VAN DE DE WERELD STAAT IN BRAND EN WAT DOEN WIJ? Beter tien vogels in de lucht dan één in de hand. Stichting Arduin VSO: hulp met opgestroopte mouwen INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN A Enthousiaste vrijwilligers GEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG I VLISSINGEN VEERE Wonen en werken voor mensen met mogelijkheden Woensdag 22 juli 1998 FAAM/VLISSINGER 13 INFORMATIE OVERHEID WET MILIEUBEHEER Ter inzagelegging ontwerp-beschikkingen Aanvragen en ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat bij hen een aanvraag om vergun ning in het kader van de Wet milieubeheer is ingediend door: 1De heer C. Lorier te Middelburg voor het oprichten en inwerking hebben van een inrichting, welke inrichting bestaat uit een landbouwbe drijf, een agrarisch loon- en verhuurbedrijf een grondver- zetbedrijf, opslagruimte en een minicamping. De inrichting is gelegen aan de Wilgenhoekweg 40 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie T, nr. 1748; 2. Kaljouw Recycling v.o.f. te Oost-Souburg voor het oprich ten en in werking hebben van een handelsbedrijf in oud papier, metalen en lompen. De inrichting is geprojecteerd aan de Uyterschootweg (ong.)' te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nr. 490 (ged.). Inzage De aanvragen, de ontwerp beschikkingen, die gericht zijn op vergunningverlening onder voor waarden, en andere relevante stukken liggen vanaf heden elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van I 7.00 uur tot 20.00 uur ter inzage op de afdeling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. De ter inzagelegging duurt tot het einde van de termijn waarbin nen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen. Inzage op donderdag avond dient van te voren telefo nisch bij de afdeling Milieuzaken te worden aangevraagd tel. nr. (0II8) 67 52 41. Desgevraagd wordt er door de afdeling Milieuzaken een monde linge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Bedenkingen In de periode van 23 juli tot 20 augustus 1998 kunnen gemoti veerde bedenkingen tegen de ontwerp-beschikkingen schriftelijk door een ieder bij het college worden ingediend. Indien behoef te bestaat aan een gedachtewis seling over de ontwerp-beschik kingen kan daarom telefonisch worden verzocht. Tijdens deze bijeenkomst, waarbij de aanvra ger in de gelegenheid wordt gesteld aanwezig te zijn, kunnen mondeling bedenkingen worden ingediend. De persoonlijke gege vens van degene die bedenkingen heeft ingediend worden, indien daarom wordt verzocht, niet bekendgemaakt. Alleen zij die tij dig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men rede lijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te bren gen, dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. WET MILIEUBEHEER Wijziging vergunning Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn tot wijziging over te gaan van de milieuvergun ning die is verleend aan: Aannemingsbedrijf J.C. Mol te Middelburg voor de inrichting op het perceel Wilgenhoekweg 38 te Middelburg. Wijziging van de milieuvergun ning achten wij noodzakelijk in het belang van de bescherming van het milieu. De wijziging houdt in dat de geluidsvoorschriften, die aan de vergunning zijn verbon den, worden ingetrokken. Aan de vergunning worden nieuwe geluidsvoorschriften verbonden. Inzage Het ontwerp-besluit ligt vanaf heden elke werkdag tijdens kan tooruren ter inzage op de afde ling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Desgevraagd wordt er door de afdeling Milieuzaken een monde linge toelichting gegeven op voor noemde stukken tel. nr. (0118) 67 52 41. Bedenkingen In de periode van 23 juli tot 6 augustus 1998 kunnen gemoti veerde bedenkingen tegen het ontwerp-besluit schriftelijk door een ieder bij het college worden ingediend. De persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen heeft ingediend worden, indien daarom wordt verzocht, niet bekendge maakt. Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp-besluit kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest tijdig bedenkin gen in te brengen, dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. WIJZIGING MANDATE- RINGSBESLUIT 1997 Op 23 juni 1998 heeft de burge meester een wijziging aange bracht in het overzicht Mandaat, Vertegenwoordiging en Ondertekening 1997 deel uitma kende van het Mandateringsbesluit 1997. De wijziging betreft de bevoegdheid tot het opmaken van optieverkla ringen voor de Nederlandse Nationaliteit o.g.v. de Rijkswet op het Nederlanderschap, de bevoegdheden o.g.v. de Machtigingsregeling Naturalisatie en Naturalisatiegelden 1998, de bevoegdheden tot het stellen van een andere termijn voor begraven en cremeren, de afgifte verlof tot lijkontleding en de afgifte van laissez-passer voor lijken o.g.v. de Wet lijkbezorging. Deze wijziging treedt met ingang van I augustus 1998 in werking. Het wijzigingsbesluit ligt ter inza ge bij de sectie Communicatie,Stadhuisstraat 2, waar ook een kopie ervan ver krijgbaar is. OPENBARE BEKENDMAKING VESTIGING VOORKEURSRECHT artikel 4, lid I Wvg) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken op grond van artikel 4 lid I van de Wet voor keursrecht gemeenten (Wvg) bekend dat de Raad van de gemeente Middelburg op 23 maart 1998 heeft besloten om met toepassing van de artikelen 2 en 8 Wvg, de gronden die gele gen zijn tussen de Stromenweg, de Koudekerkseweg, Park Toorenvliedt en de Vlissingsche Watergang aan te wijzen als gronden waaróp de artikelen 10 t/m 24, 26 en 27 Wvg van toe passing zijn. Het besluit van de Raad, alsmede het raadsvoorstel en de bijbeho rende kaarten en lijst met daarop de aangewezen percelen, de namen van de eigenaren c.q. rechthebbenden, alsmede de ove rige relevante gegevens liggen sinds 15 juli 1998 voor een ieder kosteloos ter inzage bij de sectie Communicatie van de dienst Middelen, Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Het raadsbesluit is op 15 juli 1998 in werking getreden. Bezwaar en beroep Tegen het raadsbesluit staat inge volge de Algemene wet bestuurs recht (Awb) bezwaar open. Belanghebbenden kunnen vanaf 15 juli 1998 gedurende een ter mijn van zes weken een bezwaarschrift indienen bij de Gemeenteraad van Middelburg, Postbus 6000 te 4330 LA Middelburg. Indien tegen ons besluit van 2 7 januari 1998 betreffende het voorkeursrecht reeds een bezwaarschrift is ingediend, hoeft niet opnieuw bezwaar te worden gemaakt. De bezwaren gericht tegen het besluit van 2 7 januari 1998 en het daarin vervatte raadsvoorstel, worden thans geacht gericht te zijn tegen het raadsbesluit. Degene(n) die een bezwaarschrift heeft/hebben ingediend, kan/kun nen tevens op grond van artikel 8:81 Awb aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg (Sector Bestuursrecht, Postbus 5012, 4330 KA Middelburg) verzoeken een voor lopige voorziening te treffen, indien de betrokken belangen dit met onverwijlde spoed vereisen. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders maken bekend dat in de Willem Barentszstraat een parkeerver bodszone zal worden ingesteld, zodat parkeren slechts is toege staan in de vakken. Het volledige verkeersbesluit ligt van 23 juli tot en met 2 septem ber 1998 ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Bezwaar Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende ingevolge de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na de dag van bekendmaking van dit besluit bezwaarmaken door het indienen van een bezwaarschrift bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Het bezwaarschrift moet onder tekend zijn en ten minste bevat ten: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het bouwen/verbouwen van een dakkapel op het perceel Molendijk 7 te Nieuw- en Sint Joosland; - het plaatsen van dakkapellen op het perceel Nieuwe Vlissingseweg I 72; - het uitbreiden van de woning op het perceel Oranjeplaat 20; - het uitbreiden van de woning op het perceel Oranjeplaat 56; - het aanbrengen van een mar kies op het perceel Turfkaai 25; - het vervangen van twee gara geroldeuren op het perceel Touwbaan 2 t/m 156; - het bouwen van een opslag loods op het perceel Elektra- weg 7; - het wijzigen van de pui van het pand Langeviele 82; - het bouwen van twee schuur tjes op het perceel Noordweg 342; - het bouwen van een garage op het perceel Seispark I 7. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 6 juli tot en met 10 juli 1998 zijn de volgende vergunningen verleend en/of is met de volgende meldingen inge stemd: - het plaatsen van een tuinhuis je op het perceel Rusthofstraat 14; - het plaatsen van een duiven hok op het perceel Akkerlaan 17; - het plaatsen van een tuinhuis je op het perceel Klaverakker 55; - het bouwen van een loods op het perceel Veerseweg 124 A; - het bouwen van een woning met garage op het perceel C.W. Sturmstraat 18 (betreft wijziging op bouwplan waar voor reeds eerder bouwvergun ning is verleend); - het bouwen van een woning met garage op het perceel J.Brasserstraat 18 (betreft wij ziging op bouwplan waarvoor reeds eerder bouwvergunning is verleend); - het uitbreiden van een dakka pel op het perceel Stadhouderslaan 49; - het verbouwen van een woning op het perceel Jodengang 26; - het bouwen van een opslag loods op het perceel Oude Veerseweg I; - het bouwen van een bergbe- zinkbassin op een perceel aan de Oude Veerseweg; - het plaatsen van een berging/sauna op het perceel G. de Pagterstraat 8; - het bouwen van een tuin- schuurtje op het perceel M.H. Boassonlaan 25; - het bouwen van een berging/schuur op het perceel Van Klef fenslaan 207; - het uitbreiden van toiletgroe pen op het perceel Maasstraat 74; - het aanbouwen van een serre op het perceel Maisbaai 4; - het bouwen van een berging/schuur en een muur op het perceel Sint Pieterstraat 2 7; - het plaatsen van een afdak op het perceel Schweitzerstraat 3; - het plaatsen van een kweek kas op het perceel G. de Pagterstraat 17; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Banjaard 10; - het bouwen van een woning op het perceel J. Brasserstraat 33. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Middelburg maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 13 juli 1998 heeft verklaard dat wordt voorbe reid een herziening van de vol gende bestemmingsplannen: - Buitengebied 1973 (Torentijdweg); - Breeweg (BreeweglKruisweg/B. Smytegeltstraat/Nieuwerve straat); - Veersepoort (C.W. Sturmstraat 16); - Dauwendaele Centrum (Vrijlandstraat); - Klarenbeek III (E. Vetermanstraat); - Beschermd Stadsgezicht (Zuidsingel en Kousteensedijk 7). Dit voorbereidingsbesluit ligt met bijbehorende tekeningen, waarop de gebieden zijn aangegeven waarvoor het betreffende besluit geldt, met ingang van 24 juli 1998 tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Het besluit treedt in. werking op 24 juli 1998. BOUWPLAN - vrijstellingsprocedure Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij een bouwplan hebben ontvan gen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van de ter plaatse geldende bestem mingsplannen. Het gaat om het uitbreiden van een woning op het perceel Oranjeplaat 56. Zij willen op deze aanvraag posi tief beslissen. Artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maakt dit mogelijk. Voordat zij dat doen, liggen de bouw- en situ atietekeningen m.i.v. 24 juli 1998 twee weken (tot en met 6 augus tus 1998) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21 In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. BOUWPLANNEN - vrijstellingsprocedure Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij bouwplannen hebben ontvan gen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Het gaat om: - het bouwen van een schuurtje op het perceel Korteweg 3; - het bouwen van een kelder ten behoeve van een conden sor in de tuin achter het pand Hofplein 8. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvragen positief beslissen. Artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maakt dit mogelijk. Voordat zij dat doen, liggen de bouw- en situ atietekeningen m.i.v. 24 juli 1998 twee weken (tot en met 6 augus tus 1998) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21 In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. AANVRAGEN OM MONU MENTENVERGUNNING Van 24 juli 1998 tot en met 6 augustus 1998 liggen op de sec tie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling de aan vragen om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: - het verbouwen/uitbreiden van het pand Herengracht 48; - het aanbrengen van een mar kies op het perceel Turfkaai 25; - het wijzigen van de voorgevel van het pand Langeviele 65; - het plaatsen van een zonne scherm aan het pand Varkensmarkt 2-4. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele beden kingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. IE FASE UITWERKING BESTEMMINGSPLAN VEERSEPOORT (uitwerkingsplan la) De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat een deel van de I e fase van de uitwerking van het bestemmingsplan Veersepoort, het ontwerp-uitwer- kingsplan la, vanaf 27 juli 1998 gedurende twee weken (t/m 10 augustus 1998) ter inzage ligt bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 en bij de sec tie Communicatie, Stadhuisstraat 2. Dit ontwerp-uitwerkingsplan I a omvat de bouwpercelen voor drie hoven en twee-onder-een-kapwo- ningen langs de ontsluitingsroute in het gebied grenzend aan de Geersesweg en de toekomstige vrije kavels (uitwerkingsplan Ib) achter de Veerseweg. Het plan maakt deel uit van de eerste fase van de uitwerking van het bestemmingsplan Veersepoort. Gedurende de bovengenoemde termijn dat het ontwerp-uitwer kingsplan I a ter visie ligt kunnen belanghebbenden hun zienswij zen over dit ontwerp-plan schrif telijk kenbaar maken bij het col lege van burgemeester en wet houders, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina in de Faam/Vlissinger van van daag en op Maximaal Text pagina 830. Natuurbehoud stopt niet bij onze landsgrenzen. Onze bossen in Indonesië en Thailand staan in brand. Onze vrijwilliger Martin van de Bult (bos bouwer) is ter plekke. De Thai se overheid richtte nationale natuurparken in. Nu de kennis nog hoe je die veilig moet be schermen tegen mens en natuurrampen. Word donateur voor 35,- en help die branden blussen. De Derde Wereld heeft niet altijd geld of goederen nodig. Men yraagt vakmensen om ter plekke kennis over te dragen op lokale mensen. Steeds vaker weet men daarvoor VSO te vinden en vraagt doktoren, voedingskundigen, landbouwkundigen, leraren, technici. Helpt u ons daarbij? Onze goed opgeleide vrijwilligers werken voor concrete duurzame hulpprojecten. Met een bescheiden lokaal inkomen zijn het de idealisten van de jaren 90. VSO Nederland Hooghiemstraplein 14.?, 3514 AZ Utrecht. Telefoon 030 - 27 69 237. Giro 92 Internet: http//www. vscfe 'ww.vso.nl Elk jaar worden meer dan 2 miljoen dieren het slachtoffer van de plezierjacht. Help de Dieren bescherming de zinloze lustmoorden te stoppen en word lid. Voor maar f36,- per jaar steunt u ons en ontvangt u 6 maal het prachtige blad DIER. Doe het vandaag nog. Want zonder uw bescherming heb ben dieren geen leven. Ja. ik word lid van de Dierenbescherming voor f36.- per jaar. Ik ontvang dan 6 keer per jaar het blad DIER. Ik betaal per kalenderjaar en wacht op de acceptgiro. Naam:m v Geboortedatum: Straat: Postcode: Plaats:bcoiis Stuur de bon in een envelop naar de Dierenbescherming, Antwoordnummer 2105,2508 VD Den Maag. Een postzegel mag, maar hoeft niet. De Stichting Arduin: een dynamische organisatie ten dienste van mensen met een verstandelijke handicap. Kernbegrippen zijn: Keuzevrijheid en respect voor de eigen wil. Klantgerichtheid. Vorm volgt functie. Wonen, zorg, dagbesteding, werk en vrije tijd voor 550 cliënten wordt ondersteund door 750 medewerkers van de transmurale organisatie. Stichting Arduin Koudekerkseweg 145 4335 SM Middelburg Telefoon: 0118-656999 Het vakantiehuis De Boemerang te Oostkapelle is het vakantiehuis bij uit stek voor een unieke zon-, zee- en strandvakantie voor mensen met een ver standelijke handicap. Het vakantiehuis is het gehele jaar door in de week einden en tijdens de schoolvakanties (zoals herfst-, voorjaar- en zomerva kanties) geopend. Het vakantiehuis De Boemerang steunt voor een deel mede op de enthou siaste inzet van vrijwilligers. Zij vormen dan ook een belangrijke schakel bij de realisering van de vakantie voor de vakantiegasten. Om deze unieke vakantie ook in 1998 weer te kunnen realiseren zijn wij op korte termijn op zoek naar enkele Uw taken Als vrijwilliger binnen het vakantiehuis De Boemerang is het de bedoeling dat u de vakantiegasten, die tijdens hun vakantie gebruik maken van de accommodatie, op alle gebieden een onvergetelijke vakantie bezorgt en hun verblijf zo aangenaam mogelijk maakt. De wens van de vakantiegasten staat hierbij centraal. Uw profiel U bent een creatieve, actieve en enthousiaste persoonlijkheid. U vind het leuk anderen een unieke vakantie te bezorgen. Teamwerk en gezelligheid zijn voor u aansprekende begrippen. Wij bieden Als vrijwilliger ontvangt u een vergoeding van 10,-- voor een dag of een nacht plus een reiskostenvergoeding gebaseerd op het tarief van het open baar vervoer. Informatie over de vacature wordt graag verstrekt door de heer Th. van Bakel, manager, bereikbaar onder telefoonnummer 0118-656999 of 0113-246500. Uw schriftelijke reactie kunt u vóór vrijdag 31 juli a.s. richten aan de sector PO&O, Postbus 285, 4460 AR te Goes. 1

de Faam | 1998 | | pagina 13