Nieuw onderzoek glastuinbouw 'DeKaaswip Wij hebben de zomer in onze bol (E-caRS Provincie Zeeland 1 isiii li lil li I iiiiliiiiil OP DE BRES VOOR EEN DIERWAARDIG BESTAAN Kinderkamer Gezocht SONY CDX-4160 RDS /«ALPINE SHP- GRATIS 6x9" ovale speakers t.w.v. 199, Vurig werk Onderzoek economische prestaties recreatie llllllillli PP III! Mill W >i: Commissies Kantelweg WËSËÊÊÊmÊËËËMiÊËÊÈËÊËËÊÊÊÊmÊmÊÊÊÊÊËÊËÊÊÊÊÊÊÊÈÈÊÈÊÊÊmÊimÊËmÊÊÊËËmmmÊÊÊmmmÊ Officiële Mededelingen Milieu Verkeer en Vervoer Taxivervoer Milieu Inventarisatie zwemge- legenheden in opper vlaktewater Ontwerp-vergunning OLAZ Van onze vleeswarenafdeling: DIVERSEN SOORTEN THEE PER PAKJE SLECHTS 1.95 Kanaalstraat 69 - Oost-Souburg - Tel. 462259 KENWOOD SONY met GRATIS safety comander t.w.v. 69,- DE DIERENBESCHERMING El Word lid: 0900-0099 Woensdag 8 juli 1998 FAAM/VLISSINGER 13 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Nieuws meer over het transferium, excur sie in natuurmonument en boerde rijen in historisch groen. De Nieuwsbrief is gratis verkrijg baar bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118-631400 Dat de recreatiesector op Schou- wen-Duiveland erg belangrijk is voor de economie en de werkgele genheid, is voor iedereen wel duidelijk. Maar hoe belangrijk, is met precies in cijfers aan te geven. Vandaar dat een onderzoek inzicht moet verschaffen in de economi sche prestaties van de toeristische sector. De provincie, het ministerie van Economische Zaken en.de gemeente Schouwen-Duiveland zijn de opdrachtgevers tot het onderzoek. Het Nederlands Economisch Instituut (NEI) gaat het uitvoeren. Barometer Er zijn twee hoofdlijnen. Enerzijds wordt het huidige prestatieniveau van de sector gemeten. Dat gebeurt aan de hand van elemen ten als werkgelegenheid en omzet. Anderzijds worden de jaarlijkse verwachtingen in beeld gebracht. Het resultaat is als het ware een thermometer die aan geeft hoe warm de sector er bij staat en een barometer die aan geeft hoe de vooruitzichten zijn. Bedrijfsleven Het bedrijfsleven speelt een belangrijke rol bij het onderzoek. Dat sluit namelijk aan op de ERBO-enquête, zoals de jaarlijkse enquête onder de bedrijven van de Kamer van Koophandel wordt genoemd. Aan de vragenlijst zijn een aantal vragen toegevoegd. Onder meer over seizoenskrach ten, investeringen en werkne mers. Normaal gesproken gaat de enquête naar een deel van het bedrijfsleven, maar dit jaar krijgen alle toeristische bedrijven er een toegestuurd; waarschijnlijk in september. Gratis nieuwsbrief Het artikel is ontleend aan de Nieuwsbrief Sc.houwen-West. Andere onderwerpen die daarin staan beschreven gaan onder Donderdag 9 juli, aanvang 21.00 uur, vindt op het Abdijplein in Mid delburg een bijzonder concert plaats. Het Vlaamse barokensem- ble II Fondamento brengt werken ten gehore van G.F. Handel: delen uit Watermusic en Concert a due cori. Music for the Royal Fireworks vormt de afsluiting van het con cert. Geheel in stijl met dit laatste muziekstuk gaat de afsluiting gepaard met een bescheiden laag vuurwerk. Mislukt Handel componeerde Music for the Royal Fireworks in opdracht van de Engelse koning George. De eerste uitvoering was in 1749 en trok 12.000 luisteraars en toeschouwers. De muziek was een groot succes hoewel het vuurwerk mislukte. De uitvoering van het concert vloeit voort uit de zogeheten Eure- gionale samenwerking tussen Zeeland en de Belgische provin cies Oost- en West-Vlaanderen. Dezelfde werken zijn 10 en 11 juli ook te beluisteren en te zien in respectievelijk Gent en Brugge. Het concert op het Middelburgse Abdijplein begint om 21.00 uur en duurt, inclusief een kleine pauze, tot 23.00 uur. ledereen kan gratis komen kijken en luisteren. De provincie wil een onderzoek laten instellen naar de meest geschikte plaatsen voor glastuinbouw in Zeeland. Economische kansen en de gevolgen voor natuur, milieu en omgeving zijn maatgevend in het onderzoek. De Bathpolders in de gemeente Reimerswaal en de gemeenten Kapelle en Borsele waren door de provincie al eerder aangewezen als plaatsen voor grootschalige glastuinbouw. En zo staat dat ook vermeld in het Streekplan Zeeland. Dat er nu een nieuw onderzoek komt is een gevolg van een uit spraak van de Raad van State over een beroep dat de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) had inge steld. De Raad oordeelde dat de gemeente Reimerswaal ten on rechte geen milieu-effectrapporta ge had opgesteld voor glastuin bouw in de Bathpolders. De ZMF vond trouwens al dat de aanwijzing van drie plaatsen in het Streekplan leidt tot versnippering. Dat zou zelfs in strijd zijn met het zelfde Streekplan dat namelijk zo veel mogelijk bundeling van activi teiten voorstaat. De enige accep tabele plaats voor grootschalige glastuinbouw is volgens de milieu federatie het Sloegebied. De Bath polders noemt de ZMF minder ge schikt onder meer omdat die aan de oevers van de Westerschelde liggen, vlakbij rust- en voedselge- bieden voor vogels. IlfjiP wl flU»! 111! Pi Afspraken gemaakt Naar aanleiding van de uitspraak van de Raad van State hebben de drie glastuinbouwgemeenten, de ZMF en de provincie afspraken gemaakt over het vervolg. De provincie zal een zogeheten loca- tie-MER voor de hele provincie laten opstellen, uitgezonderd de Eerste Bathpolder bij Rilland. Reimerswaal stelt voor de Bath polder een inrichtings-MER op, een rapport over de voor- en nadelen van vestiging van 120 hectare glastuinbouw. De ZMF zal zich met verzetten tegen de al lopende initiatieven van tuinders om zich in dit gebied te vestigen. Die voornemens van tuinders beslaan dertig tot vijfendertig hectare. Ook andere gemeenten In de locatie-MER die de provincie laat uitvoeren, wordt niet alleen gekeken naar de mogelijkheden in de drie gemeenten die al zijn aangewezen voor glastuinbouw. Het onderzoek kan ook opleveren dat andere gemeenten-in aanmer king horen te komen voor glas tuinbouw. In Zeeuwsch-Vlaanderen hebben bijvoorbeeld enkele ge meenten belangstelling. Omvang De omvang van de tuinbouwloca- ties mag ook groter worden dan de honderd hectares die als ma ximum is gesteld voor de drie eerder aangewezen gemeenten Dit laatste is een gevolg van nieu we ontwikkelingen in het Westland die de vraag naar tuingrond doet toenemen. De kans bestaat dan ook dat het nodig is het Streek plan aan te passen naar aanlei ding van de uitkomsten van de locatie-MER. Milieutijdingen Het artikel over de glastuinbouw is ontleend aan Milieutijdingen, het periodiek verschijnende informa tieblad van de provincie over ont wikkelingen op het terrein van ruimte, natuur, milieu en water. Andere onderwerpen die aan bod komen zijn; Hogere dammen te gen intensieve veehouderij; Natuurherstel Canisvlietse Kreek en Molenkreek; Bakkerijen zuinig met grondstoffen; Werkgroep maakt provinciale vlinderatlas; Evaluatie plattelandsvernieuwing; Zeer zeldzame dijkplanten en een overzicht van nieuwe publicaties. Gratis verkrijgbaar Milieutijdingen is gratis verkrijg baar bij het informatiecentrum van de provincie. Een gratis abonne ment nemen kan natuurlijk ook. Het adres van het informatiecen trum is Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118-631400. Donderdag 9 juli, aanvang 09.45 uur, vergadert de Provinciale Commissie voor de Groene Ruimte (PCGR). De vergadering is openbaar. De commissie praat over de notitie Aankoopgebied geheel Zeeland. Na afloop van de vergadering, tegen elf uur, zal de PCGR de Landinrichtingscommissie Reuzenhoek-Zaamslag ontvangen. Deze commissie geeft een toelich ting op het landinrichtingsplan. Vervolgens stapt iedereen in de bus voor een terreinbezoek in het landinrichtingsgebied. Gegeven de agenda en verdere activiteiten is de vergadering met in het provinciehuis maar in restau rant Zomerlust, Boslaan 1 in Axel. SSHsls&ll; De parallelweg langs de provincia le weg bij Nieuwvliet is een zoge heten kantelweg. Het wegdek is zo geconstrueerd dat een auto steeds meer gaat schommelen naarmate de snelheid toeneemt. Om van dat vervelende geschud af te komen is er maar één oplossing: gas minderen en dus langzamer rijden. Wie zich houdt aan de aangegeven maximum snelheid van zestig kilometer per uur, ondervindt geen hinder. De kantelweg is een uitvinding van medewerkers van de provincie Zeeland en onderdeel van het project Duurzaam Veilig in West Zeeuwsch-Vlaanderen: vernieu wing van wegen in samenhang met verkeersmaatregelen. Dat moet er toe leiden dat het gebied verkeersveilig wordt. Gedeputeerde Staten hebben in hun vergadering van 30 juni 1998 het begrenzingenplan Schouwen- West vastgesteld. Het begrenzingenplan is met terugwerkende kracht in werking getreden op 1 juni 1998 Ondernemers die het aangaat kunnen voor de begrensde gebie den de wens tot het vervreemden van grond kenbaar maken bij het Bureau Beheer Landbouwgron den, postbus 6, 4460 AA Goes, tel. 0113-237241 (bgg 0113- 237247). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een vergunning voor taxivervoer binnen en vanuit de provincie Zeeland gewijzigd. Auto- en Taxibedrijf De Jonge te Poortvliet heeft uitbreiding gekregen met 3 auto's tot 1 juni 1999 (was ten hoogste 8 auto's). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een vergunning voor taxivervoer voor de duur van éen jaar, verleend aan: Antwerp Team Transport A.T.T., Smallekade 3, 4381 CE Vlissingen, tel:0118- 413524, hoofdvestiging te Zandvlietweg 1, 2040 Antwerpen (B), tel:003235691451. Zij mogen 6 auto's inzetten. De besluiten liggen van 8 juli t/m 18 augustus ter inzage op het bureau voorlichting van de provin cie Zeeland, Abdij 9 te Middel burg, op werkdagen van 9.30- 12.30 uur en van 13.30-16.30 uur en desgevraagd buiten kan tooruren (voor het inzien buiten kantooruren kunt u zich wenden tot mevrouw F.C.H. Vos, tel. 0118-631657). Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat zij in hun ver gadering van 30 juni 1998 een inventarisatie van zwemgele- genheden in oppervlaktewater hebben vastgesteld. Op grond van artikel 10b lid 1 van de Wet hygiëne en veiligheid zwemgelegenheden (WHVZ) dienen Gedeputeerde Staten een lijst met alle zweminrichtingen in oppervlaktewater en andere plaat sen waar door een aanmerkelijk aantal personen in oppervlaktewa ter wordt gezwommen aan te houden. Deze inventarisatie, die in totaal 50 locaties omvat, is nodig om uitvoering te kunnen geven aan de verplichtingen uit de artikelen 10c en lOd van de WHVZ. Ingevolge deze artikelen moeten Gedepu teerde Staten jaarlijks de hoeda nigheid en de veiligheid van het zwemwater van desbe treffende plaatsen bepalen. De inventarisatie ligt vanaf heden gedurende 6 weken ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Mid delburg, werkdagen 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting of een kopie van de inventarisa tie kunt u zich wenden tot de heer B. van Lange (0118-631967). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een vergunning Wet milieube heer van het Openbaar Lichaam Afvalstoffenverwijdering Midden- en Noord-Zeeland (OLAZ) voor het oprichten en in werking hebben van een milieustraat gelegen aan de Hondegemsweg (ongenummerd)te Serooskerke. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voorschrif ten ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 9 juli 1998 tot en met 5 augustus 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desge vraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Veere, Dorpsplein 28 te Koudekerke, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30 -19.00 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 6 augus tus 1998 schriftelijke beden kingen tegen de ontwerp-vergun ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 29 juli 1998 kan een ieder verzoeken om een gedach- tenwisseling over de ontwerp- vergunning (0118-631071). Bij de gedachtenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid ge steld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen wor den ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot P. Beijaard, (tel. 0118-631071). Vrij parkeren, bellen en bussen in Vlissingen... -gratis Michieltjes bij uw aankopen. Michieltjes zijn spaarzegels die u op een DeRuyterkaart plakt. Een volle DeRuyterkaart met 40 Michieltjes levert u in bij de VW/ANWB op de Nieuwendijk. U ontvangt daarvoor gratis een PTT-telefoonkaart van f 10,-. De deelnemende Vlissingse winkeliers zijn herkenbaar aan deur- en kassastickers. Spaar Michieltjes voor gratis éf parkeren, telefoneren en vervoer! 'n beetje huur voor 'n verre buur A giro: 236700 Home PI an Meer informatie? Bel 076-57? 67 ?6 Deze aanbiedingen zijn geldig vanaf ivoensilag 8 juli t/m dinsdag 21 juli 100 gr. achterham van £<&5 voor1,89 150 gr. gekookte worst vap-^45 voor1,79 100 gr. Iichtgezouten rookvlees vanvoor3,19 150 gr. roompaté van .3*05" voor1,79 100 gr. kipkerrie van 2r95"voor1,98 k x* liK0] i tf'. L*. lliL1 1 kilo belegen kaas van IfcSG voor maar...3c. »y.11,25 500 gr. Maaslander7,98 250 gr. mosterd brandnetel knoflooksaus voor maar3,95 jUAUTY fCENTERS, Voor snelle en vakkundige inbouw van: car audio navigatiesystemen alarmsystemen mobiele telefoons Bij ons vindt u uit sluitend top-merken y^JILHNE (D PIONEER Philips Car Systems Sony radio/CD-speler met RDS, EON en PTY. 4x35 Watt, 20 voorkeurstations, 4 kleurig display en digital D-base. radio/cassette/CD-wisselaar met RDS. 4 x 35 Watt vermo gen, 18 voorkeurstations. CD-wisselaar voor 6 CD's. Segeerstraat 66 4331 JP Middelburg 0118-640684 Wijngaardstraat 50 4416 DD Goes 0113-232630 Langeweg 5c 3261 IJ Oud-Beijerland 0186-614440 Hobbemastraat 1 3241 AC Middelharnis 0187-486144 Milou neemt juist afscheid van haar jon gen, zoals u op de foto goed kunt zien. Het zijn er G deze keer, net als vorig jaar. En omdat ze niet allemaal een goed huis konden vinden, gaan er 4 straks een gruwe lijke verdrinkingsdood tegemoet. Deze wanhoopsdaad, want dat is het, wordt meestal uitgevoerd door 'n stoere vader of grote broer (die gewoonlijk geen vlieg kwaad doen). Nou is het doodmaken van jonge poesjes géén criminele daad waar een rechtbank wakker van ligt. Toch is het moord. En onnodige moord, daar gaat het om. Want als u uw poes of kater netjes laat steriliseren, dan voorkomt u steeds wéér die nestjes, steeds wéér dat doodmaken, steeds wéér dat dierenleed. En waarom, als het ook anders kan? Als u echt van uw poes houdt, neemt u hem mee naar de dierenarts. 'Love hurts a little', dat begrijpen juist poezen heel goed. (14 cent per minuut)

de Faam | 1998 | | pagina 13