GEMEENTE MIDDELBURG Onthulling bord Veersche Poort TEGEN UIT VOORRAAD LEVERBAAR keukencentrum zeelan Milieujaarverslag Hercules en Milieu: een "gewichtige5, zaak..! Nieuwe gezichten bij Communicatie ANAL prijs 1195,- i HERCULES uw Betonvloer nieuw Zeeuws Archief gestort KNALprijs 895j- KNALprijs 995," KNALprijs 749, /r- XHALprijs 289,- Hercules BV Middelburg Week 30 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Tafeltje Dekje Bereikbaarheid Inwoneraantal Droogtijd Duikers Candy Combimagnetron van 1460,- Candy keramische kookplaat met touchcontrol van 1790,- Candy volledig geïntegreerde vaatwasser van 2060,- Whirlpool luxe gaskookplaat van 1099,- Miele inbouwmagnetron :GT-fLjy'N van 1599,- knal prijs 695,- Siemens keramische kookplaat met touchcontrol van 1895,- prijs 1295,- ll Boret RVS gaskookplaat met vonkontsteking van 578,- Candy RVS vaatwasmachine van 1730,- XNALprijs 895,- Luxe éénhandel mengkraan met 5 jaar servicegarantie aan huis van 259,- ANAL prijs 189,- 'Wel in, niet van Praxis Goes" Woensdag 22 juli 1998 FAAM/VLISSINGBff Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Afgelopen donderdag 16 juli vond de onthulling plaats van het publicatiebord van de Veersche Poort. Met deze onthulling gaf wethouder Bruinooge van Volks huisvesting, Ruimtelijke Orde- "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. Dc maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 27 juli lal en mei 2 augustus maandag rundergehaktballen, crème spina zie. aardappelen dinsdag rundersaucijs in jus. rode bietjes, aardappelen woensdag hamburger in roomsaus, sperzie bonen. aardappelen donderdag gegrilde kippenpoot, gemengde groente, aardappelpuree vrijdag gepaneerde en gevulde visfilet, aardappel-preischotel zaterdag bami goreng met kipsalé zondag wat de pot schaft ning en Financiën, het startsein voor de bouw van de Veersche Poort. Wethouder Bruinooge is van me ning dat dit toekomstige stadsdeel een bijzondere plaats zal innemen. In heel Nederland zal hierover ge sproken worden. De combinatie van bijzondere ar chitectuur en ligging is uniek. Mede hierdoor krijgt Middelburg weer een belangrijke plek op de kaan van Nederland. Wethouder Bruin ooge wil nadrukkelijk dal er ook mensen van buiten Zeeland in de provincie hoofdstad komen wonen. Volgens hem biedt de Veersche Poort een woonklimaat dat over eenkomt met wonen in een recre atiegebied. Een gebied dal ruimte, rust en vei ligheid biedt. Het enige wat anders is, is dat de huizen nu gloed nieuw en modern aan worden gesteld. Het is van groot belang dat vooruit wordt gekeken. De nieuwe wonin gen moeten voldoen aan die wen sen die er in de toekomst zijn. Bovendien woont de nieuwe bewo ner buiten een druk stadscentrum, dal toch dichtbij is. Stad en land ko men samen. Tenslotte kan dc bewo ner genieten van de landelijke rust waarbij de dagelijkse beslommerin gen in het niet vallen. De Veersche Poort krijgt een goede bereikbaarheid. Aan dc noordkant van de wijk komt een nieuwe rond weg die aansluit op dc toekomstige N57. Deze doorgaande weg leidt naar de A58 en richting de Veerse Dam. Voor het werkverkeer wordl de President Rooseveltlaan doorge trokken, waardoor de stad ontlast wordt. In dc Veersche Poort komen zowel huur- als koopwoningen. Op deze wijze wordt een verscheidenheid aan bewoners aangetrokken. Hier door is het een zeer aantrekkelijk project voor gemeente Middelburg en de toekomstige bewoners. Bouwen in Middelburg is van groot belang. Dit ondanks het feit dat het inwoneraantal afneemt. Mensen vertrekken, omdat zij in Middel burg niet de juiste woningen en woongebieden kunnen vinden De vraag naar nieuwbouw woningen is erg hoog. Daarnaast worden de ge zinnen steeds kleiner. Middelburg telt nu 2,3 personen per huishou ding. Landelijk gezien is dat 1.7. Bovendien benadrukt de overheid dat er meer woningen gebouwd moeten worden rond werkgelegen heid en voorzieningen. Wanneer die trend zich in Middelburg doorzet, moeten er steeds nieuwe woningen bij komen. Om aan de vraag te kun nen voldoen, moet Middelburg per jaar 200 nieuwe woningen bouwen. De verkoop van woningen in de Veersche Poort vindt plaats bij de FolrmuleMakelaar, Damplein 3. De Veersche Poort is één van de antwoorden van gemeente Middel burg op deze vraag waarmee een kwaliteitssprong wordt gemaakt. Wethouder Bruinooge onthult publicatiebord Veersche Poort. Ruben Oreel. Dc sectie Communicatie van de gemeente Middel burg is de afgelopen tijd wegens ziekte onderbezet geweest. Om hieraan een einde te maken zijn voor lopig drie mensen aan dc sectie toegevoegd. m Als tijdelijk Hoofd Communi catie is de heer H A. (Henk) Kramer aangesteld. Hij ver vangt de heer de Rcgt die langdurig ziek is. Henk is communicatieadviseur bij de regiopolitie Zeeland. Hij blijft voorlopig lot 1-1-1999 bij de gemeente. Daarnaast is voor die periode Danielle Laing aangesteld als medewerkster Communicatie. Zij heeft pas de communica- tieoplciding aan de HEO in Vlissingen afgerond. Zij houdt zich bezig met de opzet van deze pagina en ande re voorlichtende taken. Voor de uitvoering van de lopende werkzaamheden is Dik van Leerdam van de afde ling Sociale Zaken aan de sec tie toegevoegd. Hij kent de gemeenteorganisatie op zijn duimpje. Henk Kramer Danielle Laing Met Grace Thiimann, Ria Kruse-ter Avest, Sandra Min- neboo en Martin Papilaja en de drie nieuwe mensen is de communicaliesectie weer op sterkte. Dik van Leerdam Dit is van belang omdat de sectie een belangrijke scha kel is bij het realiseren van het draagvlak dat nodig is voor de uitvoering van het bestuursprogramma. Het gehele complex moet minimaal negen maanden drogen voordat het kan worden ingericht. Bovenop hei depot wordt een ultramodern ge bouw opgetrokken met een grote studiezaal, een tentoonstellings ruimte, een congreszaal, werk- en vergaderruimten en een archiefcafe. In de oude gerestaureerde recht bank worden de meeste werkruim tes ondergebracht. Naar verwach ting zal liet complete gebouw voor het Zeeuws Archief eind juli 1999 worden opgeleverd. De verhuizing van de drie fusiepartners naar het nieuwe archief vindt in het najaar van 1999 plaats. Op dinsdag 14 juli jl. werd de be tonnen vloer voor de opslagde- pots van het nieuwe Zeeuws Ar chief aan het Hofplein gestort. Op deze plaats komen het Rijksar chief Zeeland, het Gemeentear chief Middelburg en het Gemeen te-archief Veere Samen. Het stor ten van het beton gebeurde onder water. Achter de monumentale oude recht bank aan het Hofplein is een bouw put gegraven met een omtrek van 39x39 meter en een diepte van 13 meter. De bouwput is het diepste bouwpunt van Walcheren. Daar voor werd 20.000 m grond afge voerd. Aangezien de druk van de omringende grond op de damwan- den te groot was, werd de bouwput met water gevuld. Toen het diepste punt van het nieuwe Zeeuws Ar chief was bereikt, kon de beton vloer onder water worden gestort Daarvoor reden 167 betonwagens af en aan om beton te leveren voor deze speciale klus. Een team van drie duikers begeleidde het sorten onder water. Nadat een meter dik beton was gestort, werd het water uit de bouwput gepompt, waarna de wanden van de depots kunnen wor den gezet. :T'-T •vvTyrfiiri't* itü «E» o adittfA LA. Joachimikade 30-32 Goes m ,n Telefoon (0113) 23 34 55j

de Faam | 1998 | | pagina 3