Restaurant Bleij wordt visrestaurant Strandcross spektakel Vlissingen 't Straatje van Schütz Restaurant Bleij op het Bellamypark in Vlissin- gen gooit het roer om. Het driegangen-keuze menu, zoals het er tot voor kort geserveerd werd, bestaat niet meer. In plaats daarvan richt eigenaar Bjarne Bleijenberg zich voortaan op vis. I Op de boulevard van Vlissingen is het altijd goed toeven. Het geruis van de golven op de achtergrond, gezellige terrassen, flanerende mensen en uitzicht over langsvarende zeesche pen maken dit een ideale plaats om een rustige zondag door te brengen. Zondag 27 september is het echter gedaan met de rust. Dan wordt voor de dertiende keer de Hans Verkerk Motor Strandcross Vlissingen gehouden. Het pro gramma begint om 12.30 uur. Dit jaarlijks te rugkerende evenement is de oudste in zijn soort. Reeds twaalf jaar geleden kwamen mo torcross fanaten hier samen om tegen elkaar te strijden. Wie kans wil maken op het boek van Mary Platier - het is bij de musea te koop voor zo'n vijftig gulden - moet even kijken wel ke omgeving model stond voor het schilderij dat hierbij is afge drukt. Oplossingen kunnen worden ingestuurd naar het Stedelijk Mu seum in Vlissingen, ter attentie van Ingrid Leeftink-Meijer, Bel lamypark 19-21, 4381 CG in Vlissingen. Winnaars worden vol gende week bekend gemaakt. In het Zeeuws Museum in Middelburg, het Marie Tak van Poortvlietmuseum in Dom burg en het Vlissingse Stedelijk Museum is een tentoonstelling te zien over de schilders familie Schütz. Vader Jan Frederik en zoon Willem Johannes woonden en werkten in Zeeland en natuurlijk is dat terug te vinden in hun werk. Woensdag 23 september 1998 FAAM/VLISSINGER 9 ®Sï teHï lEf Us is* Hr is1!® „Ik wilde iets anders", legt de Vlissingse horeca-ondernemer uit. „De laatste tijd merkte ik dat er een soort verzadiging optrad in het driegangen menu. Bovendien merkte ik deze zomer dat toeristen echt op zoek waren naar een goed visrestaurant in Vlissingen maar dat niet konden vinden. Wij verkochten altijd al veel vis, maar na mijn vakantie heb ik besloten om er hier een echt visrestaurant van te maken". De menukaart beschrijft hij als 'werelds': „Gerechten en in vloeden komen overal van daan. Mensen kunnen hier te recht voor een gewoon stukje vis, maar ook voor meer apar te dingen. Overigens serveren we nog altijd twee vleesge rechten voor wie niet zo van vis houdt. En wie zin heeft in een T-bone steak, die niet op de kaart staat, moet gewoon even reserveren. Want dan kan praktisch alles, natuurlijk". Ble- ijenbergs klanten reageren veelal verbaasd op de veran dering in beleid: „Veel mensen weten het nog niet als ze hier binnenstappen. Toch krijg ik over het algemeen leuke reac ties. Dat de kaart verzorgder is geworden, bijvoorbeeld. We bieden voorlopig iedereen die binnenkomt een aperitiefje van het huis aan,, zodat we even kunnen uitleggen wat er alle maal is veranderd". Ook nieuw is het fenomeen 'lunch' in res taurant Bleij. Bjarne Bleijen berg: „Tot voor kort waren we pas om vijf uur 's middags open. Nu kunnen mensen van dinsdag tot en met vrijdag ook bij ons lunchen, van 11.30 tot 14.30 uur". ABCDEFGH I J K L M N O ml few IÉH Voor dit kruiswoordraadsel worden de omschrijvingen gegeven per horizontale of verticale regel, leder hokje in deze puzzel heeft daardoor zijn eigen nummer; bijvoorbeeld A1 is het raak punt van regel A verticaal en regel 1 horizontaal, en is dus het eerste hokje op de eerste regel. Omschrijving horizontaal: 1.onnozel mens - zilverpopulier - re deloos wezen 2.muzieknoot - bloemenring - landarbeider 3.edel dier - schoonmaakmiddel - uitroep 4.hervormd Esperanto - boksterm (afk.) - vragend voornaamwoord - deel van een strik 5.traag - ontkenning - kledingstuk 6.plaats in Gelderland - hoofdtelwoord - deel van een fles 7.afgelegen - houding - slee - later 8.bijwoord - Noorse godheid (myth.) - internationale orga nisatie (afk.) - familielid 9.voorzetsel - rivier in Italië - winter sportartikel - beroep 10.licht breekbaar - muzieknoot - teug 11.smet - judograad - hemellichaam 12.gemalin van Aegir (my th.) - soort verhaal - water in Noord-Brabant - tijdperk 13.en der gelijke (afk.) - voldoende gekookt - slang 14.treffend - plaats in Drenthe - hoenderproduct 15.Indonesisch eiland - zeezwaluw - ongedierte Omschrijving verticaal: A.bijna loodrecht -ton - gierigaard B.lelieachtig bolgewas - vrucht - deel van een boom C.kaartspel - deel van het hoofd (mv.) - rondhout D.bijdehand meisje - mu zieknoot - onbesuisd optreden - bittere stof E.rijstdrank - verbin ding - vervelend F.adellijke titel - boom - dikwijls G.eind - lof - rund - gewicht (afk.) H.boom - bron - lofdicht - heilige (afk.) I.persoonlijk voornaamwoord - muzieknoot - groente - Engels bier J.Europeaan - plotselinge beweging - dichterbij K.stuk stof - muurholte - havenplaats in het Midden-Oosten L.boom - vaar tuig - aanhef boven een brief (afk.) - voegwoord M.bijwoord - kleur - kind N.koker - zware hamer - oude maat O.bergplaats - 'vernis - ontvangtoestel Er ontstaat een zegswijze wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers achter elkaar plaatst: E15.C12 - B12.G2.G3.G5.G7.D9.E13.L14.G15 - F1.K2.L2.L5.N11.K15 - 014.N6 - N3.K3.H15 - H11.B1.A4.K10.M11.G6.E2 - E6.A13.I3.C11.F5. De oplossing van de puzzel van vorige week luidt: 'Van wanten weten'. ARNEMUIDEN Atelier Ludmila Kalmaeva, Tuindorp 5, Ludmila Kalmaeva, schilderijen, portretten en pos ters. Geopend na tel. afspraak 0118-603469. DOMBURG Marie Tak van Poortvliet Museum, Ooststraat 10a, Schil ders van Zeeland (1817-1933), 'De zomer van Schütz'. GOES kunstuitleen De Bevelan- den. Wijngaardstraat 3, Zeeuw se kunstenaars, diverse werken. Safian Art Studio, Stikker straat 28, Ashot Safian, olieverf schilderijen. Geopend na telefo nische afspraak 0113-232592. Oosterscheldeziekenhuis, 's-Gravenpolderseweg 114, Cis- ca Schmid, landschappen, aquarellen. Stadskantoor, Oostsingel 2, Martin Smit en Elma Smit-van Wuijckhuijse, fotografie en poë zie. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, 'Maria Magdalena. Vrouw Man. Raadsel'. Historische beel dende kunst. Heilige Maria Magdalena- kerk. Singelstraat 9, actuele beeldende kunst in het kader van het Maria Magdalena pro ject. Openbare Bibliotheek, Oost- wal 34, Marlou Pluymaekers, schilderijen 'Een kamer voor Or lando'. Galerie-Atelier De Kaai, Turf- kade 7, Lisette Koppejan. Galerie Van den Berge, Wijn gaardstraat 3, Jus Juchtmans, schilderijen en trash. GRIJPSKERKE Imkerij Poppendamme, Pop- pendamseweg 3, tentoonstel ling 'Het werkende trekpaard', foto's en schilderijen. KAMPERLAND Restaurant Papillon, Veerweg 37, Lydia Klop-Steendijk, aqua rellen en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KAPELLE Fruitteeltmuseum, Biezeling- seweg 10, Quiltwerkgroep Steekje Los, Quilttentoonstel ling rondom het thema fruit. KATTEN DUKE Galerie llona. Dorpsstraat 23- 25, llona Schmit, naïeve schilde rijen. Geopend za. van 14-17 uur. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Vlas- markt 7-9, Maurice en Saskia Göth, tekeningen, aquarellen, gouaches en pastels. Galerie Dauvillier, L. Noord straat 56, Gera Dauvillier, schil derijen, tel. 0118-629419, dage lijks geopend. Atelier Anneke Ruimscho- tel. Grootmede 66, tel. 0118- 616323, staaltouwplastieken en staal-steenobjecten, geopend na tel. afspraak. Koninklijk Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschap pen, Kousteensedijk 7, Middel burg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Hotel Arneville, Buitenrust straat 22, Ria Ruedisueli, beel den. Roosevelt Studiecentrum, Abdij, Theodore Roosevelt (1858-1919), Franklin Delano Roosevelt (1884-1945) en Ele anor Roosevelt (1884-1962), ten toonstelling over het leven en werk van de drie Roosevelts. Galerie De Vier Gemeten, Kousteensedijk 16-18, 'Schilde ren in Zeeland' (t/m 26 septem ber). Depot, 't Zanddorp 68, Willem Pastoor; sieraden. Corian de Dreu; 'werk aan de wand'. Tearoom Classical Cham bers, Damplein 21, Christianne E. Louisse, schilderijen (acryl, aquarel en olie). Zeeuws Museum, Abdij, Schilders van Zeeland (1817- 1933), 'De zomer van Schütz. Galerie 'T', Turfkaai 25-27, John Lie a Fo, olieverf, goua ches en grafieken. Rabobank, Lange Geere 3, A. Nieboer-Baaij, schilderijen. Zeeuwse Bibliotheek, Kou steensedijk 7, 'Wie, wat, waar op Walcheren', onbekende fo to's die om nadere toelichting van het publiek vragen. ABN-AMRO Bank, Markt 7, Henricus A. Klabbers. Metro S, Kuiperspoort 22, Gil les van Sparrentak, 'Supermarkt Zen'. Galerie 't Haentje te Paart, Spanjaardstraat 19, Yet Snoey; schilderijen. Jan Snoey jr.; foto grafie. De Vleeshal, Markt, Tempo, Uri Tzaig toont een videofilm met muziek van Arto Lindsay. Abdijkerken, Nederlands Bij belgenootschap, 'Schrift in beeld'. Galerie Caesuur, Nieuwe Wal 4, Goof Remijn, 'Constructieve werken'. NEELTJEJANS Oosterscheldekering, bezoe- kersdeel, Ries van Wendel de Joode, 'Verre kusten in de ke ring' foto's. Waterland, park, 'Dichter bij zee', gedichten door de jeugd geschreven. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, 'Mammoeten terug in Zeeland'. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, moderne beel dende kunst van Jan Asjes van Dijk, Marijk Renia, Ria van Roomen, Mieke Schamp en Fer- di Wouters, 'Een beeld van een tuin 1998'. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Constantijn, 'Zeeschappen, schilderijen van Constantijn'. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, 'Westhove zo mert na', bloemkunst- expositie (t/m 27 september). Toeristisch Centrum Oranje zon, Schoolstraat 4, Joke Hoek van Dijke-Hoogerheide; aquarel len en pastel. Bram Francke; beelden. OOST-SOUBURG Verzorgingshuis De Zoute Viever, Dongestraat 1, Elly Masdorp-Fritz; aquarellen, me vrouw Daame; Zeeuwse pop pen en Zeeuwse artikelen. Kapsalon Wave, Kanaalstraat 73, Thea van Soelen, olieverf- en acrylschilderijen. Watertoren, Mario de Braban- dere, Elke Boon, David Bade, Ulrich Waibel, Patrick van Huf- fel, Hugo Debaere en Frans Gentils. RTTTHEM Fort Rammekens, Gertjan Evenhuis, beelden 'Atlas', 'Fu ga' en 'Tegenvoeters'. Geopend di. t/m zo. 13-17 uur. VEERE Stadhuis, Kerkstraat 7, 'Vond sten in Vee re'. Grote Kerk, zeventien beel dend kunstenaars, aquarellen, keramiek, olieverf en sculpturen in nissen, in vitrines en overige ruimten. Museum De Schotse Huizen, Kaai 25-27, Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen, Burchten en Buitenplaat sen. Museum De Schotse Huizen, Kaai 25-27, Liesbeth de Jonge, 'Met zout water geschilderd', aquarel, collage, stilleven en Zeeuws landschap (vanaf 26 september). VLISSINGEN Iguana, Bellamypark 35, leven de reptielen, amfibieën en in- sekten, geopend Zo., ma. en do. van 14-17.30 uur. Di., wo.,vr. en za. van 10-12.30 uur en 14-17.30 uur. Kleine Galerie, Koudenhoek 32, Karin Starmans. De Glazen Pui Galerie, Wal- straat 41, diverse kunstenaars, keramiek en schilderijen. Galerie Hannelore Meyaard, Hendrikstraat 8, Roger Ravel, Corneille, Herman Brood, Coth v.d. Gaag. Stedelijk Museum, Bellamy park 19, Schilders van Zeeland (1817-1933), 'De zomer van Schütz'. Gemeentearchief, Hellebar- dierstraat 2, 'Foto Dert Vlissin gen- drie generaties fotografie'. Arsenaaltheater, Arsenaal plein 7, Marie Teychenné; ge mengde technieken. Margreet Geurts; bloemen-aquarellen. Notariskantoor Sauer Oonk, Badhuisstraat 181, Frank Husslage, fototentoonstelling 'Woestijngezichten'. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aardebolle- weg 5, Jan Boer, olieverven. Galerie De Hoekweide, Naza reth 4, Peter Jansen, Moniek Meinders en Lou Smedts, tuin- objecten, keramiek en olieverf (t/m 26 september). DONDERDAG 24 SEPTEMBER Gemeentehuis, Veere; Bei aardconcert door Kees van Eer- sel, 15 uur. Koorkerk, Middelburg; Or gelconcert door Adri Karman, 15 u u r. Miller Time Café, Middel burg; Peer Ceelen, 21 uur. VRIJDAG 25 SEPTEMBER Minitheater, Middelburg; Groep Papillon, 'Papillon onder gronds', 20 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Herman Boon, 'Zwem men of verzuipen', 20 uur. Discotheek The Nighttrain, Middelburg; LLyod, 23 uur. ZATERDAG 26 SEPTEMBER Dorpsplein, Oostkapelle; Brassband Apollo, 10.45 uur. Binnenstad, Vlissingen; Ni kos Ignatiadis, 12 uur. De Drukkery, Middelburg; De Niro, 14.30 uur. Dorpsplein, Oostkapelle; Jeugdorkest Onda, 15.30 uur. Café Grill Brooklyn, Middel burg; Sixties Festival '98: The L-Band, Rubbersoul en My-ge- neration, 17 uur. De Halve Maan, Oostkapel le; Jubileumconcert: Jeugd- band Crescendo, Brassband Crescendo, Apollo en Onda, 19.30 uur. Nieuwe Kerk, Middelburg; Vocaal Ensemble St. Laurens en The Credo Singers, 20 uur. Grote Kerk, Goes; Christelijk Nationaal Koor en Mannenkoor 'Laudate', 20 uur. Minitheater, Middelburg; Groep Papillon, 'Papillon onder gronds', 20 uur. St. Jacobskerk, Vlissingen; Strijkorkest 'Camerata Antonio Lucio', 20.15 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; '3 eenakters op herhaling': Theater Sanseviëra, 'Winkelen'. Theatergroep Intermezzo, 'Lunchpauzetheater' en Stich ting Middelburgs Theater en SLA&P producties, 'Open huwe lijk', 20.30 uur. Podium 't Beest, Goes; 'Zee slag festival IV' met diverse bands, 21 uur. Razzmatazz, Oost-Souburg; Taltos, 21 uur. ZONDAG 27 SEPTEMBER Manhuistuin, Goes; Brass band Excelsior, 12 uur. Manhuistuin, Goes; Staf Band Amsterdam, 15 uur. The Duke, Middelburg; No Frontiers, 15 uur. MAANDAG 28 SEPTEMBER Stadsschouwburg, Middel burg; Inleiding 'De parelvis sers' door Hans Pot, 19.30 uur. DINSDAG 29 SEPTEMBER Grote Kerk, Goes; Carillon concert door Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Staatsopera Rousse, 'De parelvissers', 20 uur. Braai Tapperij De Mug, Mid delburg; Light House Kwartet, 21 uur WOENSDAG 30 SEPTEMBER Ambachtscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus, 'Opa's geheim', 15 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Het Zuidelijk Toneel, 'Ro meo en Julia', 20 uur. DONDERDAG 24 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Six Days Seven Nights' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Wild Things' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Let hal Weapon 4' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Ti tanic' 19 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Karakter' 19.30 uur. 'Klei ne Teun' 22 uur. VRIJDAG 25 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Six Days Seven Nights' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Wild Things' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Let hal Weapon 4' 19 en 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Si beria' 19 uur. 'Armageddon' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Marie Baie des Anges' 19.30 uur. 'Kleine Teun' 22 uur. ZATERDAG 26 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Six Days Seven Nights' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Wild Things' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Let hal Weapon 4' 14, 19 en 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Si beria' 19 uur. 'Armageddon' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Karakter' 19.30 uur. 'Ma rie Baie des Anges' 22 uur. ZON DA G 27 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Six Days Seven Nights' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Wild Things' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Let hal Weapon 4' 14, 19 en 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Si beria' 19 uur. 'Armageddon' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Kleine Teun' 20.30 uur. MAANDAG 28 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Six Days Seven Nights' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Wild Things' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Let hal Weapon 4' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Si beria' 20 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Marie Baie des Anges' 20.30 uur. DINSDAG 29 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Six Days Seven Nights' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Wild Things' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Let hal Weapon 4' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Si beria' 20 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Marie Baie des Anges' 20.30 uur WOENSDAG 30 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Six Days Seven Nights' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Wild Things' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Let hal Weapon 4' 14 en 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Swop Godzilla' 20 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Karakter' (Hogeschool Zeeland) 20.30 uur. ZATERDAG 26 SEPTEMBER Alhambra II Vlissingen, 'De Kleine Zeemeermin' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Het Magische Zwaard' 14 uur. ZON DA G 27 SEPTEMBER Alhambra II Vlissingen, 'De Kleine Zeemeermin' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Het Magische Zwaard' 14 uur. WOENSDAG 30 SEPTEMBER Alhambra II Vlissingen, 'De Kleine Zeemeermin' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Het Magische Zwaard' 14 uur. De naam van het evenement is afkomstig van de hoofd sponsor Hans Verkerk Keu kens die de wedstrijd voor de vierde maal sponsort. Motor sportvereniging De Uitlaat heeft het wederom op zich ge nomen om dit spannende sportevenement te organise-, ren. Dat betekent rekening houden met het weer, de windkracht, windrichting, het getij, de hoogte van het strand en ga zo maar door. De baan die is uitgezet bevat veel schansen, maar heeft ook een snel recht stuk waar de rijders zich helemaal kunnen laten gaan. De wedstrijden worden verre den in de klassen 60/80cc, 4-takt/Enduro/Off the Road, 125cc en 250/500cc. Per klasse kunnen er maximaal honderd rijders meedoen. In de lichtste klasse, de 60/80cc bleek het Vlissingse strand vorig jaar voor veel deelnemers een maatje te groot. Van de dertig gestarte rijders zagen er slechts twintig de finish. Dit jaar komen er twintig rijders aan de start die het strand niet onderschatten. In deze klasse zijn de Zeeuwen goed verte genwoordigd. Er staan negen Zeeuwse kanshebbers aan de start. Bij de mix van 2-takt Off the Road en de 4-takt motoren prijken namen als Van der Kooy en Herweijer die ook de beroemde Parijs-Dakar rally reden. Bij de 125cc klasse starten slechts vijftig rijders. Maar het belooft, ondanks de wat magere bezetting, toch een spannende race te wor den. Arja Franken zat vaak Zondag wordt, voor de dertiende keer, de Hans Verkerk Motor Strandcross Vlissingen gehou den. dichtbij de overwinning in Vlissingen. Maar nog nooit kwam hij als eerste over de streep. Samen met onder an dere Maurice van Kasteren en de Zeeuwen Casper Ovaa en Peter Rottier zal hij om de eer ste plaats knokken. Het onbe twiste hoofdprogramma van het evenement is ongetwijfeld de 250/500cc klasse. Daar ko men honderd rijders aan de start waaronder smaakmakers Mark van Vorstenbosch en de Belg Stefan Asten. Naast deze twee bekenden start nog een grote groep outsiders zoals oud-winnaar Leon van Straat- en, oud-GP coureur Dany van Bemmelen, KNMV nationaal Antoon van der Linden, Belgi sche BMB-piloot Lieven Reg- heere en de Zeeuwen Erik van Wekken, Davy van Hoepen, Herman Bos en de altijd spec taculair rijdende Arno Ruttin- ger. Raad welk markant plekje in Zeeland model stond voor dit schilderij en win een boek t.w.v. f 50,- over de Zeeuwse schildersfamilie Schütz. In de Faam/Vlissinger vond u de afgelopen twee weken steeds een schilderij van één van hen. Herkent u ook het straatje dat model stond voor het onderstaande schil derij? Dan heeft u nog één kans om het boek 'Van den Storm in de Stilte, de Zeeuwse schildersfamilie Schütz - 1817/1933' van Ma ry Platier winnen. Het boek van Platier vormde de aanleiding voor de ten toonstelling in de drie Wal- cherse musea. Het werd geschreven in op dracht van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschapppen. Mary Pla tier stuitte, toen ze onder zoek verrichte voor haar pu blicatie, op de vele schilderij en en tekeningen die zijn overgebleven van vader en zoon Schütz. Het grootste gedeelte van hun werk bevindt zich echter buiten de provincie Zeeland, waarop de Walcherse musea de handen inéén sloegen en begonnen met het organise ren van een tentoonstelling. Zo wisten ze een groot aan tal schilderijen terug in de plaats van herkomst te krij gen. Het Marie Tak van Poortvlietmuseum laat teke ningen en schilderijen zien van zoon Willem Johannes, Schütz. Het Stedelijk Museum be licht het maritieme aspect in de werken van de schilders familie. Het Zeeuws Museum ten slotte geeft een beeld van het totale werk van zowel va der als zoon. De tentoonstel lingen zijn nog tot 1 novem ber te bezichtigen.

de Faam | 1998 | | pagina 9