Provincie Zeeland Commissies JE HERSENEN... dat ben je zélf! Giro 860 Over vloed en troep HELP HET GELUK'H LAAT ZE LACHEN, LAAT ZE JOELEN Jantje t Beton nd ifiuf Woensdag 17 juni 1998 FAAM/VLISSINGER 13 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 In beroep Meldpunt voor dubieuze stoffen: (0118) 43 00 20 De komende week vergaderen vijf commissies uit Provinciale Staten. De bijeenkomsten zijn openbaar. En dat niet alleen: wie een plekje zoekt op de publieke tribune kan ook gebruik maken van het zogeheten spreekrecht voor het publiek. Wegwerken Milieu Ontwerp-bodemsane- ringsprogramma 1999 Saneringsplan Siloweg 1 Middelburg Ontwerp-vergunning IPV Vlissingen B.V. Overpiepen Verkeer en Vervoer Onttrekking aan openbaar verkeer Abdijplein Middelburg 404040 Jaarlijks lopen tienduizenden mensen hersenletsel op door een hersenziekte of een ongeluk. Hun leven is daarna dramatisch veranderd, hun persoonlijkheid beschadigd. De Hersenstichting Nederland financiert wetenschappelijk onderzoek naar voorkóming, behandeling en genezing van hersenaandoeningen. Steun de strijd tegen hersenletsel en meld u aan als donateur! I Hersenstichting Nederland Abdij Zeeland beschikt over honderden kilometers kustlijn. En vloed brengt wel eens troep. Elk jaar spoelt er van alles aan, waaron der duizenden kilo's afval, olie en wat al niet meer. Regelmatig vin den wandelaars langs de kustlijn giftige, of op zijn minst duÈfieuze stoffen. Al dan niet in verpakking. Vooral bij chemische stoffen is het belangrijk dat zo snel mogelijk een deskundige ter plaatse is. Die kan beoordelen of er sprake is van een gevaarlijk stof. En als dat zo is, is het zaak zo snel mogelijk actie te ondernemen. Melden Meldingen over aangespoelde dubieuze stoffen komen langs allerlei wegen binnen. Zoals bij de politie, brandweer, campinghou ders, gemeenten en allerlei ande re instanties en voorzieningen. Maar het is belangrijk dat alle meldingen op één'punt uitkomen: een meldpunt voor dubieuze stof fen. Dat voorkomt dat er misver standen ontstaan en het maakt dat deskundigen sneller ter plaat se kunnen zijn. Vandaar het initia tief deze zomer in Zeeland de proef op de som te nemen met een dergelijk meldpunt. (0118) 43 00 20 De officiële start van het meld punt was 8 juni. De Regionale Brandweer op Walcheren was bereid de coördinatie op zich te nemen. De commissie die GS moet advi seren over besluiten naar aanlei ding van bezwaarschriften houdt dinsdag 23 juni vijf hoorzittingen. De zittingen zijn openbaar en vin den plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De be zwaarmakers zijn uitgenodigd hun visie te komen geven. Om 14.00 uur krijgt Koel Vries veem Reimerswaal B.V. de ge legenheid uit de doeken te doen waarom het bedrijf bezwaren heeft tegen een gedoogbeschik- king van GS. De Lutherse Gemeente Mid delburg is het niet eens met het besluit van GS geen subsidie te verlenen voor de restauratie van de Evangelisch Lutherse Kerk in Middelburg. De gemeente krijgt om 14.30 de gelegenheid haar standpunt toe te lichten. Een half uur later, 15.00 uur, gaat het om het besluit van GS geen subsidie te verlenen voor de restauratie van de molenromp op bolwerk Generaliteit in Sas van Gent. Verzorgingstehuis Maria-oord is in het geweer gekomen tegen de vaststelling van de bijdrage van de provincie over het jaar 1995. De zaak dient om 15.30. De Stichting Protestantse Ouderenzorg op Walcheren krijgt om 16.00 uur de gelegen heid uit te leggen waarom ze het niet eens is met de door GS vast gestelde bijdrage van de provin cie over de jaren 1994 tot en met 1996 voor de liquidatie van ver zorgingstehuis Ter Veste in Middelburg. Nieuws Tot in de tweede helft van juli wordt her en der in Zeeuwsch- Vlaanderen gewerkt aan de pro vinciale wegen. Op de plaatsen waar wordt gewerkt, wordt steeds een rijstrook afgesloten, terwijl het verkeer via lichten over de andere strook wordt geleid. Als eerste staat de Tractaatweg tussen Westdorpe en Terneuzen, de N253, op het programma. Nadat reparaties aan de hoofdrij baan zijn uitgevoerd, wordt een mini-deklaag aangebracht. De werkperiode is van 17 juni tot 1 juli. Van 22 juni tot 6 juli wordt de Herbert H. Dowweg, de N681, tussen de Braakman en Terneuzen, onder handen geno men. Er komt een nieuwe asfalt- laag op een stuk van de hoofdrij baan en er worden reparaties uit gevoerd op andere delen van de hoofdrijbaan. In dezelfde periode gebeurd dat ook met de N682, Philippine- Terneuzen. Verder wordt het wes telijke fietspad geasfalteerd. In verband met weersomstandig heden kunnen in de termijnen die voor de werkzaamheden staan enige verschuivingen optreden. Voorstellen van het dagelijks pro vinciebestuur (GS) waarover uit eindelijk Provinciale Staten een besluit moeten nemen en voor stellen van GS waarover GS zelf kunnen besluiten maar eerst wel de mening van een statencom missie willen weten, vormen het belangrijkste onderdeel van de agenda van een commissie. In de commissies zitten de 'specialis ten' van de fracties van de politie ke partijen die op grond van de verkiezingen één of meer zetels hebben in Provinciale Staten (PS). PS hebben als regel het laatste woord over een voorstel van GS. En dat betekent dat een onder werp voor de uiteindelijke besluit vorming nog een keer aan de orde komt in de eerstvolgende vergadering van Provinciale Staten. Spreekrecht Voor geïnteresseerden is een commissievergadering de laatste officiële mogelijkheid invloed uit te oefenen op de besluitvorming. Dat kan door gebruik te maken van het spreekrecht voor het publiek. Dat betekent dat 'het publiek' het woord kan krijgen over een van de onderwerpen op de agenda en zijn of haar visie kan geven. Natuurlijk met de bedoeling Statenleden nog eens voor te houden wat er naar de mening van de inspreker moet gebeuren. Wie gebruik wil maken van het spreekrecht moet op tijd aanwe zig zijn. De reden is eenvoudig: de voorzitter vraagt alleen aan het begin van een vergadering wie het woord wil over een van de onderwerpen op de agenda. Welzijn De Statencommissie Welzijn ver gadert maandag 22 juni en begint om 09.30 uur. De volgende onderwerpen staan op de agenda: oprichting Raad voor de Cultuur Zeeland: brief GS over financiële situatie Stichting Oosterscheldeziekenhuizen; wijzi ging beleidsplan 1999 - 2001 en jaarplan 1998 jeugdhulpverlening Zeeland in verband met gezinshui zen; regeling klachtencommissie jeugdhulpverlening en jeugdbe scherming Zeeland: Langs fiets paden naar leerwegen, regiovisie op het vmbo; jaarverslagen 1996 en 1997 van de Provinciale Archiefinspectie; Sociaal-econo misch beleidsplan 1998 - 2002 met antwoordnota en activiteiten plan 1998. Waterstaat en verkeer Ook maandag 22 juni, maar dan om 13.30 uur, schuift de Staten commissie Waterstaat en Verkeer aan de vergadertafel. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: Sociaal econo misch beleidsplan 1998 - 2002 met antwoordnota en activiteiten plan 1998; krediet voor routering vervoer gevaarlijke stoffen; rand voorwaarden esthetische aankle ding rotondes; meerjarenpro- Het ontwerp-bodemsaneringspro- gramma 1999 onderdeel van het milieuprogramma 1999-2002 van de provincie Zeeland, ligt vanaf 18 juni tot en met 16 juli voor een ieder ter inzage. In het programma wordt aange geven op welke locaties in 1999 onderzoek dan wel sanering van de (mogelijk) vervuilde bodem is gepland. Voorts bevat het ontwerppro gramma een stand van zaken van de onderzoeken en saneringen op de overige (mogelijk) verontreinig de locaties. Het ontwerpprogramma ligt ter inzage in de Zeeuwse gemeen tehuizen, de Zeeuwse biblio theek in Middelburg, de open bare bibliotheken in Axel, Borsele, Goes, Hulst, Kapelle, Oostburg, Sas van Gent, Terneuzen, Tholen, Vlissingen en Zierikzee. Het ontwerpprogramma met de op het moment beschikbare rap porten ligt ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Mid delburg, en de gemeentehui zen, voor wat betreft de onder zoeken op de locaties die zijn gelegen op het grondgebied van deze gemeente. Een ieder kan van 18 juni tot en met 16 juli 1998 gemotiveerde schriftelijke bezwaren tegen het ontwerpprogramma indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Gedeputeerde Staten zullen daar na het bodemsaneringsprogram ma, als onderdeel van het milieu programma 1999-2002, vaststel len. Het ontwerp-programma kan wor den aangevraagd bij het provinci aal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg (tel.0118-631400). Gedeputeerde Staten van'Zeeland hebben vastgesteld dat de bo demverontreiniging op de locatie Siloweg 1 te Middelburg ernstig is en hebben met het sanerings plan (art. 39 Wet bodembescher ming) van L. Timmerman en Zonen B.V. te Middelburg inge stemd. De beschikking ligt van 17 juni tot en met 29 juli 1998 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeen tehuis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieu zaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 29 juli 1998 een bezwaar schrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een verzoek op basis van artikel 28 van het Besluit Emissie Eisen Stookinstallaties Milieube heer A (BEES-A) ontvangen van Industrial Park Vlissingen B.V. (IPV) te Vlissingen, om de termijn waarbinnen aan dit besluit moet worden voldaan te verlengen tot 1 januari 1999. Gedeputeerde Staten willen ver gunning verlenen met voorschrif ten ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 18 juni 1998 tot en met 15 juli 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desge vraagd buiten kantooruren en het het gemeentehuis van Vlissin gen, op werkdagen van 8.30- 12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 16 juli 1998 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergunning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 9 juli 1998 kan een ieder verzoeken om een gedach- tenwisseling over de ontwerp- vergunning (0118-631769). Bij de gedachtenwisseling wordt de aan vrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mon delinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver- gramma infrastructuur Zeeland 1999-2003. Economie De Statencommissie Economie komt woensdag 24 juni, aanvang 15.30 uur, bijeen. Het Sociaal-economisch beleids plan 1998 - 2002 met antwoord nota en activiteitenplan 1998; subsidiëring project Zeeland Maritiem; subsidiëring project Eigen Baas en het jaarverslag 1997 van de Sociaal economi sche Consultatiegroep (SECG) zijn de onderwerpen die aan bod komen. Ruimtelijke Ordening Vrijdag 26 juni, aanvang 09.30 uur, vergadert de Statencommis sie Ruimtelijke Ordening. De Statenleden komen bijeen in de Statenzaal van het provinciehuis, Abdij 10 in Middelburg. De volgende onderwerpen zijn geagendeerd: de Delta in de Delta (een onderzoek van het Nederlands Economisch Insti tuut); Sociaal economisch be leidsplan 1998 - 2002 met ant woordnota en activiteitenplan 1998. Milieu De Statencommissie Milieu sluit de rij vergaderingen, vrijdag 26 juni, 14.00 uur. De vergadering is in de Statenzaal van het provin ciehuis, Abdij 10 in Middelburg. De onderwerpen van gesprek zijn: Sociaal economisch beleids plan 1998 - 2002 met antwoord nota en activiteitenplan 1998; cri teria milieu en economie; krediet routering vervoer gevaarlijke stof fen; verkennend onderzoek stort plaatsen; stand van zaken conve nant duurzaam bouwen; brief aan Minister van Verkeer en Water staat over de zonering van het vliegveld Midden-Zeeland. Adviescommies Adviescommissies hebben tot taak GS te adviseren. Leden zijn deskundigen uit het betrokken werkveld. De vergaderingen van de adviescommissies zijn wel openbaar, maar er is geen spreekrecht voor het publiek. De komende week vergaderen drie van dit soort commissies: BOSO De commissie voor het basison derwijs en speciaal onderwijs (BOSO) komt woensdag 24 juni, aanvang 14.00 uur, bijeen. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: inleiding over de nieuwe Wet primair onderwijs; inleiding over tekort technisch personeel en de rol van het onderwijs in het verminderen van dat tekort; subsidie project Panorama Zeeland; vakantieroos- ter schooljaar 1999 - 2000. VOVE De commissie voor het voortge zet onderwijs en volwassenen educatie vergadert donderdag 25 juni, aanvang 14.00 uur. Bij het ter perse gaan van dit Abdij Nieuws was er nog geen agenda. Ter inzage Tenzij anders vermeld vergaderen de (staten)commissies in het pro vinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De agenda's van de commissie vergaderingen en de stukken die daarbij horen, liggen ter inzage in het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg. Het informatiecentrum is tijdens werkdagen geopend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Nog gauw even de brug overpie pen als de bellen al rinkelen en het licht op rood staat, is binnen kort voorbij bij de bruggen over het Kanaal door Walcheren. De slagbomen gaan automatisch dicht als de lichten voor het ver keer eenmaal op rood staan. De brugbediening van alle bruggen gebeurt vanaf de sluizen in Vlis singen. De invoering van de afstandsbe diening gaat in twee fasen. De eerste behelst de bruggen in de gemeente Vlissingen, van zuid naar noord: de Keersluisbrug, de Sloebrug en de draaibrug Sou burg. De centrale bediening van deze bruggen is ondertussen operationeel. Na de zomervakan tie zijn de Middelburgse bruggen aan de beurt. Het is de bedoeling dat op termijn ook de Arnebrug over het zijkanaal in Middelburg onder het centrale regime gaat vallen. De situatie van een brug wachter die ter plekke aan het kanaal alles in de gaten houdt, is daarmee verleden tijd. En dat heeft gevolgen, vooral het wegverkeer. Het nog even de brug 'overpiepen' als het licht al op rood staat, kan vervelende gevolgen hebben, zoals het tus sen de slagbomen op het brug dek opgesloten raken. Kon de brugwachter voorheen nog eens ingrijpen om de brug echt ver keersvrij te maken, bij de af standsbediening is dat niet meer mogelijk. Als het proces van bo men sluiten en brug bewegen eenmaal in werking is gesteld, gaat het door. Het is dus belang rijk dat weggebruikers zich hou den aan de signalen die bij de brugsluiting horen. Wordt daaraan niet voldaan, dan kan schade ont staan voor zowel het weg- als het scheepvaartverkeer. Voor wie precies wil weten hoe alles in z'n werk gaat, is de folder Bruggen Kanaal door Walcheren gratis verkrijgbaar bij het informa tiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118- 631400. gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen later beroep instel len. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot dhr. Provoost (tel. 0118- 631769). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten tot onttrekking aan het openbaar verkeer van het Abdijplein te Middelburg. Het besluit met bijbehorende tekening ligt van 22 juni 1998 tot en met 31 juli 1998 ter inzage bij Directie Infrastructuur Vervoer, kamer D107, Abdij 6, Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren (voor het inzien bui ten kantooruren, mondelinge toe lichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. J. Steenbakker tel. 0118-631672) en bij de gemeente Middelburg, dienst Stadsontwikkeling, Vlissingse- straat 21, Middelburg, uitslui tend op werkdagen van 8-12 uur en van 13-16 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 31 juli 1998 tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middelburg. NATIONAAL fOND3 KINDIRHULP Tel 0570 - 611 899 GIRO DEVENTER VOOR KINDEREN MET MINDER KANSEN Korte Houtstraat 10 - 2511 CD 's-Gravenhage Ik steun het werk van de Hersenstichting Nederland. 0 Ik word donateur 0 Zend mij de algemene informatie Naam: Adres: rri/v Postcode: Plaats: Laat kinderen spelen in hun eigen buurt. Dat is goed voor ze. En voor uw eigen woonomgeving1 WORD DONATEUR: GIRO 1247 NATIONAAL JEUGD FONDS Postbus 85233. 3508 AE Utrecht. Te!. (030) 2447000 Commissies praten over sociaal-economisch beleidsplan,

de Faam | 1998 | | pagina 13