Stichting Jeugdzorg wordt herenigd in één pand Greenpeace opent winkeltje in Middelburg Jordi's Snoep slaat vleugels uit WBrnSm Domburgse wint fiets bij supermarkt Cl000 FOTO VERSCHOORE De Stichting Jeugd zorg Zeeland gaat de ze week verhuizen van de twee locaties naar een nieuw pand aan de Roozenburglaan 89 in Middelburg. Tot nu toe was de stichting versnipperd gehuis vest op drie verschil lende locaties in Mid delburg. Tijdens de verhuizing, donderdag 16 en vrijdag 17 juli, is de stichting wel be reikbaar maar kan al leen een weekendbe zetting haar cliënten te woord staan. Bij de Cl 000 super markt van J.A. van der Linde aan de Singel in Domburg is onlangs de prijs van de kaasac tie uitgereikt. De kaas actie rond de kazen van Milner, Kollumer, Maaslander en Leer dammer duurde zes weken. Domburgse C. Hoogendoorn-Wisse won de Union-fiets ter waarde van F 899,-. De kerngroep Zeeland van milieuorganisatie Greenpeace heeft op de Penninghoeksingel in Middelburg een winkeltje ingericht. Het winkeltje heet The Greenshop en is elke tweede zaterdag van de maand geopend. Behalve t-shirts, boe ken en andere Green- peace-producten kan men er terecht voor informatie over bij voorbeeld zonne-ener- gie en de actie om trent giftig speelgoed. De Domburgse onder nemer Jordi de Looff begon vijf jaar geleden met Jordi's Snoep in de badplaats. Twee maanden nadat De Looff de deuren open de van delicatessen zaak Delizee in Dom burg heeft de jeugdige ondernemer zijn derde zaak geopend. Samen met zijn nieu we compagnon Mar cel Bouwman, even eens uit Domburg, is hij een vestiging van Jordi's Snoep in Mid delburg begonnen. Toekomst Voordelig reizen met ZWN Stoomtrammensen gezocht ZekaTel komt met digitale televisie Remato Tennis Academy in nieuwe pakken Schuldgevoelens na snoeperijen Reisgids op internet Veilige cabrio voor de allerkleinsten van Opel Nil BIJ I-UUR FOTO SERVICE ALTIJD GRATl|g?i Woensdag 15 juli 1998 FAAM/VLISSINGER 13 De huisvesting van de mede werkers van de Stichting Jeugdzorg Walcheren is lange tijd een probleem geweest. In twee geschakelde oude heren huizen aan de Londensekaai 39, in een oude woning aan het Hofplein en in het moder nere kantorencomplex Gou dend 10 hielden meer dan honderdvijfentwintig maat schappelijk werkers, gezins voogden en administratieve krachten kantoor. Onder soms erbarmelijke omstandigheden moesten zij klanten te woord staan. Het pand aan de Lon densekaai, dat werd gebruikt als centraal kantoor, spande wat betreft het ongemak de kroon. De medewerkers had den daar slechts twee spreek kamers tot hun beschikking, waarvan er één bovendien in de kelder was. In mei 1998 werd de stichting plotseling met nieuwe proble men geconfronteerd. De sec tor pleegzorg, die tot dan toe kantoor hield aan het Hof plein, moest noodgedwongen eerder verhuizen. De nieuwe eigenaar van het pand Hof plein 3 zou in grote verlegen heid worden gebracht als men niet begin juni met de verbou wing zou kunnen beginnen. Algemeen directeur van de Stichting Jeugdzorg Zeeland, J.F. Eijlander, betreurt het dat de sector pleegzorg nu binnen twee maanden twee keer moet verhuizen. „Gelukkig is de oplossing gevonden door de medewerkers de mogelijk heid te geven om tijdens deze periode zoveel mogelijk thuis te werken. Het kantoor met de afdeling werving, voorlichting en selectie, het sectorsecreta riaat en de staf zijn al onder gebracht bij hun collega's op Goudend 10". De tijdelijke verhuizing van de sector pleegzorg is vlekkeloos verlo pen en is een goede generale repetitie voor de verhuizing van de hele stichting die don derdag 16 en vrijdag 17 juli plaatsvindt. Directeur Eijlan der is tevreden over het nieu we pand aan de Roozenburg laan. ,,Het nieuwe en com pleet verbouwde pand biedt ruimte aan honderd van de in totaal honderdvijfendertig me dewerkers van de stichting. De overige medewerkers zijn gevestigd in Terneuzen. De ontvangst van de cliënten zal aanzienlijk zijn verbeterd als ook de privacy", doet Eijlan der uit de doeken. De nieuwe huisvesting biedt de stichting de mogelijkheid tot verdere groei en verbetering van de hulpverlening aan de Zeeuw se jeugd en hun ouders. Tij dens de verhuizing schakelt de stichting over naar week endbezetting. „Dit houdt in dat we, alleen via de bereik baarheidsdienst onze klanten te woord kunnen staan", weet Eijlander. „Maandag 20 juli zijn we weer gewoon geopend en zal de cliënt direct de ver schillen al kunnen merken". Met man en macht wordt er gewerkt om de verhuizing van de Stichting Jeugdzorg Zeeland op tijd te kunnen afronden. FOTO SJAAK SLUIT De kaasactie van de C1000 su permarkten bestond uit het verzamelen van kassabonnen als aankoopbewijs, vier streepjescodes van de vier ka zen en het afmaken van een slagzin. Behalve dat er in heel Neder land driehonderdvijftig fietsen zijn weggegeven maken deel nemers kans op de hoofdprijs: een Peugeot 106. De hoofd prijs gaat naar de beste slag zin van heel Nederland en wordt uitgereikt in september. In totaal hebben duizenden mensen aan de actie meege daan. Winnares C. Hoogendoorn-Wisse (links) neemt haar prijs in ontvangst uit handen van eigenaresse Van der Linde. FOTO JAAP WOLTERBEEK A B C D E F G H I J K L M N O Voor dit kruiswoordraadsel worden de omschrijvingen gegeven per horizontale of verticale regel, leder hokje in deze puzzel heeft daardoor zijn eigen nummer; bijvoorbeeld A1 is het raak punt van regel A verticaal en regel 1 horizontaal, en is dus het eerste hokje op de eerste regel. Omschrijving horizontaal: I.drietal - muziekinstrument - beschadiging 2.Heilige Schrift der Moslims - vat 3.loco burgemeester (afk.) - pulverig - laagte - muzieknoot 4.ingewand van een vis - vindingrijk - omslag 5.vreemde munt - kweek - soort bier 6.lekkernij - ik (Lat.) - toe vluchtsoord 7.landbouwwerktuig - middag - sappig - onmeet baar getal 8.havenplaats in het Midden-Oosten - hooivork 9.ge tij - god van de oorlog (myth.) - betrekking - persoonlijk voor naamwoord 10.ontevreden vent - tijdperk - kleine platvis II.doortochtgeld - orgaan - vordering 12.omheining - bewoner van België - korte tijd 13.bijwoord - praatvogel - modern scheld woord - muzieknoot 14.hoofddeksel - hoeveelheid 15.herkau wend zoogdier - werkplaats - zwemvogel. Omschrijving verticaal: A.nakomeling - dragers van eigenschappen in de celkern - voorwerp om iets aan op te hangen B.deel van een kledingstuk - gereedschap C.persoonlijk voornaamwoord - koeiemaag - scheepswerkplaats - geluid van een dier D.familielid - verniel zuchtig mens - uitroep E.deel van het lichaam - richting - lied F.schildersgerei - een zekere - zinnebeeld der vergankelijkheid G.voorzetsel - ontkenning - rustteken (muz.) - voorzetsel H.ba- bybed - hachelijke situatie l.neon (afk.) - overal - wollen weefsel - persoonlijk voornaamwoord J.voegwoord - soort papegaai - ketting K.dwaas - anders genoemd - vloed L.duinvallei - smaak stof - later M.bijwoord - maand - jong paard - muzieknoot N.ge neeskrachtige drank - damp O.vat - inhoudsmaat - gevaarlijk. Er ontstaat een citaat van Oscar Wilde wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers achter elkaar plaatst: N9.O9.O10.M8 013.G9 H15.I15 D5.B5.D2.C5.C2 E12.G12.J12 C10.F9 D8.E9.M6.L9.01.M1.I1.J3.G5 C12.B13.A13.E15.J11.G10. De oplossing van de puzzel die stond in de Faam/Vlissinger van woensdag 8 juli luidt: Limburg. Het idee van de kerngroep Zeeland om een winkeltje te openen is eigenlijk uit nood geboren. „We brachten ons waar eigenlijk alleen maar op markten en dergelijke aan de man", legt Jaap van Wallen burg, lid van de kerngroep uit. „Nu kunnen geïnteresseerden ook één keer per maand hier terecht. En als het aanslaat gaan het winkeltje misschien nog wel vaker open". De kern groep Zeeland van Green peace houdt zich bezig met het geven van voorlichting op scholen, ledenwerving voor de landelijke organisatie, grijpt elke gelegenheid aan om de milieu-organisatie te promoten en voert regelmatig acties. Op het moment is Gr eenpeace bezig met het aan de man brengen van zonnep- 1 Jaap van Wallenburg bij het nieuwe winkeltje van Greenpeace in Middelburg. FOTO JAAP WOLTERBEEK anelen. Van Wallenburg: „Het is echt een schone vorm van energie en Greenpeace heeft een speciale regeling met de fabrikant kunnen treffen zodat de zonnepanelen iets goedko per worden verkocht". Voor inlichtingen omtrent het solarisproject kunnen geïnte resseerden ook terecht in het winkeltje aan de Penning hoeksingel 53. Tijdens de officiële opening van The Greenshop op 8 au gustus staat de Solarbus van Greenpeace op de Heeren gracht. In de bus is allerlei in formatie te vinden over het fenomeen zonne-energie. Bo vendien rijdt de bus zelf op zonne-energie. „Het winkeltje wordt geopend door de Mid delburgse wethouder van mi lieu mevrouw Van Dijk- Sturm", vertelt Van Wallen burg. „Dan worden ook de prijzen van de kleurplaten- wedstrijd uitgereikt". Om de opening van het winkeltje te vieren heeft de kerngroep Zeeland een kleurplatenwed- strijd voor kinderen tot twaalf jaar georganiseerd. Kleurpla ten kunnen worden opgehaald bij de milieuwinkel en moeten daar ook weer worden ingele verd. Van Wallenburg: „En we hebben een schitterende hoofdprijs. Een t-shirt met een tekening van Dick Bruna erop". De t- shirts zijn ook te koop in The Greenshop. Verder zijn er in het winkeltje onder meer cd's, kettinkjes, kandelaars, boeken en tijdschriften te koop. Een uitgebreide collectie fol ders geeft meer informatie over de internationale activi teiten van Greenpeace. Het ondernemen lijkt Jordi de Looff in het bloed te zitten. Op achttien jarige leeftijd begon de Domburger zijn loopbaan als ondernemer met de ope ning van Jordi's Snoep in Domburg. De zaak is zo suc cesvol gebleken dat De Looff nu zijn vleugels uitslaat en meer uit de formule van Jor di's Snoep wil halen. „Ik heb in Marcel Bouwman een ideale compagnon gevon den", doet De Looff uit de doeken. „We kennen elkaar al jaren en hebben al meer samenge werkt. Hij komt uit een echt ondernemersgezin en heeft het zakendoen in het bloed zit ten", vervolgt De Looff die zelf uit een lerarenfamilie komt. In de Lange Delft heeft het on dernemersduo haar eerste wapenfeit gerealiseerd, de opening van Jordi's Snoep. „Volgens de formule 'alles wat lekker is'", verduidelijkt Marcel Bouwman. De winkel heeft een oppervlak van zo'n honderdtien vierkan te meter. Naast snoepgoed in alle soorten en maten heeft Jordi's Snoep bonbons, een notenbar, chocolade, koekjes, fop- en feestartikelen en ijs. „Het ijs is speciaal voor ons gemaakt", vertelt Marcel Bouwman. „Het is soft-ijs met een apart smaakje, het is niet iets romi ger als anders, ijsmeester Hans Kennis van Friese Vlag heeft het soft-ijs speciaal voor ons ontworpen en het wordt gemaakt met volle room en echte vanille. De smaak is dus net iets beter, we wilden niet hetzelfde ijs verkopen dat al langs de hele Zeeuwse kust te koop is". Een andere troef uit het assor timent van Jordi's Snoep is de sortering Amerikaanse pro ducten. Verschillende soorten energy drinks, popcorn, Ame rikaanse koekjes, voorverpak te suikerspinnen, chips met bijzondere smaken en natuur lijk de befaamde marshmal lows. De Looff: „Dit soort producten winnen ook in Nederland steeds meer aan populariteit. Het is lekker en toch weer eens iets anders". Bouwman en De Looff varen met hun snoepwinkel bewust een eigen koers. „De snoep- wereld ligt eigenlijk een beetje op z'n kont", is De Looff van mening. „Grote bedrijven ma ken trends en de kleine onder nemers nemen die klakkeloos over, een eigen gezicht is er meestal niet meer bij. Wij stre ven ernaar om een gezellige winkel te maken met een on gedwongen sfeer waar klan ten vrijblijvend binnen kunnen lopen. Veel snoep kunnen de klanten zelf scheppen en af wegen, dat hoort eigenlijk een beetje bij snoep". Marcel Bouwman en Jordi de Looff hebben nog grootse plannen voor de toekomst. „Eerst gaan we kijken of Jor di's Snoep in Middelburg goed loopt", vertelt Bouw man. „Als dat zo is denk ik niet dat we het hierbij gaan la ten". Bouwman heeft een op leiding HBO-marketing in Den Haag gevolgd en ziet een toe komst voor hem weg gelegd in de zakenwereld. Duidelijk is dat Jordi de Looff de smaak van het onderne men te pakken heeft. Na in en kele jaren drie zaken te heb ben opgezet is hij al bezig met de volgende stap. „Kijk, we zijn natuurlijk niet voor niets met z'n tweeën verder ge gaan", legt De Looff uit. „We kijken hoe dit uitpakt en dan openen we misschien nog meer zaken in Zeeland. Ik heb vertrouwen in de for mule van Jordi's Snoep en denk dat er zeker een markt is voor dit soort winkels". Jordi's Snoep in Middelburg is geves tigd aan de Lange Delft, in het oude pand van Bouwman Ca deau. In Zeeland zijn de maanden juli en augustus de drukste maanden van het jaar. De campings en vakantiehuizen zitten vol. Ook de Zeeuwse wegen en parkeerplaatsen zijn in de zo mermaanden overvol. Vervoersmaatschappij ZWN doet hier iets aan. Samen met de toeristische sector en de overheid tracht de ZWN het autogebruik op de Zeeuwse wegen terug te dringen. Daarom is er in de zomermaanden een aangepaste dienstregeling met aantrekkelijke tarieven. Zo kunnen toeristen en inwoners van Zeeland gemakkelijk en voordelig met de bus naar allerlei bestemmingen aan de kust. Met de Zomerzwerf- kaart, de dagtripper en de Zomerpas Schouwen-Duiveland kan zeer voordelig met de ZWN-bussen worden gereisd. De Zomer- zwerfkaart is tot en met 31 augustus de hele dag geldig op alle lijnen in het stads- en streekvervoer. Hij is te koop bij de chauffeur in de bus. De Zomerzwerfkaart kost F 10,50 voor hou ders van een 65+ pas en kinderen jonger dan twaalf jaar. Het volle tarief is F 16,-. De Museumstoomstram Hoorn-Medemblik is op zoek naar oud-medewerkers en reizigers van de Zeeuwse stoomtrams. Het museum is bezig met het Stoomtram Documentatie Pro ject. In het kader van dit project wordt zoveel mogelijk nog niet vastgelegde kennis verzameld over de vele stoomtrambedrij- ven die in Nederland hebben gefunctioneerd. Op deze wijze wordt kennis opgebouwd over de maatschappelijke, sociaal- economische en culturele betekenis van de stoomtrambedrij- ven in Nederland. Voor tips en inlichtingen kunnen stoomtram- mers terecht bij drs. R.P. van den Broeke, projectleider Stoom tram Documentatie Project, postbus 137, 1620 AC, Hoorn, tele foonnummer 0229-270002. Marcel Bouwman van Jordi's Snoep. FOTO JAAP WOLTERBEEK De stoomtram in Middelburg in februari 1936. FOTO MUSEUM STOOMTRAM HOORN-MEDEMBLIK ZekaTel MultiCommunicatie, de nieuwe telecomaanbieder van Zeeland, begint komend voorjaar een voor Zeeland uniek project: digitale televisie. ZekaTel gaat deze nieuwe dienst aan bieden in samenwerking met Mediakabel. Dit initiatief bezorgt de Zeeuwen nieuwe diensten via de kabel, zoals films op af roep, pluspaketten en Internet via de televisie. Via een speciale decoder, een zogenaamde set-top box, kunnen particulieren van deze nieuwe diensten gebruik maken. De set-top box kan worden gehuurd en er kan per film worden afgerekend. ZekaTel is een zelfstandige dochteronderneming van de Delta Nutsbe drijven. Door het leveren van kwalitatief hoogstaande produc ten en diensten wil zij een sterke positie op de Zeeuwse markt verwerven. De sporters van de Remato Tennis Academy uit Biggekerke heeft nieuwe trainingspakken. Bij de tennisschool trainen onder meer de Zeeuwse jeugdkampioenen Frank Clausing, Jantien Bruynzeel en Silvana Bauer. De aanschaf van de nieuwe pakken is mede mogelijk gemaakt door BCN Projectontwikkeling. Ruim drie van de tien Nederlanders heeft last van schuldge voelens na het eten van koekjes en tussendoortjes. Voor vrou wen geldt dat voor bijna de helft en bij mannen voor ruim één op de tien. Vrouwen zijn dan ook vaker van plan om meer ver antwoord te gaan snoepen en eerder bereid daadwerkelijk iets te doen aan de schuldgevoelens. Dit blijkt uit een onderzoek dat het nieuwe köekjesmerk Go Ahead uit Amsterdam heeft laten uitvoeren. Het onderzoek is uitgevoerd onder 554 Nederlandse mannen en vrouwen in de leeftijd van 20 tot 50 jaar. Dat ge beurde bij de marktintroductie van Go Ahead, een in Nederland nieuwe reeks lekkere koekjes, cakejes en zoutjes met een laag vetgehalte. Enige tijd geleden is reisgids.net geopend, het trefpunt op in ternet voor alles wat met vakantie te maken heeft. Het internet adres van de digitale reisgids is www.reisgids.net. Initiatiefne mer van de reisgids is Sign Publishing, specialist op het gebied van design, internet en multimedia. De site is opgezet als een trefpunt voor zowel vakantiegangers als aanbieders van vakan ties. Alle informatie kan eenvoudig worden gevonden door middel van de rubrieken nieuws, last-minutes, tips and links, zoeken en info. Tevens kan over elke provincie informatie ge vonden worden, zoals een provinciekaart, een activiteitenagen da en een overzicht van accommodaties. (advertentie) Speciaal voor kinderen tus sen één en drie jaar ontwierp Opel de Astra XS loopauto. Vervaardigd uit hoogwaardig kunststof en voorzien van 'lichtmetalen wielen' zorgt de XS ervoor dat ook de aller kleinste Opel-fanaten aan hun trekken komen. Overigens wordt de nieuwste aanwinst binnen het Astra aanbod niet door een Ecotex krachtbron voortbewogen, maar door de benenwagen. In tegenstelling tot de aandrijving is de XS ui- Ook peuters kunnen voor- terlijk op veel punten gelijk taan Opel rijden. aan zijn grote broer. De ro buuste vormgeving, de brede koplampen en de karakteristieke achterlampen vormen een sprekende gelijkenis met de Astra's. De Astra XS is bij de offi ciële Opel dealer te bestellen voor F 99,-. liOO'DSPONSOÜ (±53 Projectontwikkeling Goes Vlissingen Hulst Middelburg Terneuzen Zierikzee Etten-Lcur

de Faam | 1998 | | pagina 13