Risa Bevestigingstechniek verhuist naar Arnestein Blankenburgh: bruin is weer helemaal 'inf Voor al uui schoen en tasreparaties! KQnMar 'Ik vond ze allemaal wel lekker' Chinese keuken geeft geheimen prijs N'landse primeur voor Goese Lyceum: eerste school op Kennisnet OKTOBER WOONMAAND KIJKERS KIEZEN FOCUS aeSd"#nnUlta* Langere tijd Pottenbakkerssingel 2 - Middelburg. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Langzaam druppelde de Konmar Superstore in Middelburg vol, vo rige week zaterdag. Op zich niets bijzon ders, ware het niet dat de klanten dit keer niet van plan waren te winkelen in de super markt. Ze kwamen om bier te proeven. De keuken van een restaurant is normaal gespro ken de plaats waar de kok zijn geheimen be waard. Keukens zijn dan ook voor niet ingewijden doorgaans verbo den gebied. De speciaalzaak in woninginrichting Blanken burgh in de Vlissingse Aagje Dekenstraat pre senteert tijdens de Oktober Woonmaand de nieuwe modekleuren die het beeld in menig huiskamer de komende jaren zullen bepalen. Geel, de kleur die de laatste jaren erg 'in' was, begint langzaam aan zijn retour om plaats te maken voor bruin. „Bruin is weer helemaal te rug van weg geweest", aldus bedrijfsleider Gerard de Laat. In-betweens Poseidon sponsort volleybalteams Sjaak Schuit bij Brooymans Van de Gruiter RCS-f pupillen in het nieuw Speciale verhalenbundel Kippenvel De groothandel in be vestigingsartikelen Ri sa Bevestigingstech niek heeft een nieuw bedrijfspand betrok ken op het Middel burgse industriege bied Arnestein. Risa levert haar bevesti gingsmaterialen voor namelijk aan bedrijven als loodgieters en aan nemers. „Eigenlijk aan iedereen die wel eens iets moet bevestigen", verklaart eigenaar Sari de Groot. Woensdag 14 oktober 1998 FAAM/VLISSINGER 21 Gerard de Laat toont de nieuwe trends in de woninginrich ting. Hij heeft nu eenmaal de naam duur te zijn maar dat valt wat dit betreft enorm mee". Ook de flinterdunne gordijnstoffen zijn voorzien van dessins in de ge noemde kleuren. Veel van de nieuwe trends in de woningin richting zijn volgens De Laat een gevolg van de nieuwe technieken die bij de vervaar diging van onder meer stoffen worden gebruikt. „Neem bij voorbeeld velours gordijnen", legt De Laat zijn stelling uit. „Vroeger konden die alleen maar als effen stof worden ge maakt. Nu kunnen ze ook deze stoffen van een dessin voor zien en zo begint velours als het ware aan een tweede le ven. Vroeger paste de stof ei genlijk alleen in een wat meer klassiek interieur maar met de dessins doen de gordijnen het ook prima in een moderne in richting". Klanten van Blankenburgh FOTO JAAP WOLTER BE EK kunnen de nieuwe modekleu ren in de zaak bewonderen. Desgewenst kunnen stalen van de tinten vloerbedekking of gordijnstof mee naar huis worden genomen. Gordijnen worden door Blan kenburgh Woninginrichting op maat gemaakt en vloerbe dekking wordt gratis gelegd. „Als het nodig is komen we zelfs de gordijnrails ophan gen", voegt De Laat toe. „Ser vice is in ons vak van onschat bare waarde en staat bij ons dan ook hoog in het vaandel. Persoonlijk heb ik het idee dat veel mensen weer verlangen naar een goede service en persoonlijke benadering". advertentie) Nu leverbaar de beveiligde autosleutels met transponder (chip). Het adres voor al uw sleutels, ook certificaat sleutels. Schoenreparaties terwijl u wacht of winkelt. Voor informatie bel: 0118 - 639289 En ze werden niet teleurge steld: wie wilde, kon zich te goed doen aan niet minder dan vijftien soorten van het donkerrode gerstenat. Het 'pleintje' tussen kassa's en res taurants was zaterdagavond volgebouwd met kramen van waaruit bierbrouwers hun bokbier presenteerden. Klan ten konden er een gratis glas van drinken. Wie zes of meer flesjes kocht, kreeg bovendien een gratis bokaal bij de aan schaf. Van beide aanbiedingen werd gretig gebruik gemaakt. Met goedkeurend gemompel Arthur Priem, eigenaar van Oriental Garden in Koude- kerke, doorbreekt dit stigma door juist in zijn keuken een kookcursus te houden. In vijf lessen worden de cur sisten enkele geheimen uit de Chinese en Thaise keu ken toevertrouwd. „Eigenlijk is er niet zoveel geheimzinnigs aan een Chi nese keuken", is Arthur Priem van mening. „Die in druk wordt echter wel ge wekt door al dat drukke ge doe achter die doorgeefluik jes. De reden waarom er vrijwel altijd in een afgeslo ten keuken wordt gewerkt is echter meer van praktische aard. Omdat in de keuken altijd met groot vuur wordt gewerkt, kan het daar be hoorlijk warm worden. Tem peraturen van 45 tot 50 gra den zijn normaal. Het is on gewenst als deze warmte bij een open keuken naar het restaurant zou trekken". Tijdens de kookcursus kun nen cursisten zelf ervaren hoe het eraan toe gaat in een Chinese keuken. Tege lijk kunnen zij dan zelf con stateren dat het in een Chi nese keuken ook in hygië nisch opzicht netjes aan toe kan gaan. In vijf lessen wor den de deelnemers geleid door de vier grote keuken van China. De keuken van Peking, Sjanghai, Kanton en Sichuan. Bovendien wordt er nog een les besteedt aan de Thaise keuken. Aanmel den voor de cursus is in middels niet meer mogelijk, omdat de cursus al hele maal is volgeboekt. Bij vol- doendet belangstelling wordt er in 1999 weer een nieuwe cursus gegeven. en instemmend geknik gaven de klanten blijk van hun reac tie op de nieuwe lichting herfstbieren bij uitstek. J. Pleijte uit Vlissingen: „Ik heb ze allemaal geproefd. En ja, ze waren allemaal lekker". In zijn hand houdt hij twee pakken van zes flesjes Jopen. Hij wijst erop en vervolgt: ,Maar dit viergranen bokbier was toch het lekkerst". Chris Schipper is assistent-bedrijfsleider in de Middelburgse Konmar-vesti- ging. Hij vertelt dat de Super store van plan is regelmatig dit soort acties te doen. „Dit is eigenlijk een soort proef voor ons. We zoeken naar gezellig heid voor onze klanten. Bin nen, maar ook buiten onze winkel. Andere Konmar-vesti- gingen hebben binnenkort een wijproefavond voor hun klan ten. Wij wilden ook iets voor ze doen. Als het succes heeft, gaan we ermee door". De oorsprong van bokbier ligt in de veertiende eeuw. In het Duitse stadje Einbeck werd destijds een bier gebrouwen dat zelfs aan het Beierse hof werd gedronken. De naam van dit populaire bier verbasterde in de Beiers dialect van 'Ain- pockisch Bier' tot 'Bockbier'. Door de jaren heen is het ook in andere landen populair ge worden. Het is daarnaast één van de weinige biertypes dat de kans zag om zich door de eeuwen heen te handhaven. In Nederland is Bokbier een echt seizoensbier: alleen in het na jaar te verkrijgen. 'n Lekker bokbiertje in de Konmar. FOTO JAAP WOLTERBEEK ZekaTel MultiCommunicatie heeft de eerste school in Ne derland aangesloten op het Kennisnet (voorheen EDUnet). Het Goese Lyceum is via een kabelmodem aangesloten op het nationale intranet dat EnerTel en partners in op dracht van het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Weten schappen realiseren. Voor de provincie Zeeland verzorgt Ze- katel MC als Regionaal Tele com Bedrijf de aansluitingen op het Kennisnet. Het Kennis net heeft tot doel alle basis scholen, middelbare scholen en het middelbaar beroepson derwijs, bibliotheken, musea en andere openbare instellin gen met elkaar te verbinden via een nationaal intranet. Dit intranet is bedoeld om leerlin gen en leraren met elkaar te laten communiceren, om ken nis uit te wisselen en om leer lingen voor te bereiden op de digitale toekomst. Een speciale website vormt het startpunt op dit intranet (http://www.kennisnet.nl/). Het kabelnet is, vanwege de hoge capaciteit van het netwerk, ui terst geschikt voor het aanbie den van Kennisnet. Hierdoor worden toepassingen als vloeiend bewegend beeld en hoge kwaliteit geluid moge lijk. De scholen worden door middel van een kabelmodum of een glasvezelverbinding aangesloten op het Kennisnet. Dit biedt tegelijkertijd een ver binding met het Internet, waarbij bepaalde delen, die niet geschikt zijn voor jeugdi ge bezoekers, zijn afge schermd. Tot april 1999 wor den in Nederland 400 zoge naamde voorhoedescholen aangesloten op Kennisnet, daarna neemt het Ministerie van OC en W een beslissing over de aansluiting van de overige scholen, bibliotheken en musea. ZekaTel MultiCom municatie biedt in Zeeland diensten op het gebied van te lefonie, datacommunicatie, In ternet via de kabel, digitale te levisie en digitale radio. Daar naast is zij initiatiefnemer van Delta Tv. Voor het aanbieden van diensten werkt zij samen met WorldPort/EnerTel, Zee- landNet, Music Choice en Me- diakabel. Haar afnemers zijn zowel zakelijke als particuliere klanten. De drie hoofdproducten in de sortering van Blankenburgh woninginrichting zijn bedden, tapijt en gordijnen. Het bedrijf heeft ook vestigingen in Mid delburg en Goes. „Er zijn ont zettend veel nieuwe dingen op de markt", vertelt Gerard de Laat. „Samen met een collega ben ik naar Interdecor in de Jaarbeurshallen in Utrecht ge weest. Dat is zeg maar dè tex tielbeurs op het gebied van woninginrichting. Daar heb ben we de nieuwste trends gezien en die hebben we nu al in huis". De Laat vertelt zichtbaar opge togen over de noviteiten die er op het gebied van woning inrichting zijn. „De grootste veranderingen vinden plaats op het gebied van kleuren", is hij van mening. „Wat nu hele maal 'in' komt zijn de natuur- kleuren zoals donkerblauw, touwkleuren, antraciet en schitterende tinten bruin zoals de Havanakleur. Het is niet de kleur bruin zoals die in de ja ren zeventig furore maakte maar meer de zachtere tinten bruin". De nieuwe kleuren zijn in vrijwel alle artikelen te vin den. Zo is het beddengoed bij voorbeeld kameel kleurig en bovendien voorzien van des sins die enigszins buitenlands aan doen. De Laat: „Je komt de tinten overal tegen. In de onderlakens, de overtrekken en ook in de vloerbedekking en gordijnen". Ook wat betreft de gordijnen heeft De Laat een nieuwtje te melden. „Wat het helemaal gaat worden zijn de 'in-be- tween' gordijnen", doet De Laat uit de doeken. „Dat is geen gordijn en ook geen vi trage, zeg maar er tussen in. Het is een uitvinding van Jan de Bouvrie". De Laat haast zich eraan toe te voegen dat de in- between gordijnen overigens prima betaalbaar zijn. „Bij veel mensen gaat er een siddering door de rug wanneer de naam De Bouvrie wordt genoemd. Zien als een adelaar: goed, breed, diep en scherp Boven de veertig ontstaan vaak problemen bij het zien op korte afstand. Lezen, handwerken en andere activiteiten op leesafstand worden lastiger. De aanschaf van een leesbril is dan een logische stap. Maar voor wie al een bril draagt is er wel beschouwd maar één oplossing: Multifocaal. Multifocale brillenglazen corri geren uw ogen namelijk op de meest natuurlijke manier. Die glazen ondersteu nen uw ogen optimaal met de noodzakelijke correctie, zonder dat enige over gang u hindert. U ziet weer volstrekt natuurlijk en goed. Op welke afstand dan ook, door één en dezelfde bril Multifocale brillenglazen zijn er overigens in diverse typen, zodat het onovertrof fen zicht comfort op uw eigen behoeften is af te stemmen. Drie volleybal teams van Ziekenhuis Walcheren worden dit seizoen gesponsord door Grieks Restaurant Poseidon uit Vlis singen. De twee herenteams en een damesteam spelen in de bedrijfsvolleybalcompetitie in de Kruitmolenlaan in Middelburg. Op de foto staan alle spelers van de teams en de trainer in hun nieuwe tenues. Bij Brooymans Van de Gruiter Wonen Diezijn in Middel burg is nog tot het eind van dit jaar werk te zien van kunstenaar Sjaak Schuit. Schuit begon ooit te werken met scherp vormge geven ideeën, waarvan telkens een fragment werd uitgewerkt. Al spelende met licht ontdekte hij onbedoelde details in zijn fo to's. Bestonden zijn eerste foto's voornamelijk uit nuances in zwart en wit, nu spelen het licht met kleuren en breuklijnen een grote rol. De expositie is toegankelijk tijdens de openingsuren van Brooymans Van de Gruiter. De foto's van Schuit kenmerken zich door licht, kleur en breuk lijnen. FOTO SJAAK SCHUIT Internationaal Transportbedrijf Volmer uit Middelburg heeft onlangs het f-team van RCS van nieuwe tenues voorzien. Op de foto van links naar rechts: Sponsor Volmer, Ben Polvliet, Mackel Moerings, Yordi Nijland, Raymondo Lossie, Mats de Kam, Niels van Millingen, Jeroen Verheul, Nual Toumahuw, Rogier Wille- broordse en leider/trainer Wil Lossie. De f-pupillen van RCS. De boekenserie 'Kippenvel' van R.L. Stine is door menig kind gelezen. Dit jaar werd één van de boeken uit de beruchte serie bekroond met de Venz-kinderboekenprijs voor het best verkoch te boek van 1997. Tijdens de kinderboekenweek is bij Libris (Boekhandel Bikker in de Vlissingse Walstraat) een speciale Kip penvel-verhalenbundel te koop. De bundel bevat acht korte, su blieme griezelverhalen en kost ƒ9,95. Top Nu Vroeger Tussen de diverse multifocale glazen zitten behoorlijke verschillen. Hoe beter en moderner het glas, hoe comfortabeler en rustiger u kijkt Focus Optiek MD heeft het assortiment multifocale glazen daarom ingedeeld in drie categorieën (zie af beelding) Top, Nu en Vroeger Elke groep heeft zijn eigen kijkcomfort en prijs niveau Wilt u het fijne weten over deze glazen, kom dan naar een van de win kels van Focus Optiek MD. Wij helpen u graag verder. Tevredenheidsgarantie Onze multifocale Top-glazen zijn de beste in hun soort. Daarom geven wij een tevredenheidsgarantie. Wij vertellen u graag over de voorwaarden. Belangrijk is ook dat de glazen secuur worden aangemeten zodat ze op de juiste plaats in het montuur kunnen worden geslepen Als één van de weinigen in Nederland hebben wij een zogenaamd 'Multifocaal Inmeet-station'. Dat precieze inmeetsysteem waarborgt de juiste positie van de multifocale glazen. Focus Optiek MD is te vinden aan de Nieuwe Burg en in het winkelcentrum Dauwendaele in Middelburg. Voor informatie: 0118-625310. (advertentie) i Tegen inlevering van deze bon ontvangt u 50,- cale glazen. Naam: Adres: j PostcodePlaats: j Draagt wel/niet" multifocale glazen. 'Doorhalen wat niet van toepassing is. Deze aanbieding is geldig tot en met 31 oktober Het echtpaar Richard en Sari de Groot begon vijf jaar gele den met hun groothandel in bevestigingsmaterialen vanuit hun woning in Middelburg. „Mijn man heeft twintig jaar bij een vergelijkbaar bedrijf in Hoofddorp gewerkt", doet Sa ri de Groot uit de doeken. „Met dat bedrijf ging het op een gegeven moment niet meer zo goed en we zijn toen voor onszelf begonnen in Mid delburg". Aanvankelijk was de garage van Richard en Sari de Groot voldoende om de schroeven, bouten, moeren, spijkers en pluggen in op te slaan. Naar mate het klantenbestand van Risa Bevestigingtechniek in omvang toenam, groeide ech ter ook de voorraad materia len. De Groot: „We hebben toen nog een ruimte erbij gehuurd maar die situatie was verre HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 23 uur: G.J.M. Meijjer, Oosterschelde- straat 12, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: F.J.J. Buytendijk, Noord- weg 419, tel 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandy- laan 6, tel. 465498. Zondag tot 24 uur: J.M.G Roebroecken en E.R. van Russen Groen, Leliën- straat 2, tel. 412225. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: opgave nog niet bekend. Zondag tot 24 uur: opgave nog met bekend. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka- pelie, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: R. Tol, Markt 12, Veere, tel. 501271. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: P.K. Noorlander, Middel burgsestraat 94, Koudekerke, tel. 551231. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: A. Stutter- heim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: P. Bruijnzeel, Londense- kaai 35, Middelburg, tel. 625963. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot de vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Hummelen, Markt 69, tel. 612134. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, tel. 461593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur t/m zon dag 22 uur. H. Hament, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: M. de Jon ge, tel. 616761 DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: E van den Akker en M. de Bruijn, Kanaalstraat 3, Oost-S'ouburg, tel. 460860. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8- uur. Dierenartsenpraktijk Oostka- pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443 Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostka- pelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060 Zaterdag en zondag, geen dienst. korting op een paar multifo- De Groot bestaat het nieuwe pand uit een ruime loods met een vloeroppervlakte van drie honderd vierkante meter. In de bedrijfsruimte staat het as sortiment van Risa Bevesti- gingstechniek overzichtelijk opgesteld. „We leveren be vestigingsmaterialen in de ruimste zin van het woord", is Sari de Groot van mening. „Niet alleen de schroeven en spijkers zelf maar bijvoorbeeld ook elektrische gereedschap pen zoals boormachines, zaagmachines en schuurma- chines. Wat de laatste tijd steeds meer in opmars is zijn de verschillende soorten lijm en kit. Ook dat zijn bevestigingsma terialen dus die hebben we dan ook in huis". Nieuw in het assortiment van Risa zijn lad ders. „Daar hebben we nu de ruimte voor en onze klanten hebben al enthousiast gere ageerd op deze uitbreiding". Een speciale hoek is ook inge richt voor diamantgereed schappen zoals zaagbladen en de bijbehorende machines. Met de nieuwe bedrijfsruimte hoopt het echtpaar De Groot de markt nog beter te kunnen bedienen. De Groot: „Ons klantenbestand is de laatste jaren al flink gegroeid en groeit nog steeds. Hier heb ben we de ruimte om mee te groeien". „Dat werkt meestal het bes te", vindt De Laat. „Je moet de kleuren echt in het interieur zien zodat je je een goede voorstelling van het eindresul taat kan maken. Vloerbedek king of nieuwe gordijnen zijn toch dingen die je voor lange re tijd koopt. We proberen on ze klanten dan ook zo goed mogelijk te adviseren ten aan zien van kleur, kwaliteit en uit voering". van ideaal. De voorraad ver spreid over twee locaties werkt gewoon niet erg prak tisch. Vandaar dat we op zoek zijn gegaan naar een bedrijfs pand met een woning eraan". Richard en Sari de Groot von den hun nieuwe stek op het industrieterrein Arnestein I. „Aan bestaande panden was er in Middelburg niet veel te vinden", vertelt Sari de Groot. „Hier konden we een stuk grond kopen waar we zelf op konden gaan bouwen". Behal ve een woning voor het gezin Sari de Groot voor het nieuwe pand van Risa Bevestigingstechniek. FOTO JAAP WOLTERBEEK

de Faam | 1998 | | pagina 21