lliliniÉ KiiilhèviéélmlIiiiiMlt, ii GEMEENTE MIDDELBURG Cliniclowns Middelburg is wakker geschud Fiets verlicht Herdenking Sloedam 1998 Gemeente Middelburg naar bedrijvenbeurs Commissievergaderingen (Her)intreden gehandicap te makkelijker door REA Grootste gedeelte toekomstvisie enthousiast ontvangen Rooivergunningen bomen Zeelandkaart Kaartjes voor 'dubbeltjesconcert' uw Vernieuwen riolering Veersesingel Week 45 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Tafeltje Dekje Vroeger was Middelburg een welvarende stad, de talloze monumentale pan den getuigen daarvan. Misschien dat door de tij den heen de aanblik van die weelde Middelburg minder alert heeft ge maakt. En zo heeft Mid delburg langzaam maar zeker het imago van een slapende ambtenaren stad gekregen waar veel wordt gepraat en weinig wordt gedaan. Het tij moet dus keren. En dat gebeurt ook; Middelburg heeft een ambitieus colle ge en een Kwaliteitsatlas tot het jaar 2030. Nieuwe koers Daadkracht Actie Tien projecten De gemeente Middelburg neemt deel aan het Zeelandpaviljoen op de Be drijven Kontaktdagen West-Brabant in Roosendaal op 3, 4 en 5 november. Dit paviljoen omvat een vijftiental Zeeuwse bedrijven en een gezamenlij ke presentatie van de provincie Zee land, Zeeland Seaports, gemeente Middelburg en een zestal andere Zeeuwse gemeenten. Woensdag 4 november 1998 FAAM/VLISSINGER Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken op dinsdag 17 november om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw Beije, telefoon 675434. Commissie Welzijn, Personeelszaken en Milieu op woensdag 18 november (oorspronkelijk ge pland op 1 I oktober) om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw De Nooijer, telefoon 675531. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): toe lichting I- en A-plan. jaarverslag Wet Samen, raadsvoorstellen. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. Vanaf heden kan het publiek dat de commissie- Commissievergaderingen zijn toegankelijk via de Coetoren van het Stadhuis in de Lange Noordstraat foto: Johan Sinke In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uit dunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter Na 1 januari 1999 kan niet meer betaald worden met de Zeeland kaart. Bij de automaten waar tot nu toe de Zeelandkaart als be taalmiddel gebruikt kon worden, kan vanaf het nieuwe jaar wor den betaald met de Chipper en de Chipknip. van maximaal 25 cm (gemeten op 1,30 m boven het maaiveld, maxi maal drie bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: twee elzen aan de Arnelaan één es. twee coniferen en één den aan de Michaelsdreef één wilg aan de Schepenenlaan één goudiep en één berk aan de Keurhove 16 populieren op het Langeviele- bolwerk twee esdoorns aan de Hannie Schaftstraat Voor informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster van de af deling Groenbeheer, 0118-675312. In de Burgerzaal van het stadhuis vond vorige week donderdag een liefdadigheidsdiner plaats waarvan de opbrengst geheel ten goede kwam van de Stichting Cliniclowns. Het diner werd georganiseerd door het Middelburgs Couvert. De Cliniclowns bezorgen ernstig zieke kinderen vrolijkheid en vermaak tijdens hun verblijf in zie kenhuizen. De clowns zorgen ervoor dal de patiën tjes de pijn en de vervelende behandelingen even helemaal kunnen vergeten en lekker lol kunnen maken. Vooral voor kinderen die zich slecht voelen en af leiding nodig hebben zijn de cliniclowns een ge weldige uitkomst. Na een diner van negen gangen en een wijnveiling werd aan het eind van de avond het ingezamelde bedrag bekend gemaakt. De Stich ting Cliniclowns kan het respecta bele bedrag tegemoet zien. Onge twijfeld zal de stichting ervoor zor gen dat het geld een goede bestem ming krijgt. De Koninklijke Oratoriumvereniging "tot oefening en uitspanning" brengt op zaterdag 7 november om 20.00 uur in de Concert- en Ge hoorzaal een najaarsconcert tot uitvoering Dankzij het Bomme van de Broeckefonds kunnen belangstellenden voor deze uitvoering kaarten krijgen tegen een zeer gereduceerde prijs; een dub beltje. Deze kaarten worden donderdag 5 november van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur verkocht bij de Dienst Maatschappelijke Zaken aan de Simpelhuisstraat. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 9 november tot en met 15 november maandag Super gehaktbal, witlof, aardap pelpuree dinsdag Dunne plakken rundvlees, spi nazie, aardappelen woensdag Hutspot met blokjes rundvlees donderdag Kippenpoot, gemengde groen ten. aardappelpuree vrijdag Gepaneerde visfilet, worst, ge stampte aardappelen zaterdag Nasi Rames zondag wat de pot schaft Op 2 november 1998 start de dienst Stadsbeheer van de gemeente Mid delburg met het vernieuwen van de riolering en bijkomende werken in de Veersesingel en omgeving. Voordat met de Veersesingel zelf wordt gestart, worden eerst werk zaamheden uitgevoerd in het trot toir van de Sportlaan en Noordsin gel tot aan de achterzijde van de sportvelden. Tevens wordt gewerkt aan Koepoortbrug tot aan het Mo lenwater. Gezien de lengte van het tracé zal het werk gefaseerd worden uitge voerd. Per fase wordt een deel van de Veersesingel afgesloten. Voor voetgangers en rolstoelgebruikers worden noodvoorzieningen getrof fen om woningen en andere panden bereikbaar te houden. Voordat de werkzaamheden aanvangen dienen in verband met de verzekering di verse aan het werk grenzende pan den te worden opgenomen door een taxateur. Het gehele traject duurt tot april 1999. Onvoorziene omstandigheden kunnen de uitvoeringsduur beïn vloeden. Indien u vragen heeft kunt u contact opnemen met de heer Ga- briëlse (67 53 33) of de heer Van Dijke (67 53 90). Er is alle reden om £en nieuwe koers te gaan varen. Bedrijven be gonnen weg te trekken, de werk loosheid steeg tot 12 procent en centrale voorzieningen voldeden niet meer aan de eisen van deze tijd of nog erger: ze ontbraken. Een zie kenhuis en een bioscoop zijn spre kende voorbeelden van voorzienin gen die niet meer in Middelburg zijn aan te treffen. Inwoners van Middelburg begonnen ook weg te trekken. Per 1 september van dit jaar bedroeg het vestigingsoverschot het verschil tussen komen en gaan) -168. Ofwel: er zijn meer mensen vertrokken dan gekomen. Voor het waarom zijn natuurlijk di verse redenen te bedenken, maar vast staat in ieder geval dat er on danks een verbeterde tendens te weinig woningen worden gebouwd om de inwoners in Middelburg te houden. Bedrijven en overheidsin stellingen verlieten het Middelburg se. In het Sloegebied, waar veel Middelburgers hun werk hebben, is ook van alles gaande; de kerncen trale gaat sluiten, bij De Koninklijke Schelde gaat het niet goed en ga zo maar door. Als er dus niets gebeurt zullen steeds meer mensen Middel burg verlaten en eindigt Middelburg als een museum in een groen land schap met inwoners die mijmeren over 'vroeger'. Maar met de Kwaliteitsatlas voor de Toekomst, Middelburg 2030 gaat alles veranderen. De plannen die er liggen, zijn plannen die Middelburg wakker zullen kus sen. Middelburg gaat weer brui sen. De vele nieuwbouwwijken, de nieuwe voorzieningen, de betere bereikbaarheid en uiteraard de nostalgische monumenten, zullen Middelburg een nieuw en fris imago geven. De huidige gemeenteraad is er één met de nodige daadkracht. Een ge meenteraad die Middelburg wil klaarstomen voor het volgende mil lennium. Niet met eindeloze, wolli ge prietpraat hoe de sociaal econo mische positie van Middelburg structureel zou kunnen verbeteren, maar met wat er daadwerkelijk gaat en ook moet gebeuren. Het college geeft daar op haar beurt uitvoering aan. Daarom ook is professor Riek Bakker, een vermaard stedenbouw kundige. ingehuurd om haar visie te geven over de ontwikkelingen van Middelburg, het Middelburg van morgen. Haar bureau BVR heeft drie ontwikkelingsvisies ontwikkeld die variëren van een groei tot 65.000 inwoners tot het slechtst denkbare. In het laatste geval verliest Middel burg sociale en culturele voorzienin gen. trekken jongeren massaal weg, blijven er slechts 37.000 mensen wonen en wordt Middelburg één groot museum. Dat hel gemeentebe stuur naar dat laatste absoluut niet streeft ligt voor de hand. De ontwik- kelingsyisies van de Mortiere en het Stationsgebied worden in de maand november samen met de reacties van de stadsconferentie van zaterdag 24 oktober jl. aangeboden aan de raad. Het publiek op de stadsconferentie. was overwegend enthousiast over de plannen. Enkele delen kwamen min der goed uit de verf. Wellicht zullen die aspecten ook nader worden be keken. De handen moeten dus uit de mou wen. Dat vereist niet alleen een voortvarende aanpak maar ook een cultuuromschakeling binnen hel ambtenarenapparaat. Het organisa tie-adviesbureau Berenschot is nu druk bezig met een organisatie-on derzoek. Daarbij wordt onderzocht hoeveel ambtenaren nodig zijn om de kerntaken te kunnen uitvoeren en hoe de ambtelijke organisatie eruit moet zien om slagvaardig te kunnen werken. Binnen twee jaar moeten de tien strategische projecten van de grond zijn gekomen, betreffende een nieuw stadskantoor, betere infra structuur, reorganisatie van het on derwijs. meer woningen, ontwikke ling van het stationsgebied, de aan leg van industrieterreinen, een re gionale A-schouwburg, ontwikke ling van de binnenstad en een stads gewestelijk zwembad. Het geluid van heimachines zal weer volop te horen zijn. Verouderde appartemen ten in de Stromenwijk maken plaats voor eengezinswoningen. De nieuwbouwwijken Veersepoort. Prooyenspark en Veldzigt zijn in ontwikkeling. Andere strategische projecten wachten op uitvoering. De Kwaliteitsatlas zal hoogstwaar schijnlijk een verhoging van het aantal strategische projecten bete kenen. Alles bij elkaar staat Middelburg voor een gigantische klus. Door samenwerking met het college van B&W, het stedebouwkundig- bureau BVR en het organisatie bureau Berenschot wordt Mid delburg wakker gekust en krijgen de inwoners een stad waar voor zieningen op allerlei gebieden te vinden zijn; een stad die leeft. Zoals iedereen weet is fietsen zonder licht gevaarlijk. Voor de fietser zelf en voor de mede-weggebruikers. Fietsersbond ENFB is voorstander van goed zichtbare fietsen. Daarom houdt zij op zaterdag 7 november van 10.00 tot 16.00 uur een ver lichtingsactie op de Markt in Middelburg. Tijdens de verlichtingsactie worden inlichtingen gege ven over het zelf repareren van fietsverlichting. Er wor den tips gegeven voor goede materialen. Bovendien staan fietsenmakers van Dcltacycle klaar om lampjes tegen kostprijs te repareren. Helm? Bezoekers worden uitgedaagd om antwoord te zoeken op enkele prikkelende vragen omtrent de nieuwe fiet senstalling op de Helm. De eerste vraag is: "waar be vindt zich de Helm?" De volgende vragen zijn te vin den in de Licht-kraam op de Markt (tussen het Zusterplein en de Helm). Een "geel" prijsje van de fietsersbond ENFB is weggelegd voor diegenen die de vragen juist hebben beantwoord. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de thuisbasis van Deltacycle bij de rijwielstalling op het Zusterplein. De komende weken gaat ook de politie extra aandacht besteden aan de fietsverlichting. Een goede reden om nu de verlichting in orde te maken. En dus ook een goede reden om op zaterdag 7 november de Licht-kraam van de fietsersbond ENFB te bezoeken. Foto: Ruben Oreel Zaterdag 31 oktober herdachten oud-strijders uit de Tweede Wereldoorlog de bevrijding van Wal cheren op de Sloedam in Arnemuiden. De herdenking werd bijgewoond door onder anderen een aantal Britse oud-strijders. Zij hebben in de pe riode van 1 november tot en met 8 november 1944 deelgenomen aan de gevechten voor de bevrijding van Walcheren. Het ere-peloton Naties was ook aan wezig bij de herdenking. Onder leiding van koraalmuziek werden de Neder landse, Franse, Canadese en Britse vlaggen gehesen. Na een toespraak van de burgemeester van Middel burg, mr L.H.B. Spahr van der Hoek werd "Last Post" gespeeld gevolgd door een minuut stilte. Daarna werd het Nederlandse volkslied gespeeld en werden kransen gelegd bij de verschillende monu menten. Volgend jaar is hel 55 jaar geleden dat Walcheren be vrijd werd. Reden vooreen speciale herdenking. Gehandicapten hebben met de Wet Reïntegratie Arbeidsgehan dicapten (REA) betere kansen om in het arbeidsproces mee te draaien. Sinds 1 juli 1998 kunnen werkgevers subsidie van de over heid aanvragen, wanneer zij ge handicapten in dienst nemen. De wet REA vervangt de oude Wet Arbeid Gehandicapte Werkne mers (WAGW). Met de inwerkingtreding van de REA zijn gemeenten verantwoor delijk voor de reïntegratie van de 'eigen' arbeidsgehandicapten. Dit zijn gehandicapten met uitsluitend een uitkering van de gemeente. De wet maakt het mogelijk op eenvou dige wijze en zonder administratie ve rompslomp een gehandicapte in dienst te nemen. Subsidie Omdat werkgevers die een arbeids gehandicapte in dienst nemen recht hebben op een subsidie van 24.000,-, kan de werkplek aan de eisen van de werknemer worden aangepast. Als daar meer geld voor nodig is, dan is een oplossing op maat bespreekbaar. Informatie De wel REA wordt uitgevoerd door de Werkmaatschappij Walcheren in opdracht van de gemeente Middel burg. Vlissingen en Veere. Nadere informatie is verkrijgbaar bij de heer G. Leenders van de ge meente Middelburg en Veere. tele foonnummer 675657 of bij de heer H.J. van Loon van de gemeente Vlissingen, telefoonnummer 487237. Na de succesvolle deelname aan de beurs Contacta in de Zeelandhallen in Goes op 13, 14 en 15 oktober jl. presenteert de gemeente Middelburg zich opnieuw aan een breed ondernemend publiek. Op de Contacta bleek dat er veel belangstelling was voor de nieuwe plannen van Middelburg op het gebied van werken, wonen en recreëren. Vooral het nieuw te ontwikkelen bedrijven park Mortiere trok sterk de aandacht. De Bedrijven Kontakdagen worden op dinsdagavond 3 november geopend. De openingstijden op woensdag 4 en don derdag 5 november zijn van 15.00 tot 22.00 uur. De beurs vindt plaats in het Evenementencentrum Leys- dream aan de Commandobaan 10 in Roosendaal (af slag Roosendaal Oost). De stand van de gemeente Middelburg op de Contacta in Goes, waarbij de toekomst visie van Middelburg sterk tot uiting kwam. Commissie Sociale Zaken, Economische Zaken en Cultuur op maandag 16 november om 19.30 uur. Secretaris mevrouw De Nooijer. telefoon 675531 vergaderingen bij wil wonen, het stadhuis betreden via het poortje in de Coetoren op de hoek van de Lange Noordstraat en de Markt. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergadering in te zien bij de sectic Communi catie en bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 23 november om 19.30 uur. Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur op donderdag 12 november om 19.30 uur. Secreta ris in de heer De Wolf. telefoon 675304. Middelburg 2030, een ondernemende stad met hart voor traditie. In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Financiën op dinsdag 10 november om 19.30 uur. Secretaris mevrouw Vermast, telefoon 675289. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): tweede Marap, plan van aanpak WOZ, kredietaanvraag WOZ- traject, verzoek plan schade Kruisweg en Rotter- damsekaai, monumentenverordening, verwerving OCM A-gebouwen.

de Faam | 1998 | | pagina 3