GEMEENTE MIDDELBURG Tentoonstelling "Gewoon- Vreemd Express" n Bezoek op 24 oktober de stadsconferentie Arnemuiden 425 jaar stad Gemeentelijke diensten gesloten 55-plus in beweging Commissievergaderingen Riolerings- en herbestratingswerken Brakstraat Avond nieuwe inwoners Kantoor Parkeerbeheer gesloten Subsidie voor verbouwen of isoleren Melding schade regenval Schenking Azielzoekers Centrum Week 41 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Toekomst Middelburg u een zorg? Op maandagmiddag 10 oktober zijn alle gemeentelijke kantore** vait de gemeente Middelburg vanaf 13.0(1 uur ge sloten. De nïedewerk^rs van «$e gemeente gaan deze mid dag naar een informatiebijeenkomsf over de toekomstvisie meenMyke orgamsatie voor deze visie is van groot belang voor de uitvoering van de planhen. Het accent zal liggen op de presentatie van het aanvalsplan voor de nieuwe eeuw. tijdens deze middag is de gemeente wel telefonisch te be reiken. He'medewerkers van het zwembad, de begraaf plaats en het crematorium, de sporthallen en parkeerbe heer zullen die middag met een minimale bezetting wer ken. Op dinsdagochtend 20 oktober staan de medewer kers van de gemeente weervoor u klaar. /D De "Gewoon-Vreemd Ex press" is een kleurrijke trailer die van 12 tot en met 16 oktober in Middel burg te bezichtigen is. In de trailer is een spellencircuit uitgezet over vooroordelen, de multiculturele samenle ving en mondiale aspecten van onze eigen maatschap pij. De trailer gaat langs verschillende basisscholen in Middelburg. Vanuit Japan is positief gereageerd op het bezoek van burgemeester Itoh aan Middelburg. De burge meester van Nagasaki was de leider van een delegatie Japanse topambtenaren en vertegenwoordigers van het Japanse bedrijfsleven. Op hun toernee door Eu ropa brachten ze naast onder andere Rome en Lis sabon ook een uitgebreid bezoek aan Middelburg. Intensivering uitwisseling Kranslegging Op naar 2000 Het. kantoor van de sectie Parkeerbeheer is op woensdag 14 oktober gesloten. Het personeel van parkeerbeheer neemt die dag deel aan een excursie van de afdeling Eigendomsbeheer. Woensdag 7 oktober 1998 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Riek Bakker gaat Middelburg wakker kussen Het afgelopen jaar is door zeer veel mensen hard gewerkt aan de toekomstvisie voor Middelburg. Onder leiding van BVR. adviesbureau voor stedelijke ontwikkeling, landschap en infrastructuur, zijn er gesprekken geweest met onder meer de bevolking, de maatschappelijke instellingen, het bedrijfsle ven en de ambtenaren. Hierbij ging het steeds om de vraag hoe Middelburg nu en in de toekomst aan haar ontwikkeling kan wer ken. Het project Middelburg 2030 is nu in de slotfase: het eindadvies is afgerond. Op 24 oktober is er dan ook een stadsconferentie waar het eindadvies aan u gepresenteerd zal worden. Onderwerpen die aan de orde komen zijn: natuur en landschap, verkeer en vervoer, volks huisvesting en economische ontwikkelingskansen. U krijgt boven dien volop de gelegenheid om vragen te stellen en van gedachten te wisselen over het gepresenteerde voorstel. De gemeente en BVR willen graag weten wat u van het advies vindt. Bezoek daarom de stadsconferentie op zaterdag 24 okto ber in de Stadsschouwburg. Vanaf 13.30 uur bent u van harte welkom. Volgend jaar is het 425 jaar gele den dat Arnemuiden stadsrechten kreeg als beloning voor haar trouw aan de toenmalige Prins van Oranje, Willem de Zwijger. De wijkbemiddelaars willen van de bevolking van Arnemuiden welen of zij willen dat er aandacht aan dit heugelijke feit geschonken wordt. Velen koesteren goede herinnerin gen aan de onvergetelijke wijze waarop het 400-jarig bestaan is ge vierd. Om de mening van de mensen te kunnen inventariseren hebben de wijkbemiddelaars een bijeenkomst in verenigingsgebouw De Arne. Op 13 oktober vanaf 20.00 uur kan ie dereen aan de discussie over even tuele festiviteiten deelnemen. Als er voldoende draagvlak ge creëerd kan worden, zal er een co mité gevormd worden dat zich gaat richten op de voorbereiding van het 425-jarig bestaan van Arnemuiden. VS;ibl Us-'atc?gVji Bewegen is goed voor iedereen! En dat bewegen niet alleen ge zond is maar vooral ook gezellig, bewijst de campagne 55-plus in Beweging. Van 13 tot en met 24 oktober zal Zeeland in het teken staan van be wegen. Ook in Middelburg is er in die periode een programma boorde vol activiteiten samengesteld waar aan alle 55-plussers vrijblijvend kunnen deelnemen. Belangstellenden kunnen onder an dere deelnemen aan een stadswan deling of roeidemonstraties. Op 15 oktober vindt in Sporthal De Kruit- molen een Demo Doedag plaats. Tijdens deze dag presenteren ver schillende verenigingen zich. Geïn teresseerden kunnen voor meer in formatie of voor deelname aan het programma contact opnemen met de Zeeuwse Sportraad: telefoon nummer 0118-640700. In de komende periode vergade ren de commissies op de volgende dagen: Commissie Sociale Zaken, Econo mische Zaken en Cultuur op maandag 12 oktober om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw De Nooijer, telefoon 675531. Onder meer wordt behandeld (on der voorbehoud): begroting, subsi- dievoorstellen WVC 1999. wijzi ging convenant budget financiering, collectieve ziektekostenverzekering Sociale Minima. Commissie Algemene en Bestuur lijke Zaken op dinsdag 13 oktober om 19.30 uur. Secretaris is me vrouw Beije. telefoon 675434. Onder meer wordt behandeld (on der voorbehoud): begroting. Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Finan ciën op woensdag 14 oktober om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw Vermast, telefoon 675289. Onder meer wordt behandeld (on der voorbehoud): begroting, raads voorstel tarieven en kwijtschelding 1999, notitie belasting heffing, sep tember circulaire. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergade ring in te zien bij de sectie Commu nicatie en bij de commissiesecreta ris. De gemeenteraad vergadert op maandag 19 oktober om 19.30 uur. Voor verbouwplannen of bijvoor beeld het vervangen van een cv- ketel bestaan mogelijkheden om in aanmerking te komen voor een subsidie. Het totale bedrag kan variëren van 5UÖ,- tot maximaal 5.000,-. Voor de volgende voorzieningen kan subsidie verleend worden: Het aanbrengen van isolatie; het plaatsen van HR-glas; een HR-ketel of HR-combiketel; aanbouw aan de woning; aanbrengen van vochtwerende voorzieningen in een kruipruim te. Aan de subsidies voor bovenge noemde voorzieningen zijn maxi mum-bedragen verbonden. Ook biedt deze regeling de moge lijkheid om een subsidie van maxi maal 500,- te krijgen voor het vervangen van loden (waterleidin gen (hiervoor hoeft geen sprake van verbouwing te zijn). Voor het ver vangen van loden waterleidingen hoeft niet voldaan te worden aan de algemene voorwaarden van de rege ling: het treffen van drie verplichte energiebesparende maatregelen. In principe komt iedere eigenaar of (ver)huurder met verbouwplannen in aanmerking voor subsidie. De woning moet overigens wel voor 1996 gebouwd zijn en bestemd zijn voor permanente bewoning. De medewerkers van de gemeente lijke sectie Bouwen en Wonen kun nen precies vertellen hoeveel subsi die mensen kunnen krijgen. Bij de sectie Bouwen en Wonen. Vlis- singsestraat 21, zijn aanvraagfor mulieren verkrijgbaar voor boven genoemde subsidiemogelijkheden. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt biervoor bellen met nummer 0118-638570. Hel bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 12 oktober lol en met IS oktober maandag Vleesballetjes, witlof en aardappelpuree dinsdag Dunne plakken rundvlees, spinazie en aardappelen woensdag Hutspot met blokjes rundvlees donderdag Blokjes kalkoen in kernesaus met vruchten en rijst vrijdag Gepaneerde visfilet, worteltjes en aardappelpuree zaterdag Spaghetti Bolognese zondag Wat de pot schaft Met een speciale routekaart kunnen kinderen in de leeftijd van tien tot en met dertien jaar het spellencir cuit. spelen. Het is voor hun een uit daging om op een creatieve manier antwoorden en oplossingen te be denken op vragen en hun mening over bepaalde onderwerpen te ge ven. Vooroordelen Allerlei onderwerpen komen aan bod. De kinderen ontdekken dat al les te maken heeft met de kennis die iemand heeft of het gezichts punt van waaruit iemand beoor deelt. Zij leren dat er allerlei ge woonten zijn die in de ene cultuur gewoon zijn en in de andere cultuur als vreemd worden ervaren. Ook worden de kinderen gecon fronteerd met foto's en teksten met bijzondere verschijnselen uit andere culturen. Bovendien leren zij ie mand niet te bestempelen. Zij ont moeten mensen die met vooroorde len bestempeld zijn. Tevens ontdek ken de kinderen de kenmerken van zondebokken in hun eigen leefom geving. Kortom: de kinderen leren dat wat voor hun vreemd is, voor een ander heel gewoon kan zijn. Tijdens de zitting met de gemeenteraad kwam het voorstel voor een afvaardiging ter sprake. Foto: Ruben Oreel. Positieve reactie Japan Burgemeester Itoh legt krans op Abdijplein. Het bezoek stond vooral in het teken van de voorbereidingen voor een te genbezoek aan Nagasaki. Tweehonderd Middelburgers krijgen in het jaar 2000 de kans om een bezoek te brengen aan Nagasaki. Ze worden in gast gezinnen ondergebracht en krijgen op die manier de kans van hun leven om met de kunst, cultuur en allerlei andere aspecten van Japan kennis te ma ken. Vanuit Nagasaki zullen op hun beurt 200 mensen naar Middelburg ko men die worden ondergebracht bij Middelburgers. Zowel burgemeester Itoh als burgemeester Spahr van der Hoek staan achter dit voorstel Wet houder Brakman heeft toegezegd dat het voorstel voor deze uitwisseling aan de gemeenteraad zal worden voorgelegd. Vooruitlopend op de uitwisseling in 2000 brengen leden van de Middel burgse Friendship Force deze week een bezoek aan Nagasaki. Zij zullen ook burgemeester Itoh ontmoeten. Tijdens het bezoek heelt burgemeester Itoh een krans gelegd bij de plaquet te op het Abdijplein uit respect voor en eerbetoon aan de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. De burgemeester legde de krans mede namens de voorzitter van de gemeenteraad van Nagasaki. Mensen die kosten hebben gemaakt of schade hebben geleden tijdens de extreme regenval van september 1998 kunnen onder bepaalde voorwaarden in aanmerking komen voor een tegemoetkoming van de overheid. Bij de gemeente zijn formulieren verkrijgbaar waarmee de tegemoetkoming aan gevraagd kan worden. Het formulier is bestemd voor particulieren, agrari sche bedrijven en overige bedrijven. Afgelopen zaterdag heeft wethouder Brakman een cheque van 1.000.- in ontvangst genomen voor het Azielzoekerscentrum. De schenking van de ABN/Amro Bank zal benul worden voor een studie- en ontmoetingsdag voor vrijwilligers. Voor deze dag waren geen reguliere middelen voor han den. Dankzij de schenking kan deze dag toch doorgaan. Maandag 12 oktober 1998 wordt begonnen met het vervangen van de riolering in de Brakstraat. In de week van 26 oktober 1998 worden de woningen aan gesloten op de nieuwe elektrakabel. Daarna wordt op 2 november weer verder gegaan met het vervangen van de riolering. Na het vervan gen van de riolering wordt de bestrating weer aan gebracht. In het gedeelte van de Brakstraat tussen de Singelstraat en de Rotterdamsekaai wordt geen elektrakabel ver nieuwd. Verwacht wordt dat de werken op 18 december 1998 gereed zijn. indien er geen vertraging optreedt door weersomstandigheden. Verkeersstremming Voor de uitvoering van de werkzaamheden wordt de Brakstraat in twee fases afgesloten. Hel verkeer in de "Korte Singelstraat" wordt tijdelijk omgedraaid. Toe gang tot woningen zal te voet mogelijk blijven Indien u nog vragen hebt, kunt u contact opnemen met de lieer Mouthaan van de dienst Stadsbeheer, telefoon nummer 675391. Foto: Frank Viergever. Ook de rol die Middelburg speelt in bet 400-jarig bestaan van de handelsre latie tussen Nederland en Japan kwam uitgebreid aan de orde. In het jaar 2000 zal dit zowel in Japan als in Nederland op grootse wijze gevierd wor den. In de tijd van de VOC was Middelburg een van de belangrijkste sleden van ons land. Ren logisch gevolg is dat ook in Middelburg festiviteiten zul len plaatsvinden. In Nagasaki zal tijdens de opening van hel 400-jarig be staan het VOC-schip De Batavia binnenvaren. Du zal gebeuren in aanwe zigheid van leden van het Koninklijk Huis en leden van de keizerlijke fami lie. Dinsdag 20 oktober is er een in formatie-avond voor nieuwe in woners van de gemeente Middel burg, die zich hier het afgelopen half jaar hebben gevestigd. Zij kunnen in het stadhuis kennisma ken met de bestuurders van Mid delburg en met andere nieuwe in woners tijdens de zogenaamde "avond nieuwe inwoners". Op de bijeenkomst zal burgemees ter L.H.B. Spahr van der Hoek de gasten welkom helen. Tevens zullen wethouders tic inwoners vertellen over waar de gemeente zoal mee bezig is en wat er in de toekomst gaal gebeuren in de stad. Na hel formele gedeelte van de avond, krijgen de gasten de gele genheid kennis le maken met leden van de gemeenteraad en directeuren van diverse gemeentelijke diensten. Daarnaast zijn er rondleidingen door het gotische gedeelte van het stadhuis. De ontvangst begint om 19.30 uur in de Burgerzaal van het Stad huis. Nieuwe inwoners hebben persoonlijk een uitnodiging ge kregen. Mochten er nieuwe inwo ners zijn die geen uitnodiging hebben ontvangen, dan kunnen zij zich voor 12 oktober aanmel den bij de sectie Communicatie, telefoonnummer 675450.

de Faam | 1998 | | pagina 3