Oude Zeeuwse prenten in De Boekenbeurs Fromagerïe Forianne in Middelburg geopend P i 1 L Airco? Hebu Sport slaat vleugels uit Kleuren en prijzen winnen Veel Middelburgers kennen De Boekenbeurs in middels wel. Dat is ook geen wonder, want het ouderwetse zaakje in tweedehands boeken is al zeventien jaar gevestigd aan de Turfkaai. Pas geleden breidde eigenaar Fred Duivenvoorde zijn winkel flink uit. In een tweede pand, gren zend aan de 'oude' boekwinkel, is nu een col lectie oude prenten van Zeeland te bewonde ren. Op het Middelburgse Damplein is onlangs Fro- Verbouwing magerie Forianne geopend. Samen met haar vriend Roy MagVius nam Forianne Flikweert (21) de kaaswinkel over van Erik Bolle. „Vroe ger at ik bijna nooit kaas, maar nu mis ik het als ik 's zondags geen stukje kaas in huis heb", vertelt de jonge onderneemster lachend. 3 8 16 19 27 34 73 75 78 Omschrijving horizontaal: Omschrijving verticaal: Toekomstplannen 0115-613641 of 0113-221116 Sportzaak Hebu Sport uit de Oost-Souburgse Paspoortstraat is sinds kort ook in de binnen stad van Vlissingen te vinden. Eigenaar Henk Buijs vond het naar ei gen zeggen tijd om zijn bedrijf verder uit te breiden. De ingekleurde tekening kan worden opgestuurd naar Grand Theater, Singelstraat 5a, 4461 HZ Goes, of Alhambratheater, Coosje Buskenstraat 144, 4381 LH Vlissingen. Frikandellen eten Onschatbare klassiekers Budgettering voor studenten Pasar Malam Besar Grillig lot Bedrijfscompetitie Gesloten voor inbrekers Veilig met vakantie De Pauw sponsort Aldgonde Real American Woensdag 17 juni 1998 FAAM/VLISSINGER 15 „Je krijgt maar één keer in je leven de kans om het pand van je buren te kopen", vertelt een trotse Duivenvoorde over de aanschaf van het nieuwe pand. „Dus die heb ik gelijk genomen. We hebben de boel hier opgeknapt en vervolgens een deel van de binnenmuur uitgebroken". Ook de oor spronkelijke winkel is onder handen genomen. De houten vloer is vernieuwd en voor zien van vloerbedekking. De verlichting is verbeterd en de boeken staan in nieuwe boe kenkasten. „Ik verkoop alleen oude, echt originele prenten", legt Dui venvoorde uit. „Voornamelijk kopergravures of ander werk uit de zeventiende en acht tiende eeuw. Juist Zeeland is een interessant gebied als je het hebt over oude kaarten. Constant in verandering, je kunt aan de vorm zien in wel ke tijd een kaart gemaakt is". Hij wijst een paar kaarten aan. „Kijk, hier zie je bijvoorbeeld Walcheren. Wat opvalt is dat het hier nog een eiland is en dat Nieuwland in die tijd nog niet bestaat. Op deze latere kaart zie je dat het gebied rond Nieuwland wel is inge polderd, maar Walcheren is nog altijd een eiland. Pas van af de Tweede Wereldoorlog is er een vaste verbinding tus sen Beveland en Walcheren". Nog altijd is Zeeland in bewe ging. „Want op de kaarten van tegenwoordig zie je bij voorbeeld de dammen. Die had je vijftig jaar geleden ook nog niet". Zeeuwse kaarten zijn gewild bij verzamelaars. Duivenvoorde legt uit: „Zee land is veel leuker om te ver zamelen dan bijvoorbeeld Drenthe. Dat zag er vijfhon derd jaar geleden vrijwel niet anders uit dan tegenwoor dig". Naast kaarten zijn er ook oude Zeeuwse prenten te zien. „Vroeger had je nog geen fotografie. Wie dus wil weten hoe het er vroeger uit zag, kan zich alleen baseren op de prenten die er nog zijn. Hier zie je bijvoorbeeld een oude prent van Middelburg". De tekening laat water en een vrij onbekend stadsbeeld zien. Duivenvoorde wijst op een paar pakhuizen op de voor grond. „Dat zijn de oude pak huizen op de Kinderdijk, waar nu restaurant De Kameel zit. Het water op de voorgrond bestaat al lang niet meer. Maar wie nu vanuit Middel burg naar Nieuwland rijdt, ziet aan zijn rechterhand een bed ding. Dat is het enige dat er m Forianne Flikweert en haar vriend Roy Magnus namen onlangs de kaaswinkel van Erik Bolle over. FOTO JAAP WOLTERBEEK De overname van de zaak be tekent een ommezwaai in het leven van Flikweert en haar vriend. „Voorheen werkten we allebei als instellingskok. Maar omdat ik ziek werd, was die baan voor mij te zwaar ge worden. Ik kom uit een echte ondernemersfamilie, mijn va der pakt van alles aan. En zo kreeg ik het idee om voor me zelf te beginnen", verhaalt ze. Het idee van een kaaswinkel kwam toen nog niet gelijk bij haar op. „Nee hoor, dat maak te me allemaal niet zoveel uit. We zijn zelfs bezig geweest met de overname van een vis winkel, kun je nagaan. Maar we lazen begin dit jaar een ad vertentie waarin een echtpaar gevraagd werd voor de over name en daar hebben we op gereageerd". 1 2 4 5 6 7 9 10 11 12 13 14 16 17 18 20 22 23 24 26 28 29 30 31 32 33 35 36' 37 38 39 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 53 66 66 58 69 60 62 64 65 66 67 68 71 72 74 V 1.zuivelproduct 4.soort vliegtuig 8.siervogel 11.deel van een wiel 13.periode in de oertijd 15.regeringsreglement (afk.) 17.bloeiwijze 18.gevangenishok 19.bijwoord 20.toiletgerei 22.meetlat 26.voorma- lig Chinees leider 27.uitgedroogd 29.plagerij 30.regenvlaag 31.kaartspel 33.plaaggeest 34.familielid 36.soort onderwijs (afk.) 37.beperkt 39.afsluiter 41.later 42.lof 43.waterdier 44.voorzetsel 46.deel van het hoofd 48.elektriciteitspaal 49.voorzetsel 50.maal- werktuig 52.wortelnaam 54.voorzetsel 56.slank 57.hoofddeksel 59.kloosterlinge 60.feestelijke tafel 61.zangvogel 63.klap 65.NV (D.afk.) 66.bij 67.delfstof 69.bijwoord 70.bouwstijl 72.deugniet 74.vogel 75.neusje van een appel 76.open weefsel 1.Godshuis 2.overblijfsel 3.tuingereedschap 4.geboortedag vierend 5.klein kind 6.voorzetsel 7.begeerde filmprijs 8.schicht 9.ten bedra ge van 10.graanopslagplaats 12.vis 14.korte tijd 16.ontvangtoestel 19.manier van liefkozen 21.beker 23.broedplaats 24.Europese ruim tevaart organisatie (afk.) 25.karakter 26.gewicht 28.schoolvak 30.breken 31.bloeiwijze 32.schaakstuk 34.gesloten hand 35.gissen 38.mannetjeshond 40.bijbels persoon 45.wat niet gemist kan wor den 47.tweetal 48.watervlakte 49.deel van de voet (mv.) 51.deel van een strik 53.tijdperk 55.plaksel 57.titel 58.opschrift 60.spijsverte ringskanaal 61.voertuig 62.boom 64.leesteken 66.kledingstuk 68.deel van de hals 70.geluid van een dier 71.bijdehand meisje 72.muzieknoot 73.muzieknoot Er ontstaat de naam van een provincie wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers in de juiste volgorde plaatst: 7.11.13.15.34.42.47.53.73. De oplossing van de puzzel die stond in de Faam/Vlissinger van woensdag 10 juni luidt: Utrecht. Van het één kwam het ander. Flikweert: „Ik ben eerst twee maanden ingewerkt door Erik Bolle. Gewoon, omdat ik het vak nog een beetje moest le ren en omdat ik zelf ook eerst wilde kijken of ik het eigenlijk wel leuk vond. Dat bleek het geval en we zijn nu, na een flinke verbouwing, alweer een paar weken open. Het loopt goed, mag ik wel zeggen. Al hoewel het op het moment wat rustig is". Ze knikt met haar hoofd richting het raam. „Misschien dat het door het troosteloze weer komt". Met de overname door Fo rianne Flikweert en Roy Mag nus is ook het assortiment van de kaaswinkel uitgebreid. „Het vleesassortiment is iets luxer geworden en we hebben nog wat andere soorten beleg opgenomen. Mooie Engelse jams, bijvoorbeeld. En ver schillende paté's, pesto, dat soort dingen. Misschien zijn we iets meer de delicatessen-richting op aan het gaan. Trouwens, op zaterdag verko pen we zelfgemaakte quiches. We blijven natuurlijk koks", lacht ze. Om nog meer thuis te raken in de wereld van kaas- en vlees waren gaat Flikweert binnen kort een kaascursus volgen. „Ik weet nu al best veel over kaas, maar dat is voor mij nog niet genoeg. Er komt van alles bij kijken en je wilt je klanten toch van advies kunnen die nen". Toekomstplannen zijn er ge noeg: „Op termijn willen we ook kaasplateaus en schotels gaan verkopen. Niet te groot hoor, voor groepen van maxi maal zestig personen. Maar daar gaan we nu nog niet mee beginnen, eerst moeten we ons nog eens goed op de win kel concentreren". (advertentie) ga niet over één nacht ij§ Schakel nü de ZVU in voor een airconditioning die bij uw bedrijf past. Deskundigheid in advies, installatie en onderhoud. Bel voor een koele offerte: nog van het water over is". Behalve prenten en kaarten zijn in het nieuwe pand ook een paar boekenkasten te vin den. „Daar heb ik boeken over architectuur, kunst en fotogra fie staan. Niet dat ik die vroe ger niet had, maar ik heb mijn collectie lekker kunnen uitbrei den. Trouwens, ik verkoop die oude kaarten ook al zo'n ze ven jaar, maar ik had in de ou de winkel gewoon de moge lijkheid niet om ze fatsoenlijk op te hangen. Dat is het lekke re aan dit nieuwe gedeelte: ik heb voor alles gewoon net een beetje meer ruimte". Zeeuwse Verwarmings Unie B.V. Fred Duivenvoorde: „Zeeland is veel leuker om te verzamelen dan bijvoorbeeld Drenthe. Dat zag er vijfhonderd jaar geleden vrijwel niet anders uit dan tegenwoordig". FOTO JAAP WOLTERBEEK De voormalige motorcrosser Henk Bijs opende drie jaar ge leden zijn eerste zaak in Oost- Souburg. „Daar loopt het pri ma", vertelt Buijs. „Ik was er zelfs zo tevreden over dat ik ambities kreeg om nog een zaak te openen". Buijs gaf bij het zoeken naar een geschikte locatie de voor keur aan de Sint Jacobspassa- ge in Vlissingen. „M'n gevoel zei dat de Sint Jacobspassage een goede stek is", vertelt Buijs. „En trouwens, als je goede handel in huis hebt we- Henk Buijs van Hebu Sport in zijn nieuwe zaak in Vlissingen. FOTO JAAP WOLTERBEEK ten de klanten je vanzelf wel te vinden". Hebu Sport in de Sint Jacobs passage is iets anders opgezet als de zaak in Souburg. Het assortiment van de winkel is meer gericht op trends en heeft sportkleding van alle topmerken in huis. Buijs: „Ik bouw het langzaam op. Als dit een beetje loopt dan breid ik het uit met de technische sportartikelen als tennisrack ets en speciale tennis- en voetbalschoenen". Grote trekker in de collectie van Hebu Sport is de kleding van merken als Cavello, Aus tralian, Kappa en Nike. „Ik werk nauw samen met de le verancier van Cavello", doet Buijs uit de doeken. „We heb ben altijd de nieuwste collec tie in huis en bovendien heb ben we een voordeelrek waar de hele zomer aanbiedingen van Cavello in hangen". Met de tweede zaak in Vlissin gen heeft Henk Buijs nog niet al zijn toekomstplannen uitge voerd. „Als deze zaak goed gaat lopen kan ik misschien het pand hiernaast erbij trek ken. Verder is het voor dit jaar wel even voldoende. Mis schien dat ik volgend jaar weer een stapje verder ga", vertelt Buijs tot besluit. In samenwerking met de bioscopen Grand Theater in Goes en Alhambra in Vlissingen houden de PZC Weekbladen Faam/Vlissinger en De Bevelander een kleurwedstrijd voor de jeugd tot twaalf jaar. De afgedrukte tekening dient voor donderdag 25 juni te worden ge stuurd naar de bioscopen. De winnaars wor den woensdag 1 juli in deze bladen bekend ge maakt. Er zijn fantastische prijzen te winnen. Op de eerste plaats kunnen de winnaars gratis naar de film. Ze krijgen daar een uitnodiging voor. Tijdens die voorstelling worden tevens de hoofdprijzen bekend gemaakt. De prijzen zijn onder meer: toegangskaarten voor Movie World, horloges, lunchdozen, kleurboeken, kleurpotloden, strandballen, T-shirts, tatoovel- len en exclusieve luxe boxen met pin's. In het Middelburgse eetcafé Martino's wordt dit weekend (18 tot en met 20 juni) een wedstrijd frikandellen eten gehouden. Donderdag en vrijdag zijn er voorrondes, die openstaan voor ie dereen. Deelnemers krijgen een kwartier de tijd om zoveel mo gelijk frikandellen naar binnen te werken. De finale is zaterdag. Organisator Martin Priem verwacht dat de winnaars zo'n acht tot tien frikandellen kunnen nuttigen in een kwartier. In de zomer maanden wordt in het maandblad On schatbare Klassie ker Magazine aan dacht besteed aan cabrio's die echt opzienbarend zijn. In het juni-nummer, dat momenteel in de winkel ligt, wordt bijvoorbeeld ingegaan op de Pa- gode-Mercedes die tussen 1963 en 1971 werd gepro duceerd. Dit model genoot toen al veel populariteit en is ook vandaag de dag nog een gewil de (en dure) klas sieker. Onschatbare Klassieker Magazi ne is verkrijgbaar in de boekhandel. :j f!^ Aandacht voor klassiekers in Onschatbare Klassiekers Magazine. Het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud) heeft een handig boekje uitgebracht dat studenten laat zien hoe zij op een verantwoorde manier met geld kunnen omgaan. In het boekje, getiteld GeldWijzer Studenten, worden tips gegeven over hoe een studieschuld te voorkomen. Daarnaast gaat het in op andere zaken als minimumloon, belasting en ziektekosten verzekering. Het boekje is verkrijgbaar bij V&D en via overma king van ƒ15,75 op gironummer 368700 ten name van Nibud Utrecht en onder vermelding van bestelnummer C23. Woensdag 17 juni gaat in Den Haag het grootste Euraziatische festival ter wereld van start: de Pasar Malam Besar. De beurs heeft een totale oppervlakte van zeventienduizend vierkante meter en bevat lezingen, workshops, muziek-, dans- en wajang voorstellingen, kunst, kookdemonstraties en de tentoonstelling 'Wonen in Indië'. De Pasar Malam duurt tot 28 juni en wordt ge houden op het Haagse Malieveld. Uitgeverij Harlequin komt deze zomer met een miniserie van de hand van de populaire Bouquet-reeks schrijfster Pen ny Jordan. 'De Crighton Dynastie', zoals de mini-serie heet, gaat over de intriges, ruzies, jalouzie en romantische verlan gens van drie generaties Crightons. De perikelen van de machtige advocatenfa- milie beginnen in de eerste dubbeldikke aflevering 'Grillig lot'. Deze ligt nu in de winkels. Elke vier weken wordt een nieuw deel op de markt gebracht. Een miniserie, speciaal voor Bouquet- reeks. De horeca-bedrijfscompeti- tie squash 1997/1998 is dit jaar gewonnen door Cleopa tra in Middelburg. Dit team won ook de competitie van vorig jaar. Op de. foto het team. Bovenste rij van links naar rechts: Simon Telepary, Remko van Reems en Rob Rammelo. Onderste rij van links naar rechts: Karin Thiel, John Roelse en Boshra Ma- Het winnende team uit de hore- iak. ca-bedrijfscompetitie squash. Gelegenheid maakt de dief. Daarom komt er steeds meer re gelgeving om de inbraakwerendheid van een woning te verbe teren. De stichting Garantie Deuren (GND) springt hierop in door te komen met een assortiment deuren dat geheel voldoet aan de nieuwste eisen. De deuren zijn door de stichting Hout Research uitvoerig getest en voorzien van een KOMO-kwali- teitsverklaring. Meer informatie over verkooppunten is verkrijg baar via telefoonnummer 070 - 354 6934. Wie de eigen auto als vervoer middel voor de vakantie kiest, kan er maar beter voor zorgen dat deze veilig is. Bij Kwik-Fit kunnen auto's onder worpen worden aan een gratis in spectie, waarbij ze bekeken worden op twintig vitale punten. Voor de in spectie hoeft geen afspraak ge maakt te worden. In Middelburg is Kwik-Fit te vinden aan de Kanaal- weg. Auto's worden gratis geïnspec teerd. Al een paar jaar speelt er een team van Buurthuis Aldegonde mee in de recreatiecompetitie zaalvoetbal. Sinds kort is daar een tweede team bijgekomen. Dit elftal is in een nieuwe outfit gestoken door sponsor eetcafé De Pauw uit Papegaaienburg in Vlissingen. Zaalvoetbalteam van Buurthuis Aldegonde. Nog twee weken kunnen klanten van bakkerij De Visser uit Oostkapelle een kijkje nemen bij Amerikaanse bakkerijproduc ten. De bakker toverde zijn winkel om tot een American Bakery Shop en er zijn volop muffins, bagels, donuts, american cookies en brownies te verkrijgen. Daarnaast zijn er een steltloper (American Style) en een popcornmachine om de aandacht te trekken. VPEMNYfjÓROAN jskX preusc Cavwfc ♦OE'MV Caietró

de Faam | 1998 | | pagina 15