vi oE |N pA ai H ALTIJD IN AKTIE1 Kappa fjoo"0 DeN*T |N*> R* ZeE''6e? ij MEÊ FILIALEN DOOR GEHEEL gJ^|;UANL> MIDDELBURG LANGE DELFT 61 6 FAAM/VLISSINGER Woensdag 8 juli 1998 De rijksoverheid wil het gebruik van duurzame energiebronnen bevorderen en windenergie neemt daarbij een belangrijke plaats in In de Derde Energienota (1995) stelt de overheid dat door de inzet van duurzame energiebronnen in 2020 10% bespaard moet worden op het gebruik van fossiele brandstoffen. Een groot deel van deze besparing, ongeveer 20%, moet worden bereikt door windenergie. Omdat deze doelstelling niet op land bereikt kan worden, is ook plaatsing van windturbines op zee nodig. Dit is een voor de hand liggende mogelijkheid. Want op zee waait het harder dan op land. Bovendien er is er op zee ruimte om een aantal windturbines bij elkaar te plaatsen in een windpark. Met grootschalige windparken op zee is echter nog weinig ervaring opgedaan. Daarom wil de overheid dat er eerst een demonstratieproject komt op tenminste 8 kilometer van de kust. Daarvoor dient nu een locatie gekozen te worden Waar op zee? Een groot gebied voor de kust komt in aanmerking voor plaatsing van een windpark. Er zal voor één locatie gekozen worden. Op grond van een haalbaarheidsstudie wordt vooralsnog aan één van de twee volgende locaties gedacht: voor de kust van IJmuiden bij Wijk aan Zee, of voor de kust van de Westerscheldemond. Maar misschien zijn er nog wel andere locaties die aan de randvoorwaarden voldoen. Hiertoe zijn in de startnotitie zogenaamde zoekgebieden aangegeven Besluitvorming De locatie voor het windpark en de voorgenomen activiteit op hoofd lijnen zullen worden vastgelegd in het Tweede Structuurschema Elektriciteitsvoorziening (SEV) dat daartoe gewijzigd zal worden. Voor deze wijziging zal de procedure van een planologische kernbeslissing doorlopen worden. Het parlement moet uiteindelijk de wijziging van het SEV goedkeuren. Milieu-effectrapportage. Om alle milieugevolgen van een dergelijk locatiebeslurt te kunnen beoordelen moet de procedure van milieu-effectrapportage worden gevolgd. Deze is gekoppeld aan de procedure voor de planologische kernbeslissing. In de procedure van milieu-effectrapportage zijn de Ministers van Economische Zaken en van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer initiatiefnemer. Het bevoegd gezag bestaat uit de Ministers van Economische Zaken, van Volkshuisvesting. Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, en van Verkeer en Waterstaat. Centraal in de procedure staat het opstellen van het milieu-effectrapport (MER) In dit rapport worden de gevolgen voor het milieu van vestiging van een windpark in de Noordzee beschreven. Daarbij gaat het onder meer over effecten voor de vogels, de zichthinder en de veiligheid van de kust en het scheep vaartverkeer. De procedure van milieu-effectrapportage begint met publicatie van de startnotitie. De initiatiefnemer geeft daarin aan welke de mogelijke milieugevolgen van het project zijn. Het bevoegd gezag stelt de richtlijnen voor de inhoud van het milieu-effectrapport vast en maakt daarbij gebruik van de startnotitie eri de daarop inge brachte inspraakreacties. In die richtlijnen staat welke aspecten in het MER aan de orde moeten komen. Ter inzagelegging De Minister van Economische Zaken maakt mede namens zijn ambtgenoten van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, en van Verkeer en Waterstaat bekend, dat met ingang van 13 juli 1998 tot en met 18 september 1998 de startnotitie tijdens werkuren op de volgende plaatsen ter inzage ligt: Ministerie van Economische Zaken, Bezuidenhoutseweg 30, Den Haag; Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, Bibliotheek, Rijnstraat 8. Den Haag; Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, Bibliotheek, Bezuidenhoutseweg 73, Den Haag; Ministerie van Verkeer en Waterstaat, Informatiecentrum. Plesmanweg 1, Den Haag: Provincie Noord-Holland, Provinciehuis. Dreef 3, Haarlem: Provincie Zuid-Holland, Provinciehuis, Zuid-Hollandplem 1, Den Haag; Provincie Zeeland. Provinciehuis, Abdij 6, Middelburg; De gemeentehuizen van de gemeenten Bergen (NH) Egmond, Castricum, Heemskerk, Beverwijk, Velsen. Bloemendaal, Zandvoort, Noordwijk, Katwijk (ZH). Wassenaar, 's-Gravenhage, Monster, 's-Gravenzande. Rotterdam, Westvoorne, Goedereede. Schouwen-Duiveiand, Noord-Beveland. Veere, Vlissingen, Oostburg en Sluis-Aardenburg; Op Internet: http://info.minez.nl Inspraak ledereen kan via de inspraakprocedure voorstellen doen voor de richtlijnen voor het milieu-effectrapport. Daarbij kunnen ook voor stellen voor ander locaties ingediend worden. Die moeten wel binnen de zoekgebieden vallen die staan aangegeven in de startnotitie. Tot en met 18 september 1998 kunt u schriftelijk inspraakreacties indienen bij het Inspraakpunt Demonstratieproject near shore wind park, Ministerie van Economische Zaken, Directie Elektriciteit Postbus 20101. 2500 EC Den Haag Voorlichtingsbijeenkomsten Op drie voorlichtingsbijeenkomsten zal nadere informatie over het demonstratieproject gegeven worden. Na een korte toelichting op het plan, kunnen vragen aan vertegenwoordigers van de verantwoordelijke ministeries gesteld worden. Tevens zal aan de hand van een animatie een indruk gegeven worden hoe het windpark er uit kan komen te zien. De voorlichtingsbijeenkomsten worden gehouden op de volgende plaatsen: 1 september 1998 om 19.00 uur in het Concertgebouw, Klokhuisplein 2, Haarlem. 4 september 1998 om 19.00 uur in het Provinciehuis, Zuid-Hollandplein 1, Den Haag. 9 september 1998 om 19.00 uur in het Gemeentehuis, Lange Noordstraat 1. Middelburg. Inlichtingen Voor vragen over de startnotitie of over de inspraakprocedure kunt u zich wenden tot de heer drs. O. Bitter, Ministerie van Economische Zaken (tel. 070-379 64 90) of de heer drs. H.W. Boomsma, Ministerie van Economische Zaken (tel. 070-379 76 26). Voor het bestellen van de informatiemap kunt u bellen met Informatie- en Nieuwsvoorziening, Ministerie van Economische Zaken (tel. 070-379 88 20). Ministerie van Economische Zaken GOES: Winkelcentrum De Bussel (bij Jan Bruijns Supermarkt) Afeer informatieBel ons filiaal0113 - 233 960 ol kom eens lenos - Beukenhof l~ AD S3-,-,.-I :j t SC-^- «fi AJ AANBIEDING GELDIG ZOLANG DE VOORRAAD STREKT

de Faam | 1998 | | pagina 6