Smoorrijst en Roerbakrijst: nieuwe rijst- maaltijden zijn makkelijk en snel bereid EKKER a GEZOND Geska strooi kaas: smakelijk én gezond Nieuwe generatie van Sharp combi-magnetrons Roosvicee MultiVit: lekker tot de laatste vitamine Extra groenten., minder kans op ziekten! Mix'em: Vruchten- yoghurt naar je eigen smaak Mona Optimel: Dé combinatie van lekker en verantwoord Ni Slechte adem: Speciale cham pignon biedt nu dè oplossing! G- PKESSmimS POSJBUS 262 - 3740 46 msBssBaasm m smi temt' Woensdag 7 oktober 1998 FAAM/VLISSINGER 15 De laatste tijd worden we met de neus op een ernstig feit gedrukt: we eten veel te weinig groenten en fruit en verho gen daarmee de kans op ernstige aandoeningen. Belangrijke gezondheidsinstanties kwa- men de afgelopen maanden met onthul- lende cijfers. Uit een onderzoek van het Nederlandse Kanker- bestrijdingsfonds blijkt dat bij de helft van de bevolking hooguit vijf keer per week groente op tafel komt. Vooral gezinnen met kinderen onder de 12 en mensen beneden de 34 jaar eten te weinig groente. Een op de tien Nederlanders beseft dat hij te weinig groente eet. Ook de Consumentenbond telde te weinig groenten en fruit aan de dis Gemiddeld gebruikt de Nederlander 250 gram groente en fruit, terwijl 400 gram wenselijk is. Bescherming Volgens wetenschappers bieden groenten en fruit een beschermende werking tegen (onder andere) bepaalde vormen van kanker en hart- en vaatziekten. Met name donkergroene bladgroenten als spinazie, andijvie, prei en groenten als broc coli. kool. wortelen en tomaten zouden uiterst waardevol kun nen zijn De beschermende werking is het gevolg van de samenwerking tussen alle verschillende stoffen die de activi teit van de vrije radicalen (agressieve elementen in het lichaam) drastisch terugdringt. Groentenpil Voor wie niet. van groenten houdt of regelmatig onvoldoende groente eet, is er nu zelfs een pil met natuurlijke extracten van groenten (Vegetable Formula). Dit uit Amerika afkomsti ge voedingssupplement bevat onder andere broccoli, worte len, kool en tomaten. Meer informatie hierover en over het belang van groenten leest u m het nieuwe nummer van Vitality Life, de nieuwsbrief met informatie en adviezen voor een betere gezondheid. Vraag een gratis exemplaar aan bij: Vitality Life. tel. (035) 548 05 40; fax (035) 548 05 45. Roosvicee MultiVit, bekend van de gezonde vruchten- siropen, is sinds kort ook kant en klaar verkrijgbaar in handige minipakjes. Eén pakje bevat tien belangrijke vitaminen, goed voor alvast 25% van de dagelijks aan bevolen hoeveelheid vitaminen. Een ideale aanvulling op de dagelijkse voeding voor jong en oud. Uit onderzoek van het Nederlandse Voedingscentrum blijkt dat 97 procent, van de Nederlanders niet verantwoord eet Zowel jongeren als oude ren eten steeds onregelmati ger, waardoor het dagelijks eten van voldoende groenten en fruit er vaak bij in schiet. Een schokkend bericht voor al die mannen en vrouwen die zich in toenemende mate be wust zijn van het belang van een gezond lichaam. Roosvicee heeft een kant en klare oplossing, een natuurlij ke aanvulling op de dagelijkse voeding. Eén pakje Roosvicee MultiVit bevat, alvast. 25% van de dagbehoefte van 10 belang rijke vitaminen. Hierin zitten namelijk de volgende onmisba re vitaminen: A, Bl, B2. B3, B5. B6. biotme. B12. C en E. De B-vitaminen zijn van belang voor de stofwisseling van vet ten, eiwitten en suikers in het lichaam. Vitamine C is onmis baar voor de natuurlijke weer stand tegen ziekten Alle ge noemde vitaminen zijn in een evenwichtige verhouding in Roosvicee MultiVit aanwezig. Roosvicee MultiVit is dus niet alleen lekker, maar ook nog erg gezond. En handig voor onderweg en natuurlijk naar school. De minipakjes zijn ver krijgbaar in t.wee smaken: per zik (met perzik, rozebottel, ap pel en mandarijn) en bosvruch ten (met zwarte bes, vlierbes, aardbei, framboos, rozebottel, appel en braam). U vindt ze in het minipakjesschap van cle su permarkt Voor meer informa tie: Koninklijke De Ruijter, tel: (035) 543 33 33. Smoorrijst en Roerbakrijst, de nieuwe rijst varianten van Honig, zijn een combinatie van twee lekkere Surinaamse rijstsoorten met een bijzondere groenten- en kruidenmix. Doordat ze uitstekend te combineren zijn met vlees, vis of verse groenten heeft u binnen een handomdraai een smakelijke maaltijd op tafel. Tegenwoordig willen we niet alleen dat de maaltijd snel en makkelijk kan worden be reid, maar vooral dat die ge zond is. Smoorrijst en Roerbakrijst komen geheel aan deze wens tegemoet, om dat ze met vlees, vis en verse groenten op verschillende ma nieren. snel. gezond en geva rieerd kunnen worden klaar gemaakt. Smoorrijst Smoorrijst is een witte Surinaamse rijst die. zonder te koken, samen met de Mix voor Smoorrijst kan worden toege voegd aan vlees en verse groenten. De Mix voor Smoorrijst is een rijke groen ten- en kruidenmix met onder andere biryanikruiden, garam niasala, koriander, komijn en cayennepeper. In dit kruiden mengsel smoort de rijst lekker Mona heeft een nieuwe serie verse toetjes: Mix'em. Dit heel bijzondere toetje kan geheel naar eigen smaak worden gemixt, want de yoghurt en het fruit zijn apart verpakt in één beker. U kunt dus zelf bepalen hoeveel fruit u bij de yoghurt doet, of dat u yog hurt en fruit apart eet. Kortom, met Mix'em kimt u telkens een ander fegg toetje samenstellen. Er zijn drie verschillende fruitsmaken: aardbei, per zik/ abrikoos en kers. Tussendoortje Mix'em, verpakt in een portie beker van 175 gram, is in het koelschap van bijna alle winkels te vinden. Mix'em eet. u apart of gemixt. Uitgebreid onderzoek geeft aan dat het overgrote deel van de eonsiï- Het bekertje van Mix'em is een zogenaamde tweekamerbeker: een grote kamer voor de volle gezoete naturel yoghurt en een kleine kamer voor het verse fruit. Het fruit en de yoghurt worden 'gemix'ed' door de klei ne kamer om te klappen zodat het fruit in de yoghurt valt. menten Mix'em lek ker èn ook leuk vindt. Het is niet alleen een smaakvol toetje, maar ook als tussendoortje een uitstekend al ternatief. Mix'em is verkrijg baar met kersen, aardbeien of perzik/abrikoos apart. Voor meer informatie kunt u bellen met Mona Consumenten service: (0348) 42 92 67. Schrij ven kan ook. Het adres is Ant woordnummer 3310. 3440 AB Woerden. Een postzegel is dus niet nodig. Tegenwoordig letten we bij voedingsproducten niet alleen op smaak maar steeds meer op het gezondheids aspect. Deze twee belangrijke elementen zijn al eeu wenlang karakteristiek voor Schabziger of Zwitserse strooikaas. In Nederland is deze oergezonde lekkernij bekend onder de naam Geska. Bijzonder De Schabziger is enig in zijn soort. Niet al leen door de co nische vorm waarin hij als Hoe vaak gebeurt het niet.... Je poetst je tanden, gebruikt mondwater of,neemt kauwgom. En toch heb je een slechte adem. De oorzaak hiervan zit in je lichaam en wel in het verteringsproces van ons voed sel. Tegen deze slechte adem en lichaamsgeur werkt, volgens een Japanse ontdekking, een speciale cham pignon. Het extract van deze champignons is nu in makkelijk in te nemen capsules in Nederland ver krijgbaar onder de naam Pro-M. Pro-M werkt als een soort 'natuurlijke inwendige geurvreter' en neutraliseert de onplezierige geuren van knoflook, vis of uien, maar vooral ook alcohol en roken. Bovendien verbetert het de ontlasting en vermindert de geur ervan. Ook wordt het immuunsysteem versterkt door het bestrijden van giftige afval stoffen in het lichaam. Effectief Pro-M werkt snel en effectief. U hoeft dus nooit meer bang te zijn voor een slechte adem Eén capsu le bij de maaltijd innemen is vol doende. Een verpakking met 100 capsules kunt u rechtstreeks bestellen bij Liberty Health Care Products, tel. (035) 548 05 48 (fax (035) 543 00 07). Ook kimt. u hier gratis informatie aanvragen. Omstreeks het jaar 1000 werd deze kaas voor het eerst in het Glarnerland gemaakt.. De mon niken die zich hiermee bezig hielden, gebruikten het niet al leen als voedingsmiddel, maar ook als medicijn bij maag- en darmstoornissen. Onder de rei zigers van destijds werd deze bijzondere kaas aangemerkt als een zeer effectieve opwek- ker van de eet- en drinklust, waardoor het in korte tijd tot ver over de landsgrenzen po pulariteit genoot. Evenals de landsgrenzen heeft de Zwit serse strooikaas ook de tijds- grenzen geslecht. Nu. bijna 1000 jaar later heeft dit na tuurproduct uit het Glarner land zich ontpopt tot een ex quise smaakmaker van vele, uiteenlopende gerechten Bo vendien past het uitstekend in moderne diëten vanwege de lichtverteer- baarheid en het lage calorie-ge halte. harde kaas wordt gepresen teerd, maar vooral door de aparte smaak. Deze wordt ver kregen doordat de kaas is ge maakt van zure ondermelk. karnemelk en wei en verrijkt is met een gedroogde, verma len klaversoort. Hieraan ont leent. de kaas zijn groene kleur. Voor de export werd de kaas gedroogxl en beleg-en,-en ver volgens tot staafjes geperst. Later werden de staafjes ver vangen door poeder in karton nen of blikken doosjes. In Nederland zijn de kartonnen doosjes Zwitserse strooikaas in vele huisgezinnen steeds meer een onmisbaar onderdeel van de ontbijt- en lunchtafel. Borreltip: Eieren met Geska Zwitserse strooikaas Snijd hardgekookte eieren door midden Eigeel eruit scheppen en fijn wrijven. Mengen met bo ter en Zwitserse strooikaas. Vul met dit mengsel de eieren. Serveer bij de borrel. folders of meer informatie: Craamer Co, tel: (0344) 61 10 56. De bekende audio-videofabrikant Sharp, tevens de grootste fabrikant van vrijstaande en inbouw magne tronovens, brengt nu twee nieuwe topmodellen combi magnetrons op de markt. Het gaat hier om de R-951 en de R-961, twee schitterende, eigentijds vormgegeven combi-magnetronovens. De strakke lijn met speelse ergonomische toevoegingen en rondingen zal in de meeste moderne - maar ook klassieke - keukens zeker niet misstaan. Verder is het grote deurvenster opval lend, wat een duidelijk verbeterde "inkijk" in de oven ruimte garandeert. Grote capaciteit De R-951, met zijn ovenmhoud van liefst 34 liter, heeft een groot magnetron vermogen van 1000 W, een (hetelucht) oven van 1300 W en een quartzgrill van 1200 W Het be dieningsgemak is. hoe kan het ook anders, zeer gebruiks vriendelijk. Beide ovens zijn voorzien van Sharp ComCook. Dit houdt in dat het display u diverse vor men van (kook)informatie ver schaft, uiteraard in de Nederlandse taal. Daarnaast vinden we diverse automatische programma's op het bedieningspaneel, over zichtelijk weergegeven door toetsen met daarop een ge recht. Erg handig is dat de magnetrons over een Info-toets beschikken, waardoor een ge bruiksaanwijzing praktisch met meer nodig is. Sensor-koken De R-961 beschikt eveneens over het geavanceerde Sensor- koken. Dit zijn 8 automatische kookprogramma's met behulp van een vochtigheidssensor. Beide modellen zijn voorzien van een luxe draaispit. De R-961 heeft een magnetron- vermogen van 1000 W. een ovenvermogen van 1300 W en een grillvermogen van 1200 W. Eenvoudig inbouwen Zowel de R-951 als de R-961 zijn in een keuken eenvoudig in te bouwen. Het hiervoor benodig de inbouwraam heet de EBR- 9800. De verkoopprijzen lig gen op 799,- voor de R-951 en 899.-voor de R-961 Er is ove rigens al een Sharp combi-mag netron van f. 599.- leverbaar, de R-850W met de unieke dubbele grill De ideale magnetron voor het perfect bereiden van pizza's en vele andere gerechten Voor meer inlichtingen en documen tatie: Sharp Electronics Benelux B.V., tel (030) 635 95 00 Win een reis naar Parijs In oktober organiseert Honig de Eigenwijze Soepweken'. Deze weken staan in het teken van zelf lekkere verse soep ma ken Door zelf verse groenten toe te voegen aan soep van Honig kunt u eindeloos combi neren Honig nodigt soeplief hebbers uit om aan de hand van een pakje soep van Honig (maar liefst 25 smaken) en ver se groenten, een geheel eigen soep te maken Originele, leu ke, gekke en vooral eigenwijze soeprecepten kunnen worden gestuurd naar Honig Eigen wijze Soepweken. Antwoord nummer 37, 1520 VJ Koog aan de Zaan (postzegel is niet. nodig). Onder de inzenders worden 1250 prijzen verloot. Hoofd prijs is een reis naar culinair Parijs! benodigde vitaminen en bouw stoffen bevat. Optimel is bereid met speciale melkzuurbacte- rieën die zorgen voor een mil de en zacht frisse smaak. Optimel bevat 0% vet. En door gebruik te maken van zorgvul dig geselecteerde ingrediënten en zoetstoffen in plaats van sui ker bevat Optimel het laagst mogelijke calorieëngehalte in het zuivelschap. Optimel drink bijvoorbeeld is calorie-armer dan karnemelk en magere melk, terwijl Optimel vruch- tenyoghurt net zoveel calo rieën bevat als magere naturel yoghurt. Het assortiment bestaat uit yoghurt in de smaken aardbei, perzik, perzik/passievrucht, en sinaasappel, kwark in de sma ken sinaasappel/citroen en aardbei, en Optimel drink in de slnaken framboos en limoen. Voor meer 'informatie: Mona consumentenservice. Antwoord nummer 3310. 3440 ZB Woerden (geen postzegel no dig). telefoon: (0348) 42 92 67. Er zijn maar weinig gerechten die zo de sfeer kunnen bepalen als soep Het brengt gezellig heid op een kille dag. maar kan ook de juiste snaar treffen tijdens een intiem diner. Soep is uniek Er bestaat geen ander gerecht ter wereld dat op zo veel verschillende manieren wordt bereid en geserveerd. Begin september heeft Mona Optimel geïntrodu ceerd. Een assortiment lek kere verse zuivelproduc ten, voor iedereen, op elk moment van de dag. Het is dè optimale combinatie van lekker en verant woord, met een minimale hoeveelheid calorieën. Veel van de volwassenen in Nederland houden bij hun voe dingskeuze in meer of minde re mate rekening met het li chaamsgewicht. Het. beperken van vet en suiker zijn bij het samenstellen van het menu be langrijk voor diegenen die tij delijk of permanent op hun ge zondheid en gewicht letten. Van de Nederlandse mannen vindt 27% zichzelf (iets) te dik. Bij vrouwen ligt dit percenta ge zelfs op 37%. Bijna 60% van de volwassenen in Nederland heeft wel eens geprobeerd een paar pondjes af te vallen. Bewust eten Bewust leven betekent naast voldoende bewegen en rust, ook verantwoord eten. Vitaminen en mineralen zijn normaal gesproken voldoen de aanwezig in de dagelijkse voeding. Soms dreigt er ech ter een tekort, bijvoorbeeld als we een calorie-arm dieet volgen of een haastige leef stijl leiden, waarbij maaltij den worden overgeslagen. Melk, als rijke bron van cal cium, vers fruit of vruchten sap en extra vitaminen B en C zorgen ervoor dat Optimel extra veel van de dagelijks Zelfgemaakte soep is vers dus altijd gezond. Soep kunt u helemaal naar eigen smaak maken en is makkelijk en snel te bereiden. Zeker als een pakje soep van Honig wordt aangevuld met verse groenten en vlees. Soep is voor ieder moment geschikt: of u nu kiest voor heldere soep aan het begin van de maaltijd of voor een goedgevulde soep na een flinke wandeling. Soep is gezond Aan zelfgemaakte soep kan een grote verscheidenheid aan ingrediënten toegevoegd wor den. Hierdoor kunt u zelf bepa len hoe gezond uw soep is. Goed gevuld met vlees, bevat soep behoorlijk wat eitwit en ijzer. Wie er op let dat de groenten in de groentesoep niet te lang koken, heeft bo vendien een soep die rijk is aan vitamine C. de supermarkt. Bovendien is er nu ook Witte Rijst. Zilvervliesrijst en Pandanrijst van Honig. In combinatie met de bestaan de Honig mixen vormen ze dè basis van overheerlijke maal tijden. Voor meer informatie: tel. 0800- 022 99 73 of kijk voor recepten en tips op Internet: www.honig.nl. gaar. De inhoud van een pak Smoorrijst is voldoende voor een éénpansgerecht voor drie a vier personen. Roerbakrijst Roerbakrijst is een gele Surinaamse rijst, die in afge past water één minuut wordt gekookt, waarna de rijst sa men met verse ingrediënten en de Mix voor Roerbakrijst wordt roergebakken. De Mix voor Roerbakrijst is een verfijnde kruiden- en groentenmix die op smaak is gebracht met onder andere kurkuma, kerrie, kokos, laos, se reh. sojasaus en knof look. Een pak Roer bakrijst is voldoende voor drie a vier perso nen. De nieuwe rijstsoor ten zijn verkrijgbaar in

de Faam | 1998 | | pagina 15