Dolle donderdag E MIDDELBURG Duurzaam bouwen met een zoekertje scoort u altijd!!! GEMEENT Gemeente Middelburg dit jaar op Internet ilillifdt Rooien Vuurwerk Inzamelen Taxus-snoeisel Markt verplaatst naar Damplein Niet met de auto uvv EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Oproep Uw hulp Week 33 Portemonnee Waterleiding E-mail Toegankelijkheid Natuur/Milieu Sport Allerlei Vrije tijd Geloof SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Woensdag 12 augustus 1998 FAAM/VLISSINGER 3 Morgen 13 augustus is het in Middelburg Dolle Donderdag. De dag waarop meerdere festivitei ten te beleven zijn. De kermis staat in de binnenstad. De wekelijkse markt is dan op het Damplein. Ook is er die dag een standwerkersconcours in de Lange- en Korte Delft. Hierbij brengen standwerkers hun waren op een ori ginele manier aan de man. Kortom: een dag vol plezier in de provincie hoofdstad. Gezien de verwachte drukte is het op Dolle Donderdag niet aan te ra den om met de auto tot in het cen trum van de stad te komen, maar uw voertuig in de parkeergarages of aan de rand van de stad te parkeren. Dit kan op zo'n gezellige dag veel ergenis voorkomen. 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 10 augustus tot en met 16 augustus maandag gehakt in saus, sperziebonen, aardappelen dinsdag dunne plakken rundvlees, ge sneden spinazie, aardappelen woensdag varkenslapje, tuinboontjes, krielaardappeltjes donderdag kippenborstfilet, wijnsaus, groente, rijst vrijdag gepaneerde visfilet, gemengde groenten, aardappelen bechamel zaterdag kleurrijke pasta met gorgozola- saus, kalkoenham zondag wat de pot schaft In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uit dunning groenvoorzieningen en voor bomen met een stamdiameter minder dan 25 centimeter (gemeten op 1.30 m boven het maaiveld en maximaal drie (3) bomen per loca tie). Een aanvraag voor een rooivergun- ning is binnengekomen voor: tien iepen, vier eiken, vijf elzen en twintig populieren op de Jachthaven Oranjeplaat; veertien coniferen op hel sport complex Nadorst/Nassaulaan; één taxus aan de Dam; veertien elzen aan de Belfort; één es aan de Seisweg Voor informatie over rooivergun- ningen kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster, afdeling Groenbeheer, telefoon 675312 Vanavond (woensdag) wordt om 22.30 uur het traditionele kerniis- vuurwerk afgestoken. Het vuurwerk wordt aangeboden door de kermisexploitanten en de horeca-ondernemers van de Markt en de Pottenrüarkt. Bij slecht weer gaat het vuurwerk niet door. In de zomermaanden wordt landelijk Taxus Baccata- SHoeise! ingezameld. De dienst Stadsbeheer van de gemeente Middelburg doet ook mee, on der meer met snoeisel van de hagen op de begraafplaats. Van het snoeisel wordt Taxoi gemaakt. Taxol wordt ge bruikt voor medicijnen voor verschillende vormen van kanker. Er wordt landelijk de oproep gedaan aan kwekers en groen- beheerders, maar ook aan parti culieren om Taxus Baccata- snoeisel te verzamelen en in te leveren. Als u een Taxus Baccata in uw tuin heeft, kunt u het verse snoeisel morgen donderdag 13 augustus tussen 09.00 en 16.00 uur brengen: naar de begraaf plaats aan de West Oude Ha- vendijk. Gevraagd wordt één a tweejarig snoeisel van maximaal 8 mm dik in te leveren. Alleen de Taxus komt in aanmerking, geen andere variëteiten. Voor vragen onver deze bijzon dere inzameling neemt u con tact op met de dienst Stadsbe heer. telefoon 675303 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Bij duurzaam bouwen worden ver schillende aspecten overwogen, zo als de ligging van de woning ten opzichte van de zon. Zonne-energie is tenslotte goedkoper dan elektrici teit én het is beter voor het milieu. Daarnaast is de indeling van de wo ning en het gebruik van materialen van belang. Door gebruik te maken van mens en milieuvriendelijke materialen draagt u bij aan uw gezondheid en die van uw buurman. Vandaag dc dag is duurzaam bou wen van essentieel belang. Bouwen en verbouwen hebben een dusdanig slechte invloed op het milieu dat we niet meer om duurzaam bouwen heenkunnen. In eerste instantie lijkt duurzaam bouwen misschien een aanval op de portemonnee. Op langere termijn is het toch goed koper. Bovendien werken we zo samen aan het in stand houden van het mi lieu. Bij aanvraag van een bouwvergun ning moet de checklist van het con venant worden ingevuld. Om u te gemoet te komen in de kosten heeft de gemeenteMiddelburg een subsi dieregeling duurzaam bouwen. Voor diverse voorzieningen kan een bijdrage worden verkregen, die kan oplopen tot 75% van de kosten. Een ander gezondheidsaspect is loodvrije waterleidingen. De huidi ge leidingen zijn van lood. Hier door krijgt u zelf ook lood binnen. Lood hoort echter niet thuis in uw lichaam. We streven ernaar dat de bestaande leidingen in de komende jaren zo veel mogelijk worden vervangen. Ook hiervoor stellen we subsidies beschikbaar om dit aan te moedi gen. Foldermateriaal over duurzaam bouwen en het vervangen van loden waterleidingen kunt u krijgen bij de sectie Communicatie van de ge meente Middelburg, Stadhuisstraat o In het laatste kwartaal van dit jaar plaatst de gemeente Middel burg een eigen Internet-website op het Wereld Wijde Web (WWW). Dit heeft de gemeente raad tijdens de afgelopen raads vergadering besloten. Op de in ternetpagina komen algemene en actuele gegevens te staan. De zo genaamde 'site' biedt informatie over bijvoorbeeld de samenstel ling van bet college van burge meester en wethouders, openingstijden, adressen en tele foonnummers van de verschillen de balies van de gemeente. De Internetpagina van de gemeente zal een betrouwbaar en actueel beeld geven van wat er binnen de gemeente gaande is. Deze informa tie wordt u op eigentijdse wijze aangeboden. De raad hecht er veel belang aan om aan te sluiten bij de ze moderne wijze van communice ren. Het gebruik van Internet is in ons land de laatste tijd gestegen tot 1,3 miljoen deelnemers. bredere toepassingen aangeboden. U krijgt de mogelijkheid de ge meente te e-mailen. Dit betekent dat u berichten via de elektronische snelweg kunt versturen en dat die berichten snel beantwoord worden. In de toekomst wordt het ook mo gelijk om formulieren en dergelijke in te vullen en aan te vragen. Wel is het mogelijk om antwoord te krij gen op specifieke vragen die u via de e-mail stelt. Door de e-mail mogelijkheid bent u niet meer afhankelijk van dc ope ningstijden van de verschillende balies. U kunt 24 uur per dag. ze- yen dagen per week met uw vragen terecht en u kunt spoedig een ant woord verwachten. De gemeente treft verschillende maatregelen om de site goed toe gankelijk en snel te maken. Het op zetten van de pagina zal gefaseerd verlopen en in de toekomst worden Het betekent uiteraard niet dat wanneer de gemeente over een Internet-site beschikt en u geen Internetaansluiting hebt, dat u niet meer over gemeentelijke in formatie kunt beschikken. Via de gemeentelijke pagina in dc Faam/Vlissinger -en de teletekst pagina's van Maximaal Tekst (pa gina 830 en verder) blijven wij u van informatie voorzien. Internet biedt een'extra bereik en een mo derne weergave van informatie. met varende scheepsmodellen, rolstoeldansgroepen, en de monstraties jeu de boules. Het tuinfeest begint om 12 uur. Strandjutten - Het Zeeuws Biologisch Museum houdt woensdag 26 augustus de rond leiding Strandjutten. Onder lei ding van een gids wordt een wandeling gemaakt over het strand, waar de zee langs de vloedlijn haar geheimen prijs geeft. Juttend langs de vloedlijn worden alle gevonden voorwer pen onder de loep genomen. De rondleiding begint om 14 uur. Vooraf aanmelden: 0118 - 582 620. Golfsurf - De Domburg Chiemsee Classic heet voortaan de Domburg Headworx Classic. Dit grootste golfsurf en body- boardspektakel van Nederland wordt dit jaar 22 en 23 augustus gehouden. Deelnemers uit Ne derland, Australië, Zuid-Afrika, Portugal, Frankrijk, België en Duitsland strijden om de prijzen. Zondag is er, vlak voor de prijs uitreiking, een grote barbeque. Beachvolley - In Zoutelande wordt zaterdag 22 augustus het jaarlijkse Zoutelande Imtech Beachvoileybaltoernooi gehou den. Ongeveer honderd teams spelen drie tegen drie tegen el kaar. Wie zich nog op wil geven, kan dat doen bij Hennie Swar- tjes: 0118 - 552 658. Koken - De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren houdt komend najaar een kook cursus voor mannen van vijfen vijftig jaar en ouder in het ge bouw van de stichting Educatief Toerisme in Oostkapelle. De eerste les is dinsdag 15 sep tember om 10 uur. In zeven les sen wordt de mannen geleerd een eenvoudige, voedzame maaltijd te bereiden. Docente is mevrouw Schout. De klaarge maakte maaltijden worden na afloop van de les gezamenlijk genuttigd. Meer informatie: 0118-583 687. Gehandicaptenbeleid - De stichting Het Klaverblad Zee land/Zeeuwse Stichting voor Gehandicaptenbeleid heeft een brochure ontwikkeld voor ge meentelijk gehandicaptenbeleid. Deze handreiking is bedoeld voor gemeentebesturen, politici, beleidsmakers en lokale werk groepen die betrokken zijp bij het formuleren van gehandicap tenbeleid in Zeeland. De bro chure volgt de Standaardregels van de Verenigde Naties en is tot stand gekomen in samen werking met de werkgroepen gehandicaptenbeleid. Tuinfeest - Verpleeghuis Der Boede houdt zaterdag 29 au gustus een groots tuinfeest voor bewoners en geïnteres seerden. De ringrijdersvereni- ging Koudekerke sluit tijdens het tuinfeest het seizoen af met een officiële wedstrijd. Een am bachtenmarkt met 25 deelne mers is aanwezig. Verder zijn er de hele dag door demonstraties Tuinieren - Tuinieren is tegen woordig een belangrijke vrije tijd activiteit. Daarom houddt de consumentenorganisatie Green- Card de avondcursus Tuinieren voor Beginners. De cursus be steedt aandacht aan tuininde- ling, renovatie, snoeien, inrich ting van vasteplanten borders, aanleg en onderhoud van de vij ver en zorg voor het gazon. Daarnaast krijgen cursisten raad en praktisch advies omtrent per soonlijke 'tuinvragen'. De cur sus wordt vanaf 16 september op vijf woensdagavonden gehou den in tuincentrum Adriaanse. Huisvlijt - De commissie Hob by en Huisvlijt richt van 12 tot en met 14 augustus een ten toonstelling in irt het nieuwe Hervormd Centrum in Oostka pelle. Uitingen van verschillende hobby's zijn hier te bezichtigen. Poppenbeurs - Niesje Wol- ters-Van Bemmel houdt zater dag 22 augustus weer een pop pen- en berenbeurs in de Stads schouwburg in Middelburg. Alle materialen om zelf poppen te maken zijn aanwezig, net als voorlichting over cursussen die geïnteresseerden op weg kun nen helpen. De beurs begint om 10.30 uur en duurt tot 16.30 uur. Inlichtingen: 0578 - 620 502. Maabach - Onder het motto 'God heeft een wonder voor u' doet de stichting Johan Maas- bach Wereldzending donderdag 20 en vrijdag 21 augustus de Markt in Middelburg aan. De bij eenkomsten beginnen om 19 uur met zang en muziek. Na een korte meditatie is er tijd voor persoonlijk gebed. De stichting is het werk van David en John Maasbach, zoons van de beken de evangelist Johan Maasbach. Vakantieclub - Kinderen van af vier jaar kunnen terecht bij de kinder vakantie club die van 10 tot en met 14 augustus wordt gehouden in de Houtuynschool in de Vlissingse wijk Bossen- burg. Kinderen kunnen dagelijks vanaf 9.30 uur binnenlopen. Er wordt behalve geknutseld ook gebeden, naar verhalen uit de bijbel geluisterd en naar een vervolgverhaal over een zoon van een indianenopperhoofd. In de Middelburgse Stadsschouwburg wordt zaterdag 22 augustus een poppen- en berenbeurs gehouden. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ont moetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW- uitkering van 13-16 u., tel. 625655. Stich ting In- en Uitloophuis Vlissingen, klaverjas sen, 19.30 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, Line dancing, 20 u. Jachthaven Zierikzee, vaar- en wandelexcursie vanuit Zierikzee naar Neeltje Jans, 11 u., aanmel den 010-2650296. ANWB/WV kantoor Mid delburg, kerkenpad, 13.30 u. Zeeuws Mu seum Middelburg, Abdijrondleiding, 15 u. De Parel Domburg, karaoke, 21 u. Schaaps kooi Heinkenszand-Nisse, wandelexcursie over de Bloemdijken, 13.30 u. Badstrand Vlissingen, fungames, 14 u. Midgard Middelburg, grootbeeldvideofiim, 20 u. Stoomtrein Goes, dagtocht 'Zonder auto de Zak in', 11 u., reserveren tot donder dag 16 u. 0113-270705. Stichting Welzijn Ouderen Middelburg, bingo-dansant, 14.30 u. De Parel Domburg, kinderbowlingtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 15 u. De Octo pusclub Domburg, kinderbingo, 19 u. Kanovijver Vlissingen, duin- en strandwan- deltocht, 9 u. De Parel Domburg, illusionis ten Manro en Lois, 21 u. Loskade Middel burg, moonlight cruise op het Veerse Meer, 20 u. Radarpost Westkapelle, zwemtocht, 17 u. Ritthem, afdelingswedstrijd ringrij- den, 8 u. Fort Rammekens Ritthem, rondleiding in en rond het Fort, 14 u. De Octopusclub Dom burg, T-shirt schilderen, 10 u. De Parel Domburg, kinderbowlingtoernooi, 19 u., aanmelden voor 15 u. De Octopusclub Domburg, bekers versieren, 10 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Met de boswachter op pad', 14 u. Arse naalplein Vlissingen, verzamelmarkt, 11 u. Boulevard Vlissingen, Square dance, 20 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, sporten met longenfyseem, Astma of Bronchitus, 15.15 u. Stichting in- en Uitloophuis Vlis singen, sociaal spreekuur 9.30-12 u. Koop vaardij Boulevard Vlissingen, natuurwande ling, 19 u.* Markt Middelburg, boek-, antiek en curiosamarkt, 11 u. De Parel Domburg, bowlingtoernooi, 20 u., aanmelden voor 18 u. De Parel Domburg, hypnoseshow door Mr. Black, 21 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ont moetingsmiddag, 13.15 u. Speeltuinvereni ging De Oude Stad Vlissingen, tafeltennis sen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlis singen, sjoelclub, 14 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55 plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u„ tel. 625655. Bord Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap parkeerkeerplaats Oosterschelde- kant Waterland Neeltje Jans, wandelexcur sie, 19 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, roofvogelshow, 16.30 en 19 u. Nederlandse Hervormde Kerk Wemeldinge, wandeling door Wemeldinge, 19.30 u. Fort Rammekens Ritthem, rondleiding in en rond het Fort, 19.30 u. Zeeuws Museum Middel burg, Abdijrondleiding, 15 u. Strandpavil joen De Branding Zoutelande, Jeu de Boules strandtoernooi, 19 u. De Octopusclub Domburg, placemat maken, 10 u. Boule vard Vlissingen, sprookjestocht, 10.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vlissingen, soosmid- dag voor 50-plussers, 13.30 u. Praktijk voor Kerntherapie Middelburg, energetische me ditatie Dienstencentrum Ouderen Westka pelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissin gen, sociaal spreekuur, 13.30-17 u. Slot Haamstede, wandelen door Slotbos en Zee- peduinen, 19 u. aanmelden bij VVV is nood zakelijk. Zeeuws Museum Middelburg, Ab dijrondleiding, 15 u. Tennispark De Veste Middelburg, open tennistoernooi, 10 u. De Parel Domburg, bingo, 20 u. faam vlissinger

de Faam | 1998 | | pagina 3