mmm, 4 (GEMEENTE MIDDELBURG VEE™ MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Allerlei Cursus Sport Jeugd Natuur Wijk Woensdag 15 juli 1998 FAAM/VLISSINGER 15 yr WET MILIEUBEHEER Beschikkingen Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij een vergunning in het kader van de Wet Milieubeheer hebben verleend aan: 1.Mieras B.V. te Arnemuiden voor het veranderen van de inrich- ting gelegen op het perceel Keetweg 11 te Arnemuiden, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie O, nrs. 2112, 2113, 2190 en 2191. De veran dering betreft de opslag van kokkelschelpen; 2.De Vitrite Fabriek te Middelburg voor de inrichting gelegen aan de Elektraweg I te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nr. 482. Het betreft hier een zogenaamde vergunning op hoofdlijnen. Inzage De beschikkingen en alle relevan te stukken liggen tot 13 augustus 1998 elke werkdag tijdens kan tooruren en op donderdagavond van 11.00 uur tot 20.00 uur ter inzage op de afdeling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Inzage op don derdagavond dient van te voren telefonisch bij de afdeling Milieuzaken te worden aange vraagd tel. nr. (0118) 61 52 41. Er wordt op gewezen dat de beschikking van Mieras B.V. is gewijzigd ten opzichte van het eerder ter inzage gelegde ont werp van de beschikking. De vergunning van de Vitrite Fabriek betreft een vergunning op hoofdlijnen. Bij deze nieuwe vorm van vergunningverlening worden, door koppeling van het Bedrijfsmilieuplan aan de vergun ning, uitsluitend doelstellingen vastgelegd. Desgewenst wordt er door de afdeling Milieuzaken een monde linge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Beroep Van 16 juli tot 21 augustus 1998 kan beroep worden ingesteld door degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit, de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te bren gen over het ontwerp van het besluit, degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht, alsmede belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en tevens op grond van artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek wordt gedaan tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Beroepschriften moeten worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van deze afde ling. Informatie Nadere informatie over de beroepsprocedure en de daaraan verbonden kosten kunnen bij de afdeling Milieuzaken verkregen worden. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving MELDINGEN artikel 8.41 Wet milieube heer Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat bij hen zijn binnengekomen de meldingen ingevolge de Wet milieubeheer van: 1Bouwbedrijf "Beko" Poppendomme te Grijpskerke voor een inrichting voor de opslag van goederen op het perceel Arnestemweg 48g te Middelburg; 2. Aannemersbedrijf J. van Helleman B.V. te Middelburg voor een inrichting ten behoe ve van houtbewerking op het perceel Oude Veerseweg I te Middelburg; 3. Bar-Bowling "De Kruitmolen" te Middelburg voor een hore cabedrijf op het perceel Kruitmolenlaan 121 te Middelburg; 4. Gemeente Middelburg, dienst Stadsbeheer, voor een bergbe- zinkbassin gelegen aan de Oude Veerseweg te Middelburg; 5. Marokkaanse vereniging te Middelburg voor een ontmoe tingscentrum op het perceel Schepenenhof I te Middelburg. Ten aanzien van de voornoemde inrichtingen zijn de voorschriften van de daartoe vastgestelde alge mene maatregelen van bestuur ex. artikel 8.40 Wet milieubeheer van toepassing. WET MILIEUBEHEER Ter inzage legging MELDIN GEN verandering inrichting Wet Milieubeheer Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat binnengekomen zijn de meldin gen op grond van artikel 8.19 Wet milieubeheer van: 1Gyrocopter Aviation te Arnemuiden voor het uitbrei den van de inrichting aan de Calandweg 2 te Arnemuiden; 2. Zeevisgroothandel G. van de Gruiter en Zn. B.V. te Middel burg voor het veranderen van de inrichting aan de Nieuwe Kleverskerkseweg 19 te Middelburg. Ten aanzien van de veranderin gen wordt redelijkerwijs aangeno men dat deze geen gevolgen heb ben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor de aard en omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu. Om die reden behoeft geen wijzigingsvergunning te worden aangevraagd, maar kan worden volstaan met een zogenaamde melding van veran dering. De meldingen en alle relevante stukken liggen ter inzage van 16 tot 30 juli 1998 elke dag tij dens kantooruren en op donder dagavond van 11.00 uur tot 20.00 uur ter inzage op de afde ling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Inzage op don derdagavond dient van tevoren telefonisch bij de afdeling Milieuzaken te worden aange vraagd tel. nr. (0118) 61 52 41. BESTEMMINGSPLAN VEERSEPOORT Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge arti kel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de beslissing van Gedeputeerde Staten met betrekking tot het bestemmingsplan Veersepoort, vastgesteld door de gemeente raad op 9 september 1996, onherroepelijk is. Goedkeuring is verleend aan het bestemmingsplan met uitzonde ring van een onderdeel van de plankaart waarin het nieuw geprojecteerde laatste gedeelte van de President Rooseveltlaan is gelegen. De Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State heeft in beroep op 11 juni 1998 het besluit van Gedeputeerde Staten voorzover daarbij goedkeuring is verleend aan het plangedeelte met de bestemming "Wegverkeer" (President Rooseveltlaan en ontsluitingsweg sportpark) vernietigd. Daarbij is echter bepaald dat de rechtsgevolgen van het besluit van Gedeputeerde Staten, voor zover dat is vernietigd, in stand blijven. Dit bestemmingsplan Veerse poort, dat geldend is, ligt voor een ieder ter inzage bij de sectie Ruimtelijke Ordening van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het wijzigen van een dakop- bouw op het perceel Plein 1940 nrs. 13-15; - het bouwen van een serre op het perceel Molenweg 25 te Nieuw- en Sint Joosland; - het plaatsen van een tuinkas op een perceel van het volks tuincomplex aan het B aaijenompad; - het aanbrengen van zonne schermen op het perceel Varkensmarkt 2-4; - het bouwen van een vrijstaan de woning op het perceel C.W. Sturmstraat 9; - het bouwen van een berging met tuinmuur op het perceel Blindenhoek 6; - het plaatsen van een dakkapel en het aanbouwen van een bij keuken op het perceel Nieuwelandseweg 22 te Arnemuiden. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 29 juni tot en met 3 juli 1998 zijn de volgende vergunningen verleend en/of is met de volgende meldingen inge stemd: - het bouwen van een bijkeuken op het perceel Spinhuisweg 121 - het verbouwen/uitbreiden van de woning op het perceel Frans Duwaerstraat 11; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Jodengang 50; - het verwijderen van asbesthou dend zeil in het perceel Baljuwlaan 24; - het plaatsen van een kiosk op het perceel Koepoortlaan I - het veranderen van de techni sche installatie van het gemaal op het perceel Poelendaelesingel 10; - het bouwen van een garage op het perceel Omloop 21; - het uitbreiden van een school gebouw op het perceel Kruisweg 2; - het plaatsen van een kweek- kasje op het perceel Rustenburgstraat 11; - het verbouwen van het pand op het perceel Gravenstraat 1. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. AANVRAAG MONUMEN TENVERGUNNING Van 11 juli 1998 tot en met 30 juli 1998 ligt op de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het plaatsen van een dakkapel op het perceel Korte Noordstraat 16. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele beden kingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWPLAN - vrijstellingsprocedure Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij een bouwplan hebben ontvan gen dat niet in overeenstemming is met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Het gaat om het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Titus Brandsmakwartier 18. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvraag positief beslissen. Artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maakt dit mogelijk. Voordat zij dat doen, liggen de bouw- en situ atietekeningen m.i.v. 11 juli 1998 twee weken (tot en met 30 juli 1998) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21 In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daag en op Maximaal Text pagina 830. GEMEENT E POSTBUS 1 TEL. 0118 -555 444 4370 AA KOUDEKERKE FAX 0118 -553 025 BOUW/SLOOPAANVRA- GEN. (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopver gunning zijn ingekomen voor: Biggekerke - het bouwen van een woning op kavel 14 van het Uitbreidingsplan Biggekerke; Domburg - het bouwen van een zomer huis Paalhoofd 11; - het bouwen van een gemeen tehuis aan de Roosjesweg; - het bouwen van een tuinka mer/serre J. Tooropstraat 2; Gapinge - het slopen en bouwen van een schuur Dorpsstraat 49; - het bouwen van een woning op Kavel 2 van de Nieuwe Wei; Grijpskerke - het bouwen van een jongvee stal Mariekerkseweg 24; - het verbouwen van een entree en werkruimte Zwagermanweg I; Veere - het bouwen van een woning en garage Veerseweg 19 Vrouwenpolder - het geheel vernieuwen van een woning met bijgebouwen Lepelstraat I 7; Westkapelle - het uitbreiden van een keuken en bijkeuken Koestraat 61; - het uitbreiden van een zomer huis Joossesweg 122; - het uitbreiden van een keuken en bijkeuken Koestraat 69; - het plaatsen van een tuinhuis je Joossesweg 191; Zoutelande - het plaatsen van een tuinhuis je Borné 19; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/sloopver gunning géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Een bezwaarschrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGENIMELDINGEN. In de periode van 3 t/m 8 juli 1998 zijn de volgende vergun ningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd Aagtekerke - het uitbreiden van een keu ken/garage Agathastraat 2; Biggekerke - het bouwen van een woning op Kavel 14 in het Uitbreidingsplan; Domburg - het bouwen van een apparte mentencomplex Domburgseweg 11; Koudekerke - het bouwen van een woning Lange Voorhout 19; Oostkapelle - het verbouwen van een aan bouw M.F. Visserstraat 20; - het bouwen van een berging Burgvliet 6; Serooskerke - het bouwen van een garage Zandput 25; - het uitbreiden van een woning Oostkapelseweg 39; Vrouwenpolder - het vergroten van een zomer huis Brouwershoofd 11; Westkapelle - het plaatsen van een tuinhuis je Joossesweg 161; - het bouwen van een zomer huis en garage Joossesweg 191; Zoutelande - het plaatsen van een tuinhuis je Borné 19. Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om bezwaar te maken tegen over heidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellingen). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken. De termijn van het indienen van bezwaren vangt aan op de dag na verzen ding van de vergunning aan de aanvrager. Een bezwaarschrift moet schrifte lijk bij burgemeester en wethou ders van de gemeente Veere wor den ingediend en voorts worden ondertekend en gemotiveerd. U kunt hierover mondelinge infor matie krijgen bij mevrouw L.M. Louwerse, afdeling Bouwen en Wonen, sector Grondgebied, Gapingseweg I a te Serooskerke op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en (behalve op vrijdag) van 14.00 tot 16.00 uur. Telefonisch bereikbaar onder nummer 0118 591635. ART 19 Wet RO Wij maken bekend dat is binnen gekomen een aanvraag om ver gunning ingevolge de Woningwet voor het uitbreiden van een zomerhuis op Kavel 200 van Kustlicht II te Zoutelande. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Door de gemeenteraad is in zijn vergadering van 18 december 1991 verklaard, dat voor desbe treffend bestemmingsplan een herziening wordt voorbereid. Het bouwplan is in overeenstemming met de in voorbereiding zijnde herziening. Wij zijn voornemens door toepas sing van de artikelen 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en 50 lid 6 van de Woningwet de vergunning te verlenen nadat van Gedeputeerde Staten van Zeeland de verklaringen van geen bezwaar zijn ontvangen. In verband hiermee ligt het bouw plan met ingang van heden gedu rende 2 weken gedurende de openingstijden ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, loca tie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de gelegenheid schriftelijke bedenkingen tegen het bouwplan in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Veere, Postbus I, 4310 AA te Koudekerke. ARTIKEL I8AWRO. Wij maken bekend dat is binnen gekomen een aanvraag bouwver gunning voor het uitbreiden van een woning op het perceel Binnenhof 13 te Koudekerke. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Wij zijn van plan de vergunning te verlenen door toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In verband hiermee ligt de bouw en situatietekening m.i.v. heden gedurende 2 weken tijdens de openingstijden voor een ieder ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelij ke bedenkingen tegen dit bouw plan bij het college in te dienen. Artikel 17 Wet RO. Wij maken bekend dat is binnen gekomen het verzoek om vergun ning voor het tijdelijk plaatsen van een toiletunit op het perceel Grindweg 5 te Westkapelle. Het plan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmings plan. Wij zijn voornemens om voor dit verzoek op grond van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor een termijn van I jaar vrijstelling te verlenen van bovengenoemd bestemmingsplan. In verband hiermee ligt de bouw en situatietekening m.i.v. heden gedurende 2 weken gedurende de openingstijden voor een ieder ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de gelegenheid schriftelijke bedenkingen tegen het bouwplan in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Veere, Postbus I, 4310 AA te Koudekerke. Wet Milieubeheer Terinzagelegging aanvraag en ontwerp-beschikking uit breiding Aagtekerkseweg la te Oostkapelle en de terinzagelegging aanvraag en ontwerp-beschikking uit breiding Domburgseweg 68 te Oostkapelle Wij maken bekend, gelet op de desbetreffende bepalingen van de Algemene Wet Bestuursrecht en de Wet Milieubeheer, dat voor iedereen met ingang van 11 juli 1998 gedurende 4 weken op de afdeling Milieu, Gapingseweg la te Serooskerke en bij de afdeling Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke, tijdens kantooruren en 's avonds na telefonisch afspraak (0118- 591610), ter inzage ligt de aanvraag om een uitbreidingsvergunning vergroting gebouw) ingediend door Camping "Ons Buiten" BV voor de inrich ting Aagtekerkseweg 2 a te Oostkapelle (kadastraal bekend gemeente Veere, kern Oostkapelle, sectie K, nr. 1321), alsmede de ontwerp-beschikking tot vergunningverlening. In de periode van 11 juli 1998 tot en met 14 augustus 1998 kunnen gemotiveerde bedenkin gen tegen de aanvraag en de ontwerpbeschikking schriftelijk door een ieder bij het college worden ingediend (Postbus I, 4310 AA Koudekerke). De persoonlijke gegevens van degenen die schriftelijke beden kingen hebben ingediend worden, indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt Het ver zoek daartoe moet tegelijkertijd met de bedenkingen worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht, kan tot en met 14 augustus 1998 over het ontwerp van de vergunning van gedachten wor den gewisseld tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp beschikking kunnen later beroep instellen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) beden kingen in te dienen dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Subsidie duurzaam verbouwen. Tot I januari 1999 kunt u, onder bepaalde voorwaarden, subsidie krijgen als u op duurzame wijze uw woning verbouwt/renoveert. Maatregelen op het gebied van energie- of waterbesparing, geluidsisolatie en gebruik van milieuvriendelijke materialen zijn subsidiabel. De regeling is bedoeld voor eige naren van permanent bewoonde woningen die voor 1996 zijn gebouwd. Om voor subsidie in aanmerking te komen moet de hele "schil" van de woning (gevels met ramen, deuren en kozijnen, dak en vloer) na verbetering aan een minimaal isolatie-niveau voldoen. Bij een subsidie-aanvraag voor het vervangen van loden drinkwa terleidingen kan van die voor waarde vrijstelling worden ver leend. Voor een centraal verwarmde woning moet een CV-ketel met minimaal een verbeterd rende ment geplaatst worden. Het mini mum subsidiebedrag is f.500, het maximum f.5.000,Met de werkzaamheden mag niet worden begonnen voordat de subsidie is verleend. Voor informatie over deze rege ling kunt u contact opnemen met de afdeling Bouwen en Wonen, telefoon 591633 en 591631) of met de instantie die de regeling voor de gemeente uitvoert, BWS- regio Walcheren, telefoon 481214. INSPRAAK VOORONT WERP - BESTEMMINGS PLAN BUITENGEBIED Voor de (nieuwe) gemeente Veere wordt een bestemmings plan Buitengebied voorbereid ter vervanging van de nu geldende bestemmingsplannen voor het buitengebied van de voormalige gemeenten Domburg, Mariekerke, Valkenisse, Veere en Westkapelle. Van dit bestemmingsplan is het voorontwerp nu gereed. Burgemeester en wethouders hebben besloten dit voorontwerp in inspraak te brengen en dit tevens voor vooroverleg toe te zenden aan diverse overheidsjinstanties. In grote lijnen zal het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied het grondgebied van de gehele gemeente Veere omvatten, uitge zonderd de woonkernen, het eiland Neeltje Jans en de meeste verblijfsrecreatie- en bedrijfsterrei nen. Het plan heeft dus voorna melijk betrekking op het landelijk gebied en de daarin gelegen agrarische en andere bedrijven, wegen en waterlopen, burger- en zomerwoningen, de zeewering, natuurgebieden, stranden en andere dagrecreatieterreinen, het tot de gemeente Veere behoren de buitenwater en een gedeelte van het Veerse Meer met de daarin/daarbij gelegen eilanden, oevers, jachthaven enz. Het voorontwerp bevat o.a. een rege ling voor de intensieve veehoude rij, glastuinbouw en het kleinscha lig kamperen (kamperen bij de boer). Ook het tracé van de toe komstige rondweg Koudekerke is daarin opgenomen. Voor de verblijfsrecreatiecom- plexen (zoals zomerhuizenterrei- nen en campings) zullen t.z.t zo nodig een of meer afzonderlijke herzieningen in procedure wor den gebracht, nadat een herstruc tureringsvisie voor Walcheren (Walcheren 2000+) is vastge steld. In het voorontwerp is geen reke ning gehouden met de voorgeno men aanleg van rijksweg N51 en de noordelijke rondweg Serooskerke. Daarvoor zal een afzonderlijk bestemmingsplan in procedure worden gebracht, nadat de plannen voor die wegen verder zijn uitgewerkt. Het is de bedoeling, dat het Landinrichtingsplan ruilverkaveling Walcheren in het bestemmings plan Buitengebied wordt overge nomen. Hierover wordt nog over leg gevoerd met de Landinrich tingscommissie Walcheren. Met inachtneming van het bepaalde in de Wet op de Ruimtelijke Ordening, de Algemene wet bestuursrecht en de Inspraakverordening gemeente Veere 1991 is de volgende inspraakprocedure vastgesteld: Het voorontwerp-bestemmings plan ligt met ingang van donder dag 16 juli tot en met woensdag 26 augustus 1998 (6 weken) op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur (behalve op vrijdagmiddag) voor iedereen ter inzage bij: - de afdeling Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke; - de afdeling Bouwen en Wonen, Gapingseweg la te Serooskerke. Informatie over de planvorming kan bij laatstgenoemde afdeling worden verkregen. Inspraak wordt verleend over alle in het voorontwerp opgenomen bestemmingen en over de gren zen van het plan. Voor het plan zullen twee voor- lichtings- en inspraakbijeenkom sten worden gehouden, en wel op: - dinsdag 21 juli 1998, aanvang 19.30 uur in Verenigingsgebouw "Ons Huis", Burg. Adelaarstraat 26 ter Meliskerke; - dinsdag 28 juli 1998, aanvang 19.30 uur in Dorpshuis "de Zandput", Zandput 5 te Serooskerke. Tijdens die bijeenkomsten, die voor een ieder toegankelijk zijn, wordt gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen en tot het kenbaar maken van zienswijzen. Gedurende genoemde termijn van 6 weken kunnen ingezetenen en in de gemeente een belang heb bende natuurlijke en rechtsperso nen hun zienswijze met betrek king tot het voorontwerp-bestem mingsplan Buitengebied schrifte lijk aan het college van burge meester en wethouders van Veere, postbus I, 4310 AA Koudekerke, mededelen. Desgewenst kan daarbij gebruik worden gemaakt van een bij de afdelingen Voorlichting en Bouwen en Wonen verkrijgbaar formulier. Een zienswijze kan in de periode van 29 juli t/m 26 augustus 1998 desgewenst ook mondeling worden ingebracht. Daarvoor kan een afspraak worden gemaakt met de heer G. Rijksen van de afdeling Bouwen en Wonen (doorkiesnr. 0118-591649). Tegen kostprijs (f 225=) worden exemplaren van het voorontwerp bestemmingsplan, bestaande uit diverse plankaarten, voorschriften en de toelichting, verkrijgbaar gesteld. De voorschriften met plankaarten en de toelichting zijn ook los van elkaar verkrijgbaar. Aanpassing Verordening Leerlingenvervoer gemeente Veere I -ste wijziging) De gemeenteraad heeft tijdens de openbare vergadering van 11 juni 1998 besloten tot vaststelling van de l-ste wijziging van de Verordening Leerlingenvervoer gemeente Veere 1998. De wijziging treedt in werking met ingang van I augustus 1998 en is dus van toepassing voor de aanvragen betreffende het schooljaar 199811999. De veror dening ligt ter inzage bij de afde ling Welzijn, Markt 95 te Westkapelle en bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur (met uitzondering van de vrijdagmiddag). Raadsvergadering op donderdag 16 juli in het gemeentehuis te Koudekerke aanvang 19.30 uur. Hierbij nodigen wij u uit de verga dering bij te wonen op donder dagavond. De agenda en de stuk ken liggen ter inzage bij Voorlichting, Dorpsplein I, Koudekerke. De agenda staat vermeld in de Veerse krant nr.5 van juli 1998. Koudekerke, 15 juli 1998 Burgemeester en Wethouders van Veere Wat te melden? Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Borstvoeding - Borstvoeding organisatie La Leche League houdt woensdag 15 juli haar laatste informatieavond voor de zomerstop. Voor vragen over borstvoeding kunnen (aanstaan de) ouders vanaf 20 uur terecht aan de Jacob Catsstraat 62 in Middelburg. De bijeenkomst duurt tot ongeveer 22 uur. Schoolfeest - Basisschool Het Kompas in Oost-Souburg houdt zaterdag 18 juli van 10 tot 14 uur een groot schoolfeest in het gebouw aan de Roerstraat Er worden een vrijmarkt, fancy fair met ballenbad, rad van avontuur, springkussen en een zenuwspi raal gehouden. De helft van de opbrengst van het feest komt ten goede aan een goed doel in de buurt en in de belevingswe reld van de kinderen. Dit jaar is de nieuwe speeltuin van Oost- Souburg de gelukkige ontvan gen Full Colour - Tijdens de inter culturele dag die zaterdag 18 juli in de Bonedijkestraat in Vlissin gen wordt gehouden wordt het muziektheaterproject Full Colour gepresenteerd. Aan dit project nemen ongeveer vijfentwintig jongeren deel die van januari tot en met mei een programma met muziek, theater en dans hebben ingestudeerd De pre sentatie wordt om 15 uur ge houden op het schoolplein van de Ravensteinschool aan de Bonedijkestraat Djembe - Zaterdag 18 juli wordt in het Arsenaaltheater en op het Arsenaalplein in Vlissin gen de eindpresentatie van de djembe-spelers van de Zeeuwse Muziekschool gehouden Onge veer vijftien leerlingen laten ho ren wat ze de afgelopen vijftien lessen hebben geleerd. De djembe-cursus verzorgde de Zeeuwse Muziekschool samen met Slagwerkschool Rondom- trom uit Roosendaal. De eind presentatie begint om 19 30 uur. Sjezenrijden - Rmgrijders Ver eniging Meliskerke houdt dins dag 21 juli haar jaarlijkse wed strijd sjezenrijden. Zo'n achttien versierde sjezen uit Meliskerke en Zoutelande strijden om de prijzen. De wedstrijd begint om 17.30 uur en de prijzen worden om ongeveer 20 30 uur uitge reikt. Er wordt gereden op het parcours Dorpsstraat, Toren- straat, Bergstraat en de C. Jas- perssestraat Per ronde worden er drie ringen gestoken die han gen in de Dorpsstraat en de To renstraat. Viool - De beroemde violiste Lydia Mordkovitch geeft van donderdag 16 tot en met zater dag 25 juli een meestercursus viool in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De meestercur sus is georganiseerd door de Stichting Kamermuziek Zeeland. Op 16 tot en met 18 juli en 20 tot en met 25 juli is de zaal van 10 tot 13 uur en 17 tot 19 uur geopend voor belangstellenden. Daarnaast wordt er dinsdag 21 juli een concert gegeven in de aula van de bibliotheek. Kralenbreiwerk - In het mu seum De Schotse Huizen is op de visserijzolder de tentoonstel ling 'kralen en kraaltjes' inge richt. Nellie Ruissen-Westveer verzorgd er 21 en 28 juli en 4, 11 en 18 augustus van 12 tot 17 uur demonstraties kralenbrei werk. Haar liefde voor beursjes en kralen ontstond toen ze het beursje van haar grootmoeder kreeg Met eindeloos geduld te kent en breit mevrouw Ruissen de patronen van antieke beurs jes na. Koken - De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren geeft vanaf 15 september een cursus koken voor mannen van vijfenvijftig jaar en ouder De cursus wordt gegeven in het ge bouw van de Stichting Educatief Toerisme in Oostkapelle De cursus is bedoeld voor mannen van het platteland van Walche ren, die willen beginnen met ko ken en ook voor mannen die al enige ervaring hebben. Inlichtin gen en/of aanmelding, tel. 0118- 583687. Computer - Mannen van vijf envijftig jaar en ouder kunnen dit najaar terecht bij de Stichting Welzijn Ouderen Platteland Wal cheren voor twee computercur sussen Vanaf 29 september wordt de computercursus voor beginners gegeven en 1 oktober begint de cursus tekstverwer ken. Softball - De Middelburgse rugbyclub Oemoemenoe gaat naast rugby zich ook toeleggen op de sport softball. Om de seri euze bedoelingen goed vorm te geven is een softballafdeling op gericht Sinds april wordt weke lijks getraind met een groeiend aantal belangstellenden. Er zijn contacten gelegd met de Ko ninklijke Nederlandse Baseball en Softball Bond voor eventuele deelname aan de competitie. In lichtingen en/of aanmelding, tel 0118-634011. Boulevardloop - In Vlissingen wordt woensdag 22 juli de jaar lijkse boulevardloop gehouden. De start vindt plaats op Boule vard Evertsen. Om 19 uur star ten de deelnemers van de pres tatieloop over maximaal zeven kilometer. Een uur later begint de wedstrijdloop die gaat over een traject van zeven kilometer. Voorinschrijving is mogelijk voor 18 juli bij Sjaak Sinke, telefoon 0118-461070. Tennis - De Koudekerkse ten nisvereniging De Stoof houdt van zaterdag 18 tot en met zon dag 26 juli het 'Stoofwei-Toer- nooi 17+' Er" worden wedstrij den gespeeld in de categoriën C1, C2 en D1 alle onderdelen De finales worden zondag 26 juli gespeeld. In totaal worden er 208 partijen gespeeld met 282 deelnemers. Puzzeltocht - Speciaal voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar houdt de Middelburgse Wijkveremgmg Zuid woensdag 15 juli een puzzeltocht. De in schrijving is van 13 30 tot 14 uur bij Apotheek Welsinge aan de Thibautstraat Deelnemers wor den verzocht een pen mee te nemen Boswachter - Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostka pelle verzorgt zondag 19 juli sa men met Staatsbosbeheer de rondleiding 'met de boswachter op pöd' Een boswachter van Staatsbosbeheer neemt de deelnemers mee voor een wan deling door het natuurreservaat Westhove. Hij kent alle gehei men van dit gebied en kan daar boeiend over vertellen. De rond leiding begint om 14 uur en duurt tot ongeveer 15.30 uur. Vooraf aanmelden is noodzake lijk en kan via telefoonnummer 0118-582620 Bonedijkebuurt - In de Bon- edijkebuurt in Vlissingen wordt zaterdag 18 juli een interculture le dag gehouden. Het program ma begint om 12.30 uur en duurt tot ongeveer 18 uur Het feest wordt geopend door de percussiegroep Tak 'N Djala. Verder worden er onder meer Koerdische dansen gedemon streerd en zijn er talrijke exoti sche en Nederlandse hapjes verkrijgbaar. De interculturele dag wordt gehouden op het schoolplein van de Ravenstein school aan de kruising van de Bonedijkestraat en de Hogeweg t V

de Faam | 1998 | | pagina 15