Landelijk aanbod logeren bij de boer in nieuwe gids Proeven van het bruisende platteland! Op naar de Dra kentoren! Praktisch beauty-boek El Rancho Grande rijstpastei Leren en lachen met Tele- tubbies Crème-gel als thermaal bad Puzzelhoekje redactiE 5Grulce LUEEkbLadEn WEgeriGr Voorgeproefd Afgezien Woensdag 14 oktober 1998 FAAM/VLISSINGER 5 TI1U0N Deze pagma werd in opdracht van uw krant vervaardigd door: Postbus 1330, 3000 BV Rotterdam tel. 010-4699725 fax 010-4699362 Er zijn spellen die nooit vervelen en elk jaar weer uit de kast komen. Echte klassiekers dus. Maar ja, ook kinderen willen zo nu en dan wel eens wat anders. Ge lukkig worden ze door de spelletjesfabrikanten op hun wenken bedient met telkens weer nieuwe spellen. Leco van Zadelhoff Glamour Beauty Boek Beau Monde/Tirion 96pagina's, f29,95 ISBN: 9051217986 Ook dit najaar komen er weer heel wat nieuwe spellen op de markt. Een leuk en fraai uitgevoerd spel voor wat kleinere kinderen is 'Drakentoren' van Jumbo. Het spel draait om het bevrijden van de prins en prin ses uit de drakentoren. Daarvoor moeten echter heel wat hindernissen worden genomen. Daarvoor is lef. slimheid en een goed geheugen nodig. Wie van de spelers - twee tot vier vanaf vier jaar - prins en prinses het eerst bevrijdt, wint het spel. Leco van Zadelhoff is een yan Nederlands bekendste visagisten en kappers. Tot zijn clientèle rekent hij vrouwen als Caroline Tensen. Viola Holt. Connie Breukho ven. Mariska Hulscher en Leontine Ruiters. Dat een dergelijk verzorgd uiterlijk ook thuis bereikt kan worden, legt van Zadelhoff uit in het Beau Monde Glamour Beauty Boek. In meer dan negentig pagina's zet de auteur de ins en outs op het gebied van huid en haarverzorging uiteen. Hij belicht onder meer de producten voor een schitterend uiterlijk, het aanbrengen van de perfecte basismake-up en de styling voor speciale gelegenheden. De idee achter het boek is Leco's overtuiging dat make-up niet vol gens een stramien aangebracht moet worden: creatief en elke keer iets anders. Alle informatie is praktisch gericht. Want Leco's motto luidt: ga lekker aan de slag met make-up en haar. Gewoon doen! De vele foto's in het boek (vaak van (Nederlandse) celebrities) illustreren Leco's doe- ideeën en voorbeelden. Hoofdgerecht voor 4 personen of lunchgerecht voor 6 personen ingrediënten 150 gram (langkorrel)rijst; 6 eetlepels olijfolie; 1 blik maïskor rels (ca 420 gram uitlekgewicht); 1 ui; 2 jalapenopepers: 8 zwarte olijven zonder pit; 225 gram cheddar: 125 gram maïsmeel; 1 theelepel zout; 1 theelepel bakpoeder; 225 ml melk; 2 eieren. Bereiding: Kook de (langkorrel)rijst volgens de aanwijzingen op de verpak king. Verwarm de oven voor op 180 graden. Vet een ronde cakevorm in met een eetlepel olijfolie. Laat de maïs uitlekken. Maak de ui schoon en snipper deze. Maak de pepers schoon en verwijder de zaadjes. Snij de pe pers fijn. Snij de olijven in plakjes. Rasp de cheddar. Zeef boven een kom het meel, zout en bakpoeder. Schep de rijst, maïs, ui. pepers. 2/3 van de plakjes olijven en cheddar erdoor. Klop de eieren samen met de melk en de rest van de olie los. Giet dit al roerende bij het rijstmengsel. Schep het be slag in de vorm. Bak de pastei in 40 tot 45 minuten gaar in het midden van de oven. Gameer met plakjes olijf. El Rancho Grande rijstpastei. Foto: USA Rice Counsil. In voorjaar 1997 startte bij de BBC de kinder tv-serie 'Teletubbies'. Feitelijk gaat het om een vorm van educatief entertainment, die de doelgroep, kinderen vanaf 1 jaar, zeer blijkt aan te spreken. In Engeland onstond rond de Teletubbies een enor me rage. met onder meer een single die beter verkocht dan de Spice Girls! Sinds kort zijn de Teletubbies ook op de Nederlandse tv te zien. Vanuit de tv-serie werden twee speciale koopvideo's samengesteld: 'Hier zijn de Te letubbies' en Teletubbies Lievelingsdingen'. Beiden zijn bedoeld voor peuters en le ren hen kijken en luisteren te coördineren. De verhaallijn of de video's bestaat uit een aaneenschakeling van steeds terugkerende herkenbare onderdelen, waarbij ie dere keer een ander thema centraal staat. Ze dagen de peuter uit tot spelen, vragen stellen, praten luisteren, begrippen en woordjes leren. Beide video's zijn Nederlands gesproken (bewerkt door Teleac/NOT) en hebben een speelduur van 62 minuten. Hier zijn de Teletubbies Buena Vista Home Entertain ment AL. 62 minuten Omschrijving horizontaal: 1nakomeling 13.hoofdtelwoord 14.wolsoort 15.voorzetsel 17.Peruaanse titel 19.oude lengtemaat 20.muzieknoot 21.grappenmaker 22.landstreek op Sumatra 23.onder an dere (afk.) 25.Roemeense munt 26.geestelijke (afk.) 27.te ken 29.stad 31.plek 33.vrij van bacteriAen 34.verlaagde muzieknoot 35.droge oppervlakte 3S.zendgemachtigde (afk.) 39.inhoudsmaat (afk.) 41.strijdgewoel 43.militaire rang (afk.) 44.doorgang 46.verstoteling 47 dierentuin (Eng.) 48.slapte in zaken 50.kleur 51.lyrisch gedicht 52.insect 54.kloosterorde (afk.) 55.koraalbank 56.rondhout 58.bevel tot stoppen 59.bijbels figuur 60.voorzetsel 62.predikante (afk.) 64.luxe brood öö.rijksgrond (afk.) 67 hedendaags 70.legerauto 72.iemand die een bepaald muziekinstrument bespeelt (vr.) Omschrijving verticaal: l.zwak zonlicht na zonsondergang 2.titel (afk.) 3.vlekken water 4.doel 5.schoolwerk 6.muzieknoot 7.een zekere 8.sneeuwhui 9.nummero (afk.) 10.vogel 11 .geluid van een ezel 12.iemand die voor allerlei diensten gebruikt wordt 16.kleurstof lS.zwemvogd 20.honingdrank 24.Noorse go den (myth.) 25.middeleeuws kerstlied 27.persoonlijk voor naamwoord 2S.bloem 30.sprookjesfiguur 32.boom 36.smalle strook (mv.) 37.groente 40.advies 42.kleine boomvrucht 43.plaats in Overijssel 44.dof geluid 45.rede loos wezen 47.op die manier 49.vrouwelijk zoogdier 50.vreemde munt (afk.) 52 groei 53,zetel 57.bloedvat 61.halsbont 63.plaats in Frankrijk 65.onderricht 67.meter- ton (alk.) 68.kindertaal 69.parkeerverbod (afk.) 71.met vol ledige titel (Lat.afk.) Er ontstaat een de naam van een sport wanneer de letters uit de hokjes met de volgende nummers in de juiste volgorde plaatst: 1.2.14.30.31.34.42.54.69. Wanneer de huid een optimaal vochtgehalte heeft, ziet zij er meteen een stuk levendiger uit. De huid is elastisch, fris en hel der. Met een gezonde uitstra ling. Om dit te bereiken moet de huid voldoende vocht op kunnen nemen. Aquasource (Biotherm) is een nieuwe crè me-gel die huid bijna letterlijk drenkt in een netwerk van wa ter en verzorgt met werkstof- fen, alsof u een thermaal bad neemt. De nieuwe crème-gel legt over de huid een microscopisch fijn weefsel van water. Dit fijne net werk houdt de werkstoffen in gekapseld en voorziet de huid continu van vocht. Aquasource is verkrijgbaar in twee texturen. De crème-gel voor de normale of gecombineerde huid heeft de blauwgroene kleur van fris water en een verfrissend par fum. Voor de droge huid is er een zachtroze crème-gel met. een fruitig parfum. Aan deze sa menstelling zijn extra vetzuren en voedende bestanddelen toe gevoegd, die de natuurlijke bar rière van de huid versterken en vochtverlies tegengaan. In de jaren vijftig en vroege jaren zestig was het heel nor maal: kamperen bij een boer. Gewoon je tentje opzetten op het erf of op een grasveldje tussen akker en boszoom. Sommige van die kampeer plaatsen groeiden uit tot pro fessionele camping. Anderen verdwenen of maakten plaats voor bungalowparken. Het leuke van het kamperen bij de boer was niet alleen de lage prijs, maar bovenal het direc te contact met de boer en zijn bedrijf. Menig kampeerder bood de helpende hand tij dens oogst of pluk. En menig stadskind rolde in de schuur tussen het vee door het stro. Kamperen op de boerderij lijkt inmiddels te zijn heront dekt. Wie de brochures van touroperators en verkeersbu- ro's doorbladert, wordt steeds vaker geconfronteerd met de boerderijvakantie. Met name in Frankrijk, Duitsland en Oostenrijk neemt het aanbod flink toe. Maar ook in eigen land zijn er volop mogelijkheden voor een vakantie op het 'echte' Toerisme Recreatie AVN fort. voorzienin- -..„-...y.,-. boerderij De Stelle in Ouwer- zijn: men overnacht in een een nieuwe brochure 'Loge- gen en faciliteiten j kerk op Schouwen-Duive- bakhuis met originele bedstee ren in de groene natuur uit. aangepast. Over- •(SMRgfljfl land. op een melkveebedrijf en De gids van 64 pagina' s be- nachten in Drent- brengt onder meer een be schrijft per provincie luxe tot he in een 130-jaar Ook gaat de brochure in op zoek aan een struisvogelbe- eenvoudige ovemachtingsmo- oude kerk of een authentieke aan de Groninger Wijnboer- verschillende plattelandsmu- drijf Ook met kampeerders is gelijkheden op boerderijen, woonboerderij waar kera- derij in Wirdum waar op am- sea waaronder het Fries Koei- rekening gehouden. De bro- mini-campings en andere ac- miek, weef. teken en schilder bachtelijke wijze vruchten-, enmuseum in Nijemirdum. Of chure beschrijft een aantal commodaties op het platte- cursussen worden gegeven, kruiden- en groentenwijn het boerenmuseum 'De Wen- minicampings. en informeert land. Daarnaast worden er Of liever onder de wol in een wordt gemaakt. De familie desoele' in het Overijsselse over de Vereniging Kampeer talrijke wandel- en fietsroutes, verbouwde oude 5-sterren Doombosch in Borgercom- Ambt-Delden dat een beeld Boerderijen, die een gids uit- tradities, sagen en legenden, schaapskooi of stolpboerde- pagnie - Groningen - geeft geeft van een regionaal agra- geeft met adressen van boer- streekmusea, ambachtelijke rij? Maar het kan ook meer tekst en uitleg over de asper- risch bedrijf in de 50-er jaren, derijen met minicampings. boerderijen en natuurrijke ge- Spartaans: bivakkeren als in geteelt. Of natuurlijk een be- In Drenthe kan men vanaf Zelfs kamperen op de ecolo- bieden beschreven. de prehistorie in het Natuur- zoek aan een van de vele VVV Vledder een bijzondere gische boerderij komt aan park Lelystad. 'Logeren in de kaasboerderijen: in boerderij fietstocht maken: de Eko bod. Er zijn de laatste jaren veie groene natuur' geeft deze en De Kopermolen bijvoorbeeld boerderijen route, waarbij de De gids 'Logeren in de groe- creatieve initiatieven geno- vele andere suggesties. in het Utrechtse Stoutenburg fietser een bezoek kan bren- ne natuur' kost fl. 4.95 en is men om een verblijf of een wordt het hele productiepro- gen aan biologische boeren te koop bij alle VVV-kantoren dagtocht op het platteland Daarnaast worden er talrijke ces getoond. en tuinders. Als men liever en ANWB-vestigingen. aantrekkelijker te maken, ideeën gegeven voor een dag- Kinderen kunnen zelf fruit wandelt zou de tweedaagse Veel boerderijen zijn aan de je uit op het platteland. Zo plukken, jam maken of de Knapzakroute vanuit Raalte hedendaagse eisen van com- kan men een bezoek brengen schapen voeren: het kan op in Overijssel een idee kunnen

de Faam | 1998 | | pagina 5