Supportersvereniging met 'Hart voor Erremuu' Vlissingse uurwerkmaker geeft strijd op Zierikzeese wielerronde om Grote Prijs Extra Nieuwsblad Reddingsdemonstratie op strand Vlissingen Eén van de meest spraakmakende voetbalder by's op Walcheren is de wedstrijd tussen Arne- muiden en Oostkapelle. Zeker bij zulke wed strijden is het moeilijk om samen met de te genstander activiteiten eromheen te organise ren. De laatste ontmoeting tussen de twee ri valen was dat echter anders. De supportersver enigingen van Arnemuiden en Oostkapelle huurden gezamenlijk een dweilband waar de supporters van beide clubs luidkeels met de muziek meezongen. Spekcheque Imago In de binnenstad van Zierikzee wordt volgende week vrijdag (14 augustus) de wielerronde om de Grote Prijs Extra Nieuwsblad verreden. „De grootste kanshebbers komen uit Brabant, maar we hebben dit jaar ook een aantal Zeeuwse wielrenners die het heel goed doen en gevaar lijke outsiders uit Litouwen en het Westland", vertelt Theo de Looze uit Kerkwerve, één van de organisatoren van de Zierikzeese wielerron de om de Grote Prijs Extra Nieuwsblad en wiel- renkenner. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Zeeuwen Mooie, dure horloges lagen er altijd in zijn eta lage. Uurwerkjes van het type dat de drager status en aanzien geeft. Van heinde en verre kwamen zijn klanten naar Vlissingen om bij hém een horloge te kopen. Nu zit er een grote ster in de ruit. De etalage zelf is leeg. Uurwerk maker Ane van Haaren doet zijn voorraad in een trieste uitverkoop en koopt geen nieuwe modellen meer in. Na twee inbraken en nog eens vier pogingen daartoe is hij het zat. Voor taan kunnen zijn klanten alleen nog bij hem te recht voor het laten restaureren en repareren van antieke klokken. Onveilig Westkappelse wint Swatch-telefoon Verrassend lampje Alabastine opent website Neusspray tegen migraine Schoenadvies voor sporters Waterland Neeltje Jans in trek Skoda verdubbelt verkoopcijfers Vrouwelijke intuïtie Woensdag 5 augustus 1998 FAAM/VLISSINGER De supportersverening Hart voor Erremuu heeft als hoofd doel het eerste elftal te onder steunen. Een aantal andere activiteiten vloeien daar uit voort. Eén van die dingen is het or ganiseren van de supporters. Door middel van spandoeken, fakkels en clublied Het Veld probeert de supportersvereni ging de supporters bij elkaar te krijgen. „Als de supporters bij elkaar zitten wordt het voor de poli tie een stuk beter beheers baar. En we kunnen mede-suppor ters er op wijzen als ze zich niet goed gedragen. We willen de verantwoordelijkheid bij de supporters leggen. De KNVB heeft een regel dat als suppor ters zich slecht gedragen, dat de club dan drie punten in mindering kan krijgen. Door zich goed te gedragen kunnen supporters dat voorkomen", vertelt bestuurslid Bram van Belzen. Onlangs ontving de suppor tersvereniging een 'spekche que' ter waarde van driedui zend gulden van de gemeente Middelburg. Door middel van deze spekcheques beloont de gemeente bewoners die een opmerkelijk initiatief nemen om de leefbaarheid van hun wijk of dorp te verbeteren. De van activiteiten. Hart voor Er remuu heeft sjaaltjes, petjes en andere attributen laten ma ken. Daarvoor was een flinke in vestering nodig. „Bij mensen is het eerst zien, dan kopen", legt Van Belzen uit. Maar ook andere activiteiten van de supportersvereniging zoals het organiseren van bussen naar uitwedstrijden kost het een en ander. Met het geld van de spekcheque heeft Hart voor Erremuu nu een buffer voor de activiteiten in het ko mende seizoen. Bram van Belzen, voorzitter van de supportersvereniging: ,,We hebben een felle aanhang, ver liezen is moeilijk". FOTO JAAP WOLTERBEEK waarde van de cheques va rieert en daarbij krijgt het meest opmerkelijke initiatief een bedrag van drieduizend gulden. Eén van de problemen waar de supportersvereniging op stuit, is dat er een buffer ont breekt voor het organiseren HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 23 uur C J E M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 639933 Zondag tot 23 uur: R R Lank horst, Se is weg 29, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur- B. Bosch, Badhuisstraat 81, tel. 412233. Zondag tot 24 uur: E Kant, Sabalaan 3, tel. 471017 Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 461212. Zondag tot 24 uur ~J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 627664. Visi tes aanvragen voor 10 uur Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwenpol der, Veere en Zanddijk: Zaterdag en zondag: G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 581276 Aagtekerke, Domburg en West- kapelle: Van vrijdag 18 uur tot zon dag 24 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. 581271. Biggekerke, Koudekerke, Melis- kerke en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: AA van der Male, Duinweg 59, Zoutelan de, tel. 561282. West- en Midden-Walcheren: Za terdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 42, Biggekerke, tel 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag. P. van Malland, Tobagolaan 6, Vlissingen, tel. 478290 APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot de vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek L v.d. Boogert. Vrijlandstraat 79, tel. 627471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrij dag daaropvolgend (geopend van 8 30 - 17.30 uur): Apotheek Sou burg, C. van Perestraat 1, tel. 461593 VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur t/m zondag 22 uur: S. v.d. Kaaden, tel 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): 'Zaterdag en zondag. C Brink, Meanderlaan 326, Middel burg, tel. 611011 Spreekuren zon der afspraak. 11-12 uur en 17-18 uur Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel 633803. Visites aanvragen van-8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapel le: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behande ling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huisdieren). Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapel- seweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. Hij kijkt vol enthousiasme uit naar het wielercriterium. Op dit moment hebben zich al ruim tachtig neo- en elite amateur wielrenners inge schreven voor het evenement. Een unicum in Zeeland vol gens De Looze. „Met dat aantal zijn wij echte 'spekkopers', want aan de an dere Zeeuwse wielercriteria doen gemiddeld dertig ren ners mee". De belangstelling voor de Zierikzeese wielerron de is al jarenlang onvermin derd groot. Het evenement groeide daardoor uit tot één van de belangrijkste wielercri teria in de provincie. De Looze verklaart die belang stelling door het uitdagende parcours, waarin 'vals plat', scherpe bochten en wegver smallingen zitten. Ook het hoge prijzenschema, dat aan het evenement is ge koppeld, maakt de Zierikzeese wielerronde aantrekkelijk voor coureurs, „ledereen die hier start ontvangt vijftig gulden. Verder hebben we een drie ronde-klassement, een lei- dersprijs voor de coureur die het vaakste als eerste over de streep komt en zeven premier ondes, waarbij de eerste tien renners die aankomen wor den beloond. We zitten met ons prijzensche ma in klasse twaalf, de op één e Bij de wielerronde Zierikzee om de grote Prijs Extra Nieuws blad verschijnt een groot aantal sterke renners aan de start. FOTO RICK EVERTSE na hoogste groep die de KN- WU (Koninklijke Nederlandse Wielren Unie)-toestaat". Een groot deel van de ruim vijftig Nederlandse wielren ners die aan het evenement meedoen, komt uit Noord-Bra bant. Daar zitten volgens De Looze grote kanshebbers tus sen voor de overwinning. Hij noemt op de eerste plaats Wilfried Bastiaanse uit Hoogerheide en zijn plaatsge noot Eric de Crom. Andere goede Brabantse renners die deelnemen zijn Henk van Hees, Paul Coehorst en Mario van Vlimmeren. „Allemaal mensen die voor een verras sing kunnen zorgen". Maar die verrassing kan ook uit de Zeeuwse hoek komen. De Looze omschrijft Francois Franse uit Kwadendamme als de sterkste Zeeuw uit het deelnemersveld. „Hij heeft dit jaar al twee koersen gewon nen en de Omloop van de Braakman. Franse is een lang zame starter. Maar eenmaal op dreef is hij net een locomotief. Hij blijft gaan en is niet bang voor de marrages. Hij zoekt vaak het avontuur door aan te vallen van.uit het peloton. Het is een typisch aanvallende rijder". Andere Zeeywse kanshebbers zijn Peter Mol uit Kapelle, Wilfred Geijs uit Kwadendam me, Johan van Schaik uit Oost-Souburg en Michel Rom- mers uit Rilland. In de groep neo-amateurs, wielrenners die 21 jaar of jon ger zijn, zitten Zeeuwse wiel renners die voor een verras sing kunnen zorgen. De Looze noemt Dennis de Dreu uit 's Gravenpolder, Arjan van Haaf- ten uit Tholen, Martin de Kok uit Leeuwendorp en Vincent Villerius uit Middelburg. Een gevaarlijke renner, die niet uit Zeeland komt, is Wilco Zuy- derwyck uit het Westland. „Hij was drie jaar prof en is nu weer terug bij de amateurs. Bij de Nederlandse Kampioen schappen reed hij de eerste tachtig kilometer op kop en dat ging verschrikkelijk hard". Behalve Nederlanders doen ook vijf Belgen en wielrenners uit Litouwen, Engeland, Australië en Amerika mee. Met name Arunas Bendaravi- cius en Donatas Virbickas uit Litouwen zijn daarvan goede coureurs. De wielerronde om de Grote Prijs Extra Nieuwsblad begint vrijdag 14 augustus om 19 uur. Het startschot wordt ge lost door de voormalige direc teur van drukkerij/uitgeverij Lakeman en Ochtman Dies van 't Leven. Het gedrag van de supporters van Arnemuiden heeft in het verleden wel eens ter discus sie gestaan. „We hebben een felle aanhang, verliezen is moeilijk. Maar de supporters vereniging wil gezelligheid zonder rottigheid", vertelt Van Belzen. „Als je een dreigende sfeer gezellig maakt, wordt het al iets minder dreigend". Een van de dingen die de suppor tersvereniging het komend seizoen wil aanschaffen is een grote trommel. „Supporters moeten op een positieve manier bezig zijn voor de club. Een supporter die op een trommel slaat, slaat niet op een tegenstan der", aldus Van Belzen. Hij wijst erop dat de supporters vereniging niet alles in de hand heeft. In de toekomst zullen incidenten zich heus nog wel eens voordoen, maar incidenten komen overal voor. Bij de laatste wedstrijd tegen Oostkapelle konden ze in elk geval grotendeels voorkomen worden. Dat kwam omdat de suppor tersvereniging na de derby in Arnemuiden een feestavond had georganiseerd. Dat was een extra motivatie om de supporters zo snel mogelijk terug in Arnemuiden te krij gen. Voor de voetbalvereniging was het een wedstrijd om snel te vergeten, Arnemuiden ver loor. Voor de supportersver eniging was het door de ge slaagde activiteiten toch een hoogtepunt. Aan dé Vlissingse Boulevard Evertsen wordt volgen de week woensdag {12 augustus) een grootscheepse reddingsactie gehouden. Op het programma onder meer een demonstratie hefikopterbeloodsing van een zeeschip, pal voor de boulevard. Maar ook spec taculaire reddingsacties zijn voor publiek van dicht bij te bekijken. Zo is er 's avonds een reddingsdemonstratie van een Lynx helikopter van de Koninklijke Marine, die samen zal werken met een snelle boot van de Koninklijke Nederlandse Red- dingsmaatschappij. Daarnaast is er een imposante vioot- Schouw van reddingsvaartuigen en krijgen verschillende reddingsinstanties de gelegenheid om zichzelf te presente-: ren. Aan de reddingsdemonstratie werken mee: kustwachtcen trum IJmuiden, Koninklijke Marine, Koninklijke Nederland se Reddingsmaatschappij, Ambulancedienst Walcheren, Brandweer Vlissingen, Regionale Brandweer Zeeland, Red dingsbrigades Nederland, Reddingsbrigade Middelburg, Strandbewaking Vlissingen, Zeezoogdieren opvang Pieter- buren, GGD Zeeland, Gemeente Vlissingen, Nederlands Loodswezen, Jeugdbrandweer Vlissingen en Jeugd Rode Kruis. De inbrekers hebben bij hun laatste poging zijn etalage niet leeggehaald. Dat kon ook bij na niet, want de etalageruit is elf millimeter dik en opge bouwd uit drie lagen glas. „Daar kom je niet doorheen", weet de uurwerkmaker. „De eerste laag breekt, de tweede scheurt, maar de derde blijft intact. Maar goed, ze blijven het wel proberen". Zijn glasverzekering is het na zes vernielingen in amper twee jaar tijd beu. „Die heb ben me verteld dat ik naar an dere oplossingen moet zoe ken. Een rolluik voor het glas zetten, bij voorbeeld. Maar de verkoop van horloges is maar een kwart van mijn inkomsten en dus is het voor mij niet lo nend om daar een luik van een paar duizend gulden voor te zetten. Bovendien, wat heb ik aan een etalage als de men sen er niet naar kunnen kij ken?" De ondernemer in de Coosje Buskenstraat profiteer de voor wat zijn horlogever koop betrof vooral van pas santen. „De bioscoop is hier vlak bij. De mensen komen na het zien van een film op weg naar huis langs mijn zaak, za gen in de etalage de horloges liggen en kwamen er bij wijze van spreken de volgende och tend één kopen. Dat ben je kwijt als er rolluiken voor zit ten. En dus hoeft dat voor mij niet zo. Maar het scheelt me twintig procent van mijn inko men. Dat zijn toch de extra's die ik nu kwijt ben". Bijna gesnapt Samen met zijn vrouw woont hij boven de zaak. Het alarm systeem werkt goed. „Maar als dat afgaat duurt het toch nog een minuut voordat je bij je positieven bent. Wanneer je dan uit je raam kijkt, zie je ze vaak nog wegrennen". Eén keer herkende zijn zoon een junk uit de stad. „Aan zijn bouw, zijn kapsel, zijn manier van lopen. Maar de politie, die gelijk wist om wie het ging, kon daar verder ook niets mee. Als er verder geen be wijzen zijn en zo'n jongen blijft ontkennen, tsja, dan houdt het op". Eén keer werd een dader bijna gesnapt. „Toen zijn ze met bruut geweld toch door de etalageruit heen weten te ko men en aan de haal gegaan met een greep horloges. Maar ik bewaar mijn horloges in de etalage zonder batterijtjes. Op de eerste plaats omdat dat ge woon beter is voor het uur werk, maar ook omdat ze er dan toch uiteindelijk mee naar een juwelier moeten om ze er daar in te laten zetten. Mijn collega's waren op de hoogte Ane van Haaren voor zijn lege etalage. Na twee inbraken en nog eens vier pogingen daartoe stopt hij met de verkoop van horloges. FOTO JAAP WOLTERBEEK van de diefstal en korte tijd er na belde Van der Made mij op met de mededeling dat ie mand een gloednieuwe Zenith had gebracht waar geen bat terijen in zaten. Aan de hand van het unieke registratie nummer dat in elk horloge zit konden we nagaan dat het in derdaad om één van mijn hor loges ging. De politie werd gewaarschuwd en vatte de persoon die het kwam opha len ook inderdaad in de kraag. De man had het voor vijftig gulden gekocht van een vriend van hem, vertelde hij. Maar ook die persoon heeft niet bekend en tot een veroor deling is het dus ook nooit ge komen. Rot is dat". Ondertussen is Van Haaren zich steeds onveiliger gaan voelen. „Je slaapt slecht, ligt te luisteren naar voetstappen in de straat. En je vraagt je af hoe ver ze gaan. Wat er de volgende keer op je afkomt. Uiteindelijk dringen ze toch ook je privacy, je eigen gebied binnen. Ik heb een overval- knop, dat moet van de verze kering. Maar of je die puntje bij paaltje ook durft te gebrui ken wanneer er een pistool te gen je hoofd gezet wordt, weet ik niet. Ik hoop het in elk geval nooit mee te maken". Van Haaren heeft de horloges die hij op voorraad had in de uitverkoop gedaan. Van de of ficiële verkoopprijs is nu vijf entwintig procent af. „Eigen lijk kan dat niet, omdat je als dealer verplicht bent om je aan de prijs te houden. Maar goed, van die dealerschappen ben ik nu toch af. Wie dus op zoek is naar een goedkoop horloge, kan nog eventjes bij mij terecht". De prijswinnares krijgt haar nieuwe toestel. M. Gabriëlse uit Westkapelle is de winnares van de WK-prijs- vraag van Primafoon Middelburg. Ze kreeg haar oranje Swatch- toestel vorige week zaterdag uit handen van Lilia Mathijssen, manager van Primafoon Middelburg. Bezoekers aan de winkel van KPN Telecom konden tijdens een bezoek aan de winkel een kaartje invullen met vragen over het WK voetbal 1998. Uit alle goede inzendingen werd Gabriëlse getrokken. Omdat de actie een groot succes was, zijn nog eens vijf goede inzendingen be loond. Deze vijf prijswinnaars krijgen binnenkort bericht wan neer zij hun NummerMelder kunnen ophalen bij Primafoon. Na het succes van de 'Ama zing Vase', een flexibele bloe- menvaas van rubber, brengt fabrikant By Bing uit Oss nu een nieuw product op de markt. De 'Amazing Light' is een onbreekbare tafellamp, eveneens gemaakt van rub ber. Met de hand kan de lamp in verschillende hoogtes en vormen gebogen worden. Door de vele verschijnings vormen krijgt de lamp steeds opnieuw een ander aanzien en vormt zo een verrassend veelzijdig accessoire dat past in elke omgeving. De 'Ama zing Light' is verkrijgtbaar bij alle vestigingen van Kwan tum en individuele winkels voor verlichting-, woondeco ratie-, cadeau- en huishoude lijke producten. De lamp is verkrijgbaar in ne gen kleuren. De wereld van de doe-het-zelver is sterk geprofessionaliseerd. Het aantal producten dat de klusser tot beschikking staat is enorm toegenomen. Daarom heeft Alabastine een website geo pend die klussers antwoord geeft op vragen. De site (http://www.alabastine.com) is helder en logisch opgebouwd Wanneer een probleem of vraag niet in de site staat opgeno men, bestaat via e-mail de mogelijkheid om het direct aan Ala bastine voor te leggen. Ook daar wordt antwoord op gegeven. Glaxo Wellcome heeft deze maand de Neusspray geïntrodu ceerd. Voor het eerst kunnen mensen met migraine het medi cijn Imigran nu ook via de neus toedienen. De spray is met na me geschikt voor mensen die door misselijkheid of braken moeite hebben met het innemen van tabletten. De neusspray is snel, effectief en gemakkelijk in het gebruik. Ander voordeel is dat ze sneller werkt dan de bestaande tabletten. Het medicijn is opgenomen in het geneesmiddelen vergoedingssysteem en wordt volledig vergoed. Imigran Neusspray is overigens alleen verkrijgbaar op doktersrecept. Sporters kunnen voortaan bij TNO in Eindhoven terecht voor het maken van een juiste schoenkeuze. Daar is sinds vorige week namelijk het TNO Loop- en Schoenencentrum geopend. Het centrum verkoopt bij de individuele sporter passende loop- en wandelschoenen. Op termijn wordt het assortiment uitge breid met schoeisel voor andere sporten. Het centrum is een sa menwerkingsverband tussen TNO Industrie en Schrijver Spor- torthopedie. Het is gevestigd in het TNO-gebouw op het terrein van de Technische Universiteit in Eindhoven. Voor Waterland Neeltje Jans is het hoogseizoen in volle gang. Het themapark verwacht ook dit jaar enkele honderdduizenden gasten. Het park - waarin water, techniek en milieu een grote rol spelen - spaarde de afgelopen jaren kosten noch moeite om de aantrekkelijkheid voor het publiek te vergroten. Zo werden een overdekt waterpaviljoen, een waterspeelplaats, klimpijler en dolfijnenstation gebouwd. Van 10 tot 12 augustus wordt Water land Neeltje Jans bezocht door Greenpeace. Bezoekers kunnen dan in een speciale bus een rijdende expositie over zonne-ener- gie zien. Autofabrikant Skoda ver dubbelde in het eerste half jaar van 1998 zijn verkopen in Nederland ten opzichte van die van het eerste half jaar van 1997. Die explosieve groei komt in de eerste plaats door de zeer goed ontvangen middenklasser Octavia. Maar ook de compacte Felicia verkoopt aanzienlijk goed. Ook bij de bedrijfswagens boekt Skoda een opvallende winst. Importeur Pon Mobiel verwacht overigens dat de verkoopstijging voorlo pig nog aanhoudt. De Middelburgse J. de Poorter won onlangs een weekeindje Parijs met behulp van haar 'vrouwelijke intuïtie'. Reclamebu reau Boom Kollektief uit Goes lanceerde net voor de start van de Wereldkampioenschappen voetbal in Frankrijk een pool-ac- tie voor zakenrelaties. Opvallend hierbij is vooral de uitslag: de drie beste 'gokkers' bleken vrouw te zijn. J. de Poorter: „Zo zie je maar weer hoe ver je kunt komen met vrouwelijke intuïtie". J. de Poorter krijgt haar reischeque overhandigd door Hans van den Boom.

de Faam | 1998 | | pagina 11