iiitiftmrfliilliifiiittikiftviiélililbiiiMlI. ik GEMEENTE MIDDELBURG Wijkondersteuningspunten langer open Middelburg toeristisch hart van Zeeland Komende maandag gemeenteraad ssf 1 Middelburg bouwt! Contouren Veldzigt in beeld Arnesteinse bedrijven goed bereikbaar Praat mee met minister Sorgdrager over geweld op straat Natuurvriendelij ke oeververdediging Afspraken Sociale Zaken Tien projecten: een strategie voor de toeko Week 24 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 iud «stricter reinen schouwburg infrastructuur binnenstad stadskantoor stationsgebied woningbouw scholen culturele infrastructuur zwembad IUWI Woensdag 10 juni 1998 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Met ingang van 8 juni a.s. zijn de openingstijden van de wijk ondersteu- ningspunten (de WOP's) verbeterd. Dankzij de samenwerking van de SKWM. Politie. Wijkverenigingen, Algemeen Maatschappelijk Werk en vele vrijwilligers is het mogelijk u nog beter dan voorheen van dienst te zijn. WOP Arnemuiden Dinsdag, woensdag en donderdag: 10.30 - 12.00 uur. Politiespreekuur: vrijdag 14.00- 17.00 uur. WOP Dauvvendaele Maandag tot en met donderdag: 9.00 - 12.00 en 13.00 - 17.00 uur. Vrijdag van 9.00"- 12.00 uur en van 193)0 - 20.00 uur. Politiespreekuur: donderdag 15.00- 17.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Maandag van 14.00 - 15.00 uur. WOP Nw. Middelburg Dinsdag 9.00 - 12.00 uur. Politiespreekuur. Woensdag 10.00- 12.00 uur. Voorkomen van lange wachttijden Om te voorkomen dat cliënten een lange tijd moeten wachten voordat zij aan de beurt zijn, wordt met ingang van 15 juni 1998 gewerkt op afspraak. Dit geldt zowel voor het aanvragen van periodieke uitkerin gen als voor bijzondere bijstand. De volgende verdeling is gemaakt: U ontvangt (nog) geen bijstandsuitkering? Voor het maken van een afspraak kunt u dagelijks bellen met de recep tie van de Dienst Maatschappelijke Zaken, telefoonnummer 675666. U kunt ook langs komen voor het maken van een afspraak tussen 08.00 uur en 12.00 uur en 13.00 uur en 16.00 uur op het adres Simpelhuis- straat 1. U ontvangt reeds een uitkering? Indien u een aanvraag wilt indienen voor bijzondere bijstand, het Ge meentelijk Sociaal Fonds of een onkostenvergoeding ingevolge de Pre mieverordening, kunt u dagelijks tussen 14.00 uur en 16.00 uur bellen voor een afspraak met de sectie Intake, telefoonnummer 675560. Ook kunt u langskomen tussen 14.00 uur en 16.00 uur op het adres Simpel- huisstraat om een afspraak te maken. WOP West Maandag tot en met donderdag 9.00 - 12.00 en 13.00 - 17.00 uur. Vrijdag 9.00- 12.00 uur. Politiespreekuur: dinsdag 13.00- 15.00-uur. WOP Zuid Maandag lot en met donderdag 09.00 - 12.00 en 13.00 - 17.00 uur. Politiespreekuur: maandag 10.00- 12.00 uur. Op initiatief van de regering worden in de twaalf provinciehoofdsteden debatten georganiseerd over geweld op straat. Voor het debat i Zeeland heet de gemeente Middelburg u van harte welkom Organisaties en personen betrokken bij de Zeeuwse situatie worden van harte uitgenodigd om naar het debat te komen en daaraan mee te doen. Dit debat wordt gehouden op woensdag 17 juni a.s. om 19.30 uur in het Theatercafé Schuttershof, Schuttershofstraat 1 te Middelburg. De discussie heeft als doel het verkrijgen van ideeën en oplossingen die kunnen leiden tot minder geweld. In het debat staan de situatie en de pro blematiek in de provincie Zeeland centraal. De uitkomsten van de debat ten worden gebundeld en aan de Tweede Kamer aangeboden. Om ver frissend en nieuwe ideeën aan bod te laten komen is er voor gekozen om nu eens niet de beleidsmakers maar direct betrokkenen in een forum plaats te laten nemen. Deze bijzon dere samenstelling staat garant voor een levendige discussie waar aan alle partijen kunnen bijdragen. Bent u het eens of oneens met wat er wordt gezegd dan kunt u hierop direct reageren. De avond zal afge sloten worden om ongeveer 21.30 uur. Voor eventuele nadere: infor matie en voor aanmelding kunt u contact opnemen met de heren M. Frensel of J.J. Groenenberg van de gemeente Middelburg, tel. (0118) 675435 of 675433. zaterdag 14 juni van 09.00 tot 18.00 uur. Op drie podia, op Markt. Koorkerk plein en Damplein, zal op donder dag en vrijdag tol 23.30 uur muziek ten gehore worden gebracht. Het Braderie Podium festival zal plaatsvinden in de volgende stralen: Langeviele Pottenmarkt Korte Geere Lange Geere Markt (op donderdag warenmarkt en op zater dag zaterdagmarkl) Vlasmarkt Lange Noordstraat (tussen Markt en Bachtensteene) Nieuwe Burg Lange Delft Segeersstraat Koor kerkplein Korte Delft Damplein (gedeeltelijk). Deze straten en pleinen zullen, voor zover nodig, voor het verkeer wor den afgesloten. Voor informatie over het program ma van de diverse activiteiten tij dens het Braderie Podium festival verwijzen wij naar de publicaties van de organisatie, de Stichting Evenementen Middelburg. Aanstaande maandag 15 juni verga dert de gemeenteraad vanaf 19.30 uur in de raadzaal van hel stadhuis. U kunt deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, die be reikbaar is via de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Bent u moeilijk ter been, neemt u dan van te voren contact op met de bodes van het stadhuis, telefoon 675403. De agenda en andere stuk ken liggen ter inzage bij sectie Communicatie. Gesproken wordt over de volgende voorstellen: 1Mededelingen en ingekomen stukken 2. Vaststelling voorbereidingsbe- sluiten. 3. Molenwater le fase. 4. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 1998. 5. Opdrachtverlening organisatie onderzoek. 6. Vaststelling subsidie 1997 en subsidiecontract 1998 SKWM. 7. Begroting 1999 GGD en jaarre kening 1997 GGD. 8. Concept-verordening t.b.v. in stelling Zeeuwse Programma raad. 9. Verordening premiebeleid en vrijlating van inkomsten. 10. Toeslagenverordening Abw. 11. Huisvesting Stichting Beelden de Kunst Middelburg in Zuster straat. 12. Ontwerp-begroting 1999. jaar rekening 1997 en jaarverslag 1997 Zeeuwse Muziekschool. 13. Aanleg natuurvriendelijke oe ververdediging langs Het Oude Gat te Arnemuiden. 14. Afbouw Arnesiein 11 omgeving Uyterschootweg. 15. Bouwrijp maken Arnestein I, omgeving Herculesweg/Ampè- reweg. Het jaarlijkse Middelburgse Brade- houden op 18. 19 en 20 juni. De opdonderdag 18 juni en vrijdag 19 rie Podiumfestival zal worden ge- openingstijden van de braderie zijn: juni van 09.00 tot 21.30 uur en op Foto: Ruben Oreel "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 15 lot en met 21 juni Maandag Rundergehaktballcn, crèmespi- nazic, aardappelen Dinsdag Rundergoulash in pikante saus, sperziebonen, aardappelen Woensdag Gegrilde kippenpoot, gemeng de groenten, aardappelpuree Donderdag Witlofschotel met ham-kaas- saus, aardappelen Vrijdag Gebakken vis met aardappelen en bechamelsaus Zaterdag Nasi rames Zondag Wat de pot schaft De raad behandelt een uitgewerkt plan van de Grontmij voor de aan leg van een natuurvriendelijke oe ververdediging aan het Oude Gat in Arnemuiden. Omdat het waterpeil van het Oude Gat nog al wat fluctu eert en daardoor het talud afkalfde was het noodzakelijk om de be schoeiing hierop aan te passen. Over de beheersing van het water peil is de dienst SO. nog in onder handelingen met het waterschap de Zeeuwse Eilanden en Rijkswaters- taal. Nu het plan helemaal is uitge werkt en begroot blijkt het op som mige onderdelen nog al wat moest worden aangepast t.o.v. het oor spronkelijke plan. Om de oeververdediding een sta biele stand te geven is het noodza kelijk om palen te gebruiken die rond 10 cm zijn en lang 220 cm in plaats van de paaltjes rond 7 cm en lang 110 cm. Ook het opgeklampte schot dat in eerste instantie de grond moet keren moet wat forser worden uitgevoerd nl. 2,5 cm dik en 60 cm hoog in plaats van 1,6 cm dik en 40 cm hoog. Om in de eerste periode er verzekerd van te zijn dat de aangebrachte rietwortel specie bij een te hoge waterstand niet ge lijk wegspoelt is hel noodzakelijk deze af te dekken met een cocos- mat. Foto: Ruben Oreel In februari heeft wethouder P.M. Bruinooge de officiële handeling verricht voor het project Veldzigt. Inmiddels krijgen de contouren al snel vorm, onder meer van het ap partementencomplex van Woon- goed Middelburg. Het betreft 60 so ciale huurappartementen die ook geschikt zijn voor bewoning door senioren. Het complex bestaat uit twee gebogen gebouwen met een open atrium in het midden dat over dekt wordt door een glazen kap. In de eerste fase worden tevens 45 koopwoningen gebouwd. Het be treft twee-onder-een-kap woningen, vensterwoningen (met atelier) en ruime eengezinswoningen met drie volledige woonlagen. In totaal zul len er 235 woningen en apparte menten gebouwd worden. Het plan is lol stand gekomen door een intensieve samenwerking tus sen 1BC Vastgoed, de gemeente Middelburg, Arcadis/Heidemij, In- bo Architecten en bouwbedrijf De Delta. De samenwerkende partijen hebben met hun visie een integraal plan ontwikkeld dat borg staat voor behoud en terugkeer van de in het gebied aanwezige landschappelijke elementen. Zo zijn architectuur en infrastructuur op elkaar afgestemd en wordt veel aandacht besteed aan de groen- en watervoorziening. Er zullen zeldzame bomen geplant worden en de krekenstructuur wordt opnieuw aangelegd en aange sloten op nog bestaande waterpar tijen. Ook het landhuis Veldzigt heeft een plaats gekregen in de plannen. Het gebied wordt ontsloten via een ringvormige hoofdstructuur met een hoofdaansluiting op de Boreel- straat en een tweede (halve) aan sluiting op de Schroeweg. Deze halve aansluiting, alleen het plange bied in. is met name voor de kanto- renstrook van belang. Voor langzaam verkeer worden mi nimaal twee aansluitingen op de Oude Vlissingseweg gerealiseerd. In principe wordt daarbij gebruik gemaakt van de bestaande oprijlaan naar het landhuis. Bij de ontsluiting wordt rekening gehouden met de mogelijkheid voor aanleg van vrij- liggende Fietspaden. De hoofdopzet van de nieuwe wijk wordt in grote mate bepaald door de groenstructuur. In het plan wordt de groene/open ruimte gebundeld tussen de entree van de wijk en de Oude Vlissingseweg. met een uitlo per naar de kan toren,strook. in grote De raad behandelt maandag een uil- gewerkt plan voor de afbouw van het bedrijventerrein Arnestein II, met betrekking tot een gedeelte Kleverskerkseweg en Uyterschoot weg. en voor het aanleggen van een verbeterd gescheiden rioleringsstel sel langs deze wegen. In overleg met de Middelburgse Bedrijven Club is enige tijd geleden nagegaan welke wegen op het be drijventerrein Arnestein afgebouwd kunnen worden. De afbouw van hel uitgewerkte plan houdt in: asfalt profileren, toplaag aanbrengen, uit en inritten aanpassen, goten, kolken en trottoirbanden plaatsen en be planting aanbrengen. Aansluitend op de onlangs uitge voerde herinrichting van de Klever skerkseweg en de Nieuwe Klevers kerkseweg, wordt de inrichting in overeenstemming daarmee uitge voerd. Verder moet, overeenkomstig het Gemeentelijk Riolerings Plan (GRP). hei bestaande gemengde rioleringsstelsel worden omge bouwd naar een verbeterd geschei den rioleringsstelsel om aan de ei sen van het Waterschap te voldoen. Bij de ombouw van een gemengd stelsel naar een verbeterd geschei den stelsel wordt parallel aan de be staande riolering een tweede riole ring aangelegd. De aanliggende be drijven kunnen op deze nieuwe rio lering aansluiten. Door de gemeen te wordt lot de erfgrens een nieuwe aansluiting gelegd. De bestaande aansluiting gaat dienst doen voor droogwecrafvoer (D.W.A.) en de nieuwe aansluiting voor de afvoer van terrein- en dakafvoeren. Waar mogelijk moet de dakafvoer op openbaar water lozen. lijnen ontstaat zo een groene ver binding tussen het Erasmuspark en het Meiveld, beide kernen van een groene long. Door de min of meel centrale ligging en de goede zicht baarheid kan het groen optimaal functioneren voor de buurt. Het be staande landhuis is gesitueerd op een prominente, goed zichtbare plek in hel groengebied. Rond het oude landhuis zal een omgeving ontstaan met een overvloed aan openbaar groen, oude bomen, kre ken die door de wijk slingeren en tal van veilige speelplekken voor kinderen. De wijk wordt aan twee zijden begrensd door een perma nente groenstrook. In Veldzigt ademen de straten, de woningen en de plantsoenen een grote eenheid in architectuur en ambiance uit. Dat dit de woonkwa liteit enorm ten goede komt, spreekt vanzelf. Het nieuwe woongebied kan wor den opgedeeld in: - de "centrale wooncluster"; - de randgebieden grenzend aan de Oliemolensprenck en de Ou de Vlissingseweg; - de "gestapelde bebouwing" bij de hoofdontsluiting en bij de Oude Vlissingseweg. De noodzakelijke aanpassingen van de riolering op eigen terrein van de bedrijven wordt nu niet geregeld. Uitgangspunt is dat de bedrijven dit zelf uitvoeren. In overleg met de Middelburgse Bedrijven Club. de dienst Stadsont wikkeling en Stadsbeheer zal infor matie naar de bedrijven worden ge geven hoe de riolering van de be drijven kan worden aangepast aan het nieuwe verbeterde gescheiden stelsel. Ook behandelt de raad een uitge werkt plan voor het bouwrijp ma ken van een nieuw gedeelte van het bedrijventerrein Arnestein I. Het bouwrijp te maken terrein wordt omsloten door de Herculesweg en de Ampèreweg. Voor de ontwikkeling van het be drijventerrein Arnestein 1 en ook omdat recente opties zijn uitgege ven voor bouwgrond ter hoogte van de kruising Herculesweg - Ampère- weg. is het noodzakelijk dat een deel van het binnenliggendc terrein bouwrijp wordt gemaakt. Overeen komstig het stedenbouwkundigplan wordt een ontsluiting gemaakt op de Ampèreweg ter hoogte van con- tainerbedrijf Wielemaker, de andere ontsluiting op de Herculesweg vindt plaats ter hoogte van het voormalige tuincentrum Middel burg. Volgens de thans geldende eisen van het waterschap wordt de aan le leggen riolering uitgevoerd als een verbeterd gescheiden stelsel. Verder is in het plan rekening ge houden met de wens van de brand weer om bij calamiteiten over vol doende bluswater te kunnen be schikken. Hiervoor is in de Zaag- molensprink, bij de uitmonding van de riolering voor dak- en drainage- afvoer. een verbreding gemaakt. Volgende maand wordt een begin gemaakt met de vergroting van de doorgang van viaduct Arnepoori. Een van de nieuwe vestigingen aan de Kleverskerkseweg is het bedrijf Maral B. V. Foto: Johan Sinke

de Faam | 1998 | | pagina 3