van klassiek en modern meubilair Nieuwe Rijksweg 8 's-Heer Hendrikskinderen Telefoon: 0113-213642, fax: 0^13-222869 Mobiele tel. 06-53114691 Uw meubelen op nieuw bekleden7 Wij zijn uw adres voor de stoffering van alle soorten meubilair, boot- en caravankussens, projectmeubelen, autobekleding, reparaties aan antieke meubelen. Uitgebreide stalen collectie meubel stoffen. Vraag vrijblijvend prijsopgaaf bij u aan huis. Ook materiaal voor de doe-het-zelver Prachtige bruidsboeketten Met IQ corsages GRATIS. Vanaf slechts Wij zijn geopend van maandag t/m woensdag: 8.30 - 20.00 uur. Donderdag t/m vrijdag: 8.30 - 21.00 uur Zaterdag: 8.00 - 20.00 uur. Zondag. 12.00 - I 7.00 uur. Middelburg: Pottenbakkerssingel 2 Tel: 01 18 - 637465 Tot 15 november 1998 TOTALE LEEGVERKOOP, TOT 50% KORTING op prenten, landkaarten, etsen en schilderijen. GALLERY DE.BLAEUE ACOLYE Bellamypark 22, Vlissingen. Tel.: 0118-412920 Bel voor informatie: Zeeuwsch-Vlaanderen overig Zeeland Tholen - St. Philipsland - Goeree-Overflakkee Postbus 144 4560 AC Hulst

de Faam | 1998 | | pagina 11