Informatiecentrum over uitvaartverzorging Smaakvol ijs en luxe bonbons in Domburgse delicatessenzaak Nieuw modellenbureau in Arnemuiden Airco? Recars automaterialen naar de Segeerstraat Hoe heter, hoe beter Elf opent poort voor publiek Als er aanpassingen in de woning nodig zijn... Uitvaartverzorging de Groot-de Kam heeft vori ge week open dagen gehouden. „Om het taboe dat toch nog wel rond uitvaartverzorging hangt te doorbreken", verklaart Wim de Groot. „Op het gebied van begrafenissen en crematies is de laatste tijd steeds meer mogelijk. Wij wil len graag die mogelijkheden laten zien". De be grafenisondernemer heeft een informatiecen trum geopend waar informatie beschikbaar is over wat er tegenwoordig allemaal mogelijk is bij begrafenissen en crematies. Familiebedrijf Omschrijving horizontaal Omschrijving verticaal: Hoe heter, hoe beter. Dat is tenminste de opvatting van Zwemparadijs Roompot uit Kamperland. In de maanden juni, juli en au gustus gaat de entreeprijs van het tropi sche zwembad naar beneden naarmate de temperatuur stijgt. Op hele warme dagen is de toegang zelfs gratis. Wet Voorzieningen Gehandicapten Draadloze hoofdtelefoon Loontjens maakt weer biljarts Fokker-expositie Stars on 45 Clubhits Autogas kent geen grenzen Vakantie met kleine kinderen Inschrijfbus Tempo Team Intratuin wil meer Taxus-snoeisel Ijskoude milkshake uit magnetron Loslaten kun je leren 0115-613641 of 0113-221116 De drieëntwintigjarige Domburgse ondernemer Jordi de Looff heeft on langs zijn tweede zaak geopend. Na Jordi's Snoep is hij nu eigenaar van delicatessenzaak Delizee in de Domburg se Badstraat. In de win kel worden delicatessen als luxe bonbons en ijs verkocht. J 1 I marshmellows erin ver- Woensdag 10 juni 1998 FAAM/VLISSINGER 15 Wim en Yvon de Groot zijn in 1981 met hun bedrijf Uitvaart verzorging de Groot-de Kam begonnen. Sinds november is de begrafenisonderneming aan de Veerseweg in Middel burg gevestigd. „We hebben er bewust voor gekozen om ons kantoor op een plek te vestigen die toch nog binnen de stad is", doet Wim de Groot uit de doeken. „Vaak zitten rouwondernemin- gen ergens ver weg gestopt maar wij zitten liever op een beter punt waar mensen zon der schroom kunnen binnen stappen voor informatie". Vol gens het echtpaar De Groot is er de laatste jaren veel veran derd op het gebied van begra fenissen en crematies. „Er is veel meer mogelijk", weet Yvon de Groot. „Vroeger le ken begrafenissen altijd veel op elkaar maar nu kunnen na bestaanden er echt een per soonlijk tintje aan geven". De Groot doelt daarmee op het zelf dragen van de kist, de keuze van de kist en de plech tigheid er omheen. De begrafenis van Manfred Langer, de eigenaar van de Amsterdamse discotheek It heeft volgens Yvon de Groot ook veel veranderd. „Dat is een voorbeeld van een begra fenis die anders is als de ge middelde doorsnee begrafe nis. Dat heeft veel mensen op ideeën gebracht en aan het denken gezet. Het is nu veel meer bekend dat je zelf kan bepalen hoe een begrafenis of crematie verloopt", aldus Yvon de Groot. Wim en Om Middelburgers in de gele genheid te stellen de nieuwe huisvesting van Uitvaartver zorging de Groot-de Kam te bekijken werden afgelopen vrijdag en zaterdag open da gen gehouden. „Tijdens de open dagen waren alle facet ten van begrafenissen en cre maties vertegenwoordigd", vertelt Wim de Groot. „Er wa ren bijvoorbeeld verschillende soorten kisten te zien. Tegen woordig zijn die er in alle soorten en maten. Vroeger waren ze veelal houtkleurig, zwart of wit maar nu zijn ze er in vrijwel alle kleuren". Daar naast had steenhouwer Johan Zandee enkele verschillende soorten grafmonumenten in de tuin van De Groot ge plaatst. Het CMO - Cura Mortu Orum - die overledenen ver zorgen in ziekenhuizen en be jaardentehuizen, was ook aan wezig om uitleg te geven over haar werkzaamheden. Notaris Herwig uit Middelburg gaf in formatie over erfrecht en het opstellen van een testament. Zoon Alexander gaf een de monstratie van het beschilde ren van kisten. „Onze zoon en dochter wer ken ook in het bedrijf", vertelt Yvon de Groot. „Onze zoon beschilderd kisten en doet de p.r. Onze dochter rijdt in de rouwwagen en heeft net als Wim het diploma voor pië teitsvolle verzorging". Na de open dagen blijft het informa tiecentrum van Uitvaartverzor ging de Groot-de Kam ge woon geopend. „Mensen kunnen altijd eens binnenlopen als ze vragen hebben", vertelt Wim de Groot. „Dat is in andere lan den heel gebruikelijk dat er niet zo be-smuikt over de dood wordt gedaan. Kijk maar eens in België hoe de steen houwers daar hun grafmonu menten etaleren. Toch hoef je dat hier nog niet te proberen. Als ik een kist voor het raam zou zetten dan krijg ik binnen de kortste keren klachten". Het Middelburgse bedrijf Recars automaterialen is verhuisd van Klein Vlaanderen naar de Segeerstraat. De voornaamste reden voor de verplaatsing is volgens eigenaar Leo Corino het gebrek aan parkeergelegenheid in Klein Vlaanderen. „In de Segeerstraat zijn de mogelijkheden om te parke ren ook niet echt optimaal maar in ieder geval al een heel stuk beter", vertelt Cori no. „Wat veel belangrijker is, is dat we hier veel meer toe loop hebben. De Segeerstraat is een gezellige winkelstraat, waar altijd veel mensen lo pen. Wat dat betreft zaten we in Klein Vlaanderen wel een beetje buiten de route". Re cars vestigde zich enkele jaren geleden in Middelburg met een assortiment dat voorna melijk bestond uit geluidsap paratuur voor auto's. Het sor tering van Recars is met de verhuizing flink uitgebreid. Corino: „We zitten in het pand waar voorheen Automat was gevestigd. We zijn nu eigenlijk een vergelijkbare winkel ge worden". Recars is nog steeds specialist op het gebied van hifi-apparatuur en telefonie voor auto's. Daarnaast bestaat het assortiment uit vrijwel alle denkbare accessoires. „Zon nedaken, auto-alarm, spuitlak en talloze kleinere benodigd heden", beschrijft Corino. Voor de inbouw van geluids apparatuur kunnen bezitters van auto's ook nog steeds bij Recars terecht. „Voorlopig doen we de inbouw nog in Klein Vlaanderen", vertelt Co rino. „Maar op termijn gaan we daar helemaal weg. Voor de inbouw beschikken we dan over een hal aan de Goese Korenmarkt". 1.betaalmiddel 6.bewoner van koude streek 12.grote rommel 13.bloeiwijze (mv.) 15.voorzetsel 17.deel van een trap 19.voor- naamwoordelijk bijwoord 20.familielid 21.taxi in Londen 23.ar beidsvermogen 25.been 26.spraak (mv.) 28.ontkenning 29.visje 31.godsdienstleraar 32.volwassen (lat.) 4.traditioneel gebruik 35.afdeling in een boerderij 37.spleet 39.smalle strook 40.kaart spelterm 42.echtgenote 44.uitstapje 47.stand 49.sierheester 52.voornaamwoordelijk bijwoord 54.plaats in Overijssel 56.lof 57.drie azen 58.soort bier 59.bazige vrouw 62.sprookjesfiguur 63.landbouwwerktuig 64.erg boos (fam.) 65.tijdelijk gebruik 67.muzieknoot 68.Europeaan 69.plaats in België 71.gerecht 72.vereniging van ondernemers 2.klein kind 3.bewoner van een Baltische staat 4.schade toe brengen 5.voedsel 7.Indiaas vrouwengewaad 8.beker 9.boom 10.met name (afk.) 11.verzinsel 14.knaagdier (mv.) 16.roep 18.zwemvogel 19.insectenetend zoogdiertje 20.gedeelte 22.tijd- schrift 24.zintuig 25.Europeaan 27.smaragd 30.regeringsfunctio naris 32.alvorens 33.hoogmoedig 36.gelofte 38.lof 41.specerij 42.kleur 43.beroep 45.steek 46.openbare verkoping 48.bak- mengsel 50.een weinig 51.voornaamwoordelijk bijwoord 53.ko raaleiland 55.larve van een langpootmug 57.zacht 60.wier 61.lekkernij 64.kledingstuk 66.loot 68.uitroep 70.voorzetsel Er ontstaat de naam van een provincie wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers in de juiste volgorde plaatst: 2.21.33.40.58.64.70 De oplossing van de puzzel die stond in de Faam/Vlissin- ger van woensdag 27 mei luidt: Zuid-Holland. R.H. ter Heide, directeur van Bureau voor Toerisme Zee land, opende de actie door het onthullen van de grote ther mometers, die bij de ingang behalve de temperatuur ook de bijbehorende korting kenbaar maken. Zo is bij een tem peratuur boven achttien graden een korting van twintig procent te verwachten. Komt het kwik boven tweeentwintig graden, zakt de toegangsprijs met veertig procent. Wie echt helemaal gratis naar het Zwemparadijs wil, moet wachten op een dag van meer dan dertig graden. Rudi ter Heide luidt het begin van de actie 'hoe heter, hoe beter' in. In het kader van de lande lijke Open Chemiedag opent Elf Atochem Vlissin- gen zaterdag 13 juni de poort voor het publiek. Het bedrijf in het Vlissingse Sloegebied maakt aan groeiwerende verven voor schepen, gewasbescher mingen in de landbouw, kunststoffen en glas- coating. Vanaf 11 uur zijn er rondlei dingen in de fabrieken en kan er een kijkje genomen worden hoe een zogenaamde coating op een bierflesje wordt aange bracht. In het laboratorium kunnen geïnteresseerden zelf de hardheid van een meege nomen flesje kraan- of regen water bepalen. Omdat kinde ren onder de twaalf jaar nog niet de fabriek in mogen, is er voor hun een speciaal pro- Elf Atochem Vlissingen. FOTO J. TERPSTRA gramma. Zo kunnen ze - on der begeleiding - zelf gel of tandpasta maken. Voor kinde ren tot zes jaar is er een crèche ingericht. (advertentie) mAATSCHAPPELIJKE ::j ZORG WALCHEREN Voor informatie, bel (0118) 684000 maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur en I T van 13.30 tot 14.30 uur. In zijn schuurtje achter zijn woning aan de Nieuw- straat in Arnemuiden is Remco Vermaas een mo dellenbureau begonnen. 'The Noble House, model len- en organisatiebureau, visagie en fotografie', zoals het nieuwe bedrijfje voluit heet, richt zich op een zeer brede markt. Modellen voor modeshows, commercials of als figurant. Remco Vermaas heeft er in middels dertig ingeschreven. „In alle soorten en maten", vertelt Vermaas.. „Het jongste model is veertien maanden en de oudste is een man van tweeënzeventig. Niet alle mo dellen zijn superslank, ook de grote maten zijn vertegen woordigd". Remco Vermaas kwam op het idee om een mo dellenbureau te beginnen toen hij zelf als model in Am sterdam werkte. „Ik doe ook al een tijdje visagie en had nu zoiets van: ik wil het wel eens allemaal zelf gaan doen". Het schuurtje achter zijn woning aan de Nieuwstraat in Arne muiden heeft Vermaas omge bouwd tot studiootje en het werk kon beginnen. „Het is allemaal een beetje krap maar in principe heb ik hier alles bij de hand. Een kleedruimte, een kleine recep tie en ruimte om te fotografe ren", doet Vermaas uit de doe ken. Vermaas ontleende de naam van zijn modellenbu reau aan de roman Tai-pan van schrijver James Clavell. Vermaas: „Ik moest een naam bedenken en was toen toeval lig dat boek aan het lezen. Het gaat over de tijd van de Ver enigde Oost-Indische Com pagnie. In het boek kwam een groot handelshuis voor en dat heette The Noble House. Dat vond ik wel een beetje passen bij het bureau dus heb ik het zo genoemd". De modellen die Vermaas in schrijft hoeven niet te beschik ken over een bonk ervaring of verblindende schoonheid. „Het gaat om een positieve uitstraling", vertelt Vermaas. „Dat is wat de opdrachtgevers het liefste zien. Gewone men sen met een positieve uitstra: ling". Behalve modellen leve ren kan The Noble House ook volledige modeshows verzor gen. Inclusief choreografie en muziek. „Niet zomaar een beetje heen en weer lopen over de catwalk maar echt een totale show". Vermaas heeft z'n eerste op drachten al binnen. Vermaas: „Aan het eind van het jaar moeten we een nieuwe zaak openen in Goes met een mo deshow. Ook een bedrijf uit Vlissingen heeft al interesse getoond. Als we voldoende modellen in het fotoboek hebben gaan we naar Amsterdam; onszelf presenteren bij de grote pro ductiebedrijven". Remco Vermaas met één van zijn modellen. FOTO JAAP WOLTERBEEK Tot honderd meter afstand een prima ontvangst. Sony introduceerde onlangs de FM draadloze hoofdtelefoon MDR-RF940RK. Hiermee kan tot op een afstand van honderd meter van de stereo-installatie nog naar muziek geluisterd wor den zonder dat het contact verbreekt. Muren en ramen vormen daarbij geen belemmering. Door automatische tuning blijft de ontvangst altijd en overal van perfecte kwaliteit. De hoofdtele foon kost 169 gulden. Holland Snooker gaat voortaan door het leven als Loontjens Biljarts. Met de naamswijziging verandert nog meer binnen het bedrijf. Zo heeft het Zeeuwse familiebedrijf de Roothaert Biljart fabriek in Best overgenomen. Deze fabriek blijft in Brabant, maar de verkoopafdeling verhuist naar Middelburg. Informatie over Roothaert en Loontjens is te krijgen op hun website: ht- tp://www.holland-snooker.nl. In het Nationaal Luchtvaart museum Aviodome is vanaf begin juli een grote Fokker-ex positie te bezichtigen. De ten toonstelling bestaat uit meer dan 25 historische Fokker vliegtuigen. Hoogtepunten vormen ongetwijfeld een Fok ker Driedekker uit de Eerste Wereldoorlog en een Fokker F7a-passagiersvliegtuig uit 1925. De Fokker-expositie is nog tot midden januari vol gend jaar te zien. Wie herinnert zich niet het succes dat 'Stars on 45' halverwe ge de jaren tachtig had met medleys van bekende nummers? Voor de liefhebbers pakken Bunny Music en Willem van Kooten nog één keer uit met compilaties van hits afkomstig uit de jaren '69/'87 op de cd Stars on 45 - The Clubhits. Deze cd is verkrijg baar bij de muziekwinkels. De Fokker F27 Friendship is te bewonderen tijdens de grote Fokker-expositie in het Avio dome. Onlangs verscheen het boekje 'Op vakantie met baby's, peu ters en kleuters' bij uitgeverij Werelbeeld/ïnmerc. Auteur Mar- lou van Paridon behandelt vragen als 'kan een baby tegen hit te', hoe hou ik kinderen rustig in een vliegtuig', en 'wat eten peuters in het buitenland'. Een speciaal hoofdstuk is gewijd aan zwangerschap en reizen. Het boekje is verkrijgbaar in de boekhandel en kost ongeveer twintig gulden. Uitzendbureau Tempo Team heeft een nieuwe manier gevon den om aan personeel te komen. Met een inschrijfbus gaat het bureau deze week door Walcheren op zoek naar versterking. Het rijdende kantoor kan - voor wie zich inschrijft - wellicht ge lijk werk bieden. De bus is deze week te vinden in Zoutelande, Domburg, Veere, Arnemuiden, Middelburg en Vlissingen. Intratuin Kouderke hield het eerste weekend van juni een grootscheepse inzamelingsactie van fijn Taxus-snoeisel. Totale opbrengst was achtduizend kilo bruikbaar materiaal. In het snoeisel zit de stof baccatine, die de basis vormt van een be langrijke bestrijder van eierstok- en borstkanker. Vrijdag 12 en zaterdag 13 september kan opnieuw snoeisel van de Taxus Bac- cata ingeleverd worden. Het geld dat Intratuin verdient met het inleveren van het snoeisel - vorige keer achtduizend gulden - gaat volledig naar de Nederlandse Kankerbestrijding. Milkshake, ijskoud het lekkerst. Brinkers VriesVers bracht kortgeleden een nieuw soort milk shake op de markt. De Mad-milkshake, zoals hij gaat heten, is ijskoud het lekkerst. De diepgevroren melkproducten gaan daar om voor het nuttigen één minuut de magnetron in. De Mad Milkshake is verkrijgbaar bij diepvriesafdelingen in supermark ten. Een nieuwsgierige verken ning van de rol die 'leren los laten' speelt bij alles dat men sen meemaken. Zo omschrijven de makers het boek 'Loslaten kun je leren', dat onlangs uitkwam bij uitge verij Strengholt's Boeken. Het boek is geschreven op ba sis van de kennis en ervaring van psycholoog Jolet Plomp en legt uit hoe los te laten in het dagelijks leven. Jolet Plomp schreef overigens eer der het boek 'Laat je niet gek maken'. Loslaten kun je leren is verkrijgbaar bij de boekhan del. (advertentie) ga niet over één nacht ij§ Schakel nü de ZVU in voor een airconditioning die bij uw bedrijf past. Deskundigheid in advies, installatie en onderhoud. Bel voor een koele offerte: Zeeuwse Verwarmings Unie B.V. FOTO JAAP WOLTERBEEK Yvon de Groot van Uitvaartverzorging de Groot-de Kam. Een joviale uitstraling met dure producten, dat had Jordi de Looff voor ogen toen hij met Delizee be gon. „En het begint al aar dig te lukken", vertelt De Looff. „We zijn nog maar net ge opend en het loopt nu al beter dan ik had ver wacht". De Looff gokt met het assortiment in zijn zaak op fijnproevers die van kwaliteit houden en daar ook voor willen beta len. In de winkel aan de Badstraat is een speciale hoek met een notenbar in gericht. Daarnaast heeft Delizee een uitgebreid as sortiment luxe bonbons van het topmerk Neuhaus. „Dit is de tweede winkel in Nederland waar de bon bons van Neuhaus te koop zijn", weet De Looff. „Het is een Belgisch merk dat echt met kop en schouders boven de andere merken uitsteekt. Vooral de Duitse toeristen zijn er dol op. Duitsers houden toch al veel meer van chocola de en ze proeven ook direct het verschil met een doorsnee bonbon". Ook in de notenbar van Delizee is geen doorsnee sortering te vinden. Luxe knabbels voor bij de borrel en nootjes die vers worden ge brand. „Dat doen we zelf", doet De Looff uit de doeken. „Ongebrande noten kan je ontzettend lang bewaren ter wijl ze na bereiding maar drie dagen houdbaar zijn. Wij branden ze zelf zodat de klant niet bang hoeft te zijn een oudbakken nootje te kopen". Bijzonder trots is Jordi de Looff op het ijs van het merk Ben Jerry's. „Het is echt een verademing om dit ijs te proe ven. Er zit zestig procent min der lucht in en wordt bereid met echte volle room en verse melk". Het Anperikaanse merk is gelanceerd door twee hip pies die hun ideologie ook in het ijs laten terugkomen. „De grondstoffen waarmee het ijs wordt gemaakt worden ingekocht via een fair trade organisatie", ver telt De Looff. „Dat betekend dat de boeren die bijvoorbeeld de pistache-nootjes ver bouwen ook echt een goede prijs voor hun ar beid krijgen". Het ijs is er in de meest verrassende K'X/ y-J BEI: fl I IJ [I smaken. Zo is er pinda- k/'' Y \l»flpgl; BI jjP^^PI^S y I kaas-ijs en ijs met echte A 1 vreemd", geeft De Looff -'-ijSSSÊÊk jm i JS I toe. „Maar het smaakt echt prima. Het pinda- I kaas-ijs smaakt eigenlijk net een Snicker. Het hÉm PVtoPH ■ïtiÊStöË&ÊÈmM SlÉjMÊËlli "Tfffi 's we' wat duurder maar VH A,.reen deel van de verkoop- tl^^r prijs gaat naar een goed vQ WiÊÊ1Ax'doel. Het is dus echt voor fijnproevers die het Eigenaar Jordi de Looff en verkoopster Astrid van de Graaf van delicates- hart op de goede plaats senzaak Delizee. FOTO JAAP WOLTERBEEK hebben": In Nederland is in elke plaats wel een autogas-tankstation te vinden, maar hoe zit het over de grens? Dat is te lezen in de LPG-gids 1998, waarin vrijwel alle adressen van LPG-tank- stations in Europa staan ver meld. Verder bevat het boekje handige tips die het best vóór vertek gelezen kunnen wor den. Want, Europese eenwor ding ten spijt, in verschillende landen worden verschillende vulnippels gebruikt. Verloopstukken zijn veelal bij Anwb-winkels verkrijgbaar. Meer informatie is verkrijgbaar bij de Stichting Au togas Nederland, Antwoordnummer 556, 1180 WB in Amstel veen. De LPG-gids: voor vertrek naar het buitenland eerst even checken...

de Faam | 1998 | | pagina 15