Hugo Portier Hairdesign geopend DEZE WEEK: AANGERAND! MANNEN VERGRIJPEN ZICH AAN SOAPSTER TANJA Ondanks regen geslaagde Karoiingenmarkt ZANGERES WIST VAN NIETS NIERSTEEN BLIJKT BABY! Geschminkt door het winkelcentrum 'Internet-aansluiting ondernemers kan goedkoper' MARILENE LAAT MAURITS TOILET SCHROBBEN... „Groot worden is niet moeilijk. Klein blijven wel". Aan het woord is Hugo Portier, sinds vo rige week eigenaar van Hugo Portier Hairde sign aan de Middelburgse Wijngaardstraat. Sa men met zijn vrouw Jeanine verhuisde hij zijn kapperszaak van het Damplein naar de nieuwe locatie. JOY'CE REISPALEIS, WAAR DE ZON ALTIJD SCHIJNT! Lachen voor een knaak Jonge servals Speelgoed voor Ronald Mc Donald Huizen Wilma's Ovenkookboek 25 Jaar VW Passat Traditie en folklore liggen dicht bij elkaar. Dat was te merken tijdens de halfjaarlijkse Karoiin genmarkt, die afgelopen zaterdag werd gehou den in Oost-Souburg. Zowel publiek als onder nemers toonden zich - ondanks de aanhouden de regen - uitermate tevreden over het verloop van de dag. Zeeuwse ondernemers betalen te veel voor aansluiting op Internet. Dat is de stellige over tuiging van Peter Cornelisse, eigenaar van Pek aCee Computerconsultancy. Cornelisse richt zich met zijn bedrijf sinds februari dit jaar voor al op ondernemers. Muziek tiendaagse Vliegreis naar Kos en Kreta Sfeer Kleurig beton Gelukkig Woensdag 9 september 1998 FAAM/VLISSINGER 17 Echte nieuwkomers in de kap perswereld kun je het echt paar niet noemen. Voorheen runden ze 'Monty's Hairde sign' aan het Middelburgse Damplein. Als reden voor ver trek van het Damplein, waar het echtpaar in één pand zat met een schoonheidssalon, noemt Hugo Portier de kleine spontane aanloop die hij daar trof. „We zitten hier toch meer op het zicht. Vanaf de straat is de gevel duidelijk te zien, dat was daar minder", legt hij uit. Hugo en Jeanine bouwden in de vijf jaar die ze op het Dam plein doorbrachten een be hoorlijk vaste klantenkring op. Die hopen ze nu mee te ne men naar het nieuwe pand. Het stel werkt samen in de kapsalon en de taken zijn dui delijk verdeeld. Hugo Portier: „Ik knip, zij doet de rest". Echtgenote Jeanine vult la chend aan: „Nou ja. Ik doe kleuren, wassen, afspraken maken. Dat soort dingen. Zo dat hij zich echt op het knip pen kan richten". Het stel heeft - in tegenstelling tot veel andere ondernemers die van pand wisselen - niet echt de bedoeling om flink uit te breiden. Hugo legt uit: „Nee. Het is juist onze bedoeling om klein te blijven. Om gewoon alles zelf te kunnen blijven doen. We hebben wel eens iets geprobeerd met stagiai res, maar dat is eigenlijk niet zo goed bevallen. We doen het liever zelf, dan blijft het ook voor de klant een stuk persoonlijker. Ze kennen ons, wij kennen hen". De nieuwe zaak is niet ingericht als een standaard-kapsalon. Aan de muren hangen dan ook géén foto's van modellen met flits ende kapsels. Hugo Portier: „Nee, dat wilden we echt niet. Je hebt er ook niet zoveel aan. Een kapsel dat bij een model prachtig staat, kan bij een ander gezicht heel anders uitpakken. Daarom hebben we maskers aan de muren ge hangen die we zelf meegeno men hebben van reizen". Het leukst aan zijn werk noemt hij het creëren van een eenheid: „Het kaps'el afstem men op het gezicht". Echt trendy kapsels hoefje bij hem overigens niet te verwachten: „Nee. Extravagante kapsels zijn leuk op foto's. Maar je moet ook een beetje praktisch blijven denken. Mensen moe ten er thuis ook mee aan de slag kunnen. Niet dat je haar leuk zit als je net naar de kap per geweest bent en vervol gens thuis niet meer weet hoe je het ook al weer zo moest krijgen. Daar heeft nie mand wat aan". Hugo Portier Hairdesign is van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur geopend. Donder dagavond is de zaak tot 20 uur open, 's zaterdags tot 14 uur. (advertentie) MAAK *hV CENTRUM VLISSINGEN TEGENOVER ALBERT HEIJN TEL. 417600 Nazomer-Zon, Wintersport en Winterzon programma's De 10e Van Fraassen vestiging, een familie die al 68 jaar in reizen zit. HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 23 uur: PF. de Doelden Bellinkplem 7, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: L. v.d. Meer, Bellinkplein 7, tel. 639933 Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak) Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: P. Crama, Hogeweg 107, tel 413459. Zondag tot 24 uur. B Bosch, Badhuisstraat 81, tel 412233, Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen 12.30 tot 13 uur en 17 30 tot 18 uur (zonder af spraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg- Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zater dag tot 24 uur: C. Wattel, Dorps straat 19, Ritthem, tel. 461630. Zondag tot 24 uur: H Meijer, Ka naalstraat 70, Oost-Souburg, tel 461212. Visites aanvragen voor 10 uur Spreekuur voor dringen de gevallen van 12 30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: R. Ubels en M. Helmes, 't Plein 2, Seroosker ke, tel. 591212. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: AA. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 561282. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: B. Bouwen- se, Valkenisseweg 42, Biggeket- ke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: G J. de Witte, Doorne burg 31, Vlissingen, tel. 478811. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot de vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Hummelen, Markt 69, tel. 612134. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, tel. 461593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur t/m zon dag 22 uur: H. Hament, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur. J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezel schapsdieren): Zaterdag en zon dag: E. van den Akker, en M. de Bruijn, Kanaalstraat 3, Oost-Sou burg, tel. 460860. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka- pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443 Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostka- pelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: dienst. (ctdven De vijf verschillende Passat-uitvoeringen op een rijtje. In het winkelcentrum Papegaaienburgh in Vlissingen is dit weekend een grote familiernarkt gehouden. Voor de jeugd was er een rommelmarkt, volwassenen kondên te recht bij de kramen van de winkeliers. Kinderen konden zich trouwens op allerlei manieren laten vermaken. Het onderdeel 'schminken' blijft daarbij natuurlijk favoriet. FOTO JAAP WOLTERBEEK wat er voor die tarieven gebo den wordt laten veel onderne mers geld liggen", is Corne- lisse van mening. „Het is im mers niet alleen belangrijk dat je op Internet zit, maar men moet je dan wel kunnen vinden. En daar schort het vaak aan". Zichtbaar trots toont Cornelis- se op het computerscherm de Internetsite die hij verzorgde voor Thames Travel U.K., een reisbureau in Vlissingen. Het ziet er inderdaad mooi en ver zorgd uit. Cornelisse: „En wat belangrijker is: het werkt ook goed. Thames Travel is zeer tevreden over de reacties". Natuurlijk is Cornelisse niet alleen de bevlogen idealist; ook voor zijn diensten moet betaald worden. Het eerste oriënterende gesprek is altijd gratis. Pas daarna gaat de teller lo pen. „Maar", benadrukt Cor nelisse, „het kan ook beteke nen dat voor sommige onder nemers Internet helemaal niet zo aantrekkelijk is. Zeker niet als met de ruimte niet meer gedaan wordt dan dezelfde gegevens tonen die ook in het telefoonboek staan". Cornelisse weet waarover hij praat en kan dat in begrijpe lijk Nederlands overbrengen. Dat is in de computerwereld weieens een verademing waar het vakjargon voor een, zelfs geïnteresseerde buiten staander niet te ontcijferen is. Hij onderscheidt zijn klanten ruwweg in vier groepen. Ten eerste heb je de volstrekte le ken, ook wel digibeten ge naamd, voor wie een muis niets meer is dan een klein knaagdier. Dan komt de groep die wel eens achter de computer zit maar dan voornamelijk op het werk of om er thuis spelletjes op te spelen. Daarna komen de freaks, de fanaten die veel weten van hun spullen en daar met elkaar ook veel ge sprekken over hebben die he laas vaak geheel in het bo vengenoemde 'geheimtaaltje' gaan. De laatste groep, waar onder Cornelisse zich rekent, zijn de deskundigen die door hun kennis en ervaring in staat zijn voor anderen het best toepasbare systeem uit te zoeken en dat ook in gewo ne spreektaal kunnen uitleg gen. Internetondernemers in spé kunnen honderden guldens besparen door niet klakkeloos in te gaan op de eerste de beste aanbieding. „Als je het doet, doe het dan goed. Zorg datje bedrijf optimaal gebruik maakt van de mogelijkheden die het net biedt. Uiteindelijk gaat het bij ondernemen toch om de winst die je boekt", be sluit Cornelisse. PekaCee is - uiteraard - te vinden op Inter net onder www.pakecee.nl. In het Noorder Dierenpark in Emmen zijn onlangs twee ser vals geboren. En dat werd tijd, want het is al weer een paar jaar geleden dat de kleine Afrikaanse katten in Emmen tot voort planting kwamen. De jonkies zijn blind en doof geboren en groeien snel. Als ze drie tot vier weken oud zijn, verlaten ze de kraamkamer. Dan is ook de tijd aangebroken om - met mooi weer - het nieuwe buitenverblijf te verkennen. Pascal Rijnders (rechts) van het Kinderfonds ontvangt een che que van tienduizend gulden uit handen van Herman de Groot van Otto Simon bv. 'Early Learning Centre', een keten met speelgoedwinkels in Den Haag, Eindhoven, Utrecht, Rotterdam, Breda en Apeldoorn, bestaat tien jaar. Dat wordt gevierd met een bijzondere schen king aan het Ronald Mc Donald Kinderfonds. De managers van de acht Ronald Mc Donald Huizen, waarin ouders van in het zie kenhuis verblijvende kinderen dicht bij hun kroost kunnen over nachten, mochten voor tienduizend gulden aan speelgoed uit zoeken. Libelle brengt deze maand een special uit voor iedereen die van koken houdt: Wilma's Ovenkookboek. Libelle verzamelde de beste recepten, gerechten en tips voor de oven van Wilma van Hoeven, het culinaire gezicht van het vrouwenblad. Het boek telt 84 pagina's en kost ƒ5,95. Zo'n achteneenhalf miljoen Volkswagens Passat zijn er inmid dels geproduceerd. Dat betekent dat - na de Kever en de Golf - VW er een nieuw 'lange termijn succes' bijheeft. Het model be staat vijfentwintig jaar en in die tijd is de wagen doorgestoten naar de top van de middenklasse. Het huidige model doet qua verkoopresultaten niet onder voor zijn vier voorgangers: in de afgelopen twee jaar zijn er een half miljoen modellen van ver kocht. Ten opzichte van het voorlaatste model wist de nieuwe Passat zijn marktaandeel te verdubbelen. De hele dag door trekken be zoekers door het dorp. Wat is er eigenlijk zo aantrekkelijk aan de markt? De familie Groesser, zelf afkomstig uit Oost-Souburg, weet het ant woord: ,,'t Is gewoon heel ge zellig. Van ons mag het wel drie keer per jaar, maar dan moet de rommelmarkt wel weer terug naar de oude plek in de Ka naalstraat!" Een ander Souburgs echtpaar - hun naam noemen ze liever niet - denkt daar juist anders over. „Lekker overzichtelijk, alles op de Burcht. Je loopt je rondje en je weet zeker dat je ze allemaal hebt gehad". De jublilerende volksdans groep Wallacra organiseerde samen met de Souburgse middenstandsvereniging Ne- midso en collega-groep Me- dioburgem een heus Volks- dansfestival. Verschillende groepen uit het hele land toonden hun dansen en kle derdrachten. Oftewel: folklore op zijn best. Spectaculair in dat opzicht waren de Belgi sche vendelzwaaiers Reyn- hout. Ook de deelnemers aan het festival waren enthousiast. Zo vertelt A. Spoelders van de Cornelisse, al jaren aangeslo ten op het net en geschoold in de informatica op HBO-ni- veau, verbaasde zich over de tarieven die de Internetprovi- der, zeg maar de aanbieders van ruimte op het net, hante ren. „Zeker als gekeken wordt Peter Cornelisse: „Bedrijven moeten beter gebruik maken van de mogelijkheden van Internet". FOTO JAAP WOLTERBEEK Deze hele maand verkopen kinderen loten voor de 'La chen voor een knaak'-loterij die door het Nationaal Jeugd Fonds Jantje Beton gehouden wordt. Met de opbrengst wil het fonds trapveldjes door heel Nederland verbeteren, onderhouden en aanleggen. Niet alleen zijn bestaande veldjes soms in zeer slechte staat, ook is in enkele gevallen de ligging gevaarlijk voor kin deren die er spelen. Aan de loterij doen ongeveer duizend scholen en jeugdverenigingen mee. Na de trekking maakt de notaris bekend wie de hoofd prijs, een cruise voor twee personen, heeft gewonnen. De school of vereniging die het winnende lot verkocht, mag met de kinderen naar film,of theater. Kinderen verkopen de loten deur-aan-deur. De muziekbranche viert van 30 september tot en met 10 oktober haar traditionele mu ziek tiendaagse. Tijdens deze periode is het feest in de pla tenzaak met veel nieuwe cd's en twee speciaal voor de gele genheid samengestelde cd's. Bij besteding van ƒ45,aan cd's krijgt de consument één van deze twee cd's gratis. Op Music in Motion 1 staat een selectie van 'soft pop', terwijl Music in Motion 2 een menge ling van meer trendy muziek laat horen. Eén van de cd's die tijdens de muziek tiendaagse gratis te verkrijgen zijn in de platen zaak. Garages, kelders, balkons en terrassen zien er dan ook meestal kleurloos en somber uit. Om hier verandering in te brengen is er nu Histor Varifix Betonverf: een duurzame be- tonverf die bestand is tegen hoge belasting en verkijgbaar in een gevarieerd kleurenpak- ket. Hij is verkrijgbaar in de doe het zelf speciaalzaak of bij de bouwmarkten. Grieks restaurant Saloniki uit Middelburg hield afgelopen zomer een actie, waarbij vaste klanten vliegreizen naar Kos en Kreta konden winnen. Een kansje dus om in het land zelf de Griekse sfeer en eetcul tuur te proeven die Saloniki, met vestigingen in Middel burg en Goes, wil uitdragen. Gelukkige winnaar van een achtdaagse vliegreis naar Kos werd gewonnen door de fami lie Eendracht uit Middelburg. Reden voor een feestelijke bij- De winnaars heffen het glas in restaurant Saloniki. eenkomst in het restaurant van de familie Piastiras, eige naar van Saloniki. Enterse Kloomp'n Daansers: „Het is gezellig om hier te zijn. De mensen vragen ook heel spontaan over onze kleding, dat had ik niet verwacht. En het is leuk om naar eikaars optredens te kijken". De rommelmarkt wordt deze keer op de Burcht gehouden, 's Morgens wil het niet goed op gang komen, maar naar mate het weer beter wordt stromen meer verkopers, ko pers en kijklustigen toe. Niet alleen kinderen, maar ook verenigingen stellen hun wa ren zo voordelig mogelijk op om de kas te kunnen spekken. Of, zoals Karin Mijnders van de Souburgse scoutinggroep St. Willibrordus zegt: „Het is echt een extraatje voor de groep en je komt van je over tollige spullen af. Er wordt goed verkocht deze keer".Een rondgang langs de kramen op de braderie leert dat ook daar alles naar wens gaat. De winkeliers, de goede doelen, de etenswarenverko- pers: allemaal staan ze zelden De rommelmarkt is, in tegenstelling tot voorgaande edities van de Karoiingenmarkt, dit keer op de Burcht. FOTO JAAP WOLTERBEEK zonder mensen bij hun kraam. Ge-rard Bras, die in het wijkcentrum De Zwaan danslessen gaat verzorgen, geeft demonstraties die veel bekijks hebben. „Zien dansen werkt beter dan folders uitde len. De inschrijvingen stro men binnen vandaag". Mieke Loois van de Wereld winkel is ook gelukkig. Ze ver telt: „Vanmorgen hebben we tien voetballen gekocht die gesigneerd waren door Ajax- spelers. Die waren zo weg, wat dacht je". Niet alleen de handtekening was speciaal aan de ballen, ook het feit dat ze geïmpor teerd zijn door Fair Trade (voor een eerlijke prijs en ge garandeerd niet tot stand ge komen door kinderarbeid) maken ze bijzonder. Al zal dat de nieuwe bezitters minder een zorg zijn dan hun ouders. Als even na vieren de regen losbarst kan de dag niet meer stuk. De laatste optredens van de groepen zijn achter de rug en de hele dag heeft de zon zich toch geregeld laten zien. „Het is weer geweldig ge gaan", verhaalt Cees Schroe- vers van de Nemidso. „Goed weer, het dansen was een re gelrechte publiekstrekker en iedereen is tevreden. Zeker weten, in het voorjaar is Sou burg weer klaar voor een nieuwe aflevering van de Ka roiingenmarkt". Beton heeft meestal maar één kleur: grijs. Histor Betonverf is er in acht kleuren. Hugo en Jeanine Portier: „Het is juist onze bedoeling om klein te blijvenFOTO JAAP WOLTERBEEK

de Faam | 1998 | | pagina 17