SEKSUEEL GEWELD NATIONAAL FONDS GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTE VLISSINGEN V E miiiviiiiiiii llftiliidhiiiiiill lilniivit. A fGEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Zwijg niet, praat erover Giro 18181 Woensdag 30 september 1998 FAAM/VLISSINGER 23 INFORMATIE T OVERHEID 0.&A BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het verbouwen van de woning op het perceel Seisweg 54; - het uitbreiden van de garage op het perceel Weegbreelaan 3; - het wijzigen van de voorgevel van het pand Nieuwe Oos- tersestraat 30A (betreft wijzi ging van het bouwplan, waarvoor reeds eerder bouw vergunning is verleend); - het bouwen van een dakkapel op het perceel Veersesingel 264; - het herfunderen en rechtvijze- len van de "Seismolen" op het Seisbolwerk; - het bouwen van 17 woningen in het plan Veersepoort. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 14 september tot en met 18 september 1998 zijn de volgende vergunningen ver leend en/of is met de volgende meldingen ingestemd: - het bouwen van een bedrijfs- loods op het perceel Uijterschootweg 22; - het plaatsen van een blokhut op het perceel M.H. Boassonlaan 13; - het uitbreiden van de garage op het perceel Voorborch 3; - het uitbreiden van de woning op het perceel Laan van Popkensburgh 20; - het uitbreiden van een dakka pel op het perceel Schoutstraat 48; - het plaatsen van een reclame op het perceel Vlasmarkt 39- 41; - het aanbouwen van een tuinka mer op het perceel Oude Vlissingseweg 36 E; - het wijzigen van een reeds ver leende bouwvergunning voor het bouwen van twee-onder- een-kapwoning op de percelen J. Brasserstraat 8 en 10; - het bouwen van een loods op het perceel Muidenweg 2; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Eigenhaardstraat 22; - het plaatsen van een abri op een perceel aan de Nieuwlandseweg; - het vervangen van een gas- drukregelstation op een perceel aan de Pinksterbloemlaan te Arnemuiden; - het verwijderen van 2 c.v- ketels op het perceel Laurens Stommesweg I; - het bouwen van een tuinhuis op het perceel Griffioenstraat 26; - het verbouwen van een café restaurant op het perceel Vlasmarkt 4; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Veerseweg 36; - het aanbouwen van een serre op het perceel Geersesweg 6; - het verbouwen van een dakka-, pel op het perceel Molendijk 7 te Nieuw- en Sint Joosland; - het slopen van een aanbouw en het verbouwen/restaureren van twee panden op het per ceel Herengracht 48. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. AANVRAGEN OM MONU MENTENVERGUNNING Van 2 oktober tot en met 15 oktober 1998 ligt op de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling de aanvragen om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: - het herfunderen en rechtvijze- len van de "Seismolen" op het Seisbolwerk; - het aanbrengen van een recla me aan de gevel van het pand Nieuwstraat 15; - het bouwen van een serre op het perceel Molenwater 121. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele beden kingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Middelburg maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 21 septem ber 1998 heeft verklaard dat wordt voorbereid een herziening van de bestemmingsplannen: - Beschermd Stadsgezicht (Sint Pieterstraat 25); - Sprencklaan (Hof Ter Veste); - Hofplein-Lange Delft (Blindenhoek 6); - Recreatiegebied Oranjeplaat- West (Oranjeplaat 20); - Prinsenhove (Spinhuisweg 103 en 105); - Dauwendaele la (Kruitmolenlaan 41 - Griffioen II (Elzenlaan 5); - Veldzigt (Oude Vlissingseweg O; - Griffioen I, Sprencklaan en Beschermd Stadsgezicht (Seispark en achter de wonin gen Seisweg 38 t/m 106 even). Dit voorbereidingsbesluit ligt met bijbehorende tekeningen, waarop het gebied is aangegeven waar voor het betreffende besluit geldt, met ingang van 2 oktober 1998 tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Het besluit treedt in werking op 2 oktober 1998. BOUWPLANNEN - vrijstel lingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er bouwplan nen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Het gaat om: - het bouwen van een serre op het perceel Molenwater 127; - het uitbreiden van twee fietsen bergingen op het terrein van Hof Ter Veste; - het uitbreiden van de woning op het perceel Oranjeplaat 20; - het samenvoegen van de woningen op de percelen Spinhuisweg 103 en 105; - het bouwen van een carport op het perceel Kruitmolenlaan 41 - het uitbreiden van het school gebouw op het perceel Elzenlaan 5; - het bouwen van een garage op het perceel Seispark 8; - het plaatsen van een tuinhuis op het perceel Seispark 14; - het bouwen van een tuinhuisje op het perceel Van Kleffenslaan 105. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvragen positief beslissen. Artikel 18a of artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 5 van de Woningwet maken dit mogelijk. Voordat zij dat doen, liggen de bouw- en situatieteke ningen m.i.v. 2 oktober 1998 twee weken (tot en met 15 okto ber 1998) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21 In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. BOUWPLAN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 4 lid 9 vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het bestemmingsplan Veersepoort voor het bouwen van een garage op het perceel M.H. Boassonlaan II. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 2 oktober 1998 gedu rende 2 weken (tot en met 15 oktober 1998) voor iedere belanghebbende ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende bovengenoemde ter mijn kan ieder belanghebbende schriftelijk en gemotiveerd beden kingen (bezwaren) indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. VOORPUBLICATIE RECON STRUCTIE KRUISPUNTEN POELENDAELEWEGI- SINGELIVLISSINGSESINGELf NIEUWE VLISSINGSEWEG en KOUDEKERKSEWEGI LAAN DER VERENIGDE NATIES Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij het voorne men hebben de volgende kruis punten te reconstruren: - Poelendaelewegl- singel/Vlissingsesingel/Nieuwe Vlissingseweg; - Koudekerkseweg/Laan der Verenigde Naties. Het reconstructieplan betreft de volgende onderdelen: a. op de Poelendaeleweg wordt voor motorvoeruigen, uitgezon derd landbouwvoertuigen, een richtingsverkeer (stad in) ingesteld op het wegvak tussen de VlissingsesingellNieuwe Vlissingseweg en de kruising met de Ruyterstraat, over een lengte van 25 m vanaf het kruispunt Vlissingsesingel/ Nieuwe Vlissingseweg in de richting van de Ruyterstraat. b. op de Vlissingsesingel wordt voor motorvoertuigen eenrich tingsverkeer (stad uit) inge steld op het wegvak tussen de Nieuwe Vlissingseweg en de kruising met de Vlissingse Molenstraat; c. het kruispunt Poelendaelewegl- singellVhssingsesingel/Nieuwe Vlissingseweg wordt zowel ver keerstechnisch als -regeltech- msch aangepast; d. het kruispunt Koudekerkseweg/Laan der Verenigde Naties wordt gedeel telijk, zowel verkeerstechnisch als -regeltechnisch aangepast, en aldaar voor vrachtwagens (stad in) geslotenv erklaard. Inspraak Het herinrichtingsplan ligt van I tot en met 28 oktober 1998 ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling aan de Vlissingsestraat 21 Gedurende deze periode kunnen belanghebbenden hun zienswijze kenbaar maken, bij voorkeur door middel van de speciale for mulieren die bij de dienst verkrijg baar zijn. Contactpersoon is de heer J.J. van 't Hof (67525 7). Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina in de Faam/Vlissinger van van daag en op Maximaal Text pagina 830. GEMEENT E POSTBUS 1 TEL. 0118 -555 444 4370 AA KOUDEKERKE FAX 0118 -553 025 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur. Vrijdagmiddag zijn alle afdelingen dicht. De afdeling Sociale Zaken is elke middag gesloten en de afdeling Burgerzaken is donderdag tot 19.00 uur geopend. Ter inzage Stukken die op de gebruikelijke wijze ter inzage liggen kunt u tij dens openingstijden inzien bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke en op de locaties: Meliskerke, Dorpsstraat 3; Domburg, Markt I; Serooskerke, Gapingseweg I a en Westkapelle, Markt 95. Voor sommige stuk ken, zoals b.v. bestemmingsplan nen, bouwaanvragen, sloopver gunningen en milieuvergunningen geldt een aparte regeling die steeds vermeld wordt. Bezwaar/beroep/voorlopige voorziening BOUWPLANNEN - VRIJ STELLINGSPROCEDURE Wij maken bekend dat bouw plannen zijn ontvGngen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en/of waar voor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is. Het gaat om: I.P. Smid voor het uitbreiden van het bestaande sportinstituut op het perceel Westerzicht 388. bouwaanvragen (art. 19 WRO) IUitbreiden garage Thorbeckelaan 29 door J.,W.M. Volgens de Algemene Wet Bestuursrecht kan iedere belang hebbende bezwaar maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemo tiveerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van burgemeester en wethouders, de burgemeester of de gemeente raad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de President van de arrondisements- rechtbank ook verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Hieraan zijn wel kosten verbon den. Inlichtingen: 0118-597569 Voorbereidingsbesluit. Wij maken bekend dat de raa- dop I 7-9-98 een voorbereidings besluit heeft vastgesteld voor een gedeelte van het bestemmings plan "Bebouwde Kom de Muynck Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Art. I 7 en art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en lof art. 50 lid 5 van de Woningwet en art 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voor de meldingen) bieden daar toe de mogelijkheid. Voordat wij beslissen liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. I oktober 1998 twee weken (dus t/m 14 oktober 1998) in het stadhuis ter inzage bij de sec tor stadsontwikkeling, sectie bou wen en wonen (hal/tweede ver dieping). Gedurende die periode kan ieder Koudekerke". Met dit besluit wordt beoogd medewerking te verlenen aan de bouw van 16 appartementen op het terrein van het voormalig hotel Walcheren aan de Brouwerijstr. te Koudekerke. Genoemd raads besluit treedt op 1-10-98 in wer king en ligt met de bijbehorende stukken vanaf heden voor een ieder ter inzage op de locaties Serooskerke en Koudekerke: zie inzage en openingstijden. ART 19 Wet RO Er is een aanvraag om vergun- ning ingevolge de Woningwet bin nengekomen voor het bouwen van 16 appartementen op het perceel Brouwerijstr. 21 te Koudekerke. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Door de gemeenteraad is in zijn vergadering van 17 september 1998 verklaard, dat voor desbe treffend bestemmingsplan een herziening wordt voorbereid. Het bouwplan is in overeenstemming met de in voorbereiding zijnde herziening. Wij zijn voornemens door toepas sing van de artikelen 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening een schriftelijk zijn/haar beden kingen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het bouwen van een biblio theek met detailhandelvoorzie ningen Spuistraat 6 - het bouwen van een zomer huisje Galgewei 39 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. EERSTVOLGENDE VERGADERINGEN VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE: I oktober en 29 oktober 1998. Uw plan moet tenminste 2 dagen en 50 lid 6 van de Woningwet de vergunning te verlenen nadat van Gedeputeerde Staten van Zeeland de verklaring van geen bezwaar is ontvangen. In verband hiermee ligt het bouw plan van I t/m 15-10-98 ter inzage op Serooskerke. In die periode kunt u bezwaren indienen bij het college. Vrijstellingsprocedures Er is een aanvraag om bouwver gunning binnengekomen voor: 1. het plaatsen van een sokkel en een herdenkingsmonument op het grasveld achter de grote kerk te Veere; 2. het uitbreiden van een woning De Keijzerstr. 6 te Grijpskerke; 3. het bouwen van een woning en garage Bellinkstraat (kavel I 7) te Westkapelle. De bouwplannen voldoen niet geheel aan het ter plaatse gel dende bestemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruikmaking van de in het betreffende bestemmingsplan opgenomen mogelijkheid vrijstel ling te verlenen. In verband hiermee liggen de bouw- en situatietekeningen van I t/m 29-10-98 tijdens de ope ningstijden voor een ieder ter voor de vergaderdatum bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. VOORBEREIDINGSBESLUIT Wij maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 24 septem ber 1998 heeft verklaard dat wordt voorbereid een bestem mingsplan en/of een herziening daarvan voor het navolgende gebied: I. Westerzicht (ged. Westerzicht 388) Dit voorbereidingsbesluit ligt, met bijbehorende tekeningen waarop het gebied is aangegeven waar voor het betreffende besluit geldt, met ingang van I oktober 1998 tijdens kantooruren voor een inzage in Serooskerke: zie inzage en openingstijden. Tijdens deze periode kunt u bezwaar indienen bij het college. Bouwlsloopaanvragen (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-lsloopver- gunning zijn ingekomen voor: Aagtekerke - het slopen van golfplaten Zuidweg 2a; - het plaatsen van een tuinmuur en tuinberging Pekelingseweg 3 a; Domburg - het slopen van een automaten hal Weverijstraat 3; G apin ge - het bouwen van een serre M. van Reigersbergstraat 19; Grijpskerke - het slopen van een asbesthou dend plafond Mariekerkseweg 48; Serooskerke - het gedeeltelijk slopen van asbesthoudende golfplaten en panelen Noordhoutstraat 11 - 21 Vrouwenpolder - het uitbreiden van een hotel restaurant Dorpsdijk 22 Wij wijzen u erop dat tegen deze ieder ter inzage in het stadhuis, sector stadsontwikkeling (in de hal op de tweede verdieping). Dit besluit treedt in werking op I oktober 1998. WONINGWET Wij maken bekend dat op 29 september 1998 het 'Besluit tot aanwijzing toezichthoudende per sonen en opsporingsambtenaren Bouw- en woningtoezicht', is gewijzigd. De wijziging heeft betrekking op de aangewezen ambtenaren belast met de uitvoe ring van de taken bedoeld in de artikelen 119 en 113 van de Woningwet. Dit besluit treedt in werking op I oktober 1998 en ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage in de hal van de sector aanvraag om een bouw-/sloopver gunning géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Een bezwaarschrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). Verleende (bouw)vergunnin- gen/meldingen. In de periode van I 7 t/m 2-10- 98 zijn de volgende vergunnin gen verleend en/of is met de vol gende meldingen ingestemd. Domburg - het plaatsen van drie dakkapel len Prinsepark 14; - het bouwen van een aanbouw aan de woning Spreeuwenhof 9; Gapinge - het bouwen van een woning Nieuwe Wei 15; Oostkapelle - het uitbreiden van een keuken magazijn-berging Aagtekerkseweg 2 a; - het gedeeltelijk slopen en uit breiden van een zomerhuis Burgvliet 60; - het slopen van een voormalig kleedgebouw aan de Torenstraat; Serooskerke - het verbouwen van een woning Stadsontwikkeling van het stad huis. BOUWVERORDENING 6E SERIE WIJZIGINGEN Wij maken ingevolge de artikelen 139 en volgende van de Gemeentewet bekend dat de gemeenteraad in de vergadering van 24 september 1998, de gemeentelijke bouwverordening van 24 september 1992 heeft gewijzigd overeenkomstig de cir culaire van de V.N.G. d.d. 18 juni 1998,VHB/802624. De bedoelde wijzigingen hebben, in hoofdlijnen betrekking op de regelgeving met betrekking tot het verbod te bouwen op veront reinigde grond. Dit wijzigingsbesluit ligt voor u ter inzage in het stadhuis bij de sec tor Stadsontwikkeling, in de hal Zandput 27; - het verbouwen van een boerde rij Zoetendaalseweg 2; - het verbouwen van een woning van Vollenhoveweg 10; Veere - het slopen van een woning Veerseweg 19; Zoutelande - het uitbreiden van een zomer huis Zilvermeeuw 30. Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om bezwaar te maken tegen over heidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellingen). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken. De termijn van het indie nen van bezwaren vangt aan op de dag na verzending van de ver gunning aan de aanvrager. Een bezwaarschrift moet schriftelijk, ondertekend en gemotiveerd bij B en W van de gemeente Veere worden ingediend. lnfo:mevr. L. Louwerse 0118-597635. Delegatiebesluit inzake markten Wij maken bekend dat de gemeenteraadop op 17-9-98 de bevoegdheid tot het instellen, op de tweede verdieping. Tegen betaling is dit wijzigingsbesluit in kopie te verkrijgen. Ingevolge arti kel 142 Gemeentewet treedt dit besluit in werking op de achtste dag na de datum van deze publi catie. WELSTANDSCRITERIA UITBREIDINGSPLAN KOOPMANSVOETPAD Wij maken bekend dat - ter uit voering van de taak zoals bedoeld in artikel 12 van de Woningwet - criteria zijn vastge steld voor de ontwikkeling van het onherroepelijk goedgekeurde bestemmingsplan Koopmansvoetpad. Op grond van bedoelde criteria zal de welstandscommissie de in te dienen aanvragen om bou.w- afschaffen of veranderen van jaarmarkten of gewone marktda gen als bedoeld in artikel 151 van de Gemeentewet, aan ons college heeft overgedragen. Het delegatiebesluit treedt in werking op de eerste dag na deze bekendmaking en ligt ter inzage: zie inzage en openingstijden. Procedureverordening plan schadevergoeding Veere 1998. Wij maken bekend dat de gemeenteraad op I 7-9-98 heeft besloten tot vaststelling van de Procedureverordening planschade vergoeding Veere 1998. In deze verordening zijn regels opgeno men over het behandelen van verzoeken die op grond van art 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening zijn ingediend. De verordening is tegen betaling verkrijgbaar en treedt in werking 8 dagen na deze bekendmaking. U kunt deze verordening inzien: zie inzage en openingstijden. ROVM Vergadering Vindt plaats op I oktober om 17.00 uur, locatie Koudekerke. 30 september, 1998 Burgemeester en Wethouders gemeente Veere vergunning voor de woningen in dit bestemmingsplan Koopmansvoetpad (raadsbesluit 23-7-1998) toetsen en hierover advies uitbrengen aan ons college. De criteria, welke voor een ieder ter inzage liggen bij de sector Stadsontwikkeling, tweede verdie ping, worden met ingang van I oktober 1998 toegepast Vlissingen, 30 september 1998 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de informatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV. Als het uit eigen vrije wil gebeurt is vrijen vaak lekker opwindend. Bij seksueel geweld word je alleen maar gebruikt. Iedereen kan slachtoffer worden: meisje, jongen, vrouw, man, jong en oud. In 80 procent van de gevallen is de dader een bekende. Dat kan het moeilijk maken ervoor uit te komen. Verzwijgen kan echter tol allerlei langdurige psychische en fysieke klachten leiden, praat erover! Vraag tijdig hulp. iormaue.v nraVlsiniobrochures Het NFGV heeft 9 0ok inzake set Postbus 5103. 3502JC Utrecht Telefoon (030) 297 II 97 "Hl Prins 'vW' Bernhard y Fonds I Anjer Cultuurfonds voor fondsen Nederland Geven om cultuur die je lief is. GIRO In Nederland lijden miljoenen dieren (o.m. kalkoenen, eenden, struisvogels en konijnen) in de verborgen bio-industrie. Vraag de Verborgen Leedkrant aan voor meer informatie. Bel: 0900-0099 (44 cent per minuut). t

de Faam | 1998 | | pagina 23