Provincie in beweging SHOWROOMMODELLEN MET GROTE KORTINGEN 1.95 Provincie Zeeland TOPOCCASIONS NU VOOR Kleurrijke Oosterschelde koop nu AUTOPROFIEL en win een clarion autoradio «Officiële Mededelingen VAN DE MERK-DEALERS MET FOTO Verkrijgbaar bij A.H. kiosken en benzine stations. DUINEN IN BEWEGING! DuJn AbdijNieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 CJsr Verkeer en Vervoer Onttrekking aan het openbaar verkeer van een aantal wegen en weggedeelten in de gemeente Borsele Ruimtelijke Ordening Streekplan Zeeland 1997 Gedeputeerde Staten (GS) hebben de begroting voor de provincie voor het volgend jaar rond. Over de achtergronden van de cijfers hebben GS de zogeheten begrotingsbrief geschreven. AbdijNieuws zal de komende weken ruim aandacht besteden aan "de brief", die ook gratis verkrijgbaar is bij het informatiecentrum van de provincie, 0118-631400. Milieu Melding OLAZ Ontwerp-vergunning Elf Atochem Vlissingen B.V. te Vlissingen nu ook op Internet: www.autoprofiel.nl Deestraat 3, 'S-HEER ARENDSKERKE Tel. 0113-561334 Donderdag koopavond. Ruime parkeergelegenheid Woensdag 29 juBö 1993 FAAM/VLISSINGER 11 Abdij Wie de Oosterschelde een natuur gebied noemt van internationale allure, overdrijft niet. Wie meer wil weten over de natuur van het gebied, de vogels die er verblij ven, de.inlagen en karrevelden, schorren en zeehonden, kan de brochure Oosterschelde gratis bestellen of afhalen bij het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 - 631400. Kleurrijke brochure Maar de kleurrijke brochure biedt meer. Het geeft een korte beschrijving van de visserij, de bescherming van de natuur en de regels die er zijn voor onder meer sportvissen, spitten van zeeaas, snijden van zeegroente, duik sport, schelpdieren rapen, snelle motorboten en overige water sport. Nuttige adressen en tele foonnummers, een korte weerga ve van de hoofdregels in het Engels, Duits en Frans, een kaart van het gebied en fraaie kleuren foto's, ook van wat er onder water te zien is, completeren het boekwerkje. Het gebied Het beschermde Oosterscheldegebied is buiten dijks 23.000 hectare groot. De randen van deze gigantische waterplas horen voor een deel ook bij het natuurgebied. Op die manier komt er nog eens 600 hectare binnendijks terrein als natuurgebied bij. De Oosterschelde is daarmee een van de grootste natuurgebieden in Nederland. De Oosterschelde was ooit een estuarium. Zoet rivierwater meng de zich met zout In verband met de aanleg van het Westerscheldetunnel-tracé zijn Gedeputeerde Staten van Zee land van plan de Wouter Jans- weg (ca. 336m) en de Pape- thiendeweg (ca. 490m), en delen van de Vaathoekweg (ca. 68m), de Korte Noord- weg (ca. 61m), de Steendam- meweg (ca. 222m) en de Heerenweg (ca. 750m) te ont trekken aan het openbaar ver keer. Het ontwerp-besluit met bijlagen ligt van maandag 3 augustus 1998 tot en met vrijdag 28 augustus ter inzage bij de Directie Infrastructuur Ver voer, kamer Dl07, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. J. Steenbakker tel. 0118-631672) en bij de ge meente Borsele, Stenevate 10, Heinkenszand, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en op donderdag tevens van 17-20 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met vrijdag 28 augustus 1998 schriftelijk of mondeling (na tele fonische afspraak) hun zienswij zen kenbaar maken bij Gede puteerde Staten van Zeeland, Directie Infrastructuur Vervoer, postbus 524, 4330 AM Middel burg, tel. 0118-631672. Provinciale Staten van Zeeland Oosterscheldewater, zodat over gangen van brak naar zout ont stonden. De specifieke flora en fauna die bij dit overgangskarak ter hoorde, is met het gereedko men van de Deltawerken verdwe nen. Nu is de Oosterschelde een zeearm met min of meer hetzelf de zoutgehalte. Stroomde vroe ger het zeewater door een mon ding van 80.000 vierkante meter naar binnen, nu is de doorstroom- opening een kleine 20.000 vier kante meter. Het getijverschil bij Yerseke is gedaald van gemid deld 3,70 meter tot gemiddeld 3,25 meter. Vermindering van tij, betekent ook minder snelle stro ming. F.n dat maakt dat het zand van afkalvende slikken platen en schorren bezinkt in de diepere geulen in plaats van dat het wordt meegevoerd naar zee. Je kunt dus zeggen dat de Oosterschelde vervlakt. Dat zand en slib eerder bezinken, maakt het water wel helder. Een van de redenen waar om het gebied in trek is bij sport- duikers. Regels Om de Oosterschelde te bescher men en tevens toegankelijk te houden voor boten, vissers, dui kers, surfers en van natuurgenie- ters, zijn er regels. Die staan beschreven in de Natuurbescher mingswet. Zo is het onder meer verboden planten of bloemen te plukken of uit te steken en dieren te vangen. Een groot deel van het gebied is toegankelijk, maar op enkele plaatsen moet de rust gehandhaafd blijven. Op de kaart in de brochure.staat aangegeven wat waar is toegestaan. mst hebben op 19 juni 1998 beslist op de bezwaren tegen het Streekplan Zeeland 1997. Bezwaren zijn ingediend door diverse organisaties en particu lieren. Een aantal bezwaren is met- ontvankelijk verklaard, omdat de bestreden streekplanonderdelen geen besluiten in de zin van Algemene wet bestuursrecht zijn. De overige bezwaren, die ontvan kelijk zijn verklaard, zijn op één uitzondering na ongegrond verklaard. Een tweetal bezwaarschriften inzake het project Zonnehove is gegrond verklaard. Het Streek plan Zeeland 1997 is met het oog daarop aangepast; het project •Zonnehove (tussen Domburg en Oostkapelle) wordt mogelijk ge maakt en is als uitzondering van wege de specifieke lokale om standigheden toegevoegd aan paragraaf 3.2., 4.1.3. en 4.1.4. Provinciale Staten volgen in hun besluit het advies van de commis sie bezwaarschriften uit Provin ciale Staten. De beslissingen op de bezwaar schriften liggen van 31 juli 1998 tot en met 10 september 1998 ter inzage bij de Directie Nieuws Het laatste woord over de begro ting is trouwens aan Provinciale Staten (PS). Pas als die de cijfers en de teksten hebben goedge keurd in de Statenvergadering van 13 november, kunnen GS met de begroting aan de slag. Het gaat om de laatste begroting van deze bestuurlijke periode van vier jaar. Volgend jaar immers zijn er verkiezingen voor Provinciale Staten (PS). Dat betekent dat het huidige college een begroting heeft opgesteld waarmee ook het nieuwe college van GS uit de voe ten moet kunnen. Evenwicht 1999 is het jaar van zoeken naar evenwicht tussen de verschillende beleidsvelden. Bij de uitvoering van de actiepun ten uit het Sociaal-economisch beleidsplan 1998-2002 heeft het werken aan een goede bedrijfs omgeving en de daarbij behoren de infrastructuur prioriteit. Lijnen en knelpunten Nadruk ligt op het bedrijfsterrein Autrichepolder en op het project Sloerand, dat is bedoeld om een balans te vinden tussen econo mie, planologie en milieu in het haven- en industriegebied Vlissingen-Oost. Dit zal gebeuren als gebiedsgericht project, te starten met een plan van aanpak dat de problematiek in beeld zal brengen. Deze schuilt voorname lijk in de uitbreiding van 'zwaarde re economische activiteiten' ver sus milieueffecten, aanpassingen van weg- en railinfrastructuur en het vergroten van de capaciteit aan zgn. natte haventerreinen. Uiteindelijk doel is te komen tot gezamenlijke maatregelen waar door Vlissingen-Oost als totaliteit weer jaren meekan. Een knelpunt in de infrastructuur is de brug over het kanaal Terneuzen - Gent bij Sluiskil. GS vinden dat daar een tunnel moet komen en gaan daarover stevig met het Rijk om de tafel zitten. Dat geldt trouwens ook voor zaken als spoorlijnprojecten en de aanleg van een pijpleiding voor propyleen tussen Vlissingen en Woensdrecht, die aansluit op de pijplijn tussen Rotterdam en Antwerpen. De spoorlijnprojecten hebben betrekking op de Sloespoorlijn - inclusief een aansluiting op de spoorlijn Bergen op Zoom- Antwerpen - en de aanleg van de lijn Axel-Zelzate. Samenwerking De ruimte voor samenwerking in de stedelijke regio's, zoals die is geboden in het streekplan, werkt. Niet dat het overal even hard gaat, want soms moeten preg nante meningsverschillen worden opgelost. Met andere woorden: een time out kan z'n nut hebben. Het belangrijkste is dat er regiovi sies tot stand komen voor het stedelijk gebied, die voldoen aan het predikaat 'streekplanuitwer- king'. De discussies over een aantal grote projecten, die belangrijk zijn voor het Zeeuwse ontwikkelings perspectief zijn aan de gang: de Mortierepolder en de inrichting van het zgn. Middengebied (beide stadsgewest) en de omvorming van het Goese haven- en indus triegebied tot woningbouwlocatie. Bruggen slaan De deelname in de verhuizing van de Koninklijke Scheldegroep van uit het centrum van Vlissingen naar Vlissingen-Oost en de inrich ting van het Middelburgse sta tionsgebied, zijn kenmerkend voor de moderne rol van de pro vincie. Het gaat om projecten van grote omvang: financieel, qua samen- werkmgsmveaus, planning en diversiteit aan disciplines. De provincie wil verder gaan dan haar toetsende RO-taak (ruimtelij ke ordening) en helpen bruggen te slaan, zowel letterlijk als figuur lijk (brug over de Dokhaven in Vlissingen en aanleg aquaduct in Middelburg). De middenpositie tussen lokale en rijksoverheid, de dwarsverban den met eigen bevoegdheden (provinciale wegen, havenschaps aangelegenheden) en eigendom men (gronden in het stationsge bied) scheppen kansen op daad werkelijk succes. Voor de infrastructuur van deze stedelijke projecten hebben GS ook de rijksoverheid warm kun nen maken. Het college gaat er vanuit dat in 1999 zal worden begonnen met Rijksweg 57. Dit is van het grootste belang voor de ontsluiting van stedelijke uitbrei dingen (Vinex) en voor het Middelburgse stationsgebied. Dynamiek Tussen de Rotterdamse en Antwerpse agglomeraties is spra ke van een groeiende bedrijfsdy- namiek en uitwisseling van perso nen en goederen. Dit krachten veld ligt voor een deel op de Zeeuws-Brabantse grens en biedt kansen voor de zeehavens en het toerisme. Voor bedrijfslocaties en infrast ructuur (weg, spoor, pijpleiding) in het oosten van de provincie gaan GS met Noord-Brabant en Zuid- Holland overleggen over de diver se verlangens en mogelijkheden. Dit speelt ook bij onderwerpen als Rijn-Schelde-Delta, Interreg-llc en het Europees Ruimtelijk Ontwikkelingsperspectief. Begin 1999 zal de Nota omge vingsbeleid worden afgerond. Na raadpleging van adviesorganen en diverse andere instellingen zal de nota in procedure komen. In het najaar van '99 moeten PS de nota kunnen vaststellen. Deze nota is bedoeld ter onderlin ge vpfsterking van de beleidsvel den van de 'fysieke omgeving': milieu, water, natuur en ruimtelij ke ordening. Voor milieu en water heeft dit extra betekenis omdat de nota de richting zal bepalen voor het in 2000 vast te stellen milieube leidsplan en het waterhuishou- dingsplan. ruimte, milieu en water, het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieen van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr.J.Willemse tel. 0118-631794). Beroep tegen de beslissingen op de bezwaarschriften kan worden ingediend door: 1. zij die reeds bezwaar hebben gemaakt tegen voornoemd streekplan en 2. zij die het niet eens zijn met de aanpassing van voornoemd streekplan ten behoeve van het project Zonnehove bij de Afdeling bestuursrecht spraak Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Op grond van artikel 8.81 Alge mene wet bestuursrecht kan hij die beroep heeft ingesteld een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek dient te worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak Raad van State. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van de ontvangst op 6 juli 1998 van een melding Wet milieubeheer van het Openbaar Lichaam Afvalstoffenverwijdering Midden- en Noord-Zeeland (OLAZ) te Nieuwdorp voor de acceptatie van, door of namens de gemeen ten ingezameld, klein gevaarlijk afval (kca) op de milieustraat Tholen, gelegen aan de Nijver- heidsweg 36 (bedrijfsterrein St. Maartensdijk) te St. Maartensdijk. De melding kan worden ingezien van 31 juli 1998 tot en met 27 augustus 1998 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis vari Tholen, Markt 1-5 te Sint Maar tensdijk, op werkdagen 's mor gens van 9-12, 's middags of 's avonds na telefonische af spraak (0166-668200 tst 13). Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot dhrn. Provoost of Goud (tel. 0118 -631769 of 631955). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een vergunning Wet milieu beheer van Elf Atochem Vlissingen B.V. te Vlissingen voor het uitbreiden van de inrichting, gelegen aan de Europaweg-Zuid te Vlissingen-oost, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sec tie H, nr. 519 en sectie M, nrs. 675 en 738. De activiteit bestaat uit het uitbreiden van de laborato- riumactiviteiten, ten behoeve van de bestudering van opschalings- effecten en het synthetiseren van wat grotere hoeveelheden van een nieuw produkt in één keer. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 30 juli tot en met 26 augustus 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desge vraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Vlissin gen, op werkdagen van 8.30- 12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 27 augustus 1998 schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp- vergunning indienen bij Gede puteerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 19 augustus 1998 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631773). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen later beroep instel len. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot dhr. P.Wattel, (tel. 0118- 631773). clafiori ±1000 De Stichting Duinbehoud wil de duinen nieuw leven inblazen. Ze door het toelaten van verstuiving natuurlijker, en daarmee aantrekkelijker maken. Leuker om in te wandelen en te genieten van plant en dier. Zoals dit duinkonijntje. Word donateur en help de Stichting Duinbehoud om van de duinen weer een dynamisch natuurgebied te maken. Vul de bon in en stuur hem ongefrankeerd naar: Stichting Duinbehoud Antwoordnummer l OOI 7 - 2300 VB Leiden Ik steun de Stichting Duinbehoud en word donateur (min. donatie fl. 35,p.j ik wacht uw acceptgiro af). Naast een welkomstgeschenk ontvang ik voortaan 4 keer per jaar het fraaie tijdschrift Duin. Naam1 j. 1 g Adres PostcodePlaats Telefoon Voor meer informatie kunt u bellen naar: Stichting Duinbehoud, tel. 071 - 5.13 18 00 fW'"D „gratis IVJichieStjes bij uw aankopen. Michieltjes zijn spaarzegels die u op een DeRuyterkaart plakt. Een volle DeRuyterkaart met 40 Michieltjes levert u in bij de VW/AIMWB op de Nieuwendijk. U ontvangt daarvoor gratis een PTT-telefoonkaart van f 10,-. De deelnemende Vlissingse winkeliers zijn herkenbaar aan deur- en kassastickers. parkeren, bellen en bmssen in Wlissingen... vervoer! V

de Faam | 1998 | | pagina 11