PRIJSVRAAG Mickey aan de ketting I Kleine Zeemeermin doet er schepje bovenop Kleine Zeemeermin viert terugkeer in bioscoop met prijzenregen Beleef de historie Prijsvraag Peter Pan vliegt huiskamer in Colofon PRIJSVRAAG Aangehoord RSW 98-133 Deze pagina werd in opdracht van uw krant vervaardigd door redactie serulce weekbLaden Luegener Postbus 1830,3000 BV Rotterdam, tel. 010-4699725, fix. Of0-4699362 Als je na (vele) jaren hard en goed werken vele successen hebt geboekt, loop je altijd het risico dat alleen de meest recentelijke toppers in het geheugen blijven hangen. Om dat geheugen op te frissen heeft Disneyland Parijs dit jaar een hele bijzondere parade! De rijke Disneyhistorie, van Dombo tot Hercules, is in deze parade vertegenwoordigd. Maar naast het herleven van een stukje geschiedenis biedt deze parade nog veel meer. Toekijkende kinde ren kunnen namelijk zo uit het publiek geplukt worden om een hoofdrol te spelen in de parade! Nadat ze snel van een passend kostuum zijn voorzien, mogen ze meedansen met echte prin sen en prinsessen, een paar zeerovers te lijf gaan of op trommels het ritme van de jungle slaan, Disneyland Parijs is nu dus helemaal een avontuur dat je niet mag missen! De collectie Disney Bedels is Uitgebreid- mei drie sportieve Mickey's. (Foto: Vroemen Trading.) Vanaf het allereerste moment dat zijn grote zwarte oren en zijn piepstemmetje op het filmscherm te zien en horen waren, werd Mickey Mouse in menig hart gesloten en ook nu, zeventig jaar later, is Disney's bekendste tekenfilmfiguurtje nog steeds ongekend populair! Begonnen als een 'gewoon' lid van de getekende Disneyfamilie heeft Mickey Mouse inmiddels carrière gemaakt en heeft hij zich opgewerkt tot het visitekaartje van Disney. Zijn grote sprekende ogen en altijd lachen de gezicht is voor de echte liefhebbers voldoende om de Disneymagie weer te voelen en voor wie deze magie iedere dag wel bij zich zou willen dragen, is er goed nieuws. Mickey èn zijn Disneyvrienden Goofy. Minnie, Donald, Katrien en oom Dagobert, zijn namelijk in 14-karaats goud vereeuwigd als bedels en oorknoppen. De gouden bedels zijn verkrijgbaar in diverse formaten, van 10 tot 40 mm hoog. èn prijsklassen (van fl. 98,- tot fl. 455.-). En ter gelegenheid van Mickey's verjaardag zijn er - speciaal voor de sportieve Disneyfans - een drietal gouden bedels ontworpen waarbij Mickey in actie komt als golfer, voetballer en tennisser. Wie deze oudste muis ter wereld ook een warm hart toedraagt, kan dit nu dus onderstrepen met een prachtige gouden sieraad. En, met een beetje geluk, hoeft u dat niets te kosten! Om de uitbreiding van de collectie te vieren, stelt de geregistreerde importeur van de 'Disney Bedels' in Nederland, Vroemen Trading (tel. 045-5712101) namelijk een aantal bedels beschikbaar! Als u kans wilt maken op de hoofdprijs (een grote bedel t.w.v. fl.455,-L) of één van de kleinere bedels t.w.v. f1.98.-. hoeft u alleen maar (het goede) antwoord te geven op onderstaande vragen, uw oplossing (uitsluitend!) op een briefkaart te zetten en dit vóór 12 juli a.s. op te sturen naar Redactie Service Weekbladen Wegener, t.a.v. Disney Bedels, Postbus 1830, 3000 BV Rotterdam en wie weet bent u straks wel éèn van de gelukkige winnaars van zo'n schitterende bedel! Vraag 1: Hoe oud is Mickey Mouse? Vraag 2: Noem drie vrienden van Mickey die ook goud waard zijn. Vraag 3: Wie is de geregistreerde importeur van de Disney Bedels? Er zijn van die films die tijdloos zijn. Die je kunt blijven bekijken. Peter Pan is zo'n film en dankzij digitale restauratie is deze Disney klassieker in de oorspronkelijke glorie hersteld! In 1953 vloog Peter Pan voor het eerst de bioscoop in en vanaf dat moment werd de jongen die maar niet volwassen wilde worden in vele harten gesloten. Met zijn ondeugende en ietwat jaloers aangelegde vriendin Tinkelbel neemt hij Wendy -die de leeftijd heeft waarop ze volgens haar vader maar eens volwassen moet worden- en haar broer tjes Jan en Michiel op sleeptouw naar Fantasieland. Hier is het echter niet alleen de rozengeur en manenschijn die Peter had voorgespiegeld. De gemene Kapitein Haak weet de sfeer aardig te verpesten en Peter heeft er zijn handen vol aan. Vooral als de kapitein zijn vrienden heeft ontvoerd! Lukt het Peter Pan om Kapitein Haak te verslaan? Kijken is weten! Voor iedereen zich het kind in zichzelf koestert, is dit een film waar je geen genoeg van kunt krijgen. En dat hoeft ook niet meer, want de film is inmiddels als koopvideo verkrijgbaar in de Nederlands gesproken, Nederlands ondertitelde en originele Engelse versie. Zoals gezegd is de film digitaal gerestaureerd, waarbij op electronische wijze alle stofdeeltjes, krasjes en beschadigingen op het originele negatief werden verwijderd. De soundtrack werd zelfs opnieuw (digitaal) opgenomen! Hierdoor klinkt en oogt de film, die op 5 februari 1953 in première ging. weer als nieuw. En om Peter's terugkomst te vieren, heeft hij een paar leuke prijzen, zoals frisbees, pakketjes ansichtkaarten èn videobanden beschikbaar gesteld. Dus geef snel antwoord op de onderstaande vragen, zet deze (uitsluitend!) op een briefkaart en stuur deze vóór 18 juli a.s. naar Redactie Service Weekbladen Wegener, t.a.v. Peter Pan. Postbus 1830. 3000 BV Rotterdam en wie weet val jij in de prijzen. Succes! Vraag 1: Wie neemt Peter Pan op sleeptouw? Vraag 2: Waar vliegen ze naartoe? Vraag 3: Wie heeft Peter's vrienden ontvoerd THE LITTLE MERMAID Walt Disney Record Re-release van originele soundtrack met twee bonustracks c Disney dankzij de reggae-uitvoering van Shaggy, nog swingerder. Naast de re-release van de Engelstalige soundtrack is de muziek van De Kleine Zee meermin ook in de Nederland se versie weer op de markt gebracht. Bovendien is de muziek èn het verhaal van de film nu als hoorspel - met de originele muziek, geluidseffecten en de Nederlandse stemmen uit de film- in de Verhalen en de Lees Luister Collectie opge nomen. Dus na het bezoekje aan de bioscoop kan er nog lang na genoten worden van dit prach tige, tijdloze liefdesverhaal. Naam: Adres: Postcode Woonplaats:. Leeftijd: Titel van deze krant:. Ariel is weer boven water Door Sylvia Honders Wat is er mooier dan een liefde die twee totaal verschillende werelden weet te overbruggen? Lief de die bestand blijkt tegen tegenslag en tegenwer king? Liefde waarvoor geen zee te hoog is? En dan ook nog een liefde waar iedereen gewoon van mee mag genieten? Want genieten is het, de Dis- neyklassieker De Kleine Zeemeermin. Vooral op een groot scherm met opti maal geluid. En het kan weer, want de hartverwar mende animatietopper is vanaf 2 juli weer in de bio scoop! Eigenlijk is ze nooit wegge weest. het beeldschone zeemeerminnetje Ariel. Na het trekken van vele volle bioscoopzalen en het win nen van twee Oscars in 1989 (voor het beste lied en de beste muziek), was haar vrolijke gezicht en wuiven de staart overal te vinden. Zowel in Disneyland Parijs als Disneyworld Florida zwemt ze zich door menige show en ook de diverse 'hebbedingetjes' met haat- beeltenis gaan nog steeds als zoete broodjes over de toonbank. De Kleine Zeemeermin is dus een begrip, ook voor de jongste fans die de film hoogstwaarschijnlijk al op video hebben mogen bekij ken. Wie het prachtige lief desverhaal echter eens écht wil beleven, mag deze kans om de film in de bio scoop te bewonderen niet voorbij laten gaan. Niet al leen krijgt de film - door het enorme scherm - een nieu we dimensie, maar dankzij een digitale oppoetsbeurt en nieuwe geluidsmix is de muziek mooier dan ooit! En natuurlijk is het verhaal nog steeds prachtig. Ariel's vader, koning Tri ton. is helemaal niet geluk kig met zijn dochter s be langstelling voor de men- De Kleine Zeemeermin heeft haar weg naar de bioscoop weer gevonden. senwereld. Krab Sebasti- aan krijgt daarom de op dracht om Ariel in de gaten te houden, maar hij kan niet voorkomen dat Ariel 'haar' prins Eric tijdens een storm te hulp schiet en redt. Ariel's liefde is zelfs zó groot dat ze in zee gaat met de gemene zeeheks Ursula en accoord gaat met een hele twijfelachtige ruil. Haar wens om mens te worden gaat weliswaar in vervulling, maar Ariel is wel haar mooie stem kwijt In eerste instantie kan Ariel zich over het verlies van haar stem niet druk maken. want prins Eric is tot over zijn oren verliefd op de nu menselijke Ariel. Als Ursu la haar krachten misbruikt om Eric te laten geloven dat zij, Ursula, een veel be tere liefdespartner is, komt Ariel echter goed in proble men. want ze kan hem zon der stem niet waarschu wen! Lukt het Ariel om Eric van haar liefde te overtuigen en kan zij voorkomen dat Ur sula het koninkrijk van Tri ton in handen krijgt? Kijken is weten! De Kleine Zeemeermin is dus weer boven water en dat vraagt natuurlijk om een feestje! Een feestje dat je iedere dag kunt vieren, want met het prijzenpakket (bestaande uit een wekker, toilettas, zakdoek en puz- zelblok) sta je iedere mor gen met plezier op! En he lemaal als je de hoofdprijs in de wacht weet te slepen, want dan wordt het eerder genoemde pakket nog eens uitgebreid met een schitte rend bedset! Als dat geen goed begin van de dag is! Tevens verdelen we een aantal soundtracks van De Kleine Zeemeermin, zodat In 1989 ging De Kleine Zee meermin er al met twee Os cars vandoor: één voor de beste muziek en één voor het nummer Under The Sea. En om haar terugkomst in de bio scopen te vieren, is de be kroonde soundtrack opnieuw uitgebracht. Mèt een paar ex traatjes... Op de originele -Engelstalige soundtrack vol vrolijke, soms swingende, soms ontroerende muziek zijn namelijk twee bo nustracks toegevoegd. Het (te vens) voor de Oscar genomi neerde nummer Kiss The Girl is op de opnieuw uitgebrachte soundtrack door Peter Andre in een eigentijds jasje gesto ken en ook Under The Sea is, Pak dus snel stiften, kleur potloden en/of verf tevoor schijn en maak van de kleurplaat een kunstwerk je. Stuur dit vervolgens, voorzien van je naam, adres, woonplaats (vergeet de postcode niet!) en leef tijd vóór 10 juli a.s. naar Redactie Service Weekbla den Wegener, t.a.v. Kleine Zeemeermin, Postbus 1830, 3000 BV Rotterdam en misschien ben jij straks wel één van de gelukkigen! je - samen met Ariel - de dag zingend door kunt ko men!

de Faam | 1998 | | pagina 5