Etos drogisterij verhuist naar Miro-center mmMMMmm Cd-winkel voor Vlissüngs platenlabel Voor al uuu schoen en taireparatiet! Lichtland: 'Kinderverlichting enorm populair' KQüMar KIJKERS KIEZEN FOCUS Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 In het Miro-center aan de Vlissingse Gildeweg hebben Rob en Mattie Augustijn de deuren geo pend van hun nieuwe Etos drogisterij. Het echt paar begon bijna dertig jaar geleden met een drogisterij aan de Bloemenlaan in de Schelde- stad. „Die straat wordt nu autoluw gemaakt en daarom zijn we naar een beter bereikbaar punt verhuisd", doet Rob Augustijn uit de doeken. Allergie-vriendelijke stofzuiger Succes voor Bavaria foto-actie Modeshow in Bachtenreede Milieuvriendelijkste gezinsauto 50e De Cock-verhaal van Baantjer Kerkhove steunt zaalvoetbal dames Nieuwe maaltijden Iglo Drogisten Steeds meer geld wordt uitgegeven aan de in richting van baby- en kinderkamers. Daarbij let ten consumetnen ook in toenemende mate op de verlichting van zo'n kamer. Voor Sico Poort vliet, eigenaar van Lichtland Verlichting in Mid delburg, is dat geen verrassing. Het assorti ment kinderverlichting in zijn zaak groeit nog altijd. Soft Trends Het Vlissingse platenlabel van Anthony van den Berg heeft in de Wal- straat een cd winkel geopend. Bijna een jaar geleden vestigde het label haar kantoor al in de Vlissingse winkelstraat. „Een cd winkel is iets dat ik al lange tijd wilde", vertelt Anthony van den Berg. „Omdat we hier bij ons kantoor over de ruimte beschikten was de stap om een winkel te openen dan ook niet erg groot". Woensdag 21 oktober 1998 FAAM/VLISSINGER 13 Voor informatie bel: 0118 - 639289 Pottenbakkerssingel 2 - Middelburg. Sico Poortvliet: „De mogelijkheden zijn haast onbeperkt' Zien als een adelaar: goed, breed, diep en scherp Boven de veertig ontstaan vaak problemen bij het zien op korte afstand. Lezen, handwerken en andere activiteiten op leesafstand worden lastiger. De aanschaf van een leesbril is dan een logische stap Maar voor wie al een bril draagt is er wel beschouwd maar één oplossing: Multifocaal, Multifocale brillenglazen corri geren uw ogen namelijk op de meest natuurlijke manier. Die glazen ondersteu nen uw ogen optimaal met de noodzakelijke correctie, zonder dat enige over gang u hindert. U ziet weer volstrekt natuurlijk en goed. Op welke afstand dan ook, door één en dezelfde bril. Multifocale brillenglazen zijn er overigens in diverse typen, zodat het onovertrof fen zicht comfort op uw eigen behoeften is af te stemmen door Joep Bremmers Top Nu Vroeger Tussen de diverse multifocale glazen zitten behoorlijke verschillen. Hoe beter en moderner het glas, hoe comfortabeler en rustiger u kijkt. Focus Optiek MD heeft het assortiment multifocale glazen daarom ingedeeld in drie categorieën (zie af beelding). Top, Nu en Vroeger. Elke groep heeft zijn eigen kijkcomfort en prijs niveau. Wilt u het fijne weten over deze glazen, kom dan naar een van de win kels van Focus Optiek MD. Wij helpen u graag verder. Tevredenheidsgarantie Onze multifocale Top-glazen zijn de beste in hun soort. Daarom geven wij een tevredenheidsgarantie. Wij vertellen u graag over de voorwaarden Belangrijk is ook dat de glazen secuur worden aangemeten zodat ze op de juiste plaats in het montuur kunnen worden geslepen. Als één van de weinigen in Nederland hebben wij een zogenaamd 'Multifocaal Inmeet-station'. Dat precieze inmeetsysteem waarborgt de juiste positie van de multifocale glazen. Focus Optiek MD is te vinden aan de Nieuwe Burg en in het winkelcentrum Dauwendaele in Middelburg. Voor informatie: 0118-625310. (advertentie) Tegen inlevering van deze bon ontvangt u 50,- J cale glazen. Naam- Adres: Postcode: Plaats: J Draagt wel/niet* multifocale glazen. 1 'Doorhalen wat niet van toepassing is i Deze aanbieding is geldig tot en met 31 oktober. (Foto Jaap Wolterbeek) De winnende foto. korting op een paar multifo- „We hebben nu twee drogis ten op de drukste plaatsen in Vlissingen", vervolgt Augus tijn. Behalve de zaak aan de Gildeweg zijn Rob en Mattie Augustijn ook eigenaar van de Etos vestiging aan het Schel- deplein. „We zaten prima aan de Bloemenlaan", is Mattie Augustijn van mening. „Het pand was van ons zelf en we hadden dus niet te maken met een hoge huur. Voor een on dernemer is dat natuurlijk in teressant. Omdat de Bloemen laan opnieuw is ingericht en minder goed bereikbaar voor auto's is gemaakt was de loca tie voor ons niet meer zo heel erg geschikt". Tijdens de zoek tocht naar een nieuwe huis vesting voor hun zaak kwa men Rob en Mattie Augustijn terecht bij de voormalige ves tiging van schoenwinkel Van Haren aan de Gildeweg. „Hier zitten we prima", is Rob Au gustijn van mening. „Het is hier een druk punt en boven dien kan er voor de deur gra tis worden geparkeerd. Bo vendien is de zaak lekker ruim zodat we ons assortiment goed kunnen uitstallen". Het HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 23 uur J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: F. Legemate, Troelstraweg 411, tel. 468021. Zondag tot 24 uur: F. Bronzwaer, Badhuisstraat 31, tel. 412525. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: H.J. Roelofsen, Prins Bernhardstraat 2, Arnemuiden, tel 601308. Zondag tot 24 uur: N. Kaptei/n, Lekstraat 6, Oost- Souburg, tel. 461630. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: R Ubels en M. Helmes, 't Plein 2, Seroosker ke, tel. 591212. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: F. van Eede, De Casem- brootstraat 24, Westkapelle, tel 571234. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag. B. Bouwen- se, Valkenisseweg 42, Biggeker ke, tel 552190 TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: H.N.A. Picavet, Tram straat 9, Koudekerke, tel. 552660. APOTHEKEN- Middelburg: van vrijdag tot de vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 -18 uur): Apotheek Rin geling, Lange Delft 133, tel. 612538 Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 412730. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur t/m zon dag 22 uur: H. Klompe, tel. 471140 Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: A J. Ruys, Stadsschuur 1, Middel burg, tel. 613118. Spreekuren zonder afspraak: 11 -12 uur en 17- 18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803 Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka- pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostka- pelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: dienst. Voor mensen die allergisch zijn is het belangrijk dat de uit- blaaslucht die een stofzuiger verlaat, vrij is van stofdeeltjes. Bij Meulmeester Agenturen in Oost-Souburg is de Sebo-stofzuiger verkrijgbaar. Deze is uitgerust met een S-klasse filtering. Dat wil zeggen dat stofdeeltjes met een grootte van 0,3 micron voor 99,97% worden opgevangen. Daarnaast heeft hij ook een inge nieus zakken-wisselingsysteem. De Brithish Allergy Foundation heeft het apparaat het predikaat Allergy Friendly toegekend. Meer informatie: 0118 - 462 815. De activiteitencommissie van de Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen houdt donderdag 29 oktober een modeshow in Bachtenreede aan de Vredehoflaan in Vlissingen. Tijdens de show wordt kleding van Shop '54 en schoenen van Schoenen huis Roelse gepresenteerd. De modeshow begint om 19.30 uur. De Daihatsu Sirion is door de Duitse mobiliteitsbelangenver eniging Verkehrclub Deutschland uitverkozen tot meest milieu vriendelijke gezinsauto van 1998. Eén auto is nog vriendelijker voor het milieu dan de Daihatsu: de MCC Smart City Car, de tweezitter die de toekomst van de auto een ander aangezicht zou moeten geven. De Cock en de Onsterfelijke Dood. Dat is de titel van de vijf tigste De Cock-roman door A.C. Baantjer die vanaf deze week in de boekhandel ligt. Het verhaal gaat over een man die betrok ken raakt bij een verkeersonge luk en daardoor pijn lijdt en mank loopt. Om de pijn te ver zachten, roept hij de hulp in van een vrouw met bijzondere krachten. Ze verlost hem van de pijn en hij wordt verliefd op haar. Als de vrouw plotseling verdwijnt, meldt hij zich aan het politiebureau in de Warmoes straat. Zo komt hij bij De Cock terecht. Een nieuw boek van Appie Baantjer. Bijna tienduizend mensen hebben mee gedaan aan de Bavaria vakantiefotowedstrijd. Uit de enorme stapels foto's, die allemaal de bekende slogan 'Zo, nu eerst een Bavaria' ver beeldden, werden de honderd leukste gese lecteerd. Uiteindelijke winnaar is J. Gussenhoven uit Apeldoorn, die een fo to van een 'droogge- dweilde' zee instuurde. Hij won een cheque ter waarde van vijfduizend gulden Verhuurbedrijf Kerkhove uit Zoutelande sponsort sinds kort een eigen dames zaalvoetbal team, dat uitkomt in de eerste klasse. Op de eerste rij van links van naar rechts sponsor Mari- nus Kerkhove, Sonja van Een- ennaam, Moniek Baljeu, Mary Sleypen, Bianca Bömer coach Hennie Kuzee, sponsor Pieter Kerkhove. Op de auto van links naar rechts: Wendy van Steen- wijk, Nona Stouthamer, Irén van Duin. Iglo introduceert dit najaar een nieuw assortiment diep vriesmaaltijden. Het assorti ment is onderverdeeld in de drie populairste keukens van dit moment, namelijk de Holland se, Italiaanse en Oosterse keu ken. Binnen de keukens is on derscheid gemaakt tussen kant en klaar maaltijden en gerech ten voor twee personen waar De nieuwe diepvries maaltij den op een rijtje. men zelf nog mee kan kokkerellen door vlees, kip of vis naar keuze toe te voegen. Met de introductie van het nieuwe assorti ment komt het oude Thuismenu-assortiment te vervallen. De nieuwe maaltijden van Iglo zijn te vinden in het vriesvak van de supermarkt. assortiment van Etos Augus tijn is met de verhuizing van de zaak fors uitgebreid. „We hebben het assortiment ver der verdiept", legt Augustijn uit. „Dus bijvoorbeeld veel meer baby-spullen en meer producten voor haarverzor- ging". De nieuwe vestiging van Etos Augustijn beschikt over maar liefst tweehonderd twintig vierkante meter win keloppervlak. Er verandert de laatste jaren veel in de drogisterij-branche. Steeds meer medicijnen mo gen ook in een drogisterij worden verkocht. „De apothe ken zijn het alleenrecht op de verkoop van medicijnen een beetje aan het verliezen", doet Mattie Augustijn uit de doe ken. „Drogisten mogen steeds meer zonder recept verkopen onder de voorwaarde dat die verkoop wel door gediplo meerde drogisten gebeurd. We zijn de afgelopen tien jaar al steeds meer medicijnen gaan verkopen en in de toe komst zal dat alleen nog maar meer worden". In de twee za- Rob en Mattie Augustijn met personeel in hun nieuwe zaak aan de Gildeweg in Vlissingen ken van Rob en Mattie Augus tijn werken vier drogisten, twee schoonheidsspecialisten en bovendien nog twee dro gisten-assistenten. „Een van de assistenten was dit jaar ge nomineerd voor drogisten-as sistent van het jaar", vertelt Rob Augustijn. „Ze is het he laas niet geworden maar je wordt niet zomaar genomi neerd voor zo'n titel. De oplei dingen van het personeel worden ook steeds belangrij ker. Het is echt een branche met toekomst, mede door de veranderingen die momenteel plaatsvinden". Het winkelen de publiek heeft tot nu toe en thousiast gereageerd op de nieuwe Etos vestiging aan de Gildeweg. „Veel mensen gaan fun-shpppen in de stad", weet Mattie Augustijn. „Voor de (Foto Jaap Wolterbeek) grotere boodschappen komen ze dan naar hier en het is na tuurlijk makkelijk nu er ook een goed gesorteerde drogis terij is. Niet alleen Vlissingers komen hier hun boodschap pen doen, het winkelcentrum heeft echt een regiofunctie". door Ellen de Dreu „Kinderverlichting is iets dat pas de laatste acht jaar echt bestaat. Daarvoor hing je een spotje aan de muur in de ba bykamer, en dat was leuk. Te genwoordig kunnen mensen echter kiezen uit een heel breed assortiment", vertelt Poortvliet. „En eigenlijk is dat ook lo gisch. Moet je kijken wat een kinderkamer kost. Dan wil je toch ook dat de verlichting er mooi bij past". In zijn zaak aan de Geerepas- sage hangt dan ook van alles: van vrolijke houten clowns en Disney-figuren tot zonnetjes en maantjes - al of niet voor zien van sterretjes die oplich ten in het donker - en beren. „De mogelijkheden zijn le gio", weet de ondernemer. „Binnenkort verwacht ik trou wens nog meer van dit soort spullen in de winkel te heb ben". Kinderverlichting begint in de babykamer. Poortvliet: „Voor de echte kleintjes raden we al tijd aan om te kiezen voor zo soft mogelijke verlichting. Zo zijn de baby's niet gelijk wak ker wanneer je ze midden in de nacht verschoont. Wan neer een kind een jaar of vier, vijf is, moeten er hogere eisen aan het licht gesteld worden. Het kind speelt dan op zijn ei gen kamer en wil daarbij ook goed kunnen zien". Gemakke lijk is dan ook het gebruik van een dimmer. „Voor zo'n twin tig gulden heb je al een goede dimmer die in principe op elke lamp is aan te sluiten". De kinderkamer wordt vaak opnieuw onder handen geno men wanneer het kind een jaar of zeven is. „Dan gaat al het 'lieve', baby achtige eruit om plaats te ma ken voor een echte stoere kin derkamer", weet Poortvliet. Deze kinderkamer blijft veelal hetzelfde totdat het kind klaar is om uit huis te gaan. Aan kinderverlichting worden andere eisen gesteld dan aan de meeste lampen. Poortvliet: „Je moet een lamp om kun nen stoten zonder dat 'ie ge lijk kapot gaat. En het lampje zelf mag natuurlijk niet te warm worden. Wij letten daar al op bij het inkopen. Veilig heid staat toch voorop". Ook kinderverlichting is on derhevig aan trends. „Wat je altijd ziet bij kinderlampen zijn de primaire kleuren. Maar daarnaast is op het moment het soft-assortiment erg in trek. Crèmekleurige zonnetjes met een gouden rand, dat soort dingen. En wat er op het mo ment echt een beetje uitgaat zijn de voetballampen: lam pen met opdruk van Ajax, Feyenoord of een andere po pulaire voetbalclub. Dat zag je een poosje geleden weer heel erg opkomen, maar gaat er nu weer langzaam uit. Tot de vol gende club wereldkampioen wordt, natuurlijk". Ook nieuw zijn de houten lam pen die door klanten zelf in de gewenste kleur kunnen wor den geschilderd. Poortvliet: „Het is ook heel erg 'in' om zelf te klussen aan een kinder kamer. Dan is het leuk om er een lamp in bijpassende kleur bij te hebben. Vroeger was je dan afhankelijk van bestaande fabriekskleuren, maar tegen woordig kun je zo'n lamp zelf in elke gewenste kleur schil deren". (advertentie) De cd winkel van DSFA is net als het label zelf gespeciali seerd in metal-muziek. Van den Berg: „Maar daarnaast hebben we ook andere popu laire muziek in de schappen staan. We hebben de platen uit de Moordlijst en het Oor Elftal van muziekblad Oor altijd in huis. Ook de titels die voorko men in 'de scherpe rand van platenland', een lijst samenge steld door de alternatieve pla tenzaken van Nederland, heb ben we standaard op voor raad". Opvallend aan de col lectie van de winkel van DSFA zijn de prijzen van de cd's. Veelal zijn de zilveren schijfjes enkele guldens goedkoper als in menig andere muziekzaak. „Dat is een principe-kwestie", verhaalt Van den Berg. „Ik ben het niet eens met de woeker prijzen die in veel winkels wor den gehanteerd". Als eigenaar van zijn eigen platenmaat schappij weet Van den Berg precies hoe het komt dat pop ulaire cd's veelal niet onder de veertig gulden worden ver kocht. Van den Berg: „De schuld ligt voornamelijk bij de maatschappijen. Die brengen de cd's te duur op de markt. Daarna moeten ook de distri buteur en de detailhandel er nog aan verdienen. En de klant mag dat alles uiteraard beta len". Een sterke troef van Van den Berg is het contact dat hij met platenmaatschappijen heeft. „Dat maakt het bestellen van cd's en andere geluidsdra gers een stuk eenvoudiger. Wanneer we iets niet in huis hebben en het bestaat nog wel dan kunnen we er altijd aan komen". Als vanzelf sprekend heeft Anthony van den Berg ook de cd's van zijn eigen label in de zaak staan. DSFA Records brengt zo'n zes platen per jaar uit. Binnenkort lanceert Van den Berg de Noorse band Trail of Tears. „Volgens mij wordt dat de nieuwe topper in het metal genre", luidt de stellige over tuiging van Anthony van den Berg. „De band is bij voorbaat al een succes. Zelfs nu de cd nog niet eens uitgekomen is wordt ik al overspoeld met be stellingen". Hoewel DSFA Re cords zich tot nu toe alleen heeft toegelegd op metal- bands gaat Van den Berg vol gend jaar ook hiphop op de markt brengen. „Dat is eigen lijk toevallig zo gekomen. Ik zag een beginnenden hiphop- groep uit Breskens met een ei gen versie van het nummer Zomer in Zeeland van Saskia en Serge. Dat was zo leuk dat ik de band heb gecontracteerd en volgend jaar brengen we het nummer als single uit. Vlak voor de zomer natuurlijk". Pla tenwinkel van DSFA Records is vrijdag en zaterdag van 11 tot 17 uur geopend. Op andere werkdagen is de winkel op wisselende tijden geopend tij dens de middaguren. Anthony van den Berg van DSFA Records. (Foto Jaap Wolterbeek)

de Faam | 1998 | | pagina 13