Provincie Zeeland Bruggen Arnekanaal SONY VOOR DE LAAGSTE PRIJS! BE-carS KNIP UIT EN PAK HONDERDEN GULDENS VOORDEEL BIJ SINCER! ÉR WAARDECHEfmr 899 200 wamvliet debitel' Statenverkiezingen TOPKLASSE OVERLOCK VOOR PROFESSIONEEL NAAI RESULTAAT KNIP UIT EN PAK 400 - ^-INRUIlVOORDEEl NIEUW Officiële Mededelingen AbdijNieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Van vrijdag 2 tot en met maandag 5 oktober wordt de spoorbrug over het Arnekanaal verwijderd en vervangen door een vaste hulpbrug. Het treinverkeer is in die tijd gestremd, maar er wordt voor vervangend vervoer gezorgd. Stille milieurevolutie Commissies Spreekbuis voor patiënten en consumenten zorg Milieu Melding Hercules B.V. te Middelburg iedereen leest de krant altijd en overal. WAUTY Icwters Sony CMD-X2000 bij ons vanaf '^LITOP! maar 4 dagen geldig! SINGER OVERLOCK 14 U 444 n.a.a,icexitx*uixi OPRIL GROTE MARKT 9, 4461 AK GOES TEL. (0113) 227982, FAX (0113) 250350 Onze Singer naaimachines zijn nu ook verkrijgbaar bij: Woensdag 23 september 1998 FAAM/VLISSINGER 11 Abdij Nieuws Volgend jaar, op 3 maart, zijn er weer verkiezingen voor provincia le staten. Om zoveel mogelijk mensen gebruik te laten maken van hun stemrecht worden verkiezingsac tiviteiten georganiseerd. Deels worden die activiteiten onderno men door de gezamenlijke provin cies, deels werkt iedere provincie voor zich. In alle gevallen gaat het erom de opkomst bij de verkiezin gen zo groot mogelijk te laten zijn. De informatie die verstrekt gaat worden, richt zich op de techni sche kant van de verkiezingen, zoals verkiezingsdatum, de mo gelijkheid om bij volmacht te stemmen en de openingstijden van de stembureaus. Ook zal aan dacht worden besteed aan de taken die de provincie als be stuurorgaan vervult en op welke manier die taken worden uitge voerd. De inhoudelijke kant van de zaak is een partijpolitieke aangelegen heid. Het wordt daarom aan de politieke partijen overgelaten hun kandidaten en programma over het voetlicht te brengen. Tegen dat de verkiezingen nader bij komen, zal daaraan in AbdijNieuws aandacht worden besteed. Maatschappelijke orga nisaties, zoals verenigingen en scholen, zal gewezen worden op de mogelijkheid in groepsverband het provinciehuis te bezoeken, waar in de filmzaal een program ma wordt aangeboden over het hoe en wat van het provinciaal bestuur. Nu al is bekend dat 20 februari volgend jaar een open dag wordt georganiseerd. In het provincie huis in de Abdij van Middelburg zullen bestuur en ambtenaren zich dan presenteren met hun uit eenlopende soorten werk, zoals het milieu, de ouderenzorg, weg- beheer en -onderhoud, waterhuis houding, financieel beheer, eco nomie en recreatie. Op de avond van de verkiezingen wordt een uitslagenavond georga niseerd in het Statenzaalcomplex. De uitslagen van alle Zeeuwse gemeenten worden dan bekend gemaakt. Aan de hand van het aantal uitgebracht stemmen kan dan al worden bepaald welke par tijen met hoeveel zetels de daar op volgende vier jaar het bestuur gaan vormen. De politieke partij en en hun kandidaten worden voor die avond uitgenodigd. Verder is iedereen er van harte welkom. Samen met de andere provincies wordt een programma opgezet dat op Internet gaat draaien. Gehoopt wordt dat vooral jonge ren met dit aanbod bereikt wor den. De gezamenlijke site wordt doorgekoppeld naar de sites die de provincies afzonderlijk heb ben. Wie nu bij voorbeeld al infor matie over het Zeeuwse provin- ciale bestuur via Internet wil raad plegen, moet zijn op: http://www.zeeland.nl. Verder zal tegen de verkiezings datum informatie beschikbaar komen via Postbus 51. Provinciale staten wordt gevraagd voor alle activiteiten een bedrag van 75.000 gulden beschikbaar te stellen. Daarvan is het grootste deel bestemd voor de open dag: zo'n 50.000 gul den. De rest gaat op aan de ont wikkeling van de Internet-informa- tie. De informatie via AbdijNieuws en de groepsontvangsten vallen al binnen de reguliere budgetten van de provincie. Provinciale staten beslissen over het voorstel op 13 november. In het lange werkweekeinde wordt de brug overgedragen aan de stichting Civilion. De draaibrug, die uit twee delen bestaat en museale waarde heeft, krijgt een plaatsje in een nog in te richten centrum voor infrastructurele objecten uit het verleden. NS Railinfrabeheer is in septem ber al begonnen met de werk zaamheden, zoals de sloop van de brugpost, waardoor de scheepvaart op het Arnekanaal sindsdien is gestremd. Die strem ming blijft duren tot eind april vol gend jaar, want de hulpbruggen zijn vast. Nu is Railinfrabeheer doende met het maken van de bouwkuip, waarvoor heiwerkzaamheden wor den uitgevoerd. Ook worden al onderdelen van de brug gehaald en de remmingwerken in het kanaal worden verwijderd. De werkzaamheden in en rond het weekeinde begin oktober zul len vooral in de nachtelijke uren plaatsgrijpen. NS informeert in de loop van deze week de omwonenden en vraagt daarbij begrip voor de overlast. Overigens wordt in beperkte mate een mogelijkheid geboden de werkzaamheden vanaf veilige afstand te volgen. Wegverkeer De provinciale directie infrastruc tuur en vervoer is bezig met de voorbereidingen voor de vervan ging van de brug voor het weg verkeer, die naast de spoorbrug ligt. De draaibrug is een kleine vijftig jaar oud en voldoet met meer aan de eisen van de tijd, zowel uit ver keerskundig oogpunt als qua Begin dit jaar zijn in alle provin cies bijeenkomsten geweest over de voortgang van het milieubeleid in het bedrijfsleven. In Zeeland praatten het bedrijfsleven, de overheid en de milieu-organisaties in Middelburg. In Sluiskil werd een publieksbijeenkomst belegd. Onder de titel De stille revolutie in de twaalf provinciën - de Neder landse industrie wordt merkbaar schoner wordt verslag gedaan van de Zeeuwse bijeenkomsten en van soortgelijke activiteiten in de andere provincies. Het geheel wordt gepresenteerd m een speciale uitgave van het ROM-Magazine - een tijdschrift over ruimtelijke ordening en milieubeheer. De stille revolutie in de twaalf pro vinciën is gratis verkrijgbaar in het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400. Ook zijn daar nog te bestellen de informatiebladen die de provincie zelf van de Zeeuwse bijeenkom sten heeft opgesteld en het boek De stille revolutie, waarin de over heid en het bedrijfsleven verslag doen van de vorderingen op milieugebied. bediening. Het rijgedeelte van de brug is te smal voor het huidige verkeer en het ontbreken van een aparte strook voor (brom)fietsers maakt de situatie gevaarlijk voor die categorie weggebruikers. De bediening van de brug gebeurt nog met de hand. De nieuwe brug voor het wegver keer wordt een ophaalbrug met de hameistijlen aan de Middelburgse kant. Dat houdt in dat weggebruikers vanaf de Arnemuidse kant te zijner tijd tegen de onderkant van de brug aankijken als die voor het scheep vaartverkeer geopend is. Dat duurt overigens nog wel even, want het provinciale werk moet nog worden aanbesteed. Het is de bedoeling dat in de loop van februari met de uitvoering kan worden begonnen. Zodoende kan gebruik worden gemaakt van de scheepvaartstremming die toch al voor de spoorbrug is inge steld. Verder het voorjaar in zal het wegverkeer te maken krijgen met een stremming, als de oude brug eruit moet en de nieuwe op zijn plaats wordt gelegd. Verwacht wordt dat dit rond mei zal zijn. Bekeken wordt of dan in elk geval een tijdelijke brug voor (brom)fiet- sers en voetgangers kan worden gemaakt, waarover ook de lijn bussen kunnen rijden. Alle andere autoverkeer zai in die tijd niet mogelijk zijn. Afstand Zowel de nieuwe spoorbrug als de brug voor het wegverkeer worden straks vanaf de sluizen in Vlissingen bediend. Zij vallen dan onder hetzelfde systeem als de andere bruggen over het Kanaal door Walcheren. Tussen NS en de provincie zijn nu al besprekingen gaande over glasvezelverbindingen voor de besturing en de overbrenging van camerabeelden tussen de brug gen en de bedienmgspost om die zo optimaal mogelijk te laten zijn. De statencommissie algemeen bestuur vergadert maandag 28 september, 13.45 uur, in het provinciehuis, Abdij 6, Middel burg. Geagendeerd zijn onder meer het vrouwenvoorkeursbeleid voor personeel van de provincie, de representatiekosten over het eerste halfjaar, de afsluiting van het Abdijplein voor het publiek gedurende de nachtelijke uren en een krediet voor de planopzet voor de verplaatsing van de Koninklijke Schelde Groep vanuit de binnenstad naar Vlissingen- Oost. Andere punten zijn subsidies voor welzijnsprojecten en voor de restauratie van de basiliek in Hulst. Financiële stukken van het havenschap Zeeland Seaports en van het provinciaal bestuur completeren de agenda. De statencommissies alge meen bestuur en economie vergaderen maandag 28 septem ber, 16.00 uur, gezamenlijk in de Statenzaal, Abdij 10, Middelburg. Het enige gespreksonderwerp zijn de ontwerp-statuten van de nv Delta Nutsbedrijven. Beide vergaderingen beginnen met spreekrecht voor het publiek. De agenda en de vergaderstuk ken liggen ter inzage in het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg. De stichting het Klaverblad in Goes is in Zeeland de centrale organisatie met wie het provin ciaal bestuur zaken doet als het gaat om de behartiging van de belangen van patiënten en consu menten in de zorg. Daartoe is maandag, aan het begin van de vergadering van de statencommissie welzijn een convenant ondertekend. Namens de provincie tekende gedeputeer de drs. G.L.C.M. de Kok van wel zijn en namens het Klaverblad voorzitter mevr. mr. G.E. Huis man. In het Klaverblad werken samen de Federatie van ouderverenigin gen, de landelijke organisatie be wonerscommissies bejaardenhui zen, het patiënten/consumenten platform, het provinciaal overleg samenwerkende ouderenbonden, het WAO-platform en de Zeeuwse stichting voor gehandicapten beleid. I» Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 11 september 1998 een melding Wet milieubeheer ontvangen van Hercules B.V. te Middelburg voor het oprichten van voorzieningen voor het opslaan van koelwater- en proceschemica- liën in de HCR-II fabriek. De melding ligt van 24 september tot en met 21 oktober 1998 ter inzage bij de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkda gen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het ge meentehuis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefo nische afspraak 0118-675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot dhr. P.Wattel (tel. 0118-631773). Voor snelle en vakkundige inbouw van: car audio en navigatiesystemen alarmsystemen mobiele telefoon Bij deze Sony zijn veel accessoires leverbaar zoals: 12 Volt autotader hoesje autohouder stand-by tijd tot 100 uur, spreektijd tot 10 uur, gewicht 185 gram als beste getest pop-up knop voor aannemen en beëindigen van gesprekken Li-Ion batterij en easy switch UBERTEL Segeerstraat 66 4331 JP Middelburg 0118-640684 Wijngaardstraat 50 4416 DD Goes 0113-232630 Langeweg 5c 3261 IJ Oud-Beijerland 0186-614440 Hobbemastraat 1 3241 AC Middelharnis 0187-486144 'in combinatie mei een 3-jarig Tratfic-Line abonnement op hel Liberrel Netwerk Abonnementskosten 13,66 per maand, bij 1 jarig contract De Singer Overlook 14 U 444, professioneel gereedschap voor al uw naaiwerk. Men kan werken met 3 of 4 draden en heeft daardoor de keuze uit een zeer uitgebreid steeksoorten programma. 3/4 Draads 2 Naalden 5 Steeksoorten 9 Naaiprogramma's Optionele naaivoeten KORTING ?n verkrijgbaar bij: Korte Geere 4331 LE Middelburg tel. 0118-642157 7 i

de Faam | 1998 | | pagina 11