Spel met kleuren Warm pleidooi tegen barsten en gesprongen lippen Wat dragen we deze zomer? Acsi programma van camperrondreizen door Amerika en Canada uitgebreid De hele dag genieten van zon, zee en strand Hooikoortsseizoen aangebroken genietend de zon trotseren Luminelle make-up is van 1978 tot 1998 een aaneenschakeling van twintig jaren in een tuin vol kleuren en gelukzaligheden. Al twintig jaar is Luminelle make-up de dagelijkse begeleider van veel vrouwen. Het feest van de fabrikant gaat anno 1998 onverminderd door en de kleu ren zijn uitbundiger dan ooit. Luminelle presen teert transparante en natuurlijke make-up. Al een paar dagen hebben we met volle teugen kunnen genie ten van de zon. Maar de natuur die nu volop leeft en ons ver blijdt met krachtige warmte heeft ook zo z'n nadelen. Lippen verschralen, huid droogt op en natuurlijk de allergie voor de overdaad aan zaadjes in de lucht. Daarentegen: de wanne zonne stralen maken ons blij en nodigen uit tot ondernemen. Op deze pagina een selectie van zaken die alles met zomer, mode en verwondering heeft te maken in deze tijd van het jaar. In het voorjaar en de zomer worden mensen door de zon en aangename temperaturen uitgenodigd om naar buiten te trekken. Hoe wel zij zich de laatste jaren bewuster zijn ge worden van de gevaren van overdadige zon neschijn en meer zonnebrandproducten zijn gaan gebruiken, worden de lippen vaak ver geten. Terwijl deze juist extra bescherming nodig hebben. De lipverzorgingsspecialisten van Blistex beantwoorden de meest gestelde vragen over de juiste lipverzorging. Wordt het kort of toch weer retro? Het Nederlands Mode Instituut in Amsterdam geeft een wisselend beeld van de komen de zomermode. Wie er bij wil horen gaat deze zomer in natuurtinten gehuld. Het wordt eerder ingetogen grijzig, bruinrood of oker, dan fel en opzichtig. Het doet den ken aan tweedehands, waarbij ook ruiten en pyjama-strepen deze zomer volop op de terrassen te zien zullen zijn. Sinds 1996 biedt Acsi naast de bekende Acsi caravan rally's in Europa, ook zeven weken du rende rondreizen door Noord-Amerika aan. De ze tochten zijn gebaseerd op de beproefde ral lyformule. Ook hier wordt de route grondig voorbereid en voorgereden. Vanwege rust en veiligheid wordt er in het voor- of najaar ge reisd. De lange warme dagen zijn weer in aantocht en dat betekent volop genieten van het bui tenleven. Natuurlijk hoort daarbij een lekkere luchtige outfit. In de voorjaarscollectie van Firstlady vindt u optimaal zomerse kleding. Zeker nu ook de bad- en strandmode van Firstlady in de winkels hangt. U kunt kiezen uit een uitgebreide collectie bad- en strand kleding: bikini's, badpakken, shirts, shorts en voiles. Uiteraard in verschillende stijlen. Sportief en comfortabel Derde rondreis Camper Rally Magazine Door de zachte winter is dit jaar al vroeg het hooikoortsseizoen aangebroken. Sinds eind fe bruari geeft de Els de eerste pollen af. Deze pollen bereiken medio maart hun hoógtepunt. Daarna volgen nog acht andere pollensoorten. Tussen 15 mei en 15 juli is de pollenconcentra tie in de lucht het hoogst. Begin september is het hooikoortsseizoen weer voorbij. Tips Wat is allergie? Geneesmiddelen Woensdag 3 juni 1998 FAAM/VLISSINGER 11 In april 1998 introduceertde Yves Rocher alvast vijf tinten parelmoer lipstick, vijf tinten crème lipstick en de tien bijbe horende tinten nagellak. Deze producten zijn uitslui tend verkrijgbaar per postor der. In september 1998 zullen we de overige make-up produc ten voor teint, ogen, lippen en nagels op de Nederlandse markt brengen in een duize lingwekkende hoeveelheid verleidelijke tinten, een bloe menzee van kleuren die de zintuigen betovert. Luminelle bevat weldadige, actieve bestanddelen uit de ons omringende natuur. In de lippenstiften vinden we weldadige oliën uit camelia en tarwekiem met hydraterende eigenschappen, die uw lippen verzorgen en een onweer staanbare glans geven. Lippen hebben een zeer dun ne buitenste laag (stratum corneum) en bij sommige mensen is deze laag zelfs he lemaal afwezig. Daarbij komt dat lippen, in tegenstelling tot de huid, geen natuurlijk pig ment bevatten dat de schade lijke ultraviolette stralen te genhoudt. Aangezien de lippen tot de meest tere delen van het li- -chaam behoren, hebben ze meer bescherming en verzor ging nodig dan de gewone huid. Gebruik daarom in de buitenlucht een lipverzor- gingsproduct met een be schermingsfactor. Want, zowel in het vroege voorjaar als in hoogzomer, bij zonneschijn èn bewolking, de UV stralen die uw lippen beschadigen zijn al tijd aanwezig. Omdat lippen geen natuurlijk pigment hebben dat schadelij ke UV stralen weert, worden ze niet bruin. Maar de buiten ste laag die altijd bloot ge steld is aan deze stralen, kan wel degelijk verbranden. Een goed lipverzorgingsproduct zoals Blistex mèt een UV filter, voorkomt dat lippen verbran den. Als u droge, gesprongen en gebarsten lippen probeert te herstellen door uw lippen te likken, maakt u de schade al leen maar erger. Het laagje speeksel fungeert namelijk als een lens die de zonnestralen intensiveert, waardoor de kans op verbranding juist toe neemt. Als onbeschermde lippen bloot staan aan de UV stralen, kan het collageen veranderen. Collageen is de proteïne die er voor zorgt dat lippen zacht en veerkrachtig zijn. Bij verande ring van het collageen ver schijnen er op latere leeftijd fijne lijntjes en rimpeltjes rond de mond. Een goed lipverzor gingsproduct met UV filter gaat deze rimpelvorming te gen. Als de lippen schraal en ge sprongen zijn en barstjes gaan vertonen, verzorg ze dan zo snel mogelijk. Hoe eerder u uw lippen behandelt, des te sneller zullen ze genezen. Blis tex Lippen crème is pijnstil lend, vochtinbrengend en heeft een verkoelend effect. Bovendien bevat deze crème ingrediënten die de lippen verzachten en beschermen. Zowel jongeren als ouderen kunnen lipbeschadiging (dro ge, gebarsten en gesprongen lippen) en lijntjes rond de mond voorkomen door regel matig een goed lipverzor gingsproduct mèt UV filter te gebruiken. Blistex heeft zo'n complete lijn producten ont wikkeld die zowel een be schermende als verzorgende werking hebben: Blistex Lipconditioner (in een potje) is bedoeld voor de da gelijkse verzorging van de lip pen. Dit product bevat een zonnefilter met beschermings factor 15. Blistex Lippenpommade met factor 10 (in stickvorm) zorgt ervoor dat uw lippen bij regel matig gebruik van deze stick onder alle weersomstandighe den een goede bescherming hebben. Blistex Lip Tone, de lipverzor ging die de natuurlijke kleur van uw lippen accentueert, is verkrijgbaar in stickvorm en bevat een zonnefilter met be schermingsfactor 8. Blistex Lippen crème (in een tube) biedt uitkomst als de zon uw lippen heeft bescha digd. Dit medicinale product verzacht en verkoelt uw schra le en gesprongen lippen en heeft een genezende werking 11 i Veilig op het terras met een goede zonnebril Dat geldt ook voor de 'tri- bal-look' die de mondiale smeltkroes van culturen laat terugkeren in het mo debeeld. Nieuw deze zo mer is het thema vakantie. Zon, zee en strand, kleurrij ke bezoekers van Italiaan se badplaatsen in de jaren zestig. Dressed to kill in lichte zomerkostuums, luchtige sandalen en op vallende zonnebrillen. En tenslotte geeft waterrecre atie een actueel thema in het international mode beeld. Dat betekent veel marineblauw, wit en to- maatrood. En natuurlijk is geen garderobe compleet zonder blitse zonnebril. Er is keuze genoeg tegen woordig. Een paar klassie ke, hippe, retro of veel te grote sixties-brillen. Alles kan en alles mag. De modi euze brillen - vooral de wat duurdere - zullen ook deze zomer niet aan te slepen zijn. Vooral mensen van zestien tot vijfendertig jaar kopen om de twee jaar een nieuw montuur. Want zij weten: een goed figuur slaan kan eigenlijk niet zonder een bijdetijds draagijzer op je neus of hoofd. Alle overnachtingen, excur sies en diverse maaltijden zijn vooraf geboekt. De reis wordt begeleid door ervaren Neder landstalige 'rally-captains' die zo nodig assistentie bieden. Het verschil met Europa is dat met gehuurde luxe campers wordt gereden. De camper- huur maakt, evenals retour- Bij een mooie zomerdag ho ren vrolijke kleuren. Vandaar dat u in de bad- en strand mode van Firstlady volop kleur ziet. Deze zomer zijn ecru/bruin, aqua/wit, mari ne/wit en felle kleuren als blauw/groen/oranje de trend. Veel kledingstukken hebben een dessin, bijvoorbeeld ge ruite of vrolijk gebloemde bi kini's en badpakken. Natuur lijk heeft u ook voldoende keus in uni-badkleding. Sportief zwart bijvoorbeeld met een trendy witte piping, het staat prachtig op uw bruingebrande huid. De nieuwe bad- en strandmode sluit helemaal aan op de voorjaarscollectie van First lady. Heerlijk om over de boulevard te flaneren zijn de voiles en pareo-overslagrok- ken. Ze zijn prachtig afge werkt en gemaakt van lichte soepele stoffen waardoor u er elegant en vrouwelijk ge kleed uitziet. Een lange blou se of een sportief tricot top je, kunt u hier goed mee combineren. Voor een sportieve wande ling langs of naar het strand kunt u kiezen uit piraatbroe ken, bermuda's en shorts. Deze zijn er in denim, knal rood en marine/wit ge streept. De altijd comfortabe le polo is nog steeds niet uit het zomerbeeld weg te den ken. Ze zijn deze zomer voor zien van kleine kabels en staan vlot bij een lang of kort overslagrokje. vluchten en een aantal hotel overnachtingen, deel uit van de reissom. De nieuwe formule was vanaf de eerste dag al een succes. Blijkbaar leeft bij vele, vooral wat oudere, Nederlanders een groot verlangen naar een lan ge, georganiseerde rondreis door de Nieuwe Wereld. Nu de met zo'n onderneming ge paard gaande rompslomp ver valt, hakken velen de knoop door. Bij de eerste camperrally (door Californië, Nevada, Ari zona, en Utah, langs vijfen twintig nationale parken, Los Angeles, San Francisco en al die andere meer of minder be kende attracties) moesten al extra vertrekdata worden in gelast. In 1997 bleek de nieu we Noordoost-USA/Oost-Ca- nada (onder andere de grote steden, New England, Quebec, Ontario en Niagara) ook populair. Acsi besloot in 1998 een derde rondreis te organiseren, de 'Pacific Northwest' rally die door de 'Wild West' van de Nieuwe Wereld trekt. Het on verbiddelijke hoogtepunt is het unieke vulkaanlandschap van Yellowstone, maar in feite is elke dag een climax. De magnifieke Rocky Mountains, wellicht 's werelds mooiste hooggebergte, verdwijnen zel den uit het zicht. De rally doet vele 'national pares' aan. We noemen hier Olymic Island, Jasper, Banff, Glacier, Grand Teton en North Cascades, maar de lijst is veel langer. Er is ruim tijd voor de onaange taste flora en fauna. Ook de Indianen komen uitgebreid aan bod en stedelijke verpo zing en cultuur vindt men in Seattle en Vancouver. Omdat de reizen door Ameri ka en Canada zich in vele op zichten onderscheiden van de rally's door Europa, worden zij ook apart aan het publiek ge presenteerd. In een achten veertig pagina's dik 'Camper Rally Magazine' vindt men uit gebreide reisbeschrijvingen van alle rondreizen, met bo vendien interessante reisre portages en veel reisinforma tie over Amerika en Canada. Meer informatie is te verkrij gen bij Acsi: telefoon 0488- 452055. Internet: http://www.acsi-rally.com of via E-mail info@acsi-rally.com Het is niet precies bekend hoeveel Nederlanders last hebben van hooikoorts of pol lenallergie, maar één op de vijf lijkt een redelijke schat ting. Engelse en Amerikaanse studies spreken zelfs van der tig tot veertig procent van de bevolking. Pollen is een ander woord voor stuifmeel, de ver oorzaker van hooikoorts. Men sen die er (over)gevoelig voor zijn, krijgen allergische reac ties zoals een loopneus of een verstopte neus, niesbuien en geïrriteerde ogen. Allergie is eigenlijk een over dreven reactie van het li chaam op een stof die op zich weinig kwaad kan. Overge voeligheid voor de stof resul teert in een allergische reactie, waarbij het immuunstelsel een beetje overspannen re ageert op het allergeen, de 'vijandige' stof. Een allergie is een soort optelsom. Het li chaam wordt blootgesteld aan een aantal prikkels. Op een gegeven moment is een be paalde prikkel de druppel die de emmer doet overlopen. Het lichaam 'maakt dan histamine aan, de stof die de allergi sche reactie veroor zaakt. Het gevolg is irritatie aan neus en ogen. De mate waarin mensen last hebben van hooikoorts, hangt sterk af van de weersomstandighe den. Is het langdurig droog, warm en win derig weer, dan is het aantal klachten doorgaans groot. Bij vochtig weer hebben mensen minder last van hooikoorts. Hooikoorts is een seizoengebonden al lergie. Allergie kent ook ch ronische vormen die worden veroorzaakt door bijvoorbeeld de huisstofmijt, schim mels of huisdieren. Hooikoortspatiënten doen er goed aan de veroorzaker van hun allergie zoveel mogelijk te mijden. Het is verstandig een (zonne)bril te dragen. Hier door kan stuifmeel minder ge makkelijk in de ogen komen. Verder is het belangrijk het huis regelmatig te luchten, bij voorkeur midden op de dag, want dan is de pollenconcen tratie het laagst. Het spreekt voor zich dat hooikoortspa tiënten het grasmaaien beter aan anderen kunnen overla ten. Hooikoortpatiënten kunnen dagelijks nagaan hoe de voor uitzichten zijn. In 1998 is van 9 mei tot 18 juli op Teletekstpa gina 505 (vanaf circa 16.30 uur) dagelijks te lezen wat de verwachte invloed van de weersomstandigheden is op de ernst van de hooikoorts klachten. Deze informatie wordt ook gegeven op Radio 1, om 17.31 uur (na het nieuwsbulletin). Allergie- of hooikoortspatiënten kunnen behoorlijk last hebben van hun aandoe ning. Gelukkig zijn er ook heel effectieve en veilige geneesmiddelen tegen hooi koorts zoals Claritine, waardoor het ongemak kan worden beperkt. Hooikoortspatiënten kunnen het ongemak beperken, maar nooit helemaal uitbannen. Ge lukkig zijn er heel effectieve geneesmiddelen tegen hooi koorts. Sommige werken pre ventief, zoals een hooikoorts- prik. Andere werken curatief, op het moment dat een aanval zich voordoet. Antihistaminica, geneesmid delen die het effect van hista mine blokkeren, werken zowel preventief als curatief. De werkzame stof in an tihistaminica heeft soms bijwerkingen. Van cetirizine is be kend dat het kan ver suffen; terfenadine kan, zeker bij hoge doses, stoornissen veroorzaken aan het hartritme, de nier functie en de le verfunctie. Loratadi- ne versuft niet en kent ook geen andere bijwerkingen, mits devoorgeschre-ven dosering wordt ge bruikt. Bovendien is loratad- ine ook effectief te gen andere soorten allergie, zoals ec zeem en netelroos. In Nederland is loratadi- ne via de huisarts of rechtstreeks bij de apotheek verkrijg baar onder de merk naam Claritine.

de Faam | 1998 | | pagina 11