GEMEENTE MIDDELBURG Nieuwe directeur 'De Vossenburch Sjezenrijden Folkloristische Dag Maandagavond gemeenteraad Nieuwe Fietsen stalling Afsluiting Wagenaarstraat en Hofplein "Weren Sluip verkeer Nieuw en Sint Joosland Afscheid Betaald parkeren Barok- ensemble met vuurwerk Fugazzi-show Verkeers- besluit Milieuvergunning voor Vitrite fabriek Voordracht voor Koninklijke Onderscheiding Week 28 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Afscheid Tafeltje Dekje Bezwaar Redelijkheid Hoofdlijnen Milieurendement Milieuadvies Bijzondere Verdienste Woensdag 8 juli 1998 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Foto: E. Eshuis Dertien jaar heeft Eniile Eshuis met zeer veel plezier gewerkt op openbare basisschool 'Het Veer' in Veere. Nu neemt hij afscheid en volgt vanaf het nieuwe Schooljaar de welbekende di recteur van 'de Vossenburch' in Middelburg, Henk Kole. op. Reden te meer om eens nader kennis te maken met de nieuwe directeur. Emile Eshuis kijkt terug op een heerlijke tijd als direc teur van 'Het Veer', waar hij begonnen is toen hel basisonderwijs systeem werd ingevoerd. Het was echter voor tijdverandering. Egypte Emilc Eshuis is in 1978 als leerkracht begonnen op lagere school de 'Bomenburch'. Daarna heeft hij verschillende functies bekleed. Hij heeft zelfs een tijdje in Egypte les gegeven aan kinderen van ouders die daar voor een baggermaatsehappij werkten. Hij heeft daar de kinderen niet alleen wat bijge bracht, hij heeft ook veel geleerd van die kinde ren. Naast hel bijbrengen van de leerstof, leerde hij weer surfen en snorkelen. Maar toch wilde hij daarna weer in Nederland lesgeven. Uitdaging Zijn huidige school bestaal uit 80 leerlingen. Vanaf het nieuwe schooljaar zal hij de directeur worden van een school van ongeveer 300 leer lingen. Dit ziet hij als een grote uitdaging. Op deze manier kan hij de persoonlijke kenmerken van een kleine school overbrengen op een gro tere school. Bovendien ziet hij deze overgang niet alleen als een uitdaging voor zichzelf, maar ook voor de ouders en de leerlingen, die te maken krijgen met een nieuwe directeur. Stokje Hij neemt zich voor om verder te bouwen aan de teamgeest van de Vossenburch om zo kwali tatief onderwijs te bieden. Hierbij neemt hij het stokje over van Henk Kole. Op 22 juli neemt hij afscheid van zijn kinderen van o.b.s. 'Het Veer'. Ook zal er officieel af scheid van hem worden genomen op het stad huis van Veere. Er zijn maar weinig mensen in de stad die nooit iets te maken hebben ge had met hel Middelburgse basisonderwijs. Dus zullen er ook weinig men sen zijn die Henk Kole niet kennen. Op de oude Rijksleerschool was hi j al vele jaren geleden werkzaam als 'hoofd der school'. Als hoofd - verhuisde hi j later ook naar de openbare ba sisschool 'de Rosenburch" in Dauwendaele. Daar heeft hij de school geleid tot de fusie in 1995. Vanaf 1985 officieel als directeur. Die functie vervuil hij ook nu op de huidige Vossenburgh. Vanaf het begin was hij op zo'n gro te school in zijn element. Daarom kijkt hij ook wat verbaasd terug naar de laatste jaren die zo snel naar zijn pensioen hebben geleid. Rustige-aan- doen: daar moet hij toch nog even aan wennen. Uit het openbare leven in Middelburg zal hij waarschijnlijk niet geruisloos verdwijnen. Eerst is er nog uitgebreid gelegenheid om afscheid van hem te nemen en daarna, ja, dan zal men gewoon even moeten wachten tot de ge legenheid zich voordoet. De Idnderen van de Vossenburch hebben tijdens een groot feest op vrijdag 3 juli. afscheid van hun directeur genomen. Op vrijdag 10 juli, van 19.30 tol 21.00 uur zijn alle oud-leerlingen, hun ou ders, oud-leerkrachten en iedereen die hem een warm hart toedraagt, wel kom op de Vossenburch. Roozenburchlaan 163a te Middelburg. Tijdens de ze receptie zal hij graag met veel mensen nog eens een praatje maken. Hapjes en drankjes zullen deze gesprekken begeleiden. Voor genodigden is er bovendien een receptie op het stadhuis. Foto: Aiula van Riet Foto: Andci van Riet Deze zomer zullen er weer twee Folkloristische dagen georganiseerd worden. De eerste Folkloristische dag wordt gehouden op donderdag 16 juli en zal in het teken staan van het sjezenrijden. Traditiegetrouw- vindt het sjezenrijden plaats op het Abdijplein en omgeving. Deze activiteit wordt georganiseerd door de Folkloristische Commissie, waarin de Zeeuwse Ringri jders Ver eniging. de VVV en de Stichting Evenementen Middelburg samen werken. De paarden met de sjezen zullen de volgende route volgen: Abdijplein - Balans - Korte Burg - Groenmarkt - Onder den Toren - Koorkerkhof - Abdijplein. Op het Abdijplein zal daarnaast op één ringri jbaan zonder sjees de ring worden gestoken. De genoemde straten zullen, voor zo ver nodig, voor het verkeer worden afgesloten. De afsluiting heeft verder tot ge volg dat in de volgende straten het (doorgaand) verkeer gestremd zal zijn: Balans, Bogardstraat. Bacli- tensteene, Walplein, Nieuwe Kerk gang. Koorkerkstraat. Reigerstraat, Korte Giststraat. Op 16 juli zal parkeren niet moge lijk zijn op de genoemde route van de sjezen en op het Koorkerkplein en het Walplein. De tweede Folklo ristische Dag. de grote ringrijderij op het Molenwater, zal dit jaar plaatsvinden op donderdag 20 au gustus. Burgemeester en wethouders hebben besloten om het Sasterrein aan de Stadsschuur/Nieuwe Haven lijdelijk in te richten als parkeerterrein. Tegen betaling van parkeerbelasting mag daar worden geparkeerd. Het volledige verkeersbesluil ligt van 9 augustus 1998 ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling. Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Op het Abdijplein is er 6 juli om 21.00 uur een optreden van het Vlaams barokensemble II Fonda- mento. Aansluitend zal er vuurwerk worden afgestoken. Het vuurwerk maakt deel uit van het muziekstuk "Music for the Royal Fireworks". Zaterdag 11 juli staal de markt van Middelburg in het teken van zang, dans en show. Tussen 09.00 uur en 18.00 uur zijn er muzikale optre dens, optredens van acrobaten, dan sers. steltlopers en clowns te be wonderen. Zeker de moeite waard om het muzikale hart van Middel burg dan een bezoekje te brengen. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandi capten en diegenen, die (tijde lijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118- 638570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 13 tot en met 9 juli maandag rundgehaktballen, andijvie, jus, gestoofde aardappelen dinsdag varkensschnitzel, cordon bleu, bloemkool, gestoofde aardap pelen woensdag rundgoulash, sperziebonen, aardappelen donderdag blokjes kalkoen, kerriesaus, vruchten, rijst vrijdag visfilet in saus, erwten, worte len, aardappelen zaterdag nasi goreng, kipsaté zondag wat de pot schaft Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat de twee parkeerha vens bij de Acaciahof- en de Re- genboogschool aan de Generaal Hakcwill Smithlaan op maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 17.00 uur zijn aangewezen als laad- en loszonc. Het volledige verkeersbesluit ligt van 9 juli lot en met 19 augustus 1998 ter inzage bij de dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Niet eens met Aanstaande maandag 13 juli verga dert de gemeenteraad vanaf 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. U kunt deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, die be reikbaar is via de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Bent u moeilijk ter been, neemt u dan van te- voren contact op met de bodes van het stadhuis, telefoon 675403. De agenda en andere stukken lig gen ter inzage bij sectie Communi catie. Gesproken wordt over de volgende voorstellen: 1. Vaststelling notulen van de raadsvergadering op 18 mei 1998. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Aansluiting gemeente op Inter net. Op korte termijn wil de ge meente informatie verstrek king op een Internetsite. Er zal sprake zijn van voorlichtende en statistische informatie, waarbij het tegens mogelijk zal zijn om de gemeente e-mail berichten te versturen. 4. Wijziging Algemene Plaatse lijke Verordening Middelburg 1997. 5. Aankopen gronden in de Mor- tiere. 6. Verkoop perceel grond aan de Vrij land straat bij het winkel centrum. 7. Verkoop Koudekerkseweg 129 7a. Verkoop gedeelte voormalig schoolgebouw aan de Clasi- nastraat te Arnemuiden aan de Stichting Kinderdagverblijven Walcheren. 8. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 1998. 9. Vaststelling concernjaareke- ning 1997. 10. Zalmsnip. De voorgenomen lastenver mindering 'de zalmsnip' wordt gekoppeld aan de gebruikers heffing OZB. Deze heffing zal bij iedereen die op 1 januari belastingplichtig is in vermin dering worden gebracht. De zalmsnip zal echter niet aan ie dereen worden uitgekeerd. Naast minderjarigen en bewo ners van de penitentiaire in stellingen Torentijd en De Ne- derhof zullen ook bepaalde huishoudens niet in aanmer king komen voor de Zalmsnip. I 1. Voorbereidingstraject nieuwe herwaardering onroerende za ken. 12. Vaststelling voorbereidingsbe- sjuiten. 13. Vaststelling voorbereidingsbe- sluit perceel Kousteensedijk 7. 14. Voorbereidingsbesluit Molen water 1 e fase. 14a. Woningbehoefte Onderzoek 15. Beleid toepassing individuele huursubsidie 1998/1999. Op 1 juli 1997 verving de Huursub sidiewet de Wet Individuele Huursubsidie. Deze nieuwe wet heeft als doel de huurlas ten van huishoudens met lage inkomens te matigen. Alle wo ningcorporaties en (grote) ver huurders op Walcheren hebben overeenstemming bereikt over een gezamenlijk huursubsidie- beleid. Dit beleid heeft niet tot problemen geleid en voorkomt situaties die achteraf tot pro blemen kunnen leiden. 15a. Aanvraag om gemeentegaran tie van St. Centrum van Be jaardenzorg der Hervormde Gemeente Middelburg. 16. Evaluatie wijkbeheer. 17. Vaststelling beheersvorming gemeentelijke begraafplaatsen en het crematorium. 18. Milieujaarverslag 1997. 19. Benoeming in Gemeenschap pelijke Regeling Centrale Post Ambulancevervoer Zeeland en in de Stichting Ambulance dienst Walcheren. 20. SGBO onderzoek/financiering uitvoering Wet Voorzieningen Gehandicapten. 21. Verlenen ontslag directeur o.b.s. 'De Vossenburg' per I -9- 1998. 22. Jaarrekening Overlegorgaan Stichting R.P.C.Z. 1997. 23. Definitieve vaststelling werke lijke uitgaven en ontvangsten openbaar basisonderwijs voor malige gemeente Middelburg over het vijfjarig tijdvak 1991- 1995. 24. Definitieve vaststelling werke lijke uitgaven en ontvangsten openbaar basisonderwijs voor malige gemeente Arnemuiden overliet vijfjarig tijdvak 1991- 1995. 25. Gemeentelijke onderwijsach terstandenplan. de huurverhoging? De huurprijs mag jaarlijks worden verhoogd met een wettelijk vastge steld percentage. Voor het huurron- dejaar 1 juli 1998 tot I juli 1999 is dit vastgesteld op maximaal 6.5%. Dit betekent dat de verhuurder een voorstel tot huurverhoging kan doen met een percentage liggend tussen de 0 en de 6,5%. Het is aan de verhuurder om te bepalen waar om hij de huurprijs wil verhogen. De huurcommissie heeft niet de be voegdheid om in het beleid van de verhuurder te treden. Het voorstel tot huurverhoging dient aan een aantal voorwaarden te voldoen, te weten het vermelden van dc oude kale huurprijs, de nieu we kale huurprijs, hel wijzigingsbe drag, de ingangsdatum en de wijze waarop u bezwaar kunt maken. Bij een huurverhogingspercentage van meer dan 5,5% dient hel voor stel vergezeld te zijn van een wo ningwaardering. Wanneer u het niet eens bent met de huu'rverhoging, dan kunt u bij uw verhuurder - binnen zes weken vanaf de voorgestelde datum van ingang van dc huurverhoging - be zwaar maken tegen de huurverho ging op grond van ondermeer de volgende redenen: 1U bent van mening dat de gege vens met betrekking tot bijvoor beeld de woningwaardering in het voorstel tot huurverhoging onjuist zijn; 2. de woning vertoont ernstige ge breken en tekortkomingen. De verhuurder moet al wel op de hoogte zijn gebracht van de aan wezigheid van de gebreken, zo dat hij in de gelegenheid is ge weest om dc tekortkomingen op te heffen. 3. vormverzuim (bijv. niet tijdig voorgestelde huurverhoging). De volgende bezwaren zijn geen ar gumenten om te protesteren te gen de huurverhoging: 1. u bent van mening dat u een te hoge huur betaalt ten opzichte van uw inkomen; 2. andere huurders betalen voor een soortgelijke woning een la gere huur; 3. u vindt uw woning niet modern genoeg. Als uw verhuurder niet accoord gaat met uw bezwaarschrift en hij de voorgestelde huurverhoging toch wil doorzetten, dan moet de ver huurder - binnen 12 weken vanaf de voorgestelde ingangsdatum - zijn voorstel aan de huurcommissie voorleggen met het verzoek om een uitspraak te doen over de redelijk heid van het huurverhogingsvoor- stel. De huurcommissie neemt de behandeling van hel geschil dan verder over. Wanneer u niet binnen zes weken - na ingangsdatum van de voorgestel de huurverhoging - een bezwaar schrift bij uw verhuurder indient en ook de voorgestelde huurverhoging niet betaalt, dan kan de verhuurder eveneens binnen twaalf weken de huurcommissie vragen het geschil in behandeling te nemen. U kunt met uw vragen bij het secre tariaat van de huurcommissie te recht. Het secretariaat heeft van maandag tot en met vrijdag tussen 9 en 12 uur een telefonisch spreek uur. het informatienummer is 076-5225090. Hier kunt u ook stan- daardbezwaarformulieren en bro chures over het huurbeleid, huurbe- scherming, etc., aanvragen. Daar naast is er elke donderdag op het kantoor van het secretariaat een mondeling spreekuur. U kunt hier voor - via bovenstaand telefoon nummer - een afspraak maken. Het bezoekadres van het secretariaat is Markendaalseweg 57 in Breda, het postadres is Postbus 1013, 4801 BA Breda. Bij de herinrichting van de Markt zijn een aantal fietsenrekken weg gehaald en niet teruggeplaatst. Ter compensatie zijn achter het Stad huis 60 nieuwe fietsenklemmen ge plaatst. De keuze van het type fietsenklem is bepaald in overleg met de ENFB. (Fietsersbond). Er is gekozen voor een fietsenklem die de eigenschap heeft dat de fiets er gemakkelijk in geplaatst kan worden en dat de fiets stevig in de klem staal zonder hel risico dat het wiel krom uil de fiet senklem komt. De fietsenklemmen zijn vanaf de Stadhuisstraat en de Helm bereik baar. De Helm is het smalle straatje tus sen het stadhuis en de Vlasmarkt. Op vrijdag 3 juli 1998 overhandig de wethouder Van Dijk-Sturm. na mens het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, een zogenaamde milieuvergunning op hoofdlijnen aan de heer Dijkstra, directeur van de Vitrite Fabriek Middelburg. Met de overhandiging van deze bijzondere milieuvergun ning wordt een project afgerond waarbij door de gemeente Middel burg en de Vitrite Fabriek een eer ste stap wordt gezet op weg naar een andere relatie tussen bedrijf en overheid. Het ministerie van VROM vindt dat bedrijven, die een pro-actieve hou ding hebben ten aanzien van het milieu, in het kader van vergun ningverlening en handhaving op een andere manier behandeld moe ten worden. Dergelijke bedrijven zouden voor hun actieve opstelling beloond dienen te worden met meer flexibiliteit. Een vergunning op hoofdlijnen kan zo'n beloning zijn. De Vitrite Fabriek heeft eind 1996 een verzoek om een vergunning op hoofdlijnen ingediend. Het verzoek is ingewilligd, omdat gemeente Middelburg mee wil gaan in deze nieuwe ontwikkeling. In een milieuvergunning op hoofd lijnen wordt een koppeling gelegd tussen de vergunning en hel milieu zorgsysteem van het bedrijf. Daar mee wordt de verinnerlijking van milieuzorg in de bedrijfsvoering en de vergunning verankerd. In de ver gunning worden uitsluitend de (re ductiedoelstellingen ten aanzien van het milieu vastgelegd. Het be drijf geeft zelf aan op welke manier die doelstellingen worden bereikt. Dit gebeurt in het bedrijfsmilieu plan. Omdat de vergunning zich be perkt tot de belangrijkste milieu doelstellingen spreekt men van een vergunning op hoofdlijnen. De vergunning op hoofdlijnen biedt, ten opzichte van de traditio nele vergunning, meer flexibiliteit. Die flexibiliteit is wenselijk in ver band met veelvuldig voorkomende wijzigingen binnen het bedrijfspro ces. De vergunning sluit daarmee beter aan de op eigen manier van bedrijfsvoering van de Vitrite Fa briek. Daarnaast wordt verwacht dat men een vergunning op hoofd lijnen, in combinatie met een goed functionerend milieuzorgsysteem, per saldo een beter milieurende ment kan worden bereikt. Bij deze nieuwe wijze van vergun ningverlening is ile gemeente Mid delburg ondersteund door milieu adviesbureau Borger Burghouts uit Enschede. In het kader van de stadsgewestelijke samenwerking is de gemeente Vlissingen nauw bij de voorbereiding en de totstandko ming van de vergunning betrokken geweest. Beide gemeenten hebben aangegeven dat ook andere bedrij ven in aanmerking kunnen komen voor deze nieuwe vergunnings- vorm. Een goed werkend milieu zorgsysteem. gericht op een conti nue inspanning om de milieubelas ting terug te dringen, is daarbij de belangrijkste voorwaarde. Foto: Ruben Oreel .55 Naar aanleiding van diverse klach ten met betrekking tot het (sluip)verkeer in het dorp Nieuw en Sint Joosland en de achterliggende polder is er door de wegbeheerders in dit gebied een plan ontwikkeld om dit sluipverkeer zo veel moge lijk tegen te gaan. Het plan is opgesteld door de twee wegbeheerders in dit gebied, de ge meente Middelburg en het Water schap Zeeuwse Eilanden. Op dinsdag 14 juli 1998 om 20.00 uur zal een informatie-avond door de beide wegbeheerders gehouden worden in het dorpshuis van Nieuw en Sint Joosland, Veerstraat 2Bij deze worden belanghebbenden uit genodigd om van het plan nader kennis te nemen. Voor eventuele vragen kunt u te recht bij de heer Slabbekoorn van het Waterschap Zeeuwse Eilanden; tel.: 0113-241215 of bij de heer Van der Vis van de gemeente Mid delburg; tel.:0118-675213. Enkele keren per jaar kunt u in de krant een bericht lezen over perso nen die een Koninklijke Ónder scheiding hebben ontvangen. Deze mensen hebben zich op een bijzondere wijze verdienstelijk ge maakt tegenover het Koninklijk Huis of de samenleving. Van bijzondere verdiensten is spra ke wanneer iemand zich geruime tijd ten bate van de samenleving heeft ingespanen op een wijze die uitgaat boven hetgeen van hem of haar verwacht mag worden. Bij de beoordeling hiervan wordt ook in aanmerking genomen of de maatschappelijke waardering voor de bijzondere verdienste al op een andere wijze tot uitdrukking is ge komen. Misschien vindt u dat iemand in uw omgeving in aanmerking komt voor een Koninklijke Onderscheiding. U kunt dan een voordracht indienen bij de burgemeester. Voordrachten voor een Koninklijke Onderscheiding, die uitgereikt zul len worden op Koninginnedag 1999. dienen vóór 15 augustus 1998 aan de burgemeester toege zonden te worden. Voor overige voordrachten geldt een termijn van 4 maanden. Indien u meer informatie wilt over voordrachten voor Koninklijke On derscheidingen kunt u contact op nemen met de kabinetschef van de burgemeester, de lieer drs. M. Fren- sel, tel. 675435. Dinsdag 14 juli zal het eerste beton worden gestort op het Hofplein in Middelburg voor de nieuwbouw van het Zeeuws Archief. Dit zal in de vroege ochtend begin nen en zal doorgaan lot de volgende ochtend. De Wagenaarstraat en het Hofplein zullen gedurende deze werkzaamheden afgesloten zijn voor verkeer.

de Faam | 1998 | | pagina 3