VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Voorstellingen Prins van Oranje gaan verder op locatie INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTE MIDDELBURG VEE™ INFORMATIE van de OVERHEID informatie van de Walcherse gemeenten. MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE De schouwburg De Prins van Oranje heeft Goes en om geving jarenlang van veel cultureel plezier voorzien. Hier zagen we leuke kindervoorstellin gen, prachtige to neelstukken, ont roerende muzikale optredens en grap pige cabaretiers. Maar de Prins heeft zijn deuren geslo ten. Een andere schouwburg is er nog niet. Cultuur liefhebbers zitten met de handen in het haar. De ge meente Goes wil sparen en pas na enkele jaren weer een theater neerzet ten. Maar wat doen we in die tussen tijd? Cultureel klimaat blijft Intieme voorstellingen Geen grote producties Woensdag 8 jjulö 1998 FAAM/VLISSINGER 11 INFORMATIE OVERHEID UITBREIDING BETAALD PARKEREN Burgemeester en wethouders maken bekend dat het Sasterrein aan de Stadsschuur/Nieuwe Haven tijdelijk wordt ingericht als parkeerterrein, waar tegen be taling van parkeerbelasting mag worden geparkeerd. Het volledige besluit ligt van 9 juli tot en met 19 augustus 1998 ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders maken bekend dat de twee par keerhavens bij de Acaciahof- en de Regenboogschool aan de Generaal Hakewill Smithlaan op maandag tot en met vrijdag tus sen 8.00 en 17.00 uur zijn aan gewezen als laad- en loszone. Het volledige verkeersbesluit ligt van 9 juli tot en met 19 augustus 1998 ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Bezwaar Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende ingevolge de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na de dag van bekendmaking van dit besluit bezwaarmaken door het indienen van een bezwaar schrift bij het college van burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6l, 4330 AB Middelburg. Het bezwaarschrift moet onderte kend zijn en ten minste bevatten: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de twee par keerhavens bij de Acaciahof- en de Regenboogschool aan de Generaal Hakewill Smithlaan zijn aangewezen als laad- en loszone. Het volledige verkeersbesluit ligt van 9 juli tot en met 19 augustus I 998 ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het bouwen van 48 apparte menten en 14 grondgebonden woningen in het plan Molenwater; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Seisstraat 15; - het verbouwen van een garage tot garage op het perceel J. van Hoofkwartier 12; - het bouwen van 55 woningen m het plan Veldzigt, 2e fase; - het verbouwen/uitbreiden van het pand op het perceel Herengracht 48; - het uitbreiden van de woning op het perceel Nieuwlandseweg 12; - het bouwen van een berging op het perceel Oosterscheldestraat 147; - het bouwen van een kelder t.b.v. een condensor op het perceel Hofplein 8-8a; - het maken van een verbin dingsgang en trap aan het schoolgebouw op het perceel Kruisweg 2; - het aanbouwen van de woning op het perceel Eigenhaardstraat 25; - het bouwen van een duivenhok op het perceel Akkerlaan I 7 te Arnemuiden; - het plaatsen van een warmte- opslagbuffer op het perceel Wilgehoekweg 39; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Klaverakker 55. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 22 juni tot en met 26 juni 1998 zijn de volgen de vergunningen verleend en/of is met de volgende meldingen inge stemd: - het aanbrengen van een recla me en het wijzigen van een pui op het perceel Lange Delft 50; - het aanbouwen van een tuinka mer/serre op het perceel Noordweg 499; - het bouwen van 77 apparte menten en 5 eengezinswonin gen op een perceel aan de Westerscheldestraat; - het verwijderen van een pla fond op het perceel Van Akenstraat IA; - het slopen van een zijvleugel van het landhuis op het perceel Oude Vlissingseweg 7; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Veerseweg 82; - het plaatsen van een tuinkasje op het perceel Prooijenseweg 12; het bouwen van een kippenhok op het perceel Eendrachtsweg 10; het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Torentrans 215; het verbouwen/uitbreiden van de woning op het perceel Hannie Schaftstraat 11; het bouwen van een clubge bouw voor de voetbalvereniging Nieuwland op een perceel aan de Oude Rijksweg te Nieuw- en Sint Joosland; het plaatsen van een overkap ping op het perceel Noordsingel 142; het bouwen van een serre/bij keuken op het perceel Seisweg 28; het bouwen van een fietsenber ging op het perceel Vlasakker 8; het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel A. Pouwerstraat 5; het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel J. Brasserstraat 6; het verbouwen en vergroten van de woning op het perceel Roompot 18; het bouwen van een tuinschuur op het perceel IJsselstraat 7 B; het bouwen van een garagebe drijf op een perceel aan de Roozenburglaan; het uitbreiden van de woning op het perceel Veerdam 24; het uitbreiden van de woning op het perceel Klokketoren 12; - het verbouwen van een winkel ruimte tot woonruimte op het perceel Mansfeldstraat 29; - het verbouwen van het pand en het verlengen van een gara ge op het perceel Korteweg 3; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Klaverakker 59. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWPLANNEN - vrijstellingsprocedure Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij bouwplannen hebben ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van de ter plaatse geldende bestemmings plannen. Het gaat om: - het bouwen van een berging met tuinmuur op het perceel Blindenhoek 6; - het bouwen van een houthok op het perceel Oude Vlissingseweg 40; - het bouwen van een voliere met vlieggedeelte op het per ceel Kruitmolenlaan 29. Zij willen op deze aanvragen positief beslissen. Artikel 18a en 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maken dit mogelijk. Voordat zij dat doen, liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 10 juli 1998 twee weken (tot en met 23 juli 1998) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sec tie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21 In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. BESTEMMINGSPLAN VELDZIGT Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 9 juni 1998 het op 23 maart 1998 door de gemeenteraad vastgestel de,bestemmingsplan "Veldzigt" gedeeltelijk hebben goedgekeurd. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan met ingang van 10 juli 1998 gedurende 6 weken voor een ieder ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Goedkeuring is onthouden aan de volgende onderdelen: - de aanduiding "ontsluitings- punt" (tb.v. de kantorenstrook) op de plankaart; - artikel I, lid 35 (definitie zake lijke dienstverlening), artikel 5, lid 8 (verlenen vrijstelling t.b.v. zakelijke of maatschappelijke dienstverlening) en artikel 6, lid 3 (beschrijving in hoofdlijnen van de wijze van ontsluiten van de kantorenstrook op de Schroeweg) van de voorschrif ten; - bijlage I (standaardbedrijfsinde ling). Voor zover het besluit strekt tot goedkeuring kan beroep worden ingesteld door belanghebbenden, die aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest tijdig hun bedenkingen ten aanzien van het bestemmingsplan bij Gedeputeerde Staten kenbaar te maken. Voor zover het besluit strekt tot onthouding van goedkeuring kan door een ieder beroep worden ingesteld. Het beroepschrift moet geduren de de termijn van terinzageleg- ging worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Degene die beroep instelt kan eveneens een verzoek om voorlo pige voorziening indienen bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de Gemeente Middelburg in de FaamlVlissinger van van daag en op Maximaal Text pagina 830. GEMEENT E POSTBUS 1 TEL. 0118 -555 444 4370 AA KOUDEKERKE FAX 0118 -553 025 BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergun ning zijn ingekomen t.b.v. - het verbouwen van de woning Groen van Prinstererlaan 40 - het bouwen van een garage berging Paspoortstraat 13 - het bouwen van een glazen tuinhuisje Ghopinlaan 135 - het plaatsen van een dakkapel Van Nispenplein 28 - het verbouwen van de woning Beciusstraat 19 - het plaatsen van een dakkapel Kromwegesingel 91 - het bouwen van kantoorruim ten en appartementen Hendrikstraat 2 7-31 - het bouwen van een bedrijfs gebouw Denemarkenweg 18 - het bouwen van een oefenob ject Oosterhavenweg 38 - het aanbouwen van de woning Nieuwe Vlissingseweg 85 - het verbouwen van de woning Vrijburgstraat 33 - het bouwen van een berging Bosschaartsweg 8 Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het bouwen van een tuinhuisje Willem Van De Veldelaan 62 - het bouwen van een tuinhuisje Marnixplein 32 - het bouwen van een tuinmuur Blikkenburg 97 - het slopen van asbesthouden de golfplaten Prins Hendrikweg 52 - het bouwen van een bedrijfshal Edisonweg 15 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. EERSTVOLGENDE VERGADERINGEN VAN DE WELSTANDSCOMMISASIE: 9 juli en 30 juli 1998 Uw plan moet tenminste 2 dagen voor de vergaderdatum bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. KAPVERGUNNING Wij maken bekend dat er een aanvraag om een kapvergunning (ingevolge art. 4.5.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Vlissingen) is ontvangen van: Kerkvoogdij der Hervormde Gemeente, p/a Branderijstraat 3, Vlissingen, voor het verwijderen van lijsterbes in de westelijke tuin van de kerk. We zijn voornemens deze vergun ning te verlenen. Nadere informa tie over de kapaanvragen kunt u verkrijgen bij ide sector beheer, sectie Beplantingen, Vredehoflaan 50, telefoon 487373. GEMEENTEREKENING TER INZAGE Wij maken bekend dat de reke ning van inkomsten en uitgaven over het jaar 1997 ter inzage ligt bij het stafbureau Communicatie in het stadhuis (begane grond, kamer 054). De rekening is tegen betaling van kosten in afschrift verkrijgbaar. Vlissingen, 8 juli 1998 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen) Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de gemeentelijke informatiepagi na 'In den blauw geruiten kiel' van FaamlVlissinger' van vandaag en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV. BOUWISLOOPAANVRAGEN bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/'sloopver gunning zijn ingekomen voor: Domburg - het bouwen van een warmte kracht installatie Schelpweg 7; Grijpskerke - het bouwen van een garageltuinberging Kerkring 23; Oostkapelle - het plaatsen van een dakkapel Duinweg 24; Westkapelle - het plaatsen van een opslag container op een perceel aan de Pauluswegeling; - het bouwen van een bergruim te Kon. Wilhelminastraat 29; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-lsloop- vergunning géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Een bezwaarschrift kan pas wor den ingediend nadat op de aan vraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGENIMELDINGEN In de periode van 26 juni t/m I juli 1998 zijn de volgende vergun ningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd. Domburg - het bouwen van een kap op de studio Spreeuwenhof 19; Koudekerke - het verbouwen van een toe gang van de Ned. Hervormde Kerk, Dorpsplein I Oostkapelle - het geheel vernieuwen van het strandpaviljoen aan de Duinweg; - het uitbreiden van een woning Domburgseweg 62; Veere - het uitbreiden van een sanitaire voorziening aan de Jachthaven Oostwatering Vrouwenpolder - plaatsen van een tuinhuisje Noorddijk 2; Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om bezwaar te maken'tegen over heidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellingen). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken. De termijn van het indienen van bezwaren vangt aan op de dag na verzen ding van de vergunning aan de aanvrager. Een bezwaarschrift moet schriftelijk bij burgemeester en wethouders van de gemeente Veere worden ingediend en voorts worden ondertekend en gemoti veerd. U kunt hierover mondelinge infor matie krijgen bij mevrouw LM. Louwerse, afdeling Bouwen en Wonen, sector Grondgebied, Gapingseweg I a te Serooskerke op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en (behalve op vrijdag) van 14.00 tot 16.00 uur. Telefonisch bereikbaar onder nummer 0118 597635. VRIJSTELLINGS PROCEDURE Wij maken bekend dat een aan vraag om bouwvergunning is inge diend voor het bouwen van een loods op het perceel Lepelstraat 5a te Vrouwenpolder. Het bouwplan voldoet niet geheel aan het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruikmaking van de in het bestemmingsplan opgenomen mogelijkheid vrijstelling te verle nen. In verband hiermee ligt de bouw- en situatietekening m.i.v. heden gedurende 4 weken tijdens de openingstijden voor een ieder ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelij ke bedenkingen tegen het Wet milieubeheer Melding verandering inrichting Kloosterweg 4 te Aagtekerke Wij maken bekend dat een ken nisgeving is ingediend op grond van artikel 8.41 Wet milieube heer. Deze kennisgeving is inge diend door de heer A. De Visser te Aagtekerke in verband met het veranderen van de inrichting Kloosterweg 4 te Aagtekerke (uit breiding van een werktuigenloods en ligboxstal). De stukken liggen vanaf vrijdag 10 juli 1998 tot en met 7 augus tus 1998 voor iedereen ter inza ge op de afdeling milieu, Gapingseweg I a te Serooskerke en voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke, tijdens kantooruren en 's avonds na telefonische afspraak (tel. 0118 -597610). Koudekerke, 8 juli 1998 Burgemeester en wethouders van Veere Is er nog wat te doen in Goes? (Van één onzer versDaggevers) De Zeeuwse Theaterstichting is een samenwerkingsverband tussen de Stadsschouwburg in Middelburg, Theater Mon- dragon in Zierikzee en de j Prins van Oranje. Als stichting verzorgen zij voor de theaters de programmering, de tech niek, de pr en alles wat er bij een optreden komt kijken. Ook de leden van de stichting treu ren mee met de cultuurlief hebbers om het sluiten van de Prins van Oranje. Jacques Boonman die Goes vertegen woordigt in de stichting kan er nog niet over uit dat een stad als Goes zijn schouwburg ver liest. „De gemeente denkt dat ze na vijf jaar een theater neer kunnen zetten die gelijk volle zalen trekt. Maar als we niet oppassen verliezen we de be zoekers in deze jaren." Bezoekers verliezen is iets wat de Zeeuwse Theater Stichting ten koste van alles wil voorko men. De afgelopen seizoenen is er juist sprake van een stij ging in het bezoekersaantal. Samen met de heren van de Stadsschouwburg, Gerard Peijs, en Twan Robbeson van Mondragon heeft Jacques Boonman daarom een nieuw initiatief opgericht 'De Prins van Oranje op locatie'. De Prins mag dan geloten zijn. De voorstellingen gaan gewoon door. Alleen dan in andere za len in Goes. Er is dus wel de gelijk wat te beleven in Goes. Eén van de locaties die de Prins van Oranje moet onder vangen is het Goese Lyceum. In deze zaal worden zeven voorstellingen gegeven. Voor stellingen die weinig decor stukken nodig hebben en geen prachtige akoestiek ver langen. Boonman: „Het blijft aanpassen. De podiumfacili teiten zijn natuurlijk niet over al even goed. In de Prins wist je watje had. Bovendien moet je overal je techniek mee naar toe zeulen. In de Prins-hing dat allemaal." In de school zal dit seizoen veel cabaret te zien zijn. Zoals de zingende come- diènne Mylène D'anjou, Job Schuring, Crème Fraiche, Tho mas van Luyn en Kees Torn. „We hebben ook een slag werkgroep in het Goese Ly ceum en een toneelstuk van Haye van der Heyden. 'Mini mal comedy' noemen ze dat. Met heel weinig, iets heel moois brengen. Mussen en Zwanen II is echt een aanra der. Dat moet je zien..." Mensen die Jacques Boonman kennen, weten dat hij wel va ker roept 'Dat moet je zien'. Deze cultuurliefhebber weet na een jarenlange ervaring wel waar hij over praat. „Ge middeld zie ik zo'n honderd vijftig voorstellingen per jaar. Soms denk ik wel eens daOOOt ik gas terug moet nemen, maar aan de andere kant is dit toch een prachtige baan. Ik be zoek voorstellingen voor mijn werk. Prachtig toch." Als tweede locatie is er het Stadhuis in Goes. In de zaal waar normaal verliefde stelle tjes elkaar het ja-woord geven, treedt nu Tine Ruys- schaert op met een theatermonoloog over de vrouw van componist Mahler. Die er naast haar hu welijk nog verschillende min naars op nahield. Fact gunt een klein aantal bezoekers een blik in de huiskamer van een echtpaar. Zij is Nederlandse en hij Turk. René Verreth zet schil der Adriaan Brouwer neer. Een must voor elke toneelliefheb ber en een echte aanrader vol gens Boonman. „Het Stadhuis is alleen geschikt voor kleine optredens met een intiem ka rakter. Deze drie voorstellin gen lenen zich daar uitstekend voor. Bij Fact krijgen de' bezoe kers zelfs een kopje Turkse thee en baklava. Zo intiem is het." Naast het Goese Lyceum en het Stadhuis, heeft ook de Vroone in Kapelle een voor stelling overgenomen. De Goese Operettevereniging die normaal altijd in de Prins op treedt, wijkt uit naar Kapelle met 'Die Lustige Witwe'. In het museum van Noord- en Zuid Beveland worden twee jazz-concertjes gegeven en er treedt een echte Klezmerband op. Deze band uit Budapest brengt de opzwepende Jood se volksmuziek naar Goes. Podium 't Beest die slechts enkele tientallen meters van de Prins van Oranje ligt, neemt ook veel voorstellingen en optredens over van de schouwburg. Er wordt ge danst, er is cabaret te zien met Plien en Bianca, Sanne Wallis De Vries, Acda en De Munnik en natuurlijk veel toneel. Voorstellingen over ontaar ding, drift, angst, liefde, ge weld en zwijgen terwijl je toch zoveel te vertellen hebt. Natuurlijk had de Zeeuwse Theater Stichting liever gezien dat de Prins van Oranje open was gebleven, of dat ze in elk geval een soortgelijke zaal tot hun beschikking zouden heb ben. Voorlopig moeten ze het met allerlei kleine zaaltjes doen. De grote producties ver huizen naar Mondragon in Zierikzee of naar Middelburg, maar blijven wel De Prins van Oranje op locatie heten. Zo zal de musical Blood Brothers met Danny de Munck en An gela Groothuizen in Middel burg worden gespeeld. „Voor dergelijke producties is er in Goes en omgeving geen zaal te vinden. Daarvoor moet je een enorm podium hebben en een geweldige akoestiek. Het is jammer, maar het is niet anders. Mondragon neemt ook producties over zo als Liesbeth List en Het Groot Niet Te Vermijden. Dat kunnen wij de komende jaren helaas niet meer onderbrengen." Jacques Boonman en zijn compagnonnen Peijs en Rob beson hopen dat de bezoekers Jacques Boonman toont één van de podiums waar het publiek het komende theaterseizoen terecht kan. „Mijn grootste angst is dat de mensen niet komen. uit Goes en omgeving ook de moeite zullen nemen om eens naar Zierikzee of Middelburg te rijden. Boonman: „Ik ben bang dat het publiek het af laat weten. Dat ze niet naar de voorstellingen zullen komen in de andere zaaltjes. Dan denkt de gemeente misschien wel dat we helemaal geen schouwburg in Goes nodig hebben. Dat is mijn grootste angst." Aan de programmering zal het in elk geval niet liggen. In de Maria Magdalenakerk ope nen de Wiener Sangerknaben het theaterseizoen in Goes. Het beroemdste jongenskoor ter wereld wandelt tijdens het concert van de renaissance, barok en romantiek naar het wat meer moderne repetoire. In de Grote kerk wordt de Koopman van Venetië van Shakespeare opgevoerd en aan het eind van het seizoen in maart heeft de Zeeuwse Theater Stichting de Matthaus Passion van Bach naar Goes weten te halen. „Het is gewoon fantastisch dat de samenwerking tussen de theaters zo goed verloopt. We kunnen een gevarieerd aanbod brengen, kunnen het op elkaar afstemmen en veel uitwisselen. Zeeland wordt zo een cultu reel paradijs." De toneelvoorstelling die in het Goese Lyceum wordt ge speeld. Mussen en Zwanen II. Foto: Joris van Bennekom

de Faam | 1998 | | pagina 11