Minna yftMMMiftla«iiémklUi1*IK. ii GEMEENTE MIDDELBURG Vakantiesluiting Wijk Ondersteunings Punten Gewijzigde avondopenstelling Parkeerzaken nu op één adres De verschillende huizen in de Veersche Poort vsé appds Vaste Planten ACTIE BLOKHUT Daarom zijn wij tijdens uw vakantie geopend!! TUINCENTRUM VERSTRATEN EN WALHOUT pzc weekbLaden Flower Carpet Rozen VSO: hulp met opgestroopte mouwen Actie plankenscherm Prachtsortering bloeiende en groene kamerplanten Verse snijbloemen Veel leuke hebbedingetjes enz. PT' Ou yciso-wvlijke. advlscwvi - KLEIN EN TOCH GROOT - GROOT EN TOCH KLEIN Wegener arcade uw Chemocar Spreekuur Cliëntenraad Studiezaal Gemeente archief Vervangen bomen 250 x 200 cm it Week 31 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Tafeltje Dekje DE WERELD STAAT IN BRAND EN WAT DOEN WIJ? - kruisbes op stam, pracht exemplaren - vijg op stam, zeer winterharde soort - moerbei en mispel - tamme kastanje II* - rozen, nu volop in bloei grote sortering in bloei NU WEER VOORRADIG! in diverse kleuren Rijkbloeiend en onderhoudsarm leprijs! Dikte 18 mm nu 87,50 Woongenot in eigen tuin... Duidelijk in alle media TUINARCHITECTUUR HOVENIERSBEDRIJF Veerseweg 124a - Middelburg - Tel. 0118-612380 (donderdag koopavond) Woensdag 29 juli 1998 FAAM/VLISSIIUGER Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. De Wijk Ondersteunings Punten (WOP) zijn tij dens de volgende perioden gesloten: WOP West 27 juli t/m 14 aug.; WOP Zuid en Dauwendaele 27 juli t/m 21 aug.; WOP Nieuw Middelburg 27 juli t/m 4 sep.; WOP Arnemuiden blijft geopend. De spreekuren van de politie gaan gewoon door: maandag, Zuiderbaken 10.00-12.00 uur: dinsdag WOP West 13.00-15.00 uur; woensdag WOP Nw. Middelburg 10.00-12.00 uur; donderdag WOP Dauwendaele 15.00-17.00 uur; vrijdag Politiebureau Arnemuiden 14.00-17.00 uur. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Hel bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 3 augustus tot en met 9 augustus maandag gehaktbal, prei. krielaardappe- len dinsdag gemarineerd rundvlees, ro zijntjes, rodekool woensdag reepjes varkensvlees, room saus. wortelen aardappelen donderdag kipfilet, bloem kool. aardappelen vrijdag gepaneerde schol, aardappelen zaterdag macaroni schotel zondag wat de pot schaft In verband met vakanties komt in de maand augustus de chemocar niet langs de haltes. In verband met vakanties heeft de cliëntenraad van de afdeling Socia le Zaken gedurende de maand au gustus haar spreekuur alleen op maandag en donderdag van 10.00 uur tot 12.00 uur. Bij deze raad kunt u terecht voor bijvoorbeeld za ken met betrekking tot bereikbaar heid van Sociale Zaken, en mini mabeleid. Met ingang van 1 augustus 1998 zijn de openingstijden van de stu diezaal van het Gemeente-archief Middelburg als volgt: maandag - vrijdag: 08.00 - 12.00 uur en 13.00 - 16.00 uur. De donderdagavond-openstelling komt te vervallen. Zoniersluiting In verband met de vakanties is de- studiezaal in de maand augustus vrijdags gesloten. De gemeente gaat het bomenbesland vervangen. Reden voör deze ingreep is de. verbetering van de groei-omslandigheden of de groeistructuur. In het Park Overwater komen drie essen voor drie kerzen. Aan de Veerseweg worden 25 essen door elf linden vervangen. Rooiaanvragen Laast zijn er rooiaanvragen ingediend voor: een populier aan de Van Kleffenslaan een es aan de Overloper vier essen aan de Hugo de Grootlaan twee elzen aan de Kastanjelaan een wilg aan de Langevieleweg 26 essen aan de Herculesweg vier essen en drie lijsterbessen aan de Eduard Vetermanstraat Een rooivergunning is niet nodig voor het rooien van populieren en wilgen langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzie ningen en voor bomen met een stamdiametcr van maximaal 25 cm (geme ten op 1,30 boven maaiveld en maximaal drie bomen per lokalie). Voor nader informatie kunt u terecht bij de de heer H. ten Klooster afdeling Groenbeheer. telefoon 675312. De donderdagavondopenstelling van de verschillende gemeentelijke instellingen verandert per 1 augustus 1998. De volgende secties zullen op donderdag voor liet publiek geopend zijn: Burgerzaken, Stadhuisstraat 2, 18.00 - 20.00 uur Communicatie, Stadhuisstraat 2, 18.00 - 20.00 uur Parkeerbeheer, Stadsschuur 8. 18.00 - 20.00 uur Met ingang van 1 augustus 1998 zullen de secties Sociale zaken, Bouwen Wonen, Stadsbeheer/Interne Juridische Zaken en hel Gemeentearchief op donderdagavond niet meer geopend zijn. Overdracht Reden van de opheffing van de avondopening is dal in de periode januari/april 1998 het aantal bezoekers aan deze seclies tijdens de avond openstelling is tegengevallen. Daarom zullen deze secties op donderdag avond niet langer geopend zijn. Daarnaast heeft Stadsbeheer/Interne Jurische Zaken de uitgifte van par- keervergunningen en dergelijke overgedragen aan de nieuwe sectie Par keerbeheer. Het Gemeentearchief zoekt op termijn aansluiting bij de openingstijden van hel Rijksarchief. Afspraak De secties die nu niet meer op donderdagavond geopend zijn, gaan over op het systeem van avonsopenstelling op afspraak. Vanaf heden kunt u voor alle parkeerzaken terecht bij de nieuwe sectie Parkeerbeheer aan de Stadsschuur 8, Alle parkeerzaken zijn bij elkaar gebracht door de vorming van de nieuwe sectie. Voor alle soorten parkcervergunningen. zoals jaar- vergnntimgcn. dag-/kraskaarten, tijdelijke kaarten ten behocie van werkzaamheden, iitvaHden- parkeerkaarten en abonnementen parkeerkelders kunt u voortaan terecht bij de balie van: Parkeer beheer. Hiermee komt een eind aan de situatie dat voor parkeer zaken verschillende loketten op verschillende plaatsen waren. De openingstijden van de nieuwe sectie Parkeerbeheer zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur en op de donderdagse koopavond \.m 18.00 tot 21.00 uur, tel. 675736. Dc realisatie van de eerste fase van de Veersche Poort is aange broken. Op de tekentafels van verschillende architecten zien bij zondere woningen het levenslicht. In de nieuwe wijk komen hoven, meegroei woningen, waterwonin gen en andere nieuwe woningty pen. Hoven Er komen drie hoven. De eerste die gebouwd wordt, is aan twee zijden omgeven met water. De volgende bestaat uit de zogeheten 'levens loopwoningen'. Hierbij bevinden zich alle vertrekken op de begane- grond, met een extra slaap- en lo- geerruimten daar boven. Daarnaast hebben deze huizen aan de buiten zijde privetuinen en hebben ze bo vendien grote, zonnige dakterras sen. Hel derde hof bestaat uit een door lopend dak over de toegangen. Hierdoor ontstaan 'poorten' naar hel binnenplein met een grote, boom met zitbank en speelplaats. Meegroeiwoning Ook komen er meegroeiwoningen. Dit zijn vrijstaande woningen met liet idee om steeds groter te wor den. Deze woningen komen voort uit de gedachte dat mensen vaak een huis kopen, maar na verloop van tijd verandering willen en ruimer willen gaan wonen. De huizen kunnen worden aangepast al naar gelang de behoefte. In beginsel wordt een wo ning gekocht en kan men kiezen uit Foto: Ruben Oreel een aantal uitbreidingsmogelijkhe den. VVaterwoning Tenslotte komen er verspreid in het watergebied, een aantal waterwonin gen. Deze waterwoningen zijn drij vende villa's waarin men vrij en on afhankelijk kan wonen. Deze huizen krijgen de vorm van een cilinder met een uitstekend terras. De cilinder wordt in twee woonlagen verdeeld, die flexibel indeelbaar zijn Deze woningen zijn anders dan anders. Ze geven inhoud aan het thema 'wo nen in de toekomst'. Deze nieuwe manier van wonen is gebaseerd op de wensen van de toekomstige be woners. Die wensen worden gere aliseerd in de Veersche Poort. Onze goed opgeleide vrijwilligers werken in de Derde Wereld voor concrete duurzame projecten. Met een bescheiden lokaal inkomen zijn het de idealisten van de jaren 90. Helpt u ons daarbij? Wereld voor VSO Nederland - Hooghiemstraplein 142, 3514 AZ Utrecht. Telefoon 030 - 27 69 237. Giro 92 'j? Om nu te planten: van 1830,- voor (nog 1 op voorraad) ongekende &W kwaliteit NU planken toogscherm ...met buitenmeubelen uit massief teakhout, naar goede Engelse traditie vervaardigd. Weerbestendig en comfortabel het hele jaar door! Keus uit meer dan 300 modellen in klassieke banken, tafels, verstelbare stoelendeckchairs. ligbeddene.e.a. compleet met bijpassende kussens. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV maakt deel uit van Wegener Arcade NV, de in Apeldoorn gevestigde holding van meer dan 40 ondernemingen in de informatie-, communicatie- en entertain mentindustrie. in zowel Nederland als een groot aantal andere West-Europese landen, met een totaalomzet van ongeveer 1,5 miljard en circa 5 500 personeelsleden. De producten van deze aan de beurs genoteerde multimediale onderneming omvatten een breed scala aan gedrukte elektronische en audiovisuele media, beeld- en geluidsdragers, alsmede direct marketing, grafische en cartografische producten en diensten. m Wf'o mmmm Zoekt: Correspondent: tm/vi Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV maakt deel uit van Wegener Ar cade N. V. Zij is onder meer uitgeefster van het regionaal dagblad PZC, een aantal huis-aan-huisbladen en de Zeeland Recreatiekrant. De uitgeverij telt ruim 150 medewerkers en is gehuisvest in een modern bedrijvencomplex aan de rand van Vlissingen. De functie Wij zoeken een enthousiaste correspondent met een duidelijk aanwezig talent voor journalistiek schrij ven. Hij of zij is op de hoogte van wat er gebeurt en leeft in de regio en bovendien in staat om daar een helder en levendig verslag van te doen. Daar toe krijgt hij/zij opdrachten van de vaste redac teuren. Eigen initiatieven op dit gebied worden zeer op prijs gesteld. Naast het werk voor het huis-aan-huisblad Faam/Vlissinger zal de corres pondent ook kunnen worden ingezet voor de an dere producten die de weekbladredactie passeren. Uw profiel Wij zoeken iemand met een redelijke beheersing van de Nederlandse taal en een flexibele werkopstelling. Het werk wordt verricht op freelance basis. Journalistieke ervaring is niet noodzakelijk, enige kennis van het vak wordt gezien als een pre. Uw reactie Belangstellenden kunnen hun schriftelijke sollicitatie binnen tien dagen richten aan de redactie van PZC Weekbladen, t.a.v. Ad Hanneman, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen.

de Faam | 1998 | | pagina 3