Machines draaien op volle toeren KAPOT STOPLICHT EIST MENSENLEVENS. VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN Stickers 'Slik op de weg' Lichte achterstand bij jaarlijks slootonderhoud De stand van zaken in waterschap Zeeuwse Eilanden DE MAATSCHAPPIJ. DAT BEN JIJ. SIRE MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Woensdag 14 oktober 1998 FAAM/VLISSINGER 17 in de samenwerking verbeterd kan worden. Door de ernstige regenval en de daarmee gepaard gaande wateroverlast van half sep tember heeft het waterschap wat vertraging opgelopen bij het uitvoeren van de jaarlijk se maai werkzaam heden aan de sloten. Het zelfde geldt voor de waterlopen waaraan groot onderhoud plaatsvindt in de vorm van uitbaggeren en opnieuw in profiel bren gen. Ab Hanse, hoofd van de afdeling Be heer Onderhoud Oppervlakte-water: "We liggen tussen de twee a drie weken achter op het schema. Dat geldt voor ons hele ge bied. enerzijds omdat het domweg overal te nat was om te maaien en anderzijds om dat alles en iedereen nodig was om de wa teroverlast weg te werken." Inmiddels is het werk hervat. Momenteel wordt er zes dagen per week tien uur per dag met man en macht gewerkt om de opgelopen ach terstand zoveel mogelijk in te halen. Het volledige machinepark wordt ingezet en waar nodig en mogelijk worden extra ma chines en menskracht ingehuurd. Hanse: "We begrijpen dat de agrariërs door moe ten met hun werk. Daarom proberen we toch om medio november de slootkanten in ieder geval vanaf de landzijde gemaaid te hebben. Dat heeft prioriteit. De slootkanten die vanaf de weg bereikbaar zijn. kunnen la ter aan bod komen. Of we die termijn ha len, kan ik niet voor de volle honderd pro cent garanderen. Dat is mede afhankelijk van het weer. Gezien onze inspanningen verwacht ik echter, dat de mensen uit de landbouw daar begrip voor kunnen opbren gen." aterstand Terugblikken op de wateroverlast bete kent in eerste instantie terugdenken aan de mensen die overrompeld werden door het noodweer en voor het harde feit kwa men te staan dat hun bezittingen en oogst schade opliepen. Op de eerste dag al werd ik geconfronteerd met agrariërs die op het punt stonden te gaan oogsten en hun oogst verloren zagen gaan. Vervolgens de tweede dag met een zaal vol burgers die opgewonden hun emo ties uitten. Ik had daar begrip voor, evenals ons hele bestuur. Bestuursleden werden na tuurlijk ook voortdurend benaderd en ge confronteerd met de onmacht van de gedu peerden. Begrip ook bij onze medewerkers, zowel bij hen die buiten aan de slag waren als bij degenen die van maandagochtend tot vrijdagavond continu de telefoontjes beant woordden. Begrip dus van alle partijen, maar wat koopt iemand met schade daarvoor? Wel, onze doelstelling was de wateroverlast zo snel mogelijk te bestrijden. Door begrip te tonen in plaats van in paniek te raken, konden we die doelstelling het beste bereiken. Alle op merkingen zijn geregistreerd. En wat doen we daar dan mee? Zoals ik nu terugblik, kijkt ook onze hele or ganisatie terug op de overlast, ledereen die er wat mee te maken heeft gehad op het vlak van organisatie, techniek, waterbeheer enz. zet zijn bevindingen momenteel op pa pier. Uit het rapport dat daaruit ontstaat, trekken we onze conclusies voor de toe komst. Die conclusies laten we vervolgens bekijken door een deskundige van buiten het waterschap. Daarna spreken we de re sultaten ook nog door met Rijk, Provincie en de betrokken gemeentes om te zien wat er Het is nog te vroeg om over de conclusies te filosoferen. Waarom te vroeg? Stel dat de conclusie zou zijn dat meer materiaal ge kocht moet worden. Dan is het aan de be sturen om uit te maken van welke risicobenadering je uitgaat. Met andere woorden- moet je je indekken tegen een ca lamiteit die eens in I00 jaar of eens in de 50 jaar voorkomt? Niet los hiervan te zien zijn de financiële consequenties van zo'n besluit voor de burger. De burger is immers voor 90% onze inkomstenbron. Eén conclusie is echter nu al helder. De sluiting tot tweemaal toe van de Oosterscheldekering heeft de nuttige capaciteit van onze gemalen aanzienlijk vergroot. Die conclusie zullen we zeker uitdragen. Terugblikken op dit moment betekent dus in ieder geval vooruitkijken om toekomstige overlast zoveel mogelijk te beperken. W.A. Gosselaar, dijkgraaf Als elektronische verkeersagenten bewaken stoplichten de veiligheid op onze kruispunten. Soms gaat er wel eens één stuk zonder dat het meteen wordt opgemerkt. Dat levert levensgevaarlijke situaties op. Zo gevaarlijk dat sommigen onder ons het niet meer kun nen na vertellen. Elke tip van een oplettende burger is welkom bij de politie. Het is een kleine moeite en u kunt er grote ongelukken mee voorkomen. De maatschappij moet alles doen voor onze veiligheid, vin den we allemaal. Maar wie is die maatschappij? Dat zijn wij. Dat ben jij. Dit is een publicatie van de Stichting Ideële Reclame telefoon: 0 8 00-001 3, internet: http://www.riv.net/sire INFORMATIE OVERHEID BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: - het verbouwen van een bankfi liaal Papegaaienburg 2 - het bouwen van een dakkapel Hobeinstraat 31 - het bouwen van een schakel ruimte Europaweg Zuid 4 - het plaatsen van een reclame mast President Rooseveltlaan 772 - het bouwen van een verdieping op bestaande garage Kolibriesprenk 2 - het bouwen van een fruittermi- nal met kantooraccommodatie Denemarkenweg 18 - het verbouwen van de garage tot praktijkruimte en het uit breiden van de berging De Mey Van Streefkerklaan 27 Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJ STELLINGSPROCEDURE Wij maken bekend dat bouw plannen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en/of waar voor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is. Het gaat om: meldingen (art. 18a WRO) 1het plaatsen van een tuinhuisje Westerzicht 636 2. het bouwen van een berging Westduin 12 3. het bouwen van een serre Prins Frederik Hendriklaan 2 Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Art 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voor de meldingen) bieden daartoe de mogelijkheid. Voordat wij beslis sen liggen de bouw- en situatiete keningen m.i.v. 15 oktober 1998 twee weken (dus t/m 28 oktober 1998) in het stadhuis ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling, sectie bouwen en wonen (hal/tweede verdie ping). Gedurende die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen ver leend: - het in gebruik hebben als kamerverhuur Paul Kru gerstraat 124 - het bouwen van een berging Jacob Isaac Sandersestraat 78 - het in gebruik hebben als kamerverhuur Coosje Busken straat 128 - het vergroten van de dakkapel Zuidbeekseweg 2 - het bouwen van een dakkapel Willem Klooslaan 16 - het bouwen van een serre Wittezeestraat 26 - het verbouwen van een berging tot badkamer Ritthemsestraat 61 - het bouwen van een woning met garage Vrijburgstraat 16A - het bouwen van een erker Ritthemsestraat 35 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. EERSTVOLGENDE VERGADERINGEN VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE: 29 oktober en 26 november 1998. Uw plan moet tenminste 2 dagen voor de vergaderdatum bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. WET MILIEUBEHEER Terinzagelegging beschikking Wij maken bekend dat wij een vergunning op grond van de Wet milieubeheer hebben verleend aan 1.de heer A. Geertse voor het veranderen van een agrarisch bedrijf in een paardenhouderij annex landbouwbedrijf op het perceel Scheeweg 10-12 te Vlissingen. Het betreft een actualiseringsvergunning (art. 8.4 Wet milieubeheer) voor de gehele inrichting. 2. Oliehandel Dekker B.V. (Tankstation Paul Kruger) voor het veranderen van een ver kooppunt voor motorbrandstof fen en de verkoop van shopar tikelen op het perceel Paul Krugerstraat 237 te Vlissingen. Het station wordt aangepast aan de huidige milieueisen. Tevens wordt een afleverauto- maat geïnstalleerd. Het betreft een actualiseringsvergunning (art. 8.4 Wet milieubeheer) voor de gehele inrichting. 3. Kloosterboer Vlissingen V.O.F. voor het veranderen van een op- en overslagbedrijf van koel en diepvriesproducten en droge lading op het perceel Engelandweg 22 te Vlissingen- Oosl Binnen het bedrijf hebben diverse wijzigingen plaatsgevon den en de activiteiten zijn toe genomen. Het betreft een actu aliseringsvergunning (art. 8.4 Wet milieubeheer) voor de gehele inrichting. 4.N.V. Delta Nutsbedrijven te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een warmtekrachtinstallatie en ver warmingsinstallatie op het per ceel Oude Veerhavenweg 3 te Vlissingen. De vrijkomende warmte zal worden geleverd aan de Hogeschool Zeeland en de MTS. 5. Van Bon Coldstorage B.V. voor het veranderen en uitbreiden van een op- en overslagbedrijf van koel- en diepvriesproducten en droge lading op het perceel Denemarkenweg 20 te Vlissingen-Oost. De uitbreiding betreft een sapverwerkingsbe- drijf. Verder worden de bestaande propaantanks ver plaatst. 6.R.T.F. Vlissingen voor het oprichten van een opslag- en transitoterminal voor fruit en andere consumptieve goederen op het perceel Denemarkenweg 18 (voorlopig) aan de Beijleveldhaven te Vlissingen-Oost. 7. Het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschappen (Belgisch Loodswezen) voor het verande ren van de opslag en het afle veren van brandstof aan loods- vaartuigen op het perceel Boulevard de Ruijter 2L (kaze mat 10) te Vlissingen. Het betreft een actualiseringsver gunning (art. 8.4 Wet milieube heer) voor de gehele inrichting. Aan de beschikkingen zijn voor schriften verbonden. De beschikkingen en alle relevan te stukken liggen van 15 oktober tot en met 25 november 1998 ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling (2e verdieping van het stadhuis). Op aanvraag kunnen de stukken ook op woensdagavond van 17.15 uur tot 20.15 uur ingezien worden, telefoon 0118-487204. Desgewenst wordt er door de sectie Milieu een mondelinge toe lichting gegeven op de voornoem de stukken. In bovengenoemde periode kan tegen voornoemde vergunningen beroep worden ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, door: degenen die bedenkingen inge bracht hebben tegen de ont werpbeschikking; de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over de ontwerpbeschikking; degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en tevens een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Als beroep wordt ingesteld moet griffierecht worden betaald. Informatie hierover kunt u verkrij gen bij de Raad van State. (tel. 070-3624871). BEKENDMAKING BELAS TINGVERORDENINGEN Wij delen mee dat de raad van de gemeente Vlissingen op 24 september 1998 heeft vastge steld: -de verordening tot wijziging van de 'verordening parkeerbelas tingen Vlissingen 1992'. Dit besluit treedt in werking op de tweede dag na die van de bekendmaking. De bekendma king heeft plaatsgevonden door opneming van dit besluit in een algemeen verkrijgbare uitgave op 12 oktober 1998. De genoemde verordening ligt ter inzage bij de sectie Facilitaire Dienstverlening, onderdeel bestuursondersteuning. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van de verschuldigde leges een afschrift verkrijgen van het genoemde besluit. Vlissingen, 14 oktober 1998 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de informatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV. HOORZITTING COMMISSIE BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN De voorzitter van de Commissie bezwaar- en beroepschriften Vlissingen maakt bekend dat op maandag 19 oktober 1998 een openbare hoorzitting wordt gehouden in het gemeentehuis te Vlissingen. Behandeld wordt het bezwaar van: 19.30 M.G. 't Hoen en vier anderen tegen het besluit van burgemeester en wethouders van 14 juli 1998 waarbij aan W.S. de Vries een vrijstelling en bouwver gunning is verleend voor het bou wen van een garage en berging op het perceel. Koudekerkseweg 124 en 126. 19.50 M.B.K. Abarkan jr tegen het besluit van de burgemeester van 18 augustus 1998 inzake het intrekken van de exploitatie vergunning voor de coffeeshop Marhaba, Bloemenlaan 106a en diens besluit van 31 augustus 1998 inzake het toepassen van bestuursdwang (de feitelijke slui ting) van dit horecabedrijf. De bezwaarschriften en alle ver der op deze zaak betrekking hebbende stukken liggen de week voor de hoorzitting ter inzage in het gemeentehuis, stafbureau Bestuur (kamer 118a - Ie verdie ping). U kunt zich met vragen over de procedure wenden tot de secretaris, de heer F.H. Kuijper 0118-487 438. Het waterschap stelt stickers ter beschik king die dienen als waarschuwing voor de weggebruiker dat de weg glad is als ge volg van slik veroorzaakt door landbouw- verkeer. Mogelijke veroorzakers van slik vragen wij deze waarschuwingsstickers te plaatsen. U kunt de stickers afhalen bij de receptie van het hoofdkantoor in Goes (Piet Heinstraat 77), bij de districtskantoren in Zierikzee (Kerkhof Ien Grijpskerke (Baay- enhovenseweg 4) en het steunpunt in Sint Maartensdijk (Onder de Linden 5). Bij het hoofdkantoor kunt u elke werkdag zo te recht. Wilt u naar Zierikzee, Grijpskerke of Sint Maartensdijk komen, wilt u uw komst dan even telefonisch aankondigen? Het te lefoonnummer is (0113)241000. Waterstand is de informatierubriek van waterschap Zeeuwse Eilanden. Elke maand kunt u deze rubriek in dit blad vinden. Voor vragen over de beschreven onderwerpen kunt u te recht bij afdeling Communicatie: Mariette van Gorkum (eindred.) (0113-241209) of Karen Kroese (0113-241368). Waterschap Zeeuwse Eilanden Hoofdkantoor Postbus 114, 4460 AC Goes Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes telefoon (0113)241000 telefax (0113)227528

de Faam | 1998 | | pagina 17