ÏSlttiOTMlftlÉI Schoenen van en voor de liefhebber bij Zoey Erik's Intersport voortaan ruimer en overzichtelijker Carkit-inbouw nu 200,- goedkoper! Avondstudenten maken nieuw bingo-spel Jubileumvoorstellingen van Circus Bongo FOTO VERSCHOORE Drie maal is scheepsrecht in Middelburgse Segeerstraat Woensdag 8 juli 1998 FAAM/VLISSINGER 17 NU BIJ l-UUR FOTO SERVICE ALTIJD GRATIS Sʧ Verse koffie in de auto Business Center Goes bestaat vijf jaar Bescherming van lippen tegen de zon Nederlandse jeugd wordt langer en dikker Echte liefhebbers van exclusieve schoenen kunnen vanaf zaterdag 11 juli terecht bij Zoey in de Middelburgse Herenstraat. De schoenen in de winkel van Janet van Stee, zelf een lief hebber, worden in beperkte oplage gemaakt door Nederlandse en Spaanse ontwerpers. „Ze zijn zo exclusief dat je er op tijd bij moet zijn", vertelt Janet van Stee. „We hebben van de ver schillende modellen in elke maat maar één paar. Bijbestellen kan niet, tegen de tijd dat ik de schoenen heb verkocht zijn de ontwerpers al weer bezig met een volgend model". Ontwerpers Zeven studenten van de avondopleiding elek trotechniek aan de Hogeschool Zeeland heb ben een revolutionair bingo-spel ontworpen. Bij dit nieuwe spel kan ieder getal dat door de spelleider wordt 'getrokken', door de deelne mers worden gehoord én gezien. Dit betekent dat bingo voortaan door iedereen gespeeld kan worden, ook door slechthorenden. Omschrijving horizontaal: Omschrijving verticaal: Na twee keer tever geefs pogingen te hebben ondernomen om de hoofdprijs van de fotopuzzel van de Middelburgse Segeer straat in de wacht te slepen was het raak voor Marja Lorier- Goedbloed uit Gapin- ge. Samen met doch ter Mirjam en zoon Sander heeft de Ga- pingse vorige week de hoofdprijs van vijfhon derd gulden in ont vangst kunnen ne men. De nieuwe witblauwe tent van het familiecir cus Bongo wordt deze zomer op verschillen de plaatsen op Wal cheren opgezet. Het circus bestaat twintig jaar en heeft een spe ciale jubileumvoor stelling. In de maan den juli en augustus geeft Circus Bongo verschillende voorstel lingen in Oostkapelle en Domburg. Handen aan het stuur terwijl u belt: Sportzaak Erik's Inter sport in Middelburg is verhuisd. De zaak in de Nieuwe Burg is verhuisd naar het ou de pand van boekhan del Fanoy aan de over kant van de straat. De verhuizing kwam voor eigenaar Erik Huisson goed uit. Hij stond net op het punt zijn zaak te moderniseren, ver huizen bleek echter een eenvoudigere op lossing. Emmense giraffen verhuizen naar Hongarije Goes Vlisslngen Hulst Middelburg Terneuzen Zierikzee Etten-Leur Een kopje verse koffie zetten in de auto kan voortaan met de kleinste koffiemachine ter wereld van John Gold International. Het apparaatje wordt aan het dashboard gemonteerd en neemt nauwelijks ruimte in. De Diwwy, zoals de koffiezetter heet, kan niet alleen koffie maken maar ook soep, thee of warme choco lademelk kunnen binnen een paar minuten worden gemaakt. Het water komt uit een fles mineraalwater die in de kofferruimte is geplaatst. Het water wordt naar een mini-boiler gepompt en verhit tot 70 °C. Zodra het water op temperatuur is, volgen een geluids- en lichtsignaal en kan de koffie worden geschonken. John Gold International is gevestigd in Almere en hoopt binnen vijf jaar te bereiken dat twee procent van alle auto's ter wereld is voorzien van een Diwwy. Vorig jaar verkocht het bedrijf al zeshonderdduizend koffiezettertjes. Het Business Center, de zaak voor ondernemers, aan de Li- vingstoneweg 11 in Goes viert haar eerste lustrum. Om dit te vieren heeft de zaak van PTT Telecom tot en met 17 juli ver schillende aanbiedingen op het gebied van faxen, mobiele te lefonie, ISDN en zelfs op complete computernetwerken. Daar naast maken ondernemers met een persoonlijk lot kans op een gratis Mobiel Direct Pakket ter waarde van F 339,-. Het Business Center levert het totale pakket aan telecommunicatiediensten en producten. Naast advies, demonstraties en verkoop is het mogelijk om defecte apparatuur te laten repareren en nieuwe apparatuur in te laten bouwen. Ook voor de nieuwste ontwikke lingen op het gebied van telecommunicatie is de klant bij het Business Center aan het goede adres. Het Business Center is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8 tot 18 uur. De combinatie van zon en wind zorgt ervoor dat lippen 's zo mers snel uitdrogen. Een lipstick biedt helaas geen bescher ming tegen de zon. Blistex is nu met de Lip Tone op de markt gekomen. Lip Tone biedt een goede dagelijkse verzorging, waardoor de lippen zacht en soepel blijven. Dankzij een uitge balanceerde samenstelling van vier plantenextracten, vitamines en beschermingsfactor acht beschermt Lip Tone optimaal tegen uitdroging. De plantenextracten en vitamines zorgen ervoor dat de huidcel len in de lippen worden gevoed en de vochthuishouding wordt gereguleerd. Daarnaast bevat Lip Tone bestanddelen die de lip pen beschermen tegen de wind. Het natuurlijke kleuraccent van Blistex Lip Tone ondersteunt het pigment in de lippen. Hierdoor krijgen de lippen iets meer kleur en uitstraling. Uit de vierde landelijke groeistudie die is uitgevoerd door TNO Preventie en Gezondheid en het Leids Universitair Me disch Centrum is gebleken dat de Nederlandse jeugd niet alleen langer maar ook dikker wordt. Vergeleken met de derde lande lijke groeistudie uit 1980 zijn jongens gemiddeld 2 centimeter gegroeid tot een gemiddelde eindlengte van 184 centimeter. Meisjes zijn 2,3 centimeter gegroeid tot een gemiddelde lengte van bijna 171 centimeter. Jong volwassen mannen uit het noor den zijn gemiddeld 5 centimeter groter dan hun leeftijdgenoten in het zuiden. Bij jonge vrouwen is dit verschil gemiddeld 2 cen timeter. Een andere opvallend resultaat uit de vierde landelijke groeistu die is een forse toename van overgewicht onder adolescenten en jong volwassenen. In 1980 was er eerder sprake van enige gewichtsafname ten opzichte van 1965. Als de grens van over gewicht wordt gesteld op het gewicht-naar-lengte dat in 1980 slechts door tien procent van de jongeren werd overschreden, blijkt nu dat deze grens door ongeveer twintig procent van de jongeren wordt gepasseerd. Het openen van een schoe nenwinkel is geen vreemde keus voor Janet van Stee. Van kinds af aan is ze al gek van schoenen. „Als ik een leuke winkel zie, dan zou ik het liefst twintig paar kopen", vertelt Janet van Stee. „Ik ben altijd al gek geweest van schoenen. Thuis heb ik toch zeker zo'n zestig paar in de kast staan". Enkele maan den geleden trok Van Stee de stoute schoenen aan en ging ze in Middelburg op zoek naar een geschikt pand om een ei gen schoenenzaak te vestigen. Het pandje in de Herenstraat bleek het meest geschikt en de afgelopen weken is de zaak grondig verbouwd. „We heb ben alles zelf gedaan", doet Van Stee uit de doeken. „Zelf een houten vloer gelegd en de hele inrichting afgewerkt". Het resultaat van de verbou wing mag er zijn. De muren van de Zoey zijn bekleed met miniatuur damwanden en het systeemplafond is verstopt achter betonvlechtmatten. Boomstammen zijn als deco raties opgesteld en aan een houten tafel kunnen klanten zitten voor een kop koffie of thee. „De uitstraling van de zaak vind ik heel belangrijk", verklaard Van Stee. „Daarom serveer ik voor de klanten ook koffie of thee. Mensen moeten gewoon in een rustige omge ving op hun gemak een paar schoenen kunnen uitkiezen". Janet van Stee van de nieuwe schoenenzaak Zoey. Een deel van de collectie van Zoey is rechtstreeks afkomstig van Spaanse en Nederlandse ontwerpers. „Ik kies een col lectie uit op een beurs en de schoenen worden dan in een kleine oplage gemaakt. Van al le modellen krijg ik in elke maat maar één paar binnen. Als de schoenen verkocht zijn dan kunnen ze ook niet meer bijbesteld worden. Er komen FOTO JAAP WOLTERBEEK dan gewoon weer andere mo dellen van de ontwerpers". Voorlopig verkoopt Zoey al leen damesschoenen, moge lijk wordt dit in de toekomst uitgebreid met herenschoe nen. De schoenen die Zoey in huis heeft hebben allemaal één ding met elkaar gemeen, ze zijn net even iets anders dan men gewend is. Van Stee: „Sommige model len doen op het eerste gezicht een beetje klassiek aan. Maar dan is toch de hak of het leer net wat anders en de schoen krijgt een aparte uitstraling". De opvallende naam, Zoey, van de winkel van Janet van Stee is eigenlijk per toeval ontstaan. „Ik was al een tijdje aan het nadenken over een pakkende naam. Het moest iets korts zijn en iedereen moet het kunnen uitspreken. Toen verbaasde ik me ergens over en zei 'zo hé'. Ik hoorde het mezelf zeggen en heb het verbasterd tot Zoey. Ik vind het wel bij de winkel passen". Als schoenen-liefhebster van de bovenste plank heeft Janet van Stee er ook wel eens over nagedacht om zelf schoenen te gaan ontwerpen. „Maar ik kom gewoon niet uit die we reld. En eigenlijk is een winkel veel leuker. Het contact met de klanten vind ik fantastisch, dus ik ben dik tevreden zo". (advertentie) Bij het nieuwe bingo-spel kun nen de spelers op televisies precies zien welke getallen er getrokken komen. Daarnaast kunnen de bingokaarten per fect worden gecontroleerd. De spelleider kan op een compu terscherm zien welke getallen al getrokken zijn en op welk kaartnummers de bingo is ge vallen. Het bingo-spel kan met bestaande middelen worden uitgevoerd. Het enige dat ver eist is, is een computer met de ontwikkelde software, een beeldscherm en een aantal te- levisie's. Bij de meeste bedrij ven of instanties waar bingo gespeeld wordt zijn deze voorzieningen al aanwezig. De tweedejaars studenten van de avondopleiding elektro techniek moesten in het kader van het zogenaamde pro bleem gestuurd onderwijs een praktijkgerichte opdracht uit voeren, waarbij gekozen kon worden uit een aantal alterna tieven. l.roe 4.Parijs (Fr.) 8.ruzie 12.lofdicht 13.dwaas 14.voertuig 16.oude lap 17.orgelregister 20.vloerbedekking 22.zeer 23.man- netjesvis 25.projectieplaatje 26.een zekere 27.gereedschap 29.vereerder 31.kleinste informatie-eenheid 32.witte mier 34.snel 36.overblijfsel 37.taalkundeterm (afk.) 38.pony 39.voor zetsel 41.rondhout 42.uurwerk 43.armoedige steeg 45.kaarten- boek 49.vloerbedekking 51.openbaar vervoermiddel 52.deel van een kledingstuk 55.graanopslagplaats 56.gelofte 57.Indonesisch eiland 59.watering 60.maanstand (afk.) 61.metalen wig 62.reini gingsmiddel 64.vreemde munt (afk.) 65.moeraslinze 68.mars- vaardige afdeling troepen 70.teken (muz:) 71.voorzetsel 73.van een zekere 74.omheining 1.gebroken gerst 2.groet 3.bestuurder 4.klomp gras 5.bijwoord 6.persoonlijk voornaamwoord 7.vruchtennat 9.wederkerig voor naamwoord 10.gesloten 11.delfstof 13.groet 15.wiel 18.vlakte- maat 19.insect 21.koraalbank 23.tuingereedschap 24.dienstbode 26.vordering 27.uitroep 28.muzieknoot 30.grappenmaker 31.kleinigheid 32.bloeiwijze 33.beroep 35.kaartspel 37.vuur- spriet 40.gewricht 42.eerste ontwerp 44.hoogteteken 46.voer tuig 47.plaats in Italië 48.medicus 50.stroomvoorziening 52.t.v. (fig.) 53.onder andere (afk.) 54.snoepgoed 57.afdruk 58.groet (Fr.) 61.lied (Eng.) 63.putemmer 66.rijksgrond (afk.) 67.muurhol te 69.voegwoord 71.internationale organisatie (Eng.afk.) 72.tot en met (afk.) Er ontstaat de naam van een provincie wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers op de juiste wijze rang schikt: 1.6.16.24.31.41.71. De oplossing van de puzzel die stond in de FaamA/Hssinger van woensdag 1 juli luidt: Flevopolder. (advertentie) Dc actie is geldig t/m 17 juli en zolang de voorraad strekt. Prijswijzigingen voorbehouden. Deze aanbieding geldt ook voor inbouw van een reeds bestaand toestel van KPN Telecom. Business Center van KPN Telecom: Goes, Livingstoneweg 11 De opgave van de fotopuzzel van de winkeliers in de Se geerstraat was om een foto van een detail van één van de winkels te herkennen. De goe de oplossing was dit keer het sigarenhuis aan de Segeer straat 31. Marja Lorier-Goed- bloed en haar gezin doen mee aan alle puzzels en prijsvra gen die ze tegenkomen. Zo ook de fotopuzzel van de Se geerstraat. „Het was de derde keer dat we meedoen", vertelt Marja Lorier. „De vorige twee keer heeft het geen resultaat opgeleverd maar nu hebben we dan toch gewonnen". De hoofdprijs van de prijsvraag bestaat uit vijfhonderd gulden aan waardebonnen die bij de winkeliers van de Segeer straat kunnen worden uitge geven. Een ideetje wat er met de waardebonnen moet ge beuren had Marja Lorier ook al. „Schoenen voor het hele gezin is een mooie besteding, Ais er dan nog wat overblijft misschien nog wat computer spullen of een tas. Maar ja, bonbons zijn natuurlijk ook erg lekker...". Ouderwets amusement van Circus Bongo. Circus Bongo kan het blijkbaar met gemak opnemen tegen computerspelletjes, internet en televisie. Het succes van het circus maakte de aanschaf van een nieuwe grotere tent mogelijk en noodzakelijk. Sinds september is de nieuwe tent in gebruik. „Hij biedt plaats aan achthonderdvijftig personen", vertelt Ben Diks van Circus Bongo. „Achterin de tent willen we balkons la ten bouwen. Onze oude tent nemen we nog mee als reser ve voor minder grote terrei nen. Diks begon zijn loopbaan bij het circus van Toni Boltini maar heeft bewust gekozen voor een kleiner circus. Circus Bongo staat 15 juli, 11 en 12 augustus op camping Pekelinge in Oostkapelle, 16 juli op het sportveld van Dom burg en 21 juli en 5 augustus op het voetbalveld in Oostka pelle. Het circus slaat 13, 26 en 27 augustus haar tenten op bij het Hof Domburg. De voor stellingen beginnen om 19 uur en kaarten zijn in de voor verkoop verkrijgbaar tussen 11 en 12 uur en een half uur voor aanvang van de voorstel ling. Voor elke mobiele telefoon hebben wij een passende carkit voor veilig en comfortabel bellen tijdens de rit. Inbouw in uw auto, in clusief antenne en dashboardhouder, is tijdens onze feestelij ke actie extra voordelig. DE ZAAK VOOR ONDERNEMERS De verhuizing van de zaak van Erik Huisson kwam eigenlijk per toeval. „Ik zat erover na te denken hoe ik de winkel moest gaan verbouwen", ver telt Huisson. „Het interieur was sterk ver ouderd en dat er iets moest gebeuren was wel duidelijk. Toen kwam het pand van boekhandel Fanoy leeg te staan en hebben we de moge lijkheden onderzocht om ons daar te vestigen. Het pand bleek zo geschikt te zijn dat de keuze tussen verbouwen en verhuizen niet meer zo moei lijk was". De voornaamste reden dat Huisson aanvankelijk liever op zijn oude stek bleef is dat hij de Nieuwe Burg niet wilde verlaten. Huisson: „Het is een hele ge zellige straat en zeker met het kantoor van het VVV en de ANWB aan het eind van de straat is het meestal lekker druk. Dit is de beste oplos- Erik Huisson van Erik's Intersport voor zijn nieuwe zaak. sing, een groter pand en toch in dezelfde straat". Erik Huisson is in 1992 in dienst getreden bij Intersport. In 1994 nam hij de zaak over van zijn voormalige werkge ver en doopte hij de winkel om tot Erik's Intersport. De zaak is aangesloten bij in kooporganisatie Intersport. „Dat betekent dat de winkels van Intersport samen inkopen. Verder is het gewoon een zelf standig bedrijf". Intersport werkt met als motto 'voor ie dere sporter wat wils'. Behal ve attributen en kleding voor beoefenaars van onder meer tennis, voetbal em hockey heeft Intersport in-line skates en badkleding. De winkel is bovendien gespecialiseerd in kampeerartikelen. Geen ten ten maar verder alles van een gasbrandertje tot een slaap zak. Met de verhuizing van Erik's Intersport is het assortiment van de sportzaak hetzelfde ge bleven. De collectie is nu ech ter veel ruimer gepresenteerd en de zaak maakt dan ook een veel overzichtelijkere indruk. „We zijn er zeker vijftig vier kante meter winkelruimte op voorruit gegaan. Dat betekent dat alles veel ruimer opge steld kan worden. We kunnen FOTO JAAP WOLTERBEEK nu ook frontaal presenteren, in de oude zaak was dat on denkbaar", doet Huisson uit de doeken. In de oude winkel was ook een deel van het as sortiment op de eerste verdie ping te vinden. „En dat was ook niet zo fijn. We moesten de klanten soms echt naar bo ven toe praten, hier hebben we alles op de begane grond en de kleine etage die we hier hebben is veel beter toegan kelijk. Ook wat betreft etalage ruimte zijn we er alleen maar op vooruit gegaan". In het oude pand van Erik's In tersport wordt nog tot 1 sep tember uitverkoop gehouden. Niet meer stoppen voor verse koffie met de Diwwy. Drie giraffen van het Noor der Dierenpark in Emmen zijn onlangs verhuisd naar Honga rije. De giraffen Twanja, Lip- ongo en Korungo gaan daar wonen in Sóstó-Erdi-Szaba- didö Park waar ze samen met andere Afrikaanse dieren een natuurlijk beeld moeten ge ven van zuidelijk Afrika. De gi raffen zijn verhuisd met vrachtwagens en een paard entrailer. Een abrupte scheiding van de rest van de groep zou de die ren behoorlijk wat stress heb- •Een van de giraffen vlak voor ben opgeleverd. Daarom zijn het vertrek naar Hongarije. de giraffen al drie weken voor vertrek apart gezet. Zo konden de -dieren bovendien aan el kaar wennen. Het Noorder Dierenpark is tevreden met de ver huizing. De groep giraffen van het park werd een beetje te groot. Nu zijn er nog acht giraffen in Emmen te zien waarvan enkele vrouwtjes drachtig zijn.

de Faam | 1998 | | pagina 17