EPZ I Welkom bij EPZ Vrijdag 27 en zaterdag 28 november: Open Huis centrale Borssele. Als reizen met de bus niet meer lukt... Allerlei Natuur Beurs Gezondheid Cursus/Onderwijs Collecte/Giften Sport Vrije tijd Bijeenkomst Lezing Wet Voorzieningen Gehandicapten DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG SNEL GEBOEKT ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Rubriek epz Om de regio op de hoogte te houden van ontwikkelingen heeft de N. V. Elektriciteits-Produktiemaatschappij Zuid-Nederland EPZ een informatie rubriek'Kernzaken' genoemd. Door middel van deze regelmatig verschijnen de rubriek geeft EPZ toelichting op haar activiteiten. Deze keer aandacht voor het Open Huis op 27 en 28 november aanstaande. Inforubriek epz kernenergie, nummer 3, oktober 1998 Speciaal voor inwoners van Zeeland Elektriciteit 27/28 november Open Huis Antwoordcoupon Bezoeker 1 Bezoeker 2 Woensdag 14 oktober 1998 FAAM/VLISSINGER 11 Lampionoptocht - De VVV- Evenementencommissie Dom burg Aktief houdt donderdag 15 oktober een lampionoptocht door de straten van Domburg. De stoet vertrekt om 19 uur vanaf het Schuttershofgebouw aan de Kanonweistraat en wordt begeleid door Blaasorkest Olé uit Goes en De Boerenkapel uit Domburg. De stoet houdt halt bij de hoogste duintop van Domburg, De Hooge Hil. Hier begint om 20.30 uur het vuur werk. Lampions zijn voor aan vang van de tocht te koop. Bouw- en Houtbond - De vakbondsconsulent voor de Bouw- en Houtbond van de FNV is sinds deze maand weer in Middelburg gevestigd. De con sulent verzorgt de verzilvering van vakantierechten voor werk nemers in de bouwnijverheid en de bedrijfstak schilders in de regio, zowel voor leden als voor niet-leden. Daarnaast kan de consulent problemen rond va kantiegeld of andere kwesties oplossen. De consulent is te vin den aan Goudend 12 in Middel burg, telefoon 0118 - 651 671 Dierenbescherming - De Dierenbescherming, afdeling Noord en Midden Zeeland, is verhuisd naar een nieuw pand aan de A. Gogelweg 12a in Vlis- singen. De nieuwe huisvesting voor de Dierenbescherming wordt zaterdag 17 oktober om 15.45 uur geopend. Natuurgids worden - Het IVN (Vereniging voor Natuur en Milieu Educatie)begint binnen kort met een nieuwe natuurgid- sencursus. Zo'n cursus duurt anderhalf jaar en leidt natuurlief hebbers op tot natuurgids die in staat is een excursie te leiden. De lessen zijn veelzijdig: theorie over natuur en milieu wordt af gewisseld met practica. Ook le ren cursisten om aan een groep een verhaal over te brengen, nemen ze deel aan twee natuur- weekends waarin allerlei obser vaties worden gedaan bij de Veerse Kreek, wordt er een werkstuk gemaakt en zijn er korte stages van een halve dag bij allerlei natuurverenigingen en instanties. Wie meer wil weten over de cursus, kan contact op nemen met Marijke de Heer en Hetty Begheyn, die de cursus zullen begeleiden. Telefoonnum mer 0118 - 633 419 of 0118 - 417 039. In Beweging - Vorige week ging de campagne '55+ in bewe ging' van de Zeeuwse Sportraad van start. Onderdeel van deze campagne is de presentatie van een informatie- en promotiebus op verschillende plaatsen in Zee land. Zo zal de bus 15 oktober Middelburg aandoen, terwijl Vlis- singen 17 en 24 oktober aan de beurt is. Meer informatie is ver krijgbaar bij de Zeeuwse Sport raad: 0118-640 700. Ouderenalmanak - Wat houdt de nieuwe versoepeling van de Algemene Nabestaan denwet in? Hebben bewoners van verzorgingshuizen ook recht op de Zalmsnip? Waarom is er een proefproces begonnen te gen de medische keuring bij rij bewijzen van zeventig-plussers? De antwoorden op deze en an dere vragen staan in de zeven de, geheel herziene en geactu aliseerde versie van de Kleine Almanak voor Informatie en Ad vies Ouderen. Dit boekwerk ver scheen bij het Nederlands Insti tuut voor Zorg en Welzijn tijdens het Internationaal Jaar van de Ouderen, dat deze maand van start ging. De almanak kost 27,50 en is verkrijgbaar bij de boekhandel. Spiritualiteit - In De Stenge in Heinkenszand wordt zaterdag 17 oktober van 11 tot 18 uur een paranormale beurs voor spi ritualiteit en inzicht gehouden. Hier kunnen bezoekers kennis nemen van edelstenen en hun werking, Indiaanse amuletten en kruiden, esoterische boeken, cursusinformatie, Reiki, magne tiseren, handleeskunde, tarot kaarten, gidstekeningen en vele soorten religieuze beelden. Kleding - In een kraam voor de Gasthuiskerk in de Lange Delft in Middelburg wordt don derdag 15 oktober een kleding- beurs gehouden. Ook achter de kerk, in de ontmoetingsruimte, wordt kinder- en volwassenen- kleding te koop aangeboden. De beurs begint om 9 uur en duurt tot 15.30 uur. De opbrengst is bestemd voor een kindercrèche in Brazilië. Reiki - Reiki-Master Emmy Dijkhuizen houdt 20 oktober een informatie avond over Reiki: een eenvoudig te leren genees wijze op Chinese basis. Dijkhui zen organiseert cursussen Reiki en geeft hierover inlichtingen tij dens de informatie avond. Adres van de avond is Burg. van Citterstraat 1 in Kortgene. Tele foon: 0113-310 243. ZVU - De Zeeuwse Volks Uni versiteit (ZVU) begint binnenkort in Middelburg met een aantal nieuwe curssussen: Latijn (twee niveaus), Diëten met Montignac en bodytype, Notuleren, Inlei ding in de geologie-aardweten- schappen, mineralogie, fossiele en recente schelpen, Een kijkje in de keuken en Schilderen met kaarten. Meer inlichtingen of in schrijfformulieren zijn verkrijg baar bij het ZVU-bureau aan de Middelburgse Spanjaardstraat of via telefoonnummer 0118 - 634 800. Onderwijstelefoon - De On derwijstelefoon, een initiatief van het Ministerie van Onder wijs, Cultuur en Wetenschap pen, voorziet in een grotere be hoefte dan werd verwacht, zo blijkt uit de uitkomsten van een landelijke scholierencampagne. Het aantal scholieren dat belt naar de Onderwijstelefoon (0800 - 1608) is in de eerste zes maanden van 1998 aanmerkelijk gestegen. Meer dan duizend scholieren legden hun proble men voor aan de medewerkers van de telefoondienst. Dat is ruim tien keer zoveel als over dezelfde periode in 1996. Dorkas - De werkgroep Dor- kas Walcheren collecteert deze week huis aan huis in Aagteker- ke, Meliskerke en Grijpskerke. De opbrengst is bedoeld voor transportkosten van voedsel en andere hulpgoederen naar Oost- Europa. Daarnaast is er vrijdag 16 oktober in Grijpskerke en za terdag 17 oktober in Aagtekerke en Meliskerke een voedselinza- meling. Amnesty International - In de wijken centrum, Griffioen en Klarenbeek in Middelburg wordt deze week gecollecteerd voor Amnesty International. De op brengst komt ten goede aan de plaatselijke werkgroep van de mensenrechten organisatie. Ski trim - Wie-zich wil voorbe reiden op de wintersport kan vanaf 25 oktober wekelijks een uurtje ski-trimmen in Vlissingen. Deelnemers worden aan de hand van specifieke en recre atieve oefenvormen voorbereid op een plezierig en sportief goed verlopende wintersport. Het ski-trim-uurtje wordt weke lijks om 10.30 uur aangevangen vanaf de parkeerplaats van Skandia Sauna in Vlissingen. Bij minder geschikt weer wordt uit geweken naar een overdekte accommodatie. Ook niet-winter- sporters kunnen meedoen. Puzzelrit - Motor- en Autoclub De Zeeuwen houdt zaterdag 17 oktober haar jaarlijkse Herfst- puzzelrit. Inschrijven voor deze rit is van 13.30 tot 14.30 uur mogelijk in De Kruitmolen in Middelburg, wat tevens het ver trekpunt is. Uitzetter van de rit is Cor Bode. Elke deelnemer ontvangt een prijs. dag 18 oktober geeft op uitnodi ging van het Humanistisch Ver bond Walcheren. Si Dhian Ho geeft zijn visie op de vraag: Hoe kan een samenleving, die inmid dels bestaat uit verschillende culturen, tot een vruchtbaar sa mengaan uitgroeien en ons tot een grotere beschaving leiden? De lezing wordt vanaf 10.30 uur gehouden in de aula van het Ja cob Roggenveenhuis in Middel burg (ingang Gerbrandylaan). Borstvoeding - La Leche Leage Nederland, een organisa tie ter bevordering van borst voeding, houdt woensdag 21 oktober een informatie avond over borstvoeding voor (aan staande) ouders. De informatie avond begint om 20 uur in de Jacob Catsstraat 62 in Middel burg. Meer informatie: 0118 - 633 038. ADHD - De landelijke vereni ging van ouders en jong volwas senen Balans houdt woensdag 21 oktober een koffieochtend in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Doel van de bijeen komst is het uitwisselen van er varingen en suggesties met be trekking tot kinderen met ont- wikkelings-, gedrag- en leer stoornissen. Zo wordt er ge sproken over ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder), de benaming voor aandachts stoornissen en overdreven be weeglijk gedrag. De bijeen komst begint om 9.30 uur. Euthenasie - De Vereniging voor Crematie AWL afdeling Midden en Noord Zeeland houdt donderdag 22 oktober een thema-avond over vrijwillige euthenasie. Spreekster is A.J.F. Haverman van de Nederlandse Vereniging voor Vrijwillige Eu thenasie. Daarnaast is er een voordracht over Humanistische Uitvaartbegeleiding. De bijeen komst begint om 19.45 uur in Hotel Terminus in Goes. Multiculturele samenle ving - De toekomst van de multiculturele samenleving staat centraal tiudens de lezing die volkenkundige Si Dhian Ho zon- advertentie 1TÏAATSCHAPPEUJKE ZORG WALCHEREN *1 Voor informatie, bel (0118) 670800 maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. Marijke de Heer en Hetty Begheyn leiden binnenkort weer een nieuwe lichting natuurgidsen op. FOTO GEERT DE HEER Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoe tingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zee land: telefonisch spreekuur ABW-ultkering van 13- 16 u., tel. 625655. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, Line dancing, 20 u. Zeeuws Museum Middelburg, Abdijrondleiding, 15 u. Stadhuis Goes, gemeenteraadsvergadering, 19.30 u. Het Bolwerk Vlissingen, bingo, 20 u. Gemeentehuis Koudekerke, gemeenteraadsverga dering, 19.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, bingo, 20 u. Wijkcentrum Schel- debuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.15 u. Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. De Schuur Oost-Souburg, prijsklaverjassen, 20 u. De Parel Domburg, kinderbowlingtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 15 u. Kasteel Westhove Oost- kapelle, excursie 'Mossen', 14 u. Clubgebouw VTV Vlissingen, bingo en loterij, 20 u. Open Hof Vlissingen, rommelmarkt, 9.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact, 15 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, dansavond, 20 u. De Parel Domburg, bowlingtoernooi, 16.30 u., aan melden voor 15 u. De Mug Middelburg, aanbie ding en presentatie van het jubileumboek van 25 jaar De Mug, 14 u. Sporthal Baskensburg Vlissingen, sporten met longenfyseem, Astma of Bronchitus, 15.15 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur 9.30-12 u. Markt Middelburg, boek-, antiek- en curiosamarkt, 11 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, lezing door G. Hoekveld-Meijer, 'Schuld in economie, recht en bijbel', 20 u. Stad huis Middelburg, gemeenteraadsvergadering, 19.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetings middag, 13.15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, tafeltennissen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sjoelclub, 14 u. Bach- ten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55 plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlis singen, ontmoetingsmiddag voor 50- plussers, 14 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uit- kering van 10-12 u., tel. 625655. Zeeuws Museum Middelburg, Abdijrondleiding, 15 u. De Golfbaan Vlissingen, prijsklaverjassen, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Country Line dansen, 19.30 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, bingo, 20 u. De Schuur Oost-Souburg, samenkomst Wo men Aglow, 9.30 u. De Drukkery Middelburg, le zing door Jaap Mulder, 'Klezmer muziek', 19.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vlissingen, soosmiddag voor 50 plussers, 13.30 u. Praktijk voor Kernthera pie Middelburg, energetische meditatie* Diensten centrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55- plussers, 19 u. Midgard Middelburg, grootbeeld videofilm, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlis singen, sociaal spreekuur, 13.30-17 u. Zeeuws Museum Middelburg, Abdijrondleiding, 15 u. Bi bliotheek Goes, voorlezen voor kinderen van 5 t/m 8 jaar, 14 u. advertentie n rnZaken Op vrijdag 27 en zaterdag 28 november aan staande houdt EPZ Open Huis op het complex van de centrale Borssele. U bent dan van harte welkom voor een bezoek aan ons bedrijf. Op vrijdag kunt u 's avonds tussen 18.00 en 20.00 uur terecht; zaterdag verwachten wij u tussen 09.00 en 16.00 uur. Het Open Huis is speciaal bedoeld voor de inwoners van Zeeland. De minimumleeftijd voor deelname is 16 jaar. Tijdens het Open Huis maakt u een rond wandeling over het hele terrein. U bezoekt zowel de koleneenheid als de kern energie-eenheid van de centrale. De route voert u onder meer naar de turbinehal en de regelzaal. U neemt een kijkje bij de installaties voor milieuzorg. Via een groot beeldscherm kunt u een blik werpen in de reactorruimte. Op verschillende punten zijn er informatiestands, waar onze medewerkers u graag uitleg geven. Verder zijn er onder andere demonstraties van de bedrijfsbrandweer. Wilt u op bezoek komen tijdens ons Open Huis? Vul dan de coupon volledig in en stuur hem op. Een postzegel is niet nodig. U kunt zich tot uiterlijk 23 oktober aanstaande aanmelden. Om teleurstelling te voorkomen wijzen wij erop dat het aantal bezoekers aan een maximum is gebonden. Wij behandelen de aanmeldingen op volgorde van binnenkomst. Na verwerking in onze administratie zenden wij u een bevestiging. Deze geldt tevens als bewijs van toegang. Daarnaast dient elke bezoeker een geldig legitimatiebewijs bij zich te hebben. Dat mag een paspoort zijn, een rijbewijs of een identiteitskaart. Zonder geldige legitimatie mogen wij u helaas niet op ons terrein toelaten. Voor nadere informatie over het Open Huis van de centrale Borssele kunt u contact opnemen uia telefoonnummer (0113) 35 69 00. 4 Elektriciteit. Een kleine eeuw geleden was het nog een soort wonder. Nu is stroom een onmis bare levensader in de samenleving. En haast net zo gewoon als het feit dat elke dag de zon opkomt. Je staat er eigenlijk nauwelijks bij stil. Maar toch komt die wonderlijke krachtbron niet zomaar aangewaaid of uit de lucht vallen. Op wat bliksem na, misschien. Bij EPZ weten we daar alles van. Want wij staan borg voor het opwekken van deze onmisbare energie. Bijvoorbeeld in de centrale Borssele. Dag in, dag uit. Volgens strenge veiligheidsnormen. Uiterst efficiënt en kostenbewust. En met een open oog voor het milieu. Ons werk vraagt alles van onze kennis, kunde en betrokkenheid. Een technologisch hoogstandje. Daar zijn wij trots op. Wij laten onze omgeving er dan ook graag kennis mee te maken. Ja, ik kom wij komen naar het Open Huis van de centrale Borssele op O vrijdag 27 november, het liefst om O 18.00 uur O 19.00 uur O 20.00 uur O zaterdag 28 november, het liefst om O 09.00 uur O 10.00 uur O 11.00 uur O 12.00 uur O 13.00 uur O 14.00 uur O 15.00 uur O 16.00 uur S.v.p. aankruisen op welke datum u komt en naar welk tijdstip uw voorkeur uitgaat. Wij zullen hiermee zo veel mogelijk rekening houden. Het kan echter voorkomen dat wij in verband met het aantal bezoekers niet (volledig) aan uw wensen tegemoet kunnen komen. Wij vragen hiervoor uw begrip. Datum en tijdstip waarop wij u verwachten, staan op de bevestiging die wij u te zijner tijd toesturen. Naam en voorletters Geboortedatum Geboorteplaats Adres Postcode en woonplaats Telefoonnummer Naam en voorletters Geboortedatum Geboorteplaats Adres Postcode en woonplaats Bezoeker 3 Naam en voorletters Geboortedatum Geboorteplaats Adres Postcode en woonplaats Bezoeker 4 Naam en voorletters Geboortedatum Geboorteplaats Adres Postcode en woonplaats Wilt u met meer dan vier personen komen? Schrijf dan ook de gevraagde gegevens van de vijfde en volgende bezoeker op en stuur deze mee in dezelfde envelop. Deze coupon s.v.p. volledig invullen (graag in blokietters) en vóór 23 oktober in een open envelop zonder postzegel opsturen naar: EPZ, centrale Borssele Organisatie Open Huis Antwoordnummer 130 4380 VB Vlissingen

de Faam | 1998 | | pagina 11