GEMEENTE M iilall DDELBURG 1 Staatsbosbeheer West-Brabant-Delta- gebied blijft gevestigd in Middelburg Nieuwe Milieustraat voör Midden- en Noord-Zeeland in Middelburg Commissievergaderingen Evenementen voor jong en oud Japanners filmen Middelburg sport- en wijkcentra Collecte Tarieven Cliëntenraad Heeft u wensen/ideeën voor de busdienstregeling van volgend jaar? Week 26 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Tafeltje Dekje füvvl Woensdag 24 juni 1998 FAAM/VLISSINGER w <«F« Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 29 juni lor en met 5 juli maandag vleesballetjes in jus met witlof en aardappelen dinsdag rundersaucijs in jus met biet jes en aardappelen woensdag reepjes varkensvlees in room saus. wortelen, aardappelen donderdag kalkoenragout in roomsaus, bloemkool, aardappelen vrijdag gepaneerde schol, aardappel puree zaterdag bami goreng met kipsaleh zondag wat de pot schaft milieustraat geopend aan de Wal- dammeweg in Arnestein. Op een milieustraat zijn permanent deskundige mensen aanwezig die toezicht houden en u eventueel kun nen helpen. Heeft u grof huishoudelijk afval of kleine hoeveelheden bouw- en sloopafval dal niet of niet regelma tig wordt opgehaald, dan bent u welkom op de milieustraat. Naast dit afval kunt u ook oud papier, glas. klein chemisch afval, bruin goed en groenafval bij ons inleve ren.De gescheiden ingenomen af valstoffen zullen voor hergebruik worden benut. De tarieven van de sportcomplexen en wijkontmoelingscentra worden per 1 augustus 1998 verhoogd met 5%. Jaarlijks worden de huurtarieven van de sportcomplexen en wijkcen tra op 1 augustus aangepast. Tevens wordt in de jaarlijkse huuraanpas- sing een toeslag opgenomen om op termijn het in de nota herstructure ring gestelde dekkingspercentage van 20% te bereiken. De nu voorgestelde verhoging van 5% is opgebouwd uit de toename van het prijsindexcijfer voor de ge zinsconsumptie over de afgelopen 12 maanden (2.2%) en een opslag van 2,8% in het kader van de nota herstructurering. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de ko mende periode een huis-aan-huis collecte te houden: Nederlandse Lever Darm Stich ting van 22 tol en met 27 juni. Directeur C. Mol van Staatsbosbeheer in Middelburg: "Wat mij betreft is dit een keerpunt foto: Ruben Oreel Staatsbosbeheer West-Brabant-Del- tagebied, gevestigd in het landgoed Toorenvliedt aan de Koudekerkse- weg in Middelburg groeit uit zijn jas. Voor de samenvoeging met West-Brabant werkten er 15 men sen op Toorenvliedt nu bijna 40. Twee jaar geleden leek Roosendaal of Bergen op Zoom de nieuwe ves tigingsplaats te worden, maar dank zij een intensieve lobby van het Middelburgse college van B&W, die ook een deel van de meerkosten voor zijn rekening nam, besloot mi nister Van Aartsen dat Middelburg de vestigingsplaats moest worden. Omdat Toorenvliedt te weinig uit breidingsmogelijkheden had. dreig de (een deel van) de vestiging toch weer uit Middelburg te verdwijnen. Om hel tekort aan werkruimte op te vangen heeft de raad nu ook de ou de monumentale portierswoning naast de poort van Toorenvliedt aan het Staatsbosbeheer overgedragen waardoor het regiokantoor van Staatsbosbeheer voor Middelburg behouden blij ft. Kees Mol, die na mens het Staatsbosbeheer de onder handelingen met de Gemeente Mid delburg voerde: "Onze taak is het beheren van de bossen en natuurge bieden in ons werkgebied. Staats bosbeheer is verantwoordelijk voor het beheer en de publieke toeganke lijkheid van zo ongeveer de helft van alle bossen en natuurgebieden in Nederland We hebben 15 mil joen leden, zeg ik weieens. die alle maal moeten kunnen genieten van deze terreinen. Ook het beheer van het Veerse Meergebied wat na de herindeling deels tot Gemeente Middelburg be hoort en de Manteling en fort Ram- mekens zijn Staatsbosbeheerterrei- nen die voor belangrijke werkgele genheid zorgen. Wij zorgen eigen lijk voor een belangrijk onderdeel van de toeristische infrastructuur. Vooi ons werkgebied ligt Middel burg uitstekend, mede door de goe de trein- en autoverbindingen. Het is de verdienste van het vorige en huidige Middelburgse gemeente- bestuui dat het z'n lobby zo tijdig en krachtig heeft gevoerd. De finan ciële steun was daarbij niet onbe langrijk. In feite is het de eerste rijksdienst die heeft besloten niet uit Middelburg weg te gaan, maar juist uit te breiden Wal mij betreft is dit besluit van Staatsbosbeheer ook een keerpunt voor andere overheidsdiensten. Komende zaterdag is hel weer raak in Middelburg, een popfestival op het Hof van Tange en de Oldtimer- motor/Harley-dag op de Markt. De motoren worden op de Markt ge stald voor vertrek en aankomst van een rondrit over Walcheren. Tussen 14.00 en 17.00 uur wordt muziek gemaakt op een podium op de Markt. Het hof van Tange is enkele dagen niet als parkeerterrein beschikbaar. In verband met activiteiten zal het plein zijn afgesloten op de volgende data: op zaterdag 27 juni i.v.m. een popfestival; woensdag 1 t/m zondag 5 juli i.v.m. standplaatscircus. De houders van parkeervergunnin- gen, met als aangewezen locatie het Hof van Tange, zijn hiervan schrif telijk in kennis gesteld. Hiermee is de oude Milieustraat aan de Oude Veerseweg gesloten. Wat is een milieustraat? Een milieustraat biedt particulieren de mogelijkheid om huishoudelijk Braderie Lange Delft foto: Ruben Oreel In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende da gen: Commissie Volkhuisvesting, Ruimtelijke Ordening en finan ciën, dinsdag 30 juni om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw C.E. Ver mast, telefoon 675289. Onder meer wordt behandeld (on der voorbehoud): jaarrekening 1997, woningbehoefte-onderzoek, beleid huursubsidie, voorberci- dingsbesluiten, aankoop gronden in Mortiere, verkoop Koudekerkseweg 129, begroting/meerjarenraming Stichting Stadstoezicht. Commissie Welzijn, Personeelsza ken en Milieu, woesdag 1 juli om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw J.R de Nooijer, telefoon 675531 Omder meer wordt behandeld (on der voorbehoud)- evaluatie wijkbe heer, milieujaarverslag van VOGM 1997. Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur, donderdag 2 juli on 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 675304. Onder meer wordt behandeld (on der voorbehoud): gemeentelijk rio leringsplan. Commissie Sociale Zaken, Econo mische Zaken en Cultuur, maan dag 6 juli om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675531 Commissie Algemene en Bestuur lijke Zaken, dinsdag 7 juli om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 675434. Bovenstaande vergaderingen zijn De cliënteraad is opgericht met het doel de belangen van de cliënten van Sociale Zaken te behartigen. Dat kan door overleg met bijvoor beeld medewerkers van Sociale Za ken. Zo kunnen zaken verbeterd worden. Maar het kan vooral ook door de cliënten te informeren, voor te lich ten. In de cliëntenraad zitten alleen mensen die zelf ook een uitkering hebben. Dc Cliëntenraad heeft ook een spreekuur: Leden van de Cliënteraad zijn aan wezig op maandag en donderdag van 10.00 tol 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze uren zijn zij telefonisch bereikbaar op nummer 0118-614299. Het adres is: Molenstraat 13 (in gang Spuistraat). U kunt ook schrijven: Cliëntenraad Middelburg Postbus 593 4330 AN Middelburg Wie kan terecht bij de milieu straat? De milieustraat is gratis toeganke lijk voor alle inwoners van Midden- en Noord Zeeland. Afvalstoffen dienen, zoveel als mogelijk, ge scheiden te worden aangeboden. Per aanbieder mag een maximum hoeveelheid afval van 2 m' per dag worden aangeboden. Voor schone grond geldt een maximum van 1 m' per dag, per aanbieder.. Voor bedrijven is het mogelijk uit sluitend kleine hoeveelheden che misch afval legen betaling in te le veren. foto: Ruben Oreel openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergade ring in te zien bij de sectie Commu nicatie en bij de commissiesecreta ris. De gemeenteraad vergadert op maandag 13 juli om 19.30 uur. "W (ff*® 1 "1% 1 1 11 f°to: Ruben Oreel De Nagasaki Historical Sailing As sociation bracht, samen met twee Japanse televisiemaatschappijen vo rige week een bezoek aan Middel burg. Hun belangrijkste doel was het verzamelen van informatie over de Middelburgse VOC-historie. De Nagasaki Historical Sailing Asso ciation is bezig met de bouw van een VOC-schip. Dit VOC-schip zal in het jaar 2000, bij de start van de viering 400 jaar handelsbetrekkingen Nederland-Ja pan, de haven van Nagasaki binnen varen. Ook zijn voorbereidingen getroffen voor het bezoek van een delegatie uit Japan ter gelegenheid van hel twintigjarig bestaan van de zuster stadrelatie. Eind september zal onder leiding van burgemeester Iloh van Nagasa ki een bezoek aan Middelburg plaatsvinden. Afgelopen maandag 22 juni is een nieuwe Milieustraat geopend aan de Waldammerweg 9 op industrie terrein Arnestein. U kunt hier te recht op maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zater dag van 9.00 tot 13.00 uur. afval in te leveren. Tot nu toe be staat deze mogelijkheid bij de ge meentelijke milieustraat aan de Ou de Veerseweg. Jaarlijks wordt hier bijna 3 miljoen kilo huisvuil gebracht. Vanwege de beperkte ruimte aan de Oude Veer seweg wordt er een geheel nieuwe De gemeente wil graag weten wel ke wensen er leven bij de inwoners van Middelburg over de nieuwe busdiensregelilng die voor volgend jaar gemaakt gaat worden. Wie wensen of ideeën heeft voor de nieuwe busdienstregeling kan dal tot 1 augustus schriftelijk te kennen geven. Het kan daarbij onder meer gaan om. busroutes, frequenties, lijden, aansluitingen en bushaltes. De nieuwe dienstregeling gaat volgend jaar in Om precies te zijn: 30 mei 1999. U kunt uw wensen of ideeën sturen aan; Burgemeester en Wethouders, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg Wie vragen heeft kan contact opne men met de heer Hoogstrate, tel. 0118-675214. De verdere procedure Eind augustus toetsen Burge meester en Wethouders (B&W) de binnengekomen reacties aan het ge meentelijk beleid, onder meer: in richting gebieden van 30-km/uur. milieubeheer en ruimtelijke orde ning. Voor 1 september ontvangt de provincie de reacties van de ge meenten. Wie voor die datum niets heeft gehoord mag er vanuit gaan dat zijn/of haar inbreng deel uit maakt van de gemeentelijke in breng bij tie provincie, Is dat niet het geval dan krijgt u daarvan schriftelijk bericht. In oktober en november overleg gen provincie, vervoersbedrijven en gemeenten met elkaar. Eind november dienen de ver voersbedrijven het voorstel voor de belangrijkste wijzigingen van de dienstregeling in bij GS (Gedepu teerde Stalen). Dan is ook bekend welke wensen of ideeën zijn over genomen. Omstreeks de jaarwisse ling ontvang u daarvan bericht. Ca. 8 weken voor invoering van de nieuwe dienstregeling, dienen de vervoersbedrijven dc dienstregeling in bij GS, GS stellen de nieuwe dienstregeling vervolgens vast foto: Johan Sinke

de Faam | 1998 | | pagina 3