INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN \k GEMEENTE VLISSINGEN GEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Woensdag 21 oktober 1998 FAAM/VLISSINGER 17 NFORMAT E OVERHEID WET MILIEUBEHEER Ter inzage legging ontwerp-beschikking Aanvraag en ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat bij hen een aanvraag om vergun ning in het kader van de Wet milieubeheer is ingediend door Brammetje Dump B.V. te Middelburg voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning voor een detailhandel in kleding, campingartikelen en aan verwante producten, alsmede de opslag en verkoop van vuurwerk. De vergunning is aangevraagd in verband met de voorgenomen uit breiding van de opslag en ver koop van vuurwerk. De inrichting is gelegen aan het Domburgs Schuitvlot en Achter de Houttuinen te Middelburg, kada straal bekend gemeente Middelburg, sectie L, nrs. 0645, I573, 2346, 0638, 0639, 0640, 0641 en 0642. Inzage De aanvraag, de ontwerp-beschik king, die gericht is op vergunning verlening onder voorwaarden, en andere relevante stukken liggen vanaf heden elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdag avond van 17.00 uur tot 20.00 uur ter inzage op de afdeling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Inzage op don derdagavond dient van te voren telefonisch bij de afdeling Milieuzaken te worden aange vraagd (tel. 67 52 41). Desgevraagd wordt er door de afdeling Milieuzaken een monde linge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Bedenkingen In de periode van 22 oktober tot 19 november 1998 kunnen gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking schriftelijk door een ieder bij het college wor den ingediend. Indien behoefte bestaat aan een gedachtewisse ling over de ontwerp-beschikking kan daarom telefonisch worden verzocht. Tijdens deze bijeen komst, waarbij de aanvrager in de gelegenheid wordt gesteld aan wezig te zijn, kunnen mondeling bedenkingen worden ingediend. De persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen heeft ingediend worden, indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp beschikking kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkin gen in te brengen, dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. WIJZIGING ALGEMENE SUBSIDIEVERORDENING WELZIJN De raad van de gemeente Middelburg heeft in zijn vergade ring van 21 september 1998 besloten tot wijziging van de Algemene Subsidieverordening Welzijn (ASVW). Deze wijziging treedt op 11 november 1998 in werking. Aanleiding wijziging ASVW De gemeenteraad heeft op 22 december I997 de vrijwilligersno- ta "Op vrijwillige basis" vastge steld. Om een goed intern vrijwilligersbeleid te waarborgen bij gesubsidieerde instellingen worden aan de ASVW twee nieuwe artike len toegevoegd. Huidige tekst: Deskundigheidsbevordering Artikel 5 De bij een activiteit betrokken vrij willigers dienen in staat gesteld te worden door middel van deskun digheidsbevordering een zodanige kennis en ervaring te verwerven dat een verantwoorde uitoefening van hun functie gewaarborgd is. Nieuwe tekst- Vrijwilligers Artikel 5 1De bij een activiteit betrokken vrijwilligers dienen in staat gesteld te worden door middel van deskundigheidsbevordering een zodanige kennis en ervaring te verwerven dat een verant woorde uitoefening van hun functie gewaarborgd is. 2. Indien instellingen met vrijwilli gers werken dient ten behoeve van deze vrijwilligers een WA- en ongevallenverzekering te worden afgesloten. 3. Professionele instellingen die met vrijwilligers werken dienen een intern vrijwilligersbeleid op te stellen, waarin minimaal dui delijke afspraken over taken, begeleiding, deskundigheidsbe vordering en vergoedingen zijn geregeld. BOUWVERORDENING MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge de artikelen I39 en volgende van de Gemeentewet bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 19 oktober 1998 de gemeen telijke bouwverordening van 22 maart 1993 heeft gewijzigd. De wijzigingen hebben onder meer betrekking op: 1.de aanscherping van de ener- gieprestatiecoëfficient (epc) voor de woningbouw; 2. de inwerkingtreding van de derde tranche van de Algemene wet bestuursrecht (Awb); 3. de inwerkingtreding van de wij- ziging van de Woningwet, inza ke het tegengaan van bouwen op verontreinigde grond, en 4. het aanpassen van de bouw voorschriften aan het Asbestverwijderingsbesluit Kamerverhuurpanden Daarnaast zijn er in de bouwver ordening regels opgenomen over kamerverhuurpanden. Het is voor taan verboden zonder of in afwij king van een exploitatievergunning van ons college een kamerver huurpand in gebruik te hebben of te nemen. Onder kamerverhuurpand wordt verstaan een gebouw of een deel van een gebouw met, of geschikt te maken voor, vier of meer woonvertrekken, niet vallend onder het begrip logiesgebouw en/of logiesverblijf als bedoeld in het Bouwbesluit en niet zijnde een zelfstandige woonruimte als bedoeld in de Huisvestingwet, waarin (ongeacht de duur van het verblijf) (aan) drie of meer perso nen (al dan niet tegen betaling) nachtverblijf wordt verschaft (heb ben). Bij het afgeven van een exploita tievergunning kunnen door ons installatietechnische en gebruiksei sen gesteld worden. De bouwtechnische eisen voor kamerverhuurpanden vloeien voort uit het Bouwbesluit. Bestaande kamerverhuurpan den (overgangsbepaling) Kamerverhuurpanden die reeds bestaan op het tijdstip waarop deze wijzigingsverordening van kracht wordt dienen, na controle door toezichthoudende ambtena ren van de sectie Bouwen en Wonen en daartoe bevoegde des kundigen van de Brandweer, op aangeven en in overleg met laatst genoemden, daar waar dit tot de mogelijkheden behoort, een rede lijke termijn af te spreken om te voldoen aan de regels Kamerverhuurpanden. Deze rede lijke termijn gaat in principe de tijdsduur van 6 maanden niet te boven. Het wijzigingsbesluit ligt voor een ieder ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het bouwen van een veranda op het perceel Tarweakker 19 te Arnemuiden; - het vernieuwen van de voorge vel op het perceel Noordweg 19; - het vernieuwen van de voorge vel van het pand op het perceel Markt 21; - het verbouwen van de garage op het perceel Noordweg 12 7; - het aanbrengen van luiken voor twee ramen op het perceel Noordweg 59; - het verbouwen van de garage tot praktijkruimte op het per ceel Weerhaan 29; - het verbouwen/uitbreiden van de woning op het perceel Pijpstraat 39; - het vervangen van een gevelko zijn op het perceel Segeersstraat 28; - het bouwen van bedrijfsruimte op het een perceel aan de Herculesweg (Holding C. van Belzen B.V.); - het uitbreiden van de woning op het perceel Olmenlaan 4; - het vernieuwen van een schuur/berging op het perceel Golsteinseweg 7; - het uitbreiden van de woning met een bijkeuken op het per ceel Klokketoren 13; - het maken van een overkapping voor het opbergen van open haardhout op het perceel Van Kleffenslaan 19. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 5 oktober tot en met 9 oktober 1998 zijn de vol gende vergunningen verleend en/of is met de volgende meldin gen ingestemd: - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Veersesingel 264; - het bouwen van een berging op het perceel Hannie Schafstraat I; - het plaatsen van een duiven hok/berging op het perceel J.G. Schorerstraat 5; - het verbouwen/uitbreiden van de woning op het perceel Veersesingel 46; - het aanbouwen van een serre en het plaatsen van een dakka pel op het perceel Schuttershofstraat 18; - het intern verbouwen van het pand op het perceel Stadsschuur 416 - het vergroten van de kantoor ruimte op het perceel Ca landweg 2E; - het verbouwen van een bedrijfs pand tot kartbaan op het per ceel Arnesteinweg 19; - het verwijderen van asbestbe- plating in de kelder op het per ceel Kinderdijk 40; - het slopen van een Zeetexgebouw op het perceel Molenwater 95A; - het verbouwen van de huisart senpraktijk/zorgcentrum op het perceel Roozenburglaan 20; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Prinsenlaan 70; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Stadhouderslaan 9; - het aanbouwen van een tuin- berging op het perceel Statenhove I nummer 3 7; - het bouwen van een tuinschuur op het perceel Prinsenlaan 77; - het verbouwen van het pand op het perceel Lange Noordstraat 26; - het bouwen van een garage op het perceel Walensingel 65; - het wijzigen van een reeds ver leende bouwvergunning voor het vergroten van de woning op het perceel Havendijk 5; - het verwijderen van asbesthou dend plafond op het perceel Hazelaarslaan I; - het uitbreiden van de woning op het perceel Schweitzerstraat 18; - het vergroten van de woning op het perceel Molenweg 25 A. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. AANVRAAG OM MONU MENTENVERGUNNING Van 23 oktober tot en met 5 november 1998 ligt op de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het verbouwen/uitbrei den van het pand op het perceel Pijpstraat 39. Gedurende bovengenoemde perio de kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. VERZOEK FUNCTIEWIJZIGING - VRIJSTELLINGSPROCEDURE De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er een verzoek is ontvangen van B.V. Monumentenbeheer tot wijziging van de bestemming van de perce len Bogardstraat 13, 15 en 17 te Middelburg. B.V. Monumentenbeheer is voor: nemens de op genoemde percelen staande panden in gebruik te laten nemen als woning. De gebruikname is niet in over eenstemming met het ter plaaatse vigerende bestemmingsplan Hofplein-Lange Delft. Burgemeester en wethouders zijn evenwel bereid medewerking aan het verzoek te verlenen middels het verlenen van vrijstelling op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens zij hiertoe overgaan ligt het verzoek met ingang van 23 oktober 1998 gedurende twee weken (tot en met 5 november 1998) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. HOF VAN TANGE VIER DAGEN NIET BESCHIKBAAR ALS PARKEERTERREIN. Het Hof van Tange is enkele dagen niet als parkeerterrein beschikbaar. In verband met de standplaats van het Staatscircus van Moskou zal het plein zijn afgesloten van donderdag 29 oktober tot en met zondag I november 1998. De houders van parkeervergunnin- gen, met als aangewezen lokatie het Hof van Tange, zijn schriftelijk in kennis gesteld dat zij met hun parkeervergunning elders mogen parkeren. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina in de Faam/Vlissinger van vandaag en op Maximaal Text pagina 830. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: - het plaatsen van een schoor steen Lekstraat 3 7 - het plaatsen van een kunst werk inclusief 6 polarantennes Vlissingsestraat 239 - het bouwen van een schutting Gerbrandystraat 69 - het inpandig verbouwen van de keuken Beursplein 11 - het afsluiten van de loggia Paul Krugerstraat 68 flat 600 - het bouwen van een fietsenber ging Hoge weg 74 - het bouwen van 22 woningen Populierenstraat; Plantanenstraat - het bouwen van een berging Badhuisstraat 24 - het bouwen van een balkon Boulevard Bankert 128 - het wijzigen van de draagcon structie Singel 47 - het wijzigen van de achtergevel indeling Verlorenlandstraat 7 - het bouwen van een bedrijfsge bouw Hermesweg 3 - het bouwen van een zomer huisje Galgewei 22, terrein kampeervereniging 'Zomerlust' Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het in gebruik hebben als kamerverhuur Mercuriusweg 26 - het bouwen van een tuinhuisje Schubertlaan 22 - het verwijderen van asbesthou dende riolering Paul Krugerstraat 464 - het verwijderen van asbesthou dend zeil Zeemanserve 50 - het bouwen van een dakkapel Hobeinstraat 31 - het bouwen van een portokabin President Rooseveltlaan 733 B - het bouwen van een garage berging Assumburg 33 - het plaatsen van een dakkapel Zuiderzeestraat 60 - het uitbreiden van het pand Wolstraat 199 - Het verbouwen van een bankfi liaal Papegaaienburg 2 - het vergroten van de woning Willem Klooslaan 30 - het bouwen van een serre Willem Van De Veldelaan 28 - het bouwen van een kantoorge bouw Andorraweg 7 - het vergroten van een gasdruk- regelstation Schuitvaartgracht - het bouwen van een garage Prinses Irenelaan 5 - het bouwen van een tuinhuisje Nico Engelschmanlaan 13 - het slopen van bestaande opstallen en het bouwen van een garage berging Boulevard Evertsen 20 22 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. EERSTVOLGENDE VERGA DERINGEN VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE: 29 oktober en 26 november 1998. Uw plan moet tenminste 2 dagen voor de vergaderdatum bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. MONUMENTENWET Ingevolge artikel 12 van de Monumentenwet maken we bekend dat vergunning is gevraagd, op grond van artikel 11 van deze wet, tot het verbou wen van het pand Molenstraat 2 7 tot woning. Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing wordt genomen ligt het plan ter inzage op het stadhuis (sector Stadsontwikkeling, hal tweede verdieping), ingaande donderdag 21 oktober 1998 gedurende een periode van twee weken (derhal ve t/m 4 november 1998). Gedurende bovengenoemde ter mijn kunnen belanghebbenden hun zienswijzen kenbaar maken tegen dit plan bij burgemeester en wethouders van Vlissingen. KAPVERGUNNING Wij maken bekend dat er een aanvraag om een kapvergunning (ingevolge art 4.5.2. van de Algemene Plaatselijk Verordening Vlissingen) is ontvangen van: Woning Stichting Walcheren voor het verwijderen van een esdoorn in de achtertuin van Poortugaalstraat 29 te Oost- Souburg. Het college is voornemens deze vergunningen te verlenen. Nadere informatie over de kapaanvraag kunt u verkrijgen bij de sector Beheer/sectie Beplantingen, Vredehoflaan 50, telefoon 48 73 72. RUIMTELIJK-STEDEN BOUWKUNDIGE VISIE (OMGEVING) BOUW PROJECT 'D'ORANGERIE' (Koudekerkseweg 214) Rabo Vastgoed en Aannemingsbedrijf Stegink bv hebben een bouwplan ontwikkeld voor een woongebouw met 23 appartementen en een parkeer garage ter plaatse van de panden Koudekerkseweg 2 en 4. Ten behoeve van dit plan is op 15 april 1998 al een bouw/sloopver gunning verleend, nadat de gemeenteraad op 19 februari 1998 vrijstelling op grond van art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van het' gel dende bestemmingsplan 'Bonedijke' had verleend. Deze besluiten zijn geschorst door de President van de Arrondisssementsrechtbank van wege - kort samengevat - het ontbreken van een ruimtelijke visie op de ontwikkeling van de omgeving. Tevens loopt een bezwarenprocedure op grond van Algemene wet bestuursrecht. In deze procedure vindt een volledi ge heroverweging van de besluit vorming plaats. Wij willen aan het ingediende bouwproject medewerking blijven verlenen. Daartoe is nu een ruim telijk-stedenbouwkundige visie voor zowel de bouwlocatie als het omliggende gebied opgesteld. Deze visie willen wij laten vast stellen door de gemeenteraad, nadat daarop inspraak is ver leend voor belanghebbenden. Het bouwplan en genoemde visie liggen met ingang van 22 oktober 1998 gedurende vier weken (t/m 18 november 1998) ter inzage in het stadhuis, sector stadsontwik keling (hal, tweede verdieping). Gedurende deze termijn kunnen, op grond van afd. 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht, schriftelijk reacties worden inge diend bij het college, Stadhuisplein 2, 4382 LG VLISSINGEN. De indieners van een reactie krij gen bericht over de verdere besluitvorming. Informatie is ver krijgbaar bij Dhr. W.C.M. Crusio, tel. 0118.487221 ofj. Francke, tel. 0118.487282. VERKEERSMAATREGELEN Wij zijn voornemens om de Ritthemsestraat vanaf de kruising met de Burg. Stemerdinglaan tot aan het Oranjeplein te Oost- Souburg gesloten te verklaren voor vrachtauto's. Het ontwerp-besluit ligt vanaf heden voor een periode van 4 weken ter inzage in het stadhuis van de gemeente Vlissingen, tweede verdieping bij de sector Stadsontwikkeling op de daarvoor bestemde informatietafel. Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld hun zienswij zen over het ontwerp-besluit mondeling of schriftelijk naar voren te brengen. Reacties kun nen worden gezonden aan het College van burgemeester en wet houders, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen, sector Stadsontwikkeling, sectie Nieuwe werken (tel. 487235). Vlissingen, 21 oktober 1998 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de informatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV. VACATURE OMBUDSCOMMISSIE In de Vlissingse Ombuds- commissie is een vacature ontstaan voor een PLAATSVERVANGEND LID(MIV). De gemeente Vlissingen kent vanaf 1995 een Ombudscommissie. Deze onaf hankelijke commissie heeft als taak het onderzoeken van klach ten van burgers over gedragingen van bestuurders en ambtenaren. Deze klachten worden getoetst aan de normen van behoorlijk bestuur. De commissie werkt eveneens voor de Maatschappelijke Zorg Walcheren (bijv. klachten over het vervoer van ouderen en gehandicapten). De Ombudscommissie bestaat uit drie vaste leden en twee plaatsvervangers. De plaatsver vangers worden in voorkomende gevallen bij toerbeurt uitgenodigd. Een ambtelijk secretaris staat de leden van de commissie bij. Hij is voor zijn taak uitsluitend verant woording verschuldigd aan de commissie. Vereisten Het plaatsvervangende lid moet beschikken over: een ruime dosis mensenkennis en gezond verstand een onafhankelijke opstelling een sociaal/maatschappelijke binding met Vlissingen inzicht in de bestuurlijke orga nisatie van een gemeente goede sociale vaardigheden. Inwoners van Vlissingen genie ten de voorkeur. De Ombudscommissie heeft een onafhankelijke positie. Daarom mogen de voorzitter en de (plv.)leden geen deel uit maken van of werkzaam zijn onder ver antwoordelijkheid van het Vlissingse gemeentebestuur, inclu sief bestuurders en personeelsle den van een publiekrechtelijk samenwerkingsverband waarin de gemeente Vlissingen deelneemt (zoals gemeenschappelijke rege lingen). Vergoeding Voor het bijwonen van de verga dering wordt een vergoeding uit gekeerd. Nadere informatie Nadere informatie over de Ombudscommissie en deze sollici tatieprocedure kunt u krijgen bij de secretaris, de heer F.H. Kuijper, tel. 0118-487438. Belangstellenden zenden hun sol licitatiebrief, binnen 10 dagen na het verschijnen van deze adver tentie, aan burgemeester en wet houders van Vlissingen, t.a.v. de secretaris van de Ombudscommissie, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen. GEMEENT E POSTBUS 1 "P P'lpB 4370 AA KOUDEKERKE V E ÏZ IV 1 TEL. 0118 -555 444 1 FAX 0118 -553 025 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (behalve vrij dagmiddag). De afd. Sociale Zaken is 's middag gesloten en afd. Burgerzaken is donderdag tot 19.00 uur geopend. Ter inzage Stukken die op de gebruikelijke wijze ter inzage liggen kunt u tij dens openingstijden inzien bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke en op de locaties: Meliskerke, Dorpsstraat 3; Domburg, Markt I; Serooskerke, Gapingseweg I a en Westkapelle, Markt 95. Voor sommige stuk ken, zoals b.v. bestemmingsplan nen, bouwaanvragen, sloopver gunningen en milieuvergunningen geldt een aparte regeling die steeds vermeld wordt. Bezwaar/beroep/voorlopige voorziening. Volgens de Alg. Wet Bestuursrecht kan iedereen bezwaar maken tegen overheids besluiten (dus ook tegen bouw vergunningen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellingen). Dat moet schriftelijk, gemotiveerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B&W, de burge meester of de gemeenteraad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de President van de arrondisements- rechtbank ook verzoeken om, tegen vergoeding, een voorlopige voorziening te treffen. Info: 0118- 597569 BOUWISLOOPAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopver gunning zijn ingekomen voor: Aagtekerke - het bouwen van een berging St Jan ten Heereweg I; Koudekerke - het slopen van een asbesthou dend golfplatendak van de stu- dio/NSA-ruimte Ter Poortweg 15; - het slopen van woning en schuur Kaapduinseweg 4; - het bouwen van een woning met garage Kaapduinseweg 4 Meliskerke - het slopen van woning en schuur Torenstraat 20; Westkapelle - het uitbreiden van een zomer huis Joossesweg 70 - het bouwen van woningen aan de Pauluswegeling; Tegen deze aanvraag om een bouw-/sloopvergunning kan géén bezwaarschrift ingediend worden. Een bezwaarschrift kan pas wor den ingediend nadat op de aan vraag is beslist (in principe binnen 13 weken). Verleende (bouw)vergunnin- gen/meldingen. Van 7 t/m 14-10-98 zijn de vol gende vergunningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd. Biggekerke - het plaatsen van een tuinhuisje M. Nijhoffstr. 14 en 16; Domburg - het slopen van een automaten hal Weverijstr. 3; Gapinge - het slopen van een kas Dorpsstr. 78; - het verbeteren van een bestaand pand Dorpsstr. 19; Grijpskerke - het bouwen van een jongvee stal Mariekerkseweg 24; Koudekerke - het slopen van een woning Groeneweg I; - het slopen van een asbest golf platen dak van de studio/NSA- ruimte, Ter Poortweg 15; - het plaatsen van een tuinhuisje Braamhof 11; Meliskerke - het plaatsen van een blokhot Plaastr. 13; Serooskerke - het bouwen van een garage Wilgenhoekweg 30; Veere - het plaatsen van een tuinhuisje Kaai 111 Vrouwenpolder - het verbouwen van een woning Elzenoordlaan 7; - het plaatsen van een antenne- drager/apparatuurkast Schoolstr.; - het slopen van een woning Noorddijk 8; Westkapelle - het plaatsen van een tuinhuisje d'Arke 17; - het plaatsen van een tuinhuisje Smidstr. 5; Zoutelande - het plaatsen van een dakkapel Swaalingestr. 32; - het uitbreiden van een woning Werendijke 10; ledereen kan schriftelijk, onderte kend en gemotiveerd bezwaar maken op grond van de Alg. Wet Bestuursrecht binnen 6 wk. bij B&W van Veere. Info: L Louwerse tel. 597635 Wijziging inzameling grofvuil De raad heeft besloten op 11 -6- 98 om de inzameling grof vuil terug te brengen naar een keer per vier weken. In de kernen, dus alle straten binnen de bebouwde kom, wordt nog steeds een volle dige route gereden. Buiten de bebouwde kom wordt het grof vuil opgehaald op afspraak, tel. 0118 - 597697. Dit dient mini maal 24 uur voor de inzameldag te gebeuren. Per keer mag niet meer dan I m3 grof vuil worden aangeboden. Kleinere stukken moet u bunde len en mogen niet groter zijn dan 0,6 x 0,6 x 1,2 meter. Het opha len van afgedankte koel-en vries kasten veranderd niet, hiervoor moet een telefonische afspraak gemaakt worden, tel. 0118- 597697. De milieustraat van de gemeen te Veere aan de Hondegemsweg te Serooskerke is nog niet geheel operationeel en u kunt afvalstof fen, waaronder grof vuil, ook wegbrengen naar de regionale milieustraat van Vlissingen (Poortersweg 30) en Middelburg (Waldammeweg 9). Deze milieu straten zijn geopend op werkda gen van 10.00 tot I 7.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 13.00 uur. Omtrent de Veerse milieu straat zal nog nadere informatie volgen via een huis-aan-huis fol der. Doe mee met actie zuinig stoken! Deze week krijgt u de gemeente lijke meterkaart voor gas/elektrici teit/water in de bus. Als u de kaart op 29-10-98 nog niet heeft ontvangen, bel dan 597610. De landelijke actie start l-l 1-98 en duurt tot 28-3-98. De gemeente Veere stelt ook dit jaar een prijs beschikbaar aan de meest züünige energieverbruiker in onze gemeente. Stuur dan het winterdeel van de energiekaart voor I mei 1999 naar afd. milieu. (Postbus I, 4370 AA Koudekerke). Info: tel.597610. Succes!!! DOE MEE aan de actie een beter milieu begint bij jezelf Openbare voorbereidings procedure Verordening straatnaamge- ving en huisnummering Algemene plaatselijke veror dening Veere Wij stellen aan de raad voor om de Verordening straatnaamgeving en huisnummering en de Alg. plaatselijke verordening Veere vast te stellen. Op grond van de Alg. Wet Bestuursrecht en de Inspraakverordening liggen de verordeningen en toelichting voor iedereen 4 weken ter inzage, zie inzage en openingstijden. ledereen kan schriftelijk bezwaar maken bij B&W van Veere, zie bezwaar. U kunt uw mening ook mondeling geven R.J. Sonius over de Verordening straatnaamgeving en huisnummering tel. 565563 en met J.C. Waverijn over de Alg. plaatselijke verordening, tel. 565570. De inspraakreacties zul len met de definitieve voorstellen aan de raad van Veere aangebo den worden. Koudekerke, 21 oktober 1998. Burgemeester en wethouders van Veere t

de Faam | 1998 | | pagina 17