Statenvergadering Provincie Zeeland Milieu en archeologie Commissies Officiële Mededelingen» Wegen Noord/Midden Zeeland AbdijNieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Op vrijdag 16 oktober vergaderen Provinciale Staten, de provinciale volksvertegenwoordiging. Er staan 16 voorstellen op de agenda. Welzijn en cultuur Milieuzaken Milieu Vergunningen Dekker en SZV Saneringsplan Geersesweg Middelburg Bodemverontreiniging Jacoba van Beieren- weg te Vlissingen Ontwerp-vergunning Grondwaterwet Wegen Ontwerp-besluit intrek ken beschikking Hercules B.V. te Middelburg liilüliüliü Melding Sealake Terminal BV/Maral B.V. te Middelburg Woensdag 7 oktober 1998 FAAM/VLISSINGER 13 Abdij Nieuws Johan Kodde en Gerl-Jan Boudeling doen in Milieutijdingen verslag van hun mineralenboek- houding. De provincie heeft twee nota's uit gebracht die van groot belang zijn voor de toekomst van het milieubeleid in brede zin. Het gaat om het voor-ontwerp van Milieu verkenning I en de Evaluatie waterhuishoudingsplan 1993- 1997. Zo begint het extra nummer van Milieutijdingen van september 1998, dat aan beide nota's is gewijd. In Milieuverkenning I wordt aange geven hoe het beleid heeft uitge pakt dat is gebaseerd op de milieunota Kerend Tij èn waar bij stellingen nodig zijn. De evaluatie van het waterhuishoudingsplan heeft dezelfde strekking voor alles wat met het beheer van het water van doen heeft. Het is trou wens de bedoeling dat een alles omvattende visie ontstaat van de provincie op de beleidsterreinen milieu, water en ruimtelijke orde ning: integraal omgevingsbeleid. In Milieutijdingen is verder aan dacht voor Europese subsidies op landbouwproducten, speciaal te besteden aan schone teelten, en Johan Kodde en Gert-Jan Boudeling doen verslag van de mineralenboekhouding in de prak tijk. Wie wil weten hoe een Hafner kookpot eruit ziet, kan dat zien in de Nieuwsbrief Archeologie, nr 4, van september 1998.De kookpot ten worden beschreven in de rubriek Vondst voor het voetlicht. Ook is er nieuws over opgravin gen in Sluis, waar onder meer een pelgrimsinsinge, gewijd aan de heilige Michael, is gevonden. De Michaëlsinsinges verwijzen naar Mont Saint Michel in Nor- mandië, Frankrijk. Per 1 september is provinciaal archeoloog Robert van Dieren- donck in dienst getreden. Hij pre senteert zich in de nieuwsbrief. Andere onderwerpen zijn een archeologische monumenten- kaart, het archiefonderzoek kas telenlexicon en de opruiming van scheepswrakken uit de Wester- schelde. Zowel Milieutijdingen als de Nieuwsbrief archeologie is gratis verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400. Aan hetzelfde adres kan ook het gratis abonne ment op de uitgaven worden aan gevraagd. Statencommissie ruimtelijke ordening: vrijdag 9 oktober, 09.30 uur, Het Groene Woud 1, Middelburg. Agenda: (onder meer) streekplan herziening intensieve veehouderij; krediet locatie-milieu-effectrappor tage glastuinbouw; project verbe tering van woningen tbv ouderen; Rijn-Schelde-Delta. Statencommissie milieu: vrijdag 9 oktober, Het Groene Woud 1, 14.00 uur; in Abdij- Nieuws van vorige week is abusie velijk vermeld dat de bijeenkomst in het provinciehuis zou zijn. Commissie-28-luchtvaartwet: vrijdag 9 oktober, 09.45 uur, pro vinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Agenda: klachten over vliegveld Midden-Zeeland periode juni-okto- ber 1998; toekomstige ontwikke lingen van het vliegveld; begro ting 1999; handhaving en toe komstig gebruik van stillere vlieg tuigen; tekst voorlichtingsfolder voor omwonenden. Commissie algemeen bestuur: maandag 12 oktober, provincie huis, 13.45 uur provinciehuis. Agenda: (o.a.) begroting 1999 en meerjarenraming; opcenten motorrijtuigenbelasting 1999; rampenbestrijding; voorlichting statenverkiezingen; ruim 20 voor stellen met financiële consequen ties (bijv. subsidies) Afdeling basisonderwijs en speciaal onderwijs provinciale onderwijsraad: woensdag 14 oktober, 14.00 uur, provinciehuis, Abdij 6, Middel burg. Onderwerp: inleiding over project De klas beweegt en over project plan cultureel-educatieve activitei ten rond de eeuwwisseling. Alle vergaderingen zijn open baar en beginnen met spreek recht voor het publiek. De vergaderstukken liggen ter inzage in het provinciaal infor matiecentrum, Abdij 9, Mid delburg. Gedeputeerde Staten (het dage lijks bestuur van de provincie) stellen de Staten voor ruim een ton uit te trekken voor het maken van plannen voor het terrein van De Schelde in de Vlissingse bin nenstad. De ontwikkeling van dit gebied na verplaatsing van de KSG naar Vlissingen-Oost wordt zeer be langrijk gevonden in het ruimtelij ke en stadsgewestelijke beleid. Voor het landelijke project Stad en Milieu is het Scheldeterrein zelfs geselecteerd als proefge bied. Het wordt nu tijd voor levensvat bare plannen en daarin speelt de provincie een rol, evenals het rijk en uiteraard de gemeente Vlissin- gen. Alle drie betaalt men een gelijk bedrag om de plannenma kerij te betalen. Op de provinciebegroting staat een bedrag van 450.000,-, bestemd voor projecten in de welzijnssector. Populair gezegd wil de provin cie hieruit subsidie geven aan activiteiten die merkbaar en meetbaar zijn in de sector zorg/cultuur/welzijn en die het in zich hebben voor de toekomst op eigen benen te kunnen staan. Belangrijk is ook dat ze iets nieuws toevoe gen en een goed voorbeeld geven dat elders tot goed vol gen kan leiden. En voorts: voorwaarde is dat andere partijen (bijv. gemeenten en particuliere organisaties) er ook geld voor over hebben. De Staten wordt voorgesteld 195.000,-te geven aan 'Home Start', een in Engeland bedacht project, bedoeld om gezinnen met jonge kinderen en waar het niet zo goed gaat, weer op de been te helpen. Dit gebeurt door ervaren vrijwilligers die weten om te gaan met opvoedingsproble men veroorzaakt door spannin gen, overbelasting, ziekte, een zaamheid, geldproblemen enz. Home Start-projecten worden in Nederland al op verschillen de plaatsen uitgevoerd, en met succes. De bedoeling is dat begonnen wordt op Walcheren; de ge meenten Vlissingen, Middel burg en Veere betalen samen 55.000,--. GS delen de Staten mee dat er nog meer projecten op de plank liggen: inhoud geven aan mense lijke verdraagzaamheid; een jon- gerentheater; vergroten van het aantal vrijwilligers en tegengaan eenzaamheid onder ouderen. Hierover komen nog nadere voor stellen.. Als de Staten akkoord gaan, wordt 180.000 extra beschik baar gesteld voor de restauratie van de basiliek/toren van Hulst. Het gaat om een voorstel met een enigszins gecompliceerde achtergrond. Zo bleek de toren bij nadere beschouwing geen gemeente- maar parochiebezit te zijn, verhoogde de rijksdienst voor de monumentenzorg de 'subsidiabele kosten' en verander de er tussentijds iets in de rijks voorschriften. Al met al wil de provincie de reserve monumenten aanspre ken, gezien de vergevorderde staat van de restauratie en de financiële inspanningen van ge meente- en kerkbestuur. Op de agenda staat de 'Milieuver kenning', die de stand van zaken aangeeft met de uitvoering van het huidige milieubeleid, neerge legd in de nota 'Kerend Tij Twee'. Het is tevens een blik vooruit: wat bepaalt de agenda voor de voort gang en in welke richting dwingt dat het toekomstige milieubeleid? In grote lijnen kan worden gesteld dat het milieubeleid gestaag ver betert, maar dat een belangrijk aantal knelpunten blijft bestaan (zie ook AbdijNieuws van vorige week). De verkenning legt nadruk op duurzaamheid en dilemma's: voortgaande economische groei, gepaard gaande aan vermindering en beheersing van milieubelasting. De provincie wil haar bijdrage blijven leveren aan een even redig aandeel in het landelijke milieubeleid, meer aandacht geven aan een totaalaanpak via bijvoorbeeld gebiedenbe- leid, de 'zelfregulering' stimu leren en op een aantal terrein minder traditioneel werken door samen te werken en partners te zoeken. De Staten wordt gevraagd ak koord te gaan met een wijziging en aanvulling van de provinciale milieuverordening. Het gaat o.a. om afvalstoffen en bodemsane Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan SZV Metalrecycling/ processing B.V. te Terneuzen en Dekker Middelburg B.V. te Middel burg vergunningen als bedoeld in artikel 4.3.6.2 van de Provincia le milieuverordening Zeeland verleend voor het gebruik van een mobiele puinbreekinstallatie in de provincie Zeeland. De vergunningen liggen van 9 oktober tot en met 19 november 1998 bij alle gemeenten in Zeeland op de gebruikelijke wijze ter inzage, alsmede bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver- gunningen, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunningen en belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver gunningen kunnen tot en met 20 november 1998 tegen de vergun ningen beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunningen worden op 21 november 1998 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State (en/of de benodigde bouwvergun ning nog niet is verleend). Voor nadere informatie over het inzien bij de gemeenten en buiten kantooruren, mon delinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. Provoost (tel. 0118-631769). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vastgesteld dat de bo demverontreiniging op de locatie Geersesweg binnen het plange bied "Veerse Poort" te Middelburg ernstig is en hebben met het saneringsplan (art. 39 Wet bodembescherming) ingestemd. De beschikking ligt van 7 oktober 1998 tot en met 18 november 1998 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Middelburg, dienst stadsont wikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 18 november 1998 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben onderzoek laten uitvoeren naar bodemverontreiniging op een perceel aan de Jacoba van Beierenweg (ongenummerd) te Vlissingen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vastgesteld dat deze bodemverontreiniging ernstig is. De beschikking ligt van 7 oktober tot en met 18 novertiber 1998 ter inzage bij de Directie Ruim te, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 18 november 1998 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een vergunning Grondwater wet van de provincie Zeeland voor het onttrekken van grondwa ter ten behoeve van de bouw van éen uitwateringssluis in de nieuw aan te leggen primaire waterke ring ter plaatse van de Buiten keersluis te Vlissingen. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van de bij het grondwaterbeheer betrok ken belangen. De ontwerp-vergunning ligt van 8 oktober tot en met 4 november 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desge vraagd buiten kantooruren en het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 4 no vember 1998 schriftelijke be denkingen tegen de ontwérp-ver- gunning indienen bij Gedeputeer de Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 30 oktober 1998 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631189). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de ge legenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen later beroep instel len. ring, geluidhinder, onderwaterflo ra en -fauna en milieubescher- mingsgebieden. In verband hiermee wordt ook een voorstel gedaan verbodsbe palingen voor het gebruik van bepaalde grondstoffen in milieu- beschermingsgebieden te schrap pen. GS willen het plafond van de sub sidieregeling voor gescheiden afvalinzameling verhogen met 140.000,-, teneinde te kunnen bijdragen in een project van de LTO-raad voor het inzamelen van zwerfasbest bij agrarische bedrij ven. De provincie krijgt over 1998 acht ton meer dan verwacht voor allerlei projecten in de wegensector. GS leggen de Staten nu een verdelingsvoor stel voor, waarbij negen pro jecten betrokken zijn, zoals 250.000 voor de herinrich ting Kanaalkade in Axel, 150.000 voor de President Rooseveltlaan in Vlissingen en Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot E.J. Lere, (tel.0118-631189). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een verzoek ontvangen van Hercules B.V. te Middelburg om intrekking van het besluit van 25 februari 1998. Dit besluit had betrekking op de uitbreiding van de produktiecapaciteit en het tegelijkertijd realiseren van een emissie-beperkende voorziening. Omdat deze uitbreiding elders zal plaatsvinden en de emissie-beper kende voorziening niet nu gereali seerd zal worden heeft Hercules verzocht om intrekking van het besluit van 25 februari 1998. Voorts wordt het oorspronkelijke voorschrift 11.2 van de vergunning van 30 mei 1996 weer opgeno men. Gedeputeerde Staten willen aan dit verzoek gevolg geven. Het ontwerp-besluit ligt van 8 oktober tot en met 4 november 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desge vraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Middel 130.000 voor een betere brug over het Arnezijkanaal tussen Middelburg en Arne- muiden. Verder worden wijzigingen voor gesteld van de uitkerings- en pen sioenverordening Zeeuwse water schapsbestuurders, van het regle ment Hoogheemraadschap West- Brabant, wordt een rapportage aangeboden over de werkwijze van de Staten zelf en wordt voor gesteld aansluiting te zoeken (samen met de andere provincies) bij de Nationale ombudsman. GS vragen een krediet van 85.000 ter bekostiging van de maatregelen ter afsluiting van het Abdijplein in de nachtelijke uren. Dit om paal en perk te stellen aan het vandalisme waar de fraaie Abdijgebouwen onder te lijden hebben. De Statenvergadering wordt gehouden in de Abdij (ingang Statenzaal), begint om 10.00 uur en is openbaar, dus voor iedereen vrij toegankelijk, inclusief koffie. In oktober en november wordt her en der in Midden- en Noord- Zeeland werk aan de provinciale wegen uitgevoerd. Deze week wordt een nieuwe asfaltlaag aangebracht op de hoofdrijbaan van de Oesterdam (N659). Het verkeer wordt in die tijd omgeleid. Tegelijkertijd wordt het fietspad, dat tevens als paral lelweg dienst doet, gerepareerd. In de periode van 5 tot en met 16 oktober krijgen enkele delen van de N666 een nieuwe asfaltlaag. Het gaat om het stuk Kapelle- 's-Gravenpolder en om het deel 's-Gravenpolder-Ovezande. Voor het werk aan de weg tussen 's-Gravenpolder en Ovezande wordt het verkeer omgeleid. Van 12 tot en met 16 oktober komt er ook nieuw asfalt op de weg Heinkenszand-'s-Heerenhoek (N667). Verwacht wordt dat het verkeer in elk geval één dag moet worden omgeleid. In de tijd van 19 tot en met 30 oktober wordt het fietspad langs de N667 tussen Heinkenszand en 's-Heerenhoek opnieuw geasfal teerd. Van 5 tot en met 16 oktober wordt de rechtsafstrook in de aansluiting Krabbekreekweg (N 658) op Tholen verwijderd en er komt een nieuwe deklaag op de hoofdrijbaan. Het verkeer moet hier rekening houden met een omleiding die ongeveer een week zal duren. Het verkeer tussen Oud-Vosse- meer en Sint Philipsland moet in de week van 12 tot en met 19 oktober rekening houden met een omleiding, doordat op de N656 een nieuwe asfaltlaag wordt aangebracht. Van 12 tot en met 16 oktober wordt een nieuwe asfaltlaag aan gebracht op de weg Lewedorp- Arnemuiden (N665). In dezelfde periode krijgt de weg Arnemuiden-Nieuw- en Sint Joosland (ook N665) een nieuwe deklaag. Het verkeer moet in beide gevallen rekening houden met een omleiding van zeker een dag. burg, dienst stadsontwikke ling, afd. milieuzaken, op werk dagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118- 675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 5 no vember 1998 schriftelijke be denkingen tegen het ontwerp besluit indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165,4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 28 oktober 1998 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over het ontwerp-besluit (0118-631773). Bij de gedachtenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kun nen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen het ontwerp besluit, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ont werp-besluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg i de stukken kunt u zich wenden tot dhr. P.Wattel, (tel. 0118- 631773). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 28 september 1998 een melding Wet milieubeheer ontvangen van Sealake Terminal B.V. /Maral B.V. te Middelburg voor het overkappen van een gedeelte van het opslagterrein door een opslagloods. De inrichting is gelegen aan de Klever-kerkseweg 73 te Middel burg. De melding ligt van 8 oktober tot en met 4 november 1998 ter inzage bij de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkda gen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het ge meentehuis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118- 675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot dhr. P.Wattel (tel. 0118-631773). Walcheren

de Faam | 1998 | | pagina 13