VAN DE INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTE VLISSINGEN VEE™ Onderwijs/Cursus Jeugd Sport MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Kerk/Geloof Allerlei Open dag Giften Woensdag 29 juli 1998 FAAM/VLISSINGER 13 INFORMATIE OVERHEID GEMEENT ri E POSTBUS 1 TEL. 0118 -555 444 4370 AA KOUDEKERKE FAX 0118 - 553 025 HUURDERS OPGELET. Met ingang van I juli 1998 gel den voor nieuwe aanvragers gewijzigde regels en normen om huursubsidie te krijgen. De gemeenten Vlissingen, Middelburg en Veere, de woningbouwvereni gingen en de grote particuliere verhuurders hebben afgesproken het huursubsidiebeleid, zoals dat afgelopen subsidiejaar op Walcheren is gevoerd, aan te passen aan de nieuwe bedragen in de Huursubsidiewet. Het nieu we beleid geldt voor de periode I juli 1998 tot I juli 1999. Wat zijn de nieuwe regels Let op! Het nieuwe beleid geldt alleen voor nieuwe aanvragers van huursubsidie. Uitgansgpunt. Het uitgangspunt van de nieuwe regeling is dat huishoudens moe ten wonen in een huis dat bij hun inkomen past. De verhuurders houden hiermee rekening bij het toewijzen van de woning. Mensen met een laag inkomen krijgen in principe geen dure woning toege wezen. De gemeente zal negatief adviseren over huursubsidie als er een beter passende, goedkopere woning beschikbaar is of binnen redelijke termijn zal komen. Maximale huur. Huursubsidie is - afhankelijk van het inkomen en het vermogen - mogelijk voor woonruimte met en huurprijs tot 779,- per maand (inclusief servicekosten) voor huis houdens van 23 jaar en ouder. Van deze gemeentelijke grens kan worden afgeweken indien het inkomen hoger is dan het sociaal minimum. Dan zijn huurprijzen mogelijk tot maximaal 849,- (voor huishoudens van I of 2 per sonen) en 9I0,- (voor huishou dens van 3 of meer personen). Voor huishoudens tot 23 jaar is - afhankelijk van het inkomen en het vermogen - huursubsidie mogelijk voor woonruimte met een huurprijs tot 593,- per maand (inclusief servicekosten). Voor deze groep kunnen geen uitzonderingen worden gemaakt. Maximale huursubsidie. Het maximale bedrag aan huur subsidie is 394,- per maand (exclusief toeslagen). Uitzonderingen. Er kunnen uitzonderingen worden gemaakt voor personen die zijn aangewezen op bepaalde grote, gelijkvloerse of dure woningen, zoals senioren (65+), sociaal en medisch urgenten of huishoudens van meer dan 7 personen. Maximaal inkomen. Huursubsidie is - uitgaande van een huurprijs tot 779,- per maand - in principe mogelijk als uw totale bruto-jaarinkomen in 1997 lager is dan: éénpersoonshuishouden tot 23 jaar - 29.500,-; meerpersoonshuishouden tot 23 jaar - 38.500,-; éénpersoonshuishouden 23 tot 66 jaar - 33.500,-; meerpersoonshuishouden 23 tot 66 jaar - 43.500,-; éénpersoonshuishouden 66 jaar of ouder - 30.750,-; meerpersoonshuishouden 66 jaar of ouder - 40.000,-. Vermogen. Met vermogen wordt bedoeld de bedragen op (spaar-)rekeningen en de verkoopwaarde van bezit tingen zoals auto, motor en cara van. U mag een bepaald vermogen hebben en toch huursubsidie ont vangen. Er gelden echter maxima: u woont alleen en u bent op 30 juni 1998 jonger dan 64 jaar: u krijgt geen subsidie als uw vermo gen op I januari 1998 meer was dan 38.850,-; u woont niet alleen en u en al uw medebewoners zijn op 30 juni 1998 jonger dan 64 jaar: u krijgt geen subsidie als het totale ver mogen op I januari 1998 meer was dan 57.250,-; u woont alleen en u bent op 30 juni 1998 64 jaar of ouder: u krijgt geen subsidie als uw vermo gen op I januari 1998 meer was dan 66.450,-; u woont niet alleen en ten minste één van de personen in uw huis houden is op 30 juni 1998 64 jaar of ouder: u krijgt geen subsi die als het totale vermogen op I januari 1998 meer was dan 92.000,-. Informatie. Bij een geschil kan geen beroep worden gedaan op de tekst en bedragen in deze publicatie. De tekst en bedragen in de wet, regelingen en het gemeentelijk beleid zijn in dat geval bindend. Raadpleeg uw verhuurder of de gemeente om - voordat u een woning huurt - te vragen of u in aanmerking komt voor huursubsi die. Informatie is verkrijgbaar bij de afdeling Bouwen en Wonen, tel: 597636 of bij uw verhuurder. ARTIKEL I8AWRO Wij maken bekend dat is binnen gekomen een aanvraag bouwver gunning voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Spaier I te Zoutelande. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Wij zijn van plan de vergunning te verlenen door toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In verband hiermee ligt de bouw en situatietekening m.i.v. heden gedurende 2 weken tijdens de openingstijden voor een ieder ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg la te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelij ke bedenkingen tegen dit bouw plan bij het college in te dienen. VRIJSTELLINGS PROCEDURE Wij maken bekend dat een aan vraag om bouwvergunning is inge diend voor het bouwen van een woning aan Veerseweg 19 te Veere. Het bouwplan voldoet niet geheel aan het ter plaatse gel dende bestemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruikmaking van de in het betreffende bestemmingsplan opgenomen mogelijkheid vrijstel ling te verlenen. In verband hier mee liggen de bouw- en situatie tekening m.i.v. heden gedurende 4 weken tijdens de openingstijden voor een ieder ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, loca tie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelij ke bedenkingen tegen het bouw plan bij het college in te dienen. VOORBEREIDINGS- BESLUITEN Wij maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 16 juli 1998 met toepassing van het bepaalde in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft verklaard dat een herzie ning wordt voorbereid van: A. en C. Buitengebied Westkapelle B. Buitengebied Mariekerke D.Duinweg Zoutelande Bebouwde Kom Domburg Met deze voorbereidingsbeslui- ten wordt beoogd medewerking te verlenen aan: A. het bouwen van een veldschuur op het perceel Oude Zandweg 29131 te Westkapelle; B. het verbouwen van een schuur tot woning met schuur op het perceel Prelaatweg 71 te Aagtekerke; C. het uitbreiden van Duinzicht vakantieverblijven op het per ceel Poppekerkseweg 1-3-5 te Westkapelle; D.het uitbreiden van het Beach- Hotel op het perceel Duinweg 97 te Zoutelande; E. het verbouwen en uitbreiden apparthotel Bommeljé op het perceel Herenstraat 24-26 te Domburg. Eén en ander zoals deze gebie den op de bij deze besluiten behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen zijn aangegeven. De raadsbesluiten treden in wer king op 31 juli 1998. De raads besluiten en de daarbij behoren de tekeningen liggen tijdens ope ningstijden voor een ieder ter inzage bij de afdeling Bouwen en Wonen, Gapingseweg I a te Serooskerke en op het bureau Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke. WET GELUIDHINDER Wij maken bekend dat wij voor nemens zijn over te gaan tot indiening van een verzoek om vaststelling van een hogere grens waarde op grond van de Wet op de Geluidhinder voor het bouwen van twee vrijstaande woningen hoek Domburgseweg/Oude Domburgseweg te Oostkapelle. Als gevolg van het verkeer gaat de geluidsbelasting aan de gevels van een woning de in de Wet Geluidhinder genoemde voor- keurswaarde te boven. Het ontwerp-verzoek en het daarbij behorende akoestisch onderzoek liggen met ingang van heden gedurende twee weken tij dens de openingstijden voor een ieder ter inzage bij de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze termijn kan een ieder met betrekking tot dit onderwerp schriftelijk zijn/haar zienswijze kenbaar maken bij het college, Postbus I, 4370 AA te Koudekerke. Op woensdag 12 augustus a.s. om 14.00 uur zal op de locatie Gapingseweg I a te Serooskerke een openbare hoorzitting worden gehouden, waarbij een ieder in de gelegenheid wordt gesteld mon deling zijn/haar zienswijze over het ontwerp-verzoek kenbaar te maken. BOUWISLOOPAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopver gunning zijn ingekomen voor: Grijpskerke - het uitbreiden van een woning Middelburgseweg 6; Koudekerke - het uitbreiden van een vakan tiewoning Vebenabos 69; - het verbouwen van een kruis- gebouw Weststraat 17; Meliskerke - het bouwen van een woning met garage J. Vaderstraat; Serooskerke - het uitbreiden van een woning Noordweg 86; - het uitbreiden van een woning met schuur Vlasstraat 11; - het uitbreiden van een woning en bouwen garage Vrouwenpolderseweg 39; Veere - het verbouwen van een woning Kaai 31; - het uitbreiden van een toiletge bouw van jachtclub Veere aan het Bastion; Vrouwenpolder - het bouwen van een bedrijfswo ning Vrouwenpolderseweg 40; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-lsloopver- gunning géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Een bezwaarschrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUWVER GUNNINGEN/MELDINGEN. In de periode van 9 t/m 22 juli 1998 zijn de volgende vergun ningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd. Grijpskerke - het bouwen van een entree en het verbouwen van een bak- keet Zwagermanweg I Veere - het bouwen van een serre Van Bourgondiëlaan 40; Westkapelle - het bouwen van een berging Kon. Wilhelminastraat 29; - het uitbreiden van een woning Koudorpstraat 12; Zoutelande - het bouwen van een tuinhuis Leenesland 8; - het slopen van asbesthoudende panelen Nieuwstraat 3 7; - wijziging reeds eerder verleen de bouwvergunning voor het verbouwen van een woning en plaatsen zwembad Noordendolfer 10; - het bouwen van 16 zomerhui zen Westkapelseweg; Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om bezwaar te maken tegen over heidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellingen). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken. De termijn van het indienen van bezwaren vangt aan op de dag na verzen ding van de vergunning aan de aanvrager. Een bezwaarschrift moet schriftelijk bij burgemeester en wethouders van de gemeente Veere worden ingediend en voorts worden ondertekend en gemoti veerd. U kunt hierover mondelinge infor matie krijgen bij mevrouw LM. Louwerse, afdeling Bouwen en Wonen, sector Grondgebied, Gapingseweg I a te Serooskerke op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en (behalve op vrijdag) van 14.00 tot 16.00 uur. Telefonisch bereikbaar onder nummer 0118 597635. INWERKINGTREDING BELASTINGVERORDENIN GEN OP HET TERREIN VAN DE GEMEENTELIJKE BELASTINGEN Wij delen mee, dat de raad van de gemeente Veere op 16 juli 1998 heeft vastgesteld de volgen de verordeningen: a. de verordening watertoeristen belasting 1999; b. de verordening watertoeristen belasting 2000; c. de verordening toeristenbelas ting 1999; d. de verordening toeristenbelas ting 2000. Deze verordeningen treden in werking op de achtste dag na die van deze bekendmaking. De bekendmaking van de veror deningen heeft plaatsgevonden door opneming in het belastingre- gister van de gemeente Veere. De verordeningen liggen ter inza ge op de lokaties Markt I te Domburg, Dorpsplein 28 te Koudekerke, Dorpsstraat 3 te Meliskerke, Gapingseweg I a te Serooskerke en Markt I te Westkapelle. INSPRAAK BUSDIENSTREGELING 1999/2000 De nieuwe busdienstregeling voor 1999 gaat 30 mei 1999 in. Wie wensen of ideeën heeft voor de nieuwe dienstregeling kan dat tot I 7 augustus 1998 schriftelijk ter kennis geven. Het kan daarbij onder meer gaan om: busroutes, frequenties, tijden, aansluitingen en bushaltes. U kunt uw wensen of ideeën stu ren aan: Burgemeester en Wethouders van Veere La.v. de heer P.J. Wisse Postbus I 4370 AA Koudekerke Wie vragen heeft kan contact opnemen met P.J. Wisse, tel. OU 8-597627 De verdere procedure - Eind augustus toetsen Burgemeester en Wethouders (B&W) de binnengekomen reacties aan het gemeentelijk beleid, onder meer: inrichten gebieden van 30 km/uur, milieubeheer en ruimtelijke ordening. - Voor I september ontvangt de provincie de reactie van de gemeenten. Wie voor die datum niets heeft gehoord mag er vanuit gaan dat zijn/of haar inbreng deel uitmaakt van de gemeentelijke inbreng bij de provincie. Is dat niet het geval krijgt u daarvan schriftelijk bericht. - In oktober en november over leggen provincie, vervoerbedrij ven en gemeenten met elkaar. - Eind november dienen de ver voerbedrijven het voorstel voor de belangrijkste wijzigingen van de dienstregeling in bij Gedeputeerde Staten (GS). Dan is ook bekend welke wen sen of ideeën zijn overgeno men. Omstreeks de jaarwisse ling ontvangt u daarvan bericht. - Ca. 8 weken voor invoering van de nieuwe dienstregeling, die nen de vervoersbedrijven van de dienstregeling in bij GS; GS stellen de nieuwe dienstregeling vervolgens vast Koudekerke, 29 juli 1998 Burgemeester en wethouders van Veere m BOUWAANVRAGEN bekendmaking ingevolge art 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: - het bouwen van een serre H.Roland Holstlaan I - het verbouwen van een woning Aalbersestraat 12 - het bouwen van een zomerhuis je Galgewei 29 - het bouwen van een serre Nagelenburgsingel 119 - het bouwen van een kantoor Handelsweg I 7 - het bouwen van een schuur Gerbrandystraat 78 - het plaatsen van een overkap ping Verdilaan 35 - het uitbreiden van een showroom Gildeweg 22 - het verbouwen van een woning Kanaalstraat 79 Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het bouwen van een bedrijfs ruimte met woning Handelsweg 25 - het plaatsen van een dakkapel Zaanstraat 2 6 en Spaarnestraat 81 - het bouwen van een serre Dongestraat 3 7 - het uitbreiden van de woning Kalffstraat 9 - het uitbreiden van de woning Kalffstraat 6 - het verwijderen van de asbest houdende riolering Paul Krugerstraat 442 - het plaatsen van een dakkapel Spaarnestraat I - het uitbreiden van de woning Van Teijlingenstraat 13 - het plaatsen van drie dakkapel len Spuistraat 61 - het bouwen van een dubbele garage Ritthemsestraat 15 - het uitbreiden van de woning Grenswegeling I - het bouwen van een berging Galgewei 8 - het bouwen van een tuinhuisje Vlissingsestraat(K) 27 volkstuin complex "Levenslust" tuin 52 l i Ar Wat te melden? Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Genootschap - Het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen houdt van sep tember dit jaar tot en met febru ari volgend |aar genootschaps colleges gewijd aan Kunstge schiedenis en Muziek. De colle ges worden elke vrijdagmiddag van 16.45 tot 18.45 uur gege ven in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. In schrijving of aanmelding: 0118 - 654 347. Hier kan naar hartelust gete kend, geknipt, geplakt of op een andere manier geknutseld wor den. De kindervakantie clubs zijn georganiseerd door de Ge reformeerde Gemeenten en het thema van deze week is: Er is niemand zoals Hij". In Oost- Souburg wordt de kinderclub gehouden in buurthuis De Schuur, in Vlissingen in de Ra- vensteinschool (Hogeweg/Bo- nedijkestraat). Het programma begint om 10 uur. Vakantie - Kinderen vanaf vier jaar kunnen van 27 tot en met 31 juli terecht bij één van de twee kindervakantie clubs in Oost-Souburg en Vlissingen. Prestatieloop - Voetbalvereni ging De Noormannen en atle tiekvereniging Dynamica hou den samen vrijdag 31 juli een prestatieloop over twee, vier en acht kilometer. Het parcours - uitgestippeld in Westkapei|e - - het bouwen van een tuinhuisje Vlissingsestraat(K) 27 volkstuin complex "Levenslust" tuin 99 - het bouwen van een serre Zandweg 3 - het bouwen van een garage Gerbrandystraat 71 - het verbouwen van de woning Vrijburgstraat 33 - het bouwen van een glazen tuinhuisje Chopinlaan 135 - het bouwen van een berging Burg. van Woelderenlaan 8 - het plaatsen van een tuinhuisje Groen van Prinstererlaan 44 - het verwijderen van een asbest houdende betimmering Bilderdijklaan 23 - het bouwen van een garage berging Paspoortstraat 13 - het gedeeltelijk slopen van de dakbedekking Aagje Dekenstraat 93 - het bouwen van een serre en het plaatsen van een dakkapel Abeelseweg Oost 7 - het plaatsen van een berging Paul Krugerstraat 323 - het uitbreiden van de keuken Marnixplein 32 - het gedeeltelijk slopen van asbesthoudende panelen Landingstraat 10 - het bouwen van de woning Anna Blamanlaan 31 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het voert de lopers over duinen, fietspad en langs de kreek. De prestatieloop begint om 19.30 uur op de dijk van Kasteel Bata via. Inschrijving is hier vanaf 18 uur mogelijk. Informatie: 0118 - 572 087. Volleybal - In Dishoek wordt woensdag 12 augustus het jaar lijkse zes-tegen-zes volleybal toernooi gespeeld. Inschrijving staat open voor iedereen en is mogelijk bij de strandhuisjes 360 tot en met 362. De wed strijden beginnen om 9.30 uur en de prijzen zijn beschikbaar gesteld door de plaatselijke mid denstand. Duintochten - Wandelsport vereniging De Vrolijke Tippelaars uit Vlissingen houdt 1 en 15 au gustus duin- en strandtochten. De start is bij de kanovijver aan de Burgemeester Van Woelde renlaan en er zijn afstanden van vijf, tien, vijftien, twintig en der tig kilometer af te leggen. De hoogste twee afstanden begin nen tussen 9 en 11 uur, de ove rige afstanden kunnen tussen 9 en 13 uur beginnen. Inlichtin gen: 464 753 (A. Meerman). college van burgemeester en wet houders. EERSTVOLGENDE VERGA DERINGEN VAN DE WEL STANDSCOMMISSIE: 30 juli en 26 augustus 1998. Uw plan moet tenminste 2 dagen voor de vergaderdatum bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. VERKEERSMAATREGELEN Wij zijn voornemens om aan de westzijde van de Trompstraat een parkeerverbod in te stellen en het 30 km snelheidsregime in de bin nenstad van Vlissingen tot aan de Spuikomweg (ged)ICoosje Buskenstraat uit te breiden. Het ontwerp-besluit ligt vanaf heden voor een periode van 4 weken ter inzage in het stadhuis van de gemeente Vlissingen, 2e verdieping bij de Sector Stadsontwikkeling op de daarvoor bestemde informatietafel. Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld hun zienswij zen over het ontwerp-besluit mon deling of schriftelijk naar voren te brengen. Reacties kunnen worden gezon den aan het College van burge meester en wethouders, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen, sector Stadsontwikkeling, sectie Nieuwe werken, (tel. 487235) VOORBEREIDINGSBESLUIT Wij maken maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 23 juli 1998 heeft verklaard dat wordt voorbereid: -een herziening van de bestem mingsplannen Bloemenlaan en Baskensburg I, gedeelte Boterbloemlaan. Het voorbereidingsbesluit ligt met bijbehorende tekening, waarop het gebied is aangegeven waar voor het besluit geldt, met ingang van 30 juli 1998 tijdens kantooru ren voor een ieder ter inzage in het stadhuis, sector stadsontwik keling (in de hal op de tweede verdieping). Het besluit treedt in werking op 30 juli 1998. KAPVERGUNNINGEN Wij maken bekend dat er aanvra gen om een kapvergunning (inge volge art. 4.5.2. van de Algemene Plaatselijke Verordening Vlissingen) zijn ontvangen van: - G.A. Bogaerts voor het rooien van drie populieren in de zij tuin van Schubertlaan 23; - J. Hanemaaijer voor het rooien van twee eiken in de voortuin van P.C.Hooftlaan I Vlissingen. Wij zijn van plan deze vergunnin Supercross - Motorclub De Pekelinge uit Aagtekerke houdt vrijdag (31 juli) haar jaarlijkse su percross. De trainingen begin nen om 14 uur, de wedstrijden anderhalf uur later. De superfi nale wordt omstreeks 21 uur verreden. Er wordt gereden in zes klassen. Inlichtingen: 0113 - 221920. Zomerzangdienst - De hele vvereld wacht'. Dat is het thema van de zomerzangdienst die zondag 2 augustus wordt ge houden in de Gereformeerde Kerk in Sint Laurens. Vanaf 19 uur wordt er - uit verschillende bundels - veel gezongen, afge wisseld met enkele korte medi taties. Organist is M.G.J. Jonge- pier-Buma en ds. P.H. Zaadstra gaat de dienst voor. Sluiting bibliotheek - De in richting van de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg wordt dras tisch vernieuwd. Daarom sluit de bibliotheek van 27 juli tot en met 15 augustus. Bedrijven en instellingen kunnen via de Ieen- service van Intermediair toch gebruik maken van de collectie van de Zeeuwse Bibliotheek. Meer informatie hierover is ver krijgbaar via telefoonnummer 0118-654 444. Anti-discriminatie - Het Anti Discriminatie Bureau Zeeland bracht onlangs haar jaarverslag over 1997 uit. Het bureau, dat in dit jaar aanhaakte bij de stich ting Slachtofferhulp Zeeland, vermeldt hierin het aantal mel dingen dat vanaf augustus vorig jaar werd gedaan (63). Deze meldingen vonden evenredig verdeeld door de provincie plaats. Stadswachten Veere - In Veere wordt vrijdag 28 augustus alweer de zesde groep toezicht houders geïnstalleerd. Voorzitter van de stichting Stadstoezicht Vlissingen-Middelburg J.C.Th, van der Doef installeert de nieuwste lichting stadswachten. Jeugd met Opdracht - In Grijpskerke werd zaterdag 11 ju li de jaarlijkse bazaar/rommel gen te verlenen. Nadere informa tie over de kapaanvragen kunt u krijgen bij de sector Beheer, sectie Beplantingen, Vredehoflaan 50, telefoon 487373. BESTEMMINGSPLAN KOOPMANSVOETPAD Wij maken bekend dat met ingang van 30 juli 1998 voor een ieder gedurende vier weken (t/m 26 augustus 1998) ter inzage ligt op het stadhuis (sector stadsont wikkeling, hal 2e verdieping) het door de gemeenteraad in zijn ver gadering van 23 juli 1998 vastge stelde bestemmingsplan Koopmansvoetpad. Het bestem mingsplan is vastgesteld overeen komstig het ter visie gelegen heb bende ontwerp. Gedurende genoemde termijn kunnen, op grond van art. 2 7 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland schriftelijk bedenkin gen inbrengen: a. degenen, die tijdig hun zienswij ze bij de gemeenteraad ken baar hebben gemaakt (van deze mogelijkheid heeft nie mand gebruik gemaakt); b. belanghebbenden, die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat geweest te zijn hun ziens wijze bij de gemeenteraad ken baar te maken en c. een ieder, die bedenkingen markt gehouden. De opbrengst is een recordbedrag van ƒ38.858,45. Dit wordt, na aftrek van gemaakte kosten, overge maakt naar Jeugd met een Op dracht. Deze hulporganisatie kan met het geld een bus aan schaffen ten behoeve van een project voor straatkinderen in Belo Horizonte (Brazilië). Klachtenbureau - Het Infor matie- en Klachtenbureau Ge zondheidszorg (IKG) Zeeland heeft het jaarverslag over 1997 uitgebracht. Hierin stelt C.M.J. Lambermont dat het vertrou wen in het IKG bij publiek en in stellingen is gegroeid, omdat het aantal vragen en klachten toeneemt. De meeste contac ten zijn afkomstig uit de regio Walcheren (34%), direct ge volgd door Noord- en Zuid-Beve land (31%). Overigens zijn de meeste contacten die gezocht worden met het IKG geen klachten maar vragen om infor matie. Het complete jaarverslag is verkrijgbaar bij het IKG-Zee- land in Goes. Vreemdelingendienst - De openstelling van het kantoor heeft tegen de door de gemeen teraad bij de vaststelling aange brachte wijzigingen ten opzichte van het ter visie gelegen ont werp (de raad heeft geen wijzi gingen aangebracht). Uitsluitend de onder b. genoemde categorie is gerechtigd bij Gedeputeerde Staten van Zeeland bedenkingen in te brengen. ALGEMENE WET BESTUURSRECHT: UIT BREIDING SPORTINSTI TUUT SMID: WESTERZICHT 388. De heer P. Smid heeft een ver zoek ingediend voor het uitbrei den van het bij hem in eigendom zijnde sportinstituut aan Westerzicht 388. De bouwaanvraag is echter in strijd met het geldende bestem mingsplan Westerzicht. Dit verzoek hebben wij dan ook tevens aangemerkt als een ver zoek om vrijstelling van het gel dende bestemmingsplan. Wij willen medewerking verlenen aan het bouwplan. Daartoe over wegen wij de gemeenteraad, op grond vap artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor te stellen een voorbereidingsbesluit vast te stellen. Op basis van dit besluit is het van de Vreemdelingendienst Walcheren in Middelburg wij zigt. Bezoek is alleen nog moge lijk op afspraak. Hiertoe kan van maandag tot en met donderdag tussen 9 en 10 uur en tussen 13 en 14 uur worden gebeld met telefoonnummer 0118 - 688 740. Het kantoor van de Vreemdelingendienst is geves tigd in het Middelburgse politie bureau (Achter de Houttuinen 10). Cactussen - Hobbykwekerij Habitat in Biggekerke houdt 1 en 2 augustus open dagen. Pu bliek kan dan de 86 m2 tropi sche cactuskas in en de rotstuin (160 m2) met verschillende vij vers bezichtigen. Ook is er een voorlichtingsstand van de ver eniging Groei en Bloei Walche ren. De open dag is georgani seerd door Habitat en Markthan- del Benmartino's. Zaterdag 1 augustus is de kwekerij van 9 tot 17 uur te bezoeken, zondag 2 augustus van 11 tot 17 uur. mogelijk, na een verkregen verkla ring van geen bezwaar van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vrijstelling te verle nen van het geldende bestem mingsplan ten behoeve van het ingediende bouwplan. Voordat wij de gemeenteraad een voorstel doen, stellen wij, op grond van afdeling 3.4. van de Algemene wet bestuursrecht, belanghebbenden in de gelegen heid hun zienswijze naar voren te brengen gedurende de hierna genoemde termijn. Het plan c.q. vrijstellingsverzoek alsmede het ontwerp-besluit ligt met ingang van donderdag 30 juli 1998 in het stadhuis bij sector stadsontwikkeling (in de hal op de tweede verdieping), tijdens kan tooruren gedurende vier weken (dus tot en met woensdag 26 augustus 1998) ter inzage. Vlissingen, 29 juli 1998 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de informatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV. Reddingsboot - De vrijwillige bemanningsleden van de strandreddingsboot in Vlissin gen zijn in een nieuw overle- vingspak gestoken. Dat kon dankzij een gift van veertiendui zend gulden van de Stichting Moerman Promotie Vlissingen. De pakken worden 12 augustus gepresenteerd tijdens een grootscheepse reddingsdemon stratie aan de Boulevard Evert- sen in Vlissingen. Gezondheidstelefoon - Ie dere vijftig-plusser met een vraag op het gebied van ge zondheidszorg kan deze beant woord krijgen via telefoonnum mer 0900 - 821 2183 (22 cent per minuut). De 'bemanning' van de Gezondheidstelefoon be staat uit senioren die door trai ning en bijscholing optimaal op de hoogte zijn van alle mogelijk heden in de gezondheidszorg. Het nummer is op werkdagen van 9.30 tot 12.30 uur geopend.

de Faam | 1998 | | pagina 13