IN F 0 pagina INFO (0118) 88 20 JjQf N.V. DELTA Nutsbedrijven Op deze Huur een ketel en zit er altijd warmpjes bij Kalkaanslag Goese Lvceum eerste school in Ne derland op Kennisnet Openbare verlichting Koffiezetter met thermoskan Urgente storing? We zijn er binnen een uur Koud buiten? Warm en gezellig binnen Marianne de Haas is docente huishoudkunde/gezondhaidskunde bij het Regionaal Opleidingen Centrum Zeeland. Zij schrijft voor de Consumed fenpagina. Be ene keer is het eéh tipf dan wè&ï een hëdbh&uwüi$<. Groene Stroom Bezoek pompstations N.V. D Tip 1 Zet de kamerthermostaat 's avonds niet op nul. ïn de winter is de woonkamer 's morgens dan zo koud geworden dat het opwarmen veel energie kost. Zet de thermostaat 's avonds voor het slapen gaan op 15 graden. Nog iets: de CV 1 graad la ger zetten, kan ongeveer 130 m3 gas per jaar schelen. TIP VAN MARIANNE Tip 3 Zorg dat uw radia toren vrij kunnen uitstralen. Zet bijvoorbeeld geen meubels voor de radiatoren. DELTA Het DELTA CV-verhuurplan: edrijven HET BEREIDEN VAN MAALTIJDEN DELTA houdt op verzoek van verenigingen/scholen excursies in haar waterwingebieden. Postbus 5048 4338 KA Middelburg e-mail: info@delta-zld.nl 14 FAAM/VLISSINGER Woensdag 14 oktober 1998 CONSUMENTEN DELTA Consumentenpagina geven wij u tips en we tenswaardigheden over onze producten, diensten en huishoudelijke apparatuur. Daarnaast willen wij u informeren over ons verrassend veelzijdige pakket producten en diensten. Deze pagina zal regelmatig verschijnen; ze komt in de plaats van het kwartaalblad "Over Energie Water". Als u op deze uitgave wilt reageren, dan kunt u contact opnemen met DELTA Nutsbedrijven. U vraagt dan naar de afdeling Communicatie, telefoonnummer (0118) 88 20 00. DELTAY llll Topkwaliteit en bedrijfszekerheid gecombineerd met een uitstekende service tegen een betaalbare prijs! Meer weten over het DELTA CV-verhuurplan? Bel (0113) 232333 en vraag naar de brochure DELTA Nutsbedrijven biedt haar klanten de mogelijkheid een CV-ketel te huren. Een grote uitgave ineens voor aanschaf en plaatsing van een nieuwe moderne CV-ketel is hierbij niet nodig DELTA staat voorts garant voor onderhoud en service gedurende een periode van maar liefst 15 jaar. Dus ook in de toekomst geen on verwachte kosten voor reparaties van de ketel. De huur wordt automatisch verrekend via de energienota. Uniek in Nederland is de garantie dat DELTA het huurtarief gedurende maar liefst 15 jaar niet zal verhogen. Behalve CV-ketels verhuurt DELTA ook boilers en geisers! Postbus 5048 4330 KA Middelburg tel. (0118) 88 20 00 e-mail: info@delta-zld.nl Dat is dan wel 80,- per jaar. Het tegengaan van kalkafzetting Doseer in een wasmachine de juiste hoeveelheid zeep. Stem deze af op de hardheid van het drinkwater; Voeg tijdig zout toe aan afwasmachines (regenereren). Raadpleeg de bij de machine behorende handleiding; Voorkom vlekken op sanitair en vaat door deze na gebruik af te drogen; Verwijder zo nodig afzetting van ZekaTel MultiCommunicatie heeft het Goese Lyceum, via een kabelmodem, als eerste school in Nederland aangesloten op het Kennisnet. 1 Het Kennisnet heeft tot doel alle basisscholen, middelbare scholen en het middelbaar beroeps onderwijs, bibliotheken, musea en andere openbare instellingen met elkaar te verbinden via een na tionaal intranet. Dit intranet is bedoeld om leerlingen en leraren met elkaar te laten communiceren, om kennis uit te wisselen en om leerlingen voor te bereiden op de digitale toekomst. Een speciale web site vormt het startpunt op dit intranet (http://www.kennisnet.nl/). Op 'vindplaats' kun je zoeken naar lessen op het internet, spelletjes en andere links. Om contact te zoeken met bijvoorbeeld studievrienden of collega's vind je daarvoor in het 'praktijklokaal' verschillende mogelijkheden. Wil je een website maken, maar je weet niet hoe, dan biedt 'help' je antwoorden op tal van vragen. Kijk zelf op de Internetsite Het kabelnet van ZekaTel MultiCommunicatie is, vanwege de hoge capaciteit van het netwerk, uiterst geschikt voor het aanbieden van Kennisnet. Hierdoor worden toepassingen als vloeiend bewegend beeld en hoge kwaliteit geluid mogelijk. De scholen worden door middel van een kabelmodem of een glas vezelverbinding aangesloten op het Kennisnet. Dit biedt tegelijkertijd een verbinding met het Internet. Tot april 1999 worden in Nederland 400 zogenaamde voorhoedescholen aangesloten op Kennisnet. Daarna neemt het Ministerie van O CenW een beslissing over de aansluiting van de overige scholen, bibliotheken en musea. Het wordt met het korten van de dagen weer snel donker. Dat betekent dat de lantaarns eerder aangaan. Wist u dat de openbare verlichting 47 procent van de tijd brandt. Jaarlijks brandt een willekeurige lantaarnpaal zo'n 4100 uur. En dan te bedenken dat er circa 70.000 lichtmasten lil lil II opgesteld staan in Zeeland. Onze straatverlichting dient meerdere doelen. Belangrijk is het verhogen van de verkeers veiligheid. Sociale veiligheid is even eens belangrijk. Ook kan de openba re verlichting sfeer verhogend wer ken. Steeds meer klanten vinden het belangrijk dat Zeeland bij duisternis een stuk veiliger is. Een kapotte lantaarnpaal of lichtmast is vaak een bron van ergernis. DELTA verzoekt u dit door te geven. Wij komen dit dan repareren. Binnen zeven dagen verhelpen wij dit. Heeft u een alarm- installatie? Dan is het handig daar de buitenverlichting op aan te sluiten. De inbreker schrikt dan niet alleen van het alarm, maar is ook goed zichtbaar. kalksteen in snelkokers, fluitketels, koffiezetapparaten en dergelijke door deze schoon te maken met behulp van keukenazijn. Spoel na de behandeling met azijn na met schoon drinkwater. Dit is één van onze klantnormen, vastgelegd in het kwaliteitsbeleid van DELTA. Als u gaslucht ruikt, als de hoofdzekering van de elektriciteit is doorgebrand, als vóór de hoofdkraan een leiding is gesprongen... dan heeft u een urgente storing en kunt u op ons rekenen. Voor andere problemen, die verband houden met onze dienstverlening, kunt u ons natuurlijk óók bellen. We doen ons best voor u. Warmhoudplaatjes om de koffie op temperatuur te houden kost energie. Een gemiddeld gezin gebruikt zo'n 80 kWh uur per jaar. Die kosten kan men besparen door een koffiezetapparaat te kiezen dat de koffie direct in een thermoskan zet. Een goed voorbeeld hiervan is de "Café Délice Therm" van Philips. Dit apparaat is uitgerust met de onbreekbare RVS "Thermos" aromakan. Een warmhoudplaatje ontbreekt. Door het volledige vacuüm tussen de dubbele wanden blijft de koffie extra lang warm. Is geschikt voor grotere hoeveelheden koffie met een capaciteit van 10-15 koppen. Goedkoper met warmhouplaatje is de koffiezetter. Deze garandeert een optimale veiligheid omdat het apparaat zich na twee uur automatisch uitschakelt. Voor nadere info: Philips Consumentenlijn 0900-84060. De donkere dagen zijn weer in aantocht. Reden te meer om met gezin en vrienden gezellig lang te gaan tafelen. He lemaal nieuw is deze elektrische multiwok en fondue ineen. Als wok geschikt om te roerbakken, maar ook handig voor sud- dergerechten en het warmhouden van de meest uiteenlopende schotels, zoals Paella, nasi en dergelijke. De wok heeft een anti-baklaag en regelbare thermostaat en controlelampje. Met de royale fonduepan tovert u de wok in een handomdraai om in een fonduestel voor kaas, bouillon, vis... Mmm... smullen maar! Storingen Elektriciteit, Gas en Water: (0800)022 95 96* Storingen Zekatel: (0800) 022 32 22 op Goeree-Overflakkee en de Brabantse Wal wordt alleen water geleverd. DELTA levert geen water aan Sint Philipsland. Verkoopadvies 257,50. Merk: Tefal. Voor verkoopinfo: (0318) 51 90 58. Groene Stroom, de elektriciteit die op milieuvriendelijke wij ze wordt opgewekt, kost momenteel 28,34 cent per kilo wattuur (inclusief BTW), terwijl "gewone" stroom 26,43 cent per kilowattuur kost (inclusief energiebelasting en BTW). Een prijsverschil dus van 1,91 cent. Groene Stroom wordt aangeboden in een pakket van 600 kilowattuur of een veelvoud daarvan. De meerprijs voor een pakket van 1.200 kilowattuur Groene Stroom ten opzicht van "gewone" stroom be draagt ongeveer 1,90 per maand. Per 1 augustus 1998 waren er 2.404 klanten voor Groene Stroom, die gezamenlijk circa 5 miljoen kilowatturen afnemen. Voor meer informatie kunt u contact met Jgj ons opnemen, telefoon (0118) 88 21 38. In de brochure van keukenleveranciers, vak- en receptenbladen wordt volop aandacht gevestigd op de verschillende mogelijkheden om een maaltijd te bereiden. Welke manier u ook kiest: er zijn voor- en nadelen aan verbonden. Bij het bezoek aan de pompstations wordt het zuiveringsproces van water uitgelegd. Excursies worden gehouden vanaf de pompstations Burgh-Haamstede, Ossendrecht, Ouddorp en Philippine (Braakman). Belangstellenden kunnen contact opnemen met: DELTA Nutsbedrijven in Middelburg, telefoonnummer (0118) 88 21 38. Allereerst is de ouderwetse manier van op gas koken nog steeds populair. Op het moment dat je veel hitte nodig hebt, draai je de gaspit hoog. Een nadeel vind ik het schoonmaken van een gasstel: bewerkelijk en tijdrovend. Dat is een voordeel van de andere manier van koken: op elektriciteit. Het is een schone manier van koken en de apparatuur is gemakkelijk schoon te maken. Voordeel: comfort. Nadeel: extra kosten van: aanschaf pannen e.d. Wel is het even wennen: vooraf bedenken hoe je de "rest" warmte van de kookbron kunt benutten. Dé verschillende mogelijkheden zijn: elektrische kookplaat: moderne platen zijn goed (vooraf) in te stellen; de keramische kookplaat: een vlakke plaat met verschillende kookzones. Pas hier goed op de restwarmte van de plaat; de inductiekookplaat: een vlakke plaat met verschillende kookzones. Hier heb je geen last van restwarmte. Vrij duur in aanschaf en redelijk in verbruik van elektriciteit. de magnetron: om kleine porties te koken en etenswaren te ontdooien en te verwarmen. Het is een snelle en schone manier van koken. De magnetron is te combineren met een oven met grill en heteluchtverwarming, waardoor er meerdere gerechten bereid kunnen worden; de stomer: aardappelen en groenten worden tegelijkertijd gaar en de smaak blijft meer behouden Voor de aanschaf van een nieuw apparaat is het verstandig contact op te nemen met het energiebedrijf. De afdeling Voorlichting kan u aan een folder helpen: telefoon (0118) 88 20 00. Jutsbedrijven is meer dan /erancier van elektriciteit, s, water en kabelsignalen DELTA zich or

de Faam | 1998 | | pagina 14