VAN DE Jhi Boswachterij wordt uitgedund Muziekprijsavond INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN vee!™ GEMEENTE VLISS1NGEN GEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN VEERE VOOR JEUGDIGE AMATEURDUO'S Zeeuwse jongeren die een muziekduo (willen) vormen kunnen deelnemen aan een 'Muziekprijsavond' die wordt gehou den op initiatief van de vereniging 'Vrienden van het Zeeuws Orkest'. Houtoogstmachine Een deel van het den nenbos van Bos wachterij Wester schouwen wordt de komende weken uit gedund. Staatsbos beheer gaat uit het gebied ongeveer 1300 kubieke meter hout oogsten. Naar ver wachting duren de werkzaamheden tot december. Belang stellenden die de houtoogst in de prak tijk willen zien kunnen de komende weken terecht in het noord westelijk gedeelte van de Boswachterij. 75 jaar oud 14 FAAM/VLISSINGER Woensdag 7 oktober 1998 INFORMATE OVERHEID BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het bouwen van een berging op het perceel Hannie Schaftstraat I; - het wijzigen van de voorgevel (voordeuren) van het pand op het perceel Beddewijkstraat 7; - het uitbreiden van de woning op het perceel Schepenenlaan 316; - het bouwen van een garage/ berging op het perceel Walensingel 65; - het verbouwen van een kantoor op het perceel Dam 8; - het uitbreiden van de woning op het perceel Schweitzerstraat 18; - het bouwen van een woning op het perceel J. Brasserstraat 2 7; - het verbouwen van de woning op het perceel Seisweg 23; - het uitbreiden van de berging op het perceel Buitenhovelaan 211-213; - het plaatsen van twee dakka pellen op het perceel Segeerssingel 31. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNINGEN In de week van 21 september tot en met 25 september 1998 zijn de volgende vergunningen ver leend en/of is met de volgende meldingen ingestemd: - het vernieuwen van garagedeu ren op het perceel Penninghoek 8; - het bouwen van en bedrijfshal/ opslagruimte op het perceel Kleverskerkseweg 77A; - het plaatsen van een relame op het perceel Herenstraat 2 7; - het wijzigen van een reeds eer der verleende bouwvergunning voor het wijzigen van de voorge vel op het perceel Nieuwe Oostersestraat 3OA; - het bouwen van een tuinhuisje/ berging op het perceel Griffioenpad, tuinnummer 152; - het bouwen van een serre op het perceel Arnelaan 24; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Griffioenpad (tuinnummer 154); het verwijderen van asbest golf platen van een berging op het perceel Pr. Margrietstraat 14; - het wijzigen van een reeds eer der verleende bouwvergunning voor het bouwen van twee woningen aan de President Rooseveltlaan; het slopen van de woning met garage en twee schuren en het verwijderen van verhardingen op het perceel Veerseweg 113; het uitbreiden van de berging tot berging/garage op het per ceel Landluststraat 43; - het plaatsen van een reclame op het perceel Noordweg 342; - het wijzigen van een reeds eer der verleende bouwvergunning voor het verbouwen van een winkel en woning op het perceel Langeviele 65; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel C. W. Sturm- straat 4; - het vernieuwen van het dak en de gevel van een bijgebouw op het perceel Nieuwstraat 40; - het bouwen van een slaapkamer op het perceel Cassinstraat 24; - het bouwen van een garage op het perceel Seispark 17. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. AANVRAAG OM MONU MENTENVERGUNNING Van 9 oktober tot en met 22 oktober 1988 ligt op de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1998 ter inzage voor het verbouwen van een kan toor op het perceel Dam 8. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele beden kingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWPLAN - VRIJSTEL LINGSPROCEDURE De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er een bouw plan is ontvangen die niet in over eenstemming is met de voor schriften van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan. Het gaat om het realiseren van par keerplaatsen in de achtertuin op het perceel Oude Vlissingseweg I. Tevens is d.m.v. een genomen voorbereidingsbesluit de functie gewijzigd van wonen naar kanto ren. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvraag positief beslissen. Artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50, lid 5 van de Woningwet maken dit mogelijk. Voordat zij dat doen, ligt de situ atietekening m.i.v. 9 oktober 1998 twee weken (tot en met 22 oktober 1998) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. WIJZIGING UITKERINGS- EN PENSIOEN VERORDENING Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergade ring van 23 maart 1998 heeft besloten tot wijziging van de Uitkerings- en pensioenverorde ning wethouders (6e wijziging). Deze wijziging is op 31 juli 1998 goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland. Bovengenoemde besluiten liggen ter inzage bij de sectie Communicatie van de dienst Middelen, Stadhuisstraat 2. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina in de Faam/ Vlissinger van van daag en op Maximaal Text Pagina 830. GEMEENTE POSTBUS 1 TEL. 0118 - 555 444 4370 AA KOUDEKERKE FAX 0118 -553 025 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur. Vrijdagmiddag zijn alle afdelingen dicht. De afde ling Sociale Zaken is elke middag gesloten en de afdeling Burgerzaken is donderdag tot 19.00 uur geopend. Ter inzage Stukken die op de gebruikelijke wijze ter inzage liggen kunt u tij dens openingstijden inzien bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke en op de locaties: Meliskerke, Dorpsstraat 3; Domburg, Markt I; Serooskerke, Gapingseweg I a en Westkapelle, Markt 95. Voor sommige stukken, zoals b.v. bestemmingsplannen, bouwaan- vragen, sloopvergunningen en milieuvergunningen geldt een aparte regeling die steeds vermeld wordt Bezwaar/beroep/ voorlopige voorziening Volgens de Algemene Wet Bestuursrecht kan iedere belang hebbende bezwaar maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van burgemeester en wethouders, de burgemeester of de gemeente raad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de President van de arrondisements- rechtbank ook verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Hieraan zijn wel kosten verbon den. Inlichtingen: 01 18-597569 Gewijzigde Subsidieverordening Stads en dorpsvernieuwing. Wij maken bekend dat de raad op 17-9-98 een gewijzigde Subsidieverordening Stads- en dorpsvernieuwing voor de gemeen te Veere heeft vastgesteld. Deze verordening bevat regels voor het subsidiëren van verbete ring van permanent door de eige naar bewoonde woningen en het saneren van milieuhinderlijke bedrijven. De wijzigingen hebben betrekking op het aanpassen van de verorde ning aan de onderdelen die de Algemene wet bestuursrecht nu regelt op het gebied van subsidië ring. De gewijzigde Subsidieverordening Stads- en dorpsvernieuwing ligt van 8-10 t/m 5-11-98 ter inzage op Koudekerke en Serooskerke, zie inzage en openingstijden en is tegen betaling verkrijgbaar. Na deze periode ligt de verordening ter inzage op Serooskerke. De Subsidieverordening Stads- en dorpsvernieuwing gaat in 1-10-98. Vrijstellingsprocedure Er is een aanvraag om een bouw vergunning binnengekomen voor het aanbouwen van een hotelge deelte op het perceel Brouwerijweg 6 te Domburg. Het bouwplan voldoet niet geheel aan het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruikmaking van de in het betreffende bestem mingsplan opgenomen mogelijk heid vrijstelling te verlenen. De bouw- en situatietekeningen liggen ter inzage van 8-10 t/m 5-11-98 op Serooskerke, zie inzage en openingstijden Bouwlsloopaanvragen (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopvergun ning zijn ingekomen voor: Koudekerke - het uitbreiden van een garage Noordeinde 18; Meliskerke - het gedeeltelijk vernieuwen van een woning en schuur Torenstraat 20; Zoutelande - het geheel vernieuwen van een zomerhuis De Zandput 61. Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/'sloopver gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). Verleende (bouw)vergunnin- gen/meldingen Van 25-9 t/m 1-10-98 zijn de volgende vergunningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd. Aagtekerke - het bouwen van een tuinberging Noordhoek 22; Grijpskerke - het bouwen van een garage Oostkapelseweg 10; - het uitbreiden van een woning Middelburgsesweg 6; Koudekerke - het bouwen en veranderen van een schuur garage Kaapduinseweg 9; - het plaatsen van een tuinhuisje Binnenhof 15; Meliskerke - het vergroten van een woning Rapenburgweg 20; Oostkapelle - het uitbreiden van een woning Domburgseweg 88; - het bouwen van een carport Duinweg 50; Westkapelle - het plaatsen van een tuinhuisje Eva Besnyöstraat 8; - het plaatsen van een toilet-unit Grindweg 5; - het uitbreiden van een zomer huis Joossesweg 122; Zoutelande - het wijzigen van een gevel en het bouwen van een berging Melsesweg 2; - het gedeeltelijk vernieuwen en vergroten van een zomerhuis Zandput 32; Er kan bezwaar gemaakt worden op grond van de Alg.Wet Bestuursrecht binnen 6 wk. De termijn van het indienen van bezwaren vangt aan op de dag na verzending van de vergunning aan de aanvrager. Een bezwaarschrift moet schriftelijk, ondertekend en gemotiveerd bij B&W van de gemeente Veere worden ingediend. lnfo:mevr. Louwerse 0118-597635. Bomenverordening Veere 1998. Wij stellen aan de raad voor om de Kermisverordening Veere '98 vast te stellen. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht en de Inspraakverordening ligt de con cept verordening en de daarbij behorende toelichting voor iedere belanghebbende 4 weken ter inzage, zie inzage en openingstij den. Nota vent- en standplaatsen- beleid Veere. Wij hebben het voornemen om de Nota vent- en standplaatsenbeleid Veere vast te stellen. In de nota zijn beleidsregels opgenomen over het verlenen of weigeren van vent en standplaatsen. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht en de Inspraakverordening ligt de con cept nota voor iedere belangheb bende 4 weken ter inzage, zie inzage en openingstijden. Iedere belanghebbende kan zijn zienswijze over de verordening schriftelijk kenbaar maken bij B&W van Veere, Postbus I, 4370 AA Koudekerke. Of mondeling bij de heer R. Waverijn, tel 565570. De inspraakreacties zullen wij bij de vaststelling van de genoemde nota betrekken. 6 oktober 1998 Burgemeester en Wethouders van gemeente Veere. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: - het vergroten van de dakkapel Zuidbeekseweg 2 - het plaatsen van een dakkapel aan de voorzijde van de woning Kanariesprenk 443 - het verbouwen van een kan toorruimte tot cafetaria Lange Zelke 19 - het plaatsen van een stacara van Cruquiusstraat 54 - het bouwen van een zomer huisje Galgewei 30, terrein kampeervereniging 'Zomerlust' - het bouwen van een garage met kap Assumburg 61 - het bouwen van een serre Willem Van De Veldelaan 28 Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJ STELLINGSPROCEDURE Wij maken bekend dat bouwplannen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en/of waar voor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbe sluit van kracht is. Het gaat om: bouwaanvragen (art 19 WRO) 1verbouwen van de panden Scheldestraat 78 en 80/82 tot winkel/kantoorruimte door Techno Janssen 2. uitbreiden van de woning Wagnerlaan 35 door F.H. van Spaandonk 3 bouw zomerhuis op locatie Galgewei 30 door R. Hoefman; Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of art. 50 lid 5 van de Woningwet bie den daartoe de mogelijkheid. Voordat wij beslissen liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 8 oktober 1998 twee weken (dus t/m 21 oktober 1998) in het stadhuis ter inzage bij de sec tor stadsontwikkeling, sectie bou wen en wonen (hal/tweede ver dieping). Gedurende die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het verwijderen van asbesthou dende vloerbedekking Westerzicht 276 - het verbouwen van de woning Oranjestraat 14 - het vergroten van de berging Winkelmanstraat 22 - het slopen van een schuur en werkplaats Oranjeplein 12A - het slopen van een asbesthou dende c.v. ketel Prins Hendrikweg 2 - het plaatsen van een tuinhuisje Josine Reulinglaan 29 - het ingebruik hebben van het pand Paul Krugerstraat 160 - het ingebruik hebben van het pand Mercuriusweg 26 - het bouwen van een berging Buteuxstraat 31 - het bouwen van een serre Nagelenburgsingel 119 - het bouwen van een tuinhuisje Josine Reulinglaan 47 - het verwijderen van een asbest houdend plafond in de c.v. ruimte Westerzicht 68 - het verwijderen van asbesthou dende beplating Gerbrandystraat 115 - het ingebruik hebben van het pand Paul Krugerstraat 29 - het verwijderen van asbesthou dend vloerzeil in 194 woningen en in 116 woningen Roerstraat, Amstelstraat en omgeving - het plaatsen van een dubbele dakkapel Slijkstraat 38 en 40 - het bouwen van een garage Hogeweg 142 - het bouwen van een tuinhuisje Burg.Stemerdinglaan 50 - het slopen van een houten zomerhuisje Galgewei 29 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wethouders. EERSTVOLGENDE VERGA DERINGEN VAN DE WEL STANDSCOMMISSIE: 29 oktober en 26 november 1998. Uw plan moet tenminste 2 dagen voor de vergaderdatum bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. INSPRAAK BOUWPLAN 22 WONINGEN PLATANEN- STRAAT/BEUKENSTRAAT Proverko bv heeft een bouwplan ontwikkeld voor 22 woningen aan de PlatenenstraatlBeukenstraat Dit plan is ontwikkeld aansluitend aan de verbetering van de flats aan de Berkenstraat en de Wilgenstraat en het omliggende groen. Op 6 oktober 1998 is over dit plan een informatie-avond gehou den. Het plan ligt met ingang van 8 oktober 1998 gedurende vier weken (t/m 4 november 1998) ter inzage in het stadhuis, sector Stadsontwikkeling (hal, tweede verdieping). Gedurende deze ter mijn kunnen, op grond van afd. 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht, schriftelijke reac ties worden ingediend bij ons col lege, Stadhuisplein 2, 4382 LG VLISSINGEN. Om dit plan mogelijk te maken achten wij het noodzakelijk dat door de gemeenteraad een zgn. voorbereidingsbesluit wordt vast gesteld. Dit houdt in dat de gemeente raad verklaart, dat een herzie ning van het bestemmingsplan wordt voorbereid.' Het ontwerp van dit voorbereidingsbesluit ligt eveneens ter inzage. De indieners van een reactie krij gen bericht over de verdere besluitvorming. Informatie is ver krijgbaar bij de heer W.G.M. Crusio, tel. 487221. IE WIJZIGING ALGEMEEN MANDAATBESLUIT 1998 Wij maken bekend dat op 21 september 1998 de eerste wijzi ging van de Algemene mandaat regeling 1998 is vastgesteld. Het besluit ligt met ingang van heden voor een ieder tijdens kan tooruren ter inzake in het gemeentehuis, kamer 118a. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende op grond van de Algemene wet bestuursrecht bin nen zes weken na de verzending daarvan bezwaar maken door het indienen van een bezwaar schrift bij hun college. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat ten minste de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. KAPVERGUNNING Wij maken bekend dat er een aanvraag om een kapvergunning (ingevolge art. 4.5.2. van de Algemene Plaatselijk Verordening Vlissingen) is ontvangen van; - dhr. M.F.H. Dielwart, Mendelssohnlaan 18, Vlissingen voor het verwijderen van een Oostenrijkse den in de voortuin; - mevr. W.D. van Thienen- Chatten, Aalbersesstraat 5, Vlissingen voor het verwijderen van een Cypres in de voortuin; - Makelaardij Sinke Komejan voor het verwijderen van een Italiaanse populier in de achter tuin van Rijssenburg I te Vlissingen. Het college is voornemens deze vergunning te verlenen. Nadere informatie over de kapaanvraag kunt u verkrijgen bij de sector Beheer/sectie Beplantingen, Vredehoflaan 50, telefoon 48 73 72. Vlissingen, 7 oktober 1998 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de informatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV. de vijf a acht jaar uitgedund. De bomen die overblijven krij gen daardoor meer ruimte om door te groeien. Momen teel wordt gewerkt in het noordwestelijk deel van het bos. Doordat zonnestralen in het uitgedunde deel van het bos de grond beter kunnen bereiken, wordt de grond opgewarmd. Daardoor ontkie men zaden van bomen, strui ken en zaden die soms al jaren in de grond liggen. Het uitdunnen wordt gedaan met een grote zelf rijdende houtoogstmachine, die een boom in zijn geheel vastpakt en gelijk afzaagt. Daarbij wor den ook de zijtakken van de stam gezaagd en worden de afgezaagde stammen op de gewenste lengte gebracht. Bij deze manier van oogsten wordt de bosbodem door de wielen van de machine omge woeld. Hierdoor worden zaden in de bodem weer gesti muleerd om te ontkiemen. De kruin en de takken van de gevelde bomen worden ach tergelaten in het bos, zodat ze als voedsel en schuilgelegen- heid kunnen dienen voor aller lei dieren, insecten, planten en parasieten. Dunne stammen van de gevelde bomen gaan naar de papierindustrie. Van de dikkere stammen worden balken gezaagd. Het evenement, waar aan twee geldprijzen van duizend gulden zijn gekoppeld, is 12 febru ari 1999 in de Kloveniersdoelen in Middel-burg. De deelnemende duo's kunnen naar keuze optreden met de instru menten blokfluit, dwarsfluit, hobo, klari net, fagot, saxofoon, strijkinstrumenten of harp. Hun muzikale prestaties worden beoordeeld door een jury die de twee prijzen van duizend gulden toe kent. Een prijs is bestemd voor deelnemers in de leeftijdscategorie twaalf tot en met vijftien jaar. De andere is voor de winnaars van de cate gorie zestien tot en met twintig jaar. Uit de muzikanten die zich aanmelden worden 30 januari 1999 zes duo's geselecteerd die 12 februari mogen optre den in de Kloveniers doelen. Met het evene ment wil de vereniging 'Vrienden van het Zeeuws Orkest' de muziekbeoefening van Zeeuwse amateurs sti muleren. Belangstellenden kun nen via telefoonnum mer 0118-636316 een reglement en inschrijf formulier aanvragen. Staatsbosbeheer voert de werkzaamheden uit omdat ze het bos geleidelijk wil omvor men van een naaldhoutbos naar een meer gevarieerd gebied met loofbomen. Om dat doel te bereiken werden tot voor kort kleine oppervlak ten met naaldbomen gekapt en vervangen door inlandse loofbomen waaronder eiken. Op deze manier werden zaad bronnen in het bos gebracht die voor een natuurlijke ver menging van de boomsoorten kunnen zorgen. De gebieden met dennenbos worden nu wat ruimer uitge dund waardoor de jonge aan plant van loofbomen de gele genheid krijgt om zich sneller te vermeerderen. Hierdoor ontstaat op langere termijn een gevarieerder bosbeeld met een rijkere flora en fauna die aantrekkelijk is voor recre anten die naar de Boswach terij komen om te wandelen of fietsen. Boswachterij Westerschou wen strekt zich op de 'Kop van Schouwen' uit van Burgh tot Westenschouwen. Het gebied heeft een oppervlakte van bijna driehonderd hectare. Het bos, dat nu nog grotendeels uit Oostenrijkse en Corsicaan- se dennen bestaat, werd tus sen 1921 en 1942 ingeplant om het verstuiven van de dui nen tegen te gaan. De eerste bomen, die inmiddels 75 jaar oud zijn, zijn nog steeds niet helemaal uitgegroeid. Totdat de bomen tot volle wasdom zijn gekomen wordt elk deel van het bos eens in De Boswachterij Westerschouwen wordt omgevormd van een dennenbos tot een loofbos. (Archieffoto)

de Faam | 1998 | | pagina 14