Holland Internation na Healingpraktijk op Walcherse bodem geopend Hi j liaEÖ# [[HM* 1 SNOWBOARDS nu 89,95 FASHION AND SHOES Ballonnen voor Knorbert Boards v.a. 699,- 't Was even behelpen bij reisbureau Holland In ternational, de afgelopen zes weken. De mede werkers zaten in plaats van achter hun gebrui kelijke balie op een klein kamertje op de eerste verdieping van het pand in de Langeviele in Middelburg om hun klanten te helpen. Maar na zes weken is de verbouwing compleet. Zater dag werd het pand opnieuw geopend: groter, moderner en functioneler dan voorheen. Tussendoortjes Slechte zomer Opstelwedstrijd Allerlei Gezondheid Collecte DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG S0+ Cursus Jeugd Sport SNEL GEBOEKT ZONDAG MAANDAG DINSDAG Beurs Vrije tijd Geloof Daarvoor gaat u naar DE Speciaalzaak Grote Kade 42a - Goes o.a. Burton, Nitro, Oxbow, Hammer, Sims, K-Loop normaal 169,95 Woensdag 21 oktober 1998 FAAM/VLISSINGER 11 Peter Borghart voor het compleet verbouwde pand in de Langeviele. Peter Borghart is bedrijfslei der van de Holland Interna tional vestiging aan de Lange viele in Middelburg. Hij ver telt: „Na de verbouwing is er hier beneden zo'n dertig pro cent meer ruimte gecreëerd. Qua kleur hebben we gekozen voor blauw met hout, een nieuwe trend binnen Holland International". Maar niet alleen de kleuren van het interieur zijn veran derd. Borghart: „Vroeger stond er hier één lange rij ba lies van waarachter de men sen geholpen werden. Nu zijn er bureau's, kleine eilandjes waaraan mensen plaats kun nen nemen. Dat maakt het een stuk per soonlijker. Bovendien is er ruimte voor een extra mede werker, waardoor mensen sneller geholpen kunnen wor den". En dat was nodig, want het is druk in de reiswereld. „En het wordt elk jaar drukker", weet Borghart. „Mensen gaan na melijk vaker met vakantie. Vroeger ging je één keer per jaar, in de zomervakantie. Te- Kort gezegd is een healing het schoonmaken van de in nerlijke energiepunten, chak- ra's, en van het energieveld om iemand heen, het zoge naamde aura. Door een her aling te ontvangen, wordt een mens volgens Kok en Elen- baas dieper in contact ge bracht met het eigen natuur lijke vermogen tot helen. Wie een healing ondergaat, stel len de initiatiefnemers van In Wording, krijgt meer vitaliteit en voelt zich krachtiger en ge zonder. „Vaak worden de emotionele lasten wat opgeruimd waar door je je rustiger voelt en problemen beter aan kunt. Je komt meer in contact met din gen die op dit moment in je genwoordig zie je dat mensen steeds meer kiezen voor tus sendoortjes: een paar dagen Barcelona, een midweek Ro me of een weekendje in eigen land. En omdat ze maar een paar dagen hebben, willen ze natuurlijk wel dat alles goed geregeld is". Het met eigen vervoer met vakantie gaan raakt dan ook steeds verder 'uit'. Borghart: „Niet alleen omdat mensen liever niet meer op de bonne fooi gaan, maar ook omdat de vliegprijzen steeds verder zak ken. Een retourtje Rome kost zo'n driehonderd gulden. Daar kun je zowat niet meer tegenop rijden".Spanje en Griekenland zijn nog steeds de populairste vakantiebe stemmingen. „Je kunt tegen woordig ook heel goedkoop naar Nepal. Toch kiezen voor al in Zeeland mensen nog steeds veel voor de traditio nele vakantielanden. In de Randstad zie je die trend ver anderen. Daar willen mensen juist naar wat apartere plaat sen toe". Het gaat goed met het aantal leven spelen. Je kunt meer re lativeren en op die manier komt er meer ruimte voor je eigen gevoel en wensen", menen ze. Healingen zijn on dersteunend wanneer een mens in een veranderings- of emotioneel moeilijk proces zit, zegt het duo. „Doordat je energiesysteem wordt schoongemaakt kan het licha melijke en/of geestelijke pro ces worden ondersteund". Volgens Kok en Elenbaas zijn healingen daarom vaak goed te combineren met andere therapieen. Ze wijzen 'er op dat iemand niet perse proble men hoeft te hebben, wil hij of zij een healing ontvangen, maar dat het ook gewoon een cadeautje aan zichzelf kan boekingen voor wintervakan- ties, vertelt Borghart. „Dat heeft te maken met de slechte zomer die we dit jaar hebben gehad", weet hij. Altijd zie je dat mensen na een slechte zomer zin krijgen in een zonnige wintervakan- tie. Dan wordt er vroeg ge boekt om nu echt zeker te zijn van mooi weer. Wij zijn zo'n beetje de enige ondernemers in Zeeland die echt baat heb ben bij een slechte zomer", lacht hij. Holland International aan de Langeviele in Middelburg on derscheidt zich van andere reisbureau's doordat ze wat Heieen Kok en Theo langer open zijn. Borghart: „We zijn elke dag van 9 tot 18 uur open. Nee, dat is niet ge bruikelijk in de reiswereld. De meeste zaken zijn tot 17 uur geopend. Maar omdat wij steeds meer tweeverdieners zien die na hun werk een reis willen boe ken, hebben we besloten om wat langer door te gaan. Be gin dit jaar hebben we zelfs een proef gedaan om tot 19 uur open te blijven. Dat beviel goed, dus ik denk dat we daar begin volgend jaar weer mee beginnen". (Foto Jaap Wolter beek) Om de feestelijkheden rond de verbouwing goed te vie ren, is er een opstelwedstrijd voor de jeugd. Peter Borg hart: „Kinderen kunnen hier of bij De Drukkerij in Middel burg een deelnameformulier halen. Wie het mooist over zijn meest ideale vakantie kan schrijven, wint een dagje Am sterdam met rondvaart". De opstellen dienen vöör 25 ok tober weer bij Holland Inter national ingeleverd te wor den. Meer. Tijdens de weekenden proberen de deelnemers zo veel mogelijk van zichzelf, hun eigen kracht en energie en de plaats die zij op aarde innemen te ontdekken. De workshop omvat meditatie en eenvoudig lichaamswerk. Er wordt ruim aandacht besteed om de nieuwe ontdekkingen een plaats te geven in het be wustzijn. Oefeningen worden afgewisseld door muziek en dans. Belangstellenden voor zowel de praktijk als de workshops, kunnen informa tie krijgen of een folder aan vragen bij Centrum In Wor ding, dat is te bereiken onder nummer 0118-634332. Nieuwe vleugel - Het Groen College Goes neemt vrijdag 23 oktober haar nieuwbouw aan het Stationspark in Goes offi cieel in gebruik. Zes jaar gele den werd al een nieuw gebouw geopend, maar als snel bleek dat nog meer uitbreiding nood zakelijk was. In de nieuwe vleu gel heeft het Groen College de beschikking over twee bloem schiklokalen, een lokaal Verwer king Agrarische Producten, een (extra) gymzaal, zeven lesloka len, een garderobe en een kanti ne. Fakkeloptocht - De VVV-evene- mentencommissie Domburg Actief houdt donderdag (22 ok tober) een fakkeloptocht door de straten van Domburg. De start is om 19 uur bij het Schut tershofgebouw aan de Kanon- weistraat. De Boerenkapel uit Domburg zorgt voor de muzika le begeleiding. Fakkels zijn voor aanvang van de tocht te koop. Sportieve school - De Vlis- singse wethouder L.C. Poppe- de Looff heeft vorige week vrij dag het startsein gegeven aan het project 'de sportieve school'. Met dit project probeert de sectie Sportbelangen van de gemeente Vlissingen het spor ten op basisscholen te stimule ren. Aan de 'sportieve school' doen de groepen zeven en acht van maar liefst veertien scholen uit de gemeente mee. Vrijwillige euthenasie - De afdeling Midden- en Noord-Zee land van de vereniging AWL houdt 22 oktober éen informatie avond over vrijwillige euthanasie in Hotel Terminus in Goes. A.J.F. Haverman van de Neder landse Vereniging voor Vrijwilli ge Euthanasie houdt de lezing 'U bepaalt zelf hoe u wilt leven, hoe u zult sterven bepalen vaak anderen'. Daarnaast geeft zij voorlichting over het vastleggen van wensen in een euthanasie verklaring en de status van een dergelijke verklaring. Leden van de werkgroep Humanistische Uitvaartbegeleiding spreken over hun werk. Aanvang van de informatie avond: 19.45 uur. Chinese bewegingsleer - De Praktijk voor Chinese Ge neeskunde van Mieke Rep houdt binnenkort opnieuw een aantal beginnerscursussen Tai Chi in Middelburg en Goes. De ze beginnen met een gratis in troductieles. In Middelburg be gint deze 2 november om 10 uur, in Goes 4 november om 19 uur. Chinese bewegingsleer is bedoeld voor mensen die zelf aan de slag willen om hun ge zondheid te verbeteren. Met de oefeningen kan de conditie ver beterd worden en ziekten of on gemakken verhinderd. Informa tie/opgave: 01-13 - 636 054. Nierstichting - De Nierstich ting collecteerde van 20 tot en met 26 september in Vlissingen. Deze collecte heeft een totaal bedrag van ƒ9.330,opgele verd. Wie de collectant is mis gelopen en toch nog een gift wil doen, kan terecht op giro num mer 388000 ten name van de Nierstichting in Bussem. Brandpreventie - dan vijftig duizend vrijwilligers collecteren van 26 tot en met 31 oktober voor de Nederlandse Brandwon den Stichting. Tegelijk worden deze week, die dan ook omge doopt is tot Nationale Brandpre ventieweek, drie miljoen brand preventie folders verspreid. Meer informatie over het werk Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetings middag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zeeland: telefo nisch spreekuur ABW-uitke- ring van 13-16 u., tel. 625655. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, kla verjassen, 19.30 u. Buurt huis De Schuur Oost-Sou burg, Line dancing, 20 u. Zeeuws Museum Middel burg, Abdijrondleiding, 15 u. Wijkcentrum Schelde- buurt Vlissingen, bingo voor 50-plussers, 14 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, klaverjassen, 19.30 u. Stadhuis Vlissingen, ge meenteraadsvergadering, 19.30 u. Midgard Middelburg, groot beeldvideofilm, 20 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vliss ingen, klaverjassen, 13.15 u. De Parel Domburg, kinder- bowlingtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact, 15 u. Zuiderbaken Middel burg, snuffelmarkt, 9 u. van de Nederlandse Brandwon den Stichting is verkrijgbaar via telefoonnummer 0251 - 275 555. Openbaar vervoer - Welke mogelijkheden zijn er op het ge bied van openbaar vervoer voor ouderen en gehandicapten. Daarover gaat de presentatie die 22 oktober gehouden wordt in De Vroone in Kapelle. Ver keersbureau Diepens en Okke- ma deed een onderzoek naar het kleinschalig vervoer in Zee land. Centraal stonden de ge bruikers van het vervoer. De uit komsten van het onderzoek worden in De Vroone gepresen teerd. De organisatie van de presentatie is in handen van Stichting Het Klaverblad Zee land. Jubileum - De Oost-Souburg- se/Ritthemse afdeling van de Al gemene Nederlandse Bond voor Ouderen ANBO viert zaterdag 24 oktober haar vijftigjarig be staan. In wijkcentrum De Zwaan wordt een feestelijke bijeen komst gehouden, opgeluisterd door het Westkappels Kwartet en de Sea Sound Singers. Triatlon - De eerste Zeeuwse triatlon voor 55-plussers wordt zaterdag 24 oktober gehouden. Vanaf 12 uur kan worden inge schreven in de kantine van het Sportfondsenbad in Vlissingen. Een uur later geeft triatleet Sjaak Sinke het startschot voor het onderdeel zwemmen. Rond 16 uur hebben naar verwachting alle deelnemers ook de onder delen fietsen en wandelen vol tooid. De prijsuitreiking wordt gecombineerd met de onderte kening van het handvest 'Sport voor Ouderen' door sportgede- puteerde Laus Coppoolse. De triatlon is georganiseerd door de Zeeuwse Sportraad en de ge meente Vlissingen. Levensverhaal - Bij het Cen trum voor Kunsteducatie Vlissin gen begint 9 november een cur sus levensverhalen schrijven. Deze wordt gegeven in het Theo van Doesburgcentrum en bestaat uit tien lessen. Uit gangspunt is dat de deelnemers zelf kunnen kiezen waarover ze schrijven, wat ze willen meede len en wat niet. Door middel van associaties worden korte teksten geschreven over con crete gebeurtenissen, sfeer beelden en episodes uit het ei gen leven. Teksten worden be sproken en van commentaar voorzien. De cursus is bedoeld voor iedereen die fragmenten uit het levensverhaal wil vast houden, opschrijven en uitwis selen. Informatie en inschrijving: 0118-414 928. Wouter Kabouter - In het Zeeuws Biologisch Museum wordt woensdag 28 oktober een kabouterspecial gehouden. De middag is bedoeld voor kin deren van vier tot tien jaar en hun ouders. Jong en oud gaan op zoek naar een muziekdoosje en komen daarbij van alles te gen. Aanmelding vooraf is nodig via telefoonnummer 0118 - 582 620. Revalidanten - De Zeeuwse Sportraad en de stichting Revali- datiegeneeskunde Zeeland heb ben hun krachten gebundeld om sportacitivtiteiten te organiseren voor mensen met een lichame lijke handicap of chronische ziekte. Gebleken is dat na de re- validatieperiode de stap van the rapie naar sport voor velen te De Parel Domburg, bowling- toernooi, 16.30 u., aanmel den voor 15 u. Sporthal Baskenburg Vliss ingen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreek uur 9.30-12 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, soosmiddag, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 18.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmid dag, 13.15 u. Speeltuinver eniging De Oude Stad Vliss ingen, tafeltennissen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sjoelclub, 14 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55 plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50- plussers, 14 u. FNV Zeeland: telefonisch groot is. Vanaf vrijdag 23 okto ber (16 uur) kunnen ex-revali- danten wekelijks deelnemen aan een zwemactiviteit. In het zwembad van revalidatiecen trum Lindenhof in Goes is des kundige begeleiding aanwezig. Daar het geen therapie betreft, betalen deelnemers gewoon hun eigen contributie. Bij vol doende belangstelling wordt ook gestart met zaalsportactivi teiten. Opgave en informatie: 0118-640700. Creatief - In Brasserie De Ka- rolingenburcht in Oost-Souburg is zondag 25 oktober een pop pen-, hobby- en creatiefbeurs. Tiny van de Plas (schrijfster van veertien boekjes over theezak jes vouwen) demonstreert haar hobby, net als Erica Fortgens (die twaalf boekjes volschreef over het borduren op papier. Daarnaast zijn er demonstraties glasverven en pergamano. De beurs is geopend van 11 tot 16.30 uur. Snuffelmarkt - De eerste snuffelmarkt van het snuffelsei- zoen '98/'99 wordt zaterdag (24 oktober) gehouden in sporthal Baskensburg in Vlissingen. Zo'n honderd particuliere verkopers nemen plaats achter de kramen. De snuffelmarkt is van 9 tot 16 uur geopend. Doe dagen - Creativiteitscen trum Multi Colour in Middelburg houdt op de zaterdagen 24 en 31 oktober 'doe dagen'. Bezoe kers kunnen tijdens deze dagen kennismaken met nieuwe tech nieken en op de hoogte blijven van ontwikkelingen en materia len. Nieuwtje van dit jaar is de passé partout kaart met raam- vormige sticker, op mica geplakt en ingekleurd met glasverf. Het creativiteitscentrum is tussen 10 en 16 uur te bezoeken tij dens de doe dagen. Vogels - Vogelvereniging De Vogelliefhebbers houdt vrijdag 23 en zaterdag 24 oktober haar jaarlijkse onderlinge vogenten- toonstellling. In de blauwe zaal van Speeltuin De Lammeren- burcht aan de Zuidbeekseweg in Vlissingen is dan een grote variatie aan vogels te zien. Het geheel wordt omlijst met schil derijen over de natuur van Lies bet van Eijkeren. De tentoon stelling is vrijdag van 19.30 tot 22 uur te bezoeken, zaterdag van 10 tot 18 uur. Culinair aquarelleren - Mie ke van Tilburg begeleidt van 28 tot en met 30 oktober deelne mers aan de workshop aquarel leren in Toeristisch Centrum Oranjezon in Oostkapelle. Er worden dan culinaire composi ties geschilderd. Van Tilburg is beeldend kunstenares en werk te vele jaren als illustratrice voor damesbladen. Woensdag en donderdag zijn er lessen van 9.30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.30 uur. Op vrijdag wordt de workshop afgesloten met een feestelijke lunch. Inlich tingen en aanmelding: 0118 - 581 507. Oud-katholieken - De oud- katholieke gemeenschap in Zee land, deel van de oud-katholieke kerk van Nederland (Unie van Utrecht), houdt zaterdag 24 ok tober een kerkdienst in de kapel naast de rooms-katholieke Ma ria Magdalenakerk aan de Sin gelstraat in Goes. De dienst be gint om 10.30 uur. Pastoor K.J. Homan uit Den Haag, belast met de pastorale zorg voor de oud-katholieke diaspora in de provincie Zeeland, is voorgan ger. Tijdens de dienst wordt aandacht besteed aan het feit dat' het werk van de oud-katho lieke diaspora in Zeeland twintig jaar gelden voor het eerst be gon. spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Zeeuws Museum Middel burg, Abdijrondleiding, 15 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Country Line-dansen, begin ners 18.30 u., gevorderden 19.30 u. Ambachtscentrum Goes, Herfst-doe-dag, 13 u. Wijkcentrum De Zwaan Oost-Souburg, bingo, 19.30 u. WOENSDAG Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50 plussers, 13.30 u. Praktijk voor Kerntherapie Middel burg, energetische medita tie* Dienstencentrum Oude ren Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Midgard Middelburg, groot beeldvideofilm, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreek uur, 13.30-17 u. Zeeuws Museum Middelburg, Abdij rondleiding, 15 u. Am bachtscentrum Goes, Herfst- doe-dag, 13 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, kinderrommelmarkt, 14 u. Sportpunt Zeeland Goes, kinderrommelmarkt, 10 u. 'Healing' is eigenlijk zoiets als lui in bad liggen of genie ten van de zon, omschrijven Theo Elenbaas en Heieen Kok het proces waar het bij hun in de praktijk allemaal om draait. De Middelburger Theo Elenbaas en de uit het Schouwse Scharendijke afkomstige Kok hebben sinds kort een healingcentrum opgericht dat de naam 'In Wor ding' draagt. Het centrum heeft zowel een basis in Scha rendijke als in Middelburg. In Wording verzorgt naast de praktijk ook workshops. Zo'n tachtig kinderen deden vorige week mee aan een ballonnenwedstrijd van de VSB Bank in Middelburg. De bank hield de wedstrijd in verband met de komst van een nieuw soort rekening voor kinderen: de VSB EuroKids-rekening. Centraal bij de wedstrijd èn in de rekening staat het spaarvarkentje Knorbert. Die was dan ook in levende lijve aanwezig om de feestvreugde te verhogen. De introductie van de nieuwe kinderrekening gaat ge paard met verschillende activiteiten. Zo zullen begin november niet alleen de prijswinnaars van de ballon nenwedstrijd bekend worden gemaakt, maar obk die van een kleurplaten actie en van een prijsvraag. (advertentie) J3F.NON. HAKMAN KARTON MARANTZ. MICROMFCA TEACSPHINX. LINN QUAD NAIM IIG W LINN_ I S De Speciaalzaak Voor Geluid G Beeld Nu ook in Middelburg: 0118-65x525 Middelburg Lange Viele 76 Goes KreukelmarkK; Temeuzen deJongestr. (advertentie) zijn. Voor wie met dit alles kennis wil maken, bestaat bij In Wording de mogelijkheid een korte healing van onge veer vijfentwintig minuten te maken. „Als dan blijkt dat je behoefte hebt aan een lange re healing of als je een speci fiek probleem wilt laten be handelen, kan er in overleg een vervolgafspraak worden gemaakt", leggen de initiafne- mers van het centrum uit. Zo wel Kok als Elenbaas volgden een uitgebreide healingoplei- ding onder meer bij het cen trum voor intuïtieve en cre atieve ontwikkeling in Utrecht. Volgens hen is he aling ook geschikt voor kinde ren: „Het is namelijk zo dat veel kinderen veel emoties en gevoelens ervaren. Soms kunnen zij moeilijk aarden in de drukke wereld om hen heen. Dit ongemak kunnen zij vaak alleen uiten door in de ogen van anderen, lastig ge drag. Wanneer baby's een he aling krijgen, wordt dit altijd in combinatie met de moeder gedaan". Wie mee wil doen aan een weekendworkshop van In Wording, kan zich in schrijven voor het weekend van 30 oktober tot en met 2 november of van 20 novem ber tot en met 22 november. De workshop wordt gegeven op een locatie aan het Veerse nbaas. (Foto Jaap Wolterbeek) (advertentie) in de kwaliteiten ribcord-stretch en bi-stretch H 0 T L E G S es - Vlissingen - Middelburg - Bergen op Zoom

de Faam | 1998 | | pagina 11