Subsidie voor platteland Provincie Zeeland Europese subsidie Ook voor sporters met een handicap... Infrastructuur «Officiële Mededelingen Commissies Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 es Overheden, bedrijven en instellingen in Zeeuwsch- Vlaanderen, behalve de Kanaalzone, kunnen tot 10 september projecten indienen voor Europese subsidiëring. Het gaat om de zogeheten Doelstelling 5B van de Europese structuurfondsen. Wie het platteland na aan het hart ligt en projecten op stapel heeft staan om deze gebieden te versterken kan op twee fronten subsidie aanvragen. Bij de provincie en bij het rijk. Verkeer en Vervoer Concept Meerjarenprogramma Infrastructuur en Vervoer Zeeland 1999-2003 Taxivervoer Milieu Vergunning Auto Unie Zeeland BV Ontwerp-vergunningen Dekker en SZV Sport Beurs Gezondheid Allerlei Jeugd Lezing Bijeenkomst Natuur Wet Voorzieningen Gehandicapten Woensdag 24 juni 1998 FAAM/V L.ISSINGER 13 Abdij Nieuws In het najaar begint de wel haast traditionele selectie van projecten die aanvragers van subsidie de komende twee jaar willen realise ren. Er is een bedrag beschikbaar van ruim 4,3 miljoen gulden. De uitvoering van de projecten kan doorlopen tot in 2001. Per 31 december van dat jaar moet er zijn afgerekend. Alle verplichtin gen, met inbegrip van de aanbe stedingen, moeten uiterlijk 31 december 1999 zijn aangegaan. Regionale ontwikkeling Uit het fonds voor regionale ont wikkeling, EFRO in het Europees jargon, mogen de Zeeuwsch- Vlamingen 2,34 miljoen gulden tegemoet zien. Het geld ligt als bijdrage klaar voor investeringen die te maken hebben met het ont wikkelen van producten of verbe teren van de kwaliteit in het Midden- en Kleinbedrijf; het opknappen, valorisatie in de vak taal, van dorpskernen en voor wegen, veiligheid en riolering. Landbouw Vanuit het landbouwfonds, EOGFL, heeft Europa de komende jaren nog twee miljoen gulden beschikbaar voor Zeeuwsch- Vlaanderen. Het geld is bedoeld voor duurzame verbreding van de agrarische markt, voor het verbe teren van de productiestructuur en het productiemilieu in de land bouw en voor het ontwikkelen van natuur en landschap. Scholing Ook voor het scholen van werkne mers is het mogelijk subsidie te krijgen. Het geld is afkomstig uit het Europees Sociaal Fonds, ESF. Informatie hierover is verkrijgbaar bij het Regionaal Bestuur Arbeidsvoorziening in Middelburg, tel. 0118-652000. Aanpassen Alle projecten hebben gemeen dat ze het platteland versterken. Het is de bedoeling dat GS tegen het einde van het jaar duidelijk heid verschaffen over de subsi dieaanvragen. Projecten waar voor eerder subsidie is aange vraagd maar die tot nu toe niet zijn toegekend, kunnen ook weer meedingen. Het is wel raadzaam die plannen aan te passen aan de actualiteit. Het 5B programma kent een loop tijd van 1994 tot 1999. In de afgelopen jaren zijn ruim 700 pro jecten gehonoreerd Inlichtingen Wie meer wil weten over subsidie vanuit EOGFL of EFRO kan con tact opnemen met het Projectbureau 5B in Middelburg, tel. 0118-631424 of 631443. GS hebben het Meerjarenpro gramma Infrastructuur Zeeland 1999 - 2003 voorlopig vastge steld. Voorlopig omdat Provin ciale Staten uiteindelijk het laatste woord hebben en voordat het zo ver is iedereen, die daar belang bij heeft, zijn/haar reacties naar GS kan sturen. Wie dat wil heeft daarvoor de tijd tot 6 augustus. Het programma geeft de volgor de aan waarin GS de wegen willen aanpakken of aanleggen. Het pro gramma ligt ter inzage in het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg. De provincie en het ministerie voor Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) hebben beide subsi die klaarliggen voor projecten in het landelijk gebied. De projecten moeten te maken hebben met landbouw natuur recreatie en ze moeten geld in het laatje bren gen. De streek moet er dus op vooruitgaan. Met andere woor den: projecten moeten de sociaal - economische positie van het lan delijk gebied versterken zoals dat heet in het Bargoens van de sub sidieregelingen. Wie subsidie wil aanvragen bij LNV moet wel snel zijn. Dat moet namelijk gebeuren voor 14 juli. Overigens ziet het er naar uit dat er in het najaar nog een subsidie ronde komt. De provincie geeft de aanvragers meer tijd: tot 1 oktober. Handig Wie handig is dient de aanvraag in op twee fronten; zowel bij de provincie als bij het rijk. Wie bij de een buiten de boot valt maakt misschien nog kans bij de ander. Subsidie van beide is uitgeslo ten. De rijksregeling heet Stimulering landelijk gebied. Die van de pro vincie draagt de naam Eenmalige subsidiemogelijkheden uit de reserve plattelandsvernieuwing. Het concept Meerjarenprogram ma Infrastructuur en Vervoer Zeeland 1999-2003 (MIZ) ligt van 25 juni tot en met 5 augustus 1998 ter inzage bij het Informa tiecentrum Provincie Zeeland, Abdij 9 te Middelburg (telefoon 0118-631400), werkdagen van 9.30-12.30 en 13.30-16.30 uur en desgevraagd buiten kantoor uren. Voor het inzien buiten kantoor uren, het krijgen van een mon delinge toelichting of het kopiëren van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer H. Assink (telefoon: 0118-631617). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vergunningen voor taxi vervoer binnen en vanuit de pro vincie Zeeland gewijzigd. De tenaamstelling van L. van de Velde B.V., is gewijzigd in: L. van de Velde B.V. en J.A. van de Velde h.o.n. Firma van de Velde, Dorpsplein 20- 21, 4371 AA Koudekerke. De tenaamstelling van C.L. de Jonge, is gewijzigd in: C.L. de Jonge en G.C. de Jonge h.o.n. Auto- en Taxi bedrijf De Jonge V.O.F., Stoof- straat 52, 4693 RA Poortvliet Taxicentrale (Zeeland) Terneuzen B.V. te Terneuzen heeft uitbreiding gekregen met 4 auto's voor onbepaalde tijd (was ten hoogste 20 auto's). De besluiten liggen van 24 juni tot en met 4 augustus 1998 ter inzage op het bureau voorlich ting van de provincie Zeeland, Abdij 9 te Middelburg, op werkda gen van 9.30-12.30 uur en van 13.30-16.30 uur en desgevraagd buiten kantooruren (voor het in zien buiten kantooruren kunt u zich wenden tot mevrouw F.C.H. Vos, tel. 0118-631657). Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middel burg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Auto Unie Zeeland BV een vergunning Wet milieube heer met voorschriften ter bescherming van het milieu ver leend voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting ten behoeve van de opslag van automaterialen, waaronder diver se soorten vloeistoffen en ban den, en het bewaren van oude accu's en oude banden. De inrich ting is gelegen aan de Hermesweg 11 te Vlissmgen. De vergunning ligt van 25 juni 1998 tot en met 5 augustus 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver- gunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ont- werp-vergunnmg en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun- ning kunnen tot en met 6 augus tus 1998 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad De aanvragers Bij het rijk kunnen ondernemers, organisaties en particulieren terecht. Deze laatste groep kan bij de provincie met meedingen, maar gemeenten en waterschap pen, die bij het rijk met in aanmer king komen, weer wel. Aanvragen uit de Zak van Zuid Beveland en het 5B-gebied 7eeuwsch-V:aanderen vallen bij de provincie buiten de boot Voor die gebieden gelden aparte subsidie regelingen. Invalshoeken De regelingen van provincie en rijk hebben gemeen dat de pro jecten vernieuwend moeten zijn Met andere woorden een voor beeld waar anderen wat van kun nen opsteken. Het kan zijn dat een project in Zeeland wel scoort op tiet punt vernieuwing, maar landelijk niet. Bijvoorbeeld omdat iets dergelijks al gebeurt in een andere provincie. Dat betekent dus: geen subsidie van het rijk maar mogelijk wel van de provin cie. Naarmate het project meer te maken heeft met invalshoeken vanuit natuur, recreatie, landbouw en eventueel cultuurhistorie zal het beter scoren. Samenwerking en draagvlak, voor kenners van subsidieland geen onbekende ter men, zijn eveneens van belang. Meer weten Wie meer wil weten over de rijks regeling kan bellen met Laser Zuidwest, het bureau dat de rege ling voor LNV uitvoert, 078 - 6395200. Bij Laser is ook een brochure verkrijgbaar. Over de provinciale regeling is informatie verkrijgbaar bij de heer Van der Does, tel. 0118 - 631931. Het provinciaal programma platte landsvernieuwing is verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel 0118-631400. Luchtvaart Vrijdag 26 juni, aanvang 09.45 uur, vergadert de commissie Luchtvaart. De bijeenkomst is openbaar en vindt plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middel burg, Bij de terugkoppeling van het overleg dat het bestuur van het vliegveld heeft gehad met direct omwonenden horen een aantal stukken: tekening mogelijke rou testructuur; tijdelijke uitplaatsing van vliegbewegingen vanu t Rotterdam, voorstel voor het aan M van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 7 augus tus 1998 van kracht, tenzij over eenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto arti kel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State (en/of de benodigde bouwvergun ning nog met is verleend). Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot P. Beijaard (tel. 0118-631071). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aanvragen ontvangen om een vergunning als bedoeld in artikel 4.3.6.2 van de Provincia le milieuverordening Zeeland van SZV Metalrecyling/proces sing B.V. te Terneuzen en Dek ker Middelburg B.V. te Middel burg voor het gebruik van een mobiele puinbreekmstallatie in de provincie Zeeland Gedeputeerde Staten willen de vergunningen verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunningen liggen van 26 juni tot en met 23 juli 1998 bij alle gemeenten in Zeeland op de gebruikelijke wijze ter inzage, alsmede bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desgevraagd buiten kan tooruren. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 24 juli 1998 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergunnin gen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165,4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens met bekend te maken. Tot en met 17 juli 1998 kan een ieder verzoeken om een gedach- tenwisseling over de ontwerp- vergunningen (0118-631769). Bij de gedachtenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kun nen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen een ontwerp-ver- gunmng, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over een ont- werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen een ontwerp-vergunning kunnen later beroep instellen. Voor nadere informatie over het inzien bij de gemeenten en buiten kantooruren, mon delinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. Provoost (tel. 0118-631769). spreken van vliegers op hun vlieg- gedrag; brief aan de gebruikers van het vliegveld voor medewer king bij het voorkomen van ge luidshinder. De klachten die ter sprake komen gaan onder meer over: laagvlie gen of afwijken van de voorge schreven route; het onregelmatig laag overvliegen van helikopters; oefenen en stunten met vliegtui gen boven woningen. Algemeen bestuur De Statencommissie Algemeen Bestuur vergadert maandag 29 juni, aanvang 13.45 uur. Behalve dat de vergadering openbaar is, is er ook spreekrecht voor het publiek. De bijeenkomst vindt plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: wijziging ambtena renreglement Zeeland; vaststellen provinciaal wegennet voor het vervoer van gevaarlijke stoffen; 14e wijziging begroting provincie 1998; overleg met de directeur van het Interprovinciaal Overleg; jaarverslagen 1996 en 1997 pro vinciale archiefinspectie; sociaal economisch beleidsplan 1998 - 2001 met antwoordnota en activi teitenplan 1998; wijziging beleids plan 1999 - 2001 en jaarplan 1998 jeugdhulpverlening; oprich ting Raad voor Cultuur; subsidie project Zeeland Maritiem; ont werpbegroting Natuur- en Recreatieschap Grevelingen 1999. De agenda's van de vergaderin gen en de stukken die daarbij horen, liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg. Wat te melden? Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Jazzdansgala - De Vlissingse Turn Vereniging (VTV) houdt woensdag 24 juni een jazzdans gala in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Verschillende groe pen treden aan op het podium van het theater, van kleutergroe pen van vier tot vijf jaar tot en met de damesgroepen Het gala begint om 19 uur en de zaal opent om 18 30 uur Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij het Arsenaaltheater Fortis - In Oost-Souburg is korfbalvereniging Fortis opge richt. De sportvereniging is voortgekomen uit een fusie tus sen korfbalverenigingen Animo en Zuidwesters. De spelers van de nieuwe club zijn gestoken in zwart met gele t-shirts. Fortis speelt half augustus haar eerste wedstrijden. Senioren - De Zeeuwse Sport raad maakt 12 tot en met 14 september een sportieve uit stap naar het Belgische Blan- kenberge. De stad bruist dan van de activiteiten op het ge bied van sport- en cultuur. Avon tuurlijke sporten als beach aero bic, zelfverdediging en muur- klirnmen staan op het program ma. De Zeeuwse Sportraad or ganiseert de uitstap speciaal voor jonge dynamische senio ren. Inlichtingen en/of aanmel ding, tel 0118-640700 Fietsen - De kennissenkring Zuid-Nederland gaat zondag 5 juli fietsen in Brabant. Deze ser vice organisatie houdt zich sinds twee jaar bezig met het bijeen brengen van alleengaanden zon der het vooropgezette doel van relatie of huwelijksbemiddeling Gewoon samen een gezellige tijd doorbrengen is de eerste doelstelling De fietstocht gaat door de bosrijke omgeving van Rijen. Rommelmarkt - Aan de Le- liëndaalseweg in Sint Laurens houdt korfbalvereniging Ondo zaterdag 27 juni een rommel markt. Vanaf 9 uur is de rom melmarkt op sportpark De Bng- ge geopend. De vrijdag vooraf gaand aan de markt halen leden van de korfbalvereniging vanaf 18 30 uur in Sint Laurens en omgeving spullen op voor de markt. Psychosynthese - De praktijk voor gestalt en psychosynthese aan de Breestraat 83 in Middel burg verzorgt vanaf september een psychosynthese-cursus 'ontmoet je zelf'. Maandag 29 juni wordt er om 20 uur een in formatie-avond over de cursus gehouden in de praktijk. Blue Spirit - Blue Spirit drum and bugle corps uit Middelburg heeft zaterdag in Lelystad op een muziekfestival de hoogste A-class score van dit seizoen behaald. Tot nu toe stond het hoogste puntenaantal op naam van Juliana uit Middelburg. Blue Spirit verbeterde die score za terdag met ruim zes punten en behaalde in totaal negenenvijftig punten. Honden - Hondenvereniging Walcheren houdt zondag 28 juni wedstrijden in gedrag en ge hoorzaamheid voor honden. De wedstrijden worden gehouden op het bunkerterrein aan de Langeleenweg Daarnaast wordt er ook een loterij gehou den en zijn er voor kinderen een grabbelton en een kleurwed- stnjd. Sluishoek - Kwekerij Sluis- hoek aan de Jurjaneweg in Borssele houdt 26 en 27 juni open dagen. Tussen 10 en 17 uur kunnen de kweektuin, privé- tum, schuur en kwekerij worden bezocht In de schuur zijn diver se stands met onder meer tuin- decoraties, antiek, streekpro ducten en oude gereedschap pen te zien. Van 11 tot 14 uur wordt beide dagen de work shop 'vogels maken' gehouden. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0113-351729. Zeeuws gezicht - In het stad huis van Zierikzee wordt woens dag 1 juli vanaf 20 uur gediscus sieerd over het onderwerp 'wordt Zeeland verticaal?'. Het Zeeuwse landschap wordt van oudsher door kerken en vuurto rens van verticale accenten voorzien. In hoog tempo wor den daar nu woontorens en windturbines aan toegevoegd De discussie is georganiseerd door de stichting het Zeeuwse Gezicht Humanitas - Humanitas houdt van 25 tot en met 31 juli een zo merkamp in Veere voor kinde ren in de leeftijd van 7 tot en met 10 jaar en van 10 tot en met 14 jaar. De kampen zijn be doeld voor kinderen uit een-ou der gezinnen of voor kinderen die door andere omstandighe den niet op vakantie kunnen In lichtingen en/of aanmelding, tel 0113-562308 of 0118-562819 Yoke - Schrijfster van het boek 'De mens en de werelden' Yoke geeft maandag 29 juni een le zing over 'werkelijkheid' in Open Hof aan de Alexander Go- gelweg in Vlissingen. Yoke kreeg landelijke bekendheid na dat ze te gast was in de show van Catherine Keyl op RTL 4 De lezing in Vlissingen begint om 20 uur Culturen - Mensen uit ver schillende landen vertellen za terdag 27 juni hun verhaal in Ontmoetingscentrum Dauwen- daele in Middelburg Bezoekers kunnen er kennis maken met landen als Irak, Koeweit, Turkije, Iran en Indonesië. De bijeen komst begint om 19.30 uur en wordt gehouden op initiatief van de multi-culturele werkgroep Middelburg. Verhalen - De professionele verhalenverteller Jos van Am sterdam komt maandag 13 juli naar Aagtekerke om zijn verhaal te vertellen. Van Amsterdam geeft twee voorstellingen in de schuur van de familie L.H, Francke aan de Pekelmgseweg 5. Van 19 tot 20 uur vertelt hij het verhaal De Gouden Vogel, een sprookje van de gebroeders Grimm, voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Van 20.30 tot 21.30 uur kunnen kinderen van 8 tot 12 jaar luisteren naar De Sterrenrui- ter, een Iers sprookje De op brengst van de voorstellingen gaat naar een diaconaal project in Ghana. Neeltje Jans - De vereniging Natuurmonumenten en het Zeeuwse Landschap houden dinsdag 30 juni om 19 uur en zondag 28 juni om 14 uur excur sies op het voormalige werkei- land Neeltje Jans. De excursies vertrekken vanaf de parkeer plaats Delta Expo, aan de Oos- terscheldekant bij het bord van de natuurbeschermingsorgani saties Tijdens de wandeltoch ten wordt een bezoek gebracht aan een tunneltje waar een schilder allerlei vogels heeft uit gebeeld. Bloemdijken - De bloemdij- ken in de Zak van Zuid-Beveland kunnen zaterdag 27 juni vanaf 13.30 uur worden verkent onder leiding van een gids van de ver eniging Natuurmonumenten. De excursie vertrekt vanaf de schaapskooi tussen Hemkens- zand en Nisse, die vanuit Hein- kenszand is aangegeven met borden. Voor deelname aan de excursie wordt een kleine ver goeding gevraagd Schouwen - De vereniging Natuurmonumenten houdt elke woensdagavond in juli en au gustus vanaf 19 uur wandel tochten door het bos achter Slot Haamstede en de daaraan gren zende Zeepeduinen. De wandel tochten worden begeleid door gidsen van de Natuur- en vogel wacht Schouwen en kaartjes zijn te koop bij de VW in Haam stede. Hortus Zelandiae - Het Zeeuwse Biologisch Museum in Oostkapelle houdt zondag 28 ju ni een rondleiding in de heem- tuin Hortus Zelandiae. De tuin is gelegen achter het museum en is ongeveer 2 hectare groot De tuin is ingedeeld in een moeras- tuin, vlindertuin, boerdenjtuin, vijvertuin, duintuin, dijktuin, moerneringstuin, vliedberg, vee drinkput, hoogstamfruitboom- gaard en een insectenmuur. De rondleiding wordt gehouden van 14 tot 15 30 uur. (advertentie) Voor informatie, bel (0118) 670800 iïiaatschappelijke fff maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur en Walcheren van 13.30 tot 14.30 uur.

de Faam | 1998 | | pagina 13