Provincie Zeeland Provincie in beweging VESKyjil «iSl VERANDA cpcU Integratie gehandicapten MAAR BEL GRATIS 0800 022 66 VERANDA PALACE tffj» CARAVANS De Mooiste Serre Officiële Mededelingen AbdijNieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 MiBieu Ontwerp-vergunning bergbezinkbassin Middelburg Communicatie scheepvaart GS hebben de begroting voor de provincie voor het volgend jaar rond. Over de achtergronden van de cijfers hebben GS de zogeheten begrotingsbrief geschreven. AbdijNieuws zal de komende weken ruim aandacht besteden aan "de brief, die trouwens gratis verkrijgbaar is bij het informatiecentrum van de provincie, 0118 - 631400. Saneringsplan Doeleweg 4 te Arnemuiden Vergunning Industrial Park Vlissingen B.V. Saneringsplan Badhuisstraat 19 te Vlissingen Melding Pechiney Nederland N.V. Ruimtelijke Ordening Uitwerkingplan lb bestemmingsplan Veersepoort, gemeen te Middelburg CU w w Caravancentrum Vermeulen vindt u bij: SINKESSKOMEJAN Woensdag 22 juli 1998 FAAM/VLISSIIUGER 9 Abdij Nieuws In oktober is het weer zover. Dan valt burgemeester Noordewier van de gemeente Oostburg de eer te beurt de ZIG-prijs 1998 (Zeeuwse prijs voor Integratie Gehandicapten) te mogen uitrei ken. Maar voor het zover is, zal eerst een jury aan de slag gaan om drie kanshebbers te nomineren uit voorgedragen personen of instellingen. Wie van de genomi neerden de uiteindelijke winnaar is, blijkt tijdens de prijsuitreiking 9 oktober. De prijs bestaat uit een oorkonde en de bronssculp tuur 'Etoile' van kunstenaar Rini Dado. De Bronzen Etoile is vol gens Stichting Het Klaverblad Zeeland, die tekent voor de orga nisatie, een parodie op het gou den kalf of de zilveren roos. Voordragen tot 10 september Wie dat wil kan tot 10 september personen of organisaties voordra gen bij Het Klaverblad Zeeuwse Stichting Gehandicaptenbeleid (ZSG), t.a.v. de ZIG-jury, postbus 2054, 4460 MB Goes. De voordracht moet schriftelijk gebeuren. Op maximaal 2 velle tjes A-4 moet staan beschreven waarom de voorgedragene en zijn of haar werk in aanmerking komt. Om tot een goed oordeel te komen, heeft de jury een aan tal criteria opgesteld. Zo moet een project origineel en vernieu wend zijn, bij voorkeur toeganke lijk of bruikbaar voor iedereen, moet het een voorbeeld zijn dat is na te volgen en moet het in Zeeland zijn ontwikkeld. Wie eerst nog wat meer wil weten kan ook ook even bellen met Klaverbladvoorlichter Anco Luteijn, tel. 0113-249325. Dagelijks leven Integreren van mensen met een handicap in de Zeeuwse samenle ving kan op veel manieren. Bijvoorbeeld door er voor te zor gen dat gebouwen toegankelijk, bruikbaar en bereikbaar zijn voor gehandicapten; stimuleren van deelname aan het arbeidsproces; door het bieden van sport en recreatiemogelijkheden. Het gaat, kortom, eigenlijk om allerlei zaken in het dagelijks leven die voor mensen belangrijk zijn. Zonnetje Voor Klaverblad/ZSG, samen met ziektekostenverzekeraar CZ- groep uit Middelburg initiatiefne Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning Grondwaterwet van de gemeen te Middelburg voor het onttrek ken van grondwater ten behoeve van de aanleg van een bergbe zinkbassin aan de Oude Veerse- weg te Middelburg. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van bij het grondwaterbeheer betrokken belangen. De ontwerp-vergunning ligt van 23 juli tot en met 19 augustus 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en des gevraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer W. Buizer, tel. 0118-631168) en in het ge meentehuis van Middelburg, mer voor de prijs, reikt het doel verder dan het in het zonnetje zet ten van iemand die zich verdien stelijk heeft gemaakt. De prijsuit reiking is ook een manier om bekendheid te geven aan moge lijkheden die er zijn om gehandi capten te laten deelnemen aan het maatschappelijk leven. De prijswinnaar moet immers iets voor elkaar hebben gebokst dat als voorbeeld kan dienen voor anderen. Vorig jaar is de prijs naar de Zeeuwse Werkgevers gegaan omdat die er voor hebben gezorgd dat meer gehandicapten aan de slag konden. Vanaf 25 juni kan de scheepvaart voor communicatie met de brug gen over het Kanaal door Walche ren via de marifoon gebruik maken van VHF-kanaal 22. De sluizen in Vlissingen en Veere zijn bereikbaar via VHF-kanaal 18. Bruggen en sluizen waren voor heen bereikbaar via VHF-kanaal 22. Dat er nu twee aparte kana len zijn: een voor de bruggen en een voor de sluizen, heeft alles te maken met het toegenomen mari- foonverkeer. Dat, op haar beurt, is een gevolg van de centrale afstandsbediening van de brug gen. De bediening van de Keersluisbrug en Sloebrug in Vlissingen gebeurt nu vanaf het sluizencomplex in Vlissingen. Vanaf volgend voorjaar gaat ook de bediening van de Schroebrug en Stationsbrug in Middelburg over naar het Vlissingse sluizen complex. Het laatste woord over de begro ting is trouwens aan Provinciale Staten. Pas als die de cijfers en de teksten in de Statenvergade ring van 13 november hebben goedgekeurd, kunnen GS met de begroting aan de slag. De laatste begroting trouwens van deze bestuurlijke periode van vier jaar. Volgend jaar immers zijn er ver kiezingen voor Provinciale Staten. Dat betekent dat het huidige col lege een begroting heeft opge steld waarmee ook het nieuwe college van GS uit de voeten moeten kunnen. Spiegel Enkele jaren geleden hielden de provincies zichzelf de spiegel voor: beantwoordt onze rolopvat ting nog aan de eisen die de omgeving ons stelt? Het begrip 'omgeving' werd breed gezien: wat verwachten burgers, bedrijven, maatschappe lijke instellingen en andere over heden van de provincie en hoe kan de provincie zich waarmaken in dit krachtenveld? Feit is dat de provincie de moge lijkheden heeft beleid te voeren en toepasbaar te maken voor de regio, prioriteiten te stellen en te zorgen voor een evenwichtige spreiding van voorzieningen en activiteiten. Ook kan zij een pleit bezorger zijn door lokale belan gen onder één noemer te bren- dienst stadsontwikkeling, afd. milieuzaken,op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-675241) op donderdagavond van 18-21 uur; Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 19 augustus schriftelijke beden kingen tegen de ontwerp-vergun ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie van gedachten wil wisse len over het ontwerp-besluit kan tot en met 12 augustus telefo nisch een afspraak maken (0118- 631168). Bij de gedachtenwisse- ling wordt de aanvrager in de ge legenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de loca tie Doeleweg 4 te Arnemuiden ernstig is en hebben met het saneringsplan (art. 39 Wet bodembescherming) ingestemd. De beschikking ligt van 22 juli tot en met 2 september 1998 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Mid delburg, dienst stadsontwik keling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 2 september 1998 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan Industrial Park Vlissingen B.V. te Vlissingen een vergunning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescher ming van het milieu verleend voor het installeren en bedrijven van een installatie voor het anaëro- bisch reinigen van procesafvalwa ter. De vergunning ligt van 23 juli tot en met 2 september 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en in het het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 3 septem ber 1998 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. •V gen en naar een breder, geza menlijk niveau te tillen. De moderne rol Een dergelijke rolopvatting vereist een actieve houding ten opzichte van maatschappelijke en politieke signalen en een actieve wijze van opereren. De leidraad is niet: waar staat op papier wat we moeten doen, maar, welke meerwaarde kan de provincie leveren? Pleitbezorger, regisseur, stimula tor. Het zijn kwalificaties die een moderne provincie op zichzelf van toepassing acht en die meer en meer erkenning vinden in onze omgeving. Overigens kan het met bij kwalifi caties blijven. Wie wil stimuleren en regisseren zal zijn organisatie daarop moeten afstemmen, gepaste durf aan de dag moeten leggen én zich moeten realiseren dat succes niet bij voorbaat zeker is. De kans op succes vergroot naarmate problemen en kansen vanuit verschillende invalshoeken worden benaderd. Voorbeeld Hiervoor verwijzen GS - als voor beeld - vnaar het feit dat het soci aal-economisch beleidsplan de raakvlakken tussen economie, milieu, ruimtelijke ordening en verkeer en vervoer in beeld brengt. Zo is ook het infrastruc- tuurbeleid doortrokken van de zorg voor veiligheid en het bieden van alternatieven om milieuwinst te behalen. Een ander voorbeeld is het stre ven naar samenhang via het op stapel staande integraal omge vingsbeleid. Projecten als de Sloerand en de verplaatsing van het complex van de Koninklijke Scheldegroep stoe len op economische, ecologische en omgevingsvoordelen. Draagvlak Uitgangspunt is het streven naar een zo breed mogelijk maat schappelijk draagvlak voor het uit te voeren beleid. Voor het opstellen van een strate gische visie zal een projectcom missie uit Provinciale Staten wor den ingesteld. Medio 1999 moet de strategische visie zijn gefor muleerd. De economie groeit, de werkloos heid daalt, de materiële welvaart neemt in totaliteit toe. Te consta teren valt dat deze groei zich niet automatisch doorvertaalt naar omvang en kwaliteit van de zorg in de samenleving. Men kan zelfs spreken van een paradox: hoe sterker de economie groeit, des te sterker de zorgsector onder druk komt te staan. GS beschouwen zorg als een inte graal onderdeel van beleid, gericht op versterking van de kwaliteit van en de sociale samen hang binnen de samenleving. Hoofdlijnen financieel beleid De financiële ruimte voor 1999 is 17,7 miljoen; hiervan is 10 miljoen afkomstig van de verkoop van aandelen in het waterwin- ningsbedrijf Biesbosch. Van de ruimte is ruim 4,5 ton besteed aan structurele uitgaven, te karakteriseren als onontkoom baar. De vergunning wordt op 4 sep tember 1998 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State (en/of de benodigde bouw vergunning nog met is verleend). Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. Provoost (tel. 0118- 631769). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een bodemonder zoeksrapport en een sanerings plan ontvangen van de Stichting Uitvoering Amovering Tanksta tions te Rotterdam met betrek king tot de bodemverontreiniging op de locatie Badhuisstraat 19 te Vlissingen. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen en tevens met het saneringsplan (artikel 39 Wet bodembescherming) in te stemmen. De ontwerp-beschikking ligt van 22 juli tot en met 19 augustus 1998 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 en 13.30-15 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17,15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van de ontvangst op 8 juli 1998 van een melding Wet milieubeheer van Pechiney Nederland N.V. te Vlissingen voor de bouw van een homogenisatie- straat in de bestaande homogeni- satiehallen van de gieterij. De melding kan worden ingezien van 23 juli tot en met 19 augus tus 1998 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot D.S. Groenveld (tel. 0118- 631774). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben het uitwerkingsplan lb (ex artikel 11 van de Wet op de Het overgrote deel van de bud getruimte wordt derhalve inciden teel ingezet. De voordelen zijn evident. Hierdoor behoudt het provinciaal bestuur zijn wend baarheid en keuzemogelijkheden om bij te dragen aan actueel beleid. Bovendien is dit een borg tegen eventuele financiële tegenvallers in de toekomst. Een substantieel bedrag van in totaal ƒ11 miljoen is toegewezen overeenkomstig de prioriteiten zoals die door de Staten zijn aan gegeven. 4 miljoen daarvan is gereser veerd voor de wegensector, 4 miljoen voor de verplaatsing van De Schelde vanuit de Vlissingse binnenstad naar Vlissingen-Oost en 1 miljoen voor het te ontwik kelen Technocentrum bij de Hogeschool Zeeland. De situatie in de landbouwsector baart zorgen. GS verwachten veel van het project Vitaal platteland, maar willen ook de financiële daad bij het woord voegen: 1 miljoen. In aansluiting op de cultuurnota 'Boven het maaiveld' stelt het col lege 1 miljoen beschikbaar om in samenwerking met Middelburg de collectie hedendaagse beel dende kunst buiten het Abdij complex ten toon te stellen. In de lijn van wat Provinciale Staten wilden, hebben GS nog beschikbare rentebaten vanuit de (voormalige) financieringsstruc tuur bejaardenoorden binnen de sector gelaten door deze toe te voegen aan de reserve stimule ring zorg. Het gaat in totaal om 1,4 miljoen, gelijkelijk verdeeld over de jaren 1998 en 1999. Ruimtelijke Ordening) van het bestemmingsplan Veersepoort goedgekeurd. De uitwerking betreft het gebied dat grenst aan de Veerseweg en de Geersesweg en omvat de gronden voor de vrije kavels, de ontsluitingswegen en het open baar groen met waterpartij. Het besluit ligt met ingang van 23 juli 1998 tot en met 2 september 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Verkeersmaatregelen op de H.H. Dowweg (prov. weg N681). Voor het inzien buiten kantoor uren, mondeling toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot mw. M.C. Wolterbeek, tel. 0118-631908). Gedurende de termijn van tervi- sielegging kunnen belanghebben den tegen het besluit beroep instellen bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Tevens kan een voorlopige voorziening worden gevraagd bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak. Dustoch koffieshop gerund door gehandicapten Livingstoneweg 44 - 4462 GL Goes (bij de Zeelandhallen) tel. 0113-221221 -fax:0113-221170 http:/www.zeelandnet.nl/veranda Showroom geopend: dagelijks van 9.00-17.00 uur zaterdag van 10.00-16.00 uur O O Oh O Q C/3 w.G Hypotheken Nederland r v Pensioen Groep Nederland B.V. Vis WesdorpPinanciele Diensten B V - Wesdorp Assuradeuren Juridisch Advilsiiuri au Wesdorp Wesdorp Vastgoed B V. BEL: (0113)56 37 72 W.G. HYPOTHEKEN NEDERLAND B.V. Hypotheekrente 10 jaar v.a. i 5 jaar v.a 20 jaar v.a. voor nieuwbouw gelden nog lagere tarieven' Postbus 90, 4460 AB Goes Dealer voor geheel Zeeland. Uitgebreide accessoiresshop met kampeerartikelen, barbecues, tuinstoelen enz. Verhuur van toercaravans. Minimaal 50 occasions. Gapingseweg 5, Serooskerke (W) Tel. 0118-596039 Fax 596037 X A A Alles watje weten wilt over behandelingen, I"Y X onderzoek, begeleiding en preventie van kanker Voorlichtingscentrum Nederlandse Kankerbestrijding/KWF Sop h ia laan 81 075 BR Amsterdam /nm-nrt-xitr http.Z/www.ksittkrvbcstrijding. We wensen u een prettige vakantie. „gratis Michieltjes bij uw aankopen. Michieltjes zijn spaarzegels die u op een DeRuyterkaart plakt. Een volle DeRuyterkaart met 40 Michieltjes levert u in bij de WV/ANWB op de Nieuwendijk. U ontvangt daarvoor gratis een PTT-telefoonkaart van f 10,-. De deelnemende Vlissingse winkeliers parkeren, bellen en bussen in Vlissingen... vervoer! Middelburg, Damplein 1, Telefoon (0118) 68 90 00 Goes. Gasthuisstraat 3. Telefoon (0113) 25 10 00 MAKELAARDIJ IN ONROEREND G0E0. HYP0IHEKEN EN VERZEKERINGEN Ruime eengezinswoningen in de Goese polder. Indeling: hal, toilet, tuinkamer en keuken: 1e verd.: 3 slaapkamers, badkamer met douche, 2e verd.: zolder berging Huurprijs 766,- (incl. servicekosten) Ruime eengezinswoningen de Serlippenspolder Indeling: hal, toilet, woonkamer en keu ken; 1e verd. 3 slaapkamers, badkamer met ligbad; 2e verd.. 1 slaapkamer Huurprijs f 800,-p.m. (incl. servicekosten)

de Faam | 1998 | | pagina 9