Kalknagels: er is iets aan te doen! I i Ideale pijnstiller voor op reis en tijdens werk Goed nieuws bij diarree op vakantie Het wapen tegen muggen en andere insecten Gratis Lipbalm bij Urtizon SlankVitaal afslanktabletten als beste getest Vermoeide, zware benenVenal helpt! I* Hoe zorg je voor een natuurlijke stoelgang? Gezond op reis Zweetlucht voorgoed voorbij 6 Akolip, accentueert lip blaasjes niet nog eens extra BiogardePlus: nieuwe ontwikkeling bij bio-yoghurts Het einde van zweetvoeten? Zes miljoen voeten. rvallend «ezondheidsnieuws over soja en melatonine Multi-Sun activeert herstellend vermogen van de huid ïXieiure uiIgare I itality Life juico Muggen melk en Aspivenin Venal Ore/ belasting dooide zon.'' A spirine Kciuwtabiet aspirine Wanneer de pijn tijdelijk is, biedt een pijnstiller de oplossing. Al generaties lang is Aspirine een betrouwbaar, bekend merk. Nieuw Woensdag 10 juni 1998 FAAM/VLISSINGER 19 Het beg'int vrij onschuldig-: een van uw teennagels begint wit of geel te verkleuren zonder dat u er echt last van heeft. Toch zijn die eerste verschijnselen meestal een alarmsignaal. Wat begint als een lichte verkleu ring, kan na verloop van tijd veranderen in een dikke brokkelige nagel. Op den duur kunnen uw tenen zelfs pijn gaan doen doordat de nagel loslaat, ingroeit of gaat ontsteken. In de volksmond hebben we het mteestal over kalknagels, maar eigenlijk heten ze schimmelnagels. Helaas gaat zo'n schimmelna gel niet vanzelf over. Sterker nog, als u er niets aan laat doen, raakt de nagel steeds verder aangetast. Er is dus let terlijk sprake van een groei end probleem. Schimmel Wat is een schimmel nu eigen lijk? Het is geen plant en het is geen dier. Een schimmel is een organisme dat zich voortplant door sporen te vormen. Ook een schimmel in de nagel laat De meeste mensen nemen iets mee op vakantie tegen reizi- gersdiarree. De boosdoener is meestal een bacterie in voedsel, maar vooral in drinkwater. Dus ook water waarmee groenten en fruit worden gewassen en waar mee ijsblokjes worden gemaakt. Diacure, het vertrouwde anti- diarreemiddel, is er nu ook in smelttabletten. Makkelijk en zonder water in te nemen. Echt voorkomen kun je diarree niet, wel de kans erop verklei nen door mogelijke besmet tingsbronnen te vermijden. Krijg je toch diarree, dan bete kent dat enkele dagen onge mak, tenzij je de diarree stopt door een werkzaam middel in te nemen. Diacure is er al jaren in tablet ten, die je meestal met wal. wa ter doorslikt. Maar betrouw baar drinkwater is nu juist niet altijd voorhanden! Daarom is er nu ook de Diacure smeltta- blet, die bij inname vrijwel on middellijk op de tong oplost en een lichte mintsmaak achter laat. Er is dus geen water no dig bij het innemen. Lees voor gebruik de bijsluiter. Daarin staat wanneer Diacure niet is aangewezen, zoals bij kinderen onder de acht jaar en bij een vergiftiging. Uitkomst De smelttablet is ideaal bij slik- problemen en voor mensen die behalve van diarree ook last hebben van misselijkheid en braken. Bijvoorbeeld bij reis ziekte. Een tablet tegen de diar ree krijg of houd je dan niet binnen. Overbodig te zeggen dat een uitgebraakte tablet niet helpt. Een smelttablet is dan een uitkomst. Snelle werking Diacure smelttablet is dus voor menigeen goed nieuws en hoort in elke reisapotheek. Met Dia cure stop je de diarree, zodat je reis en verblijf ongestoord kunt voortzetten en bovendien verder vochtverlies wordt voorkomen. En de snelheid van werking staat bij Diacure buiten kijf, ook voor de smelttablet. Verkrijgbaar bij drogist en apo theek. Maai* liefst 3 miljoen Neder landers hebben dagelijks last van zweetvoeten. Uit angst een doordringende gem* te verspreiden houden zij de voeten angstvallig in him schoenen opgeborgen. Dit kan soms erg lastig worden, bijvoorbeeld als bij vrienden van wege de nieu we vloer bedek king wordt gevraagd de schoenen even uit te trek ken. Uitvinding De Nederlandse uitvinding- PediSpray maakt binnen 1 week een einde aan voetengeur. PediSpray gaat de oorzaak van voetengeur tegen en normali seert geleidelijk overmatige zweetvorming. Na de 'kuur- week' is 1 behandeling per week meestal al afdoende. Voeten zul len voortaan droog en heerlijk fris aanvoelen. Zes miljoen Nederlandse voeten hebben hier op jaren gewacht. Verkrijgbaar- bij drogist, apotheek en reform huis. Voor meer informatie: Nu tri vital, tel.: (0513) 65 11 44. In de zojuist verschenen uitgave van de Vitality Life Nieuwsbrief wordt uitgebreid aandacht besteèd aan nieuws en recent onderzoek over soja en melatonine. Isoflavonen in soja hebben volgens drs Liesbeth Neven van SoyLife een opvallende gezondheidswerking. Bevolkingson derzoek en meer dan 1000 wetenschappelijke artikelen wijzen op de positieve invloed ervan bij cholesterol, hart- en vaatziekten, overgangsproblemen en bepaalde vormen van kanker. Verder komen in de Nieuwsbrief aan de orde: De belangrijkste vragen over melatonine op een rij Melatonine tabletjes nu ook in Nederland verkrijgbaar Lage inname vitamines en mineralen v verhoogt kans op ziekten Mediterrane voeding tegen hart- en vaatziek ten. Gratis nieuwsbrief In de Vitality Life Nieuwsbrief vindt u informatie, het laatste nieuws en onderzoekresultaten over hoe gezond te blijven en ziektes te voorkomen. Speciaal wordt hierbij aandacht besteed aan de nieuwste ortho moleculaire voedingssupplementen. Een gratis exem plaar van de bovenvermelde Nieuwsbrief (jaarabonnement 29,50) kunt u nu tijdelijk aanvragen bij Vitality Life. tel. (035) 548 05 48 (fax: 035 543 00 07). miljoenen sporen achter. Het vervelende is dat deze nog ja renlang nieuwe infecties kun nen veroorzaken. Ze tieren vooral welig op plaatsen waar veel mensen op blote voeten lo pen, zoals zwembaden, ge meenschappelijke doucheruim tes en sauna's. Tips Het is verstandig om in dit soort ruimtes badslippers te dragen. In het algemeen is het van belang uw voeten goed af te drogen, vooral tussen de te nen. Gebruik niet te vaak zeep. want dat tast de natuurlijke af weer van de huid aan. Draag ook goed ventilerende schoe nen en verschoon uw sokken (die het liefst van katoen of wol zijn) regelmatig. juiste behandeling Schimmelnagels zijn tegen woordig goed en snel te behan delen met antischimmelmidde len die van binnenuit werken: pillen dus om in te nemen. Uw arts kan het beste bepalen of de nagelafwijking werkelijk een schimmelinfectie is, en kan u indien nodig een behandeling De beste manier om te voorkomen dat een mug- je steekt, is door als het ware "onzichtbaar" te worden. Met Jaico Muggenmelk zul je in de zomer of tijdens de vakantie geen last heb ben van muggen. Het houdt muggen namelijk langdurig op afstand. De combinatie van plantenextracten en een klein percentage Deet zorgt ervoor dat het 'opsporings systeem' van de mug wordt verstoord. De producten van Jaico zijn hypo-allergeen, niet giftig en veilig in gebruik. matige transpiratie werkzaam blijft. Beetbalsem Ook is er Beetbalsem die direct werkt bij insecten- en kwallenbe- ten of branderigheid dooi- brand netels. De natuurlijke ingrediën ten kruidnagel-olie, x-bisabolol, muntvlug-olie en menthol zor gen voor verzachting en kalme ring van de huid. Aspivenin: bij steken en beten Het Aspivenin vacuümpompje is een handig pompje waarmee het gif van onder meer insecten, slangen en planten kan worden uitgezogen. Bij directe toepas sing vermindert de kans op pijn, jeuk en zwellingen. Het vacuüm- zuigen is vrijwel pijnloos en tien maal krachtiger dan mondzui- ging. Het compacte bewaardoos- je bevat een duidelijke gebruiks aanwijzing en vier verschillende zuignapjes. Jaico en Aspivenin zijn verkrijg baar bij drogist en apotheek. Voor meer informatie: Imgroma B.V.. Consumenten Service, tel. 0900 -101 10 15 (ca. 55ct per mi nuut). De toevoeging van deze planten extracten verbetert de werking- van Deet en maakt dit middel minder giftig dan andere mug gen verjagers. Jaico helpt overi gens niet alleen tegen muggen, maar o.a. ook vlooien, teken, hor zels en steekvliegen blijven uit uw buurt. Resultaten van onder zoeken, uitgevoerd door het Instituut voor Tropische Geneeskunde in Antwerpen en de Consumentenbond bevestigen de effectiviteit. 12 uur bescherming Jaico Muggenmelk is verkrijg baar als Gel. Roller en Spray. De gel beschermt acht tot. twaalf uur tegen muggen en is waterafsto tend, waardoor het zelfs bij over- Urtizon start het nieuwe zomerseizoen met een zonnige voordeel actie. Bij elke flacon Urtizon Natural Sun Care een Lipbalm t.w.v. 5,95 gratis! »aO>sse Urtizon Natural Sun Care beschermt uw huid tegen zon en zon- ne-uitslag. Etherische oliën en kruiden zorgen bovendien voor een herstellende werking. Ook heeft Urtizon homeopa- thische korrels en druppels die van binnenuit zon- 1 -ne-allergie voorkomen en genezen. De Lipbalm-actie geldt alleen voor Urtizon Natural Sun Care en loopt zolang de voorraad strekt. Wacht dus niet te lang en bescherm deze zo mer uw huid én lippen met Urtizon Natural Sun Care, verkrijgbaar bij apotheek, drogist en reformzaak. Meer weten? Bel: (0341) 42 76 26. SlankVitaal maakt haar belofte waar. Recent werden deze afslanktabletten uit gebreid getest door lezers van het week blad Weekend. Het gemiddelde gewichts verlies bedroeg maai' liefst 7,5 kilo in drie weken. Met SlankVitaal ben ik vorig jaar in één maand 12 kilo kwijtge raakt," zegt TV-presentatrice Patty Brard. De natuurlijke ingre diënten in SlankVitaal bevorderen de stofwisseling, stimuleren de afbraak van voedings- en lichaamsvetten en drijven het over tollig vocht uit het lichaam af. Tijdens de kuur voelt u zich fitter en actiever door de toegevoegde vitaminemix en dat zon dei- hong ergevoel! Dus de snelle en gezonde methode om voor de zomer bikini-slank te zijn. SlankVitaal afslanktabletten zijn verkrijg baar bij drogist, reformwinkel en apotheek. Voor meer informa tie: (013) 528 49 76. REOmONELt VERANTWOORDING: PRESSMJNERS - POSJBUS 262 3/40 AG BAARN 7—TTTTsTTTTT voorschrijven. Tenslotte nog een wetens waardigheid: een volledig aangetaste na gel doet er lan ger over om te genezen dan een nagel waarvan de schimmel nog maar een klein plekje heeft geïnfecteerd. Daarom: hoe eerder u ermee begint, hoe sneller uw nagel geneest. Kijk ook op Internet: www.gezondheidsnet.nl been-crème Iedereen kent het: na een actieve dag met veel lopen of staan ben je blij dat je 's avonds lekker op de bank voor de buis kunt zitten. Even helemaal tot rust komen. Helaas denken je benen daar vaak anders over. Ze voelen vermoeid en zwaar aan en het lijkt of ze hun eigen gang willen gaan. Ontspannen is er deze hele avond niet meer bij. Bé»*<v- V""' UAW v 40 tspwle* Of andersom, je hebt. juist de he le dag gezeten en als je op wilt staan lijkt het of spieren 'vast' zitten. Na een paar stappen zou je eigenlijk het liefst weer gaan zitten. Natuurlijke oplossing Voor alle mensen die het boven staande herkennen is er een na tuurlijk middel dat deze proble men snel en verantwoord aanpakt: Venal van Bional. Venal is goed voor de bloedcirculatie in de benen, het zorgt voor een goe de conditie van de vaatwand en houdt de bloedvaten elastisch. Het helpt zodoende vermoeide en zware benen tot rust te laten ko men. Bevordering bloedsomloop In Venal zijn verschillende na tuurlijke ingrediënten gecombi neerd die de doorbloeding in de benen bevorderen. Zo bevatten Venal-capsules de werkstoffen Ruscus Aculeatus (Muizedoorn) en Rutine (Wijnruit). Beide be standdelen hebben een goede in vloed op de bloedcirculatie. Aescine (Paardekastanjè) zorgt daarnaast voor het behoud van een sterke vaatwand en elasti sche bloedvaten. Vitamine B en C ondersteunen het effect van bo venstaande extracten. Met 1 a 2 Venal-capsules per dag houdt u uw benen in perfecte conditie. Ontsierende aderen Door de gunstige invloed van Venal op de bloedsomloop helpt het ook uitstekend bij de verzor ging van blauwe bloedva ten op de benen. Vooral met de on dersteuning van Venal Been crème is het ef fect snel zicht baar. Je kunt weer met de be nen bloot! Voor meer informatie kunt u gratis bellen: 0800-020 20 20. Venal is verkrijgbaar bij apo theek. drogist en reformzaak. Door het afnemen van het bescher mend en filterend vermogen van de atmosfeer (o.a. ozonlaag) en het toenemen van het zonnebaden thuis en in het buitenland, neemt het gevaar van verbranding door de zon toe. Zonfactor en worden niet altijd juist toegepast; de tijdsperioden in combinatie met de KNMI-zonkracht waarbinnen men met een bepaald huidtype veilig kan zonnen, worden veelal niet goed opgevolgd. De gevoelige herinnering aan het zonnebaden is vaak pas uren la ter echt merkbaar. Bij een lichte overbelasting is de huid gevoelig en warm. Ze kan daarnaast ook rood zijn en pijnlijk aanvoelen. Overbelasting- door de zon is schadelijk voor de huid en een snelle intensieve verzorging is be langrijk. Verzachtend en verkoelend Multi-Sun werkt hierbij snel en effectief. Het heeft een sterke bio- actieve werking, waardoor het weefselherstel wordt geoptimali seerd. Het bevat hoog-werkzame plantenextracten die een directe verzachtende en verkoelende werking hebben. Het activeert de vochtreg-ulering èn het natuurlij ke afweersysteemDe huid wordt dus direct gekalmeerd. Zon-uit- slag en jeuk verdwijnen direct. Schuim Voor grotere huidoppervlakken is er een speciale foamer van Multi-Sun. Dooi- het schuim ko men de handen tijdens het aan brengen niet in contact met de gevoelige huid. Daarnaast is er een handige meeneemverpak- king met 5 tissues voor een in tensieve plaatselijke verzorging van bijv. neus. jukbeenderen, lip pen. nek en schouders. Verkrijg baar bij drogist, apotheek en re formzaak. Voor meer informatie: Imgroma B.V.. Consumenten Service: 0900- 101 10 15 (ca. 55 ct/pm). Door ons drukke leven eten we steeds vaker onregelmatig-. Lunches worden overgeslagen of vervangen door een snel le hamburger of snack. En 's avonds ook even eten dan weer naai- een vergadering of naai- de sportclub. Een enkele keer snel iets eten is niet erg, maai* als dat vaker voorkomt kan dat leiden tot problemen met de stoelgang. Om de darmen goed te laten sen. Als je toch nog'iets extra's' www.gezondheidsnet.nl _5» .1 Sinds kort is er Aspirine Kauwtablet. Door het tablet fijn te kauwen wordt acetylsalicylzuur gebon den en kan het de maag snel passeren, waardoor een snelle opname volgt in het bloed door het maagdarmkanaal. Dus door deze eenvou dige inname, is Aspirine Kauwtablet ideaal voor op reis of tijdens het werk en met een frisse citroensmaak. Lees voor gebinik de bij sluiter. Het gebruik door maag-, nier- of leverpatiënten, patiënten met neiging tot bloeden, bij overgevoeligheid voor salicylzuur of in combinatie met anti-stoHingsmiddelen wordt afgeraden. Verkrijg baar bij drogist en apotheek. Voor meer informatie: Bayer B.V., tel.: (0297) 28 06 66. Eindelijk is er een nieuw middel voor de verzorging van lipblaasjes: Akolip. Geen crème, maar een verkoelende, heldere gel. Akolip is transparant, zodat de vervelende lipblaasjes niet nog eens extra worden geaccentueerd. Een voordeel van Akolip is dat het ook kan worden gebruikt als de lipblaasjes al aanwezig zijn. Het bevat namelijk zink-ionen, die de huid zuiveren en het herstellend vermogen ervan ondersteu- nen. De gel moet in een dik laagje 4-6 maal per dag worden aangebracht. Te g. verkrijgen of te bestellen bij uw apo- theek. Vraag er speciaal naar! Voor in- lichtingen of vragen: AKOLIP HERSTEL Kosme Farma, tel. (0316) 22 42 43. AKOLIP EEN "VAN LIPBLAASJES VAN 1 functioneren is regelmaat en ge zond eten van groot belang. Voedsel dat rijk is aan bal- laststoffen, zoals verse vruchten, goed gewas sen rauwe groenten en volkorenproduk- ten, is goed voor een gezonde spijsverte ring. Er ontstaat dan een stuwende beweging- die ervoor zorgt dat de darm- inhoud in de endeldarm komt en uiteindelijk tot het ontlastings proces leidt. Natuurlijke hulp Voor die mensen welke dagelijks een goede natuurlijke stoelgang willen hebben, is het raadzaam eet- en leefgewoonten aan te pas- nodig hebt dan is er nu een na tuurlijk middel, Wapiti Darm functie dragees. Deze zijn samen gesteld uit natuurlijke kruiden extracten. Om het gewenste re sultaat te bereiken, hoeven ze slechts 1 maal per dag te worden ingenomen. Op gewicht Wapit i Darmfunctie dragees zor gen niet alleen voor een natuur lijke stoelgang, maar bevorderen ook de inwendige reiniging en werken tevens mee om uw ideale gewicht te bereiken. Ze zijn ver krijgbaar bij drogist, apotheek en reformhuis, waar ook proef monsters en folders beschikbaar zijn. Voor meer informatie: EmontaB.V.. tel. (0512) 51 80 85. De meeste bacteriën hebben een slechte naam. Maar er zijn soorten die ons lichaam gezond en in conditie houden. Daarom ontwikkelde Alnihof als eerste in Nederland biogarde, yoghurt met rechts- draaiend melkzuur, die voor een optima le spijsvertering zorgt. En nu: Biogarde Plus. Hierin zijn de inmiddels bekende biogarde-culturen verrijkt met L-caseï culturen. Samen zorgen ze ervoor dat de darmflora beter in balans blijft. Met als resultaat dat u zich fitter zult voelen. BiogardePlus is er in Stand Naturel. Roer Naturel en in verschil lende heerlijke vruchtensmaken. Ook is er Roomyoghurt, extra vol en nog romiger van smaak. En BiogardePlus - Calcium dat 50% meer calcium (kalk) bevat dan gewone yoghurt. Calcium speelt, een belangrijke rol bij de botopbouw op jeugdige leeftijd en is onmisbaar voor het behoud van stevige botten op latere leeftijd. Voor mensen die op hun lijn letten of diabetici is er BiogardePlus Lekker Mager'. Deze magere yoghurt bevat 0% vet. voedingsve zels en geen suiker-, maar heeft toch een lekkere volle fruitsmaak. Verkrijgbaar in de supermarkt of zuivelspeciaalzaak. Voor wie regelmatig last heeft van zweetlucht onder oksels en voe ten, is er een nieuwe doeltreffen de oplossing: Safety Five, een milieuvi'iendelijke anti-transpi- rant die minimaal 5 dagen werkt. Safety Five brengt u aan op alle lichaamsdelen waar door transpiratie zweetlucht ontstaat, vooral uw oksels en voeten. Het bestrijdt de bacteriën op de huid die de zweetlucht verspreiden èn reduceert het transpireren. Het is huidvriendelijk en neutraal van geur. Dus ook goed te gebruiken met uw favoriete deo of parfum. De inhoud van het flesje 39,75) is voor gebinik (b.v. de oksels) voldoende voor 5 a 6 maanden. De fabrikant garandeert een "Niet goed - geld terug" garantie. Verkrijgbaar bij drogisterijen, schoe- nenhandel en schoen reparatiebedrijven. Voor meer informatie: Heijne Import, tel.: (050) 409 26 44.

de Faam | 1998 | | pagina 19